Reklama

pátek 5. června 2020

Rusko zavrčelo: Jsme připraveni sestřelovat americké bombardéry!

Americký strategický bombardér B-1B
-kou-
5. 6. 2020  Lenta.ru a PrvníZprávy
Ruské vojenské velení dalo jasně najevo, že nebude trpět jakékoliv narušení hranice státu americkými letadly.Šéf hlavního velení generálního štábu ozbrojených sil Sergej Rudskoj hovořil o připravenosti systémů protivzdušné obrany sestřelovat strategické bombardéry B-1B amerických leteckých sil, které 29. května letěly poblíž ruských hranic, uvedla „Lenta.ru“.

Rudskoj poznamenal, že Rusko pečlivě sleduje všechny lety amerických „strategických letounů“. Podle něj byly 29. května výpočty protivzdušné obrany, když se přiblížily americké letouny, také připraveny k okamžitému použití.

Upozornil, že pokud v dubnu 2020 byl zaznamenán pouze jeden let strategických bombardérů poblíž Kamčatky, pak v květnu - již pět. Je známo, že americká letadla se blížila k hranici Kaliningradské oblasti na vzdálenost až deseti kilometrů.

Demonstrace síly: Americký bombardér letěl poblíž hranic Ruska a Číny

Generální štáb zároveň poznamenal, že Moskva je připravena uzavřít dohodu s NATO o minimálních vzdálenostech pro přibližování se k vojenským letadlům. Vyzval alianci, aby používala na Baltu transpordéry k identifikaci.

Ruské ministerstvo obrany vydalo 29. května videozáznam o zachycení bombardérů amerických leteckých sil B-1B. Byly objeveny nad neutrálními vodami Černého a Baltského moře. Ruské stíhačky se přiblížily k americkým letadlům, které se poté odvrátili od ruské hranice.

Ministerstvo obrany uvedlo, že k tomu se zvedly do vzduch stíhačky Su-27P a Su-30SM z jednotek protivzdušné obrany jižní vojenské oblasti. Současně vojenské oddělení konstatovalo, že let byl v přísném souladu s mezinárodními pravidly pro využívání vzdušného prostoru. Nicméně poukázali, že americká rozvědka se v oblasti Středozemního moře chová „agresivně“.

33 komentářů :

 1. Možná nejde o američany ale oligarchy a kdyby mohli přiletí i s ruskými letadly. A tam tedy fakt. Staré mustry na situace chodí mimo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tohle jsou testy, obranyschopnosti, proto je moc dobře, že zavrčeli a dali najevo, že nespí, mnohem horší by byl opak.

   Smazat
 2. Taky je možné že prostě žádný pozitivní vztah k zemi a národu necítí ani tam ani kdekoliv jinde. Ono bylo a je snad šílenců na pozicích arogancí a korupcí moci málo.

  OdpovědětSmazat
 3. Američani vrčí na celou zeměkouli z různých, často marginálních důvodů. Asi by to chtělo taky poletovat v blízkosti jejich hranic a byl by klid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5.40 Zaletěl bych tam. Rád zaletěl... ale tchýně mi odmítá půjčit koště a má Otčina - škoda slov.

   Smazat
 4. Luftwaffe před 22. 6. 1941 také pořád létala kolem hranic SSSR... a dokonce je překračovala v jakési nelegální parodii na dnešní "OTEVŘENÉ NEBE".
  Takovéhle lety provokují PVO aby odhalila pozice svých radiolokačních zařízení a komunikace (nemyslím silnice).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 6:55, "Open skies", neboli Smlouva o otevřeném nebi je určena k posílení důvěry mezi státy. Létat nemůže ovšem jakékoli letadlo. Letadla na to musí být speciálně upravena a pozorovací přístroje mají stanovenou maximální rozlišovací schopnost.Počet letů je také omezen.Je diskutabilní, pokud má satelit lepší rozlišení, jestli má smysl takovéto lety organizovat. A samotných letadel také nebylo mnoho, ČR měla své, Němcům jejich speciální TU 154 spadnul někde v Africe a tak se někdy ta letadla půjčovala. Dál nevím, již notnou dobu tam nepracuji...

   Smazat
 5. I ti letci si musí nacvičit průlet do Ruska.
  Je to jen taktické nacvičování letadel,aby i bez navigace,vypnutí elektronických vysílačů,dokázali letět nad Ruské území.Každopádně se něco připravuje,žádné mírové poselství.

  OdpovědětSmazat
 6. Myslím si, že B-1B byly odhaleny dlouho před jejich příletem nad uvedenou oblast (pokud si pamatuji z jiných zdrojů naposled to bylo nad Černým mořem). Jestli si pamatujete, ruské radary sledovali z území RF "neviditelné" letouny US nad/nebo v blízkosti teritoria Íránu. A B1B je mnohem lépe zjistitelný cíl. Prostě se kluci kočkují a nebo jak říká gosudar V.V.P "chuligání". Dělají si to navzájem, doufám že obojí mají pevné nervy, ne jako na fregatě Cook. A že si něco neudělají navzájem, to bychom se pak smíchu nezdrželi a kdo má protijaderný kryt by pak měl výhodu.

  OdpovědětSmazat
 7. SS je stát nejhorších zmetků posbíraných z celého světa. Jejich vládnoucí třída je ta nejnenažranější zločinecká pakáž. Přepadají, kradou a vraždí všude kde je co vzít. Je hnusné, jak se jejich obyvatelstvo raduje, že se bude mít z jejich dobyvačných válek líp na cizí úkor.

  OdpovědětSmazat
 8. Z břidlice se blbě dělá kerosin, za chvíli je to přestane bavit a taky budou mít starosti doma. Putin má taky dost svých starostí. Tak ať konečně přestanou s vytahováním. Před světem jsou nové skutečné hrozby, tak by bylo načase je společně řešit.

  OdpovědětSmazat
 9. Jednoho dne SS zjistí, že jsou ruská vojenská letadla na Kubě nebo ve Venezuele. Pak začne "cvrkot".

  OdpovědětSmazat
 10. Špetka vážně míněného humoru za naše daně od člověka bez kulí s duševním onemocněním:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nesmite-rikat-blazen-ale-clovek-s-dusevnim-onemocnenim-kaze-zastupkyne-ombudsmana-Simunkova-A-ma-i-dalsi-napady-ze-kterych-si-nekteri-smichy-poprskali-monitor-626320

  OdpovědětSmazat
 11. Za "totáče", když jsme ještě měli armádu a letectvo, dokonce celou leteckou armádu (dneska s bídou jednu letku), tak se pochopitelně intenzivně cvičilo. I podél hranic. A to velmi těsně. Dokonce tak těsně, že co chvíli někdo z našich nebo i z opačné strany tu hranici přeletěl. Zpravidla o pár kilometrů a na několik desítek vteřin nebo minut. Ale narušení to bylo. O většině těchto incidentů se veřejnost vůbec nedozvěděla. Jen když to bylo na delší dobu nebo hlouběji. Párkrát se stalo, že protivník narušitele tzv. "stáhnul". Tj. donutil ho přistát na svém letišti. Vše se řešilo nótou letoun byl vrácen a pilot dostal přiměřený trest za leteckou nekázeň. Ale nepamatuju se, že by někdo vážně uvažoval o tom, že by toho druhého sestřelil. A že se občas děly věci! Jestliže je situace nyní taková, že se řeší i přelety v mezinárodním prostoru, byť blízko hranic jako hrozba nebo dokonce incident, tak je situace vážná. Ale mohou za to politici. Nikoliv vojáci.

  OdpovědětSmazat
 12. Co také má Rusko dělat je třeba bránit hranice a ukázat američanům kdo je tam pánem.

  OdpovědětSmazat
 13. Byl jsem u PVOS a nejen s SR-71 provokovali dost často. Vždy byla na prvním místě připravenost nenechat letět i "jen" špionážní letoun dál. Znalost protivníkovy obrany je nejslabší místo bezpečnosti státu. I ve velké rychlosti se dá vybrat zatáčka tak, aby nenarušila sousedy. Nazývat to "kočkováním" není myslím v současnosti na místě. Vojáci USA nemají v době míru vůbec v Evropě a Asii co pohledávat. To je základ spolupráce mezi národy. Posunout myšlení lidí až k hranici, že je to vlastně normální se jeví stále více nebezpečné. A infantilní mládež v bláhovém konzumu asi nic netuší.

  OdpovědětSmazat
 14. Američané berou svoji bezpečnost do vlastních rukou! Začíná fungovat domobrana!

  http://svobodnenoviny.eu/americane-berou-svoji-bezpecnost-do-vlastnich-rukou-zacina-fungovat-domobrana/

  Podle zprávy OSN je 650 000 migrantů připraveno odejít z Libye do Evropy

  http://svobodnenoviny.eu/podle-zpravy-osn-je-650-000-migrantu-pripraveno-odejit-z-libye-do-evropy/

  OdpovědětSmazat
 15. 11.05 - nazvěme přítomnost armády USA v Evropě pravými slov y, je to stále pokračující okupace od konce 2.světové války.

  OdpovědětSmazat
 16. A OSN by měla spory mezi státy urovnávat, a zatím přikládá pod kotel. Je to zbytečná organizace nikomu a ničemu nepomáhá jako WHO.

  OdpovědětSmazat
 17. Sestřelit americké vojenské letadlo ? Tak to by byl asi definitivně poslední skutek, který by Rusko udělalo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:02 ale prdeček, Rusko nikoho nemusí sestřelovat, za prvé si Ušáci sami strachy ucvrnávají do textilu a za druhé, když už by si náhodou troufli, možná by jim nad Ruskem najednou přestali fungovat všechny přístroje. Hoši od námořnictva by jim o tom mohli něco povyprávět jak to bylo v Černém moři. Takže z hluboka dýchat a zachovávat klid, tato situace definitivně nenastane.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Z čeho tak usuzujete? Ruská PVO má rozkaz narušitele bez milosti sundat! Ostatně předpokládám, že americká taktéž. K čemu by jinak byly, že? Ostatně už se to stalo. Na 1. máje v r. 1960 letělo americké letadlo U2 nad SSSR a nad Sverdlovskem ho Rusové sundali raketou blízkého dosahu "Dvina" (tehdy horká novinka. i naše PVOS ji měla ve výzbroji). Pilot Gary Powers přežil. Dostal 10 let, ale vyměnili ho za ruského špióna Abela. Ale hlavní potíže měl doma, v USA. Dostal se před komisi CIA a ta mu vyčetla, že nezapnul destruktory a nespolkl kyanid. Takže nějaké zkušenosti by tu už byly. A těch letadel, co ruské rakety sundaly ve Vietnamu, kolik US letadel sundali Rusové, Korejci i Číňani v Korey. Desítky a desítky. Takže klídek.

   Smazat
 18. Před pár lety bylo na Britských listech,(to se ještě daly číst) umístěno video kde se reportér v ulicích New Yorku ptal náhodných kolemjdoucích, jestli by byli ochotni trochu slevit ze současné životní úrovně, nebo by raději volili třetí světovou válku. Devět z deseti bez váhání odpovědělo, za B. K tomu není co dodat, snad jen že, tak jako se ten největší lidský odpad u nás stahuje do hlavního města, tak celosvětově to platí o USA.

  OdpovědětSmazat
 19. https://tadesco.org/marneho-okenko-28-q5-2q2q-svet-se-otrasa-v-zakladech/ 28.5.2020.

  tm komentuje: V minulosti jsme psali o Německu, které nemá mírovou smlouvu a je neustále ve válečném stavu. Proto jí byla mírová smlouva vítěznými mocnostmi nabídnuta. MADAMME ANGELA HITLER MERKELOVÁ ji dodnes odmítá. Proč asi? Co s tím souvisí????? Totální rozpad EU v případě podpisu. No tak k tomu bude nyní donucena…..

  Celé dva roky vyčkávali jak Prezident Trump, tak Prezident Putin. 10.01.2Q2Q po skončení Versailské smlouvy musela na kobereček do Moskvy k prezidnetu Putinovi. Znovu jí byla nabídnuta smlouva, MADAMME ale opět odmítnuta.

  A protože čeho je moc, toho je přespříliš, byla o den později poslána MADAMME ANGELE HITLER MERKELOVÉ tvrdá zpráva, kterou asi nečekala. Zlikvidovali její podzemní bunker a tři letištní haly i s jejím letadlem. Letadlo mohla teoreticky použít k útěku. Také unikové cesty do podzemních tunelů. Bunker si nechala postavit za prokazatelně ukradené peníze, které přicházely z USA pro nezaměstnané v Německu. Méně než třetinu dostali nezaměstnaní na podpoře a zbytek si nechala na stavbu nejen bunkru. Dokumenty jsou předloženy soudu.

  OdpovědětSmazat
 20. Kdyby nebylo vojenské přítomnosti USA ve světě a jejich základen, byli by komouši a podobná verbež rozlezl= po světě jak brablenci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to máte blbý vyhlídky, tedy co se týče těch komunistů a jak říkáte, podobné verbeže. Ušáci zjistili, že další jejich vojenská přítomnost ve světě je neúnosná a je zřejmé, že teď budou potřebovat hodně vojáčků doma v USA, takže brablenci a podobná verbež, jak říkáte se asi budou rozlézat po celém světě.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. A díky "vojenské přítomnosti SS ve světě" se tedy po světě rozlézá podobná tupá verbež jako pisatel příspěvku

   Smazat
 21. Skvělá zpráva, inu, když se daří, tak se daří!

  OdpovědětSmazat
 22. Má na rukou krev mrtvých? Plukovník Šlachta měl styk s mafií a pomáhal ji, tvrdí expremiér. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=252246

  OdpovědětSmazat
 23. https://www.youtube.com/watch?v=pVuCFnNAoXE

  Mám je rád.Nemůžu za to.

  OdpovědětSmazat
 24. JKediný, komu tu v poslední době bylo sesatřeleno letadlo za vstup na cizí území jsou Rusové. A jejich POV systémy v Sýrii nedávno ukázaly, že zdaleka nejsou tak dobré, jak se o nich v reklamách říká. TAk jsem zvědav, čím by je chtěli sestřelit :).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.