Reklama

pátek 26. června 2020

Nejúčinnější zbraní proti dezinformaci je zase dezinformace*

Lu Lina
25.6.2020 NonServiam

„Evropská komise chce tvrdě bojovat proti dezinformacím,“ zní úvod úvodní věty reportáže České televize. Konkrétně jde tentokrát o dezinformace koronavirové a jako všechny správné dezinformace prý pocházejí hlavně z Ruska, protože Putinovi se nelíbí, jak Evropská unie vzkvétá. Boj s dezinformacemi je ve dvacátých letech jednadvacátého století ve „sjednocené“ Evropě asi nejoblíbenější činností. Stejně jako například ve století patnáctém v Evropě katolické, nebo ve století dvacátém v Evropě sovětizované.


Vnější i vnitřní nepřítel a jejich lži. Žádný režim založený na potlačování svobody se bez nich nikdy neobešel. Nepřítel a jeho lži totiž můžou za všechno a slouží jako umělá mlha, kterou se zakrývá fakt, že se režim hroutí vlastní vahou, protože sám stojí na lži. Mnoho se tedy nezměnilo, ale faktem je, že nynější šiřitelé lží jsou na tom podstatně lépe, než jejich předchůdci. Váš názor na nějaký společenský jev či událost jehož významným identifikátorem je, že neladí s názory vyžadovanými, je sice dezinformací a je tedy třeba ho potírat, ale alespoň vás za něj soudobá inkvizice nebo lidové soudy neupálí na hranici nebo nezavřou do gulagu. Zatím.

Fyzické upálení nebo zavření za ostnatý drát za vyjádření názoru vám dnes sice opravdu v kvetoucí zahradě míru, prosperity a svobody Evropské unie ještě nehrozí, ale upálení symbolické a koncentrák pomyslný už ano.

V mnoha jejích zemích, především v těch západních, které tradičně stojí v čele společenského pokroku, vás jiné názory než ty schválené až příliš snadno přivedou, oblečeného do směšného hábitu a vysoké čepice pomalované čerty, na symbolickou hranici, nebo v pruhovaném pyžamu s číslem do pomyslného gulagu pro společenské vyděděnce.

Protože touha některých lidí po svobodě je věčná, stejně jako touha jiných lidí jim svobodu brát. Zpravidla ve jménu něčeho údajně posvátného, něčeho, na co mají prý patent jen oni – Boha, ideálu, ideologie nebo, a to je dnešní příklad, „pravdy“ . Kdyby to nebylo pokaždé k pláči, bylo to opravdu velice zábavné.

Zachvátí-li tě, zahyneš!


Reportáž mě skutečně zaujala. Ta stejná bojovná rétorika, ty stejné fráze, to fanatické přesvědčení, člověku se v hlavě hned začnou promítat vzpomínky na podobně laděné protektorátní nacistické žurnály o hrozbě sovětského komunismu – Zachvátí-li tě, zahyneš! – nebo ty poúnorové komunistické o číhajícím americkém imperialismu, sionismu a kapitalismu.

Jen se tolik nepoužíval termín dezinformace. Internet neexistoval. Vrcholem sdělovací techniky bylo rádio a dezinformátoři byli zpravidla odkázáni jen na cyklostyl. Moskva se nesnažila rozvrátit tehdejší již krásně Německem sjednocenou Evropu hybridně oklikou přes fejsbuček, ale natvrdo a přímo prostřednictvím té třicet čtyřek. S vydatnou pomocí Západu se jí to tehdy do značné míry podařilo.

A sovětizované Československo, které prezident Beneš – to je ten, co se podle zákona „zasloužil o stát“ a má sochu na Loretánském náměstí, na kterou nikdo nikdy nic nestříká – předložil Stalinovi na stříbrném podnosu, pak zase ostopéro „tvrdě bojovalo“ s „dezinformacemi“ západních kapitalistů.

Jednou to byly agenti chodci americké CIC, co vraždili hrdinné pohraničníky, podruhé nám sem Washington z letadel vysypal amerického brouka, potřetí se odhalovala sionistická spiklenecká protistátní centra, počtvrté se elektronicky rušilo vysílání podvratných a štvavých – čti dezinformačních – zahraničních vysílaček, popáté…Tvrdé potírání všemožného už tady bylo mnohokrát, vždycky to vedlo k nesvobodě a prokletím nás starších je, že si to buď pamatujeme nebo jsme si o tom něco přečetli.

Fact Check


Po krátkém všeobecném úvodu do problematiky nyní následuje factchecková analýza reportáže, ve které měla, vzhledem k tématu, hlavní slovo nejostřejší antidezinformační pastelka z penálu bruselské inkvizice, soudružka Věra Jourová. Vzorem je mi hodnotící systém demagogů z Demagogu.cz, nových a konečně domácích inkvizitorů a politických komisařů českého fejsbuku.

V době koronavirové krize prý Evropu podle statistik zaplavilo sedm milionů lží a nepravd původem z Ruska a Číny. Možná ano, možná ne, musíme se spolehnout pouze na toto tvrzení. ČT žádná fakta nezveřejnila a nezveřejnila ani zdroj svých informací, což jinak pokaždé všichni „šiřitelé informací“ vydatně hejtují a označují za jeden z rozpoznávacích znaků dezinformace. Neověřitelné. Zavádějící.

V úvodním vystoupení Jourová nepřímo prohlašuje, že jednou ze zásadních evropských hodnot je pravda. Dále říká, že „na pravdě záleží a že fakta patří všem.“ Nevím, jak vy, ale já jsem od roku 2004 získal silný dojem, že jednou ze zásadních evropských hodnot není pravda, ale lež. Mimochodem, v tomto kontextu získává pojmenování jedné z bruselských agitačních úderek „Evropské hodnoty“ konečně nějaký smysl. S tím, že na pravdě záleží a že fakta patří všem naopak souhlasím. Škoda jen, že se těmito krásnými zásadami nikdo v Bruselu neřídí. Zavádějící.

Dále tam zazní informace, že se „objevují cílené snahy o zpochybnění schopnosti Evropy řešit krizi nebo je záměrně zpochybňováno očkování.“ Můj názor ve shodě s dlouhou řadou myslitelů počínaje Platonem a Sokratem je, že zpochybňovat cokoliv je ve svobodné společnosti nezpochybnitelným právem a že toto právo je jedním z pilířů na kterém vyrostla a stojí západní civilizace. Kromě toho je schopnost Evropy efektivně řešit krize skutečně takřka nulová a její „řešení“ pokaždé jen zadělá na další a ještě větší krizi. Pravda.

Evropská komise „chce tvrdě tlačit na sociální sítě, aby nepravdivé informace potíraly.“ Ano, tvrdost, nekompromisnost a hlavně nemilosrdnost jsou vedle propagandy v boji s třídním nepřítelem dalšími klíčovými zbraněmi, to často opakoval už soudruh Lenin. Potírám informace, tedy jsem. Pravda.

Ovšem je „velice obtížné bojovat se lží,“ zaznělo. „Je velice těžké ji vyvracet v momentu, kdy dnes ten, kdo ji vyrobí, tak ji okamžitě rozprskne do milionu domácností.“ Tak tohle klidně slovo od slova podepíšu. Když „proevropská“ média jako třeba ČT nebo Respekt vyrobí lež a okamžitě ji rozprsknou do milionu domácností, tak se s tím skutečně bojuje velice těžce. Pravda.

„Kromě samotného potírání lží je přitom podle Komise potřeba pracovat také s informační gramotností veřejnosti,“ padlo v reportáži dále. Víte, bruselští soudruzi, problém je v tom, že moje touha potírat lež je nulová a i historická zkušenost nám říká, že to není dobrý nápad. Vždycky, když chtěl někdo potírat lež, vždycky to dříve nebo později začal dělat pomocí lží. Lež má svoje místo vedle pravdy a já doporučuji nechat na lidech, aby si to přebrali sami. A k tomu nepotřebují informační gramotnost, ale schopnost kriticky myslet. A ta se získává, kromě vrozených předpokladů, které navzdory představám těch nových bolševiků nebývají rozhodně stejné, pouze vzděláním. Vzděláním nezatíženým balastem ideologie, podotýkám. Takže, Houstone, máme asi fakt velký problém. Jen úplně jiný, než si myslí Brusel a Jourová. Zavádějící blábol.

A na samém závěru té agitky jak ze Skřivánků na niti zazněla informace o rostoucím nebezpečí radikalizace. Asi hlavně ztroskotanců a zaprodanců, hádám. „Evropská policejní služba Europol v nové zprávě varovala před radikalizací jednotlivců, a to v důsledku přísných epidemiologických opatření. Nebezpečí teroristických útoků tak podle úřadu roste.“ Ano, přísná epidemiologická opatření kvůli „mediálně nejvýznamnější a nejdražší chřipce v dějinách,“ a to především opatření zvané roušková buzerace, skutečně mohou vést k radikalizaci. Protože když prostě utáhnete šrouby tak, že skoro strhnete závit, děláte si z lidí kozy už příliš okatě nebo začnete u koryta už moc nahlas mlaskat, lidi se prostě zpravidla naserou. A dají vám to nějak pocítit. Demonstrací, defenestrací, vzpourou, revolucí. Nebo alespoň čtením dezinformačních webů.

Případně prostě demonstrativně přestanou ty roušky jako symbol zbytečné buzerace nosit. S terorismem bych to asi úplně nespojoval. Terorismus vyrůstá z úplně jiných kořenů a největším evropským problémem s tím spojeným není radikalizace lidí kvůli koronabuzeraci, ale fakt, že se o nich tady, jako o spoustě jiných věcí, nesmí mluvit nahlas.

Neověřitelné. Zavádějící.


* „Nejúčinnější zbraní proti tanku je zase tank.“ Heinz Guderian
33 komentářů :

 1. Základní euroatlantické hodnoty definoval Mike Pompeo, ministr zahraničí USA, a to ještě v době, kdy šéfoval CIA: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe). Věra Jouová neochvějně kráčí po cestě, kterou definoval Mike Pompeo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázkou je, která země a která politická "elita" v Americe bude řídit nejen Jourovou! Florida? Kalifornie? Dakota? Nebo Aljaška?

   Smazat
  2. Nejhorší je, když se předseda vlády stane pohuňkem CIA.

   Smazat
 2. Jenomze uz nejde jenom o dezinformace,jde o zle ciny ( chcete-li zlociny). Prikladne, prokazatelne pobodani a zavrazdeni obcana emigrantem... se uvadi jako dezinformace! Potom ten, kdo o tom takto lze , je take zlocincem! No a zly cin se v Cesku netresta...obvzaste u individui tmave pleti

  OdpovědětSmazat
 3. Ti američtí agenti snad neexistovali ?

  OdpovědětSmazat
 4. Před 30lety jsem měl obavy pouze z ESTébáků a možná z domovní důvěrnice, ale jinak z ničeho. Dnes se bojím, že naši vládcové v EU a USA vyprovokují válku s Ruskem, taky se bojím našich čučkařů/novodobejch estébáků/ a na ulicích taky neni bezpečno, jako bejvávalo. Tak se přiznám, že za komoušů jsem žil ve větším klidu.

  OdpovědětSmazat
 5. Ještě by nám mohli pouštět druhoválečné Deutche wochenschau. Tam se taky v jednom kuse vítězilo a nikde nebyly problémy.

  OdpovědětSmazat
 6. Na samé dno klesli…

  Bartoš teď v kampani na odpornost sází
  vybral si Bartíka, aby přišel s hesly
  Asi že Piráti jsou jak metastázy:
  Kde mohou, rozbují. Všude chaos vnesli
  Že velmi posílí? Říkám, kdo ví, jestli
  Člověka, který vyřkne slova lživá
  že vám půl roku žití pouze zbývá
  vskutku jen potkani mezi sebou snesli
  Na vlajce lebka objeví se mstivá:
  S Bartíkem Piráti na samé dno klesli

  V „ODeEs“ Novotný podobný trend razí
  Chce věšet Lavrova – historii zkreslí
  Lang nás chce podřezat – posílá nám vzkazy
  Vystrčil zapiští – jako dítko z jeslí
  Takto ať Fiala nepočítá s křesly
  Proč těmto stranám hlasů nepřibývá?:
  Jedna vás udá, druhá je zas křivá
  Plují si po proudu – zašermují vesly
  Pro úspěch zatím kde kdo Ďábla vzývá:
  S Bartíkem Piráti na samé dno klesli

  Limity padají – morální vzor schází
  Od soudu Martin Lang neodešel skleslý
  naopak bojovný – zas by lámal vazy
  Pocity mnohých z nás nikdo nevykreslí
  Zato se lynčují všichni, kdo jen hlesli
  že praděd Kolar temnou stránku skrývá:
  Nacistou měl být. Prý lež odpudivá
  Mám radu pro všechny, kdo to neunesli:
  Smí plivat Bartík? Pak ať každý plivá
  S Bartíkem Piráti na samé dno klesli

  ODeEs tuší, že se nad ní stmívá
  TOP nula devět s Piráty nám splývá
  Řinčí již zbraněmi, když se nezaklesli
  Ega jsou značná těch hlav do pečiva
  S Bartíkem Piráti na samé dno klesli...

  OdpovědětSmazat
 7. Na jednu stranu se má pan Filip omlouvat panu Fajtovi, který koupil obraz původně za 3 miliony náhle za milionů 60. Samozřejmě byla pouze náhoda, že bylo objeveno, že se jedná o skvost…
  Na stranu druhou není jisté, že S. Bartík bude muset M. Zemanovi zaplatit 5 milionů za to, že ve vrcholící prezidentské kampani vypustil záměrně lživou, zákeřnou a podlou zprávu o jeho údajné rakovině a o tom, že má do půl roku zemřít.

  Na jednu stranu mají být lidé nahlašováni za údajnou předsudečnou nenávist, ale když někdo v diskusi napíše, cituji: „Dobrý komunista, mrtvý komunista“, je vše OK.

  Na jednu stranu lidé dostávají na veřejných sítích stopku za poslání někoho někam, na stranu druhou politik Novotný beztrestně vykřikuje o věšení cizího ministra zahraničí a politik ODS nabádá k podřezání a upálení jiných politiků. Opět beztrestně.

  Pokud i pan Bartík odejde od soudu jako vítěz, pokládám za férové, aby se beztrestně mohla šířit informace, že děd či praděd jistého pana Koláře byl nacista jako poleno. Klidně i vycházejme z premisy, že jde o hoax – byť dodnes tuto věc pan Kolář uspokojivě nevysvětlil.
  Jestliže totiž projde, aby jeden politik směl jiného politika poškodit ve volbách jakkoli zvrácenou fámou, je z mého pohledu v této rovině povoleno vše. Toto by si měly uvědomit zejména ony soudy.

  OdpovědětSmazat
 8. ...v hlavě hned začnou promítat vzpomínky na podobně laděné protektorátní nacistické žurnály o hrozbě sovětského komunismu – Zachvátí-li tě, zahyneš! – nebo ty poúnorové komunistické o číhajícím americkém imperialismu, sionismu a kapitalismu.

  Jenže jak se nakonec ukazuje, tak ty komunistické žurnály nebyly dezinformace ale pravda pravdoucí. Akorát jsme tomu nevěřili a brali to na lehkou váhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeme jim za odměnu do tehdejších "bývalých" kapitalisticky imperialistických zemí poslat nějakou tu tunu mandelinky bramborové (já bych poslal ale raději kukuřičnou variantu nebo druh, co požírá hamburgery!).
   :)

   Smazat
 9. Po sametovce to chvíli vypadalo na svobodu, jakmile se ale nová garnitura kolem V. Havla chopila moci, tak se začalo najíždět opět do kdysi vyjetých kolejí.
  Jiní lidé s jinými kecy a s jinými modlami. Ale stejná zuřivost, stejný věčný boj s věčným ideologickým nepřítelem, stejná nenávist až za hrob. Karel Kryl to pochopil okamžitě - měl pro to vzácný dar. Co se tady vlastně změnilo?
  Že se holedbají tím, že nemají zatím žádné lágry? Že nemučí lidi a neperzekuují je? Všeho dočasu. Už dnes herci a hudebníci si ani neškrtnou, pokud nedrží krok a hubu.
  Těmto elitám pořád nějak chybí mrtví z roku 89, tak sahají k skoro sto let starým zločinům jejich nenáviděných předchůdců.
  V Lidicích prý žili udavači Židů, Ležáky - co to je? To bylo teď nějaké výročí? Další Ležáky na Chrudimsku - kde to je? Co, že teď bylo výročí? Kdepak ty komunistický bláboly! Horáková, to potáhne! V Praze budou kvílet sirény! Babišovi vyhodíme pietní kytku a posprejujeme pomník osvoboditelů od nácků! Bolševické modly je třeba zapomenout! Ostatně proč si připomínat zvěrstva našich nových přátel?
  Přesto, že komunisté měli 7%, tak se dnes dělá mohutná propaganda v tom, že bolševismem trpí všichni, kdo odmítají jakési liberálně zdegenerované, bezpohlavní Evropské hodnoty. To ale ve skutečnosti vůbec nejsou lidé, kteří hájí komunismus - to jsou lidé, kteří hájí zdravý rozum!
  To jsou lidé, kteří vidí, co za blbce nás zatahuje čím dál tím víc do větších sraček!
  A toto je dnešní skutečná, cílená manipulace, cílená na většinu občanů ČR. Jsi proti nám? Vidíš věci jinak? Jsi bolševik a je nutné ti to dát rázně najevo! Dáme si tě na seznam a jednou zase možná..., kdoví...?

  OdpovědětSmazat
 10. Autora článku "...ty poúnorové komunistické (lži) o číhajícím americkém imperialismu, sionismu a kapitalismu..." se postupně ukázaly, bohužel, docela pravdivými.
  Autora článku "roušky jako symbol zbytečné buzerace" jsou natolik hloupé, že oprávněnou kritičnost celého toho článku znehodnocují.
  I kdyby celý ten Covid 19 byl "pouhou" obdobou sezónní chřipky, což nevíme, rozsah pracovní neschopnosti, při prokázané virulenci SARS COV2, by zasáhl celosvětovou ekonomiku silou větší, než dokázala kterákoli z předchozích chřipkových epidemií. Tím nejjednodušším, nejméně nákladným a společensky ohleduplným opatřením (také vůči starším generacím) jsou právě ony roušky. Jak se ostatně stalo společensky žádoucím, dobrým mravem v ekonomicky víc i méně rozvinutých společnostech kdesi "na východě". Což autor jinak oprávněné kritiky také, nejspíš propagandisticky, ale zcela jistě i hloupě, ignoruje.

  OdpovědětSmazat
 11. Nevím co sen tu navážíte do komunistů jo 50 léta stála za houby. Ale na tyhle zločince nemají a ďourová a spol si tu svoji pravdu můžou strčit někam. Chci žít v suverénním Česku a zbavit se diktátu eu.

  OdpovědětSmazat
 12. Na RT ted davali hezky dokument o hollywoodske propagande. A ted se podrzte, jako priklad byly uvedeny filmy z konce valky jako Mission to Moscow a The north star, kde vykresluji Stalina jako hodneho stareho pana a sovetske obcany jako nejvic mirumilovny narod na svete. Ve stejne dobe vychazely v USA oslavne clanky o Leninovi. Z toho by se Jandovi zamotala hlava az by omdlel :))

  OdpovědětSmazat
 13. Díky za článek /to o těch rouškách bych vyhodil,..nosit je nebyl teror ale slušnost k sousedovi/ a díky za příspěvky čtenářů NR. Často v nich najdu poučení!

  OdpovědětSmazat
 14. Říká se naprosto správně, že umírající kobyla kolem sebe nejvíce kopá. Platí to nejenom pro kobylu americkou, ale i pro tu kobylu bruselskou!

  OdpovědětSmazat
 15. Citát: V době koronavirové krize prý Evropu podle statistik zaplavilo sedm milionů lží a nepravd původem z Ruska a Číny.

  Fascinující! To znamená dvě věci.
  V Číně celý dospělý Peking vymýšlel po celou dobu virové "existence" samé dezinformace proti zbytku světa.
  A v Rusku se nejvýznamnějším zaměstnavatelem stala FSB, oddělení dezinformace Evropy a USA a s počtem zaměstnanců minimálně přes jeden milión počítačových odborníků, hackerů a ruských "pirátů" internetu.

  Evropa je v produkci dezinformací zjevně výrazně produktivnější, protože používá umělou inteligenci od Billa Gatese s mnohem menším počtem zaměstnanců, kromě vedoucích pracovníků EU "kanceláře" už u "nás" pracují jen sedmdesát tři uklízečky, samozřejmě správně rasově a genderově vyvážených!.
  Máme tedy být na co hrdi!

  OdpovědětSmazat
 16. OSN „normalizuje“ pedofilii - vaše děti budou brzy sexuální kořistí pro sexuální predátory.
  https://opposition24.com/die-un-normalisiert-paedophilie-deine-kinder-sind-bald-vogelfreie-beute-fuer-sexuelle-raubtiere/?fbclid=IwAR0gAY5KnESusd5nnCeSl_Nji243DR0Bs2n2w671yimOlWSG8JZkpu4miSQ

  OdpovědětSmazat
 17. Tento víkend je ve znamení Mileny Horákové. K tomu, aby člověk pochopil bídu a stejné rysy těch, co dnes mají údajně "právo nenávidět" s těmi, co nenáviděli před nimi, si musí položit otázku - proč v Praze nehoukaly sirény před deseti, dvaceti a třiceti léty?
  To Milena Horáková neměla výročí? :-) Ale měla. To tu tehdy vedla totiž lumpenkavárenská ODS a ČSSD. Sobotka měl být Kalouskovo eso v rukávu, ale voliči jim to zatnuli, Jako huse tipec.
  Bastardi rozvracející společnost svým pohrdáním demokracie tedy dnes analyzovali historické události a Milena Horáková jim splňuje hlavně jednu zásadní podmínku pro oslavu její smrti - nebyla v KSČ! Kdyby byla, měla by pochopitelně dnes smůlu, jako stovky jiných, které komunisté zavraždili, sebrali jim majetky a mstili se na dětech.
  Kolik lidí si zaslouží sirény z Lidic, Ležáků? Kolik lidí si dnes zaslouží sirény z těch, co odmítli vstoupit do kolchozů a zaplatili za to životem stejně jako ve filmu Tichá bolest? Co to ti pražští bourači pomníků pravdy hrají za komedii? Chtějí stavět na falešném, ideologickém základu? To ale skončí úplně stejně, jako jejich bolševičtí předchůdci!

  OdpovědětSmazat
 18. 22:30 máte přehled, znalosti a jejich míru na té úrovni, jakou se prezentujete s tím, že JUDr. Milada Horáková byla Milenou.
  S těmi "sebranými" majetky je to tak, že majetky byly "znárodněny", tedy si je nikdo jako osoba nepřivlastnil. Patřily státu, tedy všem občanům. To mj. znamenalo, že nikdo si nepořizoval Ferrari, Bugatti Veyron a podobně, vily na úrovni šlechtických sídel tady nebo v zahraničí, nevytvářel dědické dynastie a podobně. To všechno, aniž by pro společnost byl adekvátním přínosem.
  Rád bych taky věděl, co víte o tom, jak se onen režim mstil na dětech. Pozdravujte pana Bakalu u Bodamského jezera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mne se spíše jedná o "špicla", co usměrňuje diskusi mimo téma. Nestojí za to se jím příliš zabývat. A nebo je to již ukázka umělé inteligence vytvořené pro boj s dezinformacemi po evropsky?

   Smazat
 19. Doporučuji těm kteří se nebojí a trochu přemýšlejí Ukolébavku Daniela Landu. Nemá to chybu a kdo chce ten určitě pochopí. Hej hou, rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
 20. S Milenou Horákovou to mohlo bejt, ale poněkud jinak než nám dnešní politrukové tvrdí! O Horákové píše taky letitý antikomunista Jan B. Buqvoy- O Miladě Horákové 13.3.2014 I-Dnes a Neprůhledná Milada Horáková aneb osud vyzvědačky..blogy možno na internetu dohledat i s protiargumenty.

  OdpovědětSmazat
 21. Pokud by chtěla dnešní opozice řešit zločiny komunistů před rokem 89, potom by musela přikročit k obvinění pár darebáků, protože v ČSSR bylo tehdy evidováno kolem 2. milionů členů KSČ.
  Mnoho z těchto lidí zažilo okupaci Němců po dobu 6. let a byli Rusům vděčni za to, že nás od těchto masově vraždících zrůd osvobodili. Proto do tehdejší strany "Budovatelů" s elánem a nadšením také tehdy bezprostředně vstupovali.

  Tito lidé nikoho nezabili, nikomu smrt nepřáli, věřili v lepší časy a odmítali násilí. To, že se vedení země ujala politicko-bolševická agitka pod dozorem SSSR je ale ta pravda, která se dneska nesmí říci.
  Nebylo ve skutečnosti ale tehdy síly zvrátit vývoj důsledků války, kterou rozpoutali právě Němci. Vše totiž u nás pokračovalo další absurditou.
  Vinit všechny lidi z řad členů KSČ ze zločinů proti lidskosti je proto další zvěrstvo, protože po 2. sv, válce všichni ti, co do KSČ vstupovali, věřili v sociální spravedlnost a svobodu pro všechny. O tom se ale nakonec opět nerozhodovalo v ČSSR - ostatně tak, jako vždycky. Politické procesy namísto Berlína pro změnu řídil Kreml.
  Okupace, tedy násilí bohužel znemožňuje svobodné jednání - ať jste, kdo jste.
  Ti, co dnes řvou a štvou, toto dobře ví. O to jsou náckům i bolševikům ale podobnější...

  OdpovědětSmazat
 22. Sakra, to je síla!
  Sem se málem posral. Smíchy. To když jsem si namísto čílení se nad bláboly dutomozku eurosoudružky Jourové vzal kalkulačku, neb mě v těch výpotcích jejího neducha zaujala technická stránka věci.

  Takže 7 000 000 dezinformaci během koronablbnutí, to máme během cirka stopadesáti dní.
  Sedm melounů děleno stopadesáti dny obnáší 46 666 dezinformaček denně, děleno 24 = 1 994 kousků za hodinu, děleno 60 nám hodí 32,4 bludů za minutu.
  Čiže co dvě sekundy - doba za kterou řeknete, dejme tomu, "to je 3,14-ča" - nás oblaží dvě východní říše jednou zlovolnou dezinformačkou.
  Ježííííšmarjá!!!

  Pravda vítězí:
  KDE BLB, TAM NEBEZPEČNO!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milane, díky. Mám rád, když se blbosti nastaví zrcalo. Aplaus za Ludolfa.

   Smazat
 23. 1:52...ale když počítáte dezinformace-fejky, kterýma nás oblažuje ČT a Radio Plus? ..to by pak počty Jourový mohli být správné !

  OdpovědětSmazat
 24. Ad. Milada Horáková. Dnes by měl být připomenut i její hrdinský čin, kdy údajně s pražskou galérkou vedenou bohémem Sauerem, osobně uvázala smyčku kolem krku panenky Marie na vrcholu Mariánského sloupu na Staromáku a ten byl následně stržen. i toto po revoluci ji bylo přičítáno k dobru. Dle mne se to takto nestalo, panneka Marie není mstivá, navíc určitě nepřeje našemu národu atomovou záhubu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:15
   Neinformovaný (či snad manipulující?) blbečku.
   To nebyla galérka! Si to dohledej, kavárnický šášo.

   Smazat
 25. Musíte počítat s tím, že toho bylo daleko víc. Těch 7 miliónů je to, co se podařilo zachytit v rámci možností systému. Obávám se, že skutečné číslo bude násobně vyšší. WC

  OdpovědětSmazat
 26. Blbost dostupila na vrchol = Jsem Bůh, jsem pravda, jsem cesta =.
  To si o sobě myslí EU.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.