Reklama

úterý 16. června 2020

Politická psychiatrie

TARAS2
16. 6. 2020  TarasovaTerasa-bolg

Za bolševika byl na vysokých školách vyučován předmět s názvem politická ekonomie. Pokud jste se do studia této disciplíny ponořili, získali jste nadhled nad drobnými nedostatky života v reálném socialismu a – pokud jste nešťastnou náhodou nebyli ženou – uměli jste si vědecky odůvodnit nedostatek banánů, toaletního papíru a vložek na trhu. Ženy jak známo neodpouštějí.


Po převratu se o politické ekonomii nemluví: byla svázána s režimem a tedy fujky, viz Michael Schudson: „Perspektiva politické ekonomie byla v některých směrech inspirovaná marxismem a neomarxismem, a proto měla sklon k jednoduchým odsudkům diktátu kapitalistické třídy.“

Jednoduchý odsudek diktátu třídy kapitalistů je ovšem postaven na stejně neotřesitelných a zcela logických základech, jako jsou osazenstvem ve slepičárně jednohlasně a jednoduše odsuzováni čmelíci nebo kuny.

Jevy, které národ zažil v posledních třiceti letech by si zasluhovaly zkoumání novou vědní disciplínou s názvem politická psychiatrie. Psychiatrie proto, že psychologie by patologické procesy moderní doby a její politiky nepostihla v jejich úplnosti, byla by na to krátká.

Představuji si to tak, že by političtí psychiatři pracovali stejným způsobem, jako to bylo vymyšleno ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Pan Karfík by na svém monitoru sledoval jednání parlamentu onlajn, ve chvíli, kdy by se řečník dopustil kakance ve stylu „oni to vydrží“ poslankyně Langšádlové o tom, že důchodci radostně přivítají likvidaci valorizace svých penzí, zavolal by docentu Chocholouškovi, pánové Hlinomaz a Husák by se přiřítili, ke vstupu do sněmovny by měli permanentku, a Langšádlová by se vezla. Svěrací kazajka pro ni pak ozdobena krajkou.

Nekonečná řada šíleností polistopadové politiky tvoří ucelený soubor důkazů o tom, že kapitalismus v českém (ostatně i světovém) pojetí není to nejšťastnější řešení. Není nutné se o to přít, i když někteří na něj naopak nedají dopustit. Například čeští multimilionáři a miliardáři. Jsou to lidé zvláštního ražení, to zdědili, a charakteristická je pro ně nezdolnost a teflonová neprůstřelnost.

Dáme si některé příklady. Pan Křetínský chytil při tom svém rajzování sem a tam po světě dnes velmi populární virus. Ten si dal! Tedy ten virus! Byl rád, když našeho železného muže zase opustil co nejrychleji, zdrhal a kvičel při tom hrůzou jak podřezávaný pašík.

Nebo jinak: pan Kellner prý prodělal na aktivitách v Číně nějakou tu miliardu. Já kdybych prodělal pár desítek tisíc, tak se jdu oběsit. Pan Kellner neztratil úsměv a chystá se nejprve koupit a potom i zbourat Nuselský most, po příkladu hotelu Praha, aby z hlavního města odstranil všechny připomínky zločinné totality. Proč neměl rád totalitu, která mu dala vzdělání? Protože kdyby bolševici vydrželi, tak dělal nanejvýš vedoucího účtárny na Barrandově a i kvůli tomu by musel vstoupit do strany.

Vraťme se k politikům. V Praze je nejenom blaze, ale má i senát. Z řešení stylem filmu o Jáchymovi jsem ho vynechal, protože to by se Karfík udřel k smrti, Hlinomaz s Husákem ušoupali nohy a Chocholoušek přestoupil ze stavu lékařského do kategorie pacientů.

Současné bizarní složení senátu je důsledkem toho, že na něj občané hážou bobek a volit chodí jenom pravičácké zrůdičky. Jistě jste zaznamenali moji tajnou obsesi stát se pro tuto zemi diktátorem, jakýmsi Tarasem Pinochetem. Vládl bych pomocí dekretů a jedním z prvních by bylo rozpuštění senátu a ozdravný pobyt senátorů v ostravských dolech. Aby přišli k sobě.

V senátu panuje příjemné prostředí instituce bez jakékoliv odpovědnosti a užitečnosti; zařadil se tak do šiku většiny českých úředníků a doplnil pestrou společnost soudců, státních zástupců a policistů. Koudelkovi úředníci jsou však mezi nimi výjimkou, jejich náročným posláním je nasírat Rusko a Čínu a navíc ještě vyrábět ricin.

Poklidné vody senátu však čas od času naruší hyperaktivní cvok. Naposledy pak sám jeho předseda, pan Vystrčil, což je pozoruhodné, protože do této chvíle byl zcela neviditelný, jak se na senátora sluší a patří, a to i v jeho rodné ODS. Tam si dnes ostatně zvykají na futuristický model politika této strany, šílenou pizdu z Řeporyjí.

Výlet i výlev předsedy senátu (ZDE) byl rozebrán alternativními weby (mainstream, jako vždy v takových případech, kdy jejich milda vyrobí botu, drží hubu) co se politických i ekonomických dopadů týká hodně podrobně, takže si mohu všímat jenom vnějších znaků tohoto podničku.

Takovým znakem je vzhled pana předsedy, Připomíná šedivou myš, ale v nenápadném těle se skrývá nejenom revolucionářský duch, ale i výkonný atlet, uběhne půlmaraton. Možná mu to bude k něčemu dobré, až po vítězné občanské válce zbytku republiky proti pražské anomálii bude zdrhat zpátky na Vysočinu.

Na věci je však také možné demonstrovat bezzubost vládnoucích stran. Nejjednodušším východiskem z krize, kterou Vystrčilův výlet vyvolá, by bylo zatrhnout mu přepravu letadlem vládní letky. Tu možnost má jak ministr obrany, tak i premiér. Pokud tak neučiní, ten posledně jmenovaný, bude pokračovat ve svém přizdisráčském trojskoku, který vytvořil skrze podělanost ve věci vrtulníků, kyjevské cestě k US křížku a neschopností odvolat Dvořáka. Jako že pokračovat bude.

Ještě nepravděpodobnější je možnost odvolat předsedu senátu ústavní stížností kvůli ohrožení zahraniční politiky státu a jeho zájmů. Paskvil, kterým ústava nepochybně je, totiž vůbec nepředpokládá, že by se ústavní činitelé mohli chovat jako nezodpovědný a nesvéprávný dobytek.

Bingo, to by možná byla cesta, ztráta svéprávnosti je jednou z možností pro zánik senátorského mandátu. Tady vidíte, jak přínosný je můj návrh na vznik politické psychiatrie a jejího výkonného orgánu v podobě řetězce Karfík, Hlinomaz s Husákem a Chocholoušek.

Ovšem, má to háček: Hlinomaz s Husákem by asi maratonce Vystrčila nedohonili.

14 komentářů :

 1. Já bych to udělal jako to prý bývalo v - nevzpomenu si jestli v starém Řecku nebo počátečním Římě. Řečník se postavil na "štokrdle", na krk mu dali smyčku provazu, zavěšeného na bytelném trámu a pak mohl přednést návrh. Když se líbil přežil, když ne, tak ho "voliči" ... Hotovo, vyjádření názoru obou stran.

  OdpovědětVymazat
 2. Toho blba dohoní vlastní svědomí! Jen co ho přitom počinu dožene!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem velmi šťasten, že jsem se dožil koronaviru. Za totality jsem trpěl nedostatkem dámských vložek, ačkoliv jsem je jako muž nepotřeboval. Trápilo mne svědomí, že plánované hospodářství nedokázalo předpovědět jeden obyčejný požár. Nedostatek roušek a respirátorů přebil moji hanbu bývalého komunisty. Bez roušek a respirátorů vás všechny mohl virus zabít. To se bez vložek nemohlo stát. Neviditelná ruka volného trhu zařídit nic nedokázala. Šmátrala v análním otvoru a nic nemohla kromě exkrementů najít. Prostě selhala na celé čáře. Nezbylo než požádat pokorně čínské komunisty, kteří dokázali plánovat a předvídat.

  Druhý fakt, který mne potěšil, bylo video na PL. Někdo si udělal srandu z Menzelova filmu Skřivánci na niti. Místo hloupého dotazu, kde je mlíkař, se autor ptal, kde je lidumilná církev a Člověk v tísni? Církev je lakomá a nikomu nic nedá. Člověk v tísni organizuje převrat v Moldavsku.

  Zmíněné dva fakty dokonale rozvrátily ideové základy režimu po převratu. Už se tomu budou lidé smát.

  OdpovědětVymazat
 4. Šmejdi jedou v tandemu. Jeden rozesírá obchod s Čínou, poškozuje ekonomiku, druhý porádá demokratické majdanové revoluce a hledá blbce, které si po demokratickém převratu zotročí, jak prosté.

  OdpovědětVymazat
 5. Jenom ještě připomenu naši "drahou" českou televizi. Několik roků nazad, v reportáži poukazovali na to a měli z toho ukrutnou bžundu, že v Číně mají v jejich parlamentu 1500 poslanců. Přitom si naprosto debilně neuvědomili, že podle počtu obyvatel, bychom jich my museli mít asi 10, což by ale určitě stačilo. Ostatně soudím, že senát musí být zrušen.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíš dědečku, z toho plyne, že máme 20x lepší demokracii.

   Vymazat
 6. Hlavně že jste se pomodlil u vrbiček, že! Nedostatek banánů, toaletního papíru, dámských vložek – některým lidem se bez této mantry nepovede napsat žádnou filipiku proti současnému hnoji, který zažíváme už třicet let, bohužel.

  OdpovědětVymazat
 7. V Československu žádní bolševici nebyli-dokonce ani v sovětském Rusku po roce 1924,kdy bolševická strana zanikla.Proč tedy autore papouškujete výrazy,kterým nerozumíte? A s těmi "banány"jste trapný,jako kdysi např.arcizloděj Klaus a jiné kreatury.Jinak je článek svým sarkasmem zajímavý a pravdivý.

  OdpovědětVymazat
 8. Například já nemám možnost volit do senátu a tak, je na tom hodně lidí tu zbytečnou instituci zrušit.

  OdpovědětVymazat
 9. Správně pojmenované věci, jak má být normální. Jsem už taky dědeček a také ostatně soudím, že senát musí býti zrušen a SPD zvolena 51%.

  OdpovědětVymazat
 10. Žijeme v Matrixu. Každodenní masírování všemi sdělovacími prostředky nás neustále udržuje v nevědomosti a strachu. Vlády všech zemí jsou pouze poslušné loutky jež hrají divadlo dle pokynů staré dosud neporažené světovlády. Vše se má ale změnit, tak věřme a víra nám pomůže.

  OdpovědětVymazat
 11. Stačilo by velmi málo, uzákonit senátorství, jako čestnou a neplacenou funkci. Když zrušíme tuto živnost, tak se zruší Senát sám.

  OdpovědětVymazat
 12. "Takovým znakem je vzhled pana předsedy, Připomíná šedivou myš, ale v nenápadném těle se skrývá nejenom revolucionářský duch, ale i výkonný atlet, uběhne půlmaraton. Možná mu to bude k něčemu dobré, až po vítězné občanské válce zbytku republiky proti pražské anomálii bude zdrhat zpátky na Vysočinu."
  A co králíci? Umí je stahovat? Rudá babička

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.