Reklama

neděle 14. června 2020

Svět ruskýma očima 563

Zajoch

14. 6. 2020
Pozvání Putina od Trumpa a Johnsona * Turecko není země, která by dokázala trvale plnit své závazky * Jak vidí historik a novinář a v posledních šesti letech dopisovatel radia Sputnik současnou situaci v USA
Proč se Putin odříká summitů s Trumpem a Johnsonem

Ljubov Stěpušova
5. června 2020


Vladimir Putin dostal najednou dvě pozvání ze Západu na summity. Od Trumpa na G7 a od Johnsona, které se týká vakcíny na koronavirus. Druhé pozvání již odmítl a to prvé dopadne pravděpodobně stejně. Proč to?


Putin nepojede na summit zorganizovaný Johnsonem


Ač byly ohlášeny vznešené cíle summitu, zejména „mobilizace zdrojů nutných k zajištění všeobecné dostupnosti vakcíny proti novému koronaviru“, ruský prezident pozvání nepřijal. V prohlášení zveřejněném na webu vlády Británie se říká: „Cílem summitu je získat alespoň 7,4 miliardy USD, aby se mohlo ochránit ještě 300 milionů dětí před infekčními nemocemi (spalničky, břišní tyfus, dětská obrna) a v dalších pěti letech zachránit až 8 milionů životů.“

Je očividné, že Putin odmítl proto, že chtěl být solidární s čínským vůdcem, který ještě před ním cestu odmítl. Peking je na Západě viněn z toho, že i když nový virus nevytvořil, tak tajil jeho nakažlivost a nevaroval před ním včas ostatní země.

Putin na solidaritu nikdy nezapomíná a Si Ťin-pching jej v poslední době podpořil v OSN v záležitosti Krymu, Sýrie, Venezuely, Íránu a ve věci odstoupení USA od smluv o zbrzdění závodů ve zbrojení. Sice to nebylo vždy kategorické, Peking se spíše zdržel hlasování o západních rezolucích, ale i tato podpora byla důležitá.


Trump svolává summit s programem proti Číně


Trump rovnou oznámil, že bude summit G7 namířen proti Číně a že se bude uvažovat, co udělat s Čínou poté, kdy „zavedla svět na pokraj přežití“.

Kreml dosud mlčí, ale dal na vědomí, že by bylo správné Čínu na G7 pozvat. Přece mluvit o Číně bez Číny je stejná hloupost jako mluvit o Rusku bez Ruska. A právě s tímto odůvodněním spojencům pozval Trump Putina. Řekl: „Polovina setkání G7 je věnována Rusku a pokud by na setkání Rusko bylo, nacházelo by se řešení mnohem snadněji. … Po schůzce stejně někdo musí telefonovat Putinovi a spolupracovat s ním na mnoha otázkách.“
Trump chce rozšířit summit o Rusko, ale krom něho i o Austrálii, Jižní Koreu a Indii. Canberra i Nové Dillí plán přijaly. Proč, je jasné. S Indií je Čína dávno na kordy z důvodů politických i územních. Austrálie má u Číny vroubek kvůli svému nadšení s jakým uznala odpovědnost Pekingu za rozšíření koronaviru. Přišla tak o možnost vyvážet do Číny maso a utrpěla značné hospodářské ztráty.Rusko si cení postoje Číny, a ne Západu


Tiskový tajemník ruského prezidenta Peskov uvedl, že Spojené státy Čínu nesprávně viní z rozšiřování koronaviru, když nemají důkazy. Pro CNBC řekl, že Rusko nemůže „projevit solidaritu“ s prohlášeními USA na adresu Číny a podtrhl důležitost vztahů Moskvy a Pekingu. Podle něho není uprostřed těžké krize vhodná doba obviňovat ze všeho WHO a den nato Čínu. Rusko má své vztahy s Čínou a cení si jich. Uvedl: „Jde o vztah vzájemné spolupráce a snažíme se spolupráci v této vážné krizi užívat. Vyměňujeme si informace, protokoly o léčení atd.“

Jsou tu i další záležitosti. Podle Reuters se v březnu snížil dovoz surové ropy ze Saúdské Arábie o 1,6 % ve srovnání s předešlým rokem, ale nákup od ruského dodavatele se zvýšil o 31 %. Čína oceňuje politickou podporu Ruska. Čínské nákupy podporují ruský rozpočet v době, kdy ceny plynu i ropy prudce spadly. I to Moskva hodnotí.

Co oceňovat ve vztazích se Západem? Všechno je zcela pesimistické a posilované neustálými sankcemi proti Moskvě.

Převzato z Pravda.ru

***

Řež v Sýrii: Turci pomohli letectvu a Syrské arabské armádě zničit stovku militantů a techniku

10. června 2020

Teroristická skupina Hurras ad-Din se dne 8. června pokusila o útok na syrská vojska v údolí Al-Gab. Útok nebyl úspěšný a teroristy to stálo přibližně 100 útočníků a desítky kusů vojenské techniky. Podrobnosti sdělil vojenský zdroj.

Krom teroristů utrpěl ránu i obraz Turecka, které je garantem plnění dohod s Ruskem ohledně režimu příměří v deeskalační zóně v Idlibu. Ankara Rusku slíbila, že bude nejen kontrolovat jí podřízené bojovníky Syrské národní armády, ale také bude potlačovat jakékoliv snahy teroristů o zahájení vojenských akcí proti vládním silám. Nástup Hurras ad-Din v údolí Al-Gab ukázal celou neschopnost Turecka dodržovat svou část úmluvy.

Turecko by se chtělo nějak očistit před Ruskem a zahraničními partnery, proto poskytlo během útoku teroristů syrské i ruské straně souřadnice seskupení bojovníků, které mu byly známy. Přitom Ankara schválila syrskému letectvu útoky na pozice teroristů. Letectvo zničilo přední oddíly banditů. Schválila i útoky ruských bojových letadel. Požadovala jen, aby se neútočilo na obydlená místa, kde mezi teroristy „pracují“ turečtí poradci.

Po jednání s tureckou stranou provedla ruská letadla čtyři cílené útoky bombardérem Su-24 na polní sklady militantů, tři z toho byly se zbraněmi a municí a jeden s palivem. Ruská armáda vždy vybrala cíle mimo osady. Ruské útoky nezpůsobily velké škody lidem v osadách, ale zato ztráty na munici a palivu znemožnily teroristům dále účinně bojovat proti syrským vládním vojskům.

I přes tuto spolupráci nebude zřejmě obnoven obraz Turecka jako země schopné plnit závazky, které na sebe vzalo. Neúspěch Ankary v potlačení teroristů v Sýrii zřejmě povede k obnovení bojů tak obtížně zastavených. Důvěra k Turecku je zřejmě vyčerpaná. Jestliže se budou útoky teroristů opakovat, nezbude vládě Sýrie jiná možnost, než definitivně neutralizovat hrozbu od militantů, aby zajistila bezpečnost syrských občanů.

Převzato z Rusvesna.su
***


Po protestní vlně nastávají v USA změny


Rustem Safronov
11. června 2020


Proč smrt nevýznamného člověka Floyda , vyhazovače v baru, vyvolala v USA tolik rozhořčení? Zabíjení černochů v USA není nijak vzácné. V předešlých měsících se několik takových zabití událo. Avšak tato vražda byla spáchána mimořádně cynicky. Floyd byl pohřben dne 9. června. Na bohoslužbě za jeho duši promluvil známý černošský kazatel reverend Sharpton. V proslovu se obrátil k úřadům, k policii a k celé americké veřejnosti: „Sejměte koleno z našeho krku!“

Pravicová média dokazovala, že policie zabíjí bílé nejméně stejně jako černé, ne-li dokonce víc. Loni jich bylo zabito 370 a černých 235. Jenomže černých je v USA toliko 13 %, takže relativně je zabito mnohem více černých.

V případě Floyda není důležité, že seděl za ozbrojenou loupež 5 let, že byl narkoman a prý i „nositel koronaviru“. Potrestat někoho zabitím bez důvodu za dřívější prohřešky nejde. Je to v rozporu s vládnoucí třídou a médii stále propagovaným duchem amerikanismu, ale i se základními principy lidské společnosti.

Hlavně toto byl důvod rozsáhlých protestů. Ničení a loupeže trvaly dva až tři dny. Byly relativně rychle potlačeny jednak pořádkovými silami a potom i samotnými protestujícími, kteří nechtěli být spojováni se zloději a chuligány.

Jako chuligáni se začala chovat nevýznamná část protestujících, využila obecnou nespokojenost k rabování. Například v St. Luis byl při krádeži v zastavárně zabit bývalý policista – černoch. Vrahem přitom byl rovněž černoch.

Je dobré podtrhnout, že demonstrace byly převážně pokojné. Trvaly téměř dva týdny v jednom kuse. V sobotu 6. června se ve Washingtonu na ulici Lafayette, jež sousedí s Bílým domem, sešlo asi 10 tisíc lidí. Shromáždění bylo pokojné, lidé požadovali rasovou spravedlnost a reformy policie. Skandovali: „Black lives matter!“ Pochopitelně, že jsou i extrémistická prohlášení, jako třeba aby se policii zastavilo financování. Obecně ale byla situace pozitivní.


Jak Trump nažhavil situaci


Trump sám začátkem minulého týdne situaci zhoršil. Při nepokojích sliboval, že pošle do ulic kromě národní gardy i armádu. Ministr obrany Esper s tím nesouhlasil. Bývalý ministr obrany Mattis uvedl, že „poprvé máme co do činění s prezidentem, který lidi nesjednocuje, ale rozděluje“. Nespokojeni s ním byli i církevní činitelé, když stál s biblí v rukou na náměstí Lafayette vedle chrámu poškozeného ohněm založeným protestujícími. Podle duchovních není bible rekvizita na pózování.

Proti použití národní gardy se postavila starostka Washingtonu Bowserová. Přesto bylo několik gardistů přítomno. Starostka Washingtonu a prezident se počastovali několika ostrými výtkami. Trump ji obvinil, že je na starostku slabá a nedokáže zajistit pořádek. Ovšem ona je Afroameričanka a s manifestujícími byla solidární. Snažila se nejbujnější rebely uklidnit přátelským slovem.


Jak se situace změnila?


Trump se vzdal snahy využít v amerických městech ozbrojené síly USA, pochopil, že udělal chybu. Poté se situace změnila, zůstaly jen protesty, a loupeže a krádeže v obchodech téměř ustaly. Není na místě považovat to, co proběhlo, za nějakou vzpouru černochů proti „bílé Americe“. Protestů se zúčastnilo i mnoho bílých a část Hispánců. Přitom černoši a Hispánci se příliš v lásce nemají. Konkurují si na trhu práce. Ovšem zde se zájmy sešly, policejním násilím netrpí jenom černoši. Proto společně požadovali reformu policie.

V USA jsou zábrany policistů k použití zbraní mnohem menší než u policistů v Rusku. Jakýkoliv neopatrný pohyb mohou považovat za pokus o použití zbraně a hned střílejí. Autor tohoto článku bydlí ve smíšené čtvrti s převládajícím černým obyvatelstvem. Lidé jsou tam přátelští, rádi rozmlouvají i s neznámými, obzvláště s Rusy. Když v jedné chvíli pozoroval skupinu hráčů domina, přišel k němu jeden z nich a požádal ho, aby dal ruce z kapes. Vysvětlil mu, že se bál, že by mohl střílet.

V americké společnosti je trvalé napětí. Dochází k rasovým vraždám, a to nejen ze strany policie. Podle autora článku nechybí v současných protestech agresivní složka. Historik z New Jersey David Kerans řekl: „Vím, že je rasismus v USA vážným problémem. A samozřejmě musí být problém policejní tvrdosti a rasového profilování vyřešen. Je smutné, když jsou lidé podezíráni jen kvůli barvě kůže. Řada liberálních autorů se snaží čtenáři dát na vědomí, že je běloch rasista a nese historickou vinu.“ Kerans označil problém za vážný, ale nemá se stát ústředním bodem amerického života. Podle něj to není jediná vina amerického státu. Vinou je i genocida rodilých Indiánů a jejich zahnání do rezervací. Vinou je lid bombardovaný ve Vietnamu. Rasismus v Americe je, ale problém nesmí být doveden do absurdity tím, že se prohlásí za klíčový.

Problémy v USA byly zesíleny také karanténou, jejímž důsledkem byla ztráta zaměstnání milionů Američanů. Tím se nahromadilo sociální roztrpčení a byly stimulovány rozsáhlé protesty.

Během minulých desetiletí probíhala eroze střední třídy. Nehledě na zavádění pozitivních programů pro černošskou menšinu je její postavení trvale složité. Existuje strukturní rasismus. Černoši mají, bez ohledu na kvóty, menší šanci na dobré zaměstnání. Kratší dobu žijí a jsou více nemocní.

Trump byl před pandemií úspěšný. Vytvářel pracovní místa. Biden se snaží využít a ovládnout protestní vlnu.

Je zřejmé, že přicházejí změny. Po protestech v šedesátých a sedmdesátých letech dvacátého století se Amerika dost změnila. Zbavila se rasové segregace, ukončila válku ve Vietnamu, zkrotila tajné služby v Kongresu. Jaké změny se chystají nyní? Zajisté jsou nevyhnutelné důležité reformy v policii a v dalších orgánech chránících práva občanů. Ostatně uvidíme.

Převzato z Pravda.ru
38 komentářů :

 1. V šedesátých a sedmdesátých letech proti sociální nerovnosti, rasismu a válce ve Vietnamu protestovali a demonstrace organizovali po celém světě hlavně mladí lidé, studenti. Dokonce se organizovali akce mladých v rámci celosvětového hnutí studenstva. Pořádali světové festivaly studenstva, kde studenti hlasitě mluvili do tehdejší politiky. No to bylo, netřeba vzpomínek. Jen tak přemýšlým, kde jsou dnes takoví aktivní mladí lidé, jako tenkrát? Snad v milionu chvilek? No to by proti svým předchůdcům klesli pod vedením nedouka Mináře hodně hluboko. Tenkrát i ti Hipies nebyli úplně zbyteční. Máme hodně studovanejch mladejch ale žádné mozky mezi nimi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou téměř dokonale spoutáni onou neviditelnou sítí "XG" "reformovaného" školství, podle "anglosaského vzoru", které jim záměrně znemožňuje dávat události do souvislostí. A především proto se mohou konat takové zhovadilosti po světě. Jenom manipulátoři šikovně využívají přirozený mezigenerační konflikt, spolu s touhou po "nějakých" změnách.

   Vymazat
 2. Najednou je Rusko-Putin v kurzu,Trump potřebuje získat nějaký trumf před volbami,jinak prohraje.Putin to dobře ví o co jde Trupovi a navíc,rozhádat Rusko s Čínou,vlastně oslabit oba státy.Putin nesmí promarnit šanci a oslabit právě USA.Trump právě chce obvinit Čínu z úniku koronaviru z Čínské laboratoře proniknutí do celého světa,co nelze dokázat,ale spáš se nabízí to rčení,zloděj křičí chyťte zloděje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám na vznik a únik Covid svůj názor. Před rokem proběhla i našimi médii zpráva, že v USA umírají kuřáci elektronických cigaret na následky těžkých respiračních potíží. Dodatek zněl, že u nás se nic takového nezaznamenalo.
   V srpnu loňského roku, opět i v našich médiích, další zpráva, že americké úřady zavřeli biologickou laboratoř ve Fort Detrick. Důvodem byl špatný systém odvodu odpadních vod. Obě zprávy se týkaly zejména východního pobřeží USA.
   Jsem přesvědčený, že země původu viru není Čína, ale USA. Čína nový virus jako první identifikovala a oznámila světu. Toho se chytili někteří politici a jim spřízněná média a okamžitě označili Čínu, jako zemi původu.
   Virus se tak stal součástí protičínské kampaně, která může mít tragické dopady pro zbytek světa. A vývoj může mít spoustu scénářů. Od prohloubení ekonomické války až po válku skutečnou, atomovou.

   Vymazat
  2. Trump není hloupý, ať má na něho kdokoliv svůj názor. Jeho antičínská vyjádření nelze brát doslova. Pracuje s elektorátem, jaký má - hloupý, nevzdělaný americký volič s vymytým mozkem.
   Jemu musí předhodit nepřítele a ukázat jak s ním udatně bojuje. Zdá se, že vcelku úspěšně, to dělá.

   Vymazat
  3. 18,21
   Pak by se ale měl vyvarovat hysterického osočování. On své emoce možná udrží na uzdě. Jeho případný nástupce už nemusí. A Trumpem oblblý dav bude jeho nástupci ještě tleskat, až potáhne na Čínu.

   Vymazat
  4. 20:09. Tak máte pravdu, určitě je to i otázka míry. Snad ví co dělá... Nicméně dnes jde o to, aby vyhrál volby, to je prvotní.

   Vymazat
  5. Ad Heriot - naprostý souhlas!

   Vymazat
 3. USA je nemocna zeme, vedena silenci a zm.dy.

  OdpovědětVymazat
 4. No jo no, obraz Turecka - jen taková úvaha: Co když Turci vyváží džihádisty ze Sýrie do Libye s tichým souhlasem Ruska, USA a EU a proto nikdo nebrání tureckým lodím i přes embargo do Libye doplout? Dají se tam lépe zlikvidovat, nikdo z US+EU neztratí tvář a pro RF Turecko sníží počet šmejdů v Sýrii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajimave a pravdepodobne.
   Ale Erdoganovi se neda verit v nicem.

   Vymazat
 5. Mam deti v USA od r. 1989, kdy jsme tam emigrovali. Uz i pro ne plati, ze se tam zit neda, nekolik let. Bohuzel, kvuli USA se nada zit uz i na mnoha jichych mistech planety. Nevite o nejake jine? Lepsi planetu tady nemate?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16.52 Co se vám v Čechách nelíbilo , člověk má žít ve své vlasti a svou prací ji zvelebovat !

   Vymazat
  2. 18:22 - co chcete zvelebovat se šmejdy, které hlupáci volí? Kdo mohl tušit, co je to za hajzly a o co jim jde?! Minule jsem viděl Milouše Jakeše, jak sedí na červené "lavičce" ze sudu a prkna za 850.000Kč a já se mu v duchu omlouval.
   Stejně si ho najdu a řeknu mu, co si myslím, zaslouží si to a mně se uleví.

   Vymazat
  3. A co jste mu proved, že se mu osobně potřebujete omlouvat?

   Vymazat
  4. Anonymní14. června 2020 18:22
   Naprosto přesně. Někdo si myslí, že někde létají pečení holubi do huby a potom očekává politování, když zjistí, že to tak není. A ještě na vlasteneckém webu, to už je přímo provokace. P.K.

   Vymazat
 6. Co se týče Ušáků, je asi na čase začít používat osvědčené praktiky. Nejlepší by byla nějaká rezoluce o nedodržování svobody a demokracie, barevnou revoluci si státní elita vyrobila sama, ještě by byly potřebné nějaké ty sankcičky a zkroutit jim ruku tak aby dělali co svět potřebuje. Všechno to jsou osvědčené a jimi vyzkoušené metody, které oni uplatňovali po celém světě, takže není třeba nic vymýšlet. Atomovou bombu a agent Orange a bombardování měst bych určitě nepoužíval.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 7. Vakcína proti Covid 19 je mýtus. Pro politiky tahák na voliče a pro farmaceutický byznys tahák na prachy veřejnosti.
  Dnes jsem poslouchal dr. Pekovou a ta potvrdila to, co si již delší dobu myslím. Covid je umělý, lidmi stvořený virus. Po lidských úpravách se překotně množí, přičemž při množení dochází k přepisování genomu. Rychlost, k jaké byl naprogramován ale zapříčinila, že při přepisu dochází ke spoustě chyb. A ty mají za následek spoustu mutací. Už dnes se odhaduje asi stovka různých zmutovaných kmenů a rychle přibývají další. Vakcínu lze vyrobit, ale na stabilní virus, který se nemění.
  Na vysvětlenou, chřipka má něco přes čtyřicet známých kmenů. Očkování se provádí na základě "kvalifikovaného odhadu" imunologů, kteří odhadnou, který kmen bude v následující sezoně dominovat. Nechají vyrobit vakcínu a ta se očkuje. Chřipkové viry jsou ale stabilní. Alespoň ve srovnání s Covid.
  Mudrcové navíc zjistili, že některé kmeny jsou pro člověka méně nebezpečné a některé vražedné. To všechno vytváří podmínky, které posouvají možnost výroby vakcíny do roviny Sci fi. Virus je tu s námi krátkou dobu a navíc se neustále mění.
  Nevím, jak to všechno skončí. Chci věřit, stejně jako dr. Peková, že virus vyčerpá své možnosti a samovolně zanikne. To znamená, že pozabíjí rizikovou skupinu lidí a zbytek se mu dokáže ubránit. Ale jeho neustálá mutace nabízí mnoho scénářů dalšího vývoje.

  OdpovědětVymazat
 8. K zabíjení černých a bílých v USA asi tolik. Černých je sice uvedených 13%. Ale v rámci objektivity by se mělo ještě uvést, kolika procenty se podílejí na celkové kriminalitě.
  Ono je to totiž podobné, jako u nás s cikány. Těch je také pouhý zlomek, ale kriminály plní výrazně vyšším číslem, než jakým se podílejí na skladbě společnosti.

  OdpovědětVymazat
 9. Ať si Erda vykasaný vyváží co chce třeba do Kakánie. Vyrobil zmetky, a kdo stojí o zmetky? Kde smrdí osmanský zmetek , tam to zavání chemickými vzorci.
  V Libyi ropnými, a pokud se erdovi nakopnutému nebude dařit , tak spustí ty syrské.
  Zvládl arménskou genocidu, tím spíše zvládne svoje uřezávače hlav.

  OdpovědětVymazat
 10. I - ironie

  Vymyslel jsem scénář pro film, který (ve světle posledních událostí) nikdy nikdo nenatočí.

  V úvodu filmu "afroamerický" aktivista BLM do mikrofonu mnohatisícovému davu vyřvává o bílých vykořisťovatelích a o jejich privilegiích jen pro bílé, kvůli kterým si "afroameričané" nemohou dobře zařídit svůj život.

  Ráno se probouzí v těle bílého Američana, pracujícího v obyčejném úřadě a kterému hrozí propuštění z práce. Čeká kdy už k němu přijdou ta "privilegia bílých", ale ty nepřichází. A začíná makat jako čert, poznávaje reálný stav věcí.

  Ve finále jej z práce propouští z vymyšleného důvodu a na jeho místo přijímají "afroameričana". Hotovo. Konec.

  Hořící zadky drancujících budou vidět také z družice.

  Převzato: https://pandoraopen.ru/2020-06-14/belye-privilegii/
  (nepatrně politkorektně upraveno)

  OdpovědětVymazat
 11. Už to, že USA vydali zákon, který má stíhat soudce ICC (mezinárodní tribunál na souzení válečných zločinců), který si dovolil stíhat zločiny amerických žoldnéřů v Afganistánu a všude tam, kde páchali zvěrstva proti lidskosti, tedy i za zločiny v My Lai, či Hirošimě a Nagasaki. Mírumilovné Rusko a ČÍNA se nepotřebují zahazovat s kuplířem a sluhou nejagresivnějších kruhů v USA. Sláva Rusku a Číně za mírovou politiku ve světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potřebuje armádu na své straně. Neomlouvám, jen konstatuji.

   Vymazat
 12. Před mnoha lety jsem tady napsal: Teď stojí AURORA na Misisipi. To jste se mi smály i ten Světlonoš HONOLULU. Bylo to míněno samozřejmě obrazně. Starý nenapravitelný blbec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 21:36 - Honolulu je asi hodně zmatený a určitě také klečel na koleně před demonstranty. Jeho osobní víra ve svobodu a demokrácii zcela splaskla.

   Vymazat
  2. Z Aurory se bojí Západ vystřelit, protože by zřejmě prohrál.

   Vymazat
 13. Rusko moc dobře ví že Čína je spojenec a společně vyhrají. V Sýrii turek podporuje džihádisty které přemisťuje do Libye.

  OdpovědětVymazat
 14. Objevují se poněkud protichůdné až zmatené zprávy. Dneska mělo dojít v Turecku k jednání Lavrov , Šojgu s protějšky. Nakonec snad bylo odvoláno, neb prý není, o čem jednat. Erda degenerovaný sám sobě ví nejlépe rady.
  Houstone to na Řecko-Tureckých hranicích a osmanské stíhačky vlétly na irácké území za účelem bombardování.
  17/?/ erdových stíhaček zamířilo k Libyi, aby připravily lepší vyjednávací pozici s Rusy. Haftárem však byly zaměřeny a protože nejsou vybaveny raketovými dálkovými ekvivalenty, tak se do řádného souboje raději nepustily. V pohybu bylo také několik lodí a tankovací éro. Erda nakopnutý mávl rukou a prohlásil , že to bylo jen cvičení.
  Pravda je ovšem taková, že osman se chystá na plnou invazi do Libye. Velet akci bude Rommel Nádherný. Jestlipak má rezervní boxerky? Ty se budou hodit.
  Egypt dvakrát přerušil let ruských nákladních Antonovů mířících patrně do Libye. Důvod není znám, ale jde o horké území celkově, takže každý může domýšlet podle vlastního úsudku.
  Haftar přesunuje na "východ" spoustu nové výzbroje. Nevypadá to poklidně.

  OdpovědětVymazat
 15. „Vypadá jako vstup pouze pro černé!“ Troufalé rozhodnutí vedení Švandova divadla pobouřilo Čechy. Co provedlo?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020061412089416-vypada-jako-vstup-pouze-pro-cerne-troufale-rozhodnuti-vedeni-svandova-divadla-pobourilo-cechy-co/

  OdpovědětVymazat
 16. Polský ministr vnitra: Masová migrace vede k tragickým sociálním, rasovým a náboženským konfliktům

  Polský ministr vnitra Mariusz Kamiński ujistil polské občany, že vláda strany Právo a spravedlnost (PiS) bude proti přemístění nelegálních migrantů do Polska a že tento názor je jasný a „neobchodovatelný“.

  „Polská vláda nepřijme povinné nelegální přesídlování migrantů,“ uvedl podle polského deníku TVP Info.

  http://svobodnenoviny.eu/polsky-ministr-vnitra-masova-migrace-vede-k-tragickym-socialnim-rasovym-a-nabozenskym-konfliktum/

  OdpovědětVymazat
 17. Nevím proč se snažíme řešit světový problém z hlediska imlerií. Ať fandíme kterékoliv mocnosti je to asi jedno, hybatelé jsou nadnárodní korporace, které určují politiku států. Jsou pro nás neviditelní, protože jsou ukrytí za státní politiky. Co s tím dělat, těžko radit, snad by pomohlo brzdit globalizaci, která je pro ně živnou půdou.

  OdpovědětVymazat
 18. Žádná konstruktivní jednání už nejsou možná. 9/11 byla překročena pomyslná hranice do které bylo možné něco vyjednat. Od té doby i malinkatý paraziteček z obavy že by přišel o to co nakradl se začal vzpouzet a takových až do těch největších je skoro polovina a proto se s tím jednáním nedá nic dělat. Jak chcete omezit parazity. Sociální kredit člověka zavádějí v Číně a bude to pokračovat tam kde si uvědomí že být morální je normální a když jsem něco udělal špatně tak to musím odčinit. Čeká nás bezhotovostní platební styk a to bude mela protože "VŠICI KRADNŮ" a daně se mají platit z každého příjmu i ze spropitného. Starý nenapravitelný blbec.

  OdpovědětVymazat
 19. Aby libyjska situace byla ještě komplikovanější, tak dneska jako když utne, vlétl do tureckého sprostotu ministr zamini Íránu. Prý si potřásli nápytelníky a všechno bylo OK. Jenže tak jednoduché to opravdu není.
  Írán varoval erdu bombometčíka před následky jeho úmyslu sosat cizí naftu. Sýrie je varováním pro všechny. Salámová metoda se začíná zajídat každé straně. Protože nic neřeší. Dokonce to není ani Status Quo. Jde o těžké Black Sabbath - War of Pigs.
  Tug of War je jenom hekání ... unaví i diskusní voly na stránkách údajně české armády. Emerice už spadlo třetí letadlo prakticky během jednoho měsíce, ale pozor! - osmanské drony jsou na vítězném postupu.
  Jemen je dneska téměř zapomenutá válka, Libye k tomu směřuje.
  Můžeme konstatovat z historie: Na západní frontě klid.

  OdpovědětVymazat
 20. Takže potvrzeno: Do Turka Rus neletěl , protože ten nic nerespektuje. Co řekl včera, už včera nebyla pravda. Nakonec se spekuluje, že do svého libyjského protektorátu umístí zakoupený ruský S 400, aby mohl v klidu sosat cizí naftu.Snad právě proto nebyl ještě uveden do funkčního stavu.

  OdpovědětVymazat
 21. Proti osmanskemu aktivismu se začíná toporit Arabska liga. Irák je tím definitivně potvrzen.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 22. Ať chceme, nebo nechceme, odehrává se to za našimi humny.

  OdpovědětVymazat
 23. Jsem jen sprostý pragmatik a zajímá mne co nás ty lokální války budou stát, zda jen zdražení nafty, nebo ještě něco dalšího. Nezlobte se, na "osvobozenecké a spravedlivé" války dávno nevěřím a fandit jednomu ze soupeřů nebudu.

  OdpovědětVymazat
 24. Situace se komusi vymyká zpod konTROLLy. Mexiko nabídlo Venezuele vyvoz svého benzinu. Odbyt je odbyt. Írán nenechává nic nahode, a svoje vlastní tankery s benzínem také do Venezuely hodlá více chranit. V Dubaji na nejvyšší budově promitli rukou vlajku u příležitosti ruskeho vyroci.
  Mezitim Írán nazdal, že je třeba s Rusy po Covid 19 rychle zintenzivnit kontakty ve světle korejsko-korejskych výbuchu a indicko-cinske ruznice.
  USA se dal blíží , a již jsou vzapeti.
  Posílám esemesky svym různe namodralym a sametove degenerovanym známým , co jako říkají situation?
  Nebudete verit! Fuckuji me h@vnem.
  Nezávidím jim. Někteří před závěrečnou cílovou rovinou vyměnili už tolik dresu, že přes cilovou leynu poběží s holymi prdelemi.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.