Reklama

čtvrtek 11. června 2020

Neoimperialismus poháněný dluhem uškrtí naši civilizaci

Krakauer a -rp-
11. 6. 2020 ObservatorPoliticzny a PrvníZprávy
Kdysi bylo čest platit dluhy. Dluh byl v podstatě něčím trapným, byl to druh poslední instance, jejíž dosažení bylo oprávněné při investování nebo ve skutečných potížích.Dluh v naší kultuře byl něčím, za co bylo možné potrestat, prodat do otroctví nebo dokonce přijít o život. Dogma splácení dluhu byla vždy v platnosti, samozřejmě spolu s úroky, které jsou odměnou věřiteli – zaprvé za riziko a zadruhé za dobu použití jeho kapitálu. Ve středověku byla zároveň lichva velmi přísné trestána. Ale přesto vládci dělali svým „poddaným“ různé věci například výměnu mincí za nový vzor - bez varování směnným kurzem se ztrátou pro držitele mincí atd.

Peníze byly vždy zdrojem energie. Ovládáním peněz ovládáte společnost - životy lidí, jejich touhy a příležitosti. Celá naše myšlenka na organizování civilizace - od dob římských, byla založena na potřebě mít peníze a kdokoli, kdo je agreguje - má větší příležitosti ovlivnit realitu.

Dnes mají země navíc neuvěřitelnou zadluženost - model vytváření peněz z úvěru je v ekonomice trvale zakořeněn a je jeho základem. Hodnota je vytvářena v západním světě prostřednictvím úvěru, na kterém je ještě třeba vydělat a zaplatit úrok. Ti, kteří vytvářejí peníze, mají moc, je zajímavé, že jejich moc je často větší než těch, kteří stanovují pravidla pro vytváření a obchodování s penězi. Západ si však stále troufá označovat se jako demokratický a tvrdit, že ho ovládá většina ... To jsou specifika neoliberální demokracie.

Dnes se děje ale něco, co je ve své podstatě fenomenální. Veřejné úřady vytvářejí peníze bez omezení, nemusíte zveřejňovat důvody pro tisk více fiktivních dolarů, eur nebo jenů. Zajímavé je, že inflace je pod kontrolou, protože velký kapitál získává peníze, půjčuje veřejným orgánům ještě více a doufá v zisky v budoucnu. Bohatí zbohatnou a zadlužené veřejné orgány tisknou ještě více, aby splatily dluhy.

Jsou situace, kdy peníze již nejsou měřítkem hodnoty. Peníze jsou rozdávány nalevo, napravo, to je to, co nás naučila internetová krize a poté realitní krize na americkém trhu. Příliš velké na to, aby selhaly, vedly k situaci, která způsobila krizi - ale donutily veřejné orgány zaplatit za své chyby. Výsledek byl, že se nic nestalo a ostatní to zaplatí. Toto je naprosté obrácení reality. Jste neschopní, děláte chyby - nenecháme vás zkrachovat, vytiskneme peníze a dáme vám je.

V takovém světě také nikdo nechce platit drobným spořitelům úroky. Navíc tyto ponižující úroky jsou stále daněny státem.

Ekonomové, kteří jsou mluvčími systému, říkají, že je lepší platit - rozdávat peníze, než stagnovat. Zatímco každý předstírá, že nedochází k inflaci, tento problém zmizel a již neplatí, s výjimkou malého známého dogmatu v rozpadlých ekonomických odděleních klasických vysokých škol.

Právě tyto postoje ekonomů, ospravedlňující „emisní politiku“, jsou svědectvím o lži, kterou je neoliberalismus. Všechno ve světle mediální nádhery bylo vše posvěceno - s komentáři - potvrzující správnost zvoleného, bez alternativní cesty.

Položme tedy dvě otázky, které z nich mohou být pro naše zkušené čtenáře naivní, dokonce dětinsky naivní. Zaprvé, co se dělo s tiskem peněz v socialistickém systému? Zadruhé, v kapitalismu – neoliberálním - který potřebuje stále peníze a nezáleží na tom, že už si je někdo vydělal, opravdu musíme pracovat? Velké instituce koneckonců dostávají od vlády peníze, které vytváří pomocí informačních systémů. Neexistuje žádný vklad, neexistuje žádný rizikový účet, zda je možné poskytnout půjčku - stiskne se na klávesnici tlačítko Enter a celková bilanční suma Federálního rezervního systému se stále zvyšuje o určitou částku.

Na tyto otázky odpoví neoliberální ekonomové - ne a ne. Za prvé, ne, protože tehdy to byl jiný systém a basta. Tím končí argumentace a nezáleží na její iracionalitě v dnešní realitě. Druhým důvodem není to, že každý, kdo rozumí základům ekonomiky - například na střední škole - chápe, že to není možné, protože se jedná o velký organizovaný podvod. Jde o to, že poražení dostávají papíry a předvádějí se v kasinu, kde hra pokračuje a majitelé kasin jsou spokojeni, stále mají nejlepší nápoje a ubytování v hotelu kasina zdarma.21 komentářů :

 1. Jestli se opravdu zapojíme do akce zachraňme skopčácko francouzké impérium tak to bude velice zlé. Ale zkrachují jen tzv západní státy a pak je převezme Rusko a Čína a civilizace bude žít dál ale už bez bezohledných gangsterů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že v Číně a v Rusku je kapitalismus a pokud se nezmění morální zásady lidstva, nic se nezmění. O čemž svědčí dějiny onoho lidstva. Dejme tomu čtyři tisíciletí mělo lidstvo na změnu - a výsledek? Vidíte ho kolem sebe.

   Vymazat
  2. Lidstvo je NEpoučitelné celou svou existenci!

   Vymazat
  3. koník Jenže velkým rozdíl je v tom že vládnou pro svoje národy a o tom to je.

   Vymazat
  4. On je rozdíl kapitalismus a kapitalismus. V éře kapitalismu jsou hlavně peníze nade vše. Obyčejní lidé už na to začínají přicházet. A OSVČ si ještě myslí, že zbohatnou prací. Tou ještě nikdo nezbohatl. Kdo umí nakoupit za 10 a prodat za 100, tak se bohatne. Viz ropa a Venezuela.

   Vymazat
 2. Dobra analyza.
  A stejne tak je to v politice, vede, umeni, vyrobe:
  Vse se stava organizovany Podvod.

  OdpovědětVymazat
 3. A dost! Experti ukázali pravdu ohledně zabití George Floyda. České VIDEO se šíří světem jako lavina

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-dost-Experti-ukazali-pravdu-ohledne-zabiti-George-Floyda-Ceske-VIDEO-se-siri-svetem-jako-lavina-626927

  OdpovědětVymazat
 4. Bankovky sú kryté zlatom a inými aktívami Československej banky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:20 proto sbírám kovové padesátikoruny.

   Vymazat
 5. „To by byla cesta do pekel a do dluhů.“ Další agitace šéfky TOP 09 za euro u lidí neprošla. Obvinili ji i ze lží

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020061012059111-to-by-byla-cesta-do-pekel-a-do-dluhu-dalsi-agitace-sefky-top-09-za-euro-u-lidi-neprosla-obvinili-ji/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Nechte mě vydávat peníze a já si jedním škrtnutím pera koupím celý svět a bude mi jedno, kdo tu bude vládnout..."
   Prohlásil svého času jeden ze zločinecké rodiny Rothschildů. A právě o to tu jde: korumpovat nekrytými inflačními penězi blbé obyvatelstvo a prohnilé politické strany a shnilé vlády a dělat dluhy, co největší a nesplatitelné dluhy, jak to dělá zdivočelý chazarský hokynář Bakšiš a jeho gang, Kalousek a TOP-09, blbý a taky uprděný Sobotka atd.atd., aby to i s naší zemí a našimi osobními majetky dopadlo jako s Řeckem a proto ten návrh rothschildovských agentů z B´nai B´rit ve vedení EU k tomu přechodu na Euro a to zadlužení o 750 miliard Euro...
   Za pomoci dluhů je kradena zeměkoule, jako jsou ukradeny USA...
   Každý, kdo horuje za přijetí té půjčky z ECB patří napíchnout na kůl !!!

   Vymazat
  2. Ale to je zajímavá bilance anonyme 13.10 -za celých třicet let sprostého a bezuzdného okrádání a vykrádání českých aktiv, za vyvádění kapitálu ze země, za chování se k zemi jako žoldnéři k dobytému hradu, za to, že z ČR se stal pro smečku politických a vlivných kreatur a jejich rodin a kámošů trhací kalendář, obviňujete "zdivočelého chazarského hokynáře Babiše plus Kalousek..." Nechápu. Zfanatizovaná nenávist musí být strašná. Zdivočelý chazarský hokynář je dokonce tak špatný, že se zcela zřekl svého směšného platu, zatímco ty ostatní kreatury si svůj směšný plat za žvanění, kecání, kopání do soch a řešení kokotin, neustále navyšují. Ale - jak říkám - s kým cloumá nenávist, od toho nelze čekat objektivitu. Snad proto je možno u soudů namítat "podjatost".

   Vymazat
 6. Neoimperialismus,co to je za patvar? Podle Lenina je imperialismus poslední stádium kapitalismu, parazitující a zahnívající. Nemůže být něco vyššího než imperialismus. Použiji slova písničkáře Pepi Nose jestli půjdeš pořád na pravo ocitneš se na levo. To snad. M.R

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když to slovo nechápeš, kup si Mateřídoušku a Čtyřlístek, čti si a študuj napínavé příběhy Pindi a Fifinky. Dnes už nejsou tak nudné, jako v době mého mládí, neb jsou už jistě řádně okořeněny výdobytky té "Velké listopádové homosexuálně-sionistické revoluce". Na to snad budeš stačit...

   Vymazat
 7. Každému obyčejnému člověku musí být už dávno jasné že jsme vlastně ve finančním "letadle". Jak už tady dlouho píši: DPH poroste a poroste až budem všichni v komunizmu. Totiž skutečně Ježiš byl prvním zaznamenaným komunistou. Většina těch evidovaných u komunistů jsou prospěcháři a proto se nic nezmění. Parazitizmus je vrozený a jen morálka mu klade meze. Morálka vznikla na základě zkušeností už u primitivních lidí jako obrana rodu. Jak prosadí bez hotovostní platby tak bude i ta střední vrstva na huntě. Správně to řekl Babiš: Všici kradnů. Proto bude mít v nastávajících volbách víc jak 50% hlasů. Milon hoven ČAU.

  OdpovědětVymazat
 8. Bude to dozajista veliká událost a nemalá pomoc pro naši zbědovanou zemi. Vláda, nebo nevím kdo vlastně řídí ČR si půjčí pro letos 500 miliard aby se všichni vyvolení měli dobře. Kolik si bude půjčovat příští rok až udeří skutečná krize a od koho, když všechny země jsou taktéž zadluženy, zamyslel se nad tím někdo? Co to je za hru ZOTROČENÍ celého světa prostřednictvým nesplatitelných dluhů. Až tuhle hrůzu budou schvalovat v parlamentu, nechť je to v přímém přenosu, ať daňový poplatníci vidí kdo jak hlasoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem zběhlý v historii, ale výpalné platili už i naši předci formou přesunu volů. Kdyby to šlo i dnes, jsem pro.

   Vymazat
 9. STÁLE MI CHYBÍ VYSVĚTLENÍ CO JE TO STÁT A Z ČÍ PENĚZ PLATÍ DLUHY, KTERÉ NADĚLÁ diktatura kapitálu státu. Kapitál křičí státe plať, plať,plať, i důchodci, kteří vyčuraně na poslední chvíli uzavřeli smlouvy na dohodu křičí státe plať.... Hospodští, obchodníci, cestovky... Snad by mohl stát pomoci poctivým daňovým poplatníkům, ale kde je hledat, poctivě platí snad u nás jen zaměstnanci. Hospodští! No kdyby bylo hospod tak polovina, národ by ozdravěl. Máme jich nyní s kavárnami a cukrárnami asi 4 x tolik než za socíku, kdy bylo na ulicích méně hulákajících ožralců , dokonce nebyli bezdomovci s flaškami v rukách, nasávajících na lavičkách po parcích - které kdysi patřily i s pískovišti našim dětem a dnes jsou to sraparky psů, drogově závislých a bezdomovců. Ale alkoholismus národa po r. 1989 byl nutný, aby věřil pohádkám o tom, že všichni budeme Baťové a to sklamání, že nejsou z nás ani bačové. Obžerství zlepšuje náladu a český národ to potřebuje, jen se divím, že mimina místo umělých náhrad za mateřské mléko nedostávají alkoholickou výživu. Doba je na to dávno zralá. Tak jen vesele od hospody k hospodě a ne aby "stát" dopustil uzavření byť jedné špeluňky- Na nich stojí česká ekonomika a věhlas cestovního ruchu - za opilstvím hurá do ČR. Ano, alkoholismem jsme slavní ve Světě a to nejen přes politiky alkoholiky - sledujete ty potácející se postavy kolem Valdštejna? Jednoho i přes svítící oči musí sluhové vodit do zasedačky, prý by jinak pro demenci netrefil. Ale znalí tvrdí, že to vše je dílem alkoholu. Ne, že bych mu ho nepřál, ba naopak by velmi prospělo, kdyby se v něm utopil.

  OdpovědětVymazat
 10. Jak funguje kapitalismus:
  https://www.youtube.com/watch?v=fvk8cQsKJ1E 17´19´´ zvuk CZ

  OdpovědětVymazat
 11. Jak Obamova nadace tweetovala plakát George Floyd 17. května, když nebyl zabit až do 25. května?
  Něco tady smrdí. . .https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/news-nation/how-did-the-obama-foundation-tweet-a-george-floyd-poster-on-may-17-when-he-wasn-t-killed-until-may-25

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.