Reklama

sobota 6. června 2020

Stejné dotace pro naše zemědělství? Nikdy!

Ivan David
6. 6. 2020
Úterního jednání Zemědělského výboru Evropského parlamentu se zúčastnil německý komisař EU pro rozpočet Johannes Hahn. Jako koordinátor frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení za SPD, jsem měl právo na devadesátisekundové vystoupení. Zde je český přepis mého vystoupení:


„Vážený pane komisaři,
chcete zdvojnásobit platby států do rozpočtu, kterým chce disponovat Evropská komise. Z toho polovina má sloužit k dalšímu zadlužení.
Státy postižené Covid-19 by si mohly půjčit a souhlasit s předáním pravomoci Komisi škrtat v jejich rozpočtu a privatizovat státní majetek. Tímto způsobem bylo již vykradeno Řecko, kterému bylo pomoženo tak, že nesplatitelné zadlužení zůstalo a Řecko přišlo o své přístavy, letiště a další lukrativní majetek. Nezaměstnanost ještě vzrostla na 25%. Totéž má nyní čekat Itálii a další státy. A na to máme platit dvojnásobné platby?

Totiž nejen na to, ale také na dotace firmám, ne státům, jejichž postavení má být dále potlačeno ve prospěch firem. 45% by mělo jít na programy Zeleného údělu, tedy na elektromobilitu, větrné a solární elektrárny, atd.
Navíc chce Komise zdražit občanům uhlí, plyn, naftu a benzín formou daní placených přímo do rozpočtu Komise.

Ve smlouvě o přistoupení ČR k EU je stanoveno, že EU provede vyrovnání výše dotací placených západním farmářům a dotací placeným českým zemědělcům do roku 2013. Naši zemědělci dodnes dostávají mnohem menší dotace než Francouzi, Němci nebo Belgičané. V roce 2020 tento závazek stále není splněn.
Kdy a jak se dočkáme toho, že EU splní svůj závazek? Navíc se Česká republika stane čistým plátcem. Upozorňuji, že už teď naše členství v EU není příliš populární.“

Komisař ve své odpovědi přiznal, že ve vyrovnání výše zemědělských dotací došlo k „určitému zpoždění“. Zároveň poctivě přiznal, že rozdělení peněz z rozpočtu EU je otázkou „politických priorit“. Dodal, že těmi jsou nyní Zelený úděl a COVID-19. Jinak řečeno, že v dalších 7 letech se naši zemědělci v NEDOČKAJÍ vyrovnání podmínek pro podnikání na společném trhu EU. Hahn diplomatickou řečí přiznal, že Komise neplánuje vyčlenit v rozpočtu peníze na dorovnání dotací českým zemědělcům na stejnou úroveň jako Francouzům, Němcům nebo Belgičanům.

Zato prý si podle něj můžeme „sáhnout“ na peníze z Fondu pro spravedlivou transformaci (JTF), jehož zdroje byly zdvojnásobeny. Peníze z tohoto fondu jsou určeny na dotace na uzavírání uhelných dolů a uhelných a plynových elektráren. Naše země přitom nepotřebuje zavírat dobře fungující elektrárny. Uhelné i plynové elektrárny si na sebe bez problémů vydělávají.

V odpovědi na můj dotaz, kdy konečně EU splní svůj závazek vůči ČR z přístupové smlouvy odpověděl, že by na to EU „potřebovala vlastní zdroje“. Přeloženo do normální češtiny máme souhlasit s tím, aby Brusel na naše občany uvalil další daně placené přímo do Bruselu. Jako je daň z oxidu uhličitého, daň z platů a podobně. A pak snad možná někdy v budoucnu dostaneme to, co nám slíbili dát nejpozději do roku 2013.

59 komentářů :

 1. Od každé normální smlouvy lze (podle římského práva) v případě neplnění odstoupit (tudíž zaniká).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Normálně nás sprostě okradli! A ještě se mám u toho blazeovaně vysmějí do obličeje. Co zmůžete? Vůbec nic! Czexit je jediné řešení. Tohle bude horší, než Rakousko-Uhersko. Evidentně jim s jídlem roste chuť!
   Jako že chtějí dvojnásobek plateb? Kolik těch sviní ze západu už platíme? To jsou stovky miliard, co z nás ždímou. Člověk nechápe, kde na to ty Češi vůbec vydělají? Ale když se podíváte na ty lidi ve fabrikách a montovnách, to jsou normální otroci-trogloditi. Ti ze života vůbec nic nemají a jenom hákují. Dvanáctky, dvanáctky a furt dokola.
   V té EU jsou naprostý hovada! To abychom kvůli jejich nenažranosti ještě zavedli robotu.

   Smazat
 2. Jaký je vlastně mechanismus formulace EU politiky?
  Kdo je ve skutečnosti tím, kdo všechny ty (dílčí) ideologie, jako např. "Zelený úděl" či ideologie "multikulturalismu" apod. vytváří, a jak to dokáže nastolit jako vedoucí téma, kterému se má lid Evropy podřídit? ...
  Dík předem za poučení od znalejších!! :-)
  ---
  Mám pocit, že pokud se k moci proderou tito "komisaři", jakým je tento německý komisař EU pro rozpočet Johannes Hahn, je s jakoukoliv společenskou organizací, kterou jakože řídí, ámen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropská komise složená z eurokomisařů (celkem 28, z každé země jeden), předkládá legislativu europarlamentu, kde to buď odmávají, nebo ne.
   Eurokomisař je něco jako ministr, má své ministerstvo. Eurokomisaři z bezvýznamných zemí dostanou jen pseudoministerstvo, jako obecní úřednice Jourová dostala na starost střežit dodržování hodnot EU, nebo ochranu spotřebitele. Je třeba říct, že ani tam nemají žádnou moc. S Jourovou a s jejím návrhem na stejné složení potravin na západě a na východě, si ti ze západu vytřeli prdel. A jak je vidět na dotacích na zemědělství, nelámou si hlavu ani s tím, že mají něco ve smlouvě.
   Veškerá agenda je utvářena tandemem Německo-Francie, ostatní tam hrají jenom komparz.

   Smazat
  2. To víte, elita se chová úplně jinak než normální lidi. Nejspíš se sejde "elitní vedení" na elitním civilizovaném večírku a po důkladném prověření kvalit elitního alkoholu z EU se někomu podaří nejspíš náhodou něco žblebtnout a digitální záznam je třetí den vyhodnocen a uveden do spisů jako hlavní elitní programové prohlášení "elitní velitelské" komise EU. Jak jinak mohou vznikat takové elitní bláboly?

   Smazat
  3. Já si naopak myslím, že ámen je s našim tupým plebsem, který nepřestává hýkat, že patří do EU a že se mu v EU strašně moc dobře daří.

   Smazat
  4. Řídí to velké korporace, oligarchové, banksteři, tuneláři. Evropská komise a struktury EU jsou loutky. Velké platy a přerozdělování dotací jsou v podstatě zákonná korupce, aby na to představitelé států přistoupili a neptali se, jak to prospívá občanům těch států. Tam, kde jsou korporace silné a mají hodně zaměstnanců, tam to prospívá i části těch zaměstnanců, třeba v Německu. U nás ne, my jsme a budeme vnímání jako podřadná kolonie. Pro nás je EU jen jiný mechanismus ožebračení.

   To, že se snaží zničit národní státy, je opět iniciováno korporacemi a olicharchy, protože ti usilují o jednotný trh bez pravidel, kde by ti nejsilnější měli výhodu a mohli zcela zlikvidovat místní nebo menší konkurenci a nemuseli dodržovat žádné zákony a normy. Jako že po roce 1989 byly už tak mnohé normy zrušeny zločinci v našich vládách. Stručně se dá říct, že EU řídí nažehlení zloději, kteří usilují o zisk přes mrtvoly.

   Smazat
  5. Otázka:"Jaký je vlastně mechanismus formulace EU politiky?". Vše o čem se tady v odpovědích na tuto otázku píše, není podstatou problému EU. Popisuje se tady organizační mechnismus, princip fungování EU (velmi zjednodušeně princip vládnutí), Evropská komise složená z eurokomisařů, europarlament složený z europoslanců,Evropská rada složená z premiérů a prezidentů jednotlivých zemí EU. To je pouze mechanizmus fungování, principy a cíle jsou dány ve smluvám na př.v Maastrichtské smlouvě. Ale pořád nemluvíme o vlastní podstatě EU, která funguje na principu tak.zv."liberální demokracie". Dovedete si představit, že by do EU byla přijata Čína ? Samozřejmě Čína není v Evropě a Čína funguje na zcela jiných principech politických a ekonomických. Vím , že je to příklad skoro nesmyslný, ale uvádím jako příklad, že EU nyní funguje na principu fungování nejvyššího nadnárodního globálního kapitálu kapitálu a z toho nele uhnout ani o píď. Jenom ukázka jak EU funguje. Sleduji prof.Kellera a smozřejmě i v době kdy byl europoslancem za ČSSD. V jednom článku o tom, jak funguje EU napsal toto. Dal si práci s tím dohledat, jak EU "bojuje" s daňovými ráji. Našel mnoho usnesení nazpět, že EU "musí" s títo fenomemem bojovat, sám říkal, že to dál nehledal, protože to bylo to samé. Dle mého názoru EU by mohla spravedlivěji pracovat, pouze kdyby základem "byl demokratický socialismus". Teď jsem asi naštval mnoho čtenářů, ale "socialismus" není jen to co bylo u nás pod vedením jedné strany, je to i rovnost vlastnictví výrobních prostředků, svoboda podnikání. Ale co to nemůže být, to je podporo toho nejvyššího kapitálu, který nemůže mít větší moc než svobodně zvolení občané a státy. A samozřejmě by to znamenalo jejich tvrdrá regulace, ne jejich likvidace, ale omezení jejich ekonomické moci. Asi vidíte , že to není v současné době reálné a tak svět zatím čeká na další rozevírání nůžek bohatství a chudoby v celém světě, jak v tom rozvinutém, tak ještě více v rozvojovém.

   Smazat
 3. problém je, že oni sa riadia anglosaským právom - t.j. zvykovým - no zvykli si tak ....

  OdpovědětSmazat
 4. Tato stránka používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie od Googlu. Se společností Google se sdílí vaše IP adresa a user-agent a dále metriky výkonu a zabezpečení, které mají zajistit kvalitu služeb, slouží ke generování statistiky o využívání a k rozpoznání a řešení zneužití.

  Picoviny a to jsem si do ted myslel, že jste solidni

  OdpovědětSmazat
 5. Nic kolonie z Česka nemá mít vlastní zemědělství ale vše kupovat od západních výrobců. A máme jim platit kdy konečně bude referendum o vystoupení z eu.

  OdpovědětSmazat
 6. Na toto vyjádření EU-komisaře, by naše vláda měla reagovat zablokováním našich plateb do EU. Myslím, že by se to nespravedlivé škálování zemědělských dotací, rychle vyřešilo. Stalo by se to tou, politickou prioritou.
  Ale naše vláda, které nic nehrozí ze strany občanů, avšak působí na ni tlaky z Bruselu, nejspíš bude stále dělat mrtvého brouka.
  Potřebujeme nástroje, aby vláda konala v zájmu občanů této země. Potřebujeme zákony o referendu, o odvolání politiků. Potřebujeme demokracii, nikoliv liberalismus. Volme SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo ovládá EU?
  V pozadí je někdo o kom se vůbec nemluví. Je to ten subjekt, který ve skutečnosti ovládá všechno dění v EU. A není to ani Merkelová, která pouhou figurou na šachovnici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o
   https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

   Smazat
 8. Mimochodem, z EU se dá legálně vystoupit! Což jsme ostatně viděli na Brexitu.

  Vystoupení z EU
  Lisabonská smlouva nově obsahuje ustanovení o dobrovolném vystoupení z EU, čímž uznává, že členské státy mají právo kdykoli z Unie vystoupit.

  https://www.euroskop.cz/8880/sekce/hlavni-zmeny-ve-fungovani-eu/

  Naším cílem je jednoznačně Czexit!

  OdpovědětSmazat
 9. Znovu, znovu, znovu...do omrzení znovu od neuváženého vstupu ČR do tohoto nacistického projektu ani jednou nepřerušená šňůra důkazů o tom, co je EU a její představitelé, včetně neuvěřitelných desetitisíců zaměstnanců zač.

  OdpovědětSmazat
 10. Neplnění smlouvy je důvodem okamžitého vypovězení. Protože toto nepoužil nikdo z našich zástupců už v 2013, začaly nás považovat za vlezdořitě co jsou rádi když je nikdo nerespektuje. Obdivuji pana Davida že to vydrží poslouchat. Jenže většina lidí v 89 měla radost že se k ním domu nastěhovaly paraziti. Zatím si nikdo nechce připustit že kdyby měly doložit vlastněný majetek svým příjmem, tak to by byla mela. Pokud budou všechny pohyby peněz bezhotovostní, bude se vědět o všem a bude to zase obrovský zdroj příjmu pro vyvolené. Krach se opět oddálí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To my si nedokážeme představit jak "ošálit" elektronické "peníze". Ale ono to jde, jen musíte umět "hrát jejich hru". Vám peníze seberou i třeba "omylem" a chybou IT, ale jim NIKDY! Protože Vás opotřebují okrást a "někam" se to musí "přelít".

   Smazat
 11. Tak se podívejte na historii německa a tendence pokračování říše a francie i toho jak to vedou ve francii a dojímejte se plky co vám servírují media oligarchů a poblitici. S eu bilderbergu €araboafriky.
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/africke-zeme-odvadeji-francii-400-bilionu-eur-rocne
  https://www.youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o

  Z PP
  Tragedie úlu trubců . pravyprostor.cz/kazdy-dalsi-den-vlady-kanclerky-merkel-skodi-nemecku/, eš, 06.06.2020 11:18:47
  youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o . .lak 6.6.2020 09:13:46 Odpovědět Soroše asi tak jak dopadnou voba tři úlye maňasů maximálně k smíchu. Stejně jako čínu gutlinka velikosti a významu tak jejich 6. managerů hodnoty předměstí šanghaje. Taková prdítka ztrubcovaných pidi úlů proti medvědovi. Bez medu.
  Reagovat

  novarepublika.cz/2020/06/angela-merkelova-splnila-hitleruv-sen.html ., eš, 06.06.2020 11:32:38
  Anonymní4. června 2020 9:44 . Kolo kolo mlýnský za 4. rýnský :-)))) Vždyť je to v evropě jak za kmenových válek v africe, akorát že se nežerou a nenatahují kůže druhých na bubínky a hlavně formantům neřeknou jak ty exploatace jsou s balastam keců o demokracii kam zkovávají vše.Nic neví ale hlavně že jsou zvyklí papouškovat balasty. No a hlavně že skopčáci a galové tyjí a ti z anglie utekli protože na dvorečku jim kohouta dělat nedovolili.
  Reagovat

  https://pravyprostor.cz/blahopreju-andrejovi-k-prijeti-mezi-cuckare/
  .lak 6.6.2020 12:10:29
  Z ae
  Jaryn
  Dáša
  no rusko by mohlo přestat garantovat hlavně německé hranice a vzít si co dobylo. A připustit v Mošnově základnu US teroristů by znamenalo v případě konfliktu konec česka- protože při velikosti naší země by ruské rakety při likvidaci toho hnižda zhulených amíků zlikvidovaly desítky čtverečních kilometrů země, které by zasáhly celé slezko,část Polska, Slovenska. Čech i Moravy a zamořily celé naše území radioaktivním spadem který by cestoval s větrem po celé evropě. Mohli by jsme si jen přát aby rusové byli solidní a zrušili ty židofašisty jen konvenčními hlavicemi. Jenže po těch provokacích pražských debilů z radnic nevím,nevím.

  0OdpovězČvn 6, 2020 13:06
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  A myslíte si že mají zábrany? Zcela naopak.
  Pokud vím atomovkami aktuálně šermuje musk na mars že chce desetitisíci roztavit póly a udělat tam atmosféru na osídlení. Rusko odpovědělo že tomu chce zabránit, takže asi to nebude o tom že jeden “kaditel nemůže. Jde o to že s jeho satelity 5G si jede svou a je na nejlepší cestě ty desetitisíce tam pověsit. A tedy tady si dělá soroš holubník s evropy, dřív jelcinovým ruskem a patrně další kůň “jelit mává s tímhle. A vy máte představu že jednáte s usa? Pláčete na špatném hrobě. To jde s nářky prostě do nikam a blamujete se jak mentálové, tedy proč asi mameluci. Z jedné strany mne fascinuje proč si myslíte že nejsou hovada co s vámi zametou a ani nemrknou, natož aby jim to brali hlavy.
  https://www.youtube.com/watch?v=ms2DDtXH9bs
  Podívejte se tady na brutopýra co tu mele za bossingostalkingové kádrování všech osobními útoky samovolně i témat názorů, útočný a samozvaný hulvát stále a pořád bez argumentací a postojů a blije a sere “hvězda. Nikdo mu o to nestojí a kromě pár mrzkých zlomyslných primitivních jednotlivců ale je tu maskot webu furt. :-))))
  A likviduje tu očividně úroveň, náhodou tu není a jdou příspěvkyo dvě kategorie výš. Potom to tu zprasí slabikářem a výheky a chválou svých jednoduchých holých “gramatických vět. Fakt to má vše o ničem kromě své glorioly a adorace blba/ů edison.
  https://www.youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o

  0OdpovězUpravČvn 6, 2020 14:39

  OdpovědětSmazat
 12. Takže je Česká republika poškozována Evropskou Unií od roku 2013?
  To by měli všichni čeští europoslanci, včetně eurokomisařky, dát k soudu. Všem jde přece především o Českou republiku, za kterou jsou delegováni.
  Vznesl někdo žádost o plnění od roku 2013, kromě pana MUDr. Davida? Stížnost na porušování smlouvy?
  Co na to miliarda chvilek? Námořní zloději? Nic? Toto poškozování ČR jim nevadí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale nevolená Jourová přece řekla, že tam není od toho, aby hájila zájmy ČR, ale od toho, aby hájila zájmy EU. Pan David pracuje na dvěstě procent pro ČR, ale voliči nacpali do EU drtivou většinu jourových. Poškozování ČR miliardám chvilek a námořním zlodějům nevadí, oni pracují pro IV říši.

   Smazat
 13. Jestli EU vůči ČR prokazatelně neplní daný příslib, je na ČR, aby vůči EU neplnila (sebevědomě) některou z povinností obdobné peněžní hodnoty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zavést vyrovnávací cla (fakticky, určitě by se našla nějaká šikovná vyjebávka - ekologie, veterina atd) na produkci ze zemí, které mají vyšší dotace než my a z toho dotovat naše zemědělce v rámci snahy o soběstačnost (už to zadusili).
   Aby to dobře vypadalo, chtělo by to nějak vznešeně nazvat - Fond spravedlnosti, Zemědělský fond EU, Ekologický zemědělský fond atd

   Smazat
 14. Ale proč není EU v ČR populární? Díky podnikatelům, podnikajicim s českou blbostí, jako já vaše partaj. Zblbnete rusofilní důchodce ze Sudet a ti potom řetězovými hoaxy dokonaji dílo. Pohrdám vámi i vašimi tzv. “Vlastenci”. Děláte co nejhoršího naší zemi můžete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ke komu to 16:36 mluvíte? Co vy víte o řetězových e mailech? Co jsem na internetu, a to je od chvíle, kdy bylo zpřístupněno"vytáčené" připojení, jsem žádný "řetězový" e mail nedostal. A to jedna z mých e mail adres visí, jako podnikatelská, na internetu. Žijete z mainstreamových vyčteninek, vy analytiku.

   Smazat
  2. 16:36
   Zloději nejsou populární ani u zlodějů. Konkretizujte ty řetězové hoaxy, s kterými, jak se zdá, máte praxi. Do vlastenců se nenavážejte, jsou jediní, kdo se snaží zachránit hodnoty své rodné země, a naopak, pohrdají, a nenávidí posthitlerovce, crochtající blahem nad vypleněnou zemí.

   Smazat
  3. Anonymní 6. června 2020 23:52
   Mluví ke svému načalstvu. Protože on vůbec nevjíždí do téma a má už jen polistopadové vzdělání. Všimněte si slovosledu a "argumentace".

   Smazat
 15. Pokud národní ekonomika vygeneruje daňový příjem státu, a ten následně dle národních rozpočtových pravidel postupuje finance krajům a obcím, které je využívají ve prospěch svých občanů, kteří daně odvedli, má to svou logiku. Jakoukoliv logiku však postrádá odvádění financí (výpalného) jakémusi ochránci naší svobody, tedy orgánu, který dbá na naše lepší zítřky. Národní ekonomika a její občané tratí totiž několikrát. 1/ podvazováním národních svobod a kompetencí 2/ skrytou a řízenou implementací neodvolatelných zákonů a nařízení do našeho právního řádu 3/odkrvováním národní ekonomiky odvody ve prospěch Bruselské byrokratické hydry 4/vyváděním zisku nadnárodními korporacemi za služby z národních zdrojů 5/plíživou změnou ekonomiky z technicky vyspělé na závislá odvětví bez vlastního vývoje a výzkumu. Tím je cíleně přerušována kontinuita technického rozvoje a země se propadá mezi rozvojové státy. 6/prosazováním dekadence ve jménu pokroku. O tomhle se RVHP ani nesnilo. Jejím cílem bylo zaostalé agrární země jako bylo Polsko, Bulharsko, Rumunsko..... pozvednout na přibližně stejnou průmyslovou úroveň a to formou dělby práce, která vedla přímo k osvojování tradičních postupů a inovací. Nikdy však RVHP nezasahovala do svobod, zákonů a ekonomik jednotlivých členských zemí. Možnost volného pohybu bez nutnosti stát na hranicích je tedy pouze nepatrným + oproti lavině mínusů. Odejít včera bylo pozdě.

  OdpovědětSmazat
 16. Dotace deformují ekonomiku vždy a tu tržní - kapitalistickou - obzvláště: NENÍ DNES DŮLEŽITÉ ROZUMĚT ČEMUKOLIV V ZMĚDĚLSTVÍ, DŮLEŽOTÉ JE BÝT DOBRÝM AJŤÁKEM A PAK SE PENÍZE JEN SYPOU A HNED V DESÍTKÁCH MILIONŮ. CO "FARMÁŘŮ" Z NULY ZA 20 ROKŮ JEN Z PENĚZ OD DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ POŘÍDIILO PĚKNÉ STATKY, TEDY SPÍŠE DESÍTKY HEKTRŮ KVALITNÍ NEBO JINAK VÝNOSNÉ PŮDY!

  OdpovědětSmazat
 17. Ukázková odpověď germánského nadčlověka.

  OdpovědětSmazat
 18. Hahn rekl at si jde Cesko stezovat na lamparnu.
  Czexit.

  OdpovědětSmazat
 19. http://svobodnenoviny.eu/ceka-evropskou-unii-osud-babylonske-veze/
  https://www.arfa.cz/david-icke-neni-zadny-covid-19-nemame-novy-virus-mame-novy-test-karantena-je-forma-masoveho-muceni-obyvatelstva-novy-rozhovor/
  Evropská unie přežije je tehdy, pokud vyžebrá nekonečně peněz, kterými uplatí své členy a bude přitom hodně mávat rukama – a vůbec neuškodí, když to bude připomínat objímání.Ty peníze si půjčí – za jakoukoli cenu – kromě peněz. Kde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stále si mnoho lidí myslí že za penězmi nutně musí být. Tak ale kapitalistická společnost nefunguje. Peníze tiskne podle potřeby inflace. V současnosti se usiluje o zlikvidování tištěných peněz. Je to drahé a neefektivní pro kontrolu lidstva. Bude zaveden jenom bezhotovostní oběh a tak dokonalá kontrola daňových povinností. Bude to obrovský zdroj příjmu vyvolených. Geniálně to předpověděl Babiš: Všici kradnů. Proto v následujících volbách dostane víc jak 50% hlasů.Nejsem jeho volič ale rozumím moderním otrokům.

   Smazat
 20. Četl jsem, že elektrárna Prunéřov KPONČÍ. To je to výhodné pro ČR? Všechno jsou to jen bláboly, kterými nás EU neustále krmí.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. června 2020 20:07
   Dostatek elektrické energie, by nás mohl svádět k neevropským myšlenkám o obnově našeho průmyslu, našeho strojírenství. Za liberálního Babiše to sice nehrozí, ale po celé Evropě roste popularita pronárodně orientovaných stran. Dá se očekávat, že nám se to nevyhne. Proto je třeba s předstihem, omezovat jejich možnosti. P.K.

   Smazat
  2. 21:31
   No za Babiše hrozí daleko horší. Pan Babiš se řídí jasně dle citátu: "po mně potopa", To jeho čáu lidi mně ut leze na nervy. Čert ho vem.

   Smazat
  3. 21:31
   Kdo věří Babišovi a jeho prolhanosti je tupec.
   Václav

   Smazat
  4. Zřejmě, že ELNA Prunéřov I končí se upeklo docela tajně. Důvodem je že uhlí v blízkých dolech dochází. ELNA Mělník má nějaké uhlí blíže než Prunéřov? Pracoval jsem tam 9 let. Není to nostalgie, že ji zavřou, ale nebude oněch 440 MW současně scházet, dva bloky jely na vytápění oklolních měst. Prý ji během příštích let nahradí ekologické zdroje postavené na jejím místě. Snad to mají naši "národohospodáři" spočítané, nebo to jenom vychází z požadavku EU - zeleného údělu, jako elektro auta ?

   Smazat
 21. Naši zemědělci, pokud o nich budeme takto paušálně hovořit přestože velkou část z nich s významem tohoto termínu nic nepojí, dostávají už dlouho dotace v celkem slušném objemu. Přesto je však podstatný rozdíl mezi nimi a západními zemědělci. Ti naši jsou, oproti západním, dotacemi upláceni především za neproduktivní "zemědělství". Jejich úkolem je utlumovat za poskytnuté dotace hospodářský potenciál půdy, na níž žijeme.
  Někteří to pochopili hned a ti se už dávno špatně nemají. Ostatní už to od nich také okoukali, případně ti nejzatvrzelejší většinou zkrachovali.

  OdpovědětSmazat
 22. Nejhorší je politika - poštvat spotřebitele proti zemědělcům. Opět je slyšet podpásovky, že se mají dobře a chtějí jen zvyšovat ceny. Je to blbost, ale pro slabší nátury je to jednoduché a přijatelné vysvětlení. Je moc složité přiznat, že konečnou cenu ovlivňují dotace z EU, na které většina našich nedosàhne, též rabat obchodníků, cena vody a el.energie (která se například v Německu za poslední 3roky nezvýšila). Že práce v zemědělství není zrovna výhrou, dokazuje nezájem mladých. Nejsem farmář, jen kdysi byli moji předci rolníky, přesto jim držím palce, protože je opravdu potřebujeme.

  OdpovědětSmazat
 23. Dílo Babišovy K.RVY:
  "Po dlouhých osmadvaceti letech uzavírá v těchto dnech svůj provoz pekárna Jednoty v Horním Plané u Lipenské vodní nádrže. Nejsou pekaři a řada lidí odjíždí raději za prací do továren v rakouském příhraničí, kde mají čtyřikrát vyšší plat. Z regionu se kvůli nedostatku práce odstěhovaly v posledních letech tisíce lidí."
  Volte SPD!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebojte se, TOP, Starostové, KDU, Piráti a ODS to napraví. Je třeba Chodit na seance na Letnou s panem Minářem a pravda a láska zvítězí.

   Smazat
  2. Ještě dodatek, předposledních 16 poslanců za pana Okamuru, ho 14 poslalo do konečníku a hlasovalo s demoblokem. Blbci by neměli mít vlastní stát. Nic špatného se nemůže stát, je to jenom přírodní selekce, hlupáci by se neměli rozmnožovat!

   Smazat
  3. Nejsou pekaři? Ale řemesel přece netřeba, za pár let ani do Rakouska nebude mít kdo dojíždět. 30 let jsou potomci vychováváni k přesvědčení, že práce rukama je fuj, a jenom příjmy z neziskovek jsou to pravé.

   Smazat
  4. 20:49
   No je mi to jasné na tobě se to už podepsalo.
   Václav
   Jistě máš rozsáhlou rodinu a spoustu dětí. Tací jako ty se množí jako podkani

   Smazat
 24. http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/3276-zavrete-uz-tomu-moravcovi-usta-ale-nejen-jemu-ekonomicka-krize

  https://www.email.cz/download/k/HhV_66bFaMm19fk9MwAYjM3iKgkX8bWaV5fbXckymIEOXu3YwusDjqjfcmG0a37t8feKeeQ/10000000_637852120123262_5813804938890838016_n.mp4
  Kto to nezažil, neuverí.

  OdpovědětSmazat
 25. I kdybych si musela vzít půjčku, raději si koupím západní jogurt za 10000,- než východní za 1,- protože jsme součástí demokratické civilizace. Nedělám si iluze, že v tom jogurtu za korunu by byl schován i závazek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to vám přeji dlouhý a spokojený život - na ulici po bankrotu. Ten závazek je mnohem větší v tom za 10000,-, protože vy zadlužujete finančně i morálně i své vámi asi hóóódně ""milované" prapravnuky". (vaše oslovení s vé na počátku jsem úmyslně psal s malým ...)

   Smazat
  2. Za tou půjčkou je ovšem taky schován závazek, případně následná exekuce.

   Smazat
  3. 0:50

   Moudrá to žena... :-)
   Je vidět, že vám to správně politicky myslí. Jste člověk nového typu, jen víc takových a bude na světě dobře :-D

   Smazat
  4. 0:50 používáte pojmy, kterým zjevně nerozumíte. Váš projev, to je víra proměněná ve fanatismus. Vy civilizovaná demokratko. Pokud byste byla schopna věcné úvahy, zjistíte, že jsme, chtě nechtě, součástí mocenského bloku, který ztrácí na hospodářské a staví na vojenské síle, kdy každý máme jen tolik demokracie, jakým majetkem disponujeme.

   Smazat
  5. Se zapadnim jogurtem za 10000 na vecne casy, a nikdy jinak.

   Smazat
 26. Vypovědět smlouvu a vystoupit z EU by bylo dobré. Ale do EU vůbec nevstupovat by bylo ještě lepší. Vzpomene si někdo na program Dr. Miroslava Sládka?
  Jo, toho, co ho nechal prolhaný Venca Flaška zavřít, aby mohl být presidentem?

  OdpovědětSmazat
 27. A vůl zůstane volem.- to je pro příspěvek anonyma 0:50
  Václav

  OdpovědětSmazat
 28. Jediné řešení. Přijmout zákon o referendu, vypsat referendum o vystoupení Česka z EU a vystoupit. Ať žije Czexit.

  OdpovědětSmazat
 29. 0:50 Oškliví se vám i výrobky z Číny, nebo léky z Indie, které jsou maskovány pod jiným výrobcem (maximálně místem balení) ?

  OdpovědětSmazat
 30. Doopravdy pohled na potravinovou závislost kerý ukazuje na hloupou nánu.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 31. Věta jednoho nejmenovaného ministra zemědělství ještě za totáče :
  " Když dáš krávě do držky, ona ti dá do dížky "...

  OdpovědětSmazat
 32. Jaká práva mají Slované, kolonisté v kolonii a otroci na plantážích. Kdo vlastně vládne od roku 1918 po současnost tomuto území a obyvatelstvu?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.