Reklama

čtvrtek 11. června 2020

Určili popírači Covidu náš osud?

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts
11. 6. 2020    PaulCraigRoberts


Přichází druhá vlna Covidu-19? Některé z amerických států si z pandémie nedělaly těžkou hlavu a uspěchaně odvolaly zákaz vycházení z domu kromě naléhavých případů. A dokonce i lidé, kteří hrozbu viru nepodceňovali, měli za to, že než chránit život každého jednostlivého Američana, je důležitější znovu rozjet ekonomiku. Nu a nyní se ukazuje, že spěch byl i v tomto případě špatným rádcem.


Včera večer ohlásila Florida 8 533 nově nakažených osob v posledním týdnu, což je nejvyšší týdenní přírůstek na Floridě za celou dobu trvání pandémie. A stát Texas taktéž včera ohlásil, že počet jeho na Covid-l9 hospitalizovaných osob stoupl jen za včerejšek o 6.3 procenta, to je o 2 056 lidí, což je třetí nejvyšší denní přírůstek hospitalizovaných od doby, kdy pandémie v USA vypukla.

Uplyne ještě pár týdnů, než bude možno s určitostí říct, zda tohle už je ona očekávaní druhá vlna, ale jak jeden expert řekl: „Začíná už být příliš pozdě“.

Celkově podlehlo viru v USA již 111 000 lidí.


Překlad: Lubomír Man


18 komentářů :

 1. Nakonec i tady se producíroval jeden takový ušlechtilý myslitel, který v zájmu osobní svobody (té své) protestoval proti "roušce na tlamě". Platí, že nebýt hlouposti (spolu se sobectvím), zlí nic nepořídí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona si i jedna, dříve respektovaná herečka, dala jako protest na pindu roušku. Pak si dala mezi nohy tvrdý respirátor a upadla kvůli tomu na módní přehlídce...

   Vymazat
  2. Jenom jeden? Anonyme 21.39 - no, nedivím se, protože se všichni ostatní bojí. Koronafašisti, kterých je i na NR řada (leze to sem z Novinek) by je umlátili. Nadávky a urážky by jen pršely. Pro to si koronafašisti nikdy nejdou daleko. Koronavirus a všechno zavřené a zmařené je přesně voda na jejich mlejn. A - anonyme 8.25 - ta herečka je respektována stále. Spousta lidí totiž obdivuje její odvahu se takhle tomu stádu hypochondrů, nenávistníků a koronafašistů předvést. Asi tak.

   Vymazat
  3. Česko malo cez 80 nových infikovaných tiež to tam skoro rozpúšťate a nemusí sa to vyplatiť aj hranice sa skoro otvárajú. Keď sa to opäť pomnoží budú väčšie ekonomické škody

   Vymazat
 2. Lidi lze obelhávat, přírodní zákony nikoli. Ale bez znalostí přírodních zákonů si toho lidé těžko všimnou. Populace uvyklá konzumovat a žít podle hollywoodských mysterií a kouzel je na tom podobně jako Německo za Hitlera. Viz film Hitler nástup zla.

  OdpovědětVymazat
 3. Díky, že komentáře zbeřejňujete až po schválení, je to tu o moc přehlednější a míň náročné na kardiovaskulární systém 😃👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte asi pravdu, Krajtle 22.00 že zmanipulované diskuze vypadají přehlednější. Soudruh přes schvalování neschválí co se mu nelíbí, a hned je všechno romantické, a všichni jsou za jedno. Ale to potom jsou názory jednoho člověka - vás, jak je vidět, vůbec nezajímá, co si o věci myslí řada ostatních lidí. Ano -pro totalitní poměry typické. Hlavně že se vám to zdá být přehledné.

   Vymazat
 4. No jo „americká liberální demokracie" je opatřením proti nákaze ohrožena tak můžou „svobodně" zemřít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Americe - unknowne 22-17 - žádný koronavirus nepotřebují, pokud jde o svobodné umírání. Plno lidí svobodně umírá na ulicích, plno lidí nemá na lékaře, tisíce lidí chodí s holými dásněmi - nemají na zubaře. Pomalu ale jistě to přelézá sem - ty holé dásně vidím stále častěji, a vlastně - na ulicích se v ČR umrzá už dávno. Hlavně že svobodně.

   Vymazat
 5. Coronavirus a protirasistické protesty jsou „spiknutím“ proti Trumpovi, neuvěřitelnému dopisu arcibiskupa Viganò. 11.6.2020.

  https://www.ilriformista.it/coronavirus-e-proteste-antirazziste-sono-un-complotto-contro-trump-lincredibile-lettera-dellarcivescovo-vigano-113961/

  Dopis VIGANÒ - Celý dopis arcibiskupa je založen na údajném střetu dvou „biblických stran: dětí světla a dětí temnoty“ . Posledně jmenovaní, nepřátelé Trumpa, by proto navrhli „kolosální práci sociálního inženýrství“ s havarijním stavem Coronavirus. Pro Viganò „již probíhající vyšetřování odhalí skutečné odpovědnosti těch, kteří zvládli skrytou krizi nejen v sektoru zdravotnictví, ale také v politickém, ekonomickém a mediálním sektoru. Pravděpodobně zjistíme, že i v tomto kolosálním sociálním inženýrství existují lidé, kteří se rozhodli o osudu lidstva a sami si arogují právo jednat proti vůli občanů a jejich zástupců ve vládách národů “.
  Namísto případu George Floyda, bývalý vatikánský velvyslanec ve Spojených státech vysvětluje ve svém „úvodníku“, že jeho zabíjení je součástí spiknutí proti Trumpovi a „dětem světla“.
  Falešné zprávy plně odhaleny, tady je důkaz Q8 Q6 2Q2Q Bůh chrání Donalda Trumpa.
  https://www.youtube.com/watch?v=k03al0cms3Q&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
 6. Názor: Západní Evropa truchlí pro George Floyda, sama ale vykořisťuje otroky z východní Evropy

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020061112063110-nazor-zapadni-evropa-truchli-pro-george-floyda-sama-ale-vykoristuje-otroky-z-vychodni-evropy/

  OdpovědětVymazat
 7. Pane Krajtle 21:58, z vlastní zkušenosti, s postupujícím věkem, chápu potřebu stále větší "přehlednosti" toho, co slyším nebo čtu. Nás starších a přestárlých ovšem není tolik, abychom takový požadavek uplatňovali například tady. Dostatečně přehledných, prostých a stereotypních textů najdete až dost, vesměs ale na opačné názorové straně. Pokud libo, tam si poslužte. Já osobně se žádného předžvýkání nedožaduji. Abych viděl skutečnost, rád trochu té námahy stále ještě obětuji. Až to nepůjde, vrátím se k Rychlým šípům a dohledám všechny díly Káji Maříka. Mějte se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za projevený názor noční bojovníku 1.53 - mluvíte mi z duše - taky mi věk postupuje, a začínám mít z toho mindráky. Co dělám špatně? Na "schvalování" názorů jsem přímo alergickej, a vždycky jsem byl - už za totáče. Za to jsem ty soudruhy vedoucí přímo nenáviděl - za ty jejich privilegia všechno nejdřív schválit od obyčejných bezpartijních nýmandů - a jak si to mnozí arogantně užívali. A když jsem chtěl vědět,proč to neb ono nebylo schváleno, vždycky jsem slyšel, že ..." nejsem povinen vám to sdělit"... a po ptákách. Strašný! Strašná zvůle. Věřil jsem, při tak halasném vyzvánění za svobodu a demokracii, že už se takového ponižování nikdy nedožiji - a je to tady zas! A zas podlézat a doprošovat se. A jak vidíte - řada lidí si v tom přímo libuje, knuta nad lidmi je jim sympatická. My jsme strašný národ. Svobodu si nikdo nezaslouží. Náhodou už mám všechny díly Káji Maříka pohromadě, a taky "Tchán Kondelík a zeť Vejvara" a taky Ferdu Mravence. Ještě jednou děkuji za váš příspěvek.

   Vymazat
 8. Pro popírače covidu, mám jen jednu omluvu. Covid nevěštila Baba Venga, tudíž neexistuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12:43
   Tohle ví jen několik osob,proč přišel koronavirus.
   Proč se chová nepřirozeně,podle potřeby.Teď u nás naruší cirkevní oslavy na Velehradě,pak naruší volby na podzim a v prosinci to přijde zas a to nejsem jasnovidec,ale sleduji události a z toho vyvozuji,že nás nečekají pěkné věci.

   Vymazat
 9. noviczech
  ...nejsem popírač covid19, ale je spousta faktorů, které nesedí. V německé televizi při nástupu covid19 v USA řekli, že jen v New Yorku každý den vyhledá nemocnici asi 460 lidí. Každý den, město jako New York, má počet obyvatel jako naše republika. Kolik lidí denně přijde (ne v zájmu covid19, což ani oni netvrdili) nebo navštíví u nás v republice nemocnice???
  Osobně si myslím, že denně 460 osob v desetimilionovém městě není nic zvláštního.
  Druhý vyloženě podvod, ukázali černobílý film, kde na ostrově u New Yorku pochovávají mrtvé po covid19. Ostrov byl bez trávy, vybagrovaná strouha pro rakve, po třech dávali na sebe, pět lidí v igelitovych oblecích je zahrabávali lopatou. Stromy téměř žádné, no a hned nato ukázali ten samý ostrov, všude ale všude zelená tráva a vysoké stromy!
  Opravdu mne to udeřilo do očí!! A tak, můj osobní názor: ZDE MÁ NĚKDO NĚJAKÝ ZÁMĚR MANIPULACE S OBYVATELI TÉTO PLANETY! No a když jsem asi před třemi měsíci četl, že nejvyšší soud USA povolil kvůli covid19 sledování mobilů ve 131 zemích, tak to vypadá tak, že bez jejich aplikace nebudeme moci jet na dovolenou, možná i ztratíme práci a nedostaneme ani podporu. Nebo očkovat! Vážení, tato DEMOKRACIE nám ze života udělá jednosměrnou silnici, bez možnosti odbočení či zastavení. Jsme v moci horší zrůdy než byl Adolf Hitler, ale přijímáme to pomalu a proto nenásilně!
  Přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pre mňa je nesporná skutočnosť že keby bol covid len propaganda tak by na to neskočilo Rusko ani Kuba, ani Venezuela či Vietnam všade sa s tým ale potýkajú a Rusku to robí riadne ekonomické škody. Načo by si to Putin robil a poškodzoval tak Rusko?

   Vymazat
 10. Zdravotní pandemie, nebo pandemie strachu?
  Vlády, povznesené občanskou nepozorností a ochotou tolerovat jejich zneužívání, vvytváří jednu národní krizi za druhou, aby rozšířily své pravomoci. Válka proti terorismu, válka s drogami, válka proti nelegálnímu přistěhovalectví, systémy zabavování majetku, systémy bezpečnosti silničního provozu, systémy bezpečnosti škol, všechny tyto programy začínaly jako legitimní reakce na naléhavé obavy a od té doby se staly zbraněmi pro dodržování předpisů a kontrolu v rukou policejního státu.

  Žijeme v pandemii plánované paniky. Plánované proto, že první „Ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu (PHEIC)„, bylo vyhlášeno generálním ředitelem WHO, Dr. Tedrosem, již 30. ledna 2020, tedy v době, kdy mimo Čínu, byl počet infekcí registrovaných WHO, z celého zbytku světové populace 6,5 miliard lidí (7,5 – Čína), pouhých 150 lidí. Jako by to bylo plánováno předem, miliardy lidí na celém světě, jsou přesouvány krok za krokem do radikálně odlišného způsobu života, který zahrnuje mnohem méně osobních, fyzických a finančních svobod. Davy se snadno stávají poddajnými a díky strachu přijímají propagandu. „Potřebujeme testování! Potřebujeme vakcíny! Potřebujeme drakonické kontroly veřejného zdraví! Potřebujeme stále více sociálního distancování. Toto je skutečně globální pandemie, pandemie šílenství a strachu. Podívejme se na to hezky po pořádku, krok za krokem: http://www.desitka.org/sedm-kroku-od-pandemie-k-totalite/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.