Reklama

úterý 30. června 2020

Rakouská vláda si předvolala na kobereček tureckého velvyslance za násilí páchané tureckými Šedými vlky

Ivan David
30. 6. 2020
Rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg (ÖVP) si kvůli čtyřdenním násilnostem páchaným příslušníky turecké teroristické organizace Šedí vlci ve vídeňské čtvrti Favoriten předvolal tureckého velvyslance Ozana Ceyhuna. Místo slušné omluvy za násilné útoky tureckých občanů na legální demonstrace rakouských občanů kurdské národnosti a na rakouské policisty však turecký velvyslanec zcela nediplomaticky napadl vládu hostitelské země z podpory terorismu.


„Skutečnost, že ve Vídni byly příznivci Kurdské strany pracujících (PKK), která je Turecku na seznamu teroristických organizací , organizovány demonstrace, jsou dalším důkazem toho, jak málo upřímně probíhá v Rakousku boj s terorismem.“ Toto stanovisko tureckého ministerstva zahraničí tlumočil turecký velvyslanec šéfovi rakouské diplomacie.

Rakouský ministr turecký přístup rázně odmítl. „Nazvat demonstranty příznivci teroristických organizací je slovník, který odmítáme.“, řekl Schallenberg. Ministr  důrazně varoval tureckého diplomata, aby se do budoucna takových prohlášení vyvaroval. „Právo na svobodu shromažďování a projevu má v Rakousku velkou hodnotu, “ připomněl rakouský ministr tureckému vyslanci. Při jednání jej vyzval, aby „přispěl k de-eskalaci“ místo „přilévání oleje do ohně“.
Po jednání Schallenberg v rozhovoru s rakouskou televizí ORF zdůraznil, že si Rakousko nepřeje, aby byly do Vídně dováženy jakékoli zahraniční konflikty. Předvolání tureckého vyslance je dohrou na útoky Turků organizovaných v paramilitární organizaci Šedí vlci na pokojné a legální demonstrace Kurdů proti turecké agresivní politice. Rakousko je jedna ze zemí, kde jsou Šedí vlci zakázaní jako teroristická organizace kvůli mnoha prokázaným případům účasti jejich členů na vraždách, žhářství a dalších násilnostech.

Šedí vlci jsou organizačně propojení s menší tureckou vládní stranou MHP. Jde o obdobu polovojenských jednotek německé nacistické strany SA. Na rozdíl od ní však provádí útoky na opoziční politiky nejen v Turecku, ale i v zahraničí. Jejich zákaz a zařazení na seznam teroristických organizací v Rakousku loni prosadila současná vláda kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP).

Recipročně si turecká vláda předvolala na kobereček rakouského velvyslance Johannes Wimmera. Ten se však na předvolání odmítl na turecké ministerstvo zahraniční dostavit z důvodu „zaneprázdnění“. Místo sebe poslal jen chargé d´affair, což je nižší diplomatický zástupce země. Tento akt – nepochybně předem konzultovaný s nadřízenými ve Vídni – je dalším signálem, že Rakousko a Turecko směřují k diplomatické roztržce.

Rakousko jako jediná země EU ostře vystoupilo proti turecké invazi do kurdských oblastí Rojava a Afrin na severu Sýrie. Kvůli válečným zločinům páchaných tam tureckou armádou a pomocnými džihádistickým sbory si při konferenci EU-Turecko odmítl rakouský kancléř Kurz podat ruku s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem. Rakousko jako neutrální země není ve své politice vázáno nutností brát ohledy na to, aby nejagresivnější člen NATO nepřeběhl k Rusku.

Při jednání na tureckém ministerstvu zahraničí si rakouský vyslanec vyslechl výtky proti násilí, které rakouská policie použila proti Šedým vlkům. Rakouští policisté, kteří se snažili zabránit násilným útokům Turků na Kurdy přitom ve skutečnosti museli také čelit agresívním útokům. Šedí vlci policisty napadali dlažebními kostkami a dalšími nebezpečnými předměty. Rakouští policisté s nasazením svého zdraví zabránili, aby Šedí vlci provedli s kurdskými demonstranty to, co spáchali v Oděse ukrajinští neonacisté s demonstranty ruské národnosti, které upálili v Domě odborů.

Na stanovisko turecké vlády tlumočené rakouskému vyslanci ještě včera veřejně reagoval rakouský ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP), který výtky odmítl. Zdůraznil, že v Rakousku je zakázaná i PKK. „Postupujeme stejným způsobem proti oběma.“, řekl Nehammer. Rakousko uplatňuje „nulovou toleranci k násilí, bez ohledu na to, z které strany.“, zdůraznil ministr vnitra. Současně odmítl, aby na rakouské půdě byly vedeny turecké konflikty. „jediný kdo má v Rakousku legální monopol na násilí je policie. Nikdo jiný není oprávněn brát do svých rukou zbraň a prosazovat to co si myslí, že je spravedlnost. Zvlášť, když je to v rozporu s našimi zákony.“, řekl Nehammer.

50 komentářů :

 1. Všechen ten cizí ksindl měli Rakušani už dávno vyhodit !

  OdpovědětSmazat
 2. Konečně první článek, který dostatečně vysvětluje důvod vzniku těch pranic v ulicích Vídně, článek, který nebyl schopen celý ten posraný, ročně milardami prokrmovaný mainstream vyprodukovat ani za týden...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mainstream nemůže lát šedým vlkům, když masivně propaguje mnohem horší zločineckou verbež - černé vlky "BLMbuláky" a snaží se jimi Bílého člověka evropského tvořivého nahradit.
   Běloši by pořád pracovali, vynalézali a kdo se na to má dívat... naštěstí jsou nebílí diváci proti PRACOVNÍMU ZÁPALU geneticky i dávkově imunizováni.

   Smazat
 3. Rakousko nenápadně ukazuje cestu, co a jak. Nemělo by zůstat osamoceno.
  Tak například české do zelena dojebané mozky by mohli v Rakousku zasáhnout proti osmanovi na straně Kurdů. S těmi přece jedeme kolchoz proti teroristům z Daeše.
  Ve Vídni za Prahu.
  Navíc lze s určitou představivostí konstatovat, že Rakousko se dostane na turecký seznam jako Řecko. Mám takový pocit, že my už tam jsme také.
  Babiš totiž jednou , když zahlédl erdu pomateného, spustil něco o problémech Agrofertu. Týkalo se to vepřových hlav.

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Masaryku, odpusť mi to, ale začínám mít pocit, že by se nám dnes docela hodila unie nebo federace
   RAKOUSKO + UHERSKO + ČESKO. Kdyby se přidaly některé státy z V4, tak by obrana proti migrantům, některým rozmarům EU a hlavně Turkům nebyla marná. Možná i tichá podpora pravoslavného Ruska,by nebyla k zahození. Určitě by návrh smetli ze stolu sympatizanti Německa, ale s nimi nás čekají jen přísuny migrantů. Trumpovi by to bylo asi fuk.

   Smazat
 4. Turek si vytřel s Kunzem zadek na první dobu a dal najevo...toto už je skoro naše země a vy držte tlamy ,bělouši a ďauři.Tady žádná lidská práva neplatí,jen armáda,která by je pozatýkala,seřezala bejčákem do krve a pak vyhostit ty bez rakouského pasu a ty s pasem do pracovních táborů,rodinám sebrat dávky a bonusy a ať ty chodící zapytlované dělohy si jdou vydělat peníze hnátama a tatík v pracovním táboře se bude snažit pod bičem,aby si své čtyři matrace a dvanáct fakanů uživil,jinak zdechnou hladem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta nebohá Evropa teď sklízí plody té debilní a pokrytecké politiky, kterou šíří jalovice typu Merklové, které pevně drží otěže EU-politiky plné pseudoproblémů, lží, pokrytectví, korupce, pseudohumanismu, podlosti a nadbíhání menšinám a mohamrdánům...
   E-poslanec David má nejlepší možné vzdělání pro Brusel, je to psychiatr s celoživotní praxí a to je mezi těmi idioty, devianty a psychopaty sto x lepší, než politologické vzdělání ze všech univerzit světa...Je to člověk, který je teprve teď "na svém místě", to by v bohnickém trotlhausu nebyl...

   Smazat
 5. Rakousko se chova jako suvereni stat, coz je v dnesni Evrope nevidano.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je aspoň představitel státu, který si nenecha nakydat na hlavu. Má naše zem takového? Mám pocit, že ne. Rozpínavost Erdogana začíná být nepříjemná všem okolním státům. Něco mi to připomíná. Když se Hitler začal roztahovat, tak byli všichni okolní státy připosrané a dělali, že se jich to netýká. Připosranost celého NATO je dnes jaká. Úplně stejná. Erdoš dělá bordel v Řecku, ale ostatním to nevadí, ještě mu téměř pleskají, ono kšeft za zbraně dnes vládne světem. Co dělá největší kontrolor světa?
   Jo vím. Pštrosa. Hlavu v písku a nadstavenou prdel.
   Bylo by ho třeba trochu nakopat, aby se probudil. A ostatní státy? SPOJENCI !!! Toto mají být ti spojenci????? To se nenajde síla, která by řekla TAK DOST... To zase budeme čekat až co se z toho vyvrbí. Až zlikviduje jeden stát, pak druhý a kolikátý ještě, než se ta nomenklatůra konečně probudí??? No jó. Ropúa je přece kšeft. Kolik to musí zase odesrat lidských životů, když řádi jeden fašoun???? Vlastně to se dnes nesmí říkat. Stačí se podívat na Čt 2, nebo a ZOOM. Propagace fašismu jako vyšitá. A všichni zase drží hubu. Henlajnovci se vedle zase rozpínají a zase je klid. To zase všichni čekají na to kdo nám zase zachrání prdel. Dyť to Rakousko je jen vedle že. Vážim si takových lidí a ano, toto je představitel státu, který hájí zájmy, zájmy svého lidu. Ne zájmy svý peněženky, tak jak je to u ostatních. Zase se bude čekat na to, až se konečně probudí ten CAR a nakope vetřelci prdel. Ale ostatní jsou bez odvahy.
   Nikdo nechce být ten první. Řeco by v tom nebylo samo a několik států už není jeden.

   Smazat
  2. Jo, ale nechce mi ho nikdo otisknout, nebo to dělám blbě.

   Smazat
  3. Ovšem s křížkem po funuse.Mají zamořenou celou zem a muslíci dělat nebudou.A bude hůř ,dokud se nezačnou tyto dárci střílet přímo na ulici.

   Smazat
 6. Vytahovat Oděsu je srandovní. Přesně, co tam občané ruské národnosti vlastně v domě profsojůzů dělali? Moje drahá polovička se narodila v Oděse, doma mluvíme rusky, ale kdybych jí řekl, že je rusanda, jsem rok bez sexu. :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že máš za ženu naprosto zblblou Rusku. Prostuduj si historii Oděsy, pak ji pouč a když bude stále tak blbá, najdi si milenku a zavři peněženku.

   Smazat
  2. 14:43-tal to se máš čím chlubit, že máš doma blbku, co nadává na Rusáky a přitom se bez jejich řeči ani nedomluví, "že jí huba a i ta pi.a neupadne..." hlupani sprosté?!

   Smazat
  3. Tak to si ten rok bez zasloužíte!
   Ne, já mám lepší trest. Očekává vás "západní" křesťanské peklo (ať se vám to líbí nebo ne) a tam nebudete mít "potěšeníčko" s nikým jiným, než se svou ženou po tisíce let ... To za vaši neinformovanost a nebo prostě - bohužel - blbost.
   Vzhledem k tomu, že se jedná o Oděsu a vzhledem k tomu, že jste nenapsal, že vaše žena je Ruska, je jasné kým je ... pak to se teda ani moc nedivím. Ale už jste o tom tady minimálně jednou psal a myslím, že jste dostal podobné odpovědi. Viditelně jste se nepoučil a ani nechcete.

   Smazat
  4. No já bych ji tedy po týdnu půstu vyexpedoval zpět na Ukrajinu a mazej do své otčiny.

   Smazat
  5. 20:20
   Přesně, s těma protiruskejma kecama sbalit a zpátky do Banderostánu!

   Smazat
 7. S okamžitou platností musulmany vyhostit do jednoho a při ilegálním přechodu hranice Evropy střílet 😡😡😡😡😡😡😡😡😡

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle dnešní módy máte na mysli střílet pohraničníky? :)

   Smazat
  2. 18:34
   Rakousko má Osmanské pohraničníky????? Vida, to jsou mi Novinky!

   Smazat
 8. Pani Prochazkova,
  to co se ve Vidni deje znamena , ze jim poklesne turisticka navstevnost.
  Americane NEmaji radi Muslims a nedokazi rozlisit Kurdy a Turky, kdyz obe skupiny maji stejne nabozenstvi. (Ja to take nepoznam.)

  U nas je velky prusvih ! Nepratele presidenta Trumpa prohlasili, ze nase kralovna, Sv. Panna Marie byla RASISTKA
  a ze Kristus byl Rasista take !
  Kristopher Columbus byl Rasista a Congress zakazal vlajku
  Confederace jiznich statu . President Wilson byl Rasista take, a jeho 14 bodu nema platnost.
  Moji znami kupuji zbrane a krabice streliva . Lide chodi casto ozbrojeni i do obchodu s potravinami.
  Ve vzduchu je napeti.

  Nekdo vyhlasil valku proti nasi bile civilizaci !

  Globaliste take utoci na Rusko.
  Oni prohlasili, ze Rusove v Afganistanu platili velke penize za kazdeho zabiteho Americana !
  President Trump to dal prosetrit a NEbyla to pravda.
  Globaliste chteji zvysit napeti vsude, coz se jim dari.

  Do toho zmatku se musi zapocitat tisice mrtvych z Corona virusu a 44 millionu nezamestnanych.
  Do Evropy se NESMI letat a letecka doprava je omezena na minimum.
  America se behem 6 mesicu velmi zmenila.
  Nase nadeje je nas president Trump a jeho lide, kteri s Globalisty bojuji !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O5 dlouhý a O5 zbytečný!!!!!!

   Smazat
  2. To je vaše odměna za "kvalitu školství,kdy kdejaký negr a vagabund "má univerzitu" se znalostmi našeho žáčka 6 třída ZDŠ.Debilníte a fofrem.Evropa už si nenechává deset let vykrádat chytré hlavy a vy si vyžerte v emerice padesát let pozitivní diskriminace,kdy jste protěžovali blbce a negry i když na školu neměli ani náhodou.Howgh.

   Smazat
  3. 20:14 - SOUHLASIM, t.j. ale pouze cast Ameriky !
   O te opravdove nasi Americe, nic nevite, kvuli monopolu na informace v rukou vasich a nasich nepratel.
   h.

   Smazat
  4. 21:20
   Že je amiokupant ksindl od kterýho nikdy nic dobrýho nevzešlo VÍME HOOOOODNĚ DLOUHO!!!!!!

   Smazat
 9. Erdoganova 5 kolona řádí všude možně. Dřív příchodu podobných elementů bránily hradby a vstupní brány. My jsme ovšem z důvodu ekonomického rozkvětu, z něhož ovšem profitují zejména nadnárodní koncerny, udělali z naší země průchoďák. Čert ví podle jaké národnosti se tento kus země bude jednou jmenovat. Kdo bude agresivnější a oprsklejší vyhraje, protože tu neexistuje síla, která by bránila naše národní zájmy. A to můžeme být rádi, že nám byl nařízen odsun sudetských Němců, jinak by už byli dávno na svém.

  OdpovědětSmazat
 10. Skoro všechny uklízečky ve Vídni jsou Turecka. Když je vyhodí, utopí se ve špíně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:29
   Kecy,osmanky ve Vídni neuklízejí odjakživa!

   Smazat
  2. Je tedy zajímavé,že muslimských zemích jsem nikdy...NIKDY...neviděl uklízet v hotelu ženskou,jen chlapy.Projel jsem jich hodně za potápěním.A teď tu o Sněhurce a sedmi...

   Smazat
 11. I v souvislosti s tímto článkem a událostmi je dobře vidět, jak je nutné - chce-li člověk být informován aspoň rámcově - sledovat zprávy a články v zahraničním prostoru. Protože tím se zamezuje zkreslování faktů, ke kterému dochází ve VŠECH zemích POKUD SE TO TÝČE JEJICH ZÁJMU, či zájmu někoho "podobného" jako jsou u nás "paprsky "smrti" ze Slunce". Částečně se to dá eliminovat právě porovnáváním. Dokonce ani není nutno příliš ovládat cizí dotyčný jazyk, dnes se dá použít automatický překlad, který při znalosti základů "věci" umožňuje svým "překladem" aspoň pochopit, co se děje dále. Doporučoval bych hledačům trpělivým, otrlým a velmi zvědavým se postupně dostat třeba na prostory Jižní Ameriky nebo i Asie. A nebo třeba do médií Turecka (to vzhledem k dnešním událostem) a jejich tónu. Čas od času, hlavně teda při nepříznivém počasí a v zimě hledám a hledám a nestačím se divit, co se kde děje a my tady o tom nevíme nic. Malinká rada - stačí si nechat přeložit do onoho jazyka třeba - zprávy Brazílie. A budete blízko. :)

  Ke článku. To je celkem obvyklé a často se mnohé diplomatické incidenty nedostanou ani v jedné zemi do tisku. Pro který nejsou až tak "zajímavé" a nebo to není ani pro jednu zemi žádoucí. Prostě se to "někde" zveřejní a pak se o tom také prostě nemluví.
  Postup tureckého velvyslance, pokud byl tedy "agresivní", je jen zákonitým pokračováním dlouholeté politiky Turecka, které se snaží již dlouho lavírovat mezi velmocemi, při snaze stát se jí samo minimálně ve "svém" prostoru. Turecko by rado získalo pod svůj vliv nejprve všechny Islámské země v první řadě "kolem sebe" a posléze by rádo takové země ovládalo všude, podle jeho představ. Zároveň je příliš očividné, že Evropa je vojensky velmi slabá a neschopná řešit úspěšně pro sebe vnitřní problémy. Což se vždy u národů Blízkého Východu (ale i Asie) jeví jako nesporný důkaz slabosti. Jsem přesvědčen, že by němečtí politici měli obrovské problémy, kdyby se Erdogan rozhodl jakkoliv "vstoupit" "politicky" do Německa naplno.
  Ale k tomu nemá, přes možné dočasné úspěchy, nejen zdroje, ale také všem "velkým" hráčům v politice kolem Středozemního moře a na Blízkém východě i v Evropě začíná podle mne překážet. Vše závisí na "osudu" cen ropy. A také na tom jaké "hovadiny" zase "vymyslí" EU a to hlavně pod předsednictvím Německa v následujícím období!

  OdpovědětSmazat
 12. Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP), který výtky odmítl. Zdůraznil, že v Rakousku je zakázaná i PKK. „Postupujeme stejným způsobem proti oběma.“
  Takže nakonec asi ústupek Turecku. Povolení demonstrace tedy i v Rakousku zakázané straně Kurdských pracujících se zřejmě nebude opakovat. Turecko má v Evropě pravděpodobně silnější postavení, než se jeví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:52 Promiňte, ale ve Vídni neprobíhaly demonstrace strany PKK. Byly to demonstrace Kurdů proti vraždění svých příbuzných a přátel tureckou armádou a džihádisty. Kurdové se snaží upozornit EU na zločiny Turecka, kandidáta na členctví v EU a "spojence" v NATO. Rakouský ministr odpověděl dobře, protože demonstace Kurdů není politická pod hlavičkou PKK, ale národnostní. Kdežto násilné protiakce jsou jasně organizovány Šedými vlky. Toto prohlášení mu umožní zasáhnout tvrdě proti teroristům z Šedých vlků, ale zakazovat demontrace Rakušanů kurdské národnosti nemá proč.

   Smazat
 13. Skutečně, jsou chvíle, jako je tato, kdy lituji, že nejsme součástí Rakouska.
  Češi si neumějí sami vládnout. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se tam odstěhujte.

   Smazat
  2. zhnusený Co to povídáte máme dost dobrých lidí ale bohužel jsou u moci eu soudruzi.

   Smazat
 14. Promiňte, výbočím z tématu, ale chci poděkovat paní Procházkové za článek reagující na knihu od autora J.Nováka, kterou napsal o našem rodáku M.Kunderovi. Spisovateli, který je uznáván celým kulturním světem. Želbohu dnes reprezentant Francie, si snad "nezasloužil pozornost" od neznámého pana Nováka. Nevím zda budu mít odvahu knihu přečíst. Obzvláště po jeho dnešní prezentaci na rádiu R+, úplně mi vyrazila dech jeho věta...M.Kundera je manipulátor, což já nejsem... To mi řeklo vše.
  Ještě jednou děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 19.05 Nevěřil byste, kolik lidí z "celého kulturního světa" uznává uznává vynikající přínos židovských hudebních skladatelů - v klasice, v jazu, v rocku, ... obvykle nezná jejich jediné dílo.
   Kolik Gójim z vašeho kulturního světa, např. afroameričanů, se "obtěžovalo" O Kunderovi něco vyslechnout, natož od něho něco přečíst... a pokusilo se zamyslet a něco pochopit... Ale hlavní je, že "ho uznávají".
   Je to prostě otázka PR publicity... jinak by po něm, kromě úzké skupiny JEHO obdobně smýšlejících ZNÁMÝCH, vědělo méně lidí, než třeba o životě a díle Václava Beneše TŘEBÍZSKÉHO...

   Smazat
  2. 8:17
   Nechápu o čem je řeč. Každÿ z nás se narodil v jiné rodině, státu i kontinentu. Je samozřejmé, že tento vliv není marginální. Moje maminka např zrovna milovala Třebízského, jeho celé vydání je dodnes v první řadě mojí knihovny, tatínek miloval francouzskou poezii, ale i Čínskou. Po dědečkovi jsme zdědili celou knihovnu věnovanou historii. O svých preferovaných autorech vám nebudu vypràvět, bylo by to na celý večer.
   Opravdu nerozumím vaší vítce, přeji hezký den a večer s dobrou knihou. 19:05

   Smazat
 15. https://www.literarky.cz/civilizace/1354-turecti-sedi-vlci-ve-videnskych-ulicich

  Tady je trošku informací pro ty co se o to zajímají.

  OdpovědětSmazat
 16. Pani Prochazkova, zde je statni tajemstvi o kterem Nemci NESMI vedet.
  Nas oblibeny president Trump se moc, VEMI MOC, pohadal s destruktivni Nemkou, kanclerkou Merkerovou.

  ------------------------------------------------------------

  Abych nebyl kritizovan za zbytecny a dlouhy clanek, poslechnete si vzkaz - "Dr. Ron Paul's urgent Message for every American !
  To stejne se asi chysta na Evropu.
  h.

  OdpovědětSmazat
 17. Bože můj, zač nás tím pindalem z močálů trestáš???!!!!! 😑

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč? Pindalů je na všech diskuzích hafo. Samá plácačka. Potřebujou se vyplácat ( 95 procent chlapi - jak je to možné?) dříve se chodili vyplácat do hospod, dnes plácají u PC. Jestli někdo pindá z močálů a jinej odjinud - jakej je v tom rozdíl? To stejné je s články - například novinky? To už je jenom přiblblý pindání o ničem - koronavirůůůůs no a pak ještě nějaké další ptákoviny. Novinařina dnes je co? Jenom se pindají blbiny, vyhledávají se nehody a tragedie - kdyby nebyly počítače a internet, to by se museli novináři jinak snažit, aby si lidi noviny kupovali, jako dřív. Dnes by ty sračky nekupoval nikdo.A do PC se čumí z nudy.

   Smazat
 18. Migranti? Všichni v EU musí přijmout, zopakoval mocný Němec, kolega TOP 09 a KDU-ČSL

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranti-Vsichni-v-EU-musi-prijmout-zopakoval-mocny-Nemec-kolega-TOP-09-a-KDU-CSL-628953

  OdpovědětSmazat
 19. 20:44 - TUPANE, kde jsou na Floride mocaly ?
  Pouc nas, at se zasmejeme, ty absolvente cikanske university.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Everglades je snad poušť ty retarde z papundeklu????!!!!!!! Jak říkám, F73 a A52 jak když vyšitý!!!!! 😃

   Smazat
 20. 22:41 - to cemu vy rikate "pindacky" je agenda, ktera ma a bude mit vliv na vas kazdodeni zivot.
  Potom placete ohledne vseho, co se vam stane, aniz by jste vedeli, komu za to podekovat / odkud to prichazi.

  ----------------------------------------------------

  Vzdy jste byli silne nepratelsti a utocni a casto sprosti a vzdy se stalo to, pred cim jsem vas varoval.
  Propravte se na dalsi neprijemnosti a snizeni zivotni urovne.
  h.

  OdpovědětSmazat
 21. Everglades je pomala, melka reka s piscitym dnem a tvoje F73 a A52 jsou asi ruske stihacky.
  h.

  OdpovědětSmazat
 22. A nebo se tomu dá říkat i bažina ty BEZmozku z Neználka! 😃😃😃😃

  OdpovědětSmazat
 23. V českých obchodních domech najdete regály od televizorů po nádobí MADE IN TURKEY. Ten, kdo to dováží,Turecko podporuje, je spojenec. Rusko už jsme svými sankcemi přitlačili ke zdi a už už chroptí. Například prodejna POTRAVINY Z RUSKA v Koterovské ulici v Plzni se přejmenovala na POTRAVINY Z UKRAJINY (personál a sortiment beze změny).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19,33
   Copak Plzeň,tam podporujou i dementa a psychopata Pattona,tak proč ne veřejná podpora Banderosviní?!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.