Reklama

pondělí 22. června 2020

Německo se mění a rozhodně ne k lepšímu – domino efekt?

Ivan David
22. 6. 2020
Bádensko-Württemberské zemské hlavní město Stuttgart bylo mnoho desetiletí považováno za výkladní skříň Spolkové republiky Německo. V noci na neděli ukázalo svoji odvrácenou tvář. Po běžné policejní kontrole na přítomnost drog na hlučné párty udělalo asi 500 mladistvých z centra města demoliční zónu. Obchody vyrabované jako v americkém Minneapolisu, dlažební kostky létající na policisty jako při Majdanovém převratu v Kyjevě.


Šéfkomentátor německého deníku Die Welt Torsten Krauel v nedělním článku „Toto násilí nemůžeme přijmout!“, upozorňuje na fakt, že výtržnosti, které se nyní odehrály ve Stuttgartu, nejsou v poslední době v Německu vlastně až tak výjimečné. Autor se ve své úvaze snažil hledat příčiny „nečekaného“ výbuchu násilí, jehož podněcovatele policie ještě vyšetřuje. Krauel při tom ve svém článku klade důležité otázky:

„Byly ve Stuttgartu děti přistěhovalců?“ ptá se Krauel. Vzápětí odpovídá „Ano, určitě stejně jako nedávno v Berlíně-Neuköllnu.“, s přípomínkou nedávných násilností v převážně přistěhovalci obydlené čtvrti.

„Zúčastnili se rabování levicoví extremisté ze skupiny G20 jako v Hamburku v roce 2017?“, ptá se šéfkomentátor. A přináší kladnou odpověď s dovětkem „stejně jako mnoho dalších. Jako v Lipsku.“, čímž odkazuje na podobný nedávný „virvál“ na východě Německa.
Autor připomíná devastace hal a stadionů, nimž došlo po rockových koncertech. Už od padesátých let.

Krauel ve svém textu nevynechal ani vzrůstající násilí kolem sportovních stadionů. „Vyskytují se děti ze znevýhodněného prostředí v pravidelných nepokojích před a po fotbalových zápasech? Ano, a pak i jiní!“, dodal ve svém komentáři. Zdůraznil přitom, že mladistvých fotbalových chuligánů z ekonomicky dobře situovaných rodin není podle policejních statistik zrovna málo. „Mimochodem, jejich bohatí rodiče platí drahé právníky, aby zachránili své syny před trestem.“, uzavírá Krauel popis pestrého složení pachatelů nočního násilí.

Bádensko-Württenbersko patří spolu s Bavorskem mezi nejbohatší německé spolkové země. Utkání fotbalových klubů z obou zemských metropolí – Mnichovského Bayernu a Stuttgartského VfB – provází vždy rozsáhlé policejní manévry. Oba kluby, které jsou mnohaletými rivaly, mnohokrát získaly mistrovský titul v Bundeslize. Vzešly z nich fotbalové legendy jako mnichovský Franz Beckenbauer, jež se svými kolegy pro Německo vybojoval v roce 1974 titul mistrů světa jako kapitán reprezentačního týmu a v roce 1990 jako trenér fotbalové reprezentace, nebo stuttgartský Jürgen Klinsmann – mistr světa z roku 1990, mistr Evropy z roku 1996, jež jako trenér vyvedl národní tým z krize a na domácím šampionátu v roce 2006 jej přivedl k bronzu.
Střety fanouškovských chuligánů obou německých klubových gigantů se však policii pravidelně daří vzorně zvládat.

Německými sdělovacími prostředky jsou víkendové násilnosti prezentovány jako šokující. Ve městě s nejvyšší životní úrovní jej málokdo čekal. Ve zhruba šestisettisícovém městě sídlí nejprestižnější německé automobilky Mercedes Benz a Porsche. Obří továrnu zde má i jeden z největších průmyslových výrobců na světě Bosch. Město je známé i jako veletržní a kongresová metropole. A v jeho širším zázemí má ústředí i světoznámý dodavatel prestižních oděvů Hugo Boss.

Celkem 40 obchodů v centru města bylo v sobotu terčem útoku zdivočelé mládeže, část z nich kompletně vyrabována. Policie zatkla 25 útočníků, z nichž bylo 12 s německým pasem a 13 s jinou státní příslušností, konkrétně byli ve zprávách ARD jmenováni Iráčané, Íránci, Somálci a Afghánci.
Tři ze zadržených Němců mají také migrační pozadí. To vše policie zveřejnila.

Policie také vyloučila politické důvody útoků a rabování – vše se stalo v rámci tzv. party scény, kdy se pravidelně schází v centru Stuttgartu mladí lidé z širokého okolí k sobotním party. Nyní však během kontroly na drogy u 17 mladíka došlo k hromadné solidarizaci s dotyčným a masivnímu napadání policistů, nakonec činil dav až 500 lidí, z širokého okolí bylo staženo na sto policistů a až ráno dostali situaci pod kontrolu. To řekl pro ARD náměstek policejního prezidenta Thomas Berger. (Video v komentářích).

„Toto násilí nelze akceptovat“, řekl v neděli večer v televizi ARD ministr vnitra Bádenska- Württemberska Thomas Strobl (CDU), stejně jako starosta Stuttgartu Fritz Kuhn (Bündnis 90/Die Grünen). Strobl dokonce řekl, že to je „výzva pro právní stát“.
Podle nich „neexistuje žádná omluva pro rabování a cílené útoky na policisty. A rozhodně ne pro vzrůstající pomlouvání bezpečnostních sil, které vymáhají zákon a obnovují pořádek“.

Komentátor Weltu Torsten Krauel konstatuje, že v menším měřítku než nyní ve Stuttgartu, bez rabování a cílených útoků na policii nejsou nepokoje bohužel na mnoha zábavných akcích neobvyklé. Pasivita vynucená koronovými omezeními po dobu tří měsíců dnes snižuje inhibiční práh.
„Policisté nejsou mimo kritiku. Ale ideologicky motivované pomluvy a romantizace vypuknutí násilí jako politicky pochopitelné emoce jsou opakem toho, co by se muselo udělat, aby se takovým scénám, jako jsou ty ve Stuttgartu, zabránilo“, končí svůj komentář Krauel.

Nemusíme dlouho pátrat, co je za vypuknutím násilí ve Stuttgartu. Možná je to útlum společenského života během koronakrize, kdy policie hlídkovala v parcích a ulicích, aby se lidé neshromažďovali, možná za to může alkohol a drogy, ale zcela jistě je za tím dominový efekt obviňování policie z brutality a její napadání, rabování a násilí v ulicích, které lze denně vidět v médiích a které se z USA šíří i do Evropy. Různé klečení policistů před davem a „pokání“ za staletí staré hříchy bílého muže, za jejichž součást je policie považována, vede k úpadku její autority.

Zajímavé je, že zatímco opravdu brutální útoky francouzské policie proti tzv. Žlutým vestám, kde byla dokonce úmrtí, o množství zranění nemluvě, či neméně brutální zákroky španělské policie proti tzv. katalánským separatistům byly v médiích víceméně ignorovány či relativizovány jako zásahy proti zdivočelé lůze, k eskalaci útoků na policisty došlo po smrti černého delikventa při zatýkání. Black lives matter – ostatní ne? V sobotu v noci bylo 19 policistů zraněno, z toho jeden těžce.

Německo tak sklízí, co zaselo, a obávám se, že zdaleka není podobným „událostem“ konec. Od neblaze proslulé silvestrovské noci 2015 v Kolíně nad Rýnem, kdy byla policie prokazatelně nabádána k tomu, aby informovala co nejméně a kdy se poprvé začalo bagatelizovat násilí davu, tehdy konkrétně násilí sexuálně frustrovaných migrantů vůči německým ženám a dívkám, čehož jsme od té doby svědky opakovaně, klesá autorita policie naprosto logicky. Dostala náhubek a okolo určitých typů deliktů musí našlapovat velmi opatrně. Dalším faktorem je i německá Antifa, která je establišmentem považovaná za nástroj vůči „krajně pravicové“ AfD. Nemyslím si, že všechny ty útoky na auta, byty a kanceláře činovníků AfD, včetně fyzického násilí, byly řádně vyšetřeny, mnohdy byly částí novinářů dokonce omlouvány tím, že kdo hlásá nenávist, musí počítat s tím, že ji bude sklízet.

Média pak žijí především bojem proti krajní pravici. Ne, že by se toto nebezpečí mělo podceňovat.
Ve Stuttgartu došlo k „tavicímu efektu“ násilných choutek všech druhů. Uvidíme, jaké z toho vyvodí důsledky Německo – a celá Evropa, která snad už konečně vidí, že nemusíme opravdu ve všem napodobovat USA.

60 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Okamžitě vyhlásit referendum o setrvání nebo vystoupení z EU.
   EU pro ČR neznamená nic dobrého. Je jen otázkou času až podobné nepokoje začnou u nás.

   Smazat
  2. Dobrodruhu...

   Smazat
 2. V Německu začínají velké problémy. 22.Q6.2Q2Q. Dle data je velice důležitý den pro lidstvo.
  Včerejší odpoledne v Německu bylo zajímavé po stránce funkčnosti kreditních karet. V mnoha německých oblastech nefungovaly kreditní karty a lidé právě u benzínových pump měli problémy se zaplacením. Zhruba od 13 hodiny byly výpadky systémů přenosu dat a při placení kreditními kartami se nepodařilo platbu uskutečnit. Terminály neschvalovaly tržbu pro obchodního partnera a kdo neměl u sebe hotovost, měl velký problém. V neděli večer se v centru Stuttgartu vzbouřilo několik stovek lidí, vyplenili obchody a zranění policisté. Doposud bylo 20 lidí prozatímně zatčeno.
  https://www.youtube.com/watch?v=_6Iy8LFrpm4&feature=youtu.be
  Dle jedné zprávy z telegramu, kterou nyní nemohu najít, byl MADAMME ANGELA HITLER MERKELOVÉ přiřknuta přezdívka, že je Královna Antify a zároveň KRÁLOVNOU Black Lives Matter. Kvůli všem skutkům, které spáchala a učinila, byla na ní podána už několikanásobná žaloba a trestní oznámení. Najdete zde: https://app.box.com/s/41sz9px3loikio4zbah0aaixw6oikmk6

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto nechtějí lidi s kartami ale čipy pod kůži, s trestnou komorou podle rakouského patentu.

   Smazat
  2. Ještě dodám, vy snad nevíte vytisknutých peněz je méně než kolik si vyberou na úrocích? To je na styl společného vodoměru který na cifře zastaví nehledě toho že na vlastních nemají vyčerpaný povolený stav.

   Smazat
  3. Migranti zaplatí mobilem, jemu placenou mobilní službou. Ten se čipantům s kartisty bude smát, ještě něco nechápete? ECB potvrdí likviditu a máte to, děti.

   Smazat
 3. Nehledejte duvody ,duvod je jen jeden rozklad spolecnosti vedeny cilevedome jiz od 1918 a prevzeti moci .Luza je pouzita jako vzdy pod zaminkami jako je rasismus a podobnych banalit .Ja pamatuji ze jsme od 1952 nemeli s onou mensinou problemy ,mecitili podporu obyvatel a byli jako normalni obcane .Podivejte dnes ,a cikani ,pomalu je musite zdravit za to ze vam neco ukradli .Vsude je to stejne luza je pouzita delat Mejdany a vetsinou to vyjde . Cerne tlamy chteji jiz od bilych jejich domy v USA bouraji stare sochy (dnes presidenta Teddy Roosevelta} atd. Staroby pred smrti (Pelosi a spol to verejne podporuji a podnecuji vyuzivajice vse proti pr.Trumpovi a republikanum nehlede na hmotne a moralni skody na spolecnosti ktera jiz davno nema vlastni usudek a nazor)hejkaji pro vse co jim kdo rekne od valek po pervertismus, mladez je desorientovana homosexualy a perverty . Je to proste k bliti

  OdpovědětSmazat
 4. Ne střední a východní Evropa, ale ten takzvaný západ, žil celá léta na úkor budoucích generací. A to už těch, které jsou tu dnes.

  OdpovědětSmazat
 5. „Toto násilí nelze akceptovat“, řekl v neděli večer v televizi ARD ministr vnitra Bádenska- Württemberska Thomas Strobl (CDU), stejně jako starosta Stuttgartu Fritz Kuhn (Bündnis 90/Die Grünen). Strobl dokonce řekl, že to je „výzva pro právní stát“.

  Vždyť si z nás, tedy z Němců dělají srandu. Nemají tomu právě tito pánové učinit přítrž a nikoliv tajtrlíkovat v televizi? Samozřejmě nic se nezmění, muslimizace pokračuje. Stát se bude zříkat svých povinností a pořádek přinese Evropanům až právo Šaría.
  Alternativou je přestat volit liberály a volit pronárodně zaměřené politiky, kterým liberálové říkají krajní pravice, nebo extrémisté. Tím se jim snaží odradit voliče. Volme SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 6. Eriko, Eriko, to jsi pěkně zvorala, ve Stuttgartu to nebyla poklidná party, ale divoký dav mladých vandalů, tentokrát bez tmavší pleti asi pravděpodobně domorodců. Nákaza covirem v jatkách naopak bude opravdu od gastarbaitrů. Jako by vám nestačily problémy s africkÿmi migranty. Nejhorší je, že my ať chceme, nebo ne, v tom lítàme s vámi. Vaši noví tmavší občané k nám jezdí vraždit malé holčičky. Chybějící maso si taky odvezte od nás, jasná zpráva, že u nás se proto zdraží. Konečně se vám podařilo okupovat celou Evropu. Macron dobře ví, že hraje druhé housle. Neumím německý, ale na videu ARD se staršími pintlich domorodci slyším slova katastrofe, krawalle, schreklich... Holt
  Mühlen Gottes mahlen langsam aber sichre...
  Musíme z této společnosti vzít roha a fofrem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,21
   Zpátky k samostatnosti.....i když to díky fašoEU a amiokupantům(o havlolejnolahvárenský koloně nemluvě)půjde hodně těžko!

   Smazat
  2. Už si raději nevyhledávejme další " dubiska ", ať na východě, tak na západě a hledejme neutrální kolegy do party se kterými máme stejné zájmy. Je jich okolo dost, kteří s diktátem EU nejsou spokojeni. Třeba Polsko, Maďarsko, Rakousko možná i Slovensnko a Norsko. Ti menší a převálcovávaní budou mít chuť se přidat. Takže problém není kam, ale s kým. Bude-li nás víc, budeme viditelndější a slyšitelnější.


   Smazat
  3. Nó s tím Polskem nevím.
   lada

   Smazat
  4. Kam asi. "Trhnout se", zůstat, ustát.
   Přesně tak to kdysi udělal Boleslav, když odmítl platit tribut "svaté říši římské, národa německého, srovnal do latě Lučany - čímž vyprovokoval vyprovokoval válku ze Saskem -, ustál ji, a zůstal. Zůstal dokonce tak moc, a tak bytelně, že nebýt jeho, šprechendíme už přes tisíc let.
   Jenže tenkrát ještě byli Čechové chlapi, ne to, co vidím kolem sebe teď.

   Smazat
  5. 13:18
   👏👏👏👏👏👏

   Smazat
  6. Dobrý nápad. Migranti, dnes již asi třetí generace, se pošlou, no nevím kam, a jejich uvolněná místa na jatkách převezmou přebyteční uředníci z bank, pojištoven a soudů. Maso bude potom určitě lépe chutnat. Vy byste také asi v zájmu záchrany evropy a jejích fantastických hodnot okamžitě nabídl své služby a šel pracovat na jatka.

   Smazat
  7. Pane Davide, v osmdesátých letech jsem s přítelkyní probendil ve Stuttgartu, sečteno dohromady, asi tři měsíce a tak fantastické to tam opravdu nebylo. Město bylo plné námezdních dělníků kteří montovali auta za směšné mzdy aby si švábský maloměšták mohl koupit každých deset let mercedesa za "rozumnou" cenu.

   Smazat
 7. Neví čemu se podivují? Rodiče i těch nejmenších parazitů doma o lidech co se živí rukama mluví jako o lůze. V celém světě si vyvolení dělají co chtějí. Kde jaký demokrat svolává parazitečky na protesty proti řádně zvoleným představitelům státu a dehonestují prezidenta kde můžou. To se jím vrací "i z navijákem". U nás děti parazitů a exhybicionistů mají zpoždění ale to rychle doženou. Lidí co nevytváří žádné hodnotyje čím dál víc a kde na to brát.
  Od rodičů mají děti pro sou činnost /práci/ zaujetí. Takový, takový můj táta byl. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
 8. Nojo to by se muselo přestat s politickou korektností a nazývat věci pravým jménem. Ale od liberálů to nelze čekat.

  OdpovědětSmazat
 9. Takhle funguje společnost, kde už všichni jedinci nepřikládají ruku k dílu, ale část jich je krmena z práce ostatních a začínají se tak nudit. Začnou nadávat na systém a chtějí změnu. Náprava je ale přitom jednoduchá - chceš jíst a pít? Pak nejprve odveď společnosti nějakou práci! Jakoukoliv. Zámést a uklidit město bez mycích vozů také jde. Nechce se ti? Pak nežer a klidně pojdi hladem! Tady ale samozřejmě nastoupí okamžitě dobře placení opatrovníci a vše jede zase ve starých kolejích.
  Toto je i výsledek aktivit tisícovek nejrůznějších multikulti neziskových organizací, které tento stav dnes uměle udržují a společnoct vedou od demokracie k anarchii. Jsou velice agresívní, politici jednotlivých zemí se jich bojí, protože ideologicky ovládají politické vedení EU. Něco jako za Stalina bolševici - nikdo si na ně netroufl a jejich moc byla obrovská. Takže zase po staru, jenom symbol rolníků a dělníků se vyměnil za symbol utlačovaných a diskriminovaných menšin.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. června 2020 9:54
   Souhlasím s Vaším názorem, že výplata podpor lidem, ležících doma na gauči, je pro ně demoralizující a je zdrojem mnoha negativních jevů a rozvratu společnosti. Domnívám se, že by všichni měli mít možnost si „podporu“ odpracovat. Ovšem to by musel organizovat stát. A liberální dogmata, která vládnoucí politická garnitura musí vyznávat, funkce státu naopak likvidují. A předat organizaci něčeho takového do soukromých rukou, by se státu notně prodražilo. Příčinou současného stavu světa, je právě ten liberalismus. Volme neliberální, ale pronárodní SPD.

   Smazat
  2. Anonymní23. června 2020 11:02
   Ale jo, v SPD jsou zajímaví lidé, se zajímavými názory, a co hlavně - jak píšete, tak jsou pronárodní.
   Trochu mě v poslední době ale už docela začíná unavovat Tomio Okamura svými opakujícími se stejnými frázemi a nářky, že je mu ubližováno aj. Je to škoda a straně to moc neprospívá. Měl by se trochu zamyslet a to co říká odlehčit. Jinak si rád přečtu názory Jiřího Kobzy, Radima Fialy a spol.

   Smazat
  3. hm.... bolševiky jsi moc neber do huby, nejdřive jsi zjisti kto jsou bolševici y a pak mudruj.

   Smazat
 10. V ČR platí české zákony, ne rezoluce bruselských papalášů. Ta jejich parodie na parlament. Foldyna doporučuje nakládat s tyrany tvrdě, jinak bude zle

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/V-CR-plati-ceske-zakony-ne-rezoluce-bruselskych-papalasu-Ta-jejich-parodie-na-parlament-Foldyna-doporucuje-nakladat-s-tyrany-tvrde-jinak-bude-zle-628099

  OdpovědětSmazat
 11. V Německu prošel nový zákon proti diskriminaci přijatý berlínskou zemskou koalicí složenou ze SPD, Zelených a postkomunistické Levice. Zákon stanovuje, že pokud kontrolovaný jedinec obviní policistu z rasismu a diskriminace, je na policistovi, aby dokázal opak.

  Co k tomu víc říci? Není to ve skutečnosti spíše výzva pro pracovníky policie, aby s tím raději seknuli a "ponechali společnost volnému vývoji"?

  OdpovědětSmazat
 12. „Kdy ten pohár trpělivosti přeteče?“ Nová restrikce proti německým policistům rozpálila Ondráčka do běla

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020062212126194-kdy-ten-pohar-trpelivosti-pretece-nova-restrikce-proti-nemeckym-policistum-rozpalila-ondracka-do/

  OdpovědětSmazat
 13. Nepokoje vyprovokovala policie? Způsob informování ČT o násilnostech ve Stuttgartu nadzvedl diváky

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020062212123130-nepokoje-vyprovokovala-policie-zprava-ct-o-nasilnostech-ve-stuttgartu-nadzvedla-uzivatele/

  OdpovědětSmazat
 14. 18.června 2020, Brémy, NĚMECKO: 54letý muž marockého původu ohrožoval nožem spoluobčany a poté i přivolanou policii. Střelným poraněním později podlehl v nemocnici.

  https://www.navratdoreality.cz/psychopat-s-nozem-18-11151.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown23. června 2020 10:54
   Neprofesionalita těch policajtů a policajtek, je obrovská. Ti maturanti asi neprodělali žádný výcvik. Na toho chlapíka by stačil pochůzkář s pendrekem. Dneska by mohli mít tasery a složit ho bez nějakého zabíjení.
   Rozvrat policie je součástí rozvratu evropských států. Jak dlouho ještě budeme my Evropané, ty liberální vlády trpět? P.K.

   Smazat
  2. 21.33 Myslíte, že by v případě profesionálního zákroku dopadli lépe, nebo stejně jako dopadá US policajt, který holýma končetinama profesionálně zaklekl kriminálníka a čekal na anton?

   Smazat
  3. Kdyby se takhle, jako v tom Stuttgartu, chovali čmoudi u nich doma v nějaké té Arabárně, tak je místní panští pacholci podle práva šaría zmydlí metr dlouhejma klackama, že by je nepoznal ani poručík Kejn podle DNA a kdyby jim to nestačilo, tak to do nich pustí "ostrejma". To jen tady v EU pokrytecky politicky korektně mlátíme a mrzačíme své a negrům a jiným nerpřizpůsobivým jsme hotovi líbat pochcané tenisky, koupené za "dáfky"...
   Není to tak dlouho, co jeden "zradikalizovaný" imigrant dal na ulici pár facek belgické policajtce, sebral jí bouchačku, s tou ji zastřelil a její kolegyni taky....Takže, co čekat od takových reprezentantů státní moci a jejich nadřízených, které si blbí občané EU volí ?!!

   Smazat
 15. Citát Štefan Harabin: „Milé vlastenky, vážení vlastenci, je správné a potřebné, že si dnes (22.6.) připomínáme mezinárodní památný Den genocidy - holocaustu Slovanů, který začal napadením Sovětského svazu 22. června 1941 nacistickým Německem, během kterého bylo zavražděno více než 35 milionů Slovanů. Tímto nevinným obětem největšího holocaustu na světě patří naše úcta a pietní vzpomínka.“

  OdpovědětSmazat
 16. Jaké z toho vyvodí Německo (USA a celý svět) důsledky? Především se začít bránit levicové lůze, snažící se jakýmikoli prostředky zničit tradiční, kapitalistický systém.
  Podobnost se snahami Nové republiky je čistě náhodná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:10 Jaká levicová lůza , vždyť celý ten bor.del organizují a financují kapitalisti !

   Smazat
  2. Kde máte na zemi kapitalismus ?! Jedině tak v Číne :-) .

   Smazat
  3. Kapitalismus dnes maji jen Klaus a Sichtarova.

   Smazat
  4. Kdo nechápe správně základní pojmy, je odsouzen žít neustále ve svých bludech, ovládají jej uměle vytvoření nepřátelé, ztrácí budoucnost. Žije ve svém neustálém strachu, který mu pomáhají živit "média". Je snadno manipulovatelný a ovladatelný. Stačí "zamávat na bejka" správnou fanglí. I proto to dnes vypadá u "nás" na "západě" tak, jak to vypadá.

   Smazat
  5. Anonymní23. června 2020 14:27
   No nevím, jak tomu chcete říkat, ale kapitál (vlastníci kapitálu), beztrestně korumpují a ovládají politiky. P.K.

   Smazat
 17. Odpůrce vykořisťování dělníků a rolníků vystřídali odpůrci rasismu a utlačovaných menšin. Začněte Němci stavět sochy Leninovi a skončíte zase stejně.

  OdpovědětSmazat
 18. Toto jsou veledůležité události, které se po přitvrzení EU ohledně povinnosti brát migranty týkají už bezprostředně přímo našeho státu, přímo nás všech, naší svobody a našich životů.
  Česká televize by toto měla vysílat přímým přenosem s odpovídajícími komentáři, stejně jako to udělala v době voleb německé kancléřky Merkelové, což dodnes nechápu.

  Myslím si ale, že celý týden bude namísto těchto současných událostí ve znamení Milady Horákové, popravené před 70. lety a tedy obvyklé antikomunistické propagandy -stejně jako to bylo za totáče s antifašismem hlásaným od rána do večera.

  Už dlouho se mi také vkrádá do hlavy jedna otázka pro ty, co se dnes honosí chartistickým odbojem, po válce vstoupili do KSČ a v roce 1968 hrdinně vystoupili (nebo byli zbaveni funkcí, když vsadili na špatnou kartu, nebo někde něco plácli a jiný se nacpal na jejich místo) - "Co jste bývalí soudruzi chartisté VY tehdy v roce 1950 udělali, když popravovali Miladu Horákovou a dnes kritizujete tehdejší společnost? Proč jste už tedy tehdy nevystoupili, ale až za 18 let?"

  A další otázka k těm, kteří vstoupili do strany po roce 1950 - "Proč jste tehdy do KSČ vlastně vstupovali, když jste byli svědky komunistického násilí? Byli jste tehdy mladí, hloupí a slepí? A teď kritizujete a vychloubáte se třetím odbojem?"
  Proč vlastně státem placený ÚSTR ještě na tuto sortu odbojářů a mravokárců nepoukázal? Neměl to dosud v politickém zadání vybraných partají?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeptejte se také těch, co byli na "druhé" straně. Zeptejte se na to proč lidé raději volili komunisty a ne ty, kteří do nich za První republiky stříleli přímo na ulicích při demonstracích.
   Zeptejte se těch, kteří sice měli pod "palcem" velmi průmyslový stát a přesto naše tehdejší životní úroveň za První republiky patřila ke chvostu Evropy.
   Zeptejte se také těch, co nás pro své peníze zradili v roce 1938.
   Zeptejte se těch, co přímou zradou a spoluprací s nacistickým Německem odsoudili ke krachu stát, o který bojovalo velice mnoho SKUTEČNÝCH vlastenců.
   Zeptejte se těch, co mají na rukou krev našich lidí, když je za okupace zradili podruhé a to přímo gestapu.
   Zeptejte se těch, co po obnově státu po Druhé světové válce chtěli z něho udělat znova "kolonii" a opět na té straně "kde se ocitlo náhodou" i Německo.
   Ptejte se těch, co byli ochotni střílet znova do lidí a to strašné válce.
   Ptejte se těch co byli vražděni již po válce, jen proto, že chtěli budovat stát a ne sloužit znova kapitálu.
   K těm měla sympatie i Vaše Horáková, těm ať vědomě či nevědomě posloužila.
   A vůbec diskuse je teď o něčem jiném, ale hodí se to, protože i ONI na těch událostech, co vy píšete měli přímý vliv a "rukopis".

   Smazat
  2. 12:03
   Předem se musím představit, jsem z rodiny kulaků a moji rodiče dotovali rozkulačenou babičku s důchodem 190 Kč.Tak snad jsme jako rodina snad
   nepatřili k sympatizantům Gottwaldovy party. Babička byla věřící a neumírala s nenávistí. Tak jsem vychován a proto, jestli má mít ÚŠTR funkci nahánět starce, tak mu nefandím. Podle mne má doplnit historii bílá místa a roli hlavních aktérů. Vám pane, přeji méně nenàvisti a uvědomte si, že člověk který měl v 50.tých letech 20 let, tak dnes odpočívá na hřbitově, nebo je mu 90 let. Máte-li v sobě špetku lidskosti, tak nebudete, takového starce pronásledovat. Možná se i změnil, nebo není schopen pochopit oč jde. Kdysi a není to tak dávno na jedno náměstí jsme volali " Nejsme jako oni ". Tak moc prosím nebuďme.

   Smazat
  3. Horakovou do kazde zeleniny.

   Smazat
  4. Anonymní23. června 2020 20:38

   Myslím, že jste přesně nepochopil obsah mého příspěvku.
   V žádném případě nejem pro stíhání starých lidí a naopak kritizuji neustálé se vrtání v historii podle politických potřeb pár bezohledných karieristů naprosto identickým způsobem, jak to dělali komunisté před rokem 89 s událostmi před rokem 45.
   Taky neprojevuji žádnou nenávist, ale poukazuji právě na vámi popisované odhalování bílých míst.
   Ve skutečnosti reaguji na ty lidi, kteří nedají této historii spát, označují sami sebe, nebo své idoly za tzv. třetí odboj a holedbají se, že po okupaci 1968 vystoupili z KSČ. Někteří z nich se stali i tzv. chartisté. Těmto lidem věnuji své zamyšlení, protože dnes jsou oslavováni jako hrdinové třetího odboje. Nu a protože soudruzi na ČT rozjíždějí další z mohutných politických propagand ohledně popravy M. Horákové před 70. léty, tak si kladu otázku - proč vlastně už tehdy tito charakterní a oslavovaní osmašedesátníci nevystoupili a čekali až na toho Rusa? Navíc mnozí z nich do KSČ vstupovali mezi lety 1950 - 1968, v rozmezí 18 let, tedy po popravě paní Horákové a jiných smyšlených procesech, perzekuci vojáků bojujících na západě, kolektivizaci aj.
   Já dobře vím, jaká byla doba a nesoudím je za to. Jenom si všímám toho, čemu je se vyhýbáno. Když tedy pravdu, tak celou, ne?
   Nu a tím se dostávám k tomu, co vy píšete - proč nám USTR toto bílé místo také nepoodhalí? Možná by tím tato instituce dokázala, že neslouží pouze vybraným politickým stranám, ale pouze ryzí pravdě. Oni by jim to na Čt ale stejně neodvysílali... :-)
   Jinak já rozhodně nejsem pro se v historii vrtat a předělávat ji, spíše na tyto snahy jiných reaguji a upozorňuji na jednostrannost a neobjektivitu. Když už tedy pravdu, tak bez příkras a celou.
   Mohl jsem to napsat i jednodušeji - jak přistupovat k člověku, který v letech po otřesných politických procesech v 50. letech, i přes to poté vstoupil do KSČ, v roce 1968 vystoupil, podepsal Chartu a dnes je oslavován jako zasloužilý chartista? Pomýlení, mládí, kariéra, rodina, těžká doba - já důvody znám, když už ale dnes na čt hlásají, že ve vypálených Lidicích stejně žili udavači Židů, pak si tedy i já všímám drobností.
   Hezký den.

   Smazat
  5. 5:04
   I když si doplním chybějící háčky a čarky, tak nerozumím.

   Smazat
  6. https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirkus/horakovou-do-zelinarstvi.A200622_212438_p_cirkus_nef

   Smazat
  7. 16:48
   Díky za Psa, taky jsem proti heslům, mávátkům a oblíbencům v kolektivech. Akorát nevidím souvislost, mezi tímto článkem a snahou odbourat nenávist a kádrovani.

   Smazat
  8. To vyplynulo z diskuse.
   K clanku jsem nemel co dodat.

   Smazat
 19. noviczech
  ...podívejte se na západní a dnes i naši kulturu. O co tam jde, stále někde někoho zastřelí, zabije, pak přijde hrdina, nějaký batman, nebo jiný IDIOT hrdina, co vše umí a zachrání! Krmí lidi hovadinama, když jdou mladí pracovat, dostanou 1500,- euro čistého a nájem zaplatí dvě třetiny z platu. Tak raději nechodí do práce a ...co potom, že! To co západ rozséval, to jen sklízí! A lepší to určitě nebude, podívejte co se děje v politice u nás. Benzínové výpary visí ve vzduchu všude, i díky koroně, jen škrtnout jiskru!!! Můj názor, politika a právo selhalo, na 100%. To je můj názor.

  OdpovědětSmazat
 20. V první řadě je to problém voličů. Paní Merkelová vládne již třetí volební období.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, je to věcí těch blbců v Německu, co ji furt dokola volí, protože jsou s ní spokojení, jak ona za ně v tom EU proti ostatním, kope...Kdyby Němci za něco stáli, už dávno je někde zakopaná v lese a ne v rajchkanclu...

   Smazat
 21. Jediné co pomůže, je palba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není potřeba. Merklová je odstavená a bude čelit žalobám za své konání.
   Zajímavé tlaky (dokonce i přetlaky) v Německu. Trump a světlá strana lidstva tlačí na zločinné praktiky zavedené systémem Vatikánu, který byl provozován po staletí a nyní končí. Domovy pro opuštěné děti, či ukradené děti rodinám byly cílem vyšetřování kvůli pedofilii. Po celém Německu. Dole jen malý střípek toho, co se v domovech pro děti odehrávalo. Můžeme jednoduše konstatovat, většina těchto zařízení s honosným názvem a údajným honosným cílem „pomáhat“ dětem, neblylo nic jiného než ráje úchyláků a pedofilů, kteři věděli, co tam budou dělat. Podle dřívějšího HOLLYWOODU, dnes PEDOWOODU, by se měly nazývat domovy pro děti pedodomovy.

   Smazat
  2. anonym23. června 2020 18:20
   Za co by tu Merkelovou měli soudit? Za něco, co je oficiální politikou EU? Nebuďte naivní. P.K.

   Smazat
  3. 15:02
   Člověče nechoď mezi slušné lidi, jeď do Argentýny, tam žijí potomci Adolfa, tam najdeš porozumění.

   Smazat
  4. 15:02
   Jste asi rozený Jižňan, tam si můžete koupit zbraní kolik chcete. Taky se tam na ulicích často střílí, ale v našem mírném pásmu to není zvykem. Možná je nás víc, kteří si tu střelbu nepřejeme, snad jen tak na Matějské pouti a ne do lidí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.