Reklama

úterý 16. června 2020

Rozzuření Němci Američanům: To jste už opravdu přehnali!

Ilustrační foto
Markus Wehner, Konrad Schuller a -kou-
16. 6. 2020  FAZ a PrvníZprávy

Nové americké sankce proti Nord Stream 2 jsou „hrubým zásahem do evropské energetické bezpečnosti a suverenity EU“, uvedlo popuzeně německé ministerstvo zahraničí.

Úředníci ministerstva zahraničí jsou přesvědčeni, že extrateritoriální sankce jsou nepřijatelné. Ke kritice Američan se rovněž připojili poslanci Bundestagu, referoval Frankfurter Allgemeine.

Zdá se, že, že zatím jde o dělostřeleckou přípravu. Jaká bude odpověď Německa na americké plány ještě není jasné.

Američtí senátoři neopustili svůj záměr zabránit dostavbě Nord Stream 2, píše Frankfurter Allgemeine. Chtějí přijmout nový balíček sankcí proti společnostem a útvarům podílejícím se na výstavbě rusko-německého plynovodu. Kromě provozovatelů plavidel na kladení potrubí budou nyní sankcionováni také dodavatelé projektu, provozní, certifikační a pojišťovací společnosti Nord Stream-2 a vládní agentury, které řídí jejich činnost. Seznam sankcí může zahrnovat německé energetické společnosti EON a Wintershall.

V Berlíně, jak se dalo očekávat, plán Američanů tvrdě zkritizovali. Na ministerstvu zahraničních věcí Německa byl tento krok nazván „hrubým porušením energetické bezpečnosti Evropy a suverenity EU“. Podle pracovníků ministerstva jsou extrateritoriální sankce nepřijatelné.

Sankce USA proti Nord Stream 2 zasáhnou i německou vládu!

Američany kritizovali také přední poslanci Bundestagu. Zástupce Sociálně demokratické strany (SPD) v parlamentním obranném výboru Fritz Felgentreu uvedl, že Washington sleduje politiku „hegemonie“. Roderich Kizewetter, vedoucí koalice CDU/CSU ve Výboru pro zahraniční politiku Spolkového sněmu, obvinil Spojené státy z „dvojí morálky“, protože oni sami kupují ruskou ropu. „Tímto způsobem Putinovi dávají mnohem více peněz než Nord Stream," zdůraznil. Zástupce vůdce zelených Oliver Krischer uvedl, že Američané........ „rozhodně zašli se svými sankčními plány příliš daleko“.


44 komentářů :

 1. Fajn. At se Merkel ukaze.
  Treba: Wir schaffen das.

  OdpovědětSmazat
 2. Američané mají plné právo svoji bezpečnost chránit všemi dostupnými prostředky. Němci jen kvákají. Za chvíli stáhnout ocas a dají Gazprom k soudu za náhradu škod způsobených budováním NS2 a nedodáním stavby. Pak sami rozeberou potrubí. Vůbec bych se nedivil, kdyby nakonec zastavili i NS1. Koneckonců oni chtějí být do roku 2035 plně mimo fosilní paliva a mimo paliva produkující CO2 vůbec, takže plyn měl být jen dočasnou a krátkodobou náhradou za dederonské uhlí. Není také třeba zapomínat, že ohromné procento, skoro cca 80% Němců, vůbec nesouhlasí s jakoukoliv spoluprací s Ruskem. Považují to za nový pakt M-R a už se proti tomu konalo několik poměrně velkých protestů.

  Tlačí na je i Poláci, kteří už budují potrubí že Swinoústí do Německa, tankerová doprava z Perzského zálivu, veškerá logistika, je dávno nastartovaná. Nevýhodou je cena a přepravní kapacita, ale s tím se bude muset Evropa vypořádat. Koneckonců buduje ty svoje obnovitelné elektrocentrály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše podivné uvažování je určitě dáno prodělanou mozkovou příhodou v kombinaci se sledováním režimní americké propagandy v ČT !! Největší hrůzu ze spolupráce Německa s Ruskou federací mají vládnoucí elity fašistických USA, když v tom cítí konec hegemonie jejich nemocné říše !

   Smazat
  2. ..ať se nepo-ereš z těch amerických vyžírků co tě na svém území trpí..

   Smazat
  3. Správně. To by tak hrálo, aby si frickové doma dělali co by chtěli. To by nebyla demokracie, ale pěknej bordel. Nord Stream je třeba zastavit ! Tolik práce a mrtvých na Ukrajině, než se Bidenovi podařilo ukrást plynovod a ... a co by tam po dostavbě Bidenovic rodince asi tak teklo ?! A co chudák Polák ? Tolik zbraní nakoupil, US základnu slíbil a teď by měl také přijít o penízky za trazit ? Tak takhle si tu liberální demokracii ti němečtí moulové představují ? Tak to prrr ! A opravdu nezapomeňme na těch 80% a nejpopulárnějšího politika v Německu. Máte recht Kundro.

   Smazat
  4. Podpindosníku 5:13
   Vsadím se, že vůbec nepoužíváš žádné výrobky, pocházející z ruské ropy, ani plynu, do práce chodíš, a pěšky, a že tlučeš svoje žvásty výhradně do kompu made in USA, a v žádném případě nikdy do kompu made in China, a tak je to i s tvým mobilem, a dalšími výrobky denní potřeby. Jinak jsi u mě idiot, a nejíš tvaroh, a proto nevidíš za roh.

   Smazat
  5. 7:52, vy jediný jste pochopil můj příspěvek. Ale bohužel, já se domnívám, že Germáni ten ocas stáhnou a začnou přez mezinárodní arbitráž vymáhat ušlý zisk a další ztráty na Rusku. Možná odhalí nějakou příšernou, ale opravdu příšernou ekologickou škodu. Hádejte, jestli jim soud půjde na ruku.

   Smazat
  6. Promiňte, ale jste buď hlupák a fanatik nebo placený agent. Američané, resp. ti, kdo Ameriku ovládají a řídí, nemají, pokud jde o NS 2, absolutně žádná práva! Je to záležitost Moskvy a Berlína, popř. evropských států. To bylo keců o svobodě podnikání, volné ruce trhu, rovné soutěži a bla bla bla bla bla... Všechny tyhle kecy a žvásty platí vždy jen po tu dobu, po kterou to vyhovuje US bankstrům a jejich korporacím. Jakmile je někdo lepší, levnější, schopnější a strategicky úspěšnější, nastupují výhrůžky, nátlak a agrese. A to ve formě sankcí vůči těm silnějším, kteří jsou schopni se účinně bránit, a nebo ve formě otevřené vojenské agrese vůči těm, kteří se bránit nejsou schopni. Všechno toto zcela bezohledné a zákeřné dravčí jednání je do omrzení kryto kydy o svobodě, demokracii, všelijakých právech, ta lidská nevyjímaje. Vrcholným výkřikem arogance, zpupnosti a pokrytectví je řev, že NS ohrožuje bezpečnost USA! Otázkou zůstává, v čem spočívá bezpečnost USA a co ji vlastně neohrožuje, a v čem spočívá bezpečnost, svoboda, prosperita a suverenita ostatních států mimo USA.
   A pokud jde o ta ohromná procenta nesouhlasících Němců, tak si dovolím se domnívat, že žvaníte nesmysly. Němci nejsou žádní hlupáci a dobře vědí, že jejich budoucnost a prosperita, stejně jako ta naše, nespočívá v řiti US bankstrů, ale ve spolupráci, přátelství a mírovém soužití rovného s rovným s Ruskem. To ovšem také dobře vědí i US paraziti, kteří jsou si dobře vědomi toho, že prosperující ekonomický a mírový kolos od Vladivostoku po Lisabon by byla jejich ekonomická a mocenská smrt. Proto nekonečné nepřátelství, proto Německo natlačené a podporované ve dvou světových válkách, kvůli kterým je dodnes okupováno, dodnes platí reparace, náhrady, je vázáno všelijakými kancléřskými a jinými akty, Merkelovou odposlouchávají čučkaři ze CIA, proto neustálé rozdělování a rozeštvávání Evropy a štvaní evropských mopslíků proti Rusku. Vždyť už i ti Poláci se chtěli s Rusy domluvit a tak skončili na předměstí Smolensku někde v lese v troskách letadla... A jejich nástupci dnes "zcela logicky" odmítají levný plyn z Ruska a vehementně se domáhají plynu amerického, který jim nemůže stačit a je podstatně dražší. To přece má logiku, že. Ano, pro užitečného idiota a poskoka v cizích službách má. A hlubokou.

   Smazat
  7. takže když nedokážou přesvědčit jinak, je na místě jiným lepším, škodit?
   já myslím, že by mohli Amíci prozřít, díky, veliké díky Rusku a také Číně, že je srazili z toho jejich pomyslného trůnu

   Smazat
  8. Váš intelekt 5:13 je dobře patrný z tvrzení, že USA jsou oprávněny hájit svoje národní zájmy kdekoli na světě a jakýmikoli prostředky. To odporuje mezinárodnímu právu, Chartě OSN, v případě NS 2 i prosazovaným pravidlům o svobodném obchodu, pohybu kapitálu, zboží i osob. Váš intelekt profiluje i pozoruhodné tvrzení o možném přechodu německé ekonomiky zcela na obnovitelné zdroje prostřednictvím jakýchsi "obnovitelných elektrocentrál" i podivuhodný zeměpisný název, jako je "Perzský záliv". Kde jste vzal informaci o nechuti 80% Němců vůči spolupráci, přesněji obchodu s Ruskou federací, ví snad jen Bůh vševědoucí. Vy a vám podobní jste svou nedovzdělaností přítěží národa.

   Smazat
  9. Co to tady prosím vás furt blbě žvaníte o mezinárodním právu a férovosti v byznysu? Jste všichni úplně na hlavu? Germáni udělají jenom to, co pro je bude výhodné. Buď někdo konkrétní dostane příslušně zaplaceno anebo je opět chytnou za koule a přislíbí hojení na Rusku, případně se dohojí na nás anebo přislíbí podíly v Lybii, Venezuele apod. Naco by se Germán chycenej za koule vzpíral. Zvlášť když mu začne po Germanii pochodovat masy BLM.

   Smazat
  10. A mimochodem, skutečně jste si někdy přečetli nebo vyslechli názory názory Němců a Poláků na Rusy? V Česku je nenávidí cca 65-70%, ale v Polsku více než 90%. To je skoro stejně jako na Ukrajině, tam nedávný průzkum ukázal na hezkých 93% Ukrajinců, kteří by Rusy nejraději vyhladili do posledního chromozomu. Němci jsou něco mezi námi a Poláky.

   Smazat
  11. 13:20, vám speciálně odpovím. Žádný můj intelekt, byť se nemusím v tomto směru stydět, nic ohledně "zelené energie" v SRN nevymyslel. Jak vůbec můžete vypotit takovou kravinu? To je přece mnohokrát publikovaná německá vize o jejich energetické budoucnosti. Jasně mnohokrát deklarovali, že plyn z Ruska je jen dočasné řešení dokud nepřejdou PLNĚ (!) na obnovitelné zdroje.

   Smazat
  12. 17:22 a 17:26
   Hezky vylhaná procenta, zbytek příspěvků nemá smysl brát vážně.

   Smazat
 3. Už jsem to kdysi psal,Američané by stejně nedokázaly zásobovat Evropu plynem.Američanům jde o to,všechny státy odradit od nákupu Ruského plynu,aby Rusko nabídlo plyn Američanům,který by pak Američané dodávaly Evropě,ale za úplně jiné ceny,než teď přímo od Ruska.

  OdpovědětSmazat
 4. Do Európy chce vyvážať plyn Izrael z nových nálezísk v Stredozemnom mori.Tak preto tie sankcie proti NS 2.

  OdpovědětSmazat
 5. CIA 10 let odposlouchávala Anděle Hitlerové telefon,asi tak nějak si USA představují spolupráci s Evropskou velmocí.Pravdou je,že tak,jak se chovají USA k Německu,tak velkopansky se chová Německo k České republice.Německo je EU,co si soudružka Hitlerová usmyslí,to musí ČR strpět.
  Poslední německou prasárnou je opět a zase,snaha nám nadiktovat kvóty muslimů,arabů a černochů,do naší české kotliny.To,co se dnes děje,to si vůči Československu nedovolil ani Brežněv a že to byl pěkný zmetek.
  Tragédií ČR je postfašistická pátá kolona,která má za cíl,znovu zavést v česku protektorát.Zrádci a kolaboranti lidovci,ODS,TOP,dělají vše pro to,aby nás Německo opět přes sudeťáky,anektovalo.Česko se musí německé agresi bránit.To,co dělají USA Německu,by nemělo Německo dělat ČR.
  CZEXIT, odchod z válečného paktu NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neurážejte Brežněva. Podle Jakeše byl emocionální a snadno se rozplakal.

   Smazat
  2. Leonid Iljič BREŽNĚV byl UKRAJINEC... Komu čest, tomu pravda.

   Smazat
  3. Oba dva se narodili na Ukrajině, ale v ruských rodinách.

   Smazat
  4. A preto Chrustov daroval neprezieravo Krym Ukrajine

   Smazat
 6. Krvavá Madla Olbrajtová prohlásila,že je nespravedlivé,aby jedna země měla tak obrovské množství surovin.Jak si ten výrok vysvětlit?USA jde o rozparcelování a vykrádání Ruska,tak,jak to dělali a dělají v řadě zemí.Češi nevozili černochy z Afriky do USA,to,co si otrokářské země navařily,ať si také samy,v čele s USA,sní.
  Žádné přátelství neexistuje,jde jen o suroviny,byznys,jde o prachy.
  Pryč z EU, pryč z NATO !!!Braňme se !!!

  OdpovědětSmazat
 7. A vůbec nejlepší by bylo kdyby USA Rusku nic neplatilo a využívalo jen levné otrocké pracovníky a celé zisky si nechávalo pro sebe - tak jak to známe my otroci nové velkoněmecké říše.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:33, vždyť to se v 90.letech dělo a částečně děje i teď. Ten krach 2008 jde právě na vrub Ruska kvůli tomu, že přišel diktátor, který některé praktiky jak domácích tak zahraničních podnikatelů zrušil a tím se nemohl realizovat plán na dekolonizaci Ruska.

   Smazat
  2. No Vy 8:29
   jste se projevil jako naprostý idot. Protože nevíte ani to co je diktátor a co je ochránce vlasti. Prostě naprotý idiot může takto hodnotit pana Putina.
   Václav

   Smazat
  3. 20:33, s tím idiotem nápodobně i pro vás.

   Smazat
  4. Od 8:44 bych čekal nějakou argumentaci a ne ono dětské "ty taky a víc".

   Smazat
 8. Vsechno zbytecne ,Cina zacala prodavat dluhopisy USA za cca 2 triliony $ Rusko zdvojnasobilo tezbu a nakup zlata a USA dominance je ohrozena ze vsech stran At zije stromoradi na golanskych vrskach jmenem Trump Bibi ale to jim stejen nepomuze lzid je zahodi jako starou backoru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hohohu.
   Je asi zřejmé,že Čína má také problémy,tak musí prodávat USA dluhopisy a to je jiný problém pro USA,když se požaduje pak po USA zboží,nebo přímo firmy,pozemky.Proto obvinění Číny ze šíření koronaviru,aby USA smazaly dluhy vůči Číně.

   Smazat
  2. Pro Lukáše:

   "Analytici se však domnívají, že Čína, jako jeden z největších světových vlastníků nejcennějšího kovu, v tichosti, ale kousek po kousku agresivně shromažďuje zlaté rezervy, aby snížila svou závislost na americkém dolaru."

   "Od roku 2016 do první poloviny roku 2018 byla většina nákupů zlata provedena jen hrstkou centrálních bank. Zejména šlo o Rusko, Kazachstán a Turecko. „Tyto státy budou podle všeho zlato nakupovat i nadále,“

   Dluhopis je cenný papír sloužící jako doklad o investici do státního rozpočtu státu, který dluhopis vydal. Hodnota dluhopisu je přímo úměrná vymahatelnosti pohledávky v hodnotě dluhopisu.
   Nejsem ekonom, ale nevymahatelný dluh je ztráta. Máte pocit, že investice do Amerických dluhopisů je výhra v loterii?
   Z historického hlediska je zlato v čase nejstabilnějším etalonem hodnoty. Kdo bude mít zlato, bude mít i moc. Proč ČNB "prodala" zlato? Protože o přesunech zásob zlata rozhoduje ten kdo ve státě skutečně vládne. A to není ani vláda ČR ani ČNB.
   ABC

   Smazat
 9. K 5:13,a jeho názoru: "Američané mají plné právo svoji bezpečnost chránit všemi dostupnými prostředky." Nebudu se vyjadřovat ke geopolitickým souvislostem. Vyjadřovaat se k obchodním záležitostem a s tím souvisejících "tak zv.sankcích, které USA vyhlásí na toho, kdo se znelíbí, že ohrožeje "jejich"zájmy, rovněž nemá cenu jsou obecně známé. I našim poslancům vyhrožoval dopisem US velvyslanec ohledně zavedení daně na jejich společnosti. Jestliže mají USA bránit svoje zájmy všemi prostředky, tak i druzí mají to stejné právo , nebo snad ne ? Nejlepší by to bylo válkou nemyslíte, mají na to dle vás právo!

  OdpovědětSmazat
 10. ...dalším cílem sankcí se stane Bůh:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020061612093866-usa-se-pripravuji-k-vyhlaseni-odvetnych-opatreni-proti-evrope-a-asii-nazor/

  OdpovědětSmazat
 11. Když se Evropa dlouhodobě chová servilně a lokajsky k USA, tak co se divíte?? Tak to dopadá když se ustupuje zlu a zavírají se oči před nepravostmi.

  OdpovědětSmazat
 12. Na poválečném jednání JUESEJ je skutečně vidět, že se tam jak jsem někde četl, dějepis učí na základní škole se zeměpisem a ještě nějakým předmětem dohromady, jen dva roky. Nakonec co tam po objevení ze světa šlo a krev není voda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není správné, protože historie a geografie jsou dvě sestry.

   Smazat
 13. Skopčáky nesnáším pro to co mají v plánu udělat s naši zemi ale v tomhle jim fandím.

  OdpovědětSmazat
 14. Vážení vše je trochu jinak než je prezentováno masmédii.
  BOUŘE skrytě probíhá. Merklová je úplně odstavena a bude čelit cca 400 žalobám. Probíhá nemilosrdný boj SVĚTLA proti TEMNOTĚ.
  Od doby, kdy papež musel odevzdat „lovící rybářský prsten“ vzdal se tím i vlastnictví Švýcarska. Nyní patří vojskům SHAEF. Nepatří a nikdy nepatřilo švýcarům. Nevěděli o tom. Proto takové semeniště kabalistů a SATANISTŮ v kantonu u ZUG. Proto veškeré nejbohatší banky a banka díky rybářskému prstenu patřící jenom Vatikánu. Zde jsou peníze všech okradených lidí. Bern.
  Možná jste postřehli znamení v minulosti, kdy byla jak americká vlajka, tak následně ruská vlajka symbolicky promítnuta po celou noc na Matterhorn. To právě bylo znamení pro lidstvo, ihned po sesazení papeže, vlastnictví Vatikánu tak zaniklo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To víte, že to je jinak. Mezitím kompars temnoty objevuje, že Světlo přichází odjinud než odkud se zdálo. DJT má deep state kabalu div ne na lopatě a ta se zmítá jako červ v posledním tažení. Němci mají smůlu, nemají ldsra ani formátu DJT, natož VVP. Dokud ho mezi sebou nenajdou a nepověří řízením, zvenčí budou přicházet sankce a zevnitř kverulantství. kacířů hájících pravdu přibývá a mocí použivající lež jako její nástroj se začíná rolézat hniloba. Biblická koncepce se otřásá v základech, hrozící zhroucením bez naděje na záchranu. Kabala zažívá to, co dosud chystala jiným a je bezmocná. I u nás to brzy bude znát bez nutnosti houbkové analýzy.

   Smazat
  2. Nejlépe se píše o věcech, které se nedají dokázat, něco mezi Fulfordem a českým webem "tadesco", že?

   Smazat
 15. Možná to bude USA proti všem, zatím jsou z kola ven Francie a Británie (Itálie je už dávno bez vlivu), pozůstalí to nějak mezi sebou čachrují. Zatím Německo se nějak kamarádí s Rusy a Čínou, do rovnováhy vrací sféry zájmu Putin telefonáty s Trumpem. Čína pomalu přestává hrát mrtvého brouka, protože nákup aktiv ve všech světadílech už asi dosáhnou cíle. Právě probíhá poločas rozpadu, možná ho zavinil korvir, nebo naopak. Brzy uvidíme.

  OdpovědětSmazat
 16. Ejhle, ono je něco jako EU suverenita? Vcelku jde o komedii, ale s jedním podstatným infornmačním prvkem - transatlantické spojenectví je parník, do něhož pořádně teče a kapitán a kormidelník jsou ožralí v kajutě. Zato posádka by se nerada utopila, a tak reptá.

  OdpovědětSmazat
 17. 6:04 asi jste to trefil! Rusko je asi dnes jediná země světa, která není vydrancovaná nadnárodními korporacemi, které jsou vesměs americké a ruské nerostné bohatství potřebují samy pro sebe a rozhodně se nebudou dělit s nějakou Evropou. Prodejní modří svazáci nám v masmédiích věší na nos bulíky, jak budou USA dodávat do Evropy ropu plyn z břidlic. Ale asi to bude zase ruská ropa - právě koncem týdne bylo na cestě přes Atlantik do USA celkem 10 tankerů s ruskou ropou :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:14 po
   Nepřehlédněte samostatné akce gubernii, tajga je záměrně zapálená, aby se zakrylo plundrování a prodej dřeva. To určitě není záměr Kremlu, ale je to. Sám Kreml prodal Číně některá naleziště (nejen ropy) a vznikají pro čínské zaměstnance celá městečka. Rusko je velmi bohaté na suroviny zatím není vyplundtrované, ale pracuje se na tom.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.