Reklama

neděle 28. června 2020

Posláním zpravodajských služeb USA je obelhávat nás


Caitlin Johnstone
28. 6. 2020  paulcraigroberts
Jakmile v novinových článcích zahlédnete poznámku „americké zpravodajské služby oznamují“, měli byste si okamžitě před to, co bude následovat, přimyslet slova: „bla, bla, bla, zase lžeme“. Zpravodajské služby USA oznamují, že Rusko v utajení vybídlo afghánské militantní žoldnéře spojené s hnutím Taliban k zabíjení amerických vojáků“, vykřikuje do světa nejnovější titulek novin New York Times a text pod titulkem uvádí, že jde o akci ruské vojenské zpravodajské služby (GRU) a že Trumpově administrativě je tato věc už měsíce známa.


Aby bylo jasno: Toto je typický novinářský podraz. Mainstreamová kanální média publikují anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb bez jakýchkoli důkazů a též bez udání zdrojů jako hotová fakta. Jednoduše vám říkají, čemu máte věřit a co sociopatetické zpravodajské služby chtějí, abyste věřili. To vše ovšem pod pláštíkem údajně nestranného a zodpovědného zpravodajství. Tato praxe se už v mainstreamovém zpravodajství USA stala všudypřítomnou, což ovšem její nemorálnost neomlouvá.

Ve světě po americkém napadení Iráku se jedinou správnou reakcí na nepodložená anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb o nepřátelských vládách považovat je za lživá a nevěřit jim do té doby, dokud nesnesou hory důkazů o tom, že tentoktát na nich může být zrnko pravdy. Dnes jsou totiž USA držiteli bezkonkureněního rekordu ve lhaní, a lhaní amerických zpravodajských služeb tvrdí muziku. Hlasy mimo mainstream pak informace amerických mainstreamových mediích označují za nepodložená, nedůvěryhodná a postrádající fair play – a to dokonce i tehdy, když omylem mluví pravdu.

„Bralo by se za naprostu pobuřující, kdyby Rusko podporovalo Taliban proti Američanům v Afghánistánu“, tweetuje analytik Max Abrams. „Ale je naprosto v pořádku, když USA podporují džihádisty proti Rusku v Sýrii a když otevřeně prohlašují, že Taliban je jejich hrdinou“.

Nepodložené a lživé domněnky o podpoře Ruska afghánským Talibancům jdou v americkém tisku tak daleko, že Rachel Maddowová píše dokonce o tom, že Putin vybízí Afghánce ke „skalpování“ amerických vojáků. Což je zajímavý výběr slova pro něco, co se v rámci amerických koloniálních ambicí na straně amerických skutků skutečně vyskytovalo.

Je pravda, jak mnozí zdůrazňují, že Rusko by hrálo naprosto fair hru, kdyby podporovalo opozici vůči Ameičanům v Afghánistánu, když Američané a jejich spojenci podporují opozici proti Rusům a syrské vládě v Sýrii. Ale Rusové to prostě nedělají. A to i když pravdou je, že Američané nemají v Afghánistánu co pohledávat a jakékoli násilné činy vůči americkým vojákům na území Afghánistánu si na svúj účet mohou připsat ti expansionisté, kteří je tam poslali. Americká armáda by měla fungovat uvnitř amerických hranic a přesvědčení o tom, že je normální, aby rajzovala po celé planetě, je přesvědčením falešným.

Vybral a přeložil Lubomír Man

26 komentářů :

 1. Nemyslím, že tajné služby mají mentáln í úroveň absolventa zvláštní školy tak ajko jimi vyrobené kauzy, jsem přesvědčen, že je pokládají za velmi věrohodné pro občany, které pokládají za naprosté blbce. Mohou se spolehnout, že se média nebudou stydět takové "zprávy" šířit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane doktore Davide, ale tenhle je taky občan, a přesto tvrdí, že tomu věří. Nebo nevěří, a taky je přesvědčen, že může z titulu svého postavení dělat z ostatních občanů blbce. A v tom případě mají tajňáčci, a jejich různí přicmrdávači opravdu nějaký vážnější mozkový defekt:

   https://cz.sputniknews.com/politika/2020062812151401-zaludne-nebezpecne-a-bezohledne-czernin-z-top-09-rozdmychava-nenavist-vuci-rusku-kvuli/

   Vymazat
  2. Jen obdivuji, jakou sílou je nenávist rozdmýchávána vůči Číně, Rusku i Íránu a dalším, a proč? Jsou to země, které se nenechají drancovat "hrdinným" kapitalismem. Proč jsou vždy popliváni západní politici, kteří končí. Byl jsem v Rusku, tam na Gorbačova není slyšet, že něco p.... Už je nezajímá, on už má pro Západ "mizernou" cenu. Stalina Západ pomlouvá a kritizuje, nemohou mu zapomenout, že ze zaostalého Ruska udělal světovou mocnost.

   Vymazat
  3. Proč? Inu protože politika U"SS"A je jen pokračováním politiky Adolfa H. a jeho nohsledů. Kopat kolem sebe, napadat cizí státy, okupovat je, obviňovat druhé z toho, co sami dělají z cílem poštvat celý svět proti svému největšímu konkurentu za účelem jej zotročit a převzít nadvládu nad celým světem.
   Vždyť už jen slogan "Amerika first" jasně dokazuje, co jsou to za zmr...i.

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/america-first-aktualne-nejmocnejsi-slogan-s-nebezpecnou-historii-28358

   A každý, kdo jejich politiku opěvuje, je stejné ho...ado a zaprodanci jako tito zmetci.

   Vymazat
 2. Myslím si že tento článek je určen těm méně chápavým, poněvadž jen trochu přemýšlivý člověk si musel dávno udělat v hlavě jasno, co jsou USA zač.

  OdpovědětVymazat
 3. Mike Pompeo, ministr zahraničí USA, v době, kdy šéfoval CIA, pronesl slavnou větu: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe). Dá se říci, že tím celkem přesně definoval základní demokratické euroatlantické hodnoty. Opírají se o ně téměř všichni demokratičtí politici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejvíce lže Trump, ale jen kdyz otevře hubu. Diky jemu asi Floriďané vymřou, jen včera 9000 nakažených.

   Vymazat
  2. Ty jsi marný... 😁

   Vymazat
  3. 2341
   Když zemře jeden člověk, je to tragédie,zmizí z mapy světa amiokupant, bude to vítězství🏆!!!!

   Vymazat
  4. Florida -to je tam, kam se stahují celebrity z celého světa a američtí důchodci?

   Vymazat
  5. Myslím že pan jezza z komentáře o pár víš je jen automatický troll. Zrušte ho někdo.

   Vymazat
 4. https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-kradou-staty-proc-je-globalni-imperium-pricinou-chaosu-a-bidy-ve-svete-a-kde-konci-takzvana-rozvojova-pomoc/

  Lovci ekonomik jsou skvěle placení profesionálové, kteří země celého světa šidí o biliony dolarů. Peníze od Světové banky, Americké agentury pro zahraniční rozvoj (USAID) a dalších organizací zahraniční ,pomoci‘ přelévají do sejfů obřích korporací a kapes několika bohatých rodinných klanů, které ovládají světové zdroje. K jejich nástrojům patří falešné finanční zprávy, falšování volebních výsledků, úplatky, vydírání a vraždy. Hrají hru, která je stará jako impérium samotné, ale která nabyla hrozivých rozměrů v dnešní době globalizace. Měl bych to asi dobře vědět; byl jsem jedním z nich,“ začíná svůj příběh v knize Zpověď lovce ekonomik, jejíž druhé, doplněné a rozšířené vydání vyšlo také v češtině.

  OdpovědětVymazat
 5. Prý,když talibánec zabije Amerického vojáka, musí to Rusům dokázat tím, že jim předloží uříznutého pindíka. Pak za něho dostane matrjošku... Sice nevím, jak se ten americkej rozpozná od ostatních, ale blbost jsem napsal pěknou, skoro jako NYT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako správnej americkej oud má i ten v Afghanistánu uříznutý na sobě pruhy hvězdy...

   Vymazat
  2. Chudáci, doufám, že Afghánci nepřistupují k problému rasisticky, že to "dělají" vyváženě...
   To by v NYT mohli také vyzdvihnout, ne?

   Vymazat
  3. Tak přátelé, není to pravda! Teď vážně! Anglická rozvědka potvrdila, že Talibanci neřežou oudy ale celé hlavy(!!!) které předávají Rusům. Prý je neřežou jenom Američanům, ale Angličanům dokonce i našim vojákům. Proč se nám tak vážná věc zamlčuje!? Zkontrolovali řádně naše hrdinsky padlé vojáky v Afghanistanu, zda jsou celí? Opravdu jsem četl na Centrumu.

   Vymazat
 6. Mrkli do svých archivů, když podporovali mudžahedíny v Afghanistánu proti SSSR - mediálně (například Rambo), ale i, a to hlavně, instruktory a dodávkami zbraní, včetně protiletadlových střel. Prostě nechápou, že někdo jiný je prostě jiný, než oni. Kdyby je Rusko podporovalo, měli by tam ami další Vietnam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V podstatě se ami "dočkali" obdoby Vietnamu, ne? Nějak moc nevyhráli?

   Vymazat
 7. Jo tak a Český us poskoci to šíří ta zpráva byla na seznamu špína k špíně sedá pro někoho rádoby spojenci pro někoho nepřátelé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím více jim Talibanci nakopali, tím víc se musí lhát. Nedávno jeden pablb v rádiu říkal, že Taliban a USA podepsali mírovou smlouvu. Dobrý, tak takhle se říká ubohé kapitulaci. Prostě dostali na prdel a teď musí zajistit, aby mohli pláchnout alespoň trochu důstojně.

   Vymazat
 8. PRAVCA a CIA nejde dohromady.

  OdpovědětVymazat
 9. Myslel jsem, že v originále je “mainstream channel media”, což překladatel chybně přeložil, jako “kanální”. Byla by to elementární neznalost angličtiny, ale budiž. Ale ono ne, v originále stojí pouze “mainstream media”, takže si autor do překladu přidává slova. Takže to není citát, ale plagiát.

  OdpovědětVymazat
 10. 21:21
  zejtra už to bude hlásat náš mainstream...ten bere každou hovadinu!

  OdpovědětVymazat
 11. Taková to zpráva zabere leda v Americe. A samozřejmě na pár našich šašků. Tomuto druhu zpráv, u nás nevěří ani Hurvínek.

  OdpovědětVymazat
 12. Starší generace má už protilátky, proti lžím massmedií, které jsme si propotili už v minulém režimu. Mileniáni, jsou proto víc ohroženi, nezlobte se na ně, cpou to do nich už ve škole. Vždyť i my jsme "horovali pro texasky, když sedmnáct nám bylo let". Naštěstí, patolízalství Kremlu bylo tak naivní, že nebylo co řešit. Dnes se situace v bleděmodrém (s hvězdičkami) opakuje. Už zase se nosí, držet hubu a držet krok.

  OdpovědětVymazat
 13. Ami, go home! Jj, Skřivánci jsou klasika :-).

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.