Reklama

úterý 30. června 2020

Turecko zneužívá občany turecké národnosti ke svým vlastním cílům.


Ivan David
30. 6. 2020
Dnes se rakouský kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) vyjádřil jasně – Turecko zneužívá občany turecké národnosti ke svým vlastním cílům. Ne, že bychom to nevěděli – ale konečně to řekl někdo relevantní, kdo si uvědomuje současné hrozby a nebojuje minulé války jako většina našich a evropských politiků.


Ze zpravodajství rakouské televize ORF vyjímám:
Rakousko obviňuje Turecko ze „zasévání rozbrojů“.
Nálada mezi Rakouskem a Tureckem po nepokojích během demonstrací ve vídeňské čtvrti Favoriten zůstane napjatá. Kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) dnes obvinil Turecko z „rozsévání nepokojů“ a „vytváření napjatého ovzduší“ v Rakousku pro své vlastní zájmy. Z pohledu kancléře jde o „zneužívání lidí s tureckými kořeny, kteří žijí v Evropě“.


Turecký velvyslanec se včera musel dostavit na vídeňské ministerstvo zahraničních věcí. Velvyslanec byl vyzván, aby si uvědomil, že „musí skončit situace, kdy se Turecko snaží ovlivňovat obyvatele v Rakousku a zneužívat je pro své konflikty,“ řekl Kurz. Rakouský kancléř také řekl, že Turecko hovoří o tom, že došlo k policejnímu násilí proti Rakušanům tureckého původu, což on může pouze „striktně odmítnout“.

Podle ministra vnitra Karla Nehammera (ÖVP) je nyní Ankara na tahu, co se týče uvolnění diplomatického napětí mezi Rakouskem a Tureckem: „Je na Turecku, aby se vydalo cestou deeskalace,“ uvedl Nehammer po zasedání vlády.

Kurz ale nepočítá s tím, že Turecko by chtělo deeskalaci: „Neočekávám od Turecka velkou podporu,“ řekl, „protože přesně vím, co se tady Turecko snaží dělat: konkrétně zneužít Turky v Evropě k zasévání sporů a vytvářet patřičnou náladu ve společnosti ve jménu tureckých zájmů.“

Během minulého týdne byla tureckými ultranacionalisty, včetně příznivců Šedých vlků, napadena shromáždění Kurdů ve vídeňských Favoriten. Několik lidí bylo zraněno. Podle Nehammera již byli vůdci a podněcovači identifikováni.
Mnoho z těch zodpovědných za nepokoje jsou rakouskými občany. Přesto vídeňský starosta Michael Ludwig (SPÖ) hovořil „v konečné analýze“ o deportaci těch, kteří způsobili nepokoje, jako o možném řešení. Řekl to v rozhovoru s deníkem „Austria“.
Tolik ORF

Podle Thomase Rammerstorfera, rakouského odborníka na turecký extremismus je konflikt mezi oběma skupinami trvalý a obvykle probíhá pod naší hranicí vnímání. K útokům „Šedých vlků“, jako jsou pouliční boje a masivní štvaní proti Kurdům nebo Arménům či křesťanům, dochází znovu a znovu. Někteří proměňují tuto agitaci v násilí. „Samozřejmě se pak napadení brání, ne vždy mírnými prostředky, ale agrese obvykle přichází ze strany tureckých fašistů,“ tolik Rammerstorfer.

Na závěr mi dovolte jeden povzdech. Tolik se u nás mluví o fašismu a nacismu, kdekdo je tak označován, včetně mě, a když se objeví skuteční fašisté, skrytí ve vlčím hávu, náš mainstream mlčí. Nikdo „se nesemkne“ proti turecké extrémní pravici. Čím to jen bude?

22 komentářů :

 1. Vyhnat Osmany z Evropy, všemi prostředky a bez milosti 😡😡😡😡😡!

  OdpovědětSmazat
 2. Děkujme bohu , že tu vládli komunisti , jinak bychom tu tyhle náplavy měli ve velkém taky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:41
   V Teplicích (Muslicích) je máme už 22let, a že by odtáhli, to je jen zbožné přání těch, kteří nevolí ODS a ostatní havlostoku!!!! 😑😑😑

   Smazat
  2. ODS nikdy nebyla havlistická. Naopak, s Havlem byla na kordy.

   Smazat
  3. Muslimové dobrovolně odnikud ještě neodešli.
   Naopak všude po světě platí nejen politikům a novinářům docela dost peněz, takže nečekejte, že se budou mírnit. Jejich "apetit" poroste. Kromě přímých vojenských akcí takto postupují "mírumilovně" všude.
   Možná je brzy budete mít za starostu a poslance a váš fotbalový klub bude moci mít v kádru jedině ty správné fotbalisty.

   Jen tak pro informaci:
   Bill Warner a pár faktů o tom, že v islámu je dovoleno lhát, pokud je to pro dobro Alláha. Tak pak - kde je jistota, že to, co vypustí z úst muslim, je pravda? NIKDE! A o tom to je. Muslim může nevěřícího oklamat i zabít, protože mu to Islám nezakazuje. Měli bychom se mít na pozoru. (video v odkazu)
   https://www.facebook.com/Vzpoura-proti-korektnosti-1403418853126583/videos/bill-warner-etika-lhaní-v-islámu/938705476586037/

   Jinak 22:28 asi může znát stránku (odkaz dole), kde lze najít více informací. Já to doporučuji všem, protože znát základy něčeho velmi aktuálního je velice důležité pro pochopení podstaty činů jak jednotlivců, tak i celých skupin.
   https://www.cspii.org/cs/
   Zajímavý takový úvod je v přednášce na videu (zkontrolovat zapnuté titulky):
   https://www.pozitivnisvet.cz/dr-bill-warner-proc-se-lide-boji-islamu/

   Přiznám se, že muslimskou víru jsem neměl rád od té doby, když jsem četl od Karla Maye cyklus Ve stínu padišáha ... :)

   Smazat
 3. Jo je třeba jednat dost bylo rádoby integrovaných turků a že náš mainstream mlčí protože to je v zájmu eu islamizovat Evropu.

  OdpovědětSmazat
 4. Jenom mě udivuje kolik chytráků od 89 roku má stále iluze že se všechno vyvíjí správným směrem. Parazitům se nedivím je to pro ně živná půda a lidskosti se bojí jak čert kříže. Krásně to bylo uvedeno ve filmu: Morálka paní Důlské.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi správně. Také mne - teď už "jen" - štvou, ti, kteří si myslí, že když nebudou nic dělat, nic se pro ně už nezmění a že jim to vydrží. Ale to je jejich - vždy a všude po světě nejen u nás - největší omyl v životě. Jen málo z nich prožije život bez nějaké velké změny. Já si jim říkám "Jánatovyzrálci", s velkým počátečním, protože mi to připadá, jako by všude a vždy byli jakási samostatná rasa ...

   Smazat
 5. Klaus junior nechce vystupovat z EU. Mnoho jeho fanoušků je zklamáno. Přečtěte si opravdu brutální facebookovou hádku

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-junior-nechce-vystupovat-z-EU-Mnoho-jeho-fanousku-je-zklamano-Prectete-si-opravdu-brutalni-facebookovou-hadku-629109

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecá. Je to eurofob par excellence.

   Smazat
  2. Klaus rika, ze EU se stejne rozpadne, tak proc se namahat. Ja bych se ale namahal.

   Smazat
 6. SPD vs. Trikolóra: Strany mají spory kvůli EU. Klaus ml. obvinil Okamuru z toho, že mu členství vyhovuje. Ten to popírá

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020063012160219-spd-vs-trikolora-strany-maji-spory-kvuli-eu-klaus-ml-obvinil-okamuru-z-toho-ze-mu-clenstvi-vyhovuje/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klaus ml. se pro vidinu úspěchu uchyluje k móresům lhavého demobloku.

   Smazat
  2. 9:31 Tím si to u mě podělal názory SPD jsou dlouho známé jen chce sebrat SPD voliče.

   Smazat
 7. Účast v senátních volbách za Kuberu byla 9%. Otázka zní, proč by blbci měli mít svůj vlastní stát? Nebude to žádná škoda.

  OdpovědětSmazat
 8. Oni jsou ti Turci dost oprásklí, asi je to jejich mentalita. Vzpomínáte, jak "žalovali" Judr. Samkovou za její prohlášení na půdě českého parlamentu?

  OdpovědětSmazat
 9. Současná Turecko vydírá "západ" hrozbou, že přeběhne k Ruské federaci resp. pod křídla přirozeného bloku odpůrců uhasínající dominance USA. EU by měla být schopna dost razantně dát najevo a také tak prosazovat svůj skutečně evropský zájem. Nejen žudlat svoje kšeftíčky s Tureckem a v Turecku a k tomu ještě podlézat naturalizovaným Turkům kvůli volebním výsledkům jak ukazuje zejména Německo.
  Postkomunistické státy mají výhodu v tom, že ve svém postavení nic takového vlastně nemusí. I když Polsko, s historickou zkušeností se silou Německa na jedné a Ruska na druhé straně, podléhá nutkání podlézat a tím se opírat o USA. Za dnešní reality jsou to hloupá rezidua z minulosti. Ve společnosti rozmazlené málo zaslouženým blahobytem, jak jinak, chybí skuteční politici. Podle toho to taky dopadá.
  Problémem "západu" je, že byl nucen bourat Sovětský svaz a ten, že se v důsledku vlastní naivní vnitřní a nakonec i mezinárodní politiky zhroutil. S jakýmsi pochopením přichází Macron a možnosti ukazuje i rakouský Kurz. A ČR? S prakticky nelegitimním senátem a do sebe zabranou „demokratickou“ opozicí, ta toho ani se sebelepší vládou, zrovna moc nesvede.

  OdpovědětSmazat
 10. Nejspíše si Turci žijící v Turecku všímají fungování židovských diaspor ve zbytku světa (mimo Izrael)... a aktivizují obdobným způsobem turecké diaspory v témže zbytku světa.
  Logicky proto nemůže jít o zneužívání... jde o koordinaci uvnitř světových kohezních skupin... za účelem společného postupu proti nesvým... ČEŠI, KOUKEJTE SE TO KONEČNĚ TAKÉ NAUČIT!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:39-"uhodil jste hřebíček na hlavičku..."

   Smazat
  2. 8,39
   Raději mám Izrael než OsmanoODPAD!!!!

   Smazat
 11. Žádné zvíře není tak kruté, jako člověk:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-silene-video-plne-revu-a-bolesti-Tlupa-cernochu-podpalovala-belocha-ktery-jim-utikal-Ale-ono-to-neslo-629219

  https://twitter.com/yogendrapal72/status/1276716541485047809

  OdpovědětSmazat
 12. co jiného se dá očekávat od cizího živlu !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.