Reklama

sobota 6. června 2020

Rusko, Čína a Německo odsunuly USA do pozadí


Anton Orlovský
6. 6. 2020 
вперёдроссия 
Americký list The Wall Street Journal se domnívá, že USA nyní ani nemají kdy bojovat s Čínou a Ruskem, protože se nahromadilo příliš mnoho vlastních problémů. Přece ekonomická krize, vyvolaná pandemií, udeřila na těžbu břidlicové ropy. Jak se říká, "nejsou úvěry - nejsou nové vrty". Zdravotnictví rovněž předvedlo své selhání. Plus ke všemu rasová nerovnost, která vyústila do hromadných protestů, ukázala celému světu zranitelnost USA.

Noviny předpokládají, že německá kancléřka Angela Merkelová se odvrátila od Západu směrem k Evropské unii.

"Němci podle všeho usoudili, že nic nezískají pokusy spolupracovat s Trumpem, ale když jej budou ignorovat, tak skoro nic neztratí", píše The Wall Street Journal.

Důvodem posloužilo nedávné odmítnutí hlavy SRN jet na summit G7, který je z června přesunut na září. Kromě toho ministr zahraničí SRN podpořil protestujicí v USA, čímž přilil olej do ohně k nepokojům v zemi.

Kromě německo-amerických vztahů jsou americká média znepokojena chováním Pekingu a Moskvy. V The Wall Street Journal jsou přesvědčeni, že Kreml začal aktivněji působit v Libyi, v zemi, kde Americe nezůstal prakticky žádný vliv. Washingtonu nevyhovuje, jak Rusko aktivně osvojuje Arktidu a rozvíjí Severní mořskou cestu, zaplňuje Evropu a Asii svým LPG, zabírá smlouvy na ropu ve Venezuele - "zadním dvorku USA".

K ČLR mají zvláštní výhrady. Jak píše The Wall Street Journal, "Peking předkládá nové územní požadavky ve sporných hraničních oblastech a čínská vojska se zakopávají na indické straně linie rozhraničení armád obou států".

Stručně řečeno, USA jsou zcela paralyzovány kvůli tomu, že na pozadí protestů a pandemie je Bílý dům nucen odstupovat od řešení globálních otázek.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. Odsunuli je Němci. Rusáci jsou proti nim ekonomický trpaslík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše mentální ochablost přímo čiší z vašeho příspěvku, když označujete Ruskou federaci za "ekonomického trpaslíka" ! Jen hlupák ekonomickou sílu země určuje podle výše DPH, když jeho hodnotu převážně určují služby!

   Vymazat
  2. TAK PROČ NA TOHO CHUDÉHO TRPASLÍKA MÁ STÁLE ZÁLUSK ZÁPAD? Proč se tam cpal Napoleon, Bismarck, Franz Josef, Hitler a všichni dostali od těch chudáků napráskáno,i byli rádi, že doskákali domu aspoň někteří, aby o tom výprasku mohli podat svědectví. "Ekonomicky chudý" tehdy SSSR se vypořádal s 80 % kapacity nacistických ozbrojenců ( byli mimo ČR a Srbsko snad ze všech zemí - i "demograté z Poslka, Maďarska, Slovenska, Chorvatska a samozřejmě germánské nádnárody. 3. světová s konečnou platností smete všechny ty zločince z povrchu Země. A že jejich území nebudou pár století k žití čehokoliv, s tím se bude přežívající Svět muset smířit. Jste rádi, že budete také patřit zásluhou svých Vůdců k těm, co budou "ausradieren a coventrisieren" ?

   Vymazat
  3. Takhle genitální komentáře máš od Šafra????!!!! 😀

   Vymazat
 2. Tak jsem se dnes dozvěděl, že se u nás zakládá nová politická strana, která bude mít jako hlavní úkol zrušit diplomatickou spolupráci s USA. Znamenalo by to prostě od nás vykopnout ambasádu USA a všechny neziskovky na ně navázané. Zprvu se mi to zdálo jako legrace, ale když jsem se nad tím zamyslel, mají deset procent hlasů jistých a pidistrany Fialy, skrčka od starostů a vykulené z Top 09 neštěkne pes. Držím palce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a proč by jsme novou stranu měli volit když proti politickým neziskovkám je SPD. Ambasádu usa nevykopnou mají tady spoustu sluhů.

   Vymazat
 3. Washingtonu nevyhovuje... a koho to jako zajímá, že něco prý Washingtonu nevyhovuje? Čo bolo to bolo, těrazky sú, vlastnú vinú v pěrděli a nikoho jejich problémy nezajímají, možná Rusové pokud se ustrnou a i ve svém vlastním zájmu, i když by nemuseli, se nad nimi slitují. Ovšem pokud se budou dál chovat jako prasata, tak to asi nebude to pravé ořechové, které by je mohlo trochu zachránit. Je to jenom v jejich rukou a jejich volba.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 4. Kam jsme se posunuli paktem se západem?
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020060512037360-kam-jsme-se-posunuli-paktem-se-zapadem-sef-kscm-poukazal-na-zasadni-rozdil-zahranicni-politiky-pred/
  Je to panem Filipem mírně vyjádřeno, ale je to bohužel tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:51 To co říká soudruh Filip, no to už ví i Lojza z Horní Dolní, ale mi pražskej Pepík, jenom si to někteří zvláště pohrkaní hrkači nechtějí přiznat a Brňáci to je zvláštní kategorie. To náš pan president, to je jinej formát a napsal "Jak jsem se mýlil v politice". I když jeho příznivec, knihu jsem nečetl, ale on už ten název stačí. Ti co se mýlili, nebo se nechali pomýlit a nikdy to nepřiznají, jsou totiž k politování a zůstanou zaseknutí jak se říká v prostoru i čase což je poměrně tristní pohled.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 5. Situace je vážnější, než ji hodnotit očima fotbalového fanouška.

  OdpovědětVymazat
 6. USA znají pouze diktát,sankce,války,svržení jim nevyhovující vlády.To je ta "demokracie made in USA".

  OdpovědětVymazat
 7. Já vím,kam jsme se posunuli......Vědí to mnozí lidé u nás ale není odvaha to prohlásit veřejně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dohnali jsme západ i SSA. Vysokoškolský diplom má každý kdo má dost peněz,ostatní jsou prakticky všichni středoškoláci. Má to pouze jeden problém- většina je v praxi nepoužitelná. Maturanti neumějí ani násobilku-zrušíme maturitu z matematiky. Čeština je taky těžká , tak příští rok zrušíme i češtinu ....

   Vymazat
 8. Síla Ruska je v tom že tam není takové procento parazitů jako v euroatlantickém světě. Umí si někdo z vás představit co to bude za zdroj až se bude všechno platit bezhotovostně? Jak řekl Babiš: Všici kradnů. To už nepůjde a ze všeho budou daně. Bude to největší zdroj příjmů za historii lidstva.

  OdpovědětVymazat
 9. Emericani potrebuji v celem svete nakopat poradne p.del. Uz se na to tesi tolik lidi a berou si na to rozebeh.

  OdpovědětVymazat
 10. Američtí odborníci na barevné revoluce jsou v důsledku pandemie COVID19 nuceni pracovat z domova.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když funguje home office, tak možná i home revolution.

   Vymazat
 11. Zde bylo smazano nekolik prispevku !
  Hanba vam !

  OdpovědětVymazat
 12. A sakra, ze by jsme se jeste dockali az idioti Novotny, Hrib a Kolar prehodej vyhybku a polezou do prdele pro zmenu zase do prdele treba Rusum?

  OdpovědětVymazat
 13. Nevidím žádný důvod jásat nad tím, když původce dvou světových válek (které sice prohrál), ale stačil zničit spousu lidských životů a osudů by se mněl opět dostat do čela sv. velmocí.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 14. Hlavně když víme co mají dělat ti druzí, sousedí, politické strany i státy. Zamyskeme se co děláme my. Já za sebe se teď moc snažím a k volbám půjdu, jen zatím hledám solidní stranu, které půjde opravdu o Česko.

  OdpovědětVymazat
 15. No jít k volbám je pro člověka, který se snaží být platným občanem (ne jenom hospodským žvanilem)povinnost.
  Jenom je dobré přemýšlet kdo jaký program navrhuje (může ho splnit jen když dostane nadpoloviční počet hlasů). Političní matadoři slikbují hory doly a jak jejich sliby končí už známe z pohledu cca třiceti let. Kdy rozprodali to co vůbec nevlastinili. Tj. majetek lidu tohoto státu. Proto já budu volit SPD. Vymahatelnost práva a odvolání všech kteří neplní své volební sliby.
  Václav

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.