Reklama

úterý 16. června 2020

Trump: Konec účasti v nekončících válkách ve vzdálených částech světa

Ilustrační foto
Jan Urbach
16. 6. 2020 VašeVěc

Americký prezident Donald Trump v sobotu v průběhu vystoupení ve Vojenské akademii ve West Pointu slíbil, že úkolem kadetů bude obrana „životně důležitých zájmů Ameriky“ a již nikdy ne účast vkončících se válkách ve vzdálených částech světa.

„Úkolem amerického vojáka není obnova jiných států, ale obrana, silná obrana našeho národa před zahraničním nepřítelem,“ uvedl Trump v předzkouškovém období kadetům. „Končíme éru nekončících se válek,“ prohlásil prezident s tím, že úkolem americké armády nebude „řešení věčných konfliktů ve vzdálených zemích, o kterých mnoho lidí ani neslyšelo“. Trump vyzdvihl, že stáhl americké vojáky ze Sýrie a přivedl spojence na celém světě, aby platili více peněz za americkou angažovanost při jejich obraně.
36 komentářů :

 1. Tomu Trumpovi nerozumím,pokud stáhne armádu z kolonii,tak ho rychle odvolají,když nebudou moci žít z cizích mozolů.

  OdpovědětVymazat
 2. Heh jak dvojsmyslné a matoucí- i kdyby byla pravda že tam nebude voják v uniformě s flajkou na paži, můžou tam působit žoldácké oddíly pod záštitou firem, obhajujících právě tyto zájmy, budou tam působit diplomaté a lobisté, kteří nebojují pistolemi ale odposlechy, kompro materiály nebo úplatky, mohou tam působit také agenti rozvědek ,sbírajících podobným způsobem citlivé informace.
  Kdepak, USA se snaží rozesírat svět, aby měly pořád dominanci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. eFPe16. června 2020 8:50
   Máte pravdu, že neslibuje konec okupace, či podmanění. Ale říká jasně, nebudou to USA, kdo je bude okupovat a kdo z toho bude přímo profitovat.
   Budou to korporace, neznámé tajné služby, soukromé armády, Velký bratr. To je ta velká změna, to je další krok k NWO, kde státy nebudou hrát dominantní roli. P.K.

   Vymazat
 3. Ví někdo, kolik platí čeští občané, za americkou angažovanost i za NATO každý rok ? vč. zbytečné militantní výzbroje ? víte, co by za to všechno bylo ? a hlavně pohoda, klid a mír- to je k nezaplacení

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:07
   Poděkujte za tohle Rusku, pokud by Rusko bylo v pohodě a míru tak není nutné někam cpát peníze!!

   Vymazat
  2. Rusko je v pohodě a míru běžče. Za to USA zas tak moc ne.

   Vymazat
  3. To 11:21 Chvilku postůj, bežče, zjevně utíkáš rozumu.

   Vymazat
  4. Jo, jo je to tak. Kdyby se to Rusko nepřiblížilo k hranicím států NATO, jak bylo slíbeno při jednáních o sjednocení Německa.......

   Vymazat
  5. Běžko, běž jinam prudit.

   Vymazat
  6. 11,21
   Je lepší mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit a odstranit všechny pochybnosti!!!

   Vymazat
  7. 11:21 Pepek je opět ve službách pravdy a lásky, která kupodivu válčí všude ve světě. To nevadí, hlavně, že pravda a láska dává dobrý žold agentům provokatérům. Vypadá to, že se jedná o retardovaného jedince, ale je to jenom špatně naprogramovaná umělá inteligence :-)

   Vymazat
  8. 11:21, Rusko bylo out of order fakticky celá 90.leta a značnou část nultých let. Přesto se válčilo na všech kontinentech, a co čert nechtěl, všude byla angažovaná velká dvojka USA a GB. Jaksi chyběl někdo, kdo by to šílenství zastavil. Bylo by dobré, kdybyste si o těchto válkách něco zjistil dřív, než začnete trousit ta vaše moudra.

   Vymazat
 4. oni už mu to jeho loutkovodiči (deep state, Demokraté, různé světové kongresy) vymlátí z hlavy

  OdpovědětVymazat
 5. Tak teď si z tohoto rozhodnutí sedne celý svět na zadek. Ale nezoufejme, novinářská špína je připravena aby přiměla společnost, která se pak bude dožadovat jejich přítomnosti. pšonsko je toho důkazem.

  OdpovědětVymazat
 6. Stáhl vojáky ze Sýrie? :D. To si Trumpík dělá snad kozy, né? Amíci jen přešli ke způsobu boje á la Russia. Tedy nikde nebýt viditelně, ale účastnit se. To stojí hodně malé peníze, přitom efekt může být hodně slibný. Pokud to je výhodné, tak spolupracovat s jednou nebo druhou stranou, nebo oběma (nejčastější verze), pokud ne, tak rozesírat.

  Rusové jsou v tomto machři. Jediné větší fiasko byl Afghánistán, kam se jim moc nechtělo, ale byli tak ohromným státem, že Afghánistán byl jejich sousedem. A mít tak problematický stát těsně za hranicemi není nic moc, tož poskytli 'bratrskou pomoc'. Sýrie se možná taky nepovede, ale na druhou stranu získali pevný bod v Středozemí (další budují v Lybii) a mohli předvést svoje nové zbraně přímo v boji. Pro potenciální kupce přímo excelentní reklama, zvlášť když k tomu započítáme efekt propadu rublíku.

  Takže tak. Jeden z amerických generálů prohlásil, že v Sýrii zůstanou, aby Rusům způsobovali co největší škody. Jaképak stahování!

  OdpovědětVymazat
 7. No jen jestli to myslí vážně to se uvidí bylo by to dobré pro celý svět. Musíme Trumpa chápat má doma svoji kavárnu a milion úchylek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Trump jen kecá jak vždycky.

   Vymazat
  2. Jedna úchylka nám tady pobíhá - 11:19 a 11:21

   Vymazat
  3. ...a ještě máme INDICKÉHO BLBCE tedy běžce...

   Vymazat
  4. 12:04 Ono jim ani nic jiného nezbude Americký ekonom napsal že příští rok bude s dolarem ámen. Tak na barevné revoluce a války nebudou mít prachy a bude to dobré pro celý svět.

   Vymazat
 8. Pokud se bude Rusko chovat normálně a nebude okupovat a válčit ve svém regionu, tak jsem pro, ať se Amík stáhne, ale dnes Rus vytváří ve světě jen konflikty, tak ať Amík posiluje ještě víc!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,19
   Návrat IDIOTA!!!

   Vymazat
  2. Ktere konflikty? USA nevytvareji zadne? Maji 1000 zakladen ve svete, aby mohli dat kazdemu pres drzku, kdyz je neposlechne! 7 valek za 15 let maji na svedomi s 20 miliony obeti. A Rusko se chova agresivne?

   Vymazat
  3. Tentokrát s vámi musím souhlasit, ovšem jenom se vám do toho malinko připletlo rádio Jerevan. Tam kde píšete Rusko, mělo být Amerika a obráceně, jinak ale máte naprostou pravdu. Přidám vtip ze starých časů, rádio Jerevan odpovídá na otázku posluchačů, zda je pravda že Ivan Ivánovič Ivanov z Moskvy vyhrál Žigulíka, "zprávu potvrzujeme s upřesněním, že to nebyl Ivan Ivanovič Ivanov, ale Michail Michajlovič Michajlov, nebyl z Moskvy ale z Baku, nejednalo se o vůz Žiguli ale o volský potah, a nevyhrál jej, ale byl mu ukraden, své posluchače zdraví rádio Jerevan.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  4. 11:19 11:21 Pepek je opět ve službách pravdy a lásky, která kupodivu válčí všude ve světě. To nevadí, hlavně, že pravda a láska dává dobrý žold agentům provokatérům. Vypadá to, že se jedná o retardovaného jedince, ale je to jenom špatně naprogramovaná umělá inteligence :-)

   Vymazat
  5. To je hrozně chytré. Na to jste přišel sám vlastní hlavou? Vy skutečně věříte, že pokud by se Rusko vzdalo Krymu, Američané zruší všech svých cca 900 základen, co mají po celé planetě a některé z nich sdílí s bývalým britským impériem? Přemýšlím, jestli si vás Nová Republika neplatí, abyste trochu okořenil diskuse neuvěřitelně naivními úvahami. Jen naokraj, ty základny USA se masivně rozšířily, právě ve chvíli, kdy se rozpadl SSSR a Rusko se potácelo od bankrotu k bankrotu. Tehdy mělo na starosti úplně jiné věci než něco "okupovat", přesto to peacemakera zpoza oceánu jaksi neinspirovalo ke zvolnění intervencí a zachoval se přesně naopak.

   Vymazat
 9. Co ti říká kompot hrušky a jablka?

  OdpovědětVymazat
 10. No jo Ušáci ti už toho nakecali, prý už i na měsíci byli, škoda že ten modul co měl být zrovna v tu dobu s kosmonauty na měsíci, vylovili na potvoru z moře Rusové a v maďarských novinách o tom dokonce vyšla zpráva. Takže je důležité si neplést pojmy s dojmy, v tom co by Amíci chtěli a co budou moci, je setsakramentský rozdíl. Putin, ten je v tom co zveřejní opatrnější a nechlubí se jitrnicí co ji svět ještě neviděl, (a nikdy neuvidí). V tom je mezi těmito velmocemi nebetyčný rozdíl, Ušáci už jenom vytloukají klín klínem a jejich prestiž a věrohodnost jde rapidně do kopru.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědečku, jsem tvůj tajný ctitel, ale nedávej do placbu kdejakou blbinu. Pak ti klesne kredit a zbudou ti jen "délesloužícírotmistři".

   Vymazat
 11. Neverte poutovemu kejkliri. Z Afghanistanu odchazeji a prichazeji 16 let, ze Syrie taky. Tam vyzbrojuji opet teroristy, kterym rikaji Syrska osvobozenecka armada (bojujici v jejich zajmu) a staraji se o to, aby USA mohly dal krast syrskou ropu.
  Americkeho bohateho Zida, jeho rafinovast a prolhanost zna cely svet.

  OdpovědětVymazat
 12. Chovám doma indické běžce ale ti mají víc rozumu než ty!

  OdpovědětVymazat
 13. "INDICKÝ BĚŽEC , víte vy vůbec, co říkáte?"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jenom blbej placenej provokatér, redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory. Ještě by měli připsat, nereagujte na indického běžce, ale dodávám to alespoň já, rudý dědeček.

   Vymazat
  2. 13:52 pokud to dělá zadarmo, tak je ještě hloupější, nežli obsah jeho psaných výblitků :-)

   Vymazat
 14. "INDICKÝ BĚŽEC je hloupý provokatér.
  Vražda George Floyda byla buď předem naplánovanou veřejnou popravou, nebo zcela představeným podvodem!
  http://stateofthenation.co/?p=16067

  " George Floyd Psyop je součástí mnohem většího spiknutí
  prováděného všemi obvyklými podezřelými, aby svrhli
  Americkou republiku." Ať už je mrtvý nebo živý,
  nemilosrdné „zabíjení“ George Floyda bylo úmyslně choreografickým
  a pečlivě natočeným atentátem na bezmocného
  černocha skupinou bílých policistů. Tento psyop
  měl všechny prvky skutečného zločinu z nenávisti navrženého tak, aby vznítil
  rasové napětí napříč USA, jak to udělal.
  Jak si troufají bankéři použít tuto chabou omluvu pro pandemii jako záminku k vyplenění celého světa?
  http://stateofthenation.co/?p=16801
  Když ovládáte nemocné, nazývá se to karanténa.
  Když ovládáte zdravé, nazývá se tyranie.

  OdpovědětVymazat
 15. Trump musel byt poradne opily - aneb sliby se slibuji, blazni se raduji. Copak Trump o tomto rozhoduje? Cha,cha!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.