Reklama

pátek 5. června 2020

Udávat, udávat, udávat!

Karel Sýs
3. 6. 2020
Včera povídal jeden chytrý pán v televizi, že můžeme hlásit – tedy udávat – šiřitele úředně neschválených názorů. Jak to volal Čurda na atentátníky ukryté v pravoslavném chrámu v Resslově ulici: „Vzdejte se, nic se vám nestane!“
Dnes v Metru už se bankovky i mince hemží bakteriemi! Víte, kolik taková umouněná pětka váží!
S tím se musí něco udělat. Naše měna bude pevná a pod kontrolou.
Další křížová výprava za platební karty právě začala.
Taková karta, když se pečlivě opláchne dezinfekčním roztokem, skryje i špinavé peníze. A Velký Bratr o nás bude všecko vědět i bez udavačů.
Lidičky, to by se vám líbilo ulejt si nějaký ten bakšiš do zadní kapsy!
Kapsu si můžou mastit leda Velkokapsáři!

34 komentářů :

 1. Tento se sem taky hodí: Statečnému Vystrčilovi nevadí že poškodí české podnikatele, a nevadí mu, že poškodí mezinárodní vztahy:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020060512034040-zemanovi-a-cine-navzdory-vystrcil-oznamil-rozhodnuti-o-ceste-na-tchaj-wan-a-uvedl-kdo-z-cechu-na-to/?utm_source=push&utm_medium=browser_notification&utm_campaign=sputnik_cz

  Nejlepší zpráva by byla o tom, že (nejen) sernátoři se navždy odebrali do politického vrakoviště, aby už nikdy nemohli škodit ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, "vyrostl" nám další blbec ve funkci. Ten skrček si snad myslí, že se stane gigantem, když se bude nafukovat. Absolutně žádný smysl pro státní zájem, trapný pozér, který kvůli svému opětovnému zvolení udělá cokoliv od něj budou loutkovodiči chtít...

   Smazat
  2. Problém je v tom, že nám tu vládne ambasáda USA. Bureš dostal příkaz vyhostit Ruské diplomaty, a tak vyhostil.
   Další kašpárek dostal příkaz že poletí na Tchaj van, a tak poletí. A malej Henlainovec podá žalobu na stát, protože chce velkou demonstraci v Praze. Jestli tím rozpoutá novou vlnu koronaviru ho vůbec nezajímá. Na něj by bylo potřeba podat žalobu za obecné ohrožení. Jen že, kdo by si tady v té zemi kolaborantů a různých pohuňků troufl jít proti ambasádě USA, když už přijali příkaz na rozvolňování.

   Smazat
  3. Neni to tak dlouho, kdy si Satan stěžoval, že je v Praze moc Ruskejch a Čínskejch turistů, a že se bez nich Praha obejde a hoteliéři drželi hubu..!..tak se uvidí!
   Stejně tak myslím na naše šmidliboys, když Satan urážel Čínu, kde naši hudební-umělci měli největší kšefty..tak jim přeju, když taky drželi hubu a nechali Čínu urážet..ať šmidlají na chodníku a vybírají do klobouku..

   Smazat
  4. 12:02 Oni na ruských serverech také někteří doporučují bojkotovat Malý Jeruzalém. Bylo by to logické a čisté řešení ve smyslu gentlemanského "vy nám takhle? Tak my k vám nelezeme ani utrácet... Umejou si s tou zázračnou vodou schody." Je ovšem otázka, zda spolumajitelé, či již majoritní páni Karlových Varů, atd., nejsou zrova z ruských Chazarů...

   Smazat
 2. S tím naprosto nesouhlasím aby se přestalo platit penězi. Je to jen záměr bankéřů aby si mastili kapsy ještě víc. A navíc se toho může zneužít proti nepohodlným lidem kteří vadí režimu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nemám kartu, k čemu by mi byla, já se svým důchodem zrovna vystačím od 12. jednoho do 12. toho měsíce dalšího. Možná, až tyto služby budou dělat dobrodějové zdarma a lásky k bližnímu a až se zruší exekutoři, budu o tom uvažovat. Jinak koruna padá, padá a padá a proti té hnusné socanské má sotva cenu 7 haléřů.

   Smazat
 3. Jistě. A téměř všichni to žerou, netuší kdo na tom bezhotovostním styku a jak bohatne. Netuší, pod jakou se tak ocítají kontrolou. Netuší, že profitují i firmy, které odmítají platbu převodem a berou jen platby kartou (nebo jiným podobným nástrojem). Nakonec netuší, že všechny tyto "služby" si nikoli levně hradí, když ne jinak, tak v ceně zboží. Včetně reklam, které nejen obtěžují, ale nutí i vnutí, co ani nepotřebujete. Proč ne, vždyť se to "nosí". A tak se máme, jak nikdy předtím. Až na ty konce.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak udávající mají jistotu, udají nevinného a žijí si v klidu, zatímco ten, udaný byť nevinný má ze života peklo. Po určité době se příjde na to, že je nevinný a tím to skončí. Proč trestat skutečné viníky, když nikdo není bez viny? A tžen udaný přeci může být rád, že byla uznána jeho nevina.Ne?

  OdpovědětSmazat
 5. Hnědá je v cajku…

  Tak Naše vojsko přišlo s kalendáři
  na nichž jsou vskutku velmi zvláštní lidi
  Nacista jako výkvět se tam tváří
  to, co kdo zasel, tak to také sklidí
  S Hitlerem hrnky obchodníci cídí
  Budou snad na nich Mrázek, Hojer, Straka?
  Mengele nejspíš mnohem více láká
  Co takhle Koněv? Za toho se stydí
  Za idol mládež má zas esesáka:
  Hnědá je v cajku – rudou rudě vidí

  Vymývat mozky – to se dneska daří
  Rusové teď jsou tím, co kdysi Židi
  Nenávist šíří zaslepení lháři
  plujeme lodí, kterou zánik řídí
  Na útes právě míří svojí přídí
  nad námi nebe hrozivě se smráká
  Lynč pro hrdinu – ctíme darebáka
  S Liebknechtem člověk tričko nepořídí
  zkuste dnes zkoušet z historie žáka:
  Hnědá je v cajku – rudou rudě vidí

  Hlavně, že za vše zlé mohou ti staří
  malé vši velkým zrůdám pomník zřídí
  Čest, hrdost, úcta leží na oltáři
  dnešního boje těch, kdo všechny šidí
  a kteří odstín rudé nenávidí
  Vetchý pak někde nahlas zahuláká
  jak se již chystal s kvérem na Husáka
  Mašíny slaví. A co Lang, ten břídil?
  Řezat chce hlavy pakáž všelijaká:
  Hnědá je v cajku – rudou rudě vidí

  Bahno je všude, bláto na nás cáká
  Rodina v krizi kašle na školáka
  Lynčují toho, kdo se nepodřídí
  Odporné skety nosí nóbl saka:
  Hnědá je v cajku – rudou rudě vidí…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paráda! Nikdo na vás nemá Marku. Karel Havlíček Borovský by se vám poklonil, protože doba, kdy on psal své epigramy, kterými sral tehdejší "správu země" nebyla zdaleka tak hnusná a totalitní, jako je doba současná. Ale může se o ní psát. Každý co chce. Nemají zájem nikoho odklízet například do Brixenu, protože je to totiž fuk. Tvrdí totiž, že je demokracie, jejíž hlavní princip spočívá v tom, že politická verbež jsou nadlidi s obřím platem, a můžou naprosto všechno, vydržovat si kámoše i podvodníky a lumpy, a jestli o tom někdo něco někam napíše - no a co? Nezájem. O pár desítek let později zafungoval jiný Karel..." s úšklebkem ďábel viděl pro každýho podíl, syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil- jen motýl smrtihlav se nad tou zemí vznáší, kde v čele tupých hlav dlí veličenstvo kat!"...( a to už je čas přítomný) V jste jistě hned poznaly Karla Kryla - taky vysoce nadaného, jehož poezie ( a písně) nejsou tak výrazně a jmenovitě konkretní jako vaše, to si on fakt dovolit nemohl, ale jsou vysoce nadčasové! Platí dokonce víc než tehdy, včetně toho - pro současnost charakteristického výstižně ..." a s hubou rozmlácenou dnes zůstali jsme němí. Ne, nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi!".....

   Smazat
  2. Marku dobry.
   Diky.

   Smazat
 6. Lze říct, že žijeme v atmosféře přímo nedýchatelné. Na jednu stranu soudy nespatřují nic špatného na trestných činech nebezpečného vyhrožování (Novotný Vítovi, Lang vrchnímu veliteli ozbrojených sil ČR a dalším politikům), na stranu druhou mají úplně jiný metr na lidi, kteří jsou jiného smýšlení (například kauza paní Maříkové). Toto silně podkopává důvěru v soudnictví, jež je již nyní u mnohých z nás na minimu. Nemluvě o důvěře v média, politiky či tajné služby.
  Na čem pak ale můžeme v takovémto prostředí všeobecné – a naprosto pochopitelné – nedůvěry stavět?
  Bránit odstranění Koněvova pomníku jsme nemohli, protože platil výjimečný stav. Ale Minář a jeho parta se hned dovolávají soudů, když se nemohou srotit v počtu větším než malém. Jak by k tomu nedostudovaný profesionální demonstrant přišel, kdyby měl přijít o živnost? Navíc takto lukrativní.
  Čím dál více je nám vnucováno, co si máme myslit – a především, co si myslit v žádném případě nesmíme. Jestli něco v této fázi kolabujícího kapitalismu něco vzkvétá, je to udavačství a nesnášenlivost k protichůdnému názoru. Oboje nabývá rozměrů fanatických a obludných.
  Spolu se soustavným překrucováním a přepisováním dějin a posilováním záměrné historické neznalosti našich žáků a studentů, která znemožňuje národní uvědomění, tak vzniká třaskavá směs totalitních praktik. To je prostředí pro válku a teror – nikoli pro mír a demokracii, o Múzách ani nemluvě…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Marku - žijeme v době nejen nedýchatelné, ale v době, která začíná být kvůli morálnímu, kulturnímu a společenskému úpadku neslučitelná se životem normálního, slušného člověka. A jak byl "tenkrát" takový ten oblíbený mediální slogan "dohnat a předehnat" - tak ten už se zdůrazňovat nemusí. Tu zvrhlou a lidsky perverzní západní stoku jsme nejen poměrně rychle dohnali, ale už i předehnali. Už na nás nemají. Předvádíme omezenost lidského stáda, co poskakuje jak nadlidi,vytvoření z těch, které jsme si v dobré víře posadili k veslům, pískají, svůj rodný jazyk jsme už tak zpotvořili angličtinou, že dříve narozená generace už mnohdy nerozumí, o čem je řeč. VIP klauni a šašci dávají dětem americká jména, a předvádějí imitace Američanů. Amerikanizace naší české kultury - filmové a televizní tvorby - je úděsná, knihy už raději nikdo nečte. Líbí se mi, že na článek básníka pana Sýse reagujete básní, a já ještě znovu přidám K.Kryla...."zas budem jen skákat, jak jiní nám pískají, hopsat tak dlouho, až zlámem si vaz!!... A věru že zlámem!

   Smazat
  2. Co se divite..., vládnou nám "nosatci"!!...

   Smazat
 7. Čučkostán nikdy nespí. Další krok k nepřátelství :(
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020060512034474-dalsi-rana-v-cesko-ruskych-vztazich-cr-vyhostila-dva-ruske-diplomaty-mezi-nimi-je-i-agent-s-ricinem/

  OdpovědětSmazat
 8. Autor se mýlí, hotovost je pro praní špinavých peněz naopak velmi populární.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největší peníze se už perou zcela jinak, teda dnes, než jak jsme zvyklí. Podívejte se na zdroje "legálních" příjmů třeba Sorose a jeho organizací ...
   To co máte na mysli, to používají "amatéři".

   Smazat
  2. 14:25 autor neříká, že není. Autor naznačuje, kdo na tom bohatne, kdo to chtě nechtě platí a o jak silný nástroj kontroly každého jednotlivce z principu jde. Představte si, že pokud by se stalo, že budete mít obstaveny účty (a tomu jednotlivec zabránit nemůže), jste prakticky zbaven osobní svobody. Budete závidět těm, kteří jsou "za katrem". O reálných možnostech takové "chytré domácnosti" (už dnes vám naslouchá leckterý televizor), kde všude mohou být "bezpečnostní" rámy, které přečtou čip v občanském průkazu, že lecjaký takový čip může být téměř ve všem co si koupíte a ten svázaný s tím, kdo věc platil ..., o takových vymoženostech ani neuvažujte. Prozatím stačí platební karty, mobilní telefony, kamery rozpoznávající tváře a když je třeba třeba, tak každého i podle chůze. Já vím, kdo nic špatného nedělá, bát se nemusí. Otázkou ovšem je, kdo to, co je špatné bude určovat a jak.

   Smazat
 9. Zatímco všichni byli zaneprázdněni koronavirem, Američané chtěli provést další převrat! 13.5 2020.
  https://www.youtube.com/watch?v=H4xi4opoWLQ
  Do roku 2030 budete mikročipem - v bezhotovostní společnosti „vás čip nahradí!“
  https://amg-news.com/you-will-be-microchipped-by-2030-in-a-cashless-society-the-chip-will-replace-you/

  OdpovědětSmazat
 10. Četli jste výkriky radosti nasich politiku nad vyhozenim dvou Rusu-diplomatu?Zrejme žiji predstavou,ze budou nasledovat dalsi az do uplneho vyčerpani všech Rusu.Máme to politiky na baterky ,znacné vybite.Teď bude hosi a dévcata nasledovat vyhošténi dvou Čechu z Moskvy.Tak to chodi v diplomacii.Ve valce bohuzel nikoli.Tam jedni padnou a druzi jim vyhodi pomniky i diplomaty.

  OdpovědětSmazat
 11. Pravdu dí autor článku. Křížová cesta za platební karty začala. Jedná se ovšem jen o jednu z mnoha křížových cest, které štěpí a budou štěpit českou společnost. A tak jiní podlí "bojovníci" nám budou nutit euro, i když i oni dobře ví, že by to byl pro naši zemi obrovský průšvih. Ti samí záškodníci budou poškozovat naše ekonomické zájmy tím, že ničí důležité zahraničněpolitické vztahy se zeměmi, které představují obrovské trhy a které si naši konkurenti doslova předcházejí. Jindy zase vztyčí na Staromáku sloup, který dobrá polovina českého národa považuje symbol útlaku (no, v tomto případě je výsledné "dílo" tak amatérsky trapnou napodobeninou, že si iniciátoři a jejich pomocníci vystavili skutečný pomník vlastní zaslepenosti a blbosti. To si mohli pražští radní a jejich voliči na tomhle kdysi pro Čechy téměř posvátném místě rovnou vztyčit gigantický pánský úd).

  OdpovědětSmazat
 12. Filipe, omluv se! ODS tlačila a tlačila, marně. Komunista to ale schytal i tak, Rakušan uspěl

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Filipe-omluv-se-ODS-tlacila-a-tlacila-marne-Komunista-to-ale-schytal-i-tak-Rakusan-uspel-626375

  To je ta svoboda a demokracie. Jak dlouho bude KSČM podporovat tuto vládu. A to se přidává ještě ricinový olej.

  Premiére Babiši, toleroval jsem Vás, teď se za Vás stydím.

  OdpovědětSmazat
 13. Kam se hrabe Habišovo EET. Tak to jsem zvědav jak na to budou reagovat kavárenští povaleči. Budou muset pořádně zatlačit na Milion chcanek aby na Letnou dotáhly milion debilů. Moderním otrokům to může být šuma fuk. Vyvolených se to netkne a ostatní budou mít po ptákách. To bude šou.

  OdpovědětSmazat
 14. Kde jsou ty časy, kdy bylo možné poskakovat po loukách nebo se zastavit u neoploceného rybníku. Kde jsou ty časy, kdy člověk nemusel mít bankovní účet, kde jsou ty časy, kdy nikdo nevěděl za co utrácím. Kde jsou ty časy, kdy nám nikdo nesebral naše peníze. Proto jsem vydal manželce instrukci, že kdyby to se mnou seklo, tak ať kašle na resuscitaci a pod. a švihá k bankomatu něco vybrat dřív, než jí zablokují NAŠE konto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lepsi vybrat prachy hned. Zitra muze byt pozde, protoze jiz dnes banky prakticky zadne bankovky nemaji.

   Smazat
  2. Ano - kde jsou ty časy, kdy ještě všechno stálo jenom za hovno. Souhlasím anonyme 18.03.

   Smazat
  3. 22.49 Skoro jste se trefil - minul jstze o jedno slovíčko. Správně má být: Kde jsou ty časy, kdy ještě všechno stálo ALESPOŇ za to hovno...

   Smazat
 15. Včera povídal jeden chytrý pán v televizi, že můžeme hlásit – tedy udávat – šiřitele úředně neschválených názorů. A kdo to byl ten chytrý pán-debil ?To se autor bál konkrétně jmenovat ? Proč ?

  OdpovědětSmazat
 16. https://aeronet.cz/news/kauza-s-ricinem-nikdy-neexistovala-ceska-bis-se-pry-stala-obeti-provokace-ruske-ambasady-dezinformaci-pry-zaslal-bis-jeden-z-pracovniku-ruske-ambasady-v-praze-koudelka-pritom-pred-mesicem-tvrdil/

  OdpovědětSmazat
 17. Až čip ukáže, že remcáš a jsi na Václaváku, tak se ti zablokuje konto. A zkus se vymočit!

  OdpovědětSmazat
 18. Udavačství snad nemáme v genech, proto když nebude mít podporu, tak zanikne. Pozor, platí to i naopak.

  OdpovědětSmazat
 19. Na Staroměstském náměstí,jako svůj symbol, si naši fašouři postavili pomník, když druhej, kterej symbolizoval jejich porážku, v Dejvicích zbořili...

  OdpovědětSmazat
 20. Stavění a bourání pomníků je naše národní hoby.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.