Reklama

pondělí 1. června 2020

Syrští Kurdové požadují vyšetřování únosů žen v Afrínu

Ivan David
1. 6. 2020
Proturečtí džihádisté z nejrůznějších odnoží Al Kajdy, dále takzvané Svobodné syrské armády (FSA), a dokonce zasloužilí džihádisté z ISIS si udělali ze syrského kantonu Afrín, který Turecko dobylo v roce 2018, neomezený zdroj peněz a požitků. Peníze loupí a vydírají u obyvatel, většinou Kurdů, kteří v kantonu zůstali i po okupaci a poté, co 150 000 lidí prchlo. Požitky si obstarávají unášením žen. Unášejí také za účelem výkupného, mučí a zabíjejí, znesvěcují kurdské a jezídské svatyně a hřbitovy. A v neposlední řadě si „dopřávají“ neomezený zdroj sexu tím, že unášejí ženy coby sexuální otrokyně. Stejná praxe jako v tzv. Islámském státu. 


Server Kurdistán 24 píše mimo jiné:
„Kurdská autonomní správa v severní a východní Sýrii (AANES) v sobotu vyzvala k mezinárodnímu vyšetřování únosu žen z Afrínu poté, co bylo v sídle džihádistů napojených na tureckou armádu nalezeno osm žen.
Autonomní správa odsoudila násilí na ženách v Afrínu a vyzvala feministické organizace, OSN, Rusko a USA, aby odsoudily tyto činy.
Vláda rovněž vyzvala mezinárodní subjekty, aby vyjádřily jasné stanovisko vůči divizi Hamza, spolupracující s tureckou armádou, a dalším militantním skupinám podporovaným Tureckem. Rovněž požadují provedení mezinárodního vyšetřování a držení osob odpovědných za tato porušení a ukončení těchto porušování.“

Od okupace Afrinu v březnu 2018 Tureckem a jeho proxy milicemi se ženy staly oběťmi nejrůznějších násilných útoků včetně znásilnění a nucených sňatků.
Podle zprávy Střediska pro média v Afrinu byly stovky žen uneseny islámskými frakcemi. Záminkou bylo obvinění ze spolupráce s kurdskou samosprávou.
Mnoho z nich je stále nezvěstných i proto, že v Afrínu a dalších provinciích okupovaných Tureckem v Sýrii neexistuje nic jako právní stát.

Během nedávných střetů mezi konkurenčními tureckými skupinami Hamza Division a Jaysh al-Islam ve čtvrtek byli zabiti nejméně tři civilisté. Existuje video, které ukazuje, že bojovníci Jaysh al-Islám našli unesené ženy v centrále divize Hamza poté, co na ni zaútočili.
Místní monitor, zpravodajský web Ezdina, identifikoval dvě ženy, které byly uneseny.
Patřily k nim Haifa al-Jasem, která byla údajně unesena kvůli spolupráci s autonomní správou, protože před tureckou okupací pracovala jako zdravotní sestra v afrínské hlavní nemocnici.
Další byla Arin Hassan, Jezídka, kterou unesl v únoru vůdce Hamza divize Abu Shaher. Byla jednou ze tří jezídských žen, včetně Xezale Betal a Gule Hesenové, které byly v posledních měsících uneseny.

Všechny zajaté byly nahé, zjevně aby byly kdykoli k dispozici a nemohly utéct. Je to běžný způsob zacházení s ženami na územích, která ovládají terorističtí kriminálníci, včetně sexuálního otroctví a fyzického vykořisťování." Tento incident způsobil všude šok, hněv a odsouzení,“ píše se dále v článku Kurdistán 24.
"Obecně vidíme, že tyto skupiny podporované Tureckem jsou zapojeny do veškerého představitelného druhu násilí proti civilnímu obyvatelstvu a navíc bojují mezi sebou," řekl lham Ahmed, jeden z představitelů kurdské samosprávy, v pátek během online akce v rámci britské kampaně solidarity s Kurdistánem.
Stejně jako ženy jsou unášeni i muži. Mučení je běžnou součástí „výslechů“ a snahy vymoci výkupné.

Afrín byl oázou klidu uprostřed olivových hájů i v době, kdy v Sýrii zuřila občanská válka. Dokonce sem uprchli i lidé t nedalekého Aleppa a našli zde útočiště. To vše skončilo v lednu roku 2018, kdy Turecké letectvo začalo Afrín bombardovat poté, co se z něj stáhly ruské síly. Otevřely nebe tureckému útoku a pozemní invazi protureckých džihádistů, kteří navzdory heroickému boji jednotek YPG a YPJ Afrín v březnu 2018 dobyli. Od té doby je tato kdysi rajská zahrada ničena a plundrována, lidé jsou unášeni, mučeni a zabíjeni, ženy zotročovány. Mnoho Lidí, nejen Kurdů, si klade otázku – jsou tyto hordy součástí NATO? Zjevně ano.

Místní organizace na ochranu lidských práv se pravidelně obrací na mezinárodní organizace a OSN, aby zasáhly. Marně. OSN vydá správu o porušování lidských práv v Afrínu, americké ministerstvo zahraničí vyjádří znepokojení a Turecko deklaruje, že události vyšetří. Což se zatím nikdy nestalo a nikdo nebyl potrestán.

Feministické organizace na Západě jsou až na výjimky také podivuhodně hluché. Mají starost o „svobodu“ zahalování, ale o životy těch žen, které jsou v Afrínu unášeny a znásilňovány, se příliš nestarají.
Chce se mi zvolat: „Milé feministky, tady, v Afrínu, je vás potřeba! Hic Rhodus, hic salta! Není třeba, abyste se zastávaly imaginárních svobod, ale konkrétních ženských osudů.“

6 komentářů :

 1. Vážení Kurdové. Spojili jste se s Američany proti vlastní vládě, pomáhali jste a pomáháte jim krást syrskou ropu, vaši kumpáni v Iráku pomohli tuto zemi totálně rozbít a vydrancovat. Ropu jste kradli a prodávali Turkům a to rovnou synáčkovi sultána Erdogana a tady máte výsledek. "Čiň čertu dobře a peklem se ti odvděčí". Obraťte se s důvěrou na Donalda. Má tam poblíž svoje speciální síly, tak ať si odskočí a postaví sultánovy vojáky do latě. Ale moc šancí vám nedávám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:37 jak se říká "svatá pravda" kdo seje vítr sklízí bouři a to se nyní otočilo proti původcům všeho zla, Ušákům, v USA se rozjel takovej majdan, že nikdo neví jako to může dopadnout a protože tam je mezi lidmi plno zbraní, asi tam opět nastává divokej západ. Snad to nepřeroste v občanskou válku, protože to by nebylo dobré, vůbec pro nikoho. Nejlepší by tam bylo poslat naše bojovníky za pravdu, Hřiba, Koláře, Novotného, Mináře, Šetinu, Halíka, Langšádlovou a jim podobné, heslo by mohlo znít"v USA se bojuje za Prahu".
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 2. Jj, právě tady na Nové republice projektil Uzunoglu maloval na záprdky světlé zítřky jako Pýthie. Kdo s čím záchazí aneb Jámu já mu.
  Kurdové jsou úděsné etnikum. Sami mezi sebou nemají jasno, od prava doleva a naopak, v Turecku se ten jejich ručník objímal s Erdragonem /v Sýrii mu jinak neřeknou/,
  a konkrétně v Afriku se zachovali jako vrcholové svině.
  Dlouho dělali ramena jakože srovnají Osmana. A dařilo se. Vyřadili nejméně jednu německou tankovou chloubu v osmanských službách-alah. Ale pak usoudili , že by tam mohl bojovat Asad, kterého předtím odmítli na území vpustit. Tak je nechal svému osudu. A tady ho mají. To je etnikum či co, které neumí spočítat 1 a 1 v politice.
  Na východě Sýrie se podílí na loupení syrské nafty, a ještě si klade autonomní podmínky. Někoho mi silně připomínají, ale raději budu držet hubu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kľudne prezraď koho. Pripomínajú maďarov? Tí si za tureckej rozpínavosti pozvali Turkov v boji proti Habsburkom. Ba pripomínajú aj Čechov, tiež ich vodcovia božích bojovníkov koketovali s Turkom. Ale iste, pripomínajú aj Slovákov, ktorí po vyhlásení autonómie keď kopli do slobodomurárskeho projektu Československej republiky tatíčka Masaryka, anglosionistického agenta z Ameriky, vzývali Hitlera. Taká je už politika. Každý si hľadá garanta hraníc svojej pidiříše. Zabúda pritom že že sa dopúšťa vlastizrady v spoločnom štáte v ktorom žije. Občas to ale nevyjde a zdá sa že Kurdi prestrelili tak ako Češi a Maďari po odohnaní Turka od Wiedne, alebo ako po "oslobodení" prvej Slovenskej republiky od Nemcov.

   Vymazat
 3. To jsou ty „demokratické západní" hodnoty kdy už konečně tu americkou pakáž ze Sýrie vyženou.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdo chce pochopit světovou politiku najdi čas a sleduj video české titulky.
  Daj mi tento vrch. Walter Veith. CZ.SK . POZNEJTE PRAVDU...zednářství až po J.F. Kenedyho
  https://www.youtube.com/watch?v=u0qQOyJPdYU&list=PLGZGAW4bbAU83FCIRVGPeKW9b7BPJb2o0&index=4

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.