Reklama

středa 17. června 2020

Porošenko do vazby?

17.6.2020 VašeVěc

Ukrajinská generální prokuratura chce vazebně stíhat bývalého prezidenta Petro Porošenka. Současně jako alternativní možnost uvádí složení kauce ve výši v přepočtu téměř 9 milionů korun

Ilustrační foto: Porošenko je vyšetřován také v souvislosti s působením syna amerického viceprezidenta  Bidena na Ukrajině a bránění vyšetřování  korupce.

Včera to oznámila Kancelář Generální prokuratury Ukrajiny s tím, že k tomuto kroku se přistupuje v souvislosti se stíháním bývalého prezidenta a dnešního poslance parlamentu Porošenka z důvodu zneužívání moci. Soudní jednání se má konat ve čtvrtek a podle Porošenkova advokáta Ilji Novikova bývalý prezident k soudu dostaví. 

 V aktuálním případu jde o to, že jako prezident měl Porošenko přimět tehdejšího šéfa ukrajinské rozvědky Jegora Božka k vydání nezákonného rozkazu a jmenování Serheje Semočki zástupcem ředitele rozvědky. Připomeňme, že P. Porošenko je vyšetřován i v dalších případech, povětšinou ale s orgány činnými v trestním řízení nespolupracuje a využívá poslanecké imunity.

17 komentářů :

 1. Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus. http://www.zvedavec.org/vezkratce/17096/
  https://tadesco.org/proti-porosenkovi-sa-zacalo-trestne-konanie-pre-vlastizradu/

  OdpovědětSmazat
 2. Aj u nás máme takých, čo sa do politiky natlačili (alebo chceli natlačiť) len pre poslaneckú imunitu.

  Ale nie, srandujem, to nemôže byť pravda ...

  OdpovědětSmazat
 3. Tudle Fašistickou Kurvu jste měli už dávno Zlikvidovat!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Ten měl dávno viset, banderoksindl 😡😡😡

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:53
   Kámo, jdi se tím věšením do prdele. Odstěhuj se na Ukrajinu a přihlaš se k Benderovcům, chybš jim do party. Omlouvám se slušným lidem za vulgarizmus, ale on by to jinak nepochopil.

   Smazat
  2. 12:06
   Nauč se rozumět psanému v českém jazyce ty havloynteligente! 😑
   P. S.
   Redakci děkuji za zveřejnění.

   Smazat
 5. Američani zlikvidovali vlastní vládní propagandistickou agenturu Hlas Ameriky poté, co prohlásila, že opatření na „uzavření města" přijatá ve Wuhanu v Číně jsou „modelem" úspěšné prevence a kontroly epidemie nového koronaviru.

  http://czech.cri.cn/811/2020/06/17/281s190344.htm

  OdpovědětSmazat
 6. Skrytý půvab amerických kolonií. Vždy po amerických volbách jde stávající satrapa do kriminálu a je nahrazen satrapou nové vládnoucí kliky. Nový materiál pak najde nové rezervy ve vyždímané kolonii.

  OdpovědětSmazat
 7. Fašista porošenko má na paprčiach krv tisícok nevinných ľudí a preto patrí na šibenicu

  OdpovědětSmazat
 8. Jo jo, spravedlnost chodí po křivolakých stezkách!
  Místo toho, aby tamního prášenka obžalovali a odsoudili za krvavý puč zvaný majdan, za zločinnou válku, kterou tento poté vedl proti vlastnímu (ruskojazyčnému) obyvatelstvu na východě banderistánu jako tzv. karatelskou operaci, za obludnost zn. MH17, za loupež ukr. zlata do USA, za (giga)defraudace a odkláněčky, oni jej žalují za to, že jako p-rezident měl přimět jakéhosi činovníka ke jmenování jiné loutky zástupcem ředitele rozvědky.
  No, není to na palicu??? ....

  OdpovědětSmazat
 9. Jo snad se dožijeme doby kdy fašisté a zloději budou trestáni i u nás.

  OdpovědětSmazat
 10. „Je vidět rasismus na bílých.“ Dvojí metr ve vyměření trestu lidem neunikl. Jinak za totality taková zvěrstva prý nebyla

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020061712100749-je-videt-rasismus-na-bilych-dvoji-metr-ve-vymereni-trestu-lidem-neunikl-jinak-za-totality-takova/

  OdpovědětSmazat
 11. Porošenko má asi smůlu, že nežije u nás. Nejvyšší soud by pro jeho činy totiž jistě projevil pochopení. Podobně jako v případě Nečasová, kdy prohlásil, že použití odposlechů bylo nezákonné tím, že povoleny byly při podezření na jiný trestný čin, ale záznamy byly využity i pro jednání soudu v jiné trestní záležitosti. Vysvětlím to na příkladu. Jste podezřelý z loupeže, policie nasadí odposlechy a zaznamená, že v telefonu někomu popisujete vraždu, kterou jste spáchal. V soudní síni soudce nebude moci k tomuto záznamu přihlédnout při projednání vámi spáchané vraždy, ale jen při projednání vaší loupeže. Nejsou soudci Nejvyššího soudu zralí na Chocholouška nebo ke svlečení taláru? V ČR samozřejmě se nic takového nestane, blbnout budou bez následku. Strašné...

  OdpovědětSmazat
 12. Podle amerického právníka Rudy Giulianiho se ti dva chlapíci na fotce dělili v poměru 70:30, tj. Biden vyvedl z Ukrajiny 70 miliard dolarů a Porošenko dostal provizi ve výši 30 miliard dolarů. Na chudého komedianta Zelenského zbyl už jenom snědený krám, proto musí dostat Porošenka do basy a ten se s ním pak "dobrovolně" a zcela bratrsky rozdělí o svou provizi :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nepochybuji o tom, že se po revoluci v Česku dělili podobní parchanti ve stejném poměru, no a dnes ti místní dohlížejí doposud na nerušený vývod peněz z Česka

   Smazat
 13. Rusko:
  "Např. před pár lety vedoucí postava extrémní levice Sergej Udalcov byl po povolené demonstraci proti Putinovi odsouzen na 4 roky. Na demonstraci totiž vyzýval účastníky k pochodu na Kreml a k převzetí moci silou. Tento skřet (píše francouzský žurnalista) je velkým souputníkem bossa francouzské levice Mélenchona, jde o internacionálu špíny. Jednalo se o výjimečnou záležitost, obvykle protestující, který vyzývá k povstání, dostane od soudu pár dní basy. Povolená demonstrace, a s tím nikdo v Rusku nemá žádný problém, se vždycky obejde bez zapalování a drancování obchodů, jednoduše proto, že policie je tu a plní své zadání, podle francouzského žurnalisty jde taky o otázku kultury, Rus těžko pochopí, proč by měl někomu podobnému jako on vypalovat kšeft nebo podpálit auto. Pár stovek podpálených aut při demonstraci je ve Francii zcela běžné i pro pojišťovnu. Ilegál v Rusku nepůjde demonstrovat a riskovat přitom, že bude legitimován a do deseti dnů vypověděn bez milosti ze země, o čemž si Francouz nebo Němec může nechat jenom zdát."
  http://www.meras.cz/2020/06/antirasismus-reakcni.html

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.