Reklama

pátek 26. června 2020

USA v bouři

Maru
26.6.2020  Zvědavec

Před 14 dny nařídila demokratická primátorka Seattlu Durkanová policii, aby vyklidila svou budovu ve východním okrsku a umožnila tak demonstrantům Black Lives Matter (BLM) a Antify vytvoření autonomní svobodné zóny bez policie CHAZ, později přejmenované na CHOP 
 ('Capitol Hill Occupied Protest').

Ještě před 14 dny tvrdila tato politička Demokratické strany, že Seattle s autonomní zónou bez policistů CHAZ/CHOP možná čeká „léto plné lásky“.

Po 14 dnech, ve kterých se CHOP během nocí měnila na zónu rabování, znásilnění, loupeží a dalších trestných činů, oznámila tatáž primátorka, že CHOP bude v blízké budoucnosti vyklizena a policie se do východního okrsku vrátí.

Jenže mezitím stál tento šílený experiment život místního 19letého černošského rapera a další dva muži byli postřeleni.

Není to příliš vysoká cena za volební kampaň Demokratické strany?

Protože hysterie kolem smrti černošského zločince Floyda - s poklekáváním policistů a představitelů Demokratické strany před barevným obyvatelstvem, s bouráním soch, s vyhazováním profesorů z univerzit a novinářů a bloggerů z práce, pokud jejich názory nesouzní s BLM - nic jiného není.

Nejmenovaný americký profesor (ve výborném Kechlibarově článku) tvrdí, že pokud přispějete na hnutí BLM, nepřímo tím financujete letošní prezidentskou kampaň Joea Bidena.

Protože všechny dary BLM jsou okamžitě přesměrovány na charitu ActBlue, což je organizace, jejímž primárním cílem je financovat volební kampaně kandidátů za Demokratickou stranu.

Pokud se podíváme, kdo financuje ActBlue a související organizace ActBlue Charities, ActBlue Civics a ActBlue (PAC), narazíme na neziskovku Tides Foundation (Tides Nexus).

Mezi lety 2001 – 2018 poskytla tato neziskovka liberálním levicovým organizacím včetně ActBlue granty v hodnotě 2.206.342.999 USD.

Mezi jejími sponzory najdeme ta samá jména jako u Black Lives Matter:

Fordovu nadaci, Rockefeller Brothers Fund, Rockefeller Foundation, David Rockefeller Fund, Sorosovu Open Society Foundation, Sorosovu Foundation to Promote Open Society , nadaci Sorosova třetího dítěte, Jonathana Sorose a dále na příklad Carnegie Corporation of New York, Charles Engelhard Foundation, David and Lucile Packard Foundation, Environmental Defense Fund, Google Foundation, Levi Strauss Foundation, Joshua Mailman Foundation, Naomi and Nehemiah Cohen Foundation, Silicon Valley Community Foundation a další a další.

V sobotu 20. 6. 2020 ve 2:30 hod. ráno byl v CHOP zastřelen 19letý místní černošský raper, Lorenzo Anderson.

Další 33letý muž byl při střelbě zraněn a je v kritickém stavu v nemocnici Harborview Medical Center.

Policisté, kteří se pokoušeli k obětem dostat, byli zastaveni násilným davem. Sanitka odmítla do CHOP vjet. Tvrdila, že její personál není vycvičený pro násilné situace a v oblasti je stále aktivní střelec.

Nakonec byli oba muži do nemocnice zavezeni samotnými demonstranty.

O necelých 48 hodin později - v neděli 21. 6. 2020 kolem 22. hodiny - dostali policisté další hlášení o střelbě v CHOP. Postřelen byl tentokrát 17letý mladík.

Když policisté přijeli na okraj CHOP a domlouvali se s hasiči, jak do CHOP bezpečně vejít, dostali zprávu, že mezitím již někdo odvezl postřeleného autem do nemocnice.

Zraněného 17letého mladíka v nemocnici ošetřili a propustili ho. Odmítl s policisty hovořit.

Policie oba případy vyšetřuje, ale dosud nikoho nezatkla.

V pondělí 22. 6. 2020 oznámila primátorka Durkanová na tiskové konferenci, že městští úředníci spolu s komunitou CHOP pracují na tom, aby byla CHOP do dvou týdnů vyklizena. Dále informovala, že se policie do východního okrsku vrátí, aby mohla přiměřeně reagovat na tísňová volání 911.

„Policie se do východního okrsku vrátí,“ prohlásila, „Uděláme to v nejbližší době pokojným způsobem.“

Aby průšvih se selháním CHOP a s krví na rukou demokratů nebyl tak očividný, množí se různé spekulace. Na příklad, že Lorenza zavraždil někdo, kdo s ním měl nevyřízené účty, ale nikoli demonstranti z CHOP.

Další levicoví aktivisté rychle rozšířili fámu, že Lorenza zavraždili bílí rasisté.

Geov Parrish z liberálního rádia KODX Seattle na Facebooku napsal:

Očití svědci ohlásili, že viděli pickup s několika bílými muži, kteří stříleli z dlouhých zbraní. Bílí muži stříleli a mrtvý je Afroameričan. Údajně. Je toho ještě hodně, co nevíme. ...

Toto je přímý výsledek hysterie kolem Antify a dalších věcí, kterou rozšiřuje pravicová bažina sociálních médií, posílená Donaldem Trumpem, Fox News a dalšími neofašistickými platformami. Jsou součástí tohoto problému a místní rádia, jako jsou KIRO Radio a KOMO News, jsou také součástí tohoto problému.


Není jasné, odkud přesně tyto zprávy pocházejí, ale radní Seattlu, Kshama Sawant, ze Socialistické Alternativy se toho rychle chytila. Přispěchala s prohlášením, že jisté indicie naznačují, že Lorenza zavraždili pravicoví extrémisté.

Později však již byla o mnoho opatrnější.

Seattle Times, které se na to městské rady zeptaly, napsaly:

„V neděli její (Sawant) úřad v samostatném prohlášení uvedl, že dřívější komentáře byly založeny na „zprávách ze sociálních médií“ a že prohlášení bylo „podmíněné“, zatímco se čeká na další potvrzení podrobnosti.“

Vzhledem k tomu, že policie není schopna provádět tradiční vyšetřování a demonstranti z CHOP zjevně nespolupracují, neví se toho s jistotou mnoho.

Svědek, který byl v CHOP na místě střelby, která zabila Lorenza, napsal na svém Facebooku Live:

„Tady se to zahřívá. Viděl jsem, jak bratr vytáhl [cenzurováno] 12 palcovou [cenzurováno] čepel.“

Vinu za potyčku přičetl alkoholu: „Příliš hustě pařili.“

O chvíli později začali lidé utíkat. V okamžiku, kdy se ptal, co se děje, bylo vypáleno nejméně šest výstřelů.

Následující video prý ukazuje potyčku, která v CHOP proběhla těsně před střelbou.

Může to být náhoda, ale může to být také příčina střelby.

Komentář z 22 hod. pod videem tvrdí, že poté, co padly výstřely, napadla ozbrojená stráž CHAZ/CHOP člověka, který potyčku natáčel, ukradla dotyčnému mobil a pokusila se zničit záznam, protože si neuvědomila, že vysílal živě.

Bylo by ideální, kdyby policie dostala povolení celou věc řádně prošetřit. Nejspíše se však pravdu nikdy nedozvíme. Pro demokraty se jedná o výbušnou záležitost, která by mohla ovlivnit výsledek nadcházejících voleb.


46 komentářů :

 1. Jak nebudou peníze na obživu,tak i u nás vyjdou lidi do ulic.
  Jak se proslýchá o velké nezaměstnanosti,tak mnoho lidí bude bez peněz a nejhorší je hlad,takže i to rabování k tomu přijde.V mnoha věcech je USA ve předu,příkladem a v tom chaosu,ke střelbě není daleko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsme společnost vzestupu buranů. Lidé jako Xaver Veselý jsou symbolem doby, říká hošík Vašík Žužu.

   Vymazat
 2. Amerika je náš vzor! Mohl by vám to vysvětlit i milý soudruh ředitel Hrbek ze Švandova divadla v Praze. Počítám, že do podzimního repertoáru divadla bude zařazeno představení, kde budou hrát pouze černí herci. Někdo s tím přece musí začít :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,56
   A na cikorky jste vy rasisto zapomněl!.-DDDDD

   Vymazat
  2. nebo ať hrají bílí Švandovci pro černé návštěvníky v hledišti zcela zdarma a nemusejí jim ani líbat boty

   Vymazat
  3. Černí by šli do divadla jedině kdyby tam rozdávali banány, anebo dávky. Jinak netuší, co je to kultura.

   Vymazat
  4. A platícími diváky budou rovněž samí nebílí, naprosto žádní bílí! Jejich životy jsou jednoznačně pod úrovní rozlišování tamních komediantů. Běloši, zejména Slované a Češi, MAJÍ-LI ALESPOŇ MIKROGRAM SEBEÚCTY A CTI, DO TÉ BUDY NEVSTOUPÍ... dokud tam nevymění komedianty a vedení. Údržba a uklízečka mohou zůstat, to jsou tam jediní pracující.

   Vymazat
 3. Tento chaos a zločiny v USA chtějí Vondrové přenést i k nám.To nesmíme dopustit a k tomu je nutné odpoutat se od USA a přimknout k Rusku a Číně. Tam nám nebude nikdo vyhrožovat. Je neuvěřitelné, že ČT o obětech pandemie kontravirusu v USA, zato se opakovaně na pravicových servrech píše o chudince Horákové, stá tisíce obětí v USA zásluhou neodpovědné politiky diktátora Trumfa nejsou hodné zmínky. Taková je dezinformační kampaň v Česku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,01
   Tohle už máme v Teplicích-MUSLICÍCH 22let,díky Kuberovi!!!!!.-///

   Vymazat
  2. Tatrane, probuď se, naopak díky zodpovědné politice Trampa není zatím v USA občanská válka o kterou tak vehementně usiluje ten sionisty ovládaný "deep state". Ještě, že se Trump nenechal vyprovokovat a neposlal do vzbouřeneckých lokalit ovládaných demokraty us-army, nebo Národní gardu, ona by se stejně dala na stranu těch korporacemi placených kraválistů, o to jim šlo, ale Trump není na rozdíl od tebe vůl...
   Ta rebélie pomaloučku opadne až dojde sponzorům trpělivost a přestanou to platit, neb to nikam nevede pouze k získávání dalších voličů na stranu uvážlivého Trumpety...

   Vymazat
 4. A to je vzor pro Čechy. Zanedlouho se budeme bát vyjít na ulici po setmění, policie projede vsí, jako když závodí. Nic jí nezajímá, s nikým nemluví, tudíž nic neví a nemají co dělat. Ať je ministr Hamáček nechá doma, ušetří a něco zbyde na excelentní odměny. To co dostal ředitel ČTV je do nebe volající. Je to ta "demokracie", zřejmě jsem posunut v časovém rámci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,07
   Janov,Chánov,Palmovka,Smíchov….mám pokračovat??

   Vymazat
  2. O tom, že česká policie nefunguje, o tom jsem se přesvědčil osobně. Když jsem žádal, aby v naší ulici zakročili proti těm, kteří zcela ignorují zákon o provozu na pozemních komunikacích, tak mně policista (který se mnou sepisoval záznam) s vážnou tváří doporučil, abych se obrátil S ŽÁDOSTÍ O ŘEŠENÍ NA OMBUDSMANKU (tehdy ještě byla Šabatová) :-)

   Vymazat
  3. 13.48 Ten policista vám řekl pravdu. V Alabamě policajti přestupce rovnali pendreky, tasery i olovem... a byl nežádoucí klid a pořádek jako u nás do Husáka. Pak to spotřebitelé chaosu a lovci v kalných vodách pozměnili...
   Jak si cikánci medili na českém oddělení Veřejné bezpečnosti... U vás Benga PÍŠŮ! To naše Benga na Slovensku rovnó bijů... BIJŮ. A i když s nimi tehdy v Čechách ani na Slovensku nebylo lehce, proti dnešku to byl RáJ;-).

   Vymazat
  4. 13:48 nebydlíte náhodou v Šestajovicích u Prahy (za Klánovicemi)? Mně zase policista řekl, že se mám obrátit na městskou policii, že to je v její kompetenci, že to státní policie neřeší. V naší obci je nejlépe vidět ten kontrast ve srovnání s Klánovicemi (hl.m. Praha), kde je pořádek, a ten binec v Šestajovicích, které patří pod Prahu-východ. P.S.: píšu to sem právě proto, že PČR sice má celý oddíl, který si právě listuje v naší "závadové" diskusi na netu, proto pochopitelně jejich kolegové zase nemají kapacitu řešit dodržování nějakého zbytečného zákona. Chybí prý stovky policistů v ulicích. Snad to předají výše :-)

   Vymazat
 5. Oplotit, nechat jen jednu branku k odchodu pro ty, kteří se toho nechtějí účastnit a tu po stanovené době taky trvale uzavřít, z humanitárních důvodů přistavit mobilní nemocnici, jaké jsou ve válečných zónách, a pak už jen čekat. Vyřeší se to samo.

  OdpovědětVymazat
 6. Republikáni mají zdá se v Česku velkou podporu. Konečně. Ty diskuze a demokratická masírka před volbami 2000-2012 se nedaly číst.

  OdpovědětVymazat
 7. Snad ti jmenovaní židovští sponzoři toho brajglu, likvidací policie zase nezamýšlí vytvoření domobrany. Pravda za úvahu to stojí. Pořádek by byl za dva, tři dny. Jak jen se té domobraně říkávalo.

  OdpovědětVymazat
 8. Už se perouuu! Držky si rozbijouuuu! Myslím, že v USA i celém světě multikulti zemřela. Jen nechápu takový rozdíl. Podám li černochovi banán tak se rozpálí do běla. Podá li černoch banán mě bílému, rozhodně mě to neurazí. A to taky pocházím z opice.

  OdpovědětVymazat
 9. Lesk a bída anarchie (Republiky rad).

  OdpovědětVymazat
 10. Co to je za zemi, kde může jedna baba zrušit policii. Ona nezodpovídá za bezpečnost ?

  OdpovědětVymazat
 11. Do Seattlu přišla barevná revoluce. Jak dvojznačné, ale myslím tím další Majdan. Administrativním rozhodnutím ochromené policejní síly, střelba do demonstrujících, střelci ze zálohy, hysterii vyvolávající brajgl, také vyvolávaný organizovaně.
  Tvůrci barevných revolucí, mají zřejmě hodně silné pozice. Jak známo, rabování a vandalismus, se vyhýbají objektům silných korporací a bank. Zřejmě odtud vítr fouká. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane P.K. cožpak si stojíte na kabelu??!! Stačí si přečíst kdo a jaké korporace se veřejně hlásí podpoře toho brajglu a kdo jej zasponzoroval 1,6 miliardou mikimaus dolary... a nechají hordami rabujících negr/droga-lumpenproletariátu plenit drobnou konkurenci...to Vám m usí být hned jasný !!!

   Vymazat
  2. Anonymní26. června 2020 12:50
   No vidíte, jak to dobře víte, ale napsat jsem to musel já. P.K.

   Vymazat
 12. Nelze souhlasit s šílenostmi co se dějí v usa co budou dělat dále ještě horší věci?

  OdpovědětVymazat
 13. Ať se to komu líbí nebo ne, ten opravdu ještě normální svět se nachází na Východ od nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,59
   PRAVDA!!!!!

   Vymazat
  2. 11:59 Tak to máte pravdu a abych si ještě přisadil, tak se podívejte na web Skrytá pravda, kde je článek "ŠOK! Rusové jako první na světě vyrobili sériově lék na COVID-19". Nedávno jsem tu napsal, že bych ruskému léku věřil a to jsem ještě ani nevěděl, že jej podávají formou tabletek, žádné injekce s mikročipy, jsou to borci a opět Ušákům poch.ali prsa.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  3. 17:00 i kdyby byl ten ruský lék účinný a zdarma, tak čeští svazáci budou muset kupovat americkou produkci od soudruha Billa Gatese, i kdyby byla neskutečně předražená a k ničemu :-)

   Vymazat
 14. USA: Demonstranti za chudáka George Floyda blokovali v kalifornském San Jose silnice a lehce útočili na rasistické řidiče, kteří chtěli projet.

  https://navratdoreality.cz/blokujici-demonstranti-11184.html

  OdpovědětVymazat
 15. Národní gardu a vystřílet to do pátýho kolena! Ono to nakonec tak dopadne, ale ještě to chvíli potrvá. A pak budou mít konečně toho pravýho Orwella, o kterým snili, že nikdy nebude a kterýho vlastně nikdy nechápali, na rozdíl od nás, kteří pod knutou opravdu žili...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:28
   👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👍

   Vymazat
  2. Kolilpak je vám 13:28 let, že mluvíte o knutě? To jste se dozvěděl z ČTv?

   Vymazat
  3. Tady je 13:28 a odpověď pro tu nevymáchanou hubu z 18:23:
   Je mi 70. Mýho tátu zabili komunisti na uranu v r. 1956, byl tzv. kulak a nechtěl do družstva, tak šel do díry na Příbram. Já pak díky třídnímu původu šel do učení na zámečníka, a pak jsem dělal 20 let v kladenským valcverku na stolicích, nic jinýho jsem dělat nesměl. A tam kdyby ses dostal ty, podělal by ses strachy z toho, jak by se ti tam kolem nohou bleskurychle motaly ty rozžhavený profily. Až v 80. letech jsem si mohl udělat dálkově školu a mohl jsem jít dělat vyšší technickou funkci. Takže vím z první ruky, co to byla ta rudá knuta, na rozdíl od tebe. A z ČT jsem to určitě nevykoukal, protože od spacákový revoluce jsem bez televice, což je 20 let, jestli to náhodou nevíš, ty budižkničemu s rukama dozadu, ty čerpači dotací z neziskovky, ty nulo, která si neumí ani hřebík do zdi zatlouct. Po mě tady zůstanou aspoň nějaký kusy železa, který sloužej lidem. Co zbyde po tobě? Jen smrad. Hnusnej pravdoláskařskej smrad.

   Vymazat
  4. 18:21
   Rozumím vám, ale je to v lidech "uklidíte" jedny a už se chystají noví karieristi a budou zase "odkloñovat" investice a kádrovat. Snad bude řešením emigrace na N.Zeland. (můj starší brácha mohl po gymplu s vyznamenáním nastoupit jen do dolů v Kladnu). Když emigrují zdejší pracanti, tak nemakačenkové umřou hlady. Ale občanskou válku tu nechci.

   Vymazat
 16. Americké šílenství BML postupuje i do Evropy. Právě jsem si na netu přečetl, že čtenáři britského The Daily Mail velmi zkritizovali středeční vojenskou přehlídku v Moskvě, protože na televizních záběrech z přehlídky nebylo vidět jediného barevného vojáka, jenom samé bílé tváře!!! I náš ministr Metnar by se měl zamyslet na rasistickým vedením české armády. Chtělo by to alespoň jednu romskou četu ve zbrani :-)

  OdpovědětVymazat
 17. Zde nick honolulu pysne prohlasuje, ze je verny nasemu velkemu presidentu DONALDU TRUMPOVI ! (A znovu ho bude volit.)
  Rasova valka bude, ale nam stopencum presidenta Trumpa to nedela vubec zadne starosti.
  A vy v Evrope se na ni pripravte take !
  PAMATUJTE , pokud jste beloch, tak vasim nepratelum je uplne jedno, vase politicke zamereni nebo narodnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože můj, táhni do močálů ty kecale! 😡😡😡

   Vymazat
  2. Honolulu, obecně známý jůes-vejtaha a učitel národů, mezi čtenáři N.R. oblíbený pro sovu neskrývanou hloupost a jednoduchost.

   Vymazat
  3. Honolulu, o té nevyhnutelné válce vím už dávno, protože jsem asi 4x viděl film v Brugách. Od vizionářského režiséra a scénáristy Martina McDonagh.
   Jen pořád nevím, na čí stranu se přidají trpaslíci ... WC

   Vymazat
  4. 17:27 no a teď si představte, že průměrný Američan je ještě stokrát hloupější a jednodušší, než-li váš oblíbenec honolulu :-)

   Vymazat
  5. Tentokrát pravda pravdoucí. Ale kolaborantům to nahání hrůzu.

   Vymazat
 18. Tato, i všechny podobné kampaně, zapáchají úplně tajně ! Ale taková prostě příroda je. Jsou prostě živočichové, kterým hovno voní !

  OdpovědětVymazat
 19. https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-kradou-staty-proc-je-globalni-imperium-pricinou-chaosu-a-bidy-ve-svete-a-kde-konci-takzvana-rozvojova-pomoc/

  Lovci ekonomik jsou skvěle placení profesionálové, kteří země celého světa šidí o biliony dolarů. Peníze od Světové banky, Americké agentury pro zahraniční rozvoj (USAID) a dalších organizací zahraniční ,pomoci‘ přelévají do sejfů obřích korporací a kapes několika bohatých rodinných klanů, které ovládají světové zdroje. K jejich nástrojům patří falešné finanční zprávy, falšování volebních výsledků, úplatky, vydírání a vraždy. Hrají hru, která je stará jako impérium samotné, ale která nabyla hrozivých rozměrů v dnešní době globalizace. Měl bych to asi dobře vědět; byl jsem jedním z nich,“ začíná svůj příběh v knize Zpověď lovce ekonomik, jejíž druhé, doplněné a rozšířené vydání vyšlo také v češtině.

  OdpovědětVymazat
 20. Ke komentářům z 26. června 2020 16:53 a 17:27 vkládám potřetí svůj komentář, když zřejmě nedopatřením nebyl podvakrát zveřejněn. Ten zní následovně: "vaše komentáře (16:53 a 17:27) nijak nenaznačují, že byste intelektem přesahovali to, co sami formulujete. Honolulu si dovolil vyjádřit svůj postoj. Je to prostá informace. Ovšem vy, namísto vlastního názoru napadáte osobu autora. Obvykle tací jsou "majdanisti".

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.