Reklama

sobota 27. června 2020

Pokračování turecké násilné politiky vůči Kurdům v ulicích evropských měst

Ivan David
27. 6. 2020
Jak pravil kdysi Peter Scholl-Latour, německo-francouzský novinář a kritik politiky EU vůči Rusku a Blízkému východu: "Kdokoli k sobě vezme polovinu Kalkaty, Kalkatu nezachrání, ale stává se Kalkatou sám." To přesně se děje v současné Evropě a nejnověji to potvrzují poslední události ve Vídni.

Jak už jsem psal v jednom svém statusu, v úterý provedly turecké ozbrojené drony útok na vesnici nedaleko severosyrského města Kobání a zabily tři kurdské aktivistky, bojovnice za rovnoprávnost žen na Středním východě a v Turecku. Jedna z nich byla feministka a bojovnice z doby obrany Kobání před tzv. Islámským státem, Zehra Berkel.

Beztrestnost tureckého vraždění, trvalá politika etnocidy vůči Kurdům se speciálním zaměřením na svobodomyslné ženy, je světovými a evropskými politiky, feministkami a mediálním mainstreamem dlouhodobě ignorována. Proto i tentokrát vyvolala bouři rozhořčení jen mezi informovanými. Kurdové vyšli v mnoha městech do ulic, aby si vynutili pozornost a prolomili mlčení. Ve Vídni protestovali ve čtvrti Favoriten, kde žije početná přistěhovalecká komunita, především z Turecka a východoevropských zemí. Protestovali nejen Kurdové, ale i další odpůrci Erdogana především z řad levicové turecké mládeže.

Už ve středu večer napadli demonstraci převážně žen na náměstí Reumannplatz turečtí ultranacionalisté. Došlo k potyčkám, které uklidňovala policie. Kurdští účastníci demonstrace se poté uchýlili do prostor svého klubu, před kterým se shromáždil „dav mužů tureckého původu“, jak uvádí ORF. Na místo musely být staženy posily z širokého okolí, a teprve poté došlo k uklidnění.
Ve čtvrtek večer, podle rakouské televize ORF, „levicoví a antifašističtí aktivisté psali na twitter, že několik set tureckých fašistů zaútočilo na dům Ernsta Kirchwegera (EKH), a tyto útoky připsal tureckým ultranacionalistickým a pravicovým extremistům Šedým vlkům. Kromě několika levicových kulturních a politických iniciativ EKH také „ubytovává“ levicovou tureckou asociaci ATIGF. Novinář na volné noze Michael Bonvalot informoval, že dav zaútočil také na prostory dalšího levicového turecko-kurdského sdružení v bezprostřední blízkosti EKH. Členové sdružení se bránili proti útokům tyčemi od vlajek.“

Abychom věděli, o jaké fašisty jde – turečtí Šedí vlci jsou prodlouženou rukou Erdoganovy vlády v Evropě. Jejich symboly – pozdrav „vlčí hlavou“ a další jsou zakázané. Šedí vlci jsou aktivní v Turecku a po celé Evropě. Navenek se prezentují jako kulturní a sportovní spolky, ale jejich pravá podstata je jinde.

Německá Wikipedie uvádí:“ Šedí vlci (turecky bozkurtlar nebo bozkurtçular) je název tureckých pravicových extremistů, jako jsou členové strany nacionalistické hnutí (MHP) nebo strany Velké jednoty (BBP). V minulosti a zejména v 70. letech se dopustili četných násilných činů a vražd. Sami se označují jako „idealisté“ (Ülkücüler)…. „Ideologie hnutí Ülkücü je založena na vyzdvihování turecké etnicity, jazyka, kultury a národa. Zvláště na etnické menšiny v Turecku se nahlíží jako na štěpící sílu jednoty Turecka, a proto jsou odmítány. Spektrum „interních“ a „externích“ nepřátel sahá od Kurdů, Řeků a Arménů po Židy, od Evropanů po Číňany. A od USA po Vatikán. V závislosti na současné politické situaci se obraz nepřítele stává zvláště důležitým. Toto adorování vlastní etnické skupiny a zároveň opovržení vůči jiným etnickým skupinám je v rozporu se svobodným demokratickým základním řádem Spolkové republiky Německo. “

Nicméně, řád neřád, v Německu Šedí vlci působí v Ústřední radě muslimů, sice pod jiným názvem, ale jsou nejpočetnější skupinou. Předseda této rady, Aiman Mayzek, je váženým partnerem pro všechny strany v Německu, od Die Linke až po CDU - s výjimkou AfD.

V Rakousku jsou jejich symboly také zakázané, takže teoreticky policie mohla všechny účastníky středečního a čtvrtečního "honu na Kurdy a levičáky“ zatknout, nicméně tak neučinila. Zadržela jen pár násilníků. Jinak se spokojila s tím, že se snažila obě strany udržet od sebe, což se jí částečně podařilo, zůstala jen ulice posetá střepy… Což připomíná Stuttgart z minulé sobotní noci.
V pátek večer došlo ve Vídni k násilnostem mezi Turky a Kurdy znovu. A opět byly k vidění „vlčí pozdravy“.

A to je Rakousko, kde je „lidí tureckého původu“ daleko méně než v Německu.
Jak uvedl na svém fb profilu předseda Kurdské německé obce v Německu Ali Ertan Toprak, „k podobnému výbuchu může v Německu dojít kdykoli. A nemůžeme tvrdit, že jsme to nevěděli.“
Státy, které si v minulosti dovezly levnou pracovní sílu, nyní platí účty. Nejde jen o to, že v zemi jsou početné přistěhovalecké komunity, ale také o to, že islamistické skupiny jsou zejména německými politiky doslova hýčkány a podporovány, aby o nich snad někdo nemohl říci, že jsou antiislamisté. Dalším faktorem je, že Šedí vlci zjevně jednají na pokyny z Ankary. A Erdogan je právě na tahu k vytvoření Nové Osmánie. Pátá kolona se vždy hodí. Zkrátka – ve Vídni se už zase bojuje s Turkem.

15 komentářů :

 1. Toz pane dochtore nejím ani kebab ani polmesicní pico....oz sem z teho verostel a ani na dovolenó nejedo na torkistickó riviéro to prenechám na inné éro....toz nechme korde vezrát az pochopijó, která bije a zacnó cestne jednat....slonce v srdci p.s.

  OdpovědětVymazat
 2. Islám je dualistická politická doktrína. To znamená, že na jeden a tentýž skutek lze v jeho rámci pohlížet z obou pohledů! V Koránu toho zas tak moc není, ale věřící muslimové se řídí důkladně zaznamenaným životem Muhammada, prvního a jediného správného proroka Alláha. Popis životní dráhy Muhammada je rozdělen na dvě části, dvě odlišné cesty k dosažení jeho cílů. Takže lze jednat násilím i "po dobrém". Ta druhá část jeho života je bojem o ovládnutí Arabského poloostrova a širokého "okolí" za pomoci válek, lstí, podvodů, násilí, otrokářství. Platí, že co Muhammad činil, dobře činil a správný muslim to může a hlavně musí dělat také. Značná část svatých textů Islámu je věnována káfirům, nepřátelům a vztahům k nim. Pro káfiry nic veselého. Význam tohoto slova je jednoznačně urážlivě potupně hanlivý a jedná se o nejhorší možnou nadávku a označení nevěřícího. "Uhlazené" překlady jen zamlžují pravý význam slova. Islámská víra se nikdy nevzdává a jde vždy za svým cílem. Muhammad v první části života získal 150 příznivců, když umíral, v jeho říši prakticky nebylo nevěřících. Džihád není jen tím, co vidíme jako atentáty, násilí, ale je to i "tiché" podporování toho pravého džihádu, pravého cíle na ovládnutí dalšího území. Není žádným velkým tajemstvím, jen se o tom prostě nepíše, že v např. USA je mnoho politiků přímo podporováno i "Alláhovými" penězi, takže tady je nutné hledat "podivnosti" v chování politiků. Ostatně podobné chování je i u mnoha "vrcholových" politiků z Evropy. Závěr si lze udělat samostatně. Proto se nelze divit tomu, že nedávno odsouzený muslim u nás křičel, že neuznává naše soudy, jsou to totiž soudy káfirů! Z jeho pohledu na něj neměly žádné právo!
  Vzhledem k tomu, že v podstatě se stáváme i z tohoto ohledu "obklíčenou" zemí, je jen otázkou času, kdy začnou "jednat" i u nás.
  A zachránit Vídeň by asi zase měli české jednotky a ruská armáda?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle musí být přece známo všem "káfirským" politikům celého světa. Nic proti tomu nedělají, nebo tomu dokonce napomáhají, a voliči je přesto stále dokola volí.

   Vymazat
  2. 8:13
   Peníze přece nesmrdí.
   Samozřejmě, že to ví, ale copak se někdo přizná dobrovolně sám k tomu, k čemu se "zavazuje"? Navíc peníze či podpora se nemusí přece vydávat "přímo".
   Vždyť i američtí prezidenti jsou veřejně spojováni se zájmy svých sponzorů, kteří jim přidali na jejich zvolení. To platí samozřejmě v každém politickém úřadě.
   A voliči je volí proto, že mají "doporučení" a jsou ještě navíc v dnešním multikulti světě tak "šik".

   Čili: koho chleba jíš, toho píseň zpíváš.
   Autor 22:14

   Vymazat
  3. Skvělý článek: Chcete-li mít u vás Mogadišo, berte Somálce, chcete-li mít Bagdád se vším všudy, berte Iráčany a protože Merklová chce mít z Německa/EU mohamrdánský kalífát, bere všechny a taky ho mít bude...
   Už nyní ji drží Turek za tu její vypelichanou zrzavou hrmu tak pevně, že podporuje jeho invazi do Líbye, aby zůstal průchoďák z Afriky stále otevřen a nic nestálo v cestě likvidaci evropských národů "nach Kalergiho Art" pomocí imigrace...
   Uprchlíci z krizových míst utíkají před válkou a to z obou, nebo i vícero stran konfliktu a ten si přináší do nového působiště s sebou a pokračují v něm a vtahují do něj i místní. Toť výsledek té blbé pokrytecky lidskoprávní politiky dnešní EU, myslí si že spasí svět a přitom si zničí vlastní domovinu. A ne, že by byli blbí a nevěděli to, oni to mají za úkol a berou za to prachy, naše prachy, jako Jourová...

   Vymazat
 3. USA a EU jsou na odpis.
  V tom zmatku musime uhajit svoje misto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jak to tak vypadá, tak dějiny se skládají ze samých pokusů přežít. Zvláště u takových malých a v minulosti tak neposlušných národů jako je ten náš.
   Jinak.
   Byli jsme za Rakouska a budeme po něm.
   Byli jsme za EU a budeme po ní?

   Vymazat
  2. Tak už cizinci z Turecka a z okolí si dávají při svých etnických "demonstracích" přes držky už i VE VÍDNI - kam se Kara Mustafa vojenskou silou nedostal...
   A aby se vytvořil vyděračský potenciál, rozmázne se tu dětský utopenec na pláži, tu si fanatické ženské vyprovokují pánské umravnění podle ŠARÍJA... A to nejlépe v zemích, kde jsou obě strany hosty, ale chovají se jako páni.

   Vymazat
  3. 9:08 co vím, původní znění je "Byli jsme před Rakouskem a budeme i po něm". S tou EU bych to rád viděl stejně ... Před ní jsme taky byli. Snad i v důstojnější roli.

   Vymazat
 4. Beztrestnost tureckého vraždění je zrcadlovým obrazem beztrestnosti izraelského vraždění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak!!! Když si to může dovolit Izrael s kradením území Arabům a to za podpory USA i EU, proč by si to neměl dovolit Turek za mlčení těch samých uprděných pokrytců a vychcaných gaunerů s gumovým metrem a slepotou...

   Vymazat
 5. Neměli by to místní orgány brát na lehkou váhu ale konat vykašlat se na celou lživou politickou korektnost.

  OdpovědětVymazat
 6. Islám je zlo👹😈 a Osman by měl dopadnout stejně, jako kdysi Kartágo.... do všech důsledků!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osman je jenom zdrojem laterálního nebezpečí... Deep State je pravým Mordorem světa!

   Vymazat
 7. Ivan David korektně konstatuje, že v Rakouskuje „lidí tureckého původu“ daleko méně než v Německu.

  Nicméně je třeba dodat, že skladba imigrantů z Turecka je zde jiná než v Německu. V naprosté většině jde o lidi bez zájmu o vzdělání a s tím spojený sociální vzestup. Jinými slovy: jejich zájem o to, čemu se říká "integrace" se blíží nule. Usnadňuje jim to i - jemně řečeno - podbízivá politika vídeňských sociálních demokratů. Jejím výsledkem je např. vzestupný podíl Turků ve vídeňských obecních bytech (do roku 2006 vyhrazených pouze pro rakouské občany; to se změnilo mj. pod tlakem EU). Viz připojený odkaz *)

  Ve zmíněné čtvrti (Wien 10 - Favoriten) je také už po léta katastrofáloní situace ve školství.

  https://www.profil.at/.../wer-wohnt-im-gemeindebau-wien...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.