Reklama

středa 17. června 2020

Nepřítel převzal naše státní řízení jako celek pro své cíle

Daniel Novák
17. 6. 2020  SvobodnéNoviny
Během Studené války proti sobě stály přes 40 let dva bloky odlišných státních řízení, i když tzv. „Studená válka“ byla ve své druhé části již přípravou na konvergenci a převzetí moci v obou blocích skrze nový model neoliberalismu – viz. předchozí práce (ZDE)Východní blok během krátké doby kapituloval před západem. A teď musíme pochopit to hlavní: někdo vzpomíná na ,, reálný socialismus“ s nostalgií, jiný na ,, zlatá devadesátá“, někdo je více nalevo, další více napravo. Tak to přesně má být, abyste neviděli to hlavní – nešlo o souboj žádných abstraktních ideologií, ale konkrétních struktur a celých historických států. Bez ohledu na tyto subjektivní sympatie nebo antipatie, je Česká republika objektivně mezi poraženými státy tzv. Východního bloku. Neprohrál žádný abstraktní ,,socialismus“ a nevyhrál žádný abstraktní ,,kapitalismus“, prohrálo naše státní zřízení ( státnost ) a vyhrála (z) vůle západních mocností (ZDE) a mezinárodní, či lépe řečeno, globální oligarchie (ZDE). Pomocí konkrétních kroků se zaměřili na vytvoření souboru opatření k uchvácení našich přírodních, energetických a lidských zdrojů.

Ano, představitelé našich zemí si nyní podávají přátelsky ruce a už nemáme agenty v britské sněmovně. Proč by tak nečinili, jejich vůle je nyní stejná. Jen skutečný nepřítel se nezměnil: jsme to my, občané ,, poražených“ zemí, naše možnosti, vědomosti, kultura, zdroje a životní úroveň. Teď má nepřítel k dispozici skrze ovládnutí státního řízení naší země většinu státní správy, která v reálu začala pracovat na dosažení nepřátelských cílů ( protinárodních, proti lidských ), proti nám. Občané již nemají žádnou svoji organizaci, jsou atomizováni ( což je kryto kultem tzv. individualismu – ve skutečnosti izolacionismu jedince v davu a teorií tzv. ,, občanské společnosti“ ) pracuje proti nim jak cizí moc, tak značná část vlastního státu. Tragický nepoměr sil.

Nepřátelské síly se zaměřily na ovládnutí informačního pole, zavedení výše uvedených ideologií ( neoliberální teorie o společnosti jako shluku jedinců, které spojují a rozdělují maximálně právní a ekonomické vztahy, o kultuře ani zmínka ) do společenských vztahů a v případě zemí Východního bloku vytvoření nefunkčních právních řádů ( odtud ty justiční a exekuční mafie, viz. dřívější práce (ZDE a ZDE) a ekonomické exploatace zdrojů (ZDE). K výše uvedenému bylo zapotřebí uzpůsobené školství v tom smyslu, že vychová ,,lidské zdroje“ ( viz předchozí práce ZDE, ZDE a ZDE), lidské zdroje vybavené znalostmi a praktickými návyky využitelnými jen pro daný (a jakoby neměnný ) otrocký systém a v něm, ale nikoli pro jeho změnu (vymanění se z něj ). Vyrostli jsme spolu v epoše, kdy se lidská disciplína a kultura myšlení nejenže cíleně od dětství nevychovává, ale dokonce cíleně deformuje. ,,Elitáři“ (mezinárodní parazitická elita a její kosmopolitní podpindosnici ) podporována kultura je taková, že získat v ní lidskou strukturu psychiky je možné jen navzdory ní a nikoli díky ní (v opačném případě by nebyla potřeba činnost alternativy). To vede k tomu, že její vzdělávací systém dávkuje vědění a návyky nejen adresně, ale i filtruje celou populaci přes všemožné zjevné i skryté testy na loajálnost samotnému systému, který je vykládán jako naprosté dobro a komu se to nezdá, ten se buď dostane do potíží anebo k ,, odborné pomoci“. Důvodem proč mnoha věcem nerozumíme je, že nespadají do našich ,, věrnostních konceptů“ a jsou ve vztahu k naší vůli na úrovni víceméně nevědomého samořízení.

Každý rozum ( individuální i souborný ) v hierarchii složenosti struktur a procesů vesmíru řeší především: úlohy řízení, a to ve vztahu k hierarchicky nižším systémům a úlohu samořízení, a to v rámci možností, které mu poskytuje řízení, které je vůči němu hierarchicky vyšší a objemnější. Řízení, to je zjištění objektivních možností vytyčení cílů, a následné dosáhnutí cílů v praxi.

Z hlediska globálních procesů řízení byly polistopadové deformy (a perestrojka) silným-rychlým závěrečným manévrem při uskutečňování dlouhodobé (řádově 100 roků ) koncepce přechodu od kapitalismu pod kontrolou národní buržoazie -oligarchie ke kapitalizmu pod kontrolou nadnárodní oligarchie.

Bývalý Východní blok a území SSSR se stalo zároveň místem relokace subdodavatelských prací a ekologicky škodlivé a nebezpečné výroby ( což je záminka pro budoucí sociální likvidaci těchto zemí a brzy v rámci tzv. Uhlíkové neutrality a Zeleného údělu těžce spláčou nad výdělkem ) a má poskytnout svůj intelektuální a zdrojový potenciál pro expanzi struktur typu EU do Asie, kam se přesune centrum koncentrace řízení ze Západu.

O pravdivosti posledního tvrzení se všichni mohli přesvědčit po roce 1989, resp. 1991, když čerstvý režim začal ověřeně najímat ekonomické poradce přeškolené na západních univerzitách, případně vymydlených v temném tzv. MMF (Mezinárodním měnovém fondu ). Znenadání se devalvovaly měny, ve společnosti se objevil kreditně -finanční systém a všechen produkční potenciál společnosti, jeho surovinové a pracovní zdroje ve svojí cenové formě, ocitli v plném a neohraničeném majetku pánů a vládců kreditně – finančního systému. TJ., buď státu, anebo mafie kontrolujíce bankovnictví. Celým ekonomickým potenciálem naší krajiny tak disponuje ten, kdo ovládá kreditně–finanční systém a všichni ostatní pouze využívají jeho časti buď jako „soukromní“ vlastníci anebo jako nájemný personál, i když si to společnost neuvědomuje. Současné deformační hraní si na „privatizaci“, «pronájem» apod… je mafiánský blud, kterého je cílem legalizace a následná právní jakože nepostižitelnost kapitalizace inflačních sum, které se zkoncentrovaly v rukách mafie.

Novoreformátoři se sami vzdali direktivně – adresného řízení plánové ekonomiky, avšak ani na ,, tržní“ systém nemohli přejít bez cíleného zničení předcházející ekonomiky, protože pouze stagnace nestačila. Jestliže z pohledu oficiálně propagované jakože ,, živelnosti“ trhu je ,,politika koncentrovaným vyjádřením ekonomiky“, tak v této logice může ,, tržní ekonomice“ odpovídat pouze ,, náhodná tržní politika“. Frázím o ,, neviditelné ruce trhu“ jsem se vždy smál. ,,Trh“ asi nejsou konkrétní akcionáři a široká paleta ovládání trhů a burz až po masmédia, ale jakási bájná entita. Krásná pohádka pro ovládanou ,,pastvu“. Kalech ( podvod ) na góje.

,,Blahobyt“ národů Východního bloku tak začal ve finančním vyjádření velmi rychle růst. A ano blahobyt jakože roste, i když, a to si každý může všimnout, na růstu cen a údajích o růstu výroby, ale nikoli pro blaho populace, ale pouze v jeho finančním vyjádření. O kvalitě produkce ani nemluvím – viz potravinový průmysl, velká část farma byznysu a privatizované zdravotnictví celkově, korporátně odborně vytunelované fondy – důchodové a další (dodatečná páka na vydíraní států), nadnárodně řízená likvidace školství a totální debilizace ,,plebsu“ aby se nebránil před postupnou porážkou.

Dokud skutečně nepochopíme, k čemu došlo (a hlavně k čemu to povede), jak funguje kreditně – finanční systém a řízení sociálních systémů, jaký je vztah k vlastní kultuře a státnosti, tak bude společnost neschopná se samospravovat – samořídit, tak se automaticky sama rozruší. V historické minulosti za tímto vždy následovalo vojenské dobití území (okupace), zničení kultury, vyhubení a zotročení obyvatelstva a jeho asimilace, jak jsme tomu nyní svědky na tzv. západě.


24 komentářů :

 1. stačí jedno - Klaus -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbost, největší šmejdi se ho snažili odstranit.

   Smazat
  2. 4:52 Třeba k podpisu Lisabonské smlouvy byl donucen. Teď má dobré názory a není náš nepřítel to jsou jiní demožumpa a pyjáti.

   Smazat
  3. Když tak Havel a spol.

   Smazat
 2. Nic noveho.
  S okupaci, vykradanim a potencialnim vyhubenim mame stalete zkusenosti. Ja myslim, ze to zvladnem, i kdyz nase vitezstvi bude jako vzdy skromne.

  OdpovědětSmazat
 3. Pro mne jsou kapitalisti přátelé. Dávají mi vydělat a žít zajímavý život. Jasně, někdy se člověk nervuje s podřízenými i nadřízenými ve správní radě, ale suma sumárum je člověk svobodný. Nemám dluhy, bydlím ve svém a až mne práce přestane bavit, prostě pracovat nebudu. Za tuto samozřejmost by mne soudruzi popotahovali za příživnictví, a přitom si člověk jen užívá života.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co píšete je cílem těch v pozadí.
   Pokud by v jeden okamžik sdělili co plánují a pokusili se svůj záměr skokově provést, asi by se Vám to nelíbilo. Důvodem by mohlo být zjištění, že Váš pohodlný život není v plánu. Rozvoj společnosti netkví pouze v hromadění majetku, ale i v rozvoji osobnosti v mentální rovině. Někdo to může považovat za klišé, jiný se poučí na událostech ve "vyspělých" zemích, které dnes upadají do chaosu a kde se na morálku tak moc nehledí a dlouhodobě se prosazuje individualismus, tedy netolerance ke svému okolí. Ve spojení v mdlým duchem se taková osobnost může ve skupině stát hrozbou pro každého, kdo jí zkříží cestu. A Vy, pokud nemáte dům na kolečkách, můžete mít problém.
   Dnes máte majetek a spokojený život, ale uvědomujete si, že to vše nezávisí pouze na Vašich schopnostech? Stavu okolí, jeho "spokojenosti" a úroveň života je velmi důležitým faktorem. Čím méně bude spokojených, tím větší nebezpečí Vám hrozí.
   Bohužel, pokud se někomu podaří rozbít strukturu řízení státu a obsadit ji svými pomocníky, lidu dole se na lepší časy neblýská. Za války se také někteří lidé měli dobře, jiní ne. Jedni umírali a druzí kolaborovali. Ti šťastnější kolaboranti přežili i vyrovnávání účtů po válce.
   Mám se relativně dobře, ale tíží mě pocit, že to nemusí trvat věčně. A jedním z důvodů, proč by mohlo být hůře, je naše lhostejnost.
   ABC

   Smazat
  2. 7:00 Kapitalisté vám umožňují žít zajímavý život. Mno, trochu mi to připomíná fórek z dob socialismu.
   Školení CO (civilní obrany): "V případě jaderného útoku utíkejte k oknům a pořádně se dívejte! Už nikdy nic podobného v životě neuvidíte."

   Jestli tomu nerozumíte, tak tím myslím fakt, že si skrze hysterický optimismus nevidíte ani na špičku nosu. Vy žijete "zajímavý život, který vám umožnili kapitalisté" a nechápete, že se svět řítí do...do.... No bude to hodně nedobrý. Už to totiž nedobré začalo být, ale vy se těšíte, jak si ten život užijete. Svatá prostoto. Už samotný fakt, že lidé vašeho rozhledu sedí v nějaké správní radě a něco spravují je alarmující.

   Smazat
  3. Vy 7:00, když už tak naznačujete tu svou lepší společenskou i existenční úroveň, polepšete se ve znalostech, možná i morálce.
   1. Za "soudruhů" bylo občanskou povinností pracovat. Tak stanovil zákon, Jenže, daný paragraf neobsahoval žádnou trestní sankci. Pracovat jste tedy nemusel, ale mohlo se stát, že jste musel prokázat zdroj nezbytných příjmů. Pokud jste prokázal legální, nic se nedělo. Stačilo tedy, že vám kdokoli potvrdil, že vás "vyživuje". Já to měl, za jisté období, potvrzeno od rodičů ... Tedy, žádné razítko zaměstnavatele v občanském průkazu. Mohlo se ovšem stát, že si všimlo zdravotnictví ..., tito ale kontrolovat neuměli a, nezapočítávalo se vám nic na starobní důchod.
   2. Pokud nejste nemorální uznáte, že by nikdo neměl spotřebovávat víc, než pro ostatní užitečného vyprodukuje. Jste si tedy jist, že až pracovat přestanete, máte hotovo a nebudete z cizí práce přikrádat? Došlo vám to?
   Ti "soudruzi" se zřejmě snažili takovému příživnictví zabránit. Zajisté to byla nesvoboda. Rozumí se, jak a pro koho.

   Smazat
  4. V příspěveku 7:00, říká pisatel, že "kapitalisti" jsou jeho přátelé. Nic proti tomu samozřejmě to takto může cítit i když jen toto tvrzení samo o sobě je příliš obecné. Možná si pamatujete na heslo"Prolertáři všech zemí spojte se". To nebylo původně heslo komunistické, ale socialné demokratické. Nebýt boje proti kapitálu a nebýt soc, zemí po 2.SV, tak by "sociální stát", který vznikl v Evropě, neexistoval, nebo by nebyl v takové podobě jako dnes. Po té kdy kapitalismus "zvítězil" na celém světě, se jedná jen o postupnou demontáž sociálního státu. Tento soc.stát vybojovaly soc.dem., odbory a lidová hnutí zejména v Evropě. Ale zpět k těm přátelům. Je to názor, který je odrazem naprosté nevědomosti o širokých geopolitických souvislostech. Zjednoduším, kapitál, nemůže být přítelem pracujícího člověka. Proč, protože mají naprosto jiné zájmy a díky svému postavení ve spol. dělbě práce a společnosti. A když problém opět zjednoduším, tak ono heslo které jsem uvedl, naplnil důsledně jen ten nejvyšší kapitál. Tam jsou "skuteční přátelé" ale to platí jen pro ten nejvyšší finanční kapitál, který dnes ovládá celý svět. Bohužel levice dnes ve světě s kapitálem spolupracuje, řekl bych kolaboruje. Ta svá hesla opustila. Musím se smát, když v diskuzích o EU pisatelé nazývají p.Jourovou, bývalého předsedu EK Junckera nebo současného přesedu EK Michela "soudruzi". Vůbec to nechápu. EU není socialistická, ale podporuje ten nejvyšší kapitál. A mimo jiné "soudruh" bylo původní oslovení v soc.demokracii. Tak si myslím, že mnozí mají naprosto zkreslené chápání , toho co je "socialistické", dle mě ČSSD již není soc,demokracií, je to strana posunutá do středu spíše k librálním hodnotám.

   Smazat
 4. Pochopili jsme to, někteří už během převratu či krátce po něm, a vidíte co jsme mohli pro záchranu Českého Národa a jeho Otčiny udělat... Jako po Bílé Hoře, jako po "Mnichovu", či jako po Jaltě... a Gorbačovově dohodě na moři, která kvůli vlnám a nausee mocných byla dojednána a podepsána na souši.

  OdpovědětSmazat
 5. Komunismus měl tu vadu, že se k moci mohli dostat úplní blbci. A také že dostali.
  Kapitalismus má tu vadu, že se k moci můžou dostat totální svině. A také že dostanou.

  O tom, jak jeden takový blbec jménem Chruščov uštědřil několik tvrdých ran celému socialistickému systému, je pěkné povídání s Josefem Skálou na Svobodném rádiu:

  http://svobodne-radio.cz/2020-02-18-studio-beta-josef-skala-fakta-o-stalinovi/

  Neztrácejte čas s prolhanou režimní propagandou! Poslouchejte Svobodné rádio a Svobodný vysílač!
  http://svobodne-radio.cz
  https://www.svobodny-vysilac.cz

  OdpovědětSmazat
 6. Ať si to uvědomujeme, nebo ne velmocí vždy válcovali ty druhé. Na to jak v tom ubránit svůj stát, je mnoho názorů. Hlavní směr uplatňuje respekt silnějšího a připojení se k němu formou smluv. Nic proti tomu, vyžaduje to realita. Je však jedna podmínka, kterou nesplňujeme a to je vnitřní jednota. Labilita naší vnitřní politiky se promítá i do zahraniční a snižuje tím bonitu naší republiky. Nedivím se, že nás neberou moc vážně. Navíc, když necháme exibovat na mezinárodní úrovni konšely Řeporyjského typu, tak jsme jen pro smích.

  OdpovědětSmazat
 7. Vůdce Black Lives Matter DeRay McKesson s platem 165 tisíc USD žije v luxusním domě vlastněném Sorošovou neziskovkou Open Society.

  https://www.thecollegefix.com/taxpayer-funded-black-lives-matter-leader-lives-home-rich-university-maryland-law-student/

  DeRay McKesson je součástí mediální společnosti Crooked Media.
  Crooked Media je americká politická mediální společnost, kterou v roce 2017 založili Jon Favreau, Jon Lovett a Tommy Vietor, všichni bývalí přední zaměstnanci Baracka Obamy.

  Společnost Crooked Media (Křivácká média) je pojmenována po oblíbeném termínu používaném prezidentem Trumpem. Na otázku, zda si myslí, že Crooked Media je „mediální společností“, Favreau řekl: „Nevím, jestli je to politické hnutí nebo mediální společnost.“ Po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v roce 2016 se Favreau, Lovett a Vietor rozhodli, že chtějí dělat podcasting a aktivismus na plný úvazek. V rozhovoru s Kara Swisher z Recode, Vietor vysvětlil, že „kdyby vyhrála Hillary [Clinton], pravděpodobně bychom to dělali jako koníček ... Podcasty Crooked Media vévodí žebříčkům iTunes.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Crooked_Media

  OdpovědětSmazat
 8. Myšlenky výborné. Jen by to chtělo přeformulovat, aby tomu rozuměl normální člověk. Aby to mohl pochopit. Jinak si tyhle názory bude notovat hrstka intelektuálů, kteří se nenenchali zkorumpovat systémem. A bude z toho další uzavřená bezvýznamná bublina...

  OdpovědětSmazat
 9. výborný článek - doufejme mnohým otevře oči... nebo aspoň pootevře...

  OdpovědětSmazat
 10. Možná si hrajeme na samostatnost a cesty jak si ji udržet, v horším případě ke komu se lísat, ale asi je už dávno rozhodnuto, tato planeta patří Söresovi. Koncem srpna pořádá konferenci Karlova Universita pod jeho záštitou. Samosebou program bude plným humanity a pomocí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu lísání, bylo by vhodné zde uveřejnit dopis slovenského poslance Blahy velvyslankyni USA. Tomu říkám projev hrdosti, ať se naši poslanci chytnou za nos. Proti tomu tanyny okolo Taiwanu jsou pro smích.

   Smazat
 11. Protože se socialismus zakonzervoval do systému, kde do řídících funkcí byli na 1. místě vybíráni převážně ti, kteří zaručovali snadnou ovladatelnost shora a poslušnost (často protože měli nějaký méně viditelný škraloup), nebylo zbytí a bylo nutné tento systém zbourat. Přechod zpět do kapitalistického systému ve kterém prožitek většiny umožní znovu obnovit pochopení, že tudy, přes kapitalismus cesta nevede.
  Je zřejmé, že vládci kapitálem nejsou schopni řešit globální problémy, mají problémy s řízením místních elit a hlavně s vlastní morálkou, protože navrhovat zelenizaci a depopulaci planety místo opravdového řízení a vytvořit nový rasismus LBM je zcela mimo mísu. Globalistické elity dokázaly, že nejsou schopny vnímat realitu, tahají z rukávu jen přemalované staré teorie a tváří se, že je to movinka, jen finanční závisláci se jim klaní a pokyvují na souhlas jak dvořani v pohádce císařovy nové šaty, opravdu císař nemá co nabídnout, je nahý.
  Možnost ovládat svět kapitálem nepatří do rukou bláznům, kteří drze na své konferenci vyhlásí za cíl zlatou miliardu. Ano jsou mimo spravedlnost, jenže jen tak dlouho dokud většině nedojde, že patří za mříže dřív než způsobí něco vážnějšího než je nepandemie COVID19 a taky je tam strčí. Například protože jsou nevěrohodné a asi falšovány výsledky vlivu masového nasazení technologie 5G, nadměrnou leteckou dopravou, masovým vypouštěním družic bez kontroly vlivu a šíření zplodin z raketových motorů.Nezdá se vám , že se počasí vrátilo do doby před 30 lety v době pandemie, no nelétáme, třeba je to tím.

  pandemie COVID19: Posuďte sami,
  počet zemřelých v ČR od roku 1995-2018 bylo 2 732 947
  minimálně zemřelo v jednom roce 104 441
  maximálně zemřelo v jednom roce 117 913
  přepočet na čtvrletí Suma = 2 732 947 / 4= 683 237
  přepočet na čtvrletí Minimum= 104 441 / 4= 26 110
  přepočet na čtvrletí Maximum= 117 913 / 4 = 29 478
  Rozdíl minima a maxima = 29 478 - 26110 = 368

  Počet zemřelých v souvisloti COVID19 je leden až červen 330.
  Takže je to statisticky nezjistitelné a nejde o pandémii. Zato nám klesl počet zemřelých na chřipku, takže skoro zapomněla proběhnout jen do dubna na ni bylo 50 zemřelých minulý rok 1500, no neberte to za ty peníze.

  OdpovědětSmazat
 12. 18:24 vy fabulujete z ničeho. Ti komunisté do funkcí sháněli kde koho schopného, se snahou aby byl členem KSČ, že bude loajální. Škraloupky naopak silně vadily. Oni se totiž snažili, aby to měli na věky a úměrně k tomu, se taky chovali. Pochopte, až tak blbí zas nebyli.
  Stejně hloupě počítáte. Konečný počet mrtvých ani nemocných znám jednak není, vývoj a dopady průchodu onemocnění Covid 19 bez karanténních opatření lze pouze odhadovat protože nikde ve světě k takovému nedošlo. Vezměte ovšem v úvahu vývoj třeba v Británii a Švédsku. Nelze ovšem vyloučit, že druhá a další vlna lidstvo poučí víc. Nakonec, dnes ještě o viru SARS COV2 toho na bůhvíjaké závěry dost nevíme. Z vás mám dojem, že planě, bez schopnosti hlubší úvahy, machrujete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovo fabulujete je slovo, kterým jste popsal svůj vlastní příspěvek. Já je mám z vlastní zkušenosti. Pokud použijete údaje Z WHO statistik a začnete počítat, zjistíte další velmi zajímavé jevy. Jenže čas na zveřejnění těchto informací ještě neuzrál. Statistiky a údaje jsou zveřejněny českým statistickým úřadem a na webu WHO. Myslím že vaše vyjádření je obrazem vašich pocitů, nikoli obrazem reality. Já jsem uvedl výpočty, sklidil vaše pocity. Tak se k pravdě a normální diskuzi nedostaneme.

   Smazat
  2. Veď najlepšie na druhú vlnu je pripravená Británia a Švédsko. Prírodné zákonitosti sa nedajú donekonečna ignorovať.

   Smazat
  3. 17:14 Jako fórek dobrý, ale vy to asi myslíte vážně. Jako že mají velkou promořenost obyvatel touto chorobou, že? Tak ono se o tom moc neví. Každý říká něco jiného. Třeba, že imunita u různých lidí je různá, podle toho, jak těžce dotyčný chorobu prožíval. Čím snáze, tím slabší imunita. Pak taky nikdo neví, jak dlouho ta imunita vydrží, a zda vir nebude mutovat, pak by ta imunita vlastně nefungovala a je tu i informace, že Covid19 do jisté míry poškodí nevratně organizmus tak, že člověk zemře na jinou chorobu, ale podstatně dřív, než by se tak stalo, kdyby chorobu neprodělal. A to všechno říkají nikoli kumpáni v hospodě, ale špičkoví odborníci celého civilizovaného světa. Přírodní zákonitosti desítky let "očůráváme" antibiotiky očkováním a zvýšenou hygienou. Kdybychom tak nečinili, měli bychom tu epidemie moru, tyfu, malomocenství, dětské obrny, pravých neštovic, černého kašle atd. Teď máme oddechový čas.

   Smazat
 13. 18:24
  I blabolit lze mnoha slovy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.