Reklama

sobota 13. června 2020

O hrozbách a nadějích s Evropskou unií a bez ní


Ivan David
13. 6. 2020

V pátek 12. června jsem přijal pozvání do Svobodného rádia. Byl jsem samozřejmě dotazován na Evropský parlament a výhody a nevýhody členství ČR v Evropské unii. Vysvětloval jsem dotační politiku EU v zemědělství. Mluvili jsme s panem redaktorem Kapalem o protestech v USA a rasizmu, o rozpínavosti Turecka, o vojenských konfliktech v Řecku a Libyi, o postojích EU a NATO. Odpovídal jsem na otázky posluchačů. Celý záznam je zde: 

5 komentářů :

 1. Pamatuji jak po sameťáku tehdejší ministr Dlouhý vyskakoval do výše, že jsme opustili RVHP a Varšavskou smlouvu. To byla nádhera. Co by bylo dnes, kdyby jsme opustili EU a NATO? No to by ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:10
   ...bylo to nejrozumnější za posledních 30 let.

   Vymazat
  2. Souhlas pane opravdu by to bylo to nejrozumnější co by se mělo stát.

   Vymazat
 2. EU Hrozí krach bank! EU Tajný plán na záchranu! Budete platit! Bojí se islandského scénáře! https://www.youtube.com/watch?v=-W_HxA60P6s
  ČR už platila bankroty v EU , dvakrát za řecko přes 20 mld, lotyšsko 7 mld, bankrot irska 24 mld,Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty 25. 1. 2019 http://www.novarepublika.cz/2019/01/cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi.html

  OdpovědětVymazat
 3. Naši zemědělci byli úspěšně přivedeni k živoření, k když si nechali namluvit, že družstva jsou neperspektivní. Jenže právě i jen průměrně dobře vedená zemědělská družstva umožňují mnohem větší využití techniky a tím praktického zbavení se závislosti na "sezónních" pracovnících. Navíc to znamená mít práci "pod nosem" pro obyvatele vesnic. Samozřejmě to svým způsobem vylučuje možnost vzniku superbohatých sedláků, což je hlavní příčina, pro kterou se velice mnoho lidiček rozhoduje pro soukromničení. A rozvíjející zemědělství zase vyvolává možnost většího rozvoje průmyslové výroby. Takže pohádky o drahé domácí produkci jsou jen strašením. Ve výsledku je to naopak mnohem levnější a hlavně ekologičtější, než i "plánované" ponechání půdy na "pralesy" a "správně" ekologicky využitou půdu. Je nesmyslné aby zemědělství zachraňovaly "technické" plodiny jako třeba řepka. Bez jídla bude konec. Doslova a do písmene.
  A pokud chtějí v EU a vůbec liberasti "zachraňovat" svět i pomocí rasové "rovnosti", pak by měli především podporovat obnovení zemědělství u nich doma. Třeba Afrika ěla skvělé zemědělství v dávné minulosti, ale přišla o něj díky kolonizátorům, kteří zasazovali plodiny vhodné pro sebe odjinud. Dalším krokem by mělo být likvidování jakýchkoli potravinových nadnárodních gigantů. A vůbec nejen zemědělství, ale všechna výrobní činnost a služby by měly respektovat především státní zájmy jednotlivých zemí. Bez toho se dostaneme k vydírání obyvatel korporacemi, což se ostatně už více méně i děje. Američané se dostali do svých problémů především proto, že na to vše zapomněli a chtěli jen "slíznout" všechnu smetanu pro sebe. Ostatně předběhla je již Anglie s rozpadem své koloniální říše i z těchto důvodů. Nehledě na útlak a útisk domorodých obyvatel svých kolonií. Přestali vyrábět a tím prodávat svoje zboží. A co dnes mají? Ne, nebudu sprostý, ať si to každý ocení podle své nátury.
  Stejně dopadne Německo, pokud se zase soustředí na jakýkoliv územní "rozmach" i byť jen polokoloniálním způsobem, protože nakonec bude stejně poraženo (historie je neúprosná) a možná již tentokrát natrvalo nebo na hodně dlouho na staletí likvidováno. Např. v minulosti na své velké oči doplatilo a doplácí i Polsko a jeho dnešní hranice nejsou tak docela historické, na rozdíl od našich.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.