Reklama

úterý 2. června 2020

Technofašismus a konec hry na demokracii


Květa Pohlhammer Lauterbachová 
Květa Pohlhammer Lauterbachová 
2. 6. 2020 e-Republika

Po uplynutí této pandemie, ať již byla vyvolána kýmkoliv a za jakýmkoliv účelem, přijdou účty a hladomor. Ty účty nebude platit ono 1 promile nahoře, ty účty zaplatíme všichni. Hlavně však naše děti a vnoučata.Jak nový digitálně-finanční komplex převzal roli komplexu vojensko-průmyslového


Není pochyb, že se dnešní situace podobá až příliš situaci před sto lety, kdy hospodářská krize a roztočení kola hyperinflace umožnilo nástup fašismu v Evropě, který vyústil v nejkrvavější válku posledních století.

O tom, že zákonitě musí přijít propíchnutí obrovské bubliny, která bude mít za následek zhroucení hospodářského systému a že peníze, které nyní politici rozhazují plnýma rukama bez ohledu na jakékoliv ekonomické zákonitosti, bude muset někdo zaplatit, píšeme za účelem zvýšení obecné finanční gramotnosti, tedy nikoliv té, kterou šíří banky, již několik let. Jak se ukazuje, „zdroje jsou“. Tedy nástrojů je dost a stačí se poohlédnout do minulosti.

Nejenom hyperinflace, ztráta úspor obyvatel, nové daně včetně daně na nemovitosti dle modelu v Německu z roku 1952, které znamenaly prakticky padesátiprocentní vyvlastnění a které budou tak vysoké, že majitelům nezbude, než se znovu zadlužit u bank, toho všeho se musíme bát. Už se o tom hovoří, a to dokonce i oficiálně v německém Bundestagu.

Naše nové evropské vedení včele s ráznou Ursulou von Leyenovou posílené dále šéfkou ECB Christinou Lagardeovou a německou dámskou dvojkou ve složení Angela Merkelová a Annegret Kramp-Karrenbauerá nás horentně zadluží, jak jinak než u „finančních trhů“, aby si velkobanky opět přišly na své. Pod záminkou bohulibé „solidarity“ s Itálii, Španělskem a Francií, zeměmi nejvíce postiženými koronavirovou katastrofou, tak zabijí dvě mouchy jednou ranou: Na jedné straně pomohou udržet ještě nějakou dobu zrůdné globální finanční kasino v chodu, na té druhé urychlí koncentraci a centralizaci moci v Bruselu.

V Evropě se prosadil nový trend. Na politické výsluní nastoupila nová garnitura: Mladí politici a zejména političky nepolíbení většinou hlubšími znalostmi historických a ekonomických souvislostí, často bohužel i bez životních a pracovních zkušeností, ve velké míře svobodní a bezdětní. Vymývání mozků falešnou genderovou ideologií přineslo rovněž své ovoce a umožnilo do vysokých politických pozic vystoupat mladým ctižádostivým ženám, jako zde v Rakousku.

Tato nová politická elita byla zvolena menšinou, protože velká část lidí politiky nenávidí a prostě k volbám nechodí. Jak říká jedno zlidovělé rčení: "Nebudeš-li se zajímat o politiku, přijde čas, kdy se ona bude zajímat o tebe." Dnes jsou tyto bizarní postavičky na politické scéně loutkami nadnárodních globálních hráčů plnícími poslušně jejich rozkazy. A jakou ti mají moc, notabene ve spojení s médii a „dobročinnými“ organizacemi usilujícími o naše blaho, nám dali v posledních třech měsících hodně pocítit.

Po uplynutí této pandemie, ať již byla vyvolána kýmkoliv a za jakýmkoliv účelem, přijdou účty a hladomor. Ty účty nebude platit ono 1 promile nahoře, ty účty zaplatíme všichni. Hlavně však naše děti a vnoučata.

Jeden z nejlepších článků, který vystihuje bod zlomu, ve kterém se nachází současný vysoce koncentrovaný kapitalismus, který již s trhy nemá nic společného, je od autora Ernsta Wolffa. Následuje jeho český překlad:


Nová světová moc: Digitálně finanční komplex


Americký prezident Eisenhower varoval ve svém proslovu na rozloučenou v roce 1961 před vlivem vzájemně propojeného vojensko-průmyslového komplexu. Použil tento název, který vytvořili v roce 1956 dva američtí sociologové, aby zdůraznili vazby mezi vojenskými, politickými a ekonomickými elitami USA.

Velké průmyslové a zbrojní koncerny skutečně zažily v 50. letech obrovský rozmach, který měl trvání až do 70. let minulého století. Pak se ale obraz světa změnil. S koncem poválečného boomu začal nová éra, ve které se rovnováha moci stále více posunovala zejména ve dvou oblastech.

Deregulací finančního sektoru stále nabírala na síle financializace světové ekonomiky. Postupným odstraňováním omezujících pravidel se v bankovnictví stávaly stále silnějšími investiční banky. Na druhé straně vzniklo zcela nové průmyslové odvětví - digitální technologie. To souviselo s tím, jak se počítačová technologie rozvíjela a jak byla postupně dostupnější široké veřejnosti. K pionýrům tohoto vývoje se přiřadily firmy Microsoft a Apple, založené v roce 1974 a 1975. A ty šly raketově nahoru.

Na prahu nového tisíciletí opouštějí investiční banky princip „bdělosti“ a nastupují stále silnější noví hráči – hedgeové fondy, které dnes dominují celosvětově. V oblasti spřízněné s IT obory se prosadil Amazon (zal. v r. 1994) a Google (zal. v r. 2008). V roce 2004 se objevila jako sociální síť založená platforma Facebook, která napomohla jak Microsoftu, tak Googlu k dalšímu prudkému růstu.

Zatímco krize let 2007-2008 přivedla řadu koncernů a bank do těžkostí, staly se vítězi velké hedgeové fondy a vedoucí IT koncerny. Po krizi vyháněly technologičtí giganti ceny svých vlastních akcií do nebetyčných výšek také díky zpětnému nákupu svých vlastních akcií, což způsobilo, že jak velcí správci majetku jako Black Rock a dokonce i centrální banky jako Švýcarská národní banka investovaly stále větší sumy do nákupu akcií.

Dnes tyto korporace vlastní velké části globálního trhu s informačními technologiemi a kontrolují toky dat a finanční toky po celé zeměkouli. Díky své finanční síle a propojením s velkými investory jsou schopny rozhodující mírou ovládat a kontrolovat globální trh. Dodatečně rozšířily vzájemné vztahy, ale také si zajistily politický vliv, a to především prostřednictvím nově zakládaných nadací, jež se staly nejmocnější lobby, jakou kdy svět zažil.

Takto přivedl k životu Bill Gates přes nadaci Billa a Melindy Gatesových „Globální alianci pro očkovací látky a imunizaci GAVI“. Do ní se zapojily i Světová banka a četní výrobci vakcín, jejichž podíl se na trhu od založení GAVI zvětšil šestkrát. Nadace Gatesových se stala největším sponzorem Světové zdravotnické organizace, která se postarala v době koronakrize o celosvětové vypnutí ekonomik a znehybnění obyvatelstva v téměř domácím vězení (lockdown), což se stalo požehnáním pro Microsoft a ostatní IT koncerny, které si ještě více upevnily pozici na trhu.

V roce 2012 založila nadace Billa a Melindy Gatesových společně s OSN, americkými velkobankami Citigroup, Mastercard, Fordovou nadací a dalšími subjekty alianci s názvem Better Than Cash Alliance na podporu bezhotovostního placení, ke které se mezitím připojily vlády z 30 zemí a která je podporována i německou vládou. Kdo z bezhotovostního styku nejvíc profituje? Opět Microsoft a Apple.

Jak kšeft s očkovacími látkami, tak odstranění hotovostního placení během pandemie hnaly v řadě zemí lukrativní obchody IT odvětví dopředu. Tak se podílely Apple, Microsoft a Google jako vedoucí síly na tvorbě platformy a software pro vyhledávání kontaktů (tracking) mezi lidmi s Covid-19 během omezení, na které mimo jiné spolupracoval i dřívější starosta New Yorku Bloomberg. Mike Bloomberg, šéf jedné velké finanční agentury a zpravodajské služby, věnoval přede dvěma roky 1,6 miliardy dolarů Univerzitě Johna Hopkinse, která dodává WHO a médiím po celé měsíce data ohledně pandemie koronaviru.

Apple, Microsoft a Bloomberg jsou v kontaktu s bývalým šéfem Google Ericem Schmidtem, který byl pověřen guvernérem Státu New York a nadací Gatesových k vypracování konceptu zdravotnictví a školství po ukončení pandemie Covid-19. Při tomto projektu se setkají s privat-equity firmami*), které budou newyorskému guvernérovi radit, jak postupovat při uvolňování opatření a postupného rozjezdu lokální ekonomiky.

Takže stručně řečeno: Zatímco tedy politika a IT koncerny dostanou v důsledku koronavirové krize možnost podmanit si americký zdravotní a školský systém, bude umožněno supím fondům – známým soukromým equity firmám, aby se dostaly ke snadné kořisti: Bankrotem ohroženým středním a malým firmám.


*) Equity ratio vyjadřuje poměr vlastního kapitálu a celkových aktiv, equity firma nakoupí po krizi s relativně malým kapitálem levně firmu, která jí přinese vysoké zhodnocení. Zde cíleno na likvidaci střední třídy, například dnešní rodinné hotely v turisticky atraktivních lokalitách.


Související články:37 komentářů :

 1. Bartoš /Korzáři/: Vládě bych dal 3 nebo 4, ale co udělal ON?
  Ještě nic, jen mele a mele a mele a ….

  OdpovědětSmazat
 2. Staré osvědčené: Běda mužům kterým žena vládne. Dnes se k tomu přidalo ? pohlaví a je to na likvidaci lidstva. Kam to vede jsem věděl už v tom 89, přesto že jsem v 50 letech měl s režimem problémy. Zvrhlost postoupila do degenerace.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to systém " nech se sežrat, ožralej blahobytem", cíl známe. Co zapříčiní změnu? Katastrofa, lidská chyba anebo umělá inteligence? Kloužeme se do neznáma, ale mi všichni, hůř pro ty , co s nimi užírají s talíře.

  OdpovědětSmazat
 4. No to nás čekají pěkné s....y žádný posun vpřed se nekoná a jestli opravdu znehodnotí úspory bude to.....

  OdpovědětSmazat
 5. Všichni co chtěli kapitalismus nyní kvičí jako podsvinčata. Po MAJDANU 1989 PŘICHÁZELY O PRÁCI statisíce lidí. Podle Klause byli méně schopní, tak si utahovali opasky...Dvouměsíční odstupné jsme dostávali někteří až po dvou letech...Rodiny živořily,rozpadaly se atd.
  Je nás 10milionů - jedno střední město.
  Počet hospod a barů se za rok zdvojnásobil. Škol,divadel,hudebních a jiných "kultuních" stánků máme jako by nás bylo 15 milionů.
  Státních úředníků,právníků,poradců,ekonomů a dalších příživníků přisátých na st.rozpočet odpovídá na 30milionů obyvatel. Je čas na řádnou reorganizaci.-
  V ne-ziskovkách pracuje 56 000 příživníků a protočí se v nich 57 000 000 000 kč-zrušit všechny dotace!!! Tak bych mohl pokračovat
  Zato stomatologů, sester, dobrých řemeslníků velký nedostatek. Čím to je. V parlamentu sedí samá "inteligence" s nakoupenými tituly. Zákony tudíž vytváří pro sebe. Právník si účtuje hodinový plat na který uklizečka dělá celý týden. Skutečná lidská práce jež vytváří hodnoty byla degradována. Po 30 ti letech sklízíme výsledky. Daňoví poplatníci platily podnikatelům úlevy,daňové ráje, nyní chtějí zaplatit svoje krachy. Tak si rozdělte výsledek 30letého hospodaření
  - 2 biliony dluhu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3,5 bilionu Kč je z intervencí "nakrechtováno" v ČNB. Není jasné, proč už nemáme zákony, alespoň jako v Polsku, kdy může jejich Národní banka posílat prostředky, jako svůj zisk, přímo do státního rozpočtu???
   Zanedlouho si je tzv. "naše ČNB" bude moci sama skartovat, neboť se jedná o takřka, na světových finančních trzích, neprodejné bankovní i nebankovní instrumenty...
   a zlato, o které usilovali KOMUNISTI přes čtyřicet let je díky panu Pride Tošovskému už dávno v zádeli...

   Smazat
  2. Ing. Miloslav Pivoňka2. června 2020 20:45
   Nejspíš se těm Polákům podařilo opravit porevoluční, Západem nainstalovanou, ústavu. K tomu je třeba volit politiky, kteří mají podobné, pronárodní názory. Až i u nás, získají ústavní většinu, můžeme hovořit o nějaké nápravě. P.K.

   Smazat
  3. Ministr Hamáček se durdí, že premiér kritizuje ministryni Maláčovou, co dělá on je "svaté".

   Hamáček: Bylo by čistější udělat výměnu na ministerstvu zdravotnictví a udělat z pana Prymuly ministra

   JAK TO, ŽE ON KECÁ TO TOHO PREMÉROVI?

   Je to otázka času, kdy "ó veliká a moudrá" ČSSD odejde "demokraticky" z vlády a bude vykřikovat: "Já nic, všechno on".

   Smazat
 6. Může někdo definovat, co je to stát ve smyslu hrazení ztrát kapitálu v době pandemie COVID-19. Slyšíme, že to či ono zaplatí stát, ba dokonce, že to musí stát zaplatit a nikdo jiný a pokud by měl někdo příspět k úhradám ekonomických ztrát než "stát", tak to je zločin. A není to naopak, že zločinci křičí, že to musí zaplatit "stát", aby si mohli v době Vovid-19 nakrást více a snadněji než před pandemií. Naše vnoučata a pravnoučata, že by měla za nás platit - ale kdo vrátí ČR ukradených 11 bilionů Kč validní koruny na státním majetku po šmirglové kontrarevoluci? Snad ti co vládli po ní a na rozkradení jedni participovali a druzí jsou snad jen viníky. Až přijde únor 20XX, to bude zase naříkajících zločinců, že úpí v base a nebo v pracovních táborech! A co teprve až to praskne v USA, to budou zírat páni Trumpové a spol., zač je toho v Americe loket! Nikdy jsem neměl nic společného s KSČ, ale také ne nacismem a proto se mi nelíbí ani ten soudobý, kvetoucí na tzv. civilizovaném západě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnešek je možno bez uzardění definovat: Kapitalisticky podnikat, socialisticky se mít! Přerozdělování výsledků práce totiž naprosto přesně tuto situaci vystihuje! Ti, co hodnoty tržně zpeněžitelné vytvořili, dostali kulové. Ti, co budou hlásit ztráty ze svého kapitalistického podnikání je budou mít uhrazeny ze zisku a přidané hodnoty, což vytvořila množina pracujících o velikosti něco málo přes čtyři miliony naší populace...

   Smazat
 7. V kapitalistické svobodě a demokracii nelze obrátit nastavený penězovod od všech k jednomu promile. Bez tohoto systému kapitalismus nemůže existovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Svoboda" využívat své finanční síly a z toho plynoucího skrytého vlivu a moci (na "demokracii" ovlivněnou velkými penězi) pro křivení zákonů, vyvolávání lživých válek pro vykradení zdrojů cizích zemí, okrádání občanů finančním kartelem centrálních bank - de fcto soukromých, vlastnících korupcí a podvodem získaný monopol na "tiskárny na peníze" (kontrolu měny velmocí USA a Británie), to opravdu nemá NIC společnoho se "svobodnou a demokratickou" společností. A média jsou samozřejmě součástí této skryté korupce.

   Smazat
 8. Výborný článek i diskuzní příspěvky !

  OdpovědětSmazat
 9. Fwd: GALERIE NEJVĚTŠÍCH GAUNERŮ .
  https://www.email.cz/web-office/kB7OANJcFJfK9qdFjlMVJzgdnyKEzil5hM_xLlKISaitOIi3D3P1VN2w53ppvHOGxMj_1nA/Tak%20u%C5%BE%20m%C3%A1te%20jasno.pps

  OdpovědětSmazat
 10. Pokrok vědy a techniky se zrychluje. Kolik nových prostředků jen na spojení dnes máme. Před sto lety si ještě nikdo nedovedl představit televizi, počítač, mobil, Internet, GPSku... Jen lidi se nezměnili. Bohatství je jen dál rozděluje a čím dál rychleji jedni bohatnou na úkor jiných. Naši narůstající hamižnost nedokáže ani sama mocná příroda nahradit. Dnes už to víme, ale krom planých slov a zbytečných úřadů neděláme nic rozumného. Panoptikum okolo jedné Gréty není řešení.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak se nám rozplynula naděje na dobrého kandidáta na příštího prezidenta v osobě pana Hynka Blaška s jeho podporou opozičního kandidáta do senátu z trikolory, místo aby zůstal věrný svému hnutí, a podpořil kandidáta SPD:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-v-SPD-Duvod-General-Blasko-Radeji-necist-625961

  Kvalitním kandidátem na prezidenta by mohl být, kromě MUDr. Ivana Davida, také zkušený politolog, profesor mezinárodních vztahů a diplomacie pan Oskar Krejčí:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Krejci-Vsichni-poznaji-ze-jsou-bez-penez-Nekupujte-zbrane-vyjednejte-novy-system-Nechte-byt-bourace-Koneva-A-Cina-s-USA-625934

  http://casopisargument.cz/author/oskar_krejci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K 17:51 generála Blaško (za SPD zvolen do Europarlamentu) s jeho podporou kandidáta Trikolory (Zdeněk Pešek) do Senátu plně chápu. Stačilo mi přečíst si "volební projev" kandidáta SPD (ing. Bohumil Ježek) na tuto funkci prezentovaný i tady, na NR (Kandidát do senátu ...). Je to pod úroveň žádoucí pro Senátora, když nijak nepřerůstá úroveň krajského zastupitele. Problémem Sněmovny i Senátu je, vedle charakteru zvolených, i jejich intelekt.

   Smazat
  2. Podporovat kamarády v životních nesnázích je chvályhodné, ale podporovat je jako politické soupeře je schíza. Kdyby ten kandidát z trikolory uspěl, a podporoval program SPD, zradil by trikoloru s jejím programem, kdyby ale podporoval trikoloru, zradil by pana Blaška...
   Nevolím kandidáty proto, aby oni potom volili kandidáty jiných stran, a tím i jiný program. Pro mě zklamání, a poučení.

   Smazat
  3. Tedy mně se nerýsuje žádný politik jako prezident, leč jen jako bezvýznamná figura a pak je možné klidně volit Pepu Vyskoče a nebo zkusit Mařenku Prodanou. Nebo že by Josefa Švejka aspoň pro pobavení národa? A bude tomu tak dobře, budeme moci vzpomínat na Masaryka a Beneše. Jakékoliv snahy udělat z nějakého politika prezidenta nutné skončí posměchem převážné části Čechů. A Babiš je naštěstí tak chytrý, že nechce být užitečným idiotem na prezidentské stolici, ale že chce přímo politiku dělat a tvořit. Přes všechny snahy opopolitiků, podrazy a velezrady státu a národa, zlodějiny atd. Babiš zůstává svůj. A to tedy politické idioty musí velmi štvát, že pak vypadají ještě většími blbci než ve skutečnosti jsou. Jo páni kalousové, fialoví, pospíšilkové, ukňouraní, uzenkoví, černozadkoví i socemani, odredovaní, desperátští pirátští teroristé.... kéž byste zmizeli v propadlišti dějin hnoje.

   Smazat
  4. Šok, a zklamání:
   https://www.eurabia.cz/Articles/44133-general-blasko-jde-proti-hnuti-spd-a-muslimove-v-teplicich-se-raduji-.aspx

   Smazat
 12. Tak my v ČR už máme, díky církevním restitucím, částečně natrénováno. Každopádně je hezké, že se zcela podařilo odstranit riziko podnikání. Neviditelná ruka trhu se zhmotnila na našem rameni a my máme příležitost zachraňovat náš, údajně, kapitalistický stát socialistickými metodami.Je radostné po 30 letech opět prožívat další převratnou událost. Ještě by jí mohl někdo uvést hláškou, že "Naše země nevzkvétá" a skokani na špek budou trhat rekordy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:25
   Máte můj hlas.

   Smazat
  2. Anonymní2. června 2020 19:25
   Nejsem příznivec žádné totality, ale alespoň se je snažím rozlišovat. Současné směřování k totalitě, není v žádném případě směřování k socialismu. Ta likvidace malých firem, které dokáží žít nezávisle na velkých korporacích, nemá se socialismem nic společného.
   Cílovým stavem nemá být radostná socialistická společnost (jakkoliv utopická), ale podřízení celé společnosti, majitelům všeho. A jejich totalitní vláda. P.K.

   Smazat
 13. Pojmenovat jakoukoli dobu či období ať už v jednotlivých zemích, blocích či na světě lze různě, ale zapomíná se na jednoduché pravidlo. Kdo to všechno dělá?
  Dělají to stále ty samé skupiny lidí, stejní lokajové za pár stříbrných, dělají to také ti, co si - velmi zjednodušeně, ale asi nejlépe "laicky" vyjádřeno - myslí, že oni jsou něco jako ta střední vrstva a to bez ohledu na skutečnou výši majetku nebo reálný druh zaměstnání.
  Je to cílená a dlouhodobá manipulace naším podvědomím, kdy především využívají přirozené jevy ve společnosti jako například odvěkou "rebelii" mladých proti svým otcům. Nebo nám podsouvají stále "nové" druhy a styly pop hudby a nehledě na ojedinělé pokusy či výjimky skutečně kvalitních produktů, jsou za "normu" a "hity" vydávány takové škváry, že "starší" jsou pobouřeni a tím podporují i tu "rebelii" mladých. Ukažte mi dnes knihu, která se může stát skutečnou perlou v dlouhé - pomalu již bývalé - řadě čarovných myšlenek a příběhů o světě? Veškerou kulturu zaměňuje TV plocha, která se pomalu ale jistě začíná "hodnotit" podle "uhlopříčky" a "rozlišení". Opravdu se filmový příběh zlepší citově , psychologicky a morálně "větší technikou"?
  Opravdu je nejlepším politikem ten, co nejlépe vypadá? Nebo má nejvíce peněz?
  Nikdy nešlo ani o hru a demokracii v tom smyslu, který nám navázali, ale v tom skutečném, otrokářském smyslu starého Řecka.
  Hopsa, hopsa, hej, Vašku hlas nám dávej!
  (slovo hlas můžete zaměnit čímkoli a v praxi neuděláte chybu)
  Kdyby se pokrok vědy skutečně zrychloval, nebo jen "stagnoval" v percentuálních nárůstech "svých hodnot", bylo by to skvělé. Jenže ve skutečnosti věda stojí a nehýbá se z místa, protože to, co se za vědu vydává lze shrnout také pod pojem prachy, prachy, PRACHY!!! Věda nic fundamentálního již dlouho neuvedla, ostatně v souvislosti s tou "pandemií" si mnozí mohli přečíst i několik článků o reálných výsledcích výzkumu v daném oboru a také o tom jak moc se tu prostě a jednoduše lže ve výsledcích "výzkumů".
  Jako Adrianina nit se táhne lidskou společenskou historií snaha o ovládnutí mas a nakonec jednoho každého. Jen výjimečně se to dařilo ve skutečnosti aspoň připozastavovat. A právě taková období tito "lidé", kteří nás "obětavě vedou a řídí to nezištně za nás" absolutně nenávidí. I podle toho se dá najít na ně samotné zbraň. Pro ně osobně, ale vůbec ne pro normální a poctivé lidi, to skutečně byly strašné doby jejich totalitarismu, táborů na uran či Gulagů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...Ariandnina nit ....

   Smazat
  2. 19:50 Arianina nit

   Smazat
  3. 19:50: ano máte pravdu. Příkladem ať je psychiatrie-psychologie. Od revoluční teorie Sikmunda Freuda, který zemřel bezmála před 100 lety, nic světoborného v těchto oborech nenastalo /protože neuroleptika, která jsou podávána u psychoz a ze zavřených psychiatrických oddělení udělala "otevřená", jsou jen kosmetickým zásahem v oblasti psychoz, stále nic nevíme o jejich příčinách, za to extrémně narostl počet "lehkých" psychiatrických poruch - neuroz/.

   Smazat
 14. Znal jsem jednoho který také pracoval na uranu a když přišel domů tak si koupil na vsi domek a rebeloval dál.

  OdpovědětSmazat
 15. Parazit je ve výhodě. A velkopodnikatel taky. Základem skutečně fungující ekonomiky je progresivní zdanění. Bylo i v USA v jejich zlatých časech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Progresivní daň je i ve Švédsku.

   Smazat
 16. Až bude hlad, můžeme chroupat řepkové semínko. Již je zaseto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy asi nejste zemědělec, ani potravinář. Každý normální kuchař vám vysvětlí, že řepkový olej je jedním z nejkvalitnějších do teplé, i do studené kuchyně - a nemá žádnou specifickou chuť jako například olivový... takže má široké uplatnění. Můžete si, umíte-li upéci olejovou bábovku... Stačí něco umět a nebýt líným... Chroupání semínek nechte svému křečkovi.

   Smazat
 17. Pěkně napsané, ale já si myslím, že fašismus a nacismus nikdy z politické scény Západní Evropy nevymizely, jen se trochu rozmělňovaly slovíčkařením a krasořečněním o demokracii. Samozřejmě, že nacismus a fašismus jsou nedílnou složkou a mnohde vedoucí složkou diktatury kapitálu. Že si dnes místo židů vybrali pro lynč, křišťálové noci a příští Veleobří Osvětimi a plynové hangáry Rusy a Číňany na soudobé "filsofii" kapitálu nemění.
  A dělají to lokajové - poskoci - kapitálu, velezrádci lidství. Jistý Kalous označuje Babiše za kreténa. Jen kdybychím měli takových kretenů desítku, tak jsme ekonomicky a zejména lidsky o třídu až dvě výše.Pokud chce Kalous vidět
  idiota extratřídy, tak ať se dívá do zrcadla, idiota navíc spolčeného se zločinem, což je jistě zajímavá kombinace.
  Na jiném místěse dozvídáme samou chválu na pana Šprymulu: byl jsem asi mezi prvními, který upozornil na jeho plukovnické a těchinínské znalosti v oboru epidemiologie, mikrobiologie a biologických válek a tedy vhodného do pandemie COVID-19 mluvit. Ale současně jsem upozornil na jeho velice temnou minulost nejen jako plukovníka, ale také ředitele FN v Hradci Králové a na jeho bolševicko sekernické vlastnosti při likvidací velice schopných lidí, jen proto, že nezapadaly do kruhu postbolševické diktatury. Také byl pro ztrátu důvěry a finanční machinace na hodinu vyhozen v r. 2017 z funkce ředitele FN, schopného všeho, dobrého i zlého. Pan dr. Rath je skutečnou mřenkou proti tomuto žralokovi.
  Neměli bychom si hledat do politického vedení země spíše lidi?

  OdpovědětSmazat
 18. Je to šílené a už to nejde ani se tomu vyhnout. Televizi nemám už více jak dvacet let, jen ráno při snídani zapnu počítač abych se podíval na zprávy a vyskočí na mě: Američané obsadily továrnu na vakacíny a je mi na blití. Bendovic klon sedí v parlamentě 30 let určitě obdržel na brebendál půl miliardy a výsledek hovno. Podnikatelé chtějí jen zisky a škody by měl zaplatit stát a to je kdo. Nebudeme mít SMART WIGS a to bude hrůza, co si počnem. V americe samý supper a najednou průser. To je i pro mě debila děs. Venca vod flašky mohl rovnou na nejvyšší post a najednou řešíme kdo má a nemá kvalifikaci normálně myslet.

  OdpovědětSmazat
 19. Profesor Krejčí má velmi dobré názory na současné dění.Mohl by být dobrým nástupcem za vyhořelého Zemana. Přesto by mu neškodilo zhlédnout toto video:
  Daj mi tento vrch. Walter Veith. CZ.SK . POZNEJTE PRAVDU...zednářství až po J.F. Kenedyho
  https://www.youtube.com/watch?v=u0qQOyJPdYU&list=PLGZGAW4bbAU83FCIRVGPeKW9b7BPJb2o0&index=4

  OdpovědětSmazat
 20. Venca flaška byl vyplaven na vrchol revoluční vlnou, ale teď v době normalizace už zase potřebujeme někoho normálního ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Král opilců a mejdanů byl na roli presidenta Majdanu připravován roky. Už 1987 nejpozději jsem slyšel na Hlasu Ameriky (Vídeň) i na RFE a spol. přípravu na budování Havlovy legendy. četli např. i "dopisy čtenářů", toužící, "..aby se pan Václav HAVEL stal u nás presidentem.." Takže "vyplaven" leda jako spojenci 6.6.1944 v Normandii...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.