Reklama

pátek 26. června 2020

Tyhle protiamerické univerzity jsou pro nás mnohem větším nebezpečím než Putin a Čína


Paul Craig Roberts
26. 6. 2020  paulcraigroberts
Tak zní úvod dopisu černošského amerického profesora Univerzity Kalifornie v Berkeley. Píše, že tato univerzita už neslouží zájmu vědění a vzdělanosti, ale stala se slouhou Demokratické strany a hnutí Na životech černých občanů záleží. Píše dále, že tato univerzita si osvojila potlačovací režim, který likviduje skutečnou různorodost a svobodnou debatu ze svých poslucháren a pracovišť nemilosrdně vyhnal.
 

V závěru svého dopisu profesor krizuje vedoucí činitele univerzity a zvlášť její katedru historie za velebení George Floyda, zpustlíka a na drogách závislého násilníka, který „ubližoval ženám a zvlášť pak černým ženám. Avšak společným úsilím Univerzity Kalifornie v Berkeley, korporativní Ameriky, většinových mainstreamových médií a vůbec současných elit USA se Floyd stal kulturním hrdinou položeným do zlaté rakve a na jeho (urozenou) rodinu se snáší déšť darů a chvály. Společensky jsou Američané nuceni poklekat před tímto neurvalým mysogynem a celé jedné generaci černých mužů se přikazuje, aby se s tímto absolutně nejhorším typem naší rasy ztotožnila. Je mi hanba za naší katedru a je mi též hanba před vámi všemi. Možná se mnou souhlasíte, ale máte strach, stejně jak jej mám teď i já, z trestu, který mě možná za napsání pravdy v tomto dopisu obsažené čeká. Je obtížné poklekat, když víte, co to znamená, a musíte poklekávat proto, abyste si udrželi své zaměstnání“.

Zde tedy máme čestného a inteligentního amerického profesora prestižní státní Univerzity Kalifornie v Berkeley, který dobře rozumí tomu, že úpadek sebejistoty bílých Američanů zničil vědeckou úroveň a respekt pro pravdu. A který též dobře rozumí tomu, že tahle situace je hrozbou i pro něj, pro Američany bílé i černé, pro celou naši multikulturní společnost, pro Spojené státy a pro západní civilizaci vůbec. A je nešťastný z toho, že tento svůj názor nemůže z existenčních důvodů vyjádřit jinak než anonymně.

ZDE je předmětný dopis. Přečtěte si jej a čtěte jej znovu a znovu. Pak pochopíte, co Saker míní, když říká, že USA vstoupily do posledního stádia svého úpadku. A jestliže chcete získat ještě přesnější obraz budoucnosti začtěte se do knihy Tábor svatých autora Jeana Raspaila, jestliže její exemplář ještě někde seženete. Ta kniha byla totiž z knihkupectví stažena a její distribuce zastavena.

Překlad: Lubomír Man

46 komentářů :

 1. Je to jen další potvrzení úpadku Ameriky který probíhá. Asi by nás spíše mělo zajímat to, co se děje u nás doma, my asi těžko ovlivníme to co se děje v Americe. Dneska jsem si po druhé pustil novou píseň Daniela Landy-Ukolébavka. Co lze říci, je to naprostá bomba, za prvé melodie, za druhé text, prostě a to nebudu říkat co to se mnou napodruhé udělalo, naprostá bomba pro normálního přemýšlivého člověka.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 2. Kde pak , tak to neni, cim vetsi tlak,
  tim vetsi RESILIENCE !
  Cim vetsi terror, tim vetsi zpetna nenavist.
  Prof. Mane znate nejposlednejsi pozadavek z Bronxu ! (N.Y.)
  Nejaky rasista vyvesil plakaty v cernosarne - Never forget:
  Jewish Lives Matter Most.
  A nejaky jiny rasista zase napsal , ze nejdrive se musi vymlatit vsichni Katolici !
  Na eskymaky se zatim nikdo nechysta, tak se ozvu z Aljasky.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě máte na mysli odpor, ne pružnost. Bacha na cizí termity.

   Vymazat
  2. Honolulu je tak dlouho v Emerice, že zapomněl anglicky.

   Vymazat
 3. To je kapitalizmus , nejzrůdnější režim na světě , dle Černé knihy kapitalizmu má na svědomí 950 milionů lidí !

  OdpovědětVymazat
 4. Přesně tak usa jsou v posledním tažení co bude po presidentských volbách rasová válka? Špatné je že poskoci na západě se k nim přidávají NA BÍLÝCH ŽIVOTECH NEZÁLEŽÍ řekla černá pizda z Anglie a univerzita ji podporuje. Tak takhle teda ne co je moc to je moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Černoška to mohla říci v Anglii... ale i kdyby se tam v narodila, je geneticky Afričanka, takže žádná černoška z Anglie. "Černoška z Anglie" je oxymoron, jako třeba "kolibřík z Antarktis", nebo "muréna z Vltavy"...

   Vymazat
 5. Oscar Wilde
  Amerika je jediná země, která ve vývoji přešla od barbarství přímo k dekadenci bez mezičlánku civilizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to trochu není o tom kdo má pravdu, hlavně to je o tom kdo půjde na pranýř. Ušáci a jejich přichrochtávači, a to jsme i my, půjdou ve finále před Norimberský, nebo jaký, soud. Těch prasečin je tolik, že nemůžou nečinně čekat na ortel, ale stejně je to nezachrání a půjdou spravedlivě k odsouzení a není boha který by je mohl zachránit. Kdo se chová jako prase, nemůže čekat, že dopadne jinak než prase. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 6. Nenávist k USA, nenávist k západní kultuře, k západní historii, nenávist ke kapitalismu, snaha o jeho zničení, inspirace v marxismu...
  Podobnost mezi provozovateli těchhle stránek a jejich příznivci s tím pošahaným levičáckým marasmem v USA je jistě čistě náhodná :-D

  Tak a teď může místní cenzor, přesně v duchu jím nenáviděných západních univerzit, novin, faceboků a twitterů, tenhle názor smazat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupáka, který píše pitominy, necenzurujeme. Ten je nám jen pro smích.

   Vymazat
  2. 22:19 Takovýhle život si strčte někam:

   Policejní manévry v Glasgow. Po útoku nožem jsou na místě oběti

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020062612142921-policejni-manevry-v-glasgow-po-utoku-nozem-jsou-na-miste-zraneni/

   Vymazat
  3. 22:19
   Hele blbe, rozeber ten svůj blábol trochu. Jako co považuješ za ten"pašahanej levičáckej marasmus" a tak.
   Hele troubelínku, ty máš za to, že v USA je kapitalismus? Bejvávalo chlapče, bejvávalo. To by potom, tvým géniem měřeno, byl Baťa ukrutnej levičák.

   Vymazat
  4. 2:11

   Odpověděl bych vám, ale to by Dvořák nesměl být podvodník, který lže, že necenzuruje.

   Vymazat
  5. Do diskuze nepouštím sprosťáky, rasisty, nenávistníky a pod., ale proč bych měl cenzurovat zjevné pošahance, kteří svou hloupostí pobaví?

   Vymazat
  6. 6:25
   Za svojí retardaci můžeš nadávat leda rodičům,pan Dvořák za to nemůže 😆😆😆😆😆😆😆

   Vymazat
  7. USA nenavidi cely svet. Jenom se to nemuze projevit, protoze Amici maji 1000 zakladen a kzdemu daji okamzite pres hubu. Ale i kdyby tady ta nenavist nebyla, USA se rozlozi samy od sebe, protoze nechteji uznat pravdu, realne pomery ve svete, Cinu, Rusko. Evropa uz driftuje pryc, pomalu, protoze ji vedou stejni US poskoci jako pred 10 lety. Od te pakaze se neda nic ocekavat. Prevleceni kabatu u Macrona a Merkelove jim nepomuze. Pujdou pred soud.

   Vymazat
  8. USA nenavidi cely svet. Jenom se to nemuze projevit, protoze Amici maji 1000 zakladen a kzdemu daji okamzite pres hubu. Ale i kdyby tady ta nenavist nebyla, USA se rozlozi samy od sebe, protoze nechteji uznat pravdu, realne pomery ve svete, Cinu, Rusko. Evropa uz driftuje pryc, pomalu, protoze ji vedou stejni US poskoci jako pred 10 lety. Od te pakaze se neda nic ocekavat. Prevleceni kabatu u Macrona a Merkelove jim nepomuze. Pujdou pred soud.

   Vymazat
  9. Floyda pouzili jako rozbusku k nepokojum a chaosu. Odstranit policii vyzaduji, aby se jim to povedlo. Jenom 13% maji v USA cernochu. Vetsinou po generace nepracuji, jsou kriminalnici jako byl Floyd. Ten se o rodinu nestaral, neplatil alimenty, byl fetak a nasilnik. Jak skoncil? Ve zlate rakvi, manzelka dostava miliony od darcu. Tahle falesnost a pokrytectvi se musi vymstit. Nemuzete jako stat nekonecne cinit druhym bezpravi a bolest. Za otrokarstvi dostavaji ted byvali kolonizatori ucet od cernochu, migrantu z Afriky, ktere si hyckaji, mluvi o obohaceni spolecnosti diverzifikaci. Obcasne znasilneni manzelek a dcer a ubodani nozem berou jako folklor. Pachatele nejsou nikdy terroriste, ale psycho. Bodet by ne, kdo by bodal na ulici jinak do lidi nezli cvok, nebo nenavistny nabozensky fanatik?

   Vymazat
 7. Myslícím asi bude srozumitelné, že policie v USA zasahuje co možná tvrdě vůči „nepřizpůsobivé“, sociálně vyloučené galérce ať už je černá nebo bílá, když je tento postup podmínkou udržení autority i vlastní bezpečnosti policisty, když recidivující přestupci nejsou dál dost účinně trestání. Samozřejmě, mnozí z policistů si mohou vypořádávat vlastní účty, sledovat vlastní cíle a ne všichni musí být na patřičné morální úrovni či psychicky dost vyrovnaní. Faktem zůstává, že převládající společenské systémy nenacházejí a zřejmě ani ze své podstaty nemohou najít řešení. Když celá ta problematika je, zákonitě, využívána v boji o moc, tedy o zisky.

  OdpovědětVymazat
 8. https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-kradou-staty-proc-je-globalni-imperium-pricinou-chaosu-a-bidy-ve-svete-a-kde-konci-takzvana-rozvojova-pomoc/

  Lovci ekonomik jsou skvěle placení profesionálové, kteří země celého světa šidí o biliony dolarů. Peníze od Světové banky, Americké agentury pro zahraniční rozvoj (USAID) a dalších organizací zahraniční ,pomoci‘ přelévají do sejfů obřích korporací a kapes několika bohatých rodinných klanů, které ovládají světové zdroje. K jejich nástrojům patří falešné finanční zprávy, falšování volebních výsledků, úplatky, vydírání a vraždy. Hrají hru, která je stará jako impérium samotné, ale která nabyla hrozivých rozměrů v dnešní době globalizace. Měl bych to asi dobře vědět; byl jsem jedním z nich,“ začíná svůj příběh v knize Zpověď lovce ekonomik, jejíž druhé, doplněné a rozšířené vydání vyšlo také v češtině.

  OdpovědětVymazat
 9. Velmi rad bych vam vysvetlil duvody, proc nase policie, nebo
  narodni garda, nezakroci proti chaosu a nasili a jaka je dlouhodoba strategie na ozdraveni Ameriky, bez krve proliti.
  Jenze ja nikdy nevim, kdy budu smazan !
  Neco vsak musim prioritne privest na spravnou miru !

  George Floyd, (uduseny cernoch) byl drogar, nasilnik kriminalnik, ktery mel tak dlouhy kriminalni rekord, ze ho znali policajti i v druhem state a bali se ho.
  Byl take vazne nemocen, po dloholetem uzivani tech nejhorsich drog. Mel nemocne plice a srdce. Nemohl dychat uz 2 roky pred svoji smrti.
  Mel v kriminalni historii prepadani matky z ditetem s pistoli v ruce a jeji oloupeni kvuli drogam, ktere potreboval. Take tiskl falesne bankovky , ktere kazdy prodavac v obchode poznal.
  Tyral a mlatil zeny.

  Jeho smrt vsak byla politicky potrebna pro t.zv. "Demokraticko stranu", ktera je prolezla Neo-Bolseviky a fanatickymi Marxisty, na postvani cernochu proti belochum !
  Je prolezla take Globalisty, kteri v pripade volebniho viteztvi napadnou Rusko !
  Je prolezla i prislusniky NWO, kteri ZRUSI EXISTENCI vaseho statu !
  Vim to vse na 100 % !
  Denne vse sleduji a rozumim anglicky lepe nez cesky !
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ono je lhostejné, že ten muž byl lump, protože nebyl zabit proto, že byl lump, ale protože ve společnosti je stále přítomný rasismus.
   Navíc byl zabit protizákonně, protože policista nemohl být ani soudcem a ani katem,,
   pokud se cokoliv podobného stalo jiným lidem a museli čelit takové brutalitě a bezohlednosti policie, bez ohledu na barvu pleti, je to stejně odsouzeníhodné.
   není to o nějakém Floydovi, on se stal jen poslední kapkou. a rasismus je stejně přítomen mezi oběma stranami, jak mezi černými tak mezi bílými, a u nás stejně mezi bílými ČECHY tak mezi Romy,, jen přístup médií a dalších je pokaždé jiný.Ale každý rasismus je stejně odsouizeníhodný.

   a podsouvat, že tato hnutí jsou levičácká, je totální hloupost, jen se v nich projevují známé rozpory kapitalismu

   Vymazat
  2. Spravne Hafe.podepisuji.Kdyz policie popravuje v ulicich ,je to policejni stat.Pro mne je nepripustny i stat,ktery zbožňuje tresty smrti -ač udelene soudem.A aby nekdo souhlasil s udušenim človeka úchylnym poldou je už vubec nepochopitelne.Kam az humaniste v Čechach klesli

   Vymazat
  3. To nebyla žádná poprava. Bylo to zabití. Ten policista se fyzicky velkého recidivisty a známé "firmy" bál. Proto an něm tak dlouho dřepěl a čekal a čekal...(na posily, na sanitku), až zadržený, který na tom nebyl zdravotně nejlíp, přestal dýchat. Profesionálně nezvládnutý zákrok vystrašeného policisty, který je obecně zvyklý zasahovat brutálně, jak ostatně činí policie v USA obecně jak proti barevným tak i proti bílým.

   Vymazat
  4. Bože, zač nás tím hovadem z močálů trestáš???!!!! 😠😠😠😠

   Vymazat
  5. 10.28 A z Nebe vám v odpověď zahřměl hlas: "PROTOŽE MĚ SE°EŠ, SYNU!"

   Vymazat
 10. Dnes jsem jako posledni prvovystup zdolal vrch TABOR, 647 m. Syn, absolvent UC Berkeley, mel soustavne chybne nazory, byt ma doktorat, stale jsem mu rikal, ze je BLB. Az tohle hnuti ho vylecilo, je ted v NJ a uz mu to mysli. Hura!

  OdpovědětVymazat
 11. Se současnou rozvratnou činností ultralevicové lůzy v USA jsem konečně pochopil nevyhnutnost, nutnost a oprávněnost Mccarthismu v 50 letech v USA. - tehdy se z toho moru Amíci dokázali vymanit a tím si mohli užívat 60 let svobody a prosperity.
  Dnes už bohužel konzervativní bíle američany přečíslují černí a hispánci za vydatné pomoci mladých bílých marxistů a podobných idiotů. A bude to díky demografii horší a horší.
  USA bohužel směřují k úpadku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Metoda honu na carodejnice McCarthyho funguje, viz Russiagate. Neni to tak, ze by to nefungovalo, je to kvuli tomu, ze je establishment v boji kdo z koho. Deep State stale vede, ne ze prohrava.

   Vymazat
 12. Kdo klečí je srab !!!

  OdpovědětVymazat
 13. Honolulu 22:34, dokazujete, že o skutečných Marxistech nevíte nic. Pokud by tak jednali, nebyli by Marxisty. Když už se k Marxistům chcete vyjadřovat, tak si alespoň základní postuláty Marxismu sestudujte. Takhle se ztrapňujete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:30 Nejsem Honolulu a bojím se napsat, jak to skutečně je. Víte, co to je marxismus a k čemu slouží? To je stejné, jako "pravda a láska", nebo rovnost, svornost, bratrství a ani netušíte, co to je a komu to slouží. Na postuláty se vykašlete, to je stejné, jako když do nás od rána do večera ládujou demokratické principy a podívejte se, co se kolem děje, stejné to je i s "postuláty". Honolulu není trapný.

   Vymazat
  2. Pane, pletete si neomarxismus s marxismem. Jsou to diametralne odlisne veci. V USA jede neomarxismus.

   Vymazat
 14. Raketový nárůst covidu: Florida přes 9000 nakažených denně a exponenciální růst- následek plných pláží. Zatím co New York a New Yersey klesají, v řadě dalších států covid roste, můžete sledovat na Wordometeru. Ekonomický propad bude rekordní, stejně jako počet mrtvých. Halt popírání reality nefunguje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšete o něčem,co je stejně nebezpečné jako jiná chřipka.Je to jen mediální pandemie,dílo globalistických zrůd

   Vymazat
 15. Honolulu sice nestudoval VUML, ale v mnohem ma pravdu. Jadro pudla ale neni v marxismu, nybrz v rizenem kolapsu, jehoz cilem je svetovlada.

  OdpovědětVymazat
 16. 23:19 - Spolehnete se na nasi strategii, o ktere nemohu mluvit !
  Strategii zdraveho jadra, nasi republicanske strany !
  My ty levicove fanatiky zdolame a znemoznime, aniz by jsme jim museli pustit zilou.
  Upozornuji vas na to, ze tato banda neo-Bolsheviku ma finanncni podporu i ze zemi za velkou vodou, za ucelem naseho rozvratu a chaosu ! Proto nase volby na podzim budou ovlivovany cizimi zajmy, jako nikdy predtim, v nas neprospech.

  ------------------------------------------------------------

  Upozornuji vas na to, ze cernosi jsou ZMANIPULOVANI k obrovske nenavisti vuci kazdmu belochovy a je uplne jedno, je-li to Rus, Cech nebo Nemec. (Kvuli otroctvi pred mnoha lety..)
  h.
  God bless our president Trump ! Best president ever !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Totez Muslimove ke kazdemu kdo nevzyva Allaha. Tak se injektuje nenavist do spolecnosti a zarodek valek.

   Vymazat
 17. Zalez tam, kam paprsek Slunce nezasvítí,ty plejádo hovadin!

  OdpovědětVymazat
 18. Je těžké situaci opravdu objektivně posoudit. Budete věřit dvoumetrovému svalnatému kriminálníkovi, že nemůže dýchat? Když ho uvolníte, tak ten vyskočí a ohrozí vás na životě nebo uteče a dál bude páchat trestnou činnost. Byla to velmi nešťastná souhra okolností. Cílená vražda to nebyla. Při páchání trestné činnosti zločinec podstupuje i nejvyšší riziko, s tím musí počítat. Škoda každého zmařeného života, ale recidivistům je to asi jedno. Nikdo nemá právo brát, poškozovat a narušovat život druhého člověka. Dodržování zákonů je základní předpoklad fungování normální, zdravé společnosti.

  OdpovědětVymazat
 19. Shaun King, representant levicove university prohlasil , ze JEZIS KRIST byl "rasista" a zada zbourani vsech soch a zniceni jeho obrazu.

  Sochy Kristofa Columbuse byly zniceny protoze byl "rasista" tim, ze mel pratelsky vztah s kralovnou ISABELLOU I.
  Ta nenavidela celou Afriku, za jeji lumparny v Evrope.
  Tak to odskakal Columbus.

  Hlavni mesto statu OHIO je Columbus. Levicovi retardi ho chteji prejmenovat.

  Ja vas upozornuji na skutecnost, ze proti belochum nekdo organizuje destruktivni valku !
  Nemyslete si, ze vy se tomu vyhnete pouze proto, ze mate ve svych radach vysoke % poloopic. (napr. 12:39)
  Greetings hrom honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. V tom clanku je nejdulezitejsi, ze problemy dneska jsou zpusobeny ztracenim citu pro pravdu. Vse je obraceno naruby, bily neutiskuje dnes cerneho, je to obracene, ackoliv se na tom stavi BLM, ackoliv by se to melo jmenovat White Lives Matter. Lez, pokrytectvi, zrada svych spojencu, vypovezeni smluv, zabijeni odpurcu drony na uzemi cizich statu si USA berou jako samozrejmost. Je to i moralni upadek kauzami metoo, pedofilii, LGBT, genderove silenstvi, neomarxismus, ANTIFA, atd. Vse jsou vymozenosti americkeho sveta pedofilu, buzerantu, fetaku, alkoholiku a uchylu vseho druhu. Americke university holduji neomarxismu, socialismu - opet je to reakce na superbohace a vetsinu zadluzenych Americanu, kteri v pripade nouze nemaji ani na jidlo a zaplaceni najemneho.
  Co bude dal? USA se musi zmenit, jestli chce nebo nechce. Koncentrovat se na sebe, stahnout zoldaky z 1000 zakladen, omezit blahobyt za kazdou cenu, energetickou narocnost sve zeme bez surovin. Zaplatit dluhy namisto prodluzovani nsolvence, nebo okradeni veritelu! Tezbu z bridlice udelali Saudi a Rusko nehospodarnou a tim i pomohli ekologii. USA jsou bez surovin s ohromnou spotrebou energii vseho druhu. Tim je Venezuela v nebezpeci, v Syrii uz ropu kradou.

  OdpovědětVymazat
 21. Historie ve 4 vetach:
  Za Masaryka v našej dedine bola len nezamestanosť, kostol a krčma.
  Za Gottwalda pribudla práca pre všetkých, JRD, škola, knižnica, kultúrny dom, kino a verejná doprava do obce.
  Za Husáka pribudla pošta, zdravotné stredisko, materská škôlka a dom smútku.
  Dnes je tu zas len nezamestanosť, kostol a krčma.
  Autor neznámý.
  Jo, ti pitomci cinkali na Trafousi klicema, vykrikovali hesla, ktera jim podstrcila StB jako 'Nejsme jako oni' a mysleli si, ze delaji revoluci!
  Jsme odjakziva manipulovani, nebyli jsme nikdy suverenni stat (snad za TGM) a je to videt na vlade, podrizenosti NATO, EU a USA. Ven z NATO a EU dokud je jeste cas! Hrozi bida a invaze Muslimu. Budeme muset byt solidarni a pujdeme po zebrote. COVID a jeho vlny nam vezmou silu se vzeprit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:06
   Nestyďte se, proč se nepodepíšete, vždyť jste Makropulos.

   Vymazat
 22. Zde je český překlad dopisu:
  https://kechlibar.net/2020/06/19/digitalni-moloch-v-dopis-anonyma/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.