Reklama

pátek 5. června 2020

O vysychání civilizací

Ivan David
5. 6. 2020
Rád bych dnes dal sice rok starý, ale stále aktuální rozhovor s biologem Janem Pokorným - o vysychání civilizací. Tváří v tvář kácení pralesů kvůli palmovému oleji a pastvě pro dobytek, jehož dovoz má z velké části nahradit evropskou produkci, tváří v tvář spalování dříví v elektrárnách, které přešly na "obnovitelné zdroje" a dalším šílenostem v rámci boje proti CO2, je v rozhovoru mnohé, co stojí za přemýšlení."Z toho můžeme snadno dojít k závěru, že celá teorie skleníkového efektu je jen spekulace, nelze se přesvědčit měřením. Existuje řada vědeckých prací, které ji vyvracejí. Mnozí nositelé Nobelovy ceny tuto teorii opustili. Odmítli se účastnit cirkusu, který se kolem CO2 nyní točí, protože jej považují za podvod. Jenže mezitím se rozjel vlak s propagandou. Podle mého názoru až zločinnou, protože odvrací pozornost od skutečné příčiny změny klimatu, kterou zažíváme jako sucho a výrazný nárůst teplot v letních měsících. Příčinu je nutné hledat v hospodaření s vodou a vegetací na velkých plochách, zde se rozhoduje o distribuci sluneční energie v rozsahu stovek W/m² a rozhoduje se také o tom, zda se bude tvořit mlha a mraky.

Točí se v tom ale obrovské peníze…?
Evropská unie vypisuje velké granty v oblasti „nízkouhlíkové společnosti“, které jsou vlastně ideologické. V programovém období do roku 2020 jdou obrovské peníze na výzkum zdrojů oxidu uhličitého a metanu včetně toho, co a jak moc pšoukají krávy. Na jejich „závěry“ navazuje vegetariánská mánie, jejímž cílem je snížit spotřebu masa a omezit chov hospodářských zvířat. To je zcestné. Bez přírodních hnojiv v podobě zvířecího trusu v půdě přestávají fungovat biologické procesy. Půda umírá a proces jejího vysušování se ještě více zrychluje."

https://prima.iprima.cz/…/nejvetsim-nebezpecim-pro-lidstvo-…

24 komentářů :

 1. Souhlasím s panem Pokorným ohledně důsledku ničení porostu stromů, ale nerozumím té výzvě k oceňování lesníků. Cožpak oni nejsou zodpovědní za katastrofu přemnožení kůrovce, cožpak to nejsou oni, kdo rozhoduje o těžbě a vyprodávání dřeva z lesů nastojato?
  V této zemi vše podléhá finančním zájmům, jednotlivců i organizací, odspoda nahoru. Důležitý je okamžitý zisk, co bude za 20 let nikoho z nich nezajímá. Věří, že budou mít nahrabáno dost, aby se jich problémy nedotkly. A také oprávněně věří, že je nikdo k odpovědnosti nepožene.
  Ono kácení stromů je jakási obsese, která postihla velkou část lidí, kterým byla moudrými občany svěřena správa této zubožené země. Měsíční krajina, náš vzor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Záleží na tom, koho myslíte těmi lesníky. Lidé v hájovnách a v terénu vědí, co mají dělat. Pokud jim ale ministerstvo (Bursík a jeho bezzásahové zóny)přikáže nedělat nic a vedení lesů zruší těžební závody a rozprodá techniku, na všechno se musí dělat výběrová řízení, která trvají půl roku a víc (napadený strom musí z lesa zmizet do 48 hodin!), tak to dopadná jak to dopadá.

   Vymazat
  2. 19:07
   Možná že vědí co mají dělat pro uchování a prosperitu lesa, ostatně na školách se to učili, ale zjevně to nedělají. Již desítky let. Jsem z vesnice, celý život obklopený lesy a na vlastní oči vidím jejich proměnu v holé kopce během uplynulých let. Les je dnes jen zdrojem zpeněžitelného materiálu, nic víc.

   Vymazat
  3. Rozhoduje ouřada od stolu v Praze. V lese by se ztratil a les pomalu neviděl, kromě záběru v PC. To mám od zkušeného lesníka na Šumavě. Jeden by brečel.

   Vymazat
 2. Dvacáté století je století páry. Jednadvacáté století vejde ve známost jako století hloupých politiků, šílených aktivistů a všehoschopných neziskovkářů. Ruku v ruce společně ničí, až zničí život na zemi. My si necháme na zemědělské půdě za pár jidášských grošů postavit pro cizince haly, sklady a další průmyslové zóny. My z nich nic nemáme, jenom rozpálené okolí a smrad z nákladďáků. Proč si to nepostaví doma? Ničit takhle půdu je trestuhodné, je to majetek všech, a ne jenom politiků, co momentálně rozhodují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přece za to musí být někdo zodpovědný...?

   Vymazat
  2. 22.02 V kapitalismu přeci SOUKROMÝ MAJITEL (údajně ten nejlepší hospodář).

   Vymazat
 3. Krátce, stručně, pravdivě. A přitom ta historie té hysterie už je více jak půl století stará. A pořád nám nikdo nevysvětlil, jak to bylo v minulých staletích, natož tisícíletích, jak se stalo, že vyschla Sahara a naopak jak se stalo, že se nemůže dnes pěstovat na Vysočině vinná réva, která se tam pěstovala v 17. století. Je někdo ve Světě, kdo tomu rozumí a jen má zamčená ústa a nebo jsme propadli všichni gretenismu? Jsem už vetchý stařík a pamatuji léta, kdy jsme si pořádně zaplavali a museli se chránit před sluncem i léta, kdy jsme se párkrát smočili a ani jsme nevyrobili si dost na slunci vit. D a maminky nás kermili rybím tukem. Také si pamatuji zimy, kdy jsem jezdil do práce na běžkách, jiné suché, ač mrazivé jsem jezdil na kole, ale byli i takové, že jsem jezdil MHD, protože jsem byl po příchodu do práce či návratu domů na ždímání. Jaké jsou cíle desinformací o klimatu, jsou to snahy světopolitiků si odsunout své politické klimakterium? Vědci se podívají do popele a vědí, kolik tisíciletí je starý na +- 5 roků a že by nevěděli odborníci, jak bylo v tom kterém století aspoň od dob Velké Moravy. (Kdy k nám budou připojena tato praslovanská území zpět po vzoru parcelace Palestiny?)
  Nejspíš to klimakterickoklimatologické šílenství ale způsobují Rusové a Putin, zase si dělají špumpernágle z Vůdců civilizovaného Světa. No bodejť, takové už jsou kulturní národy a není to hezké, že pro ně jsou k blbosti edukovaní civilizovaní národové bohabojným kapitálem terčem takových fórů. A pozor na Číňany, ti se svou mnohatisíciletou kulturou jsou obzvláště nebezpeční.. Jen nevím, kdo Čínu řídí, zda také Putin a Rusové, neb jak poslouchám a čtu, ti jsou za vším i za vznikem všehomíru.

  OdpovědětVymazat
 4. Pane doktore, vy jste přes CNS. Jde o vysychání civilizací nebo vysychání mozku některých politiků?

  OdpovědětVymazat
 5. ... a (podle mého mínění) nejde jen o to hospodaření s vodou a vegetací, což se odráží v plundrování půd a jejich schopnosti zadržovat vláhu, jak uvádí autor.
  Stejně tak "blahodárný" efekt mají masivní zábory původního půdního (a lesního) fondu, aby byly užity pro vybetonovanou (a vyasfaltovanou) výstavbu prům. a obchodně-skladištních stavebních objektů, které při slunečním osvitu docela efektivně ohřívají krajinu a srážky odvádějí do kanalizačních řadů.
  Dříve byl půdní fond zákonem a státem ochraňován, dnes je nezodpovědně a nevratně(?) redukován.
  Budou toto řešit zdejší Piráti aj. ekologisté, kteří se zhlédli v ideologii Zeleného údělu? ...
  Alespoň tak vítám snahu vlády řešit vodní stavby či díla, aby byly srážkové vody zadržovány na území, kde spadnou. I když jich asi je stále pomálu.

  OdpovědětVymazat
 6. Když se znehodnotí euro, bude se muset zase platit dolarem, to je celá "ekologie".

  OdpovědětVymazat
 7. Absenci trusu hospodářského zvířectva je možno nahradit trusem lidským. Proto choďte trousit do polí, pokud je teda někdo obdělává. Škoda každé šišky ležící ladem !.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Beru to jako fór, protože z čeho budete mít to "hnojivo" bez masa a tuků? Ty "nabízené" "jídelní" varianty sice způsobují něco jako zrychlený běh, ale moc se nehodí za náhradu hnojiva.

   Vymazat
  2. Na mne to působí dojmem přípravy k válečným konfliktům.
   Není žádných pochyb, že by dnes planeta celkem snadno uživila všechny své obyvatele při přerozdělení potravy. Ale proč dávat jídlo třeba afričanům, kterým kolonizátoři zničili výborné zemědělství na úkor pěstování průmyslových rostlin, pro svůj zisk. Proč by se mezi tím už dávno Afrika nemohla vrátit k zemědělské soběstačnosti? A která by byla možná. Proč po světě umírá denně tisíce lidí hladem? Vždyť by se i z obchodního hlediska prodalo všechno! Američané prý říkají, že chceš-li někoho nasytit, nedávej mu jídlo, ale nauč ho chytat ryby. Proč to teda nikdo z "osvíceného anglosaského světa" nedělá?
   Stejně tak je přece pro silný politický útvar, za jaký by se EU ráda prohlašovala, já vím že se prohlašuje, ale "venku se jí docela dost smějí" na její ambice (například Turecko docela určitě), tak že soběstačnost i jednotlivých částí nesmírně posiluje celek.
   Němci, Angličané a nejspíš i Francouzi za posledních dvě stě let nejspíš nevymysleli nic jiného, než různé varianty Napoleonova chování po tehdejší Evropě a s jeho pochodem na Rusko.
   Zdálo by se, že Němci se poučili, ale jak je vidět, spíše šílí touhou po pomstě všem, kdo je kdy alespoň jednou v minulosti porazil. Ničí si vlastní "národ" a ničí si i ekonomiku, přes proklamované prohlášení o opaku.
   Ničí stále stejně tvrdošíjně svoje sousedské vztahy a nechápou, že takto se skutečnou vedoucí evropskou silou nestanou. Jen diktátory.
   A rozhodně k tomu nepřispěje ani umělé vytváření problémů, které podle ne má pomoci nastolit skutečně přímou vládu tvrdé ruky, ne nepodobné nacistickému reálnému "vzoru".
   Nejprve si ničí ten svůj národ a vytvářejí silné umělé třenice sami sobě doma a následně se snaží o to samé i ve "zbytku" EU.
   Ničí si zemědělství i tím, že si zabírají plochy plodné půdy (a i tím, že si ho nadměrně podporují, kdy se může stát, že nakonec jejich zemědělství pomalu ale jistě zdechne ...) pro různé eko fujtajbl elektrárny, ekosystémy koloběhů "různých přirozených odpadů" (ve skutečnosti to jen vyváží od sebe i k nám).
   Vytvoří si umělý pocit hladu, protože vegetariánská strava nedodá tělu všechny potřebné živiny. Hlavně potřebné tuky. Umělé tabletky a doplňující nápoje nebudou "fungovat" (a také v podstatě nefungují tak, jak nám tvrdí!), protože tělo potřebuje ke správnému provozu celý ten komplex se kterým dostává do těla živočišné látky. To znamená nejen jednotlivé prvky, ale také i ty které "vědci" prohlašují za škodlivé a tím nepotřebné.
   Tím a mnohým dalším si zadělávají na nespokojenost obyvatelstva, které se bude - opět zase - cítit stísněně a bude se to muset vyřešit nějakým tím dalším pochodem drang nach ... Nebo se - s prominutím - "marasmatická" Makrala chystá válčit s Čínou nebo spíše s Amerikou?
   Ostatně vymýšlení eko hovadin bez pochopení souvislostí, je stejné, jako mlčet o tom, že za značnou část místních změn klimatu mohou prostě a jednoduše ty věci, které máme na očích denně, silnice, dálnice, stále nová parkoviště, stále nová "upravená" a "urbanisticky skvělá" místa (jeden šik stromek místo pěti statných zdravých stromů), a tak dále a podobně...
   A i kdyby to všechno byly jen moje "fantazie", pak stejně chování EU nepovede k ničemu jinému, než k mnoha mrtvým, ať už při místních nepokojích nebo místních sousedských válčičkách. Protože oni dobrovolně neodejdou ze svých zlatých a smradlavých koryt nikdy.

   Vymazat
 8. Třeba psího trusu je škoda dávat do sáčků a nevyužít jejich biologický potenciál. Zvláště když některé psí konzervy jsou z velryb a kočky často dostávají lehce osmahnuté lososy z Norska a zajídají to multivitamínovými kapslemi. Měření CO2 je u nás pro veřejnost jen v Brně na hvězdárně, ale když zaprší tak nefunguje. Aktuálně více jak týden mimo provoz. Nabízel jsem jim zdarma deštník, ale netroufnou si ho namontovat :-D. Na tomto základě chtít zavádět uhlíkovou daň je drzost na kvadrát. Nezpochybňuji měření CO2 na sopce Mauna Loa, ale ta cílenost na naše peněženky je na můj vkus moc přímočará.

  OdpovědětVymazat
 9. Toz ctvrtá rise cemo sa divit....toz oddelit zrní vod plev to oz omele nasi nasi prapreprededové a je treba se k temo zase vrátit....toz jako v homeopatii nahrad spatné dobrém......toz podobrém a gdes ne toz ovidis hezké den p.s.

  OdpovědětVymazat
 10. Trus lidský jde už většinou do čističek. Nejde jen o ten trus protože ten kdysi fermentoval ze slámou a to bylo to důležité. Nejhorší je ta výroba všech možných hovadin a chemikálií. Ženy od dětství se malují jak Indiáni na válečné stezce. Voda je zamořená antikoncepcí a to už tak že vymírají brouci, ptáci a teď už bude na řade lidstvo.

  OdpovědětVymazat
 11. Snad se Češi probudí a nenechají si vnutit zelený úděl to by bylo strašné že bychom se nemohli ani najíst.

  OdpovědětVymazat
 12. Snad se Češi probudí a nenechají si vnutit zelený úděl to by bylo strašné že bychom se nemohli ani najíst.

  OdpovědětVymazat
 13. Nemecko bude vypinat jadrove elektrarny. Uvedlo ted do provozu novou uhelnou elektrarnu (!). To je ta prava energeticka politika lharu a pokrytcu, kteri chteji znicit energetickou sobestacnost a tim i hospodarstvi zemi! Merkelova je na spici tohoto tazeni silencu, ruinujicich hospodarstvi vrtulemi a voltaikou. K tomu jeste Emericani chteji zastavit Nord Stream 2 vsemi podlymi zpusoby. A Evropa plna emerickych vazalu se tomu nebrani!

  OdpovědětVymazat
 14. Podle místopředsedy Sněmovny a šéfa hnutí SPD Tomia Okamury se český stát pokouší zakrýt selhání na české straně. „Premiér Babiš potvrdil, že kauza s ricinem byla smyšlená a že žádný ruský ricinový agent nikdy nebyl. Nejsem nijak proruský, ale tohle mi spíš připadá tak, že vyhoštění dvou pracovníků velvyslanectví má zakrýt fakt, že je kauza totálním selháním zahraniční politiky ČR, zpravodajské analytiky, ukázkou úniku informací, vyvolané hysterie a využití 75. výročí porážky nacistického Německa k cílené provokaci fatálně poškozující česko-ruské vztahy,“ sdělil redakci.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ricinove-fiasko-buraci-Snemovnou-Chudak-Kundra-Nejaky-packal-vyuzil-uzitecneho-idiota-zlobi-se-Filip-Schwarzenberg-to-vzal-po-svem-626418

  OdpovědětVymazat
 15. Czexit vyresi veskere popisovane problemy.

  OdpovědětVymazat
 16. Czexit nám nenaprší a taky nebudou létat holubi přímo do huby. Něco budeme taky muset udělat my.

  OdpovědětVymazat
 17. Nejhorší je vysychání mozkomíšního moku, které končí cementózou mozku.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.