Reklama

pátek 26. června 2020

Nixon-Trump versus strategie napětí

Shromáždění v sedě v zóně CHOP v Seattelu
Pepe Escobar
26.6.2020 Zvědavec

Nixonovo zvolení a nepokoje z roku 1968 jsou nečekaně silně zpět - prezident Trump se prohlásil za garanta/vymahatele „práva a pořádku“. Toto heslo, na které Nixon vsadil, a jež mu zaručilo vítězství ve volbách, poprvé použil Kevin Phillips, tehdejší odborník na „vzorce etnického hlasování“.

Phillips je velmi zajímavý případ. V roce 1999 se stal autorem klíčové knihy „The Cousins​​' Wars: Religion, Politics and Triumph of Anglo-America („Bratrovražedné války: Náboženství, politika a triumf Angloameriky“), v níž se zabývá tím, jak „malé tudorovské království“ nakonec vybudovalo globální hegemonii.

Rozdělení anglicky mluvící komunity na dvě velké síly - „jednu aristokratickou, ‘vyvolenou’ a imperiální; a jednu demokratickou, ‘zvolenou’ a zjevně řízenou osudem “, jak správně uvádí Philips - nebylo dosaženo ničím jiným, než ​​válečným triptychem: anglickou občanskou válkou, americkou revolucí a americkou občanskou válkou.

Nyní můžeme být na prahu čtvrté války - s neočekávanými a nepředvídatelnými důsledky.

Je zřejmé, že zde máme střet modelů „buď a nebo“: MAGA (Učiňte Ameriku znovu velkou) proti exkluzivnímu systému, který řídí Fed/Wall Street/Silicon Valley.

MAGA - což je stálé omílání amerického snu - prostě nemůže nastat, když je společnost krutě polarizovaná; obrovské sektory střední třídy jsou zcela vymazávány; a masová imigrace přichází z globálního Jihu.

Oproti tomu Fed jako hedgeový fond Wall Street vyhovuje modelu Silicon Valley, krajně elitářské 0,001% směsici, a má více než dostatečné ziskové rozpětí, aby prosperoval.

Model je založen na ještě tvrdším korporátním monopolu; důležitost kapitálových trhů, kde je vzestup Wall Street zaručen zpětným odkupem svého vlastního dluhu ze strany vlády; a život sám je regulován algoritmy a velkými daty.

Tohle je ten „statečný nový svět“, o kterém snili technologicko-finanční páni vesmíru.

Strasti s Trumpovým sloganem MAGA zhoršil fušerský geopolitický tah v tandemu s heslem „Zákon a pořádek“: jeho kampaň za znovuzvolení bude ve znamení „Čína, Čína, Čína“. Když máte nějaké potíže, obviňte cizího nepřítele.

To pochází od mnohonásobně neúspěšného oportunisty Steva Bannona a jeho kumpána, čínského miliardáře Guo Wengui nebo Milese Guo. Ti jsou v režimu Sochy svobody - prohlašují, že nijak nevyčkávají se zablokováním kampaně pro informační válku s cílem démonizovat Komunistickou stranu Číny a přejít na „Nechť nastane království nebeské“ a „osvoboďte čínský lid“.

Preferovaným předmětem Bannonových diskusí je, že pokud jeho informační válka selže, dojde na „kinetickou válku“. To je však nesmysl. Priority Pekingu jsou někde jinde. Pouze pár neokonzervativních doktorů jménem Divnoláska si představuje „kinetickou válku“ - jako preventivní jaderný útok proti čínskému území.

Alastair Crooke mistrovsky ukázal, jak má geo-ekonomická hra - z pohledu Trumpa - především zachovat sílu amerického dolaru: „Jeho obavy spočívají konkrétně v dohledu nad Evropou, která byla pupeční šňůrou spojena s finančním a technologickým velkým zvířetem, jakým je Čína. To by samo o sobě bylo v podstatě předzvěstí jiné světové finanční správy.“

Ale potom tu také máme leopardí syndrom: „Pokud chceme, aby věci zůstaly tak, jak jsou, budou se věci muset změnit“. Pomyslete na covid-19 jako na urychlovač částic, který používají páni vesmíru, aby trochu dopilovali „věci“, takže věci nejenže zůstanou tak, jak jsou, ale páni přitáhnou otěže.

Problém je v tom, že se covid-19 chová jako několik - nekontrolovatelných - volných elektronů. To znamená, že nikdo, ani páni vesmíru, není schopen skutečně zvážit celkové důsledky neřízené finanční/sociální krize.


Kritický rozbor Nixona-Trumpa


Aféra Russiagate, nyní zcela odhalená, se ve skutečnosti rozvinula jako řízený převrat: barevná „ne-revoluce“ metastázující do aféry Ukrainegate a poté do fiaska s impeachmentem. V této špatně napsané moralistické hře bez důkazů s odstíny Watergate demokraté přirovnali Trumpa k Nixonovi

To je však velký omyl. Aféra Watergate neměla nic společného se dvěma odvážnými reportéry, které Hollywood oslavil ve filmu. Aféra Watergate ztělesňovala průmyslově-vojensko-bezpečnostně-mediální komplex, jdoucí po Nixonovi. „Hluboké hrdlo“ a další zdroje pocházely z nitra Deep State. A nebyla to náhoda, že řídili deník Washington Post, jenž kromě jiného hraje roli mluvčího CIA, kterou dovádí k dokonalosti.

Ohledně Trumpa je to úplně jiná záležitost. Deep State ho má pod kontrolou.

Stačí se jen podívat na realitu: více finančních prostředků pro Pentagon, jeden bilion dolarů na zbrusu nové jaderné zbraně, věčné sankce proti Rusku, nepřetržité ohrožování západních hranic Ruska, (neúspěšné) snahy zmařit projekt Severní proud 2. A to je pouze částečný seznam.

Takže z pohledu Deep State je zajištěna geopolitická fronta - omezení vlivu Ruska a Číny. Vnitrostátně je to však mnohem složitější.

Stejně jako hnutí Black Lives Matter ani v nejmenším neohrožuje systém tak, jako Černí panteři v 60. letech, Trump věří, že jeho vlastní Zákon a pořádek mu pomůže zvítězit, stejně jako Nixonovi. Klíčem bude přilákat k volbám bílé ženy z předměstí. Republikánské agentury, provádějící průzkumy veřejného mínění, jsou extrémně optimistické a dokonce hovoří o „drtivém vítězství“.

Avšak je nutné porozumět chování zcela zásadního vektoru: co chce korporátní Amerika.

Když se podíváme na to, kdo podporuje hnutí Black Lives Matter - a Antifa – zjistíme, že to jsou společnosti, jako je Adidas, Amazon, Airbnb, American Express, Bank of America, BMW, Burger King, Citigroup, Coca Cola, DHL, Disney, eBay, General Motors, Goldman Sachs, Google, IBM, Mastercard, McDonald's, Microsoft, Netflix, Nike, Pfizer, Procter & Gamble, Sony, Starbucks, Twitter, Verizon, WalMart, Warner Brothers a YouTube.

Toto rozpoznání, kdo je kdo, napovídá, kdo úplně izoloval Trumpa. Ale pak se musíme podívat na to, o co tady opravdu jde; dynamika třídní války v tom, co je ve skutečnosti kastovní systém, jak dokazuje Laurence Brahm.

Organizaci Black Lives Matter a jejím odvětvím v zásadě napomáhají určité korporátní skupiny, aby urychlily svou vlastní prioritu: vehnat americkou dělnickou třídu do stavu neustálé anomie, přičemž poroste nová automatizovaná ekonomika.

To může vždycky nastat, když je Trump prezidentem. Ale bez Trumpa to bude rychlejší.

Je fascinující, jak se rozvíjí tato současná strategie scénáře napětí jako klasická barevná revoluce CIA/ NED (nezisková organizace).

Nesporný, skutečný pocit křivdy - ohledně policejní brutality a systémového rasismu - je zcela zmanipulován, zasypán štědrými finančními prostředky, infiltrován a dokonce vyzbrojen proti „režimu“.

Deep State se nespokojí jen s tím, aby kontroloval Trumpa - kvůli maximální nestabilitě a nespolehlivosti jeho vyšinuté narcistické osobnosti. Je tak další a nesmírně cennou historickou ironií, že heslo „Asad musí odejít“ metastázovalo do „Trump musí odejít“.Kostlivec ve skříni


Nikdy nesmíme ztratit ze zřetele základní cíle těch, kteří pevně řídí toto shromáždění, koupené a zaplacené pro jelimánky z Capitol Hill: vždy zvýhodňovat „Rozděl a panuj“ - pokud jde o třídu, rasu, politiku identity.

Koneckonců, většina populace je považována za nahraditelnou. Pomáhá to, že ti, co jsou nástrojem, hrají svou roli k dokonalosti, což mainstreamová média zcela legitimizují. Nikdo neuslyší, že bohatě financovaná (https://journal-neo.org/2020/06/16/america-s-own-color-revolution/) organizace Black Lives Matter se zaměřuje na skutečné jádro věci: restart predátorského projektu Obnovený neoliberalismus, sotva očištěného od pozlátka hybridního neofašismu. Detailní plán, zvaný Velký restart, má zahájit Světové ekonomické fórum v lednu 2021.

Bude fascinující sledovat, jak se Trump vypořádává s tímto „Létem lásky“, což je remake Majdanu, přemístěný do komuny v Seattlu. Zdroje z Trumpova týmu naznačují, že neudělá nic: koalice bílých rasistů a motocyklových gangů se možná o tento „problém“ postará 4. července.

Nic z toho nemůže zpříjemnit fakt, že Trump je v centru uragánu křížové palby: jeho katastrofální reakce na covid-19; nadcházející, ničivé účinky Nové Velké hospodářské krize; a jeho náznaky, poukazující na vyhlášení stanného práva.

Stále však platí legendární pravidlo Hollywoodu, že „nikdo nic neví“. Přestože demokraté mají polovičního kostlivce ve skříni, mohou v listopadu vyhrát jen tím, že nebudou dělat nic. Avšak nikdy bychom neměli podceňovat „teflonového“ Trumpa. Deep State si dokonce může uvědomit, že je Trump mnohem užitečnější, než si o něm dosud myslí.


Nixon-Trump vs. the Strategy of Tension vyšel 21.6.2020 na ICH. Překlad v ceně 505 Kč Zvědavec.13 komentářů :

 1. Fandím Trumpovi ať to zvládne určitě by měl vyhrát bílých lidí je stále většina. Ale jakou komedii si tam vymyslí tomu by člověk neuvěřil.

  OdpovědětSmazat
 2. Česko, Polsko, Maďarsko a Slovensko jsou ostrovy míru, zatímco se v západní Evropě šíří násilí

  http://svobodnenoviny.eu/cesko-polsko-madarsko-a-slovensko-jsou-ostrovy-miru-zatimco-se-v-zapadni-evrope-siri-nasili/

  Muhammad Ali ml.: Black Lives Matter jsou rasisté – můj otec by podporoval Trumpa

  http://svobodnenoviny.eu/muhammad-ali-ml-black-lives-matter-jsou-rasiste-muj-otec-by-podporoval-trumpa/

  Rumunsko přijalo zákon zakazující genderové studie

  http://svobodnenoviny.eu/rumunsko-prijalo-zakon-zakazujici-genderove-studie/

  Oregon nařídil nošení roušek, ale pouze pro bílé lidi

  http://svobodnenoviny.eu/oregon-naridil-noseni-rousek-ale-pouze-pro-bile-lidi/

  Australský veřejnoprávní rozhlas řeší, zda jsou šachy rasistické

  http://svobodnenoviny.eu/australsky-verejnopravni-rozhlas-resi-zda-jsou-sachy-rasisticke/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná by bylo dobré, aby šachové figurky byly pruhované, jedny svisle a druhé vodorovně. Určitě je třeba se vyhnout barvám jako žlutá, nebo červená a hnědá, mohly by vzniknout nové problémy.

   Smazat
  2. Největší otrokáři světa byli Tibeťané. Poslední dalajláma který uprchl před Číňany měl tisíc otroků. V Tibetu nebyl problém otroka zabít, a kdo se zamyslel nad dokumenty o Tibetu a bylo mu divné, co lámové nosí na opasku, tak to jsou chodidla otroků které pozabíjeli. Tak že až budou kašpárci v čele s prašivkou vyvěšovat vlajku, je potřeba vzpomenout pokrytectví.

   Smazat
 3. Degeneráti, alias páni vesmíru připravují Nový restart .., ale čeho ???
  V počátku nového tisíciletí uvedeném fraškou 911 plánovali NWO -Nový světový řád a všechno podělali ..
  Zdechlina Světového řádu s rozloženým ekonomickým a hospodářským systémem, ke které to dovedli nejde oživit, resp. restartovat, lze ji jenom vycpat a tvářit se že stále žije, než na to lidé u nich doma přijdou a pošlou je do pr*ele..

  OdpovědětSmazat
 4. Jelikož v USA dochází k přeformátování, čili k rozkulačení USA ze světového četníka na jednotlivé státy po vzoru rozkulačení SSSR a pak znovu složení do útvaru který nebude parazitovat na celém světě ale žít si ze svého a za své. V Rusku to Putinovi trvalo 20 let aby se jak takž zmátožili a to měli suroviny a lidi kteří absolvovali sovětské školství. Ušáci mají zničenou zem, vybité indiány, 13% černochů a ani nevím kolik Hispánců a asi 60% bílých, do roku 2050 mají bílí klesnout pod 50%. Těžko dneska odhadovat co můžou s těmito kartami uhrát, ale asi to žádná sláva nebude. To přeformátování organizují globalisti a není jisté zda se jim jejich plány povede realizovat. Todle blbnutí s pohlavími a jestli šachy nejsou rasisitické, to slouží jenom k motání hlav lidem, kteří moc nepřemýšlejí a aby měli v hlavince co přežvykovat a náhodou se nezačali zajímat o důležité a nosné věci. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Že černoši a sorošovi pohůnci kácí sochy konfederačních generálů, to by se dalo ještě pochopit. Ale proč skáceli sochu antiotrokářského a antirasistického bojovníka Hanse Christiana Hega, který položil život na straně unie, to teda nechápu?

  https://www.youtube.com/watch?v=wR-UKREpQfg

  https://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Christian_Heg

  Podle toho, co tam vykřikují ti černoši a co napsali na podstavec, tak jeho jediným proviněním bylo, že byl bílý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:19 To jste mi ale nahrál na smeč. Víte proč jsem hovořil o sovětském školství? Protože americké školství, stojí za všechny prachy, ti blbci vůbec ani netuší o co gou, co jim kdo nakuká to oni provedou. V tom je ten docela důležitý rozdíl. Pusťtě si video pana Šopora, kde ještě s kolegou hovoří o tom na co se jich Američané, když zjistí že jsou z Čech ptají. Šopor je sympatický mladík z Karviné, žijící asi 6 let v Los Angeles. Je to na Youtube a možná se docela pobavíte a asi vám to něco napoví o americkém školství. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Dědečku, jsem sice jen průměrného vzdělání, ale taky neodříkám všech 50 států USA, natož jejich hlavní města. Kdo to ví, tak ať je kritizuje.

   Smazat
 6. 15:19 vy se domníváte, že všelijací ti bourači soch vědí, kdo byl kdo, v jaké době žil, čemu prospěl a co poškodil?

  OdpovědětSmazat
 7. Jen USA USA a zase USA. Kde je OSN? Kdy ukončení šafáření USA ve světě, terorizovat a masakrovat, sankcionovat, zastrašovat a demoralizovat svět? Čína a Rusko by měli bouchnout do stolu a otevřeně říct Trumfovi "z hrušky dolu"! To co se děje ve světě nás nesmí nechat chladnými a musíme křičet "Lidé bděte" Nedejte se manipulovat potápějícími USA!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte tím potápějící se stínovou vládu USA.
   22.Q6.2Q2Q. Dle data je velice důležitý den pro lidstvo.…..dnes mělo dojít na setkání dvou nejvýznamnějších mužů pro lidstvo na planetě Zemi. Jedná se o setkání Prezidenta Putina a Prezidenta Donalda Trumpa. Jejich rozhovor a následné prohlášení bude pro svět určitě konstruktivní změnou v dějinách lidstva….
   https://pravdive.eu/page/541/b-jsou-policiste-v-usa-rasiste-tohle-by-mel-videt-kazdy-b

   Smazat
 8. Pepe Escobar, jako vetsina sveta, se naivne domniva, ze Trump hraje za sebe. Trump hraje za globalisty. MAGA je Proletari Vsech Zemi Spojte Se. Ukolem Trumpa je odstranit USA z pozice hegemona.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.