Reklama

čtvrtek 4. června 2020

Téma pro komisi: Kdo dával Švédsko za vzor?

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
4. 6. 2020 VašeVěc

"Existuje jistě potenciál pro zlepšení toho, co jsme ve Švédsku udělali," řekl státní epidemiolog švédského Úřadu pro veřejné zdraví Anders Tegnell a pokračoval: "Pokud bychom narazili na stejnou nemoc a věděli o ní to, co víme dnes, myslím, že bychom přijali opatření někde mezi tím, co jsme udělali ve Švédsku, a tím, co udělal zbytek světa." (ZDE)


Víc obětí, delší průběh, drsnější a dlouhodobější opatření, delší zákaz cestování...

Hlavně si dobře pamatujme ty, kteří za švédský model rychlého promoření horovali, dokonce psali výzvy. A také si pamatujme, jakou podporu rektoru Zimovi aj. dávala média, jak jimi argumentovali představitelé stran "demobloku" apod.

A k tomu ještě pikantnost: "Švédsko do léta spustí vyšetřování, jehož cílem bude zjistit, jak zvládlo pandemii koronaviru. Švédsko zvolilo relativně benevolentní přístup a vsadilo na to, že lidé budou hygienická opatření dodržovat dobrovolně. Obchody ani restaurace nezavíralo." (ZDE)

K tomu pro ty, kteří by tak v souvislosti s koronavirem spouštěli vyšetřovací komice – což takovou u nás na téma: Kdo doporučoval promoření na způsob Švédska a dával Švédsko za vzor?37 komentářů :

 1. Nyní budou tito provokatéři držet ústa! Nehledě k tomu, kdoví jestli bude ta stále vzpomínaná a připomínaná druhá vlna!!!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. 14:20
   Nebudou už mají nová témata. Jednak by roušky sehnali laciněji a taky státní kašičku by otevřeli dokonaleji. Hlavně, že to není z jejich kapes, ale z našich. Ten stát, který chtěli minimalizovat se jim teď hodí jako náhradní pojišťovna podnikatelských rizik. Zase na tom vydělají a na potřebné nezbude.

   Vymazat
  2. Nebudou, tito lidé jsou nepoučitelní, vždy hledají způsob jak se vykroutit, překroutit fakta nebo opakovat stále stejné lži. Zajímavý případ je jakýsi Mike Whitney, najdete nahttps://www.unz.com/mwhitney/in-the-race-for-immunity-sweden-leads-the-pack/
   který tam blekotá o užasných výhodách švédského modelu. Zajímavé jsou i doprovodné komentáře fanatiků. Je těžké pochopit proč to tito dělají Naprostá většina asi nejsou boháči a pochybuji, že by zbytku někdo chtěl za jejich slabomyslné výlevy platit. Jsou to asi tzv. liberálové, kteří mají dojem, že mohou každého liberálně oškubat.

   Vymazat
  3. Pan rektor Zima brzy oznámí, že jsme ho pochopili úplně špatně, údajně to myslel jinak.

   Vymazat
  4. Navíc tu mezi námi žijí super esa - super liberálové, kteří jediní trefili hřebíček na hlavičku a dobře vědí, že pandemie je jen hra. Kam se na ně hrabou ufologové, zednáři i lumunáti. Ještě chvilku a budeme přemýšlet o stabilitě želvy na které stojí tři sloni.

   Vymazat
 2. Opravdu supertéma. Dnes už víme, že to všechno byla a je hra s čísly, výkazy onemocnění, statistiky. Jde o zablokování ekonomik. Švédsko, jako migranty promořená země, bylo zřejmě ušetřeno ekonomického přidušení koronavirem. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.K. 14:40 přibližte mi, kdo všechno a co o té „hře s čísly, výkazy onemocnění, statistiky“ ví. Že tak sebevědomě tvrdíte, "jde o zablokování ekonomik". On tedy SARS-CoV-2 nepřekvapil mimořádnou virulencí, ono onemocnění Covid 19 nevyžaduje žádná karanténní opatření, protože bez nich by hladce dál běžela ekonomika všech dotčených států. Že se na tom celém světě všichni tak dokonale domluvili, až to celé vypadá, zbytečně, jako docela dost závažná pandemie. Oni ti Italové, Španělé, Belgičané, Britové, Švédi ... když to ignorovali, nezbrzdili svoje hospodářství, takže nějaká ta stovka mrtvých navíc, se vyplatila. Nicku P.K., zbývá vám, nějak to zdokumentovat.

   Vymazat
  2. Anonymní4. června 2020 17:21
   Zdokumentovat nic nemůžu. Můžu si přečíst mnoho článků o tom, jak jsou zemřelí na jinou nemoc, vykazováni jako oběti korony, jak jsou počty nemocných v nemocnicích mnohem menší, než se udává ve statistikách a podobně. Přiznám se, ty nemocnice jsem nenavštívil, vykazované statistiky nekontroloval. Ale těch informací je dostatek.
   Ještě k té Vaší péči o stovky mrtvých. Kolik je mrtvých na silnicích a napadlo někoho, zastavit dopravu? Copak ty stovky mrtvých, nikomu za to nestojí? Zde máte prostor pro návrhy opatření. P.K.

   Vymazat
  3. PK: nevím jak daleko vidíte, ale nechme jednohlasně mečící ovce být, oni stěží chápou vnitřní procesy tohoto státu. Tenhle vývoj jejich myšlení byl snadno predikovatelný.
   Že se řeší globální věci pomocí COVID je nad jejich chápání, to je jako bavit se s prvňáčkem o diferenciálních rovnicích.
   Už jenom to, že nejsou schopni ani odlišit agendu liberálů od reálného COVID, to je síla. Přitom v počátku to byla pouze liberální média která rozdmýchávala hysterii, a tlačila vládu do prodlužování, po 1,5 měsíci již nesmyslných opatřeních, aby posléze vládu kritizovala. Nejsou schopni odlišit informace od nezávislých odborníků o COVIDu od sraček vyprodukovaných liberály. Matlají to dohromady.
   Jejich představa je, že svět se řídí jaksi sám...a reaguje na "náhodné" události..ó Bože.

   Alternativa z velké většiny zklamala, lidem co čtou maximálně Seznam a čučí na TV se nedivím, ale alternativa by mohla mít větší přehled. Ukázalo se že má tak na hospodské kecy.

   Tuhle českou světovou COVID supr akci, si tento stát pěkně odsere.., ukázalo se, že je možno donutit lidi k čemukoliv. A to bude využito. Mečící ovce si zase v souzvuku se Seznamem či Hovinkama zamečí na potvzení příslušnosti ke stádu, jen u toho budou někteří brečet.

   Vymazat
 3. Co jste čekal pane Valenčík od totálně zdegenerované euroatlantické elity, která celá staletí parazitovala na zbídačování lidstva. Nevěřím že jim na nějakých lidech záleží. Jsou to kecy v kleci neboli rozděl a panuj. Neexistuje jediný příklad v čem pokrok pomohl celému lidstvu ale vždy jen vyvoleným.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejme na nechvalně proslulá slova Henryho Kissingera, která pronesl v roce 1970: „Kdo řídí zásobování potravinami, řídí lidi - citace dále říká: „Kdo ovládá energii, může ovládat celé kontinenty; kdo ovládá peníze, může ovládat svět. “
   Kromě Vatikánu žádný stát peníze nemá. Kdo vlastní peníze -sedm rodin Vatikánských židobankéřů= KABALA.
   Vítězná válka skrytě probíhá !

   Vymazat
  2. A kolik těch peněz jsi napočítal Vatikánským židobankléřům chlapečku18:23? Pochlub se jestli umíš napočítat alespoň do deseti. Takže jenom Vatikán má peníze-barvou potištěné papírky:-). Ono to má výhodu takovéto jednoduché myšlení, jestli to možno nazvat myšlením. Svět se může zdát takovému člověku jednoduchší a krásnější. Jenomže tenhle svět se posunul o hodně dál. A Vatikán sice peníze má, ale banku nevlastní, má je uloženy v Italské bance. Je to lehce dohledatelné. A ne jenom to, dnes nejsou v kurzu církevní majetky, máme k dispozici propagandu silnějšího kalibru: údajné pedofilní harašení katolických kněží. To je dnes v kurzu těch, kteří tak rádi vykopávají již otevřené dveře a rádi vedou cizí bitvy dávno dobojované, zatímco svůj vlastní boj žalostně prohrávají :-).

   Vymazat
  3. Anonymní5. června 2020 8:22
   „Vatikán sice peníze má, ale banku nevlastní, má je uloženy v Italské bance. Je to lehce dohledatelné.“
   Pokoušel jsem se to dohledat a našel jsem toto:
   https://www.denik.cz/ekonomika/vatikanska-banka-prudce-zvysila-zisk-pokracuje-v-reformach-20150525.html
   Nejspíš nebudete dobrý katolík, když neznáte tento vatikánský nástroj konání dobra. Omlouvá Vás, že to nenazývají banka, ale Institut náboženských záležitostí (IOR). P.K.

   Vymazat
 4. Neměli by jsme být bráni za vzor my svou úspěšností v boji proti virusu? Vyhrožujte si mně pronásledujte si mně ale já jsem vděčný naší vládě, že epidemii, na kterou, kromě debilbloku nebyl nikdo na světě připraven, tak dobře zvládla. Samozřejmě, že byli problémy ale spousta věcí se musela řešit ihned a na koleně. Dnes to vypadá tak, že za úspěšné zvládnutí krize bude debilblok zřejmě požadovat odvolání vlády. Nemám Babiše v lásce ale při začátku pandemie vedl náš národ dobře, byť chyb se taky dopustil(a kdo by v tom frmolu ne!) a já za sebe a celou moji rodinu mu děkuju. M.R. P.S. Jímá mně hrůza na pomyšlení, že by nám tu dnes vládlo ODS!

  OdpovědětVymazat
 5. Koronavirus funguje, jen u nás zabil zatím 324 lidí. Smrtnost je daleko vyšší ve státech s rozvinutou epidemií, je možné, že intenzivní opatření proti viru vybírají méně nebezpečné varianty, které se často šíří bez příznaků. V každém případě je naše dobrá situace díky rychlým a tvrdým epidemiologickým opatřením. Pověstné Švédsko s mizivými protiopatřeními má víc než 10 x víc mrtvých. Druhá stránka věci je zisk z léčení, viz množství článků o perspektivním antivirotiku po léčení jediného pacienta. A taky publikace o neúčinnosti hydroxychlorochinu v časopisu Lancet, která je velmi pravděpodobně podvod. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/who-obnovila-testy-mozneho-leku-na-covid-puvodni-studie-nejspis-byla-blamaz-40326538 .Hydroxychlorochin je totiž za pár šupů a není patentovaný, zatím co na nových antivirotikách s tisícinásobnými cenami bude možné vydělat miliardy dolarů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Coronavirus NEZABIL NIKOHO!

   Vymazat
  2. 7:45 V tom případě ani chřipka, ani AIDS.

   Vymazat
 6. Jo, Švédsko je na to tak "dobře", že už pro jistotu přestalo zveřejňovat údaje o počtu aktivních případů...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty počty jsou známy, Anonymní 18:28. Za poslední tři dny jim ve Švédsku přibylo 4069 aktivních případů, takže jich dnes mají 41883. Také jim přibylo 114 zemřelých, takže těch dnes mají 4562. Při přepočtu na 100 tis. obyvatel tedy mají 5x více nakažených a 15x více zemřelých než ČR.

   Vymazat
 7. Ono je vůbec zajímavé, že země se socialistickou přítomností i minulostí zvládli COVID 19 o několik tříd lépe, než státy tradičně kapitalistické. Pokud u nás selhala část zdravotnictví, tak to bylo právě soukromé zdravotnictví, nikoliv státní či krajské nebo městské. Ukazuje se, že privatizace zdravotnictví byla hrubá chyba, stejně jako privatizace armády a chybou by byla i privatizace hasičů a záchranářů. Chválabohu to ještě nikoho u nás nenapadlo. Ale když posloucháte tzv. poslance, musíte konstatovat, že nás zachránila jen jejich blbost. Tak občané, příště volte zase a třeba ještě větší blbce, může vám to zachránit život.

  OdpovědětVymazat
 8. V každé zemi se použije virus jako stejná zástěrka jako v případě USA, pro pokud možno co nejrychlejší změnu vlád. U nás to očekávám s příchodem nového školního roku. Je proto celkem jedno, jak se která země vypořádala s epidemií, protože zároveň všude se projeví ekonomické důsledky A na koho to svést?

  Citát: 14:48 Neexistuje jediný příklad v čem pokrok pomohl celému lidstvu ale vždy jen vyvoleným.

  Tak bez mnohého pokroku byste například jednak nemohl ani číst a ani psát, pokud nepocházíte z dříve (a to nepřetržitě) vládnoucích vrstev, protože to nebylo určeno zdaleka pro každého. Stejně tak byste nemohl, stejně jako já, ťukat písmenka na klávesnici a poslat do "světa". Dnešní "pokrok" spočívá v atomizaci vzdělávání a co největšího ztížení schopnosti dávat věci správně do souvislostí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:16 I to vzděláváni si vynutila situace kdy začalo být potřebné k účinnějšímu využívání lidí. Jako nechtěný bonus potom uvědomění si lidí že jsou vlastně jen moderní otroci bez možnosti jakékoliv změny. Nebo si myslíte že vítězí morálka. Moudrý a morální může být i negramotný člověk.

   Vymazat
  2. 21:55
   Pak NEpromiňte, lituji vás.

   Vymazat
 9. Nórsko aj iné štáty hlásia, že lockdown bol nezmysel. Švédi išli správnou cestou. V Taliansku bola úmrtnosť na Covid 1.3% ľudí pod 50 rokov zo všetkých obetí. Tj. z 30000 mŕttvych zomrelo 350 pod 50 rokov. Kvôli tomu mali zdraví mladí ľudia sedieť mesiace doma a devastovať ekonomiku? Bolo treba chrániť strarých, 50% obetí v USA aj inde je v domovoch!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, je dobré pro hospodářství neléčit covid. Každý přece ví, že dědeček a babička ujídaj nám z chlebíčka. A jak by se teprve vyplatilo vystřílet všechny penzisty.

   Vymazat
 10. Psychiatrická klinika na Kavčích horách opět v akci:

  https://www.arfa.cz/desive-video-hvezda-ceske-televize-svetlana-witowska-jako-trhovkyne-prekrikuje-hejtmanku-na-porade-pochvala-presne-tak-to-nema-vypadat-rika-nova-clenka-rady-ceske-televize

  Proč tam ti politici lezou? Zeman na ně z vysoka ser* už roky a nemá s tím problém:).

  OdpovědětVymazat
 11. Tak já si je pamatuji, už delší dobu vidím jmenovitě tu bandu, která obtížně skrývá svou snahu podporovat vše, co by mohlo uškodit českému národu.

  OdpovědětVymazat
 12. No jo švédsko je ztracené díky globalistickým sluhům co tam jsou u vesla a liberální bezmozci chcípají na svoji hloupost. Poslouchat nařízení je ohrožení svobody kdyby jsme nevěděli.

  OdpovědětVymazat
 13. Všichni stále jenom kradnů ....
  24. září 2013 zakládá Karolína Prymulová v Hradci Králové firmu Biovomed s.r.o. Firma má poskytovat poradenství v oblasti “zdravotnictví“. Slečně Prymulové je tehdy 24 let a nikdy v životě v podobném oboru nepůsobila. Jedná se o dceru prof. Prymuly, který v té době působí jako předseda české vakcinologické společnosti a jako ředitel FN Hradec Králové a působí ve firmě Biovomed jako prokurista a jednatel.
  Firma hned v roce 2013 získá zakázky za 32 milionů Kč, ač působí na trhu pouhé 3 měsíce! Rok 2014 je ještě lepší, to je dokonce 41 milionů a špatný není ani rok 2015, kdy firma utrží 34 milionů. Záhadný zlom v hospodaření nastane ale v roce 2016, kdy je profesor Prymula odvolán, neboť media začala poukazovat na jeho střet zájmů. Jako předseda farmaceutické společnosti totiž spolurozhodoval o tom, jaké vakcíny se budou v ČR používat a stejně tak rozhodoval o tom, jaké bude mít FN Hr. Králové dodavatele léků a zdravotnického materiálu, přičemž se všemi těmito firmami obchodovala společnost jeho dcery. S firmou Biovomed to od té doby začíná být špatné. Za rok 2016 sice ještě utrží 5,5 milionu Kč (prof. Prymula byl odvolán až v polovině roku 2016). Za rok 2017 je to již pouze 4.8 milionu a v roce 2018 se firma dokonce ocitá ve ztrátě 1 milion Kč. Člověk se musí ptát, co se najednou stalo, že firmě tak náhle klesly příjmy?
  „Potřebujeme rizikovou část populace proočkovat, na podzim si nebudeme úplně jisti, jaké mají lidé onemocnění – jestli je to běžné chřipkové, jestli je to nějaká podzimní respirace, nebo jestli je to koronavirové onemocnění. Potom samozřejmě budeme mít problém. Takže musíme apelovat, aby proočkovanost výrazně narostla,“ prohlašuje dnes Prymula.
  Pan Prymula zkratka neni zadny bezelstny vedec, ale mazany vycuranek, ktery moc dobre vi, co dela.

  OdpovědětVymazat
 14. Včera jsem se chvililininku podíval na ČT na rozpravu o koronaviru v parlamentu na ČT. Jestli to bylo celé tak jak jsem tu chvilku viděl... Prostě hnus velbenosti. Debil blok? To už není správné označení. Postoupil o level víše. Proboha, co oni udělali v boji proti koronaviru? Co udělali pro národ, nemocné a postižené v té nejtěžší době? Akorát celou dobu házeli a házejí vládě a všem ostatním klacky pod nohy. Ano, udělaly se chyby ale na prvním místě by se měl počítat výsledný efekt a ne za kolik a kde se v té době co koupilo. A ten, jak se tu v diskusi píše byl mnohdy nesrovnatelně větší než v mnohých vyspělých demokraciích. Kdo nedělá chyby, když musí řešit něco honem, za pochodu aby nedošlo k ještě větším škodám a ztrátám na životech? Jestli že někdo nepochopí, že na prvním místě by měly být životy občanů tak nemá ve vedoucích funkcích státu co dělat. No ono se to někomu těžko vykládá, když svůj vlastní národ tahá do konfliktů, které nás můžou vést až na pokraj války! M.R.

  OdpovědětVymazat
 15. 22:30 Takhle to ale funguje ve všem, rodina, přátelé a přátelé přátel. To je přesně podle zákonů které si parazité prosadily přes nejpracovitějšího doživotního poslance Marka Bendu který za tuto strašnou dřinu jen od státu na brebendách obdržel půl miliardy. Co by jste ovšem chtěl na kapitalizmu jehož systémem je silnější pes jebe. Paraziti už se tak zvrhly, že si myslí, že jsou smyslem existence světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:24 Lidí jsou nepoučitelný. Co udělal Mareček pro republiku? Velké nic a pořád ho budou volit. Pak má být nějaká změna, to s ním a jemu podobným se nikdy nestane.

   Vymazat
 16. Už nejen soudruzi v NDR, ale i ve Švédsku udělali někde chybu.

  OdpovědětVymazat
 17. Já bych počítal zajíce až po honu. Pak porovnáme, co si lidi v jednotlivých zemích koupili za průměrný plat před panikou a po panice. Teď je to asi jako kdyby se Napoleon chlubil postupem, když překročil ruské hranice směrem dovnitř.

  OdpovědětVymazat
 18. Těch obětí má Švédsko desetinásobek obětí v ČR - u nás díky vládě, Babišovi, Vojtěchovi, odborníkům na infekce, mikrobiologickou válku....A ekonomický propad Švédska není menší než Česka. A jak si vedla vláda USA? To se statistici zapotí, aby zakryli vlastně pokus o genocidu vlastního národa.
  Včera jsou koukal/poslouchal žvanily v parlamentě. Já nevím proč opopolitiké partaje vysílají k debatě vždy ty mentálně nejslabší - a nebo v tom mají zase prsty Rusové a Putin, že drží nad opoblbci v ČR ochranou ruku. A nakonec zakročí čeští vyzvědači, kteří zjistí, že vše bylo skryto v černém kufříku, který jistý diplomovaný uředník přepravoval z Ruzyně do centra Prahy a který skrýval sušené mozky českých opopolitiků. Po pokropení svěcenou vodou je pak montoval u vchodu do Valdštejna opopolitikům - no a ti promluvili. Doufám, že toto konání diplomatické mise jiné velmoci nezůstane bez odpovědi domácí malomoci. S Rusy a Putinem se musí rázně, jinak se ti blbci ve Valdštejně budou množit jako houby po dešti!.

  OdpovědětVymazat
 19. Musím se vyjádřit k tomu, že údajně vlastně na Covid neumírá skoro nikdo, že jsou to jen těžce nemocni lidé. Co je tohle za nesmysl, který může pronést jen neinteligentní člověk. Tím víc se divím, že je to nekdy slyšet i u doktoru apod. Ti lidé když se nakazí Covidem i když mají vedle toho nejakou tu nemoc i více nemoci by tu mohli přežívat mnozí z nich celá leta. Od toho jsou léčby prášky apod a když se nakazí Covidem, tak ten je dorazí. Takže všichni, kteří s toutou nákazou zemřeli, zemřeli skutečně na Covid.

  OdpovědětVymazat
 20. Hrdiní osvícenci a šamani svolávají demonstrace a nám nevěřícím dokáží, že promoření zvítězí.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.