Reklama

sobota 13. června 2020

Senát: Parta kolaborantů s plnou hubou svobody? Nový epochální výlet pana Vystrčila, tentokráte na Tchaj-wan. Dvojí kilometr! Všichni počítají groše. Sabotuje nám obchod s Čínou? Otevřený dopis pro soudruha

Originální grafika ProtiProudu
Lu Lina
12. 6. 2020  NonServiam a ProtiProud
LU LINA se pozastavuje nad škůdcovstvím a pokrytectvím členů horní komory Parlamentu ČR a nad iniciativou jednoho nápadně nevýrazného soudruha, který naší zemi přinese těžké škody


Málokoho soudného asi překvapilo, že nový předseda senátu pojede v létě na Tchaj-wan - jak právě velice státnicky oznámil v televizi. Tak už to u nás v zahraniční politice prostě teď chodí, že vláda sice hot, ale opozice čehý. Upřímně: je mi to úplně šumák. Ať si senátor Vystrčil jezdí, kam chce.

Co mne ale velice, převelice zaujalo je to, čím oznámení té cesty opakovaně ospravedlňoval. Tolikrát v tak krátkém časovém úseku jste slova jako základní hodnoty, suverenita, nezávislost, svoboda a demokracie ještě neslyšeli. 


V soudružské atmosféře


Jedno z mnoha květnatých souvětí, ve kterých se tyto termíny objevily, znělo zhruba takto: Děkuji velice senátorkám a senátorům za podporu, senát je v této zemi v podstatě jediným tělesem hájícím svobodu, demokracii a nezávislost.

Vida. Přiznám se, že mne pan předseda zaskočil. Asi jsem nějak jinak nastavený či co. Nebo si pod pojmy svoboda, demokracie a nezávislost představuji něco trochu jiného než pan Vystrčil, jenž až doposud z mého pohledu vynikal pouze svou nápadnou nevýrazností. Ovšem dejte takovému typu funkci a přehlédnout už rozhodně nepůjde.

Tedy, jestli jsem si na projevech senátu a jeho ctihodného soudruha předsedy až doposud vůbec něčeho všiml, tak především toho, že svobodu, demokracii a nezávislost nehájí, ale jaksi potlačují. Soustavně. Protože si tyhle pojmy zprivatizovali výhradně pro sebe a své vidění světa a kdo s nimi nesouhlasí, je fašista ohrožující demokracii a svobodu. Neustále se ohánějí svobodou, demokracií a nezávislostí, ale jen pro toho, kdo s nimi troubí.

Pro osvěžení paměti připomenu jen několik akcí toho tělesa, co podle Vystrčila tak usilovně hájí svobodu, demokracii a nezávislost:

 • Celkem devatenáct senátních obhájců a obhájkyň demokracie sesmolilo petici proti demokratické volbě pravicově konzervativní ekonomky Hany Lipovské do Rady ČT. Důvod? Lipovská zastává jiné (rozuměj nevhodné) politické názory.
 • Před pár dny byl zahájen proces implementace ryze totalitní evropské zbraňové směrnice. Připomeňme si, že formou takzvané „implementace“, to jest diktátem z Bruselu, přijímáme více než 60% české legislativy. Jedinou cestou, jak si uchovat „nezávislost“ a obhájit náš uznávaný a vyvážený zbraňový zákon, byla novela ústavy. Tu senát, těleso hájící nezávislost, zamítl. Pápá, brokovnice. Důvod? Doslova přetéká hoplofoby, cizími agenty, levicovými extrémisty nebo alespoň rozenými blby od přírody. Čest těm asi pěti příčetným, konzervativněji a svobodomyslněji zaměřeným tamním výjimkám.
 • 24 senátorů a senátorek vyzvalo při obhajobě nezávislosti ČR prostřednictvím petice ministru průmyslu vládu, abychom zasunuli českou hlavu do bruselského rekta o něco hlouběji tím, že v rámci unijního zeleného šílenství budeme papežštější než papež. Důvod? Podle této významné skupiny senátních kolaborantů, kolaborantek a kolaborujících bezpohlavních entit v něm nejsme dostatečně hluboko.
 • A jak hájí senát tu Vystrčilovu svobodu? Tak, že třeba senátoři Hilšer (Blbý) s Bekem (Blbější) nedovolí na senátní konferenci k třicátému výročí listopadu v části „Média“ vystoupit Petru Žantovskému, mediálnímu odborníku. Důvod? Zastává jiné politické názory než oni a navíc jde o hlasitého kritika České televize. Takže tam díky této specifické aplikaci svobody nikdo neprudil a vše proběhlo v krásně soudružské atmosféře zastánců jednoho minoritního názorového spektra. A pokud i snad došlo na mírnou kritiku, tak byla jistě konstruktivní. Svoboda projevu v senátní praxi.


Počítají groše


Cesta jednoho z nejvyšších ústavních činitelů ČR na Tchaj-wan prý bude ekonomicky, kulturně, politicky a především, jak soudruh předseda asi tak padesátkrát zdůraznil, "hodnotově" velice přínosná. Ukážeme prostě té komunistické Číně i celému světu, že jsme sice malí, ale hodnotově pevní. Hm.

Podle analýzy „pročínského“ webu Sinoskop bude statečná a morálně zářná návštěva soudruha Vystrčila na Tchaj-wanu světovou raritou. Ano, vím, že Sinoskop je podle médií hybridně „pročínský“, ale tak nějak mi přijde o fous důvěryhodnější než ta mediálně milovaná parta vášnivých sinofobů z toho oficiálně jedině správného a jedině důvěryhodného webu o Číně Sinopsis.

Nikdo jiný z euroatlantického světa tam totiž prakticky nikdy hájit nezávislost, demokracii a svobodu nejezdí. Myšleno někdo jiný srovnatelně politicky významný. Nikdy. Nikdo. Tchaj-wan je pro Západ – USA, EU – tabu, protože celý, včetně OSN veřejně uznává takzvanou politiku jedné Číny, která Tchaj-wan z historických důvodů považuje za část svého území a podle které je Tchaj-wan součástí Číny. Protože celý, hodnotami přetékající Západ má v gigantické Číně gigantické obchodní zájmy, které nemůže mrňavý ostrov nikdy nahradit. Nikdy.

Protože celý demokratický, nezávislý a svobodný Západ raději „počítá groše“ než aby hájil "evropské hodnoty". To „počítání grošů“ jsem si půjčil z projevu soudruha Vystrčila. Podle něj my totiž groše počítat nesmíme a nebudeme, protože jsme morální pilíř svobodného světa. Což o to, idea je to krásná.

Ano, je pravda, že jednou tam byl jakýsi belgický Vystrčil, také předseda senátu. Jednou. A Belgie potom jako pokání vykopla ze svého pekingského velvyslanectví, kde hledala azyl, ujgurskou matku se čtyřmi dětmi. Hodnoty jsou hodnoty, ale groše jsou holt groše.


Pseudomorální vidle


Pokud dostane Vystrčil a jemu podobní prostor dopadne to zhruba takto: My budeme nezpochybnitelnými morálními vítězi, co se přidají k několika pacifickým ostrovům a uznají Tchaj-wan. A zbytek západu potom podle hesla „krieg ist krieg, aber schnaps ist schnaps,“ s gustem převezme náš čínský byznys úplně stejně jako s gustem převzal třeba ten náš ruský.

Pochopitelně, že všechny západní demokratické země zároveň s Tchaj-wanem vesele obchodují a rozvíjejí, jak pěkně řekl pan Vystrčil „důležité ekonomické a kulturní“ styky. Ale činí tak jaksi nenápadně, neoficiálně a velice potichu. A všichni významní západní potentáti si dávají velký pozor, aby se před Pekingem nekompromitovali oficiálními styky s Tchaj-pejí.

Jenom náš odvážný pan předseda ne. Ten tam pojede se slavnostními fanfárami. Aby celému světu ukázal, jak se to má dělat. Dobrá práce, Miloši.

Vůbec nepochybuji o tom, že ho jeho západní kolegové – ti, co se Tchaj-wanu vyhýbají jak čert kříži – budou jednou rukou Vystrčila tajně plácat po zádech a říkat mu: Good job, Milos! A tou druhou počítat ty „groše“, které se jim posypou do měšců navíc jenom proto, že ten nápadně nevýrazný blb hodil z dětinského trucu pseudomorální vidle do oficiální zahraniční vládní politiky. Pojede tam tak v pozici ukázkového užitečného idiota.

Píšu „pseudomorální“ a vím proč. Protože takhle morálně odvážní, kdy ve jménu vyšších hodnotových principů činí nějaký podobný blb podobná infantilní gesta, jsou naši politici vysoce selektivně. Výhradně směrem na východ. Ha, diktátor Putin! Ha, čínští komouši! Svoboda, demokracie, nezávislost!Otevřený dopis


Ale když je furt jedna a ta samá demokracie, nezávislost a svoboda ohrožována ze západu, mnohonásobně více, častěji a akutněji, to nikdo z nich nikdy nevidí, to nikoho z nich do rauše nepřivádí. A ještě nám přitom nadšeně dávají do ruky mávátka a nutí nás mávat, mávat, mávat.

Když je údajný výhružný čínský dopis tak strašný problémem a zásahem do naší nezávislosti, tak proč pro předsedu senátu a pro ty, co mu právě teď ve stoje tleskají, není stejným problémem a zásahem neméně výhružný dopis americký?

Tohle už není ani dvojí metr, ale kilometr.

Závěrem přikládám otevřený, krátký a poměrně neuctivý dopis předsedovi senátu:

Vážený soudruhu předsedo, 
Jeď místo toho radši do Brusele, postav se tam v té jejich parodii na parlament k mikrofonu a řekni jim svojí jistě fantastickou angličtinou, že si značná část Čechů nepřeje, aby nám sem neustále strkali rypák. 
Potom totéž udělej ve Washingtonu - a pak teprve si jeď klidně třeba i na Tchaj-wan.
Pro svobodu, demokracii a nezávislost téhle země, která ti tak velice leží na srdci, tím uděláš mnohem víc. Sice Tě, soudruhu, ani potom nebudu v žádném případě volit, ale zatleskám a přestanu Ti říkat soudruhu.
 
S velmi malou úctou Lu Lina

27 komentářů :

 1. Absolutní souhlas !..Vystrčil, satan a jeho banda hrají na strunu fašizace dnešní společnosti!..čím pro nás hůř, tím pro ně líp!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkuste si do vyhledávače Seznam napsat Vyskočil
   nebo hledat ve Wiki

   Vymazat
  2. Jo, a vyskočí vám Pepek Vyskoč, vl. Josef Vyskočil.

   Vymazat
 2. Náš, pohříchu legální Senát (Parlamentu ČR) zcela postrádá legitimitu, protože je volen zcela zanedbatelným počtem voličů. Pokud by takto zvolení senátoři byli skutečnými demokraty, takovou svoji volbu nepřijmou. Senátor Vystrčil si osobuje právo demonstrovat jakous morálku, ale aby uznal svou nulovou legitimitu, tolik morálky nemá. Nestydí se sám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se sečetly hlasy, které dostali všichni senátoři, vydá to na malé město. Jak mohou mluvit a rozhodovat za všechny obyvatele ČR? Jak mohou určovat zahraniční politiku státu? Měla by to být čestná bezplatná funkce.

   Vymazat
 3. Hluboká a smutná pravda. Asi tak nějak provokovali čeští přizdisráčové Hitlera.Neškodné figury zaplnily místa v institucích suplujících demokratickou hierarchii a nastolený trend potrvá snad do příští pražské defenestrace. Opravdu smutné ranní čtení.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to zkouška věrnosti Vystrčila USA.Nic jiného v tom nemůžeme hledat,protože tohle USA praktikuje u více politiků.Také víme,jak to chodilo za komunistů,pokud měli za sebou SSSR,tak byly za hrdiny,to samé teď dělají tito politici,pokud mají za sebou USA,dělají ze sebe hrdiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Lukàši, Vystrčil to popletl, EU fandí Číně a Trumpovi ne.

   Vymazat
 5. Před lety uvřejnil normalizační deník Právo karikaturu. Na obrázku stáli v pozoru generálové v naleštěných holinách se šavlemi u boku. Na kraji stál malý bosý kluk s dřevěnou šavlí a papírovou čepicí, a nosem a bradou ne nepodobnou tehdejší hvězdě politického života, prezidenta jednohlasně zvoleného komunisty NF,Václava Havla. Pan Vystrčil by se na této karikatuře vyjímal také dobře.

  OdpovědětVymazat
 6. Jde přece o stejné cvičení občanů v nenávisti k Číně tak, jako dlouhodobě k Rusku z důvodu vytvoření nepřítele. Ze své věže nemají soudruzi ponětí o tom, že to má opačný účinek. Většina lidí totiž nejsou blbci, kteří by jim skočili na idiocii, že pravda je lež, a láska je nenávist. Na to hanebné odložiště polistopadových potentátů nebylo referendum, a existuje jenom z jejich zlé vůle.

  OdpovědětVymazat
 7. Teď byly doplňující volby do Senátu a přišlo 9,26% oprávněných voličů, co s tím materiálem chcete dělat? Kdo dostal Vystrčila do Senátu? Ti co nechodí k volbám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takový senátor nemá žádnou legitimitu. Jak vymydlit senát? Voliči nevyužívají svého práva volit, protože na něj kašlou. Ustanovit tedy účast na min. 51%, a při nižší účasti by nebyl zvolen žádný kandidát, dosluhující senátor by samozřejmě vypadnul. Postupně by senát zaniknul sám. Jenže kdo by to schválil, že.

   Vymazat
  2. Máte pravdu. Dostali ho tam mnozí z těch, co si pak říkají dvě věci.
   Za prvé, zase mně štvou ti magoři!
   Za druhé, co já bych se staral, když já jsem na to všechno vyzrál a mám se dobře. Omyl z největších a nejsmutnějších a konec konců i nejtragičtějších.

   Vymazat
 8. Uvědomte si vy všichni co jste na NR,že pacholek Vystrčil je v podstatě ubožák,který plní zadání svého páníčka a ve snaze udržet si koryto dokáže vyblít cokoliv.Že je Vystrčil vlastizrádný hajzl to je snad každému normálně myslícímu občanu ČR jasné.

  Cenzore souhlasíš s mým názorem ?

  Vystrčil vypadá jako debil, blije jako debil tak to bude debil.

  OdpovědětVymazat
 9. Ono stačilo, aby tam přišlo pár lidí, a další nenažraný borec byl zvolen. Referendum za rozpuštění Senátu je nutné. Páni Senátoři se chovají, jako když jsou na světě jen ONI. Co doposud udělali? Nic. Když vláda rozhodne, že to je modré, tak ONI to vidí černě.

  OdpovědětVymazat
 10. 7:39..SOUHLAS!..je schopnej někdo vysvětlit, proč někteří lidé zásadně nechodí k volbám ? Je to projev jejich asociálnosti nebo jen blbosti nebo jsou tak chytří, že už ví,.. jak se říká, "kdyby volby něco mohly změnit, tak je zakážou.." ?..díky za váš názor !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tito veleduchové pak mohou s čistým svědomím blahoslavených dušiček pravdivě hlásat, že LÍNOU NOHOU ZVOLILI VŠECHNY VÍTĚZE VOLEB, VE KTERÝCH NEVOLILI.

   Na kandidátkách se vždycky najde alespoň jeden škůdce/kohezní skupina, které lze legálně "odstřelit" pouze VOLBOU PTOTI NĚMU/PROTI NIM.

   Vymazat
 11. No jo nejhorší pakáž je senát samý poskok a slouha tohle být ve vládě tak máme to samé co Slovensko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slovensko senát zrušilo. My bychom měli také. Zbytečný a drahý.

   Vymazat
 12. Lidi věřte BOUŘE pokračuje jenom masmédia dělají svoji lživou práci v globál duchu. Všeho do času na všechny dojde-nikdo se neschová ani v podzemí.
  https://app.box.com/s/4nhjun8a61mxhitxbukv3wqbcjsoxas8
  https://pravyprostor.cz/papez-frantisek-je-kacir/
  „Média nikdy neodhalí pravdu, protože ony samy jsou majetkem dotyčných. Ale internet je úžasná věc a volný tok informací vynese vše na povrch. Oni ztrácejí svou moc nad americkým lidem a vědí to. Je to jen otázka času, než to všechno vypluje.”

  OdpovědětVymazat
 13. Lidé nechodí k senátním volbám právě proto, že jim politici vzali jakoukoliv jinou, demokratickou možnost vyjádřit se k jeho samotné existenci.
  Už Karel Kryl říkal, že "Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Zde kontrola žádná není možná a zákon, který si sami schválili, nedovoluje ani jejich zrušení. Jak tedy mají voliči reagovat jinak, než tím, že prostě k volbám nejdou? Revolucí?
  Ze senátu se tak pomalu stávají obyčejní "Škůdcové zemští".
  Aby nějakej Vystrčil organizoval provokativní návštěvu Tchai wanu jako mstu za to, že nějaký Kubera tam chtěl letět a klepla jej pepka(jinak silný kuřák) a aby zval Kuberovy členy rodiny, aby se jeli Číně pomstít také, a dokonce vládním speciálem na státní náklady - co je toto za demokratickou instituci? Zešíleli?
  Tito senátoři si mnohdy zajišťují dobré bydlo tím, že se starosta velkého města po uplynutí volebního období uklidí do senátu a senátor jde zase na jeho místo starostovat - a takhle se střídají až do důchodku. Hezky zařízeno! Stejně jako Poche, když vykrádal státní kasu, byl přistižen, na čas stáhnut z očí, aby se najednou objevil v europarlamentu. Toto jsou naši zástupci???

  No a takhle k tomu přistupují voliči:
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/senatni-doplnovaci-volby-kubera-teplice-hanza-bergman_2006122317_ban

  OdpovědětVymazat
 14. Volby do Senátu Parlamentu ČR jsou praktickým referendem o tom, jaký význam této instituci voliči přiznávají. Ukazuje se, že voličská základna dostatečný význam Senátu nepřiznává, tedy by k otázce jeho další existence mělo být vypsáno řádné referendum. Která z existujících politických stran, hnutí či neziskovek se takového požadavku ujme? Nejde o jednu skutečnou chvilku pro demokracii?

  OdpovědětVymazat
 15. Zrovna jsem se po čase chvíli díval na OVM, kde se vede diskuse o důsledcích Vystrčilova výletu na Tchajwan. Hovoří se jen o ekonomických dopadech, které Petříček i VM samozřejmě bagatelizují. Osobně ale za nejhorší důsledek považuji skutečnost, že Vystrčil se stal dalším českým politikem, který svým rozhodnutím vyjádřil despekt k územní celistvosti cizí země (nestačí nám např. ostuda s Kosovem?). Bytostným českým zájmem je přece důsledné dodržování k dodržování mezinárodního práva, v opačném případě se můžeme dočkat nemilého překvapení až zase půjde o nás...

  OdpovědětVymazat
 16. Vystrčil nakonec nikam nepojede, jen se zviditelní, ubere své straně další 2,6 % a najde si záminku jak zrušení cesty zdůvodnit. Třeba nedostane letadlo a financování cesty z úsporných důvodů i proto, že je cesta v rozporu se zahraniční politikou státu a EU. Nebo pojede za své jako soukromá osoba, aby neztratil svou Tvář. Vystrčil se stane i hrobařem Senátu, který bude v dohledné době zrušen stejnou nebo jinou cestou jako na Slovensku. Senát ztratil legitimitu svou protistátní činností i tím, že ho voliči svou neúčastí při volbách neuznávají, ignorují a většina senáttrolů byla zvolena jen zlomkem procent ze všech oprávněných voličů. Podobnou úlohu sehraje pro svou stranu Hřib a pro EU p. Layenová.

  OdpovědětVymazat
 17. Nevím proč je - Výprava pana Broučka tentokrát na Taiwan - tak důležitá. Na satelitu poslouchám všechny dostupné stanice v angličtině a i tom ani " ň ".

  OdpovědětVymazat
 18. Jedním z velkých problémů volebního systému je zcela automatické přiznání platnosti mandátů volených představitelů v poměru daném volebním výsledkem i za situace, kdy se voleb neúčastní většina voličů a volení zástupci dostanou mandát od drtivé menšiny obyvatel.
  Pokud si myslíme, že 10% obyvatel má rozhodovat o životě zbylých 90%, pak je vše v pořádku a nemůžeme se divit politickým kotrmelcům.
  Ti kdo požadují maximální účast musí připustit stav, kdy si volič prostě nevybere z nabízených kandidátů toho a je nucen volit "menší" zlo.
  Chybí hlas s označením "nesouhlas s volebními programy či kandidáty, nebo jinak nazvaný tiket nepatřící žádné straně prezentováné ve volbách" a řešení pro případ, kdy by onen nesouhlas vhodí většina voličů.
  Řeči o "mnohonázorové" politické scéně vzaly za své v den převratu v roce 1989. Od té chvíle se zájmy Čechů ztotožnili se zájmy .. jak jen je korektně nazvat a jiné názorové proudy byly zatracovány jako minimálně nedemokratické či hůře komunistické a fašistické?
  Potom se nemůžeme divit stavu naší politické scény bez vůdců s ideami, ale za to s pokrytci se vzletnými hesly.
  Je to naše vina, že upřednostníme "úspěšné" předvolební reklamní kampaně, oproti konstruktivním myšlenkám. Potřebujeme brýle, abychom byli schopni vidět politiky takové, jací jsou a ne přijmout obraz z reklamy ...
  ABC

  OdpovědětVymazat
 19. Proč neudělat zákon, že pokud nevolí více než padesát procent voličů, tak je volba neplatná. Jestli to půjde takhle dál tak může být senátor zvolen i při jednoprocentní účastí. Nežijeme to ve zrůdném režimu a proč to tolerujeme? Jací zločiní kreteni zde píší texty navrhovaných zákonu?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.