Reklama

úterý 16. června 2020

Smutek z neúrovně těch, ke kterým bychom chtěli vzhlížet


Lubomír Man
17. 6. 2020
Ten člověk mě hned napoprvé upoutal při debatě s televizním moderátorem, který se jej jako poslance čili autoritu na cosi ptal, ale dočkal se odpovědi špatného maturanta. Taková věc vám v hlavě rozsvítí výstražné světlo a sledujete tohoto muže i v dalších dnech. Tím napjatěji, čím jeho vystoupení na TV obrazovce přibývá, z čehož nemůžete logicky odvodit nic jiného, než že jde o člověka požívajícího ve své vlastní straně titul význačného člena čili předáka. Je-li tomu ovšem tak, pak přece není možné, aby z něj aspoň někdy či náhodou cosi rozumného nevypadlo, říkáte si, denodenně na to čekáte – ale nedočkáte se. Je to z každého jeho dalšího výroku stále ten špatný maturant z vašeho prvního dojmu, což vás posléze navnadí k tomu, abyste se podívali na jeho internetovou stránku. Z ní se dovíte, že jde o muže více než třicetiletého, absolventa univerzity Karlovy a nositele nejnižšího akademického titulu Bc. Čili bakaláře, na který se studuje tři roky.

Okamžitě vás napadne. Proč ta skromnost, když už v těch univerzitních škamnech jednou seděl? To proto, že si na víc netroufal? Anebo mu profesoři KU naznačili, že pro ochranu jeho sebevědomí bude výhodnější, když si na víc troufat nebude?

Takovýto závěr je vašemu prvnímu dojmu, který jste si o tomto neduchaplném muži utvořili, nakonec nejbližší, ale, bohužel, ani v nejmenším vás neuklidní. Jak je tedy možné, že s takovouto výbavou ducha se onen vámi sledovaný nakonec dostal do českého parlamentu? Byl-li neochotný či neschopný pokračovat v dalším studiu, cítil se dost schopný na to, aby se ucházel o úřad poslance sněmovny, čili našeho nejvyššího zákonodárného sboru? Co je to za stranu, která ho do seznamu možných budoucích poslanců zapsala a vzala si působení tak málo bystrého muže v tak důležitém shromáždění na svou zodpovědnost?

Ale propánakrále, co to plácám? Vždyť je-li on jedním z předáků oné strany tak se tam jednoduše najmenoval sám. A otázka z takovéhoto stavu věcí vyplývající a ještě tíživější musí být pak přece nad všechny otázky ostatní tato nejvýznamnější: Je-li tento muž ve své straně předákem, s jakými to mozky můžeme počítat u jeho kolegů-poslanců tak zvaně řadových? Co to bylo či to způsobilo, že takovíto lumeni se dostali do českého parlamentu a že tudíž takoví se spoluúčastní tvorby našich zákonů?

Hlavou vám táhnou jejich málodůvěryhodné tváře, slova a činy, začtete se do jejich programu a přes vatu slov jako jsou čest a poctivost dorazíte konečně ke dvěma slovům, která jediná jsou z tohoto balastu míněna upřímně: DEKRIMINALIZACE DROG, a máte tu odpověď jako na talíři.

Ano, tohle je jediný a opravdový cíl, pro který tihle lidé do politiky vstoupili: Legalizace čili volný přístup k návykovým látkám a společně s tímto cílem též nejnověji vyhlášený jejich požadavek legalizace prostituce.

A jakže jsou na onom pochodu zpět k úpadkovému Římu daleko?

U nás, jak je známo z volebních preferencí, velmi dobře.. A v měřítku světové Pirátské internacionály, které se až dosud podařilo ustavit své pirátské strany v 17 zemích světa, je český úspěch ještě přesvědčivější: jen na Islandu a v Česku se těmto stranám podařilo prodrat se do parlamentu. V dalších 15 státech je voliči do parlamentu nepustili.

Zkusme se na okamžik vpravit se do myšlenek oněch pirátů našich, když do našeho parlamentu v roce 2017 vstupovali. Co jim asi táhlo hlavou, či co si asi mezi sebou povídali, když si svůj budoucí úkol být zákonodárci státu srovnali se svou nezralosti a nedostatečnosti a nejpíš i nezájmem (s výjimkou onoho svého zájmu jediného), tento úkol plnit? Jak se museli hihńat absurdnu, které stvořili, jak asi blahořečili bláznivému osudu, který jim ještě bláznivěji vyšel na ruku i na kapsu, a jak cynické a škodolibé musely být jejich pocity, možná ani ne příliš vzdálené pocitům nacistů, vstupujících v roce 1924 do Reichstagu.

Jsme tlupa vlků, kteří vstupujeme do parlamentu, abychom jej roztrhali na kusy, prohlásil tehdy Goebbels, a já, bůhví proč, na jeho slova vypomenu pokaždé, kdy některého z představitelů této naší strany zahlédnu na TV obrazovce.

Včetně onoho prvního, o kterém jsem tento článek začal psát. I když stejně dobře jsem jej mohl začít psát od kteréhokoli jiného z nich. Vyšlo by to nastejno.

27 komentářů :

 1. Kdo je tam pustil mladí a hloupí mělo by se publikovat co ty jejich zástupci píší. Jedna pyjátská blbka psala že bychom měli přijmout 800000 slimáků že ty „chudáci" nemají možnost žít jako my. Kdo má volnou místnost tak si má vzít nějakou jejich rodinu a udělat jim lepší život. A kdo zato může jejich vlády které jsou zkorumpované a oni sami umí jen válčit a plodit děti. Ale pracovat to ne psal náš legionář co tam sloužil chlapy nic nedělají jen chodí na lov a všechno odřou ženský. Tyhle pyjátský šílenci nesmí u nás vládnout jsou schopný nás vyhazovat z bytů a dávat je migrantům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Migranti zatemňuji mozek i tem,kteři se nenaucili ani gramatiku.

   Vymazat
  2. 0:37
   Prosím o odkaz kdo z PYRÁTU řekl, že chce k nám 80 000 " slimáku", myslím, že lžete. No a ten konec je nějaký divoký - SCHOPNÝ NÁS VYHAZOVAT Z BYTU A DÁVAT JE MIGRANTUM - To myslíte vážně???
   Toho legionáře jste nějak popletl, nemělo to být v Rusku?? Celý váš př. je nějaký zmatený!!

   Vymazat
  3. Bagoun Běžte si kontrolovat svoje děti a na moje psaní nereagujte. Já vím že to neumím vše jsem zapomněl celý život jsem používal jen podpis. A jestli nevidíte co se děje na západě tak je mě vás líto.

   Vymazat
  4. INDICKÝ BĚŽEC Odkaz nemám našla to žena v mobilu když jsme byly na zahradě. Nemám proč lhát a ten legionář sloužil ve Francouzské cizinecké legii. A že jsou liberálové toho schopni to nám dokazuje západ neustále.

   Vymazat
 2. Demonstrace ve Francii? Zabití černocha v USA je jen zástupný problém. Byl jsem na předměstí Paříže... Bezpečnostní expert varuje před radikálním islámem

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Demonstrace-ve-Francii-Zabiti-cernocha-v-USA-je-jen-zastupny-problem-Byl-jsem-na-predmesti-Parize-Bezpecnostni-expert-varuje-pred-radikalnim-islamem-626989

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud jde o poslance občana Mikuláše Ferjenčíka, pak dojem špatného maturanta vyvolává přesvědčivě. Lze od něj slýchat skutečné nesmysly. Hádám, že mnozí z pirátského klanu se z toho svého kolegy chytají za hlavu.
  Tolik, kolik dává pan Man na zejména novodobé akademické či vědecké tituly, tolik bych na ně nedával. Mám dostatek praktických zkušeností s jejich skutečnou vahou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zname jiste dosti tupcu s titulem.Ale neznamena to,ze vzdelani neznamena nic.Piraty vsak voli-dle meho osobniho pruzkumu opravdu jen lide se sotva vyucnim listem.

   Vymazat
  2. 8:35
   Ty PIRÁTY jste si popletl s voliči SPD, tam jsou hlupáci se základkou, nebo max vyučení!
   Já jen doufám, že KSČ nebude mít více jak 4,9%. A bude od nich konečně pokoj!

   Vymazat
  3. Stejně tak dopadne STAN, TOPka. Politický turista Kalousek už zakládá další stranu!:-) SPD získá více hlasů, než ty politický mimina od Bartoše. A vzdělání s tím nemá nic společného!
   Vy jste asi protekčně udělal 5 tříd ZŠ, viz PYRATU!!!

   Vymazat
  4. 10:23. Podle Vás tedy, kdo je vyučený, je automaticky hlupák...
   Arogance a přezíravost z Vás čiší na dálku, přičemž úroveň Vašich příspěvků odpovídá tomu, že vy jste tu základku nejspíše ani nedokončil.

   Vymazat
 4. Clanek je male umelecke dilo.
  Ano. Hitler & spol. nastoupili za penize Zapadu.
  Pirati dnes take, konkretne za penize Sorosovy.

  OdpovědětVymazat
 5. noviczech
  ...pane Man, co je to DEMOKRACIE? Víte, on si to každý vysvětluje po svém. V devadesátých létech jsme jí "ziskali", "prasátka ke korýtku" pustili, oni si bříška nacpali (i když nám tvrdili něco o utahování opasků), státní kasu vykradli a nejen zdravotní systém zničili! A jak vidime, ten systém vyprazdňování korýtek, nebo těžit co nejvíc i bez vědomostí, to se nese dobou. Na to dojela řecká i římská demokracie, na to dojede i tato "světová demokracie"! To je můj názor. Pan Werich by řekl, potřebujeme odborníky, já dodávám, kde je vzít, když ti praví nemají prasečí náturu!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že není pravdivé, že to VŠE vyřeší odborníci. Pan klaus a jeho lidé byli také odborníky. A odborně provedli "majetkový převrat". Tak nazývám tak zv. sametovou, to nebyla žádná revoluce. Občané tohoto státu byli "okradeni a podvedeni" a co zbylo tak se hezky česky vytunelovalo a zahraniční kapitál co nepotřeboval nechal zničit (cukrovary), a vyzobal co se mu hodilo. Co je naprosto jisté, že "demokracii" nelze ztotožňovat s kapitalismem. A pan Werich mimo jiné v 50-tých řekl také, nemůžeš pomůžeme, neumíš naučíme, nechceš nepotřebujeme tě.

   Vymazat
 6. Vážený pane anonymní 2:45, Hitler rozhodne nenastoupil za peníze západu. Začal tisknout svou vlastní menu, tzv. Asko, čímž vytlačil bankstery, menu podložil lidskou praci a tím začal byt těmito bankstery demonizovan jako je napr. dnes Vladimír Putin. Jeho hlavním mottem programu bylo zbavit se urokoveho otroctví .To nějak opravdu nekoresponduje s tím, ze by od těchto zločinců bral peníze, když byli jeho nepřítelem číslo 1!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo Aljonko, a taky založil https://www.asko-nabytek.cz/?gclid=EAIaIQobChMIl4bbkqaI6gIVTJSyCh1qTQL2EAAYAyAAEgIb1fD_BwE 😂

   Vymazat
 7. Pravda, toho rozumu Piráti moc nepobrali. Ale na druhou stranu se chtějí učit. Představte si, že mají ve vedení chlapce, který uznal, že se neumí chovat (asi ho to v rodině, školce ani škole nestačili naučit) ale když už je v tom Parlamentu slíbil, že si zaplatí vychovatele a dožene to. No není to kouzelné. Opravdu si ten parlamentní plat zaslouží. Představte si, kdyby na vychovatele neměl, potlouká se nám v zákonodárném sboru prachsprosté nevychované hovado. Nebo jeho nastávající. Jde do sebe. Prý přestala točit porno a hlídá někde městskou kasu. Že by to byla výnosnější facha ? Nebo ta mrňavá ze stejné stáje. Tam by opravdu bylo namístě zeptat se kde vystudovala. Hned bych tam poslal studovat naše snědé spoluobčany, (to už musí zvládnout opravdu každý) a rázem by bylo po ghetech nepřizpůsobivých a gheta filozofů zní určitě lépe. No tak nakonec snad prominem vůdci, že si občas zobne, alespoň si někdy, jako jediný z té squadry zoufalců, na konci věty pamatuje, co řekl na začátku.

  OdpovědětVymazat
 8. Ono v dobách ne-demokracie nebyla řada lidí ke korytku připuštěna kvůli neschopnosti, nebo morální nezpůsobilost, pak jsou zde bývalí prominenti co upadli v nemilost svých soudruhů, jako jistý Štětina. Společný jmenovatel obou skupin je touha po moci, ne vždy podložena schopnostma. A tak se po převratu vyrojila řada lidí a hnali se k těm, předtím jim zapovezenym korytkum. Na mne působili,jakoby spadli z měsíce, nebo vylezli z kanálů. A také, již za minulé doby jsem měl pocit, že jsou dopředu stavěni ne ti nejlepší, ale ti ovladatelní, co se také děje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štětina - Plavec neupadl u komunistů v nemislost, nýbrž měl privilegia, o kterých se jiným nesnilo - cesta na Matyldě horstvy Indie, splavování s jinou Matyldou sibiřských řek, pravděpodobná spolupráce s KGB v SSSR. A náhle po převratu komunistobijec, europosranec, senátor, televizní režisér. Na tam tupého člověka docela výkon.

   Vymazat
  2. Není to už asi důležité hovořit o Štětinovi, ale pro mě představuje absolutní morální dno české politiky. Nikdy nepochopím, že se našli voliči, kteří tuhle dokonalou křiváckou zrůdičku a póvl poslali za sebe do Senátu a EP. Mně se z něho chtělo opravdu často zvracet...

   Vymazat
  3. Bylo to dílo pravicových voličů z Prahy 10 ale také bohužel proto, že normální lidé z Prahy 10 - a těch byla většina - k senátním volbám nepřišla. Ostatně, takhle se dostávají j-elita do Senátu ČR. Samé sereblity.

   Vymazat
 9. Inu ANARCHOFEŤÁCI (terminus technicus) působí ve více "nadnárodních" organizacích jako Piráti, ANTIFA, a jistě i jiné maskující se za ekologická hnutí... S PRIMÁRNÍM CÍLEM ZNIČIT GÓJSKÉ RASY (zejména Evropana tvořivého, pracovitého, disciplínovaného) jejich genofond, morálku, duše i těla jejich děti, jejich dorost... a k tomu je fyzická likvidace (GENOCIDA) drogami, které do sebe ládují feťáci dobrovolně a jsou za ně ochotní dát vše, zejména cizí, STEJNĚ ÚČINNÁ (byť o něco pomalejší) JAKO PLYNOVÉ KOMORY. Osvědčilo se to přeci již Velké Británii v Číně v devatenáctém století kterou Opiovými válkame vedenými mezi lety 1839 až 1860 donutili "tolerovat" import OPIA. Čínské vládě se nepodařilo, díky vojenské slabosti, zarazit příliv drog - i když již před první opiovou válkou ničilo Čínský národ asi 20 milionů feťáckých trosek... a díky "Mezinárodnímu společenství" do té doby prosperující Čína dopadla do období Čínsko-japonských válek... jako žebrácká zaostalá země bez účiné centrální vlády, bez jednotné armády - byly armádičky oligarchů jako na Ukrajině dnes...
  PROSTĚ TECHNOLOGIE MOCI PŘÍMO STAROZÁKONNÍ.

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud se najde v ČR dost blbů,kteří tyto pirátské hajzle a protičeské idioty budou volit tak tento stav se nezmění.Uvědomte si,že piráti jsou nástroj nadnárodních hajzlů zejména v EK,EP a USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No však by stačilo, kdyby k volbám byli připuštěni jen lidi, kteří mají alespoň nějakou sociální vyzrálost a zkušenost. Rázem by byli piráti mimo parlament.
   Ale to se bohužel nestane. Tím spíš, když by demoblok naopak rád poslal k volbám i vyložené puberťáky. Viz. návrh Stanu na volební právo pro šestnáctileté.

   Vymazat
  2. Přiznám se k hříchu, volil jsem Piráty. Na svou omluvu uvádím, že nabídka ostatních stran byla nevábná. Očekával jsem od nich, že jako štiky proženou kapříky v bahně. Očekával jsem, že zmodernizují státní správu (vydávali se za IT profíky). Žel skončilo to obvykle jen kecáním klasik by řekl - i sbydlili se za frkání koní -. Jedno je mi jasné, už je volit nebudu.

   Vymazat
 11. Coronavirové cvičení je zkouška na chování všech států a lidí při skutečném vylidňovacím procesu. Nyní má následovat povinné očipování budoucích poslušných otroků. Vidle do toho hodili Trump s Putinem....více - https://tadesco.org/marneho-okenko-13-05-2q2q-boure-se-neda-zastavit/

  OdpovědětVymazat
 12. Copak se dá vzhlížet k naší dámě #1 Jourové ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.