Reklama

pátek 19. června 2020

Pletení unijního biče na Babiše a Českou republiku

Ivan David
19. 6. 2020

Evropský parlament bude dnes hlasovat o potrestání České republiky za Babiše. Mezi navrhovateli rezoluce v unijních papírech figurující jako „Česká republika“ jsou mezi sedmi navrhovateli dva z ČR: lidovec Zdechovský a Vrecionová z ODS. 
Zcela jistě mě nelze podezírat ze zvláštních sympatií k premiéru Babišovi. Nejsem ale jistě jediný, pro koho je vláda premiéra Babiše, nepříliš věrohodně slibujícího, že „bude líp“, rozhodně přijatelnější než „demoblok“ těch, kteří už „dokázali, že to dokáží“. O to ale nejde, mělo by platit „brácha nebrácha z hrušky dolů!“ Ale neplatí. Babiš sám je produktem podmínek jak před, tak i po Velkém sametovém převratu. Většina občanů se nechala přesvědčit, že si přejí kapitalismus. Mnozí jsou však překvapeni, že kapitalisté mají peníze, a ještě překvapenější, že mají velký vliv. Je to skandál, že máme premiéra ve střetu zájmů. Slušný oligarcha si na zprostředkování svého vlivu a dosažení prospěchu najme odborníky. „Politiku“ dělají oni, on dělá prachy. Pak je sobě prospěšný a pro veřejnost neviditelný.

Babiš se však rozhodl, že bude viditelným terčem a politiku bude dělat sám. A prachy taky. Dotace dostává jako jiní, kteří ovšem v konfliktu na první pohled nejsou, protože na to mají lidi, tedy lobbisty, členy důležitých výborů a komisí, politiky, úředníky, správce vlastního podnikání… Koho zaplatí, ten/ta je jejich. Sféra politiky je dobrá pro každého, kdo si touží vyrobit nepřátele. Každému nelze vyhovět, zájmy jsou protichůdné a hra má obvykle nulový součet.

Návrh usnesení Evropského parlamentu je zajímavé čtení. Dozvíme se, že Babiš je sprostý podezřelý, má majetek a vliv. Světe div se, že se miliardář nedá tak snadno ulovit. Rozhodně se nedočtete, že by byl usvědčen z nějakého trestného činu. Vše je „pravděpodobné“ a „potenciální“. S články v médiích se nakládá jako s důkazy.

Horší je, že dobráci Zdechovský a Vrecionová obviňují speciálně nejen Babiše, ale i Českou republiku z nepravostí, ačkoli jinde to není o nic lepší. A hlavně připomínají laskavý návrh auditorů, kteří chtějí uvalit na Českou republiku „finanční opravu“ ve výši asi 150x vyšší, než byla dotace na Čapí hnízdo. Takže naši poslanci si přejí, aby naše země přišla „za trest“ o velmi značnou sumu a stala se „čistým plátcem“.


PROTO BUDU HLASOVAT PROTI NÁVRHU USNESENÍ

Z podivné snůšky "odůvodnění" v návrhu usnesení EP vyjímám následující:
Návrh usnesení se odvolává na zjištěné „vážné nesrovnalosti“, vyslání kontroly v roce 2014, na dva články nařízení EP o různých evropských fondech, na stížnosti na střet zájmů v ČR, na stanovisko právní služby komise, na parlamentní rozpravu o korupci, na rozpravu o obnovení trestního stíhání předsedy ČR, na nález Ústavního soudu Pl. ÚS 4/17 (který na 105 stránkách vysvětlil, proč nezrušil některá ustanovení Zákona o střetu zájmů – tzv. Lex Babiš).

Návrh usnesení konstatuje, že nejvyšší státní zástupce obnovil vyšetřování, protože jeho ukončení označil za „nezákonné a předčasné“. Dále se konstatuje to, co všichni víme, že Andrej Babiš je skutečným majitelem Agrofertu. Vzhledem k tomu, že audit Komise stále probíhá a „dokud se situace nevyjasní“, byly jako předběžné opatření „zastaveny veškeré platby z rozpočtu EU…, které by mohly být potenciálně spojeny s uvedeným údajným střetem zájmů“. Babiš je také faktickým vlastníkem 30% soukromých sdělovacích prostředků v ČR. (To také není trestné, horší je, že se redaktoři veřejnoprávních medií chovají, jako by byla jejich soukromá).

Návrh usnesení „vítá obnovení vyšetřování…“, „odsuzuje potenciální situace střetu zájmů…“, žádá Komisi, aby „bojovala proti všem formám střetu zájmů“ a vyzývá jí, aby „vytvořila kontrolní mechanismus k zamezení střetu zájmů“ a „dbala na rychlé navracení dotací, které byly potenciálně vyplaceny neoprávněně“, vyzývá ji, aby „přijala vhodná opatření k ochraně rozpočtu EU“. Evropský parlament je „velmi znepokojen zprávami, které se v nedávné době objevily ve sdělovacích prostředcích“, že má Babiš stále kontrolu nad Agrofertem a trvá na tom, že „pokud by se střet zájmů potvrdil, nelze ho tolerovat“. Evropský parlament vyzývá Komisi aby „důkladně dohlížela na postup vyplácení plateb v ČR“. Je znepokojen, že „podniky koncernu Agrofert jsou schopny uměle přesouvat aktiva mezi dceřinými společnostmi“. (Proč by to právě v tomto koncernu mělo být jinak než jiných koncernech?)

Protože „auditoři zjistili vážné nedostatky ve fungování řídících a kontrolních systémů Evropského fondu pro regionální rozvoj v ČR, navrhli proto finanční opravu ve výši téměř 20%“.
Evropský parlament je „hluboce znepokojen právním rámcem v ČR, jež Nejvyššímu kontrolnímu úřadu nedává právo kontrolovat optimální využívání veřejných prostředků na regionální a místní úrovni...“ (To trvá 25 let…) Je znepokojen „znevažujícími poznámkami premiéra Andreje Babiše na práci NKÚ…“.

Atd., viz odkaz Návrh usnesení https://www.europarl.europa.eu/.../B-9-2020-0192_CS.html...

84 komentářů :

 1. Jojo. Býval to Indra, Kolder a 99 pragováků. Dnes je to lidovec Zdechovský, Vrecionová z ODS a 99 pražských profesorů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK „Státní zástupci některé věci zametají a jiné vyrábí. Právo je nevymahatelné.“ – Alena Vitásková
   https://www.youtube.com/watch?v=2qOxUmecdNo

   Vymazat
  2. 15.02 Tenkrát nas zachránili na 20 let od zničení , rozkradení a zadlužení republky , ti současní nás tlačí do likvidace národa !

   Vymazat
  3. Zapomněl jste na piráty, ods, socialisty, vybrané jedince z anobylo líp a bude hůř (Charanzová), top 0,9, stan a jak se vlastně všechny ty liberální a vlastizrádné pidistrany jmenují...
   Mnohem důležitější však je to, že dnes měli premiéři zemí EU rozhodnout o přijetí balíku 750 mld EUR na podporu corona postižených zemí a Babiš měl hlasovat proti (i s celou V4). Nikde jsem zatím neobjevil, jak to dopadlo...

   Vymazat
  4. Pane Davide a teď tu pohádku o slušném miliardáři, který nekradl, nelhal a nikoho nepodrazil ! Mám dojem, že zastávat se oligarchy, zjevně amerického lokaje není ten nejlepší nápad !! Navíc ta rezoluce má pravdu !!!

   Vymazat
  5. Diskuze překvapivě vyznívá tak, že čtenáři NR tvoří převážně kobliháři s mentálním postižením !! Jen Babiš může tvrdit, že není ve střetu zájmů a ten ví proč lže !!

   Vymazat
  6. Tondo, Tondo, ty neumíš číst? Nebo nerozumíš psanému? Proč napadáš Davida a čtenáře N.R.? Přečti si to ještě jednou! Babiš je relativně lepší než parchanti a podvodníci z DEMOBLOKU. Je to jasná volba. TY bys chtěl co? Návrat hajzlů k moci? To chceš?!

   Vymazat
  7. Jak se dostat k plitické moci a lhát? Je to snadné. Stačí státní dotace a půjčky. Vyrábět párky bez masa a do pečiva semlít staré pečivo. Ušetřím na mase a na mouce. Když někdo takový to dělá,tak podvádí spotřebitele. Tím je A. Babiš, který podvádí a všichni mu věří, že maso v párku má obsah 85% a chléb je jen z mouky bez gumy či Eček. Kupte si takový toustový chléb v Česku a přečtěte si kolik má Eček. Kupte si toustový chléb v Německu a ten je Eček. Mám věřit tomu, kdo podvádí a okrádá již na pečivu? Divím se divím, občanům ...

   Vymazat
  8. Tonda Se těší na 99 pohlaví na nové sousedy z Afriky. Člověče neblázněte nelze uvažovat černobíle já jsem levičák a volím kvůli tomuhle bordelu pravici furt lepší Babiš než demožumpa.

   Vymazat
  9. Tonda bude asi pacientem profesora Chocholouška!

   Vymazat
  10. Babiš je menší zlo, je to oportunista a proto vadí,..do zadku amíkum a EU leze NE rovnou, ale oklikama...a těm pragovákum dneska děkuju, že o dvacet let/proti naší tehdejší vůli/ odložili dnešní průšvih současného reálného kapitalismu, ve kterém se budeme kdoví jak a dlouho čvachtat...

   Vymazat
  11. Napsat, že Babiš je menší zlo než EU je otázkou k diskuzi. Babiš nehájí zájmy Česka, své názory v EU a v Česku rozlišuje. Občanům lže. Napsat, že raději Babiše než EU? Bohužel, raději EU. Pominula panika kolem korony a najednou všichni zapomněli co zde tenhle člověk provedl. Ano i ČSSD je banda špinavců, ale zdárně jim sekundovali komouši a SPD. Jenže není koho volit. SPD u mě totálně propadlo i volit už je nebudu. Nouzový stav podporovali včetně nesmyslných zákonů, který Babiš potřeboval, Okamuro zklamal jsi mě.

   Vymazat
  12. 15:12 ... Ty to pěkně motáš. Nechápeš relativitu prospěšnosti. EU je německý projekt, jak ovládnout a podmanit si evropské národy pro nadnárodní korporace. Každý kdo EU zlobí je můj člověk. A Babiš evidentně zlobí. Proto po něm jdou. Dojde ti to vůbec?

   Vymazat
  13. Tobě nestačí ty testy,přečti si to,jakékoliv potraviny,...tyto jsou z marketů,hlavně německých,prodejen užitkových a zvláště nebezpečných jedů,..Babiš,to je jedno z mála českého,uvědom si,že tu nic jiného,kromě drobného prodeje a trhovců už nemáme,...celému zahraničí jsi k smíchu,asi jsi nebyl nikde za hranicí nebo jsi slepý jako naprostý pitomec...pochop,že tebe nelze urazit,blbost nezná hranic..

   Vymazat
  14. 15:12 Tak to vás lituji a koho hodláte volit Trikoloru? SPD je zatím nejlepší strana pro Českého vlastence. Je třeba si přečíst články od členů SPD neustále na ně dávám odkazy. Buďte rád za nouzový stav to jsme z toho svinstva vybruslili dobře.

   Vymazat
  15. 16:12
   Takže, Babiš okrádá stát, což jsou daňový poplatníci a čerpá prach s unijního rozpočtu a vlastně dělá dobře? Pokud nevíš, tak naše země je celá zaprodaná EU a Babiš to určitě nechce změnit. Volit již nebudu, protože je jen ztráta času, nic se nezmění. Jen předvolební kecy, které slyším 30 a nic. Nouzový stav? Ano, již dnes jsme v propadu 33% a to díky Babišovi a ČSSD, KSČM i SPD. Děkuji jim za to, že bude mnoho lidí bez práce a chudých přibude. 22:31 Itálie byla postižená nejvíce a její propad je podstatně nižčí, protože namají Babiše. Jak někdo může volit ANO?

   Vymazat
  16. Tondo ty nám nemusíš číst pohádky, vyprávěj něco ze ze života, Tondové byli po Vašcích vynikající prezidenti.

   Vymazat
 2. Podle mého názoru si hraje Babiš doma v Česku před ovčany roličku silného managera, který "bojuje" nejenom s demožumpou, ale i s EU, ale ve skutečnosti na všechny bruselské příkazy odpoví slůvkem "ANO"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vám 15:19 už dost dobře nejde odpovědět slušně. Tedy, pokud možno korektně: kdo něco tvrdí bez argumentů je buď blbec, nebo uplacený agitátor. Vyberte si.

   Vymazat
  2. Ty pomluvy papouškují podle Bakalonovin a "české" televize. Ostatně i komentátor "českého " rozhlasu se včera zajímal nenávistí k Babišovi a duchaplně hořekoval "co sú o nás v té EU pomyslí?" Blbec a vlastizrádce vedle vedle blbce a vlastizrádce, jen v ČT je to vlastizrádce vedle vlastizrádce.

   Vymazat
  3. :53 : Ale vždyť je to pravda. Mama Merkel zavolala a ze spoluprací ANO a SPD byl okamžitě konec. Pamatujete? Vnitro nikomu nedám! Dal a rád - ČSSD. Tím skončilo vyšetřování tunelování OKD. Skripal: Nic nevíme, ale ze solidarity se spojenci z EU a NATO (odkdy jsou Británie, Francie a Německo naši spojenci? Od Mnichova 38? nebo od března 39?) vypovíme ruské diplomaty.
   V usa navštívil centrálu CiA, nejvyšší čučkař dostal metál a Babiš za příslib ochrany (své osoby proti Merkel) od USA nakoupil vrtulníkový šrot za 14 miliard. Mám pokračovat? Kecy o ruské okupaci Krymu, neodvolatelný půlpoche na zamini a hamáček na vnitru, centrum pro jedinou pravdu a potírání hybridních hrozeb, marrákešká úmluva, implementace zbrojní vyhlášky EU do našeho práva (jak se s hamáčkem kasali před rokem, že nikdy!) Ani velká pekelná kniha hříchů by nestačila na lži, které navykládal v ČR a pak v Bruseli udělal opak... plivnout do tváře, nic jiného nezaslouží.(spolu s Jourovou a Charanzovou...)

   Vymazat
 3. Kolik % medií u nás vlastní Soroš? Babiš by mohl po volbách získat ústavní většinu, možná to v EU dokážou.

  OdpovědětVymazat
 4. Pro mne je milejší když p.Babiš je bohatý,než ten kdo si šel
  do politiky pro bohatství.On je tak sledovaný,že by si nedovolil vzít ani korunu.A kdyby přece ano,tak zítra už je to nabonzováno v Bruselu.

  OdpovědětVymazat
 5. Je to standardní černop.delnický "politik", který zradí i vlastní babičku, když mu to přinese nějaký profit. Pak se jde vyzpovídat a páter mu za sebevětší sviňárnu udělí rozhřešení a jede se dál... Zaslouží si on i ta baba odsouzení za vlastizradu.

  OdpovědětVymazat
 6. A takhle vypada kapitalismus spojeny s "democracii" nezli zanikne -luza to bere over.
  https://banned.video/watch?id=5ed58e3fb1c7d4002fb6fcf9&fbclid=IwAR3ci_6wAcTWGyRs5WUafPbTbqyAOfWPaTgerleVtKglK8Z_PKjOztfEVBk

  OdpovědětVymazat
 7. Auditory EU nepotrebujeme.
  EU vubec nechceme.
  Postarame se o sve veci sami.

  OdpovědětVymazat
 8. Verunu jsem samozřejmě volil, stará známost z mládí. Jsem rád, že jsem volil správně. Díky za informaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Primitiv volí podle primitivních pohnutek.

   Vymazat
  2. Tak volí většina voličů. Proč je nazýváš primitivy?

   Vymazat
 9. Jak se Babis stara o slepice:
  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ve-snemovne-se-strhla-ostra-hadka-o-slepice-40328234#seq_no=7&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=zeopR5D62nE-202006191609&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holt poslanci ke svému znovuzvolení potřebují i hlasy slepic a jejich samečků... Prasátka a další obyvatelé statku volí sice demokratickou opozici, ale není jich dost...

   Vymazat
 10. V horší totalitě než je celá EU jsme nebyli, pominu válečné období. Pořád jenom Babiš má nemá , měl neměl jakoby jiní politici a daleko bohatší neexistovali, co mají větší máslo na hlavě. Co jsou to za zrádcovský parchanti že udávají, hlasují proti zemi za kterou tam sedí, a nestydí se brát peníze od daňových poplatníků, kterých zájmy mají hájit a ne házet špínu. Větší pokrytecký spolek, než je EU se jen tak nevidí. Z toho spolku pro nás občany nic dobrého neplyne. Akorát z něj těží vlastizrádný jednotlivci.

  OdpovědětVymazat
 11. Jó, zvací dopisy mají tradici, okořenit je bonzováním toť dokonalost sama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejdříve se psalo do Vídně, potom do Berlína, dále do Moskvy a nyní do Bruselu. Mění se jen města, ale práskači zůstali dodnes!

   Vymazat
 12. Europoslanci, kteří míří na Babiše, se pletou. On není podle zákona ČR ve střetu zájmu v Česku. Spíše je ve střetu zájmu v Německu, kde jím vlastněné firmy dostávají na svou činnost dotace od vlády Německa. Tedy je od této vlády mnohem ovlivnitelnější a zakládá to významný střet zájmů se zájmy České republiky.
  Pokud nebude poslouchat při rozhodování české vlády a nebude plnit zadání cizí vlády, tak mu zarazí německá vláda dotace na jím vlastněné firmy v Německu.

  OdpovědětVymazat
 13. Pamatujte si jména vlastizrádných elementů a při volbách jim to dejte najevo.

  OdpovědětVymazat
 14. ...inu, co čekat od nepřátel. A takto bychom je měli opravdu vnímat. A podle toho i konat !

  OdpovědětVymazat
 15. https://pravyprostor.cz/projime-se-ke-kolapsu/ a doženeme jih EVROPY i Anglii - dluhový kapitalismus náš vzor.
  Dluh Británie už je větší než celá její ekonomika. /blog/334/uk-economy/uk-national-debt/
  Šok v královském paláci. Z okna vyskočí nahé dítě! https://www.sfagi.gr/sok-sto-vasiliko-palati-ologymno-paidaki-to-skaei-apo-to-parathyro/

  OdpovědětVymazat
 16. Na NR je absolutně nejlepší diskuse v této totálně zasrane zemi.
  A víte proc?
  Lítají tu fakta /nezpochybnitelna/ , spousta demence /Zapad/ a hlavně hromada humoru , který je mnohdy skryt v emocich.
  Vy vůbec netušíte , jaky v této oficiálně mrdve zemi , působíte zmatek v Brusli a na Wole Strytu.
  Carpe di em.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:05
   Dum spiro spero.
   A nepropaguji BLM, to tady u nás nepotřebujeme.

   Vymazat
 17. Pochopte už konečně, že nebýt Babiše tak už jsme nejlepší na světě. V čem: To je to co nevíme ale nemůže nám to zabránit o to neusilovat. Až všechny předeženeme, tak se od nich dovíme že máme nahou prdel a v vosinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:17
   Tu krásu nelze popsat slovy, kdyby nám místo Babiše vládnul Kalousek, vždyť ho pochválila EU. Před rozvinutým praporem Unie, byl vyhlášen nejlepším ministrem financí. Kde už bysme dnes byli, takovou šanci jsme promarnili. Dnes každý lituje, kdy už pozdě je. Holt světem vládne nevděk.

   Vymazat
 18. Posílání žalobníčků k EU je naprosto odporné, protože hází bláto na ČR. Tak rádi by byli všichní ti zmetkové čestní, ale ten Babiš jim to kazí. Bylo by zajímavé vědět kolik jiných států na sebe žaluje u EU.

  Nejde o dotace, ani o střet zájmů, ale o vysoké preference ANO 2011.

  Čapí hnízdo mělo být popravou hnutí. Vzpomeňte na počet původně vyšetřovaných!

  Nakonec to kikslo a zbyl jen Babiš. Pavel Zeman nařídit cosi dovyšetřit, aby mohl úplné zastavení vyšetřování vyhlásit v příhodnější době. Pět let policejního vyšetřování, dozorované státními zástupci, je ostudné vyhazování peněz. Dostat ČH k soudu nemůže být v zájmu nikoho.

  Agrofert má na plošné dotace nárok. Ostatní (žádosti o) dotace schvalují orgány, které svoje rozhodnutí obhájují před EU, nikoli před Babišem a jeho vládou.

  Svěřenský fond nemění vlastnictví podniku, toliko odděluje vlastníka od přímého řízení. Podle jakýchsi géniů z EU, zůstává majitel ve střetu zájmů, když má zájem na tom, aby jeho podnik i ve svěřenském fondu prosperoval.

  Ptát se musíme na jedinou věc: Dostal by Agrofert tu kterou (neplošnou) dotaci, kdyby Babiš nebyl v politice?

  Bývalý kanadský ministr financí Paul Martin vlastnil největší loděnice v Kanadě. "Prodal" jr synovi a problém se střetem zájmů (loděnice dostávaly státní zakázky) byl vyřešen.

  Pokud jde o vlastnictví medií, jisté je jen to, že Bakalova media chrlí články proti Babišovi. Na internetu těžko narazíte na pro-babišovský materiál.
  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat
 19. Za A. Čert vem €araboafriku, vlastně si dotace na to nevolníci platí. A za B. Nejsou potřeba přání. Již zapřažení profinancují.

  OdpovědětVymazat
 20. Jak jsem se dočetl, bič už je upleten. Tak doufám, že jim to Babiš vrátí, odmítnutím těch jejich plánů na společné zadlužení.

  OdpovědětVymazat
 21. Jestli si mám vybrat mezi komisariatem EU s naší 5.kolonou a hamižnÿm Babišem tak si vyberu Andyho i když je Slovák. Vadí mi, že si někdo dovolí ponížit naše zákony a navíc bonzáky nemám rád už od 1.třídy. Přitom je jasné, že cílem je rozložit jednotu našeho národa, aby byl povolný, poslušný a novou vrchnost nezlobil. Tak hloupý nejsem.

  OdpovědětVymazat
 22. Ze zvědavce
  http://zvedavec.org/komentare/2020/06/8345-ameriku-pustosi-deti-elit.htm ...jenom?!


  dnes 2020-06-19 23:48:18
  Tak systém trhu umožňuje nebývale kruté hry

  kal.el 193.?.?.?

  Nebudu tu rozebírat případ země argentiny kterou hodil do bankrotu šerif snad 3. osadníků území kdy je zároveň soudcem a znemožnil akcionářům vložit investice do prosperující až blahobytné země. Až po vyplacení dluhopisů. No a zastavil jim tam veškerou industrializaci, kulturu a civilizaci do bankrotu národa a do neštěstí bídy kdy ovšem věřitelé neuvidí své prostředky nikdy. Ale to nebyl účel business operace. A ti jak již víte soudí kdekoliv. Dnes největším nepřítelem kapitalistů ale i občanů kdekoliv se stávají businessmani a aparáty "zájmovců. Dokonce ne nepodobné organizování jak s humorné knížky kocourkova kdyby to nebylo o bezbřehých neštěstích. Podobnost čistě náhodná jak by řekl prof. Staněk. A jako vždy je to pro pracovité a poctivé snad i morální nestravitelné což ovšem nic žel nemění na tom jak to funguje.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  A spravedlnost?
  https://www.youtube.com/watch?v=yiapb5PPnmA time 5...
  Hledejte pokemony.
  https://www.youtube.com/watch?v=GyQjVtIGQg8

  99999

  OdpovědětVymazat
 23. Tohle jsem si mohl odpustit. :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=KD_1Z8iUDho

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, i odporní fašounci a diktátoři mají krásné manželky, pomáhá to řídit stádo ovčanů

   Vymazat
 24. Podle toho, kterým všem Babiš natolik vadí, že se exponují nejen doma, ale i v Bruselu, že v tom Bruselu nacházejí pozitivní ozvu a nakonec i praktickou podporu, podle toho jsem nabyl přesvědčení, že ten Babiš, tak jak z pozice předsedy vlády může, pracuje ve prospěch České republiky a to bez dostatečných ohledů na zájmy cizích i domácích kořistníků. Měním svůj postoj k němu, jak jsem ho nevolil a nepodporoval, teď jsem připraven vynaložit všechno úsilí na jeho podporu. Doufám, že nebudu sám. Proti podrazákům, proti zasahování Bruselu do vnitřních věcí českého státu! Dejme se do toho. Snad i SPD prohlédne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:12
   Mám podobný pocit jako vy. Podle mne jde v 1.řadě o uhájení naší samostatnosti a až potom si můžeme udělat pořádek doma. Vždyť ti co vedou svatou válku proti premiérovi mají na hlavě víc másla než on. Jejich hlavní hřích, kromě rošťáren s tunely, je v rozprodeji a likvidaci našeho státu. Proto stále vymýšlejí konflikty, které oslabují naší jednotu a tím likvidují naší obranyschopnost. Trochu nám ty zdejší mafie přerostly přes hlavu, je na čase si to srovnat v hlavě a rozkladu státu zabránit. Dlužíme to našim dětem.

   Vymazat
 25. Babis vitez ?
  https://aeronet.cz/news/evropsky-parlament-schvalil-rezoluci-proti-andreji-babisovi-ten-si-tim-zajisti-drtive-vitezstvi-ve-volbach-v-roce-2021-text-rezoluce-lze-oznacit-za-atentat-na-andreje-babise-v-textu-usneseni-padaji/

  OdpovědětVymazat
 26. Nejúspěšnější Slovák v ČR čelí agresivním politrukům, jakými jsou Fijala a podobným ze všech českých universit. Správně poznamenal Filip, rezoluce EU je právně nezávazná a proto jí nemusí vláda respektovat. Babiš je zde nejúspěšnější a nejpoctivější politik, jakého ČR měla! Nebo snad někdo myslí, že to byl Nečas, kterého řídila milenka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:29
   No i když si myslím, že svatozář Andy zrovna nemá, tak proti předchozím premierům jako Špidla, Nečas či Sobotka je to chlap do nepohody.

   Vymazat
 27. No,tehdy to bylo emotivně vyhrocené, vypadalo to jako neuvěřitelný podraz a trvalo mi to skoro dvacet let,než jsem pochopil. Ale to smutné a neuvěřitelné z 21.srpna 1968 bylaz dnešního pohledu skutečná spása naší země, nebo lépe odklad její destrukce o 21 let.

  OdpovědětVymazat
 28. Kdo vytvořil tento problém,Babiš,nikdo by ho nekritizoval,kdyby nechtěl ovládnout všechno.Už to začalo tím zákonem lex Babiš,tím jenom naznačil,že si může schválit zákon,jaký potřebuje a takových zákonů je více,už za Klause si schvalovali zákony vyhovující vrchnosti.Vůbec se podivuji nad hodnocením Čapího hnízda,jaký je rozdíl,malý zloděj,velký zloděj,pořád je to zloděj.Proč se asi nevyšetřují všechny možné zlodějiny,nemůžou,to by nám zavřeli všechny politiky,takže kryjí jeden druhého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lukáši, co "všechno" chce ten Babiš ovládnout. Rozepiš svou fantazii, ať máme čtení. Nejsem jeho volič, ale chci se bavit.

   Vymazat
  2. Lukáš šlápl trochu vedle, ale co čekat od mládí, že?

   Vymazat
  3. Lukáši 7:44, bylo ono to Čapí hnízdo vůbec zlodějinou? Podmínky dotačního titulu byly beze zbytku splněny. Chcete tvrdit, že postup k získání oné dotace byl nějak výjimečný? Já vím a proto jsem si naprosto jist, že ne! Prošlo ta prochází to všem, ale Babišovi účelově ne. Uniká vám, do jaké míry se s věcí i s vámi samotným manipuluje?

   Vymazat
 29. Jak je mi proti srsti, že oligarcha Babiš představuje největší politickou sílu v této zubožené zemi, jak je mi na nic ze spoluobčanů, kteří jej volí. A nejhorší na tom je, že jsme nechali ČR natolik zbanánovatět, že kdybych nevolil komunisty, tak jako další alternativa hned po SPD by mi samotnému vycházelo nejpřijatelnější právě Babišovo ANO. Navzdory jeho poslušnosti vůči zahraničním protektorům, rozhazování daní zaměstnanců na blahobyt daně zde neplatícím podnikatelům a daně vůbec neplatícím živnostníkům, nebo utrácení za nepotřebnou armádní veteš od hlavního protektora. A to vše jen proto, že ti všichni z tzv. demobloku, ta nejhorší špína této země, jsou bohužel ještě o několik řádů horší alternativou než je oligarcha Babiš.

  OdpovědětVymazat
 30. Europarlament schválil rezoluci proti Babišovi, a tak mu porostou preference, a udavačům oprávněně starosti:

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/europarlament-schvalil-drtivou-vetsinou-rezoluci-proti-babisovi.435bc40e/

  Víme, kdo je kdo: Rezoluci podpořila většina z 21 českých pos.anců od členů lidovecké frakce přes piráty po konzervativce z ODS. Proti se vyslovila pětice zákonodárců zvolených za ANO, pouze Radka Maxová se zdržela hlasování. Usnesení odmítli Ivan David a Hynek Blaško, Kateřina Konečná se zdržela.

  OdpovědětVymazat
 31. Pro pana europoslance Zdechovského, který fe ve funkci od roku 2014, tedy stejně jako byl pan Jurečka ministrem a dokonce zemědělství:
  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/jurecka-prevedl-farmu-na-manzelku-ta-pobira-eurodotace-na-plochu-dal-40023187

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kontrola všech přes europarlament, eurokomisi, parlamenty, vlády všech zemí EU, a všechny ve státních službách, kteří jsou příjemci dotací z EU, a "odklánějí" je, i těch, kdo o dotacích rozhodují! Že to nikdy neudělají? Ale na tom by přece měli mít největší zájem všichni udavači, nebo ne? Potom je to další signál, jakou špinavou hru hrají za naše peníze, a jasný signál voličům.

   Vymazat
 32. Jak si vůbec dovolují v Bruselu zasahovat do věcí našeho státu? A "propírat" tam našeho premiéra? Ten jim ale musí ležet v žaludku. Ani si neuvědomují jakou medvědí službu mu prokazují...Volili jsme ho a budeme zas! Jen si tak někdy říkám, jestli je mu to zapotřebí. Být ním na celou politiku nás vykašlu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dokud budou Česko zastupovat v Bruselu takoví ubožáčtí velikáni jako Peksa a Zdechovský, tak si dovolovat budou

   Vymazat
  2. pro 11:39 a tak krásně se vyjímal pan Zdechovský na bilboardech KDU po Zlínském kraji. Kdo by to řekl, že je to takový darebák.

   Vymazat
  3. 15:57 jak ho vůbec mohli zvolit, vždyť nedokáže pořádně sesmolit ani jednu logickou větu, když má mluvit spatra. Asi měl naslouchátko jako Drahoš :-)

   Vymazat
 33. Nějak mi chybí výsledek jednání premiérů EU, kteří měli schvalovat ten megalomanský balík podpory hlavně Itálii a Španělsku. Ten jim však nijak nepomůže, protože o účelu jeho použití by rozhodovala Evropská komise a ta se vyjádřila, že bude podporovat nesmyslné projekty "Zelený úděl".
  Jedním z hlasujících v tomto orgánu EU je i předseda vlády ČR. Pokud proti němu EU a její orgány vedou kampaň, tak není nikde napsáno, že by měl Babiš schvalovat projekty, z nichž ČR nebude mít téměř žádný užitek a ještě je bude splácet.
  To by si EU a její orgány měli uvědomit, že bez Babiše nic nebude schváleno. Ono je totiž zapotřebí jednomyslnost předsedů všech vlád EU při hlasování v Radě EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brusel má jedinou starost, vydolovat z české kolonie co nejvíce prostředků, zadlužit ji na věčné časy (a nikdy jinak) a i z toho mála, co by se sem mělo vrátit na dotacích ukrojit co nejvíce, europoslanci z demožumpy jsou v tomto velice snaživí, suverénně vedou dva, Peksa a Zdechovský!

   Vymazat
  2. Jj, to si myslím také.

   Vymazat
  3. Brusel má jedinou starost.....
   Hlavním smyslem projednávané obří půjčky na nesmyslné projekty v Itálii a Španělsku je podvázat si obyvatele zemí V4 zodpovědností za splacení tohoto úvěru a tím zabránit případnému vystoupení z EU. Vedení EU se nechce po odchodu Velké Británie vylepšit, ale chce pokračovat v nastoupeném kurzu s vazalskými zeměmi zavázanými nesplatitelnými úvěry, které ani nebudou použity v jejich prospěch.
   JP.

   Vymazat
 34. Vlastizrádci,..nechcete pana Babiše???,to je jen váš problém,o kterém musíte na veřejnosti pomlčet,..udávat EU je vlastizradou,bude se to řešit na Radě EU a budou to řešit Evropské soudy a spravedlivě,jinak nemáme co pohledávat v EU....který stát si toto dovolil?,to hraničí vůbec se zdravým rozumem,škodit sami sobě,především obbčanům této země !!!,..co by pak ještě měla být vlastizrada?,..v době koronaviru je to násobně horší,tedy trestnější,..kam se na to hrabe záležitost Horáková,..máte vůbec rozum???,..a Zdechovského s Bartošem ještě nechávejte veřejně mluvit...to je komplot,říká se tomu jinde kontrarevoluce...

  OdpovědětVymazat
 35. Vlastizrádci,..nechcete pana Babiše???,to je jen váš problém,o kterém musíte na veřejnosti pomlčet,..udávat EU je vlastizradou,bude se to řešit na Radě EU a budou to řešit Evropské soudy a spravedlivě,jinak nemáme co pohledávat v EU....který stát si toto dovolil?,to hraničí vůbec se zdravým rozumem,škodit sami sobě,především obbčanům této země !!!,..co by pak ještě měla být vlastizrada?,..v době koronaviru je to násobně horší,tedy trestnější,..kam se na to hrabe záležitost Horáková,..máte vůbec rozum???,..a Zdechovského s Bartošem ještě nechávejte veřejně mluvit...to je komplot,říká se tomu jinde kontrarevoluce...

  OdpovědětVymazat
 36. Oni toho Babise na postu premiera nechteji. Ty kauzy jsou jen zaminky ho vystvat. Potrebuji tam druheho Sobotku, co na vsechno kejvne. Nahou zadnici, ktera si potrebuje nakrast, blbce, ktery se neumi domluvit cizi reci a potrebuje tlumocnika aby mohli z tlumocnika vyrazit infos o rozhovorech. Babis je nejuspesnejsi premier od sametu. Proto musi pryc a budou ho tak dlouho tyrat, az to vzda.I kdyz si Babis taky nakrad, maka a jsme uspesnejsi nez zapadni hejhulove.

  OdpovědětVymazat
 37. Tak nějak zapomínáme i na zcela nedávnou historii. Jakpak dopadl jeden z prvních podnikatelů v politice pan Fišer, další byl Vít Bárta, co jim bylo platný, že byli bohatí a možná to mysleli dobře, zloději a grázlové je odbouchli jako škodnou. Babiš se už poučil a není tak snadné jej odbouchnout. Že v podnikání používá kapitalistické praktiky? Když je ve vodě musí plavat, sice to občas vypadá jako při vodním pólu, kdy to je jiné na hladině a jinak to vypadá pod hladinou, ale tak to prostě je. Že je Rath zloděj? A co ukradl a kde to chybí? Spíše oholili jeho a to důkladně. A co když by stejně dopadl každý hejtman, kdyby to ta parta zlodějů a grázlů potřebovala a kupodivu se tenkrát schylovalo privatizaci zdravotnictví a Rath byl proti. A že by se u nás trestní stíhání nedalo objednat? Soudcové jsou až tak nezávislí, že i na zákonech a jak by dopadla Vitásková kdyby neměla odvahu a zastání? Praví zlodějové Kožený, Bakala a ti ostatní, ti se smějou naší hlouposti. Takže buďme rádi, že Babiš brání nástupu těch megasuperzlodějů v čele s Kalouskem k návratu k tučným a tak lákavě vonícím korejtkům, k vůli nimž se spojí třeba s fašistou Minářem.
  Hej hou, rudý dědeček  OdpovědětVymazat
 38. Jsou různé ceny, jimiž společnost oceňuje vyjímečné osobní přínosy jednotlivců lidstvu, národů... Máme jich sice přehršli, ale jednu postrádám. Byla by to soška Vidkuna Quislinga, kandidátů je fůra.

  OdpovědětVymazat
 39. Naši poslanci podpořili rezoluci proti vlastnímu premiérovi, styďte se. Vaše nenávist a závist je ubohá. Kdo je v tom Bruselském parlamentu bez viny, ať hodí kamenem. Malost našich poslanců se ukazuje v plném světle. Zrádci donášet, udávat, štvát a dělat podrazy vám prestiž nezaručí. Vzpomeňte si za koho tam dřepíte, a koho tam zastupujete. Svatoplukové pruty vám nic neříkají?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:13
   Jsou hloupí, čím víc tlačí na pilu, tím víc přidávají procenta Andymu. Zatím si toho ani nevšimli. Platí podle sebe, soudím tebe, protože přesně své chyby hledají na Babišovi. Sami mají rádi bonzování a soudí,že ostatní to mají též v oblibě. Jsou poněkud naivní a platí si hloupé PR.

   Vymazat
 40. Tak nějak zapomínáme i na zcela nedávnou historii. Jakpak dopadl jeden z prvních podnikatelů v politice pan Fišer, další byl Vít Bárta, co jim bylo platný, že byli bohatí a možná to mysleli dobře, zloději a grázlové je odbouchli jako škodnou. Babiš se už poučil a není tak snadné jej odbouchnout. Že v podnikání používá kapitalistické praktiky? Když je ve vodě musí plavat, sice to občas vypadá jako při vodním pólu, kdy to je jiné na hladině a jinak to vypadá pod hladinou, ale tak to prostě je. Že je Rath zloděj? A co ukradl a kde to chybí? Spíše oholili jeho a to důkladně. A co když by stejně dopadl každý hejtman, kdyby to ta parta zlodějů a grázlů potřebovala a kupodivu se tenkrát schylovalo privatizaci zdravotnictví a Rath byl proti. A že by se u nás trestní stíhání nedalo objednat? Soudcové jsou až tak nezávislí, že i na zákonech a jak by dopadla Vitásková kdyby neměla odvahu a zastání? Praví zlodějové Kožený, Bakala a ti ostatní, ti se smějou naší hlouposti. Takže buďme rádi, že Babiš brání nástupu těch megasuperzlodějů v čele s Kalouskem k návratu k tučným a tak lákavě vonícím korejtkům, k vůli nimž se spojí třeba s fašistou Minářem.
  Hej hou, rudý dědeček  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědečku nepospíchej s odboucháváním, dokud nedoroste, trochu snesitelnější kandidát. Zatím mi ty štrůdly, čekatelů přesvědčených o svých schopnostech nedávají naději na změnu k lepšímu.

   Vymazat
 41. Jenom vyslovím svůj názor. Střet zájmů vytáhli Babišovo oponenti, aby mu sebrali voliče. Výsledek? Takto se voliči oponentům nepřebírají. Ti, co Babiše volili, ho budou volit i dál. A s každou sankcí, kterou na nás Brusel vytáhne, poroste i odpor veřejnosti proti EU. Až se Babišovi začne zdát, že mu naše členství v EU málo sype, nechá vyhlásit referendum o setrvání-vystoupení v EU. A potom se teprve všichni ti Bartošové, Fialové a Kalouskové mohou kousnout třeba vzteky do prdele.
  Už dnes odhaduji, že by nadpoloviční většina lidí hlasovala pro vystoupení. A s každou sankcí, zákazem, nebo příkazem Bruselu se to lepšit určitě nebude.

  OdpovědětVymazat
 42. Zdechovský, niktoš. Nula, která nikdy nic nedokázala. Obyčejný hochštapler, který bude za europeníze metat kotrmelce popředu i pozadu. Pokud mu nakáží zraď, zradí. Když dostane befel aby se posral, tak to udělá s vervou, nadšením a za radostného volání "S EU na věčné časy". Je to stejný lokajský a iniciativní aparátčík jako ti co zrazovali svůj lid a svou zemi za minulého režimu ve jménu vlastního prospěchu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.