Reklama

pátek 12. června 2020

V Libyi se schyluje k ještě krvavější řeži než doposud

Ivan David
12. 6. 2020
Ruské MiGy 29 a Suchoje 24 v barvách Libyjské národní armády (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar, včera vytlačily turecké jednotky o 90 km na západ od města Syrta, jež je bránou k druhým největším nalezištím ropy v zemi. Podle libanonské agentury Al-Masdar letecké útoky probíhaly celý den. Všechna letadla šla do vzduchu 5x a posádky se v nich střídaly. 


Podle místního korespondenta libanonské agentury nálety prakticky zlikvidovaly jižní křídlo tureckého expedičního sboru. Na místě, kde působily početné oddíly džihádistů, kteří se hlásí k „vládě národní jednoty“ (GNA), jejímž jménem jedná samozvaný premiér Faís al-Sarrádž, zbyly trosky bojových strojů a velké množství kusů těl džihádistů.

Současně s tím se však na západě Libye podle Al-Masdar vylodily desítky tureckých tanků. Hlavnímu konvoji, který vezl tanky a munici se podařilo projet blokádu pobřeží, kterou provádí v rámce operace IRINI vojenské lodi pod vlajkou EU. Turecké loďstvo využilo lest. Jako „volavku“ poslalo dopředu velkou loď plnou munice, kterou na svém úseku hlídky zadržela řecká fregata.
Hlavní konvoj doprovázený tureckými fregatami plul jinou cestou. V těsné blízkosti většího tureckého konvoje se pohybovalo několik dalších lodí pod vlajkou EU, které se neodhodlaly tureckým vojenským lodím postavit do cesty. Při žádosti další řecké lodi, která konvoj zaregistrovala, o pomoc se zadržením tureckých lodí porušujících embargo OSN, se kapitáni ostatních unijních lodí vymluvili na „nejasné rozkazy“ z Bruselu.

Podle řeckého serveru pronews.gr kvůli této „chybě“ včera večer telefonoval řecký premiér Kyriakos Mitsotakis do Bruselu. Při ostré výměně názorů se stálým předsedou Evropské rady Charlesem Michelem zazněly prý i slova o „sabotáži“.

Kvůli zradě lodí po vlajkou EU se Turkům večer podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout další posily a techniku. Na bojišti se tak zřejmě schyluje ke krvavé řeži. Egyptská armáda včera na hranicích s Libyí dokončila přípravy na intervenci za účelem podpory LNA. Po provedení inspekce shromážděných obrněných divizí, leteckých sil a vyčleněných námořních jednotek oznámil náčelník generálního štábu egyptské armády generál Mohamed Farid prezidentu Abdelovi el-Sisímu připravenost severního vojenského okruhu k okamžitému nasazení.

Egypt má největší armádu v Africe. V poslední době byla modernizována. A hranicích čekají rozkaz k útoku i divize vybavené americkými tanky Abrams, které Egypt licenčně vyrábí. Egypt, který je spolu s Řeckem, Kyprem, Francií členem nového obranného paktu proti turecké rozpínavosti ve středomoří, dál intenzivně zbrojí. Minulý týden uzavřel s Ruskem dohodu o nákupu stíhaček Su-37 a nejmodernějších pevných a mobilních radarových souprav.

71 komentářů :

 1. Není jiná možnost než si přát vítězství Egypta a maršála Haftara. Jestli si to někdo neuvědomuje tam se bojuje i za Evropu. Turek musí vypadnout domu i se svým džihádem. No a eu nezradila jede svůj plán na islamizaci Evropy s turkem ruka v ruce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem dostatečně inteligentní, stále mi musí někdo vysvětlovat, že v Afganistánu bojují za mne, teď budou za mne bojovat v Egyptě. Ale přitom se mne nikdo nezeptal, jestli o to vůbec stojím.

   Vymazat
  2. V Afganistane za teba nikto nebojuje, no v Lýbii je to inak. Nie nezanedbateľný no nie jediný dôvod boja aj za teba je bariéra imigrantom do Európy. Takže ak si Európan, vzťahuje sa to priamo aj na teba.

   Vymazat
  3. 16:14 Narodil jste se na šťastné planetě. Na všech frontách se za vás bojuje. K čemu ještě souhlas? To byste nakonec třeba svým váháním nebo nepochopením situace mohl o svou karmickou ochranu přijít. WC

   Vymazat
  4. 16:14 To teda nejste moc inteligentní. V Afghánistánu za nás nikdo nebojuje a už vůbec ne naše armáda, to jsou jenom kecy režimní propagandy. Ale Erdoganovo Turecko se evidentně shlédlo v Osmanské říši a všichni na to zatím čumí s otevřenou hubou. Kdo nehodlá jenom čumět je evidentně Egypt, u kterého můžeme skutečně říci, že bojuje i za nás. Protože se může stát, že když budou všichni jenom čumět, můžeme se s Turky brzo pozdravit u Vídně.

   Vymazat
  5. V Mali sa tiež bojuje za nás pod vedením statočnej českej armády... hehe

   Vymazat
  6. Turecko je náš milý spojenec v NATO a tedy bojuje za nás, což musím zdůraznit pro ty, kteří si ještě této maličkosti nevšimli. Až Turecko vyhraje v Libyi tak nám nepochybně dá trochu líznout ropy a potom se naše slavná republika bude konečně moci podílet na koloniálním vysávání Afriky a všechny země které si nelíznou nám budou závidět. Co tedy s tím? Buď vystoupit z NATa, což zde zatím mnoho lidí nepropaguje a nebo se snažit z NATa vypudit Turecko. Ale ani jedno ani druhé asi náš zbabělý režim neprovede.

   Vymazat
  7. Já nechci aby za mě Turecko bojovalo. Nedostalo souhlas.

   Vymazat
  8. Nikdo tu nepochopil toho pisatele z 16:14.

   Vymazat
 2. Ano. Turci se vyloduji pod ochranou lodi EU, ktere nelze rozstrilet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Demokratické" státy dnešní EU se obdobně chovaly k republikánskému Španělsku, zatímco Italové a Němci cpali zbraně i přímou vojenskou pomoc Frankistům bez omezení a bezproblémů ze strany "mezinárodního společenství"... A pak nevěřte ve spirálu dějin.

   Vymazat
 3. Denně sleduji "Události" v 19:00 na ČT 24. V Libyi se žádné události nedějí. Možná, že se zmíní. Ale až po "schválení".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ČT24 je "snad" jen poctivé, když hlásí 19.00 a ještě se raději podívám na hodiny.

   Vymazat
  2. Strážmistr (Herr wachtmeister) Flanderka z Putimi zase četl "Čubičku" = Národní politiku.
   Mocnářství podle ní také vzkvétalo, jako dnes EU podle Čt.

   Vymazat
 4. Stará láska nerezaví a tak vrcholně pokrytecká Evropská unie, nástupkyně 3.říše se peleší s fašistickým proradným Turkem a činí spolu stejně nemravné věci, jako v obou světových válkách...Doufám, že Merklové tu její vypelichanou hrmu, za kterou ji pevně i s celým Německem drží, brzy proradný Turek pořádně vypráší...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Merklová už nebude nic řešit je odstavená a bude čelit cca 400 obvinění.Taktéž celé Německo je pod kontrolou USA a Ruska. Koncem června proběhne v Rakousku jednání vítězných mocností ve 2.svět. válce o její oficiální ukončení včetně řešení poválečných škod způsobených německou armádou.

   Vymazat
  2. Čítaš Tadesco?

   Vymazat
  3. No, všiml jsem si. Po celé, Berlíně se množí obchody se jménem Ruskaja ryba. Už jsou tam a nikdo je již odtud nevypudí.

   Vymazat
 5. Celé to je všechno zamotané.Chtělo by to podle písničky od Elánu- aby si na sebe vzali dresy- ať se ví, kto za koho kope.
  My si můžeme přát v prvé řadě to, abychom v naší zastupitelské demokracii zvítězil pragmatismus, zdravý rozum a patriotismus. Češi volí Čechy, aby se Češi měli dobře a jejich země byla spravována k našemu prospěchu.
  Pak nás teprve může zajímat co se děje za našima hranicema.

  OdpovědětVymazat
 6. Stručně, ale poměrně dobře analyzovaná situace. Autor článku má k dispozici určitě několik slušných a seriozních informačních zdrojů. Nezmínil se o možném zapojení izraelské armády, která je relativně v klidu, ale které stačí pár hodin, aby se zapojili a pak to bude ještě zajímavější. Nechci být zlým prorokem, ale pak to bude už téměř jisté, že ta krvavá řež se spustí lavinovitě hned na několika místech téměř ve všech kontinentech.

  OdpovědětVymazat
 7. Nemecko a Turecko - odveký priatelia

  OdpovědětVymazat
 8. Osmany je třeba umravnit.... Jakýmkoliv způsobem a NAVŽDY!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Minulý týden uzavřel s Ruskem dohodu o nákupu stíhaček Su-37 ?????

  OdpovědětVymazat
 10. Copak nemate radost z toho, ze se kozomrdi mlati vzajemne ?
  Spravna evropska strategie = podpora obou stran.

  OdpovědětVymazat
 11. Jó to se to Turkovi mohamedí, když to blbci z EU vesele platí (ta stará německá pizda). Nebude na škodu, když si v Libyi rozbijí všichni džihádové hubu navzájem. Následně až vykrvácí by měli Syřané vypráskat Turky z Idlíbu a Řekové vypráskat Osmany i z Kypru a to bychom jim měli všichni pomoc, aby je hnali do moře s plnými kaťaty. Bylo by na čase opět získat Constantinopol a Evropské průlivy ztracené idiotstvím Vatikánu a křižáků. Pak možná konečně Erdouš padne a jak je u mohamedánů dobrým zvykem mohli by jej zlinčovat a pověsit jako jiné diktátory v muhamedánské oblasti. Jen svatý fotr bude smutnit, že mytí nohou muslimákům zkončilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale Vatikán a křižáci? To je přece úplně to samé svinstvo

   Vymazat
  2. Mám takové dějepisové povědomí, že to byli právě Řekové, kteří velkoryse umožnili (kdysi ve 14.století) vstup Osmanské říše na evropský kontinent. Možná mě nějaký dějinozpytec usměrní...

   Vymazat
  3. skvělý postřeh, tuhle tureckou misi platí opravdu EU, fuj

   Vymazat
 12. Na Turka Západ sáhnout nedovolí…

  Že lidská práva porušuje Čína?
  Spojené státy z těchto práv nás školí?
  Což právě teď se blýskat nezačíná?
  Blýská a hodně – na bitevním poli
  těch mrtvých Kurdů – koho tohle bolí?
  Chalífa Haftar čelí v této fázi
  útoku Turků, co si cestu razí
  Libye nesmí zůstat bez kontroly
  Demokraté jsou jako vždycky nazí:
  Na Turka Západ sáhnout nedovolí

  Zabitá Hevrin nám všem připomíná
  co že je NATO. Jakou plní roli
  Prý je Rus špatný. Jinde plave špína
  ať aspoň Hašek tolik neblábolí
  Jaroslav? Kdepak – ten by zpražil voly
  Dominik, který ke stáru se plazí
  Vystrčil, Drahoš – snad jen Fischer schází
  na Tchajwan cestu v této době volí
  Za mě tam mohou zůstat, moji drazí
  Na Turka Západ sáhnout nedovolí

  Sýrie v ohni – čípak je to vina?
  Řecko by mohlo mluvit o svévoli
  děsivá hradba zemi obepíná
  to mají přijmout vskutku kohokoli?
  Spojené státy pozvolna se drolí
  Na Erdogana Amerika sází
  jí byli zkrátka vždycky milí vrazi
  což je fakt – víme, zásadní a holý
  Nadvláda končí, něco se v ní kazí
  Na Turka Západ sáhnout nedovolí

  Boje se vedou, boje, z kterých mrazí
  Erdogan vyslal velmi jasné vzkazy
  Teče nám do bot – dávno nemrholí
  Odporně leje – chčije na mrtvoly
  Na Turka Západ sáhnout nedovolí…

  OdpovědětVymazat
 13. Jde to rychle. Ještě brzy ráno jsem si doma prošel běžné aktualizované weby s touto tématikou , teď jsem v kempu, kouknu na internet a zase informační posun. Je pravda, že jsem nekde zahlédl turecké hajtry typové totožné s tankem , kterým slavná USA army projela válku ve Vietnamu, ale nevěnoval jsem tomu blizsi pozornost.
  Zase to odpovida. Egypt na hranicích s Libyi buduje velkou zakladnu, kam se stěhuje množství obrněné vozby.
  A schyluje se k napodobeni honicek ze Druhé svetove. /Aby je nakonec všechny z lesa vyhnal hajny./
  Recka loď versus Turecka sedi, byť ta možná plula pod vlajkou Tanzanie.
  Erda zase udělal tezkotonazni chybu: Haftar a Sisi navrhli primeri, když byl Haftar v defenzive. Osmansky degenerat si to vyložil jako slabost a tak pokračoval v boji. Přišly první protiudery, a tomu prozapadnimu Saracovi doslo, ze mnohé bude asi jinak, tak nelenil a honem odletěl jednat do Moskvy s Putinem. Co se tam dohodlo , není znamo. Třeba mu Putin rekl: Eto vaso delo.
  Emericke prase kvici , že Rus napadl Libyi... To půjde nejspíš o ta letadla.
  Nezávidím soudruhu Metnarovi v NATO armade. Kterou stranu bude podporovat ten kýbl neviditelnosti, když v Libyi stojí NATO proti sobe. Turecko-Recko. Nebo naši obchytrali robocopove budou bojovat na oboustranach? Nebylo by to nic noveho. Po Lipanech, kde stali husiti proti husitum, se utkavali následně na různých bojistich Evropy. Už nevím kde stali proti sobě a křičeli na sebe: Zaplatili vam? Ne? Tak se NATO vysereme.
  Erda pritroubly prý má v zádech betonovou prehazovacku. To muze, te už zvoní hrana. Itálie přechází na stranu Řecka napadena Merkelovou ze severu. S Reckem už si smluvně rozdělili průzkum vod , kde by se případně mohl najít plyn.
  V Libyi to může být velmi zdlouhave, ale také neuvěřitelně rychle. U "tureckeho" pobřeží v Libyi uz se začínají houfovat tankery, ale prozatím mají smolika. Turecko je dneska na utesu Hitlerova Stalingradu. A je závislé na vykrádání cizích statu. Jeho textilní výrobu vytlacuje lacinější Pákistán a Banglades. A také Nicaragua. Velmi dobrý textilní průmysl má Syrie.
  Kdo potrebuje výrobu erdy pritroubleho?
  Tady , ale i jinde, se pise, že Putin je sachista. Nejspíš ano , ale já jsem v jednom článku jeho postupy označil za sudoku. A v současné době to vidím ještě jinak.
  Putin je velmi dobrý hrac kulecniku. Chvíli to trva, ale pak zase vyletne jedna koule.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 14. Pokrokove btw.
  Nevim, jak to tam máte v "redakci" rozdelene, ale využijte také tepla a Slunce. Letos to asi nebude žádná slava.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 15. Dúfajme že tie ruské stroje to tam zvládnu a udržia tam Turka a džihádistov na uzde. Prinajhoršom zasiahne Egyptská armáda a mali by džihádistov zahnať až do mora. čím prv tým lepšie nech je pokoj a môže sa to tam stabilizovať. Je tam potrebná Ruská letecká základňa
  https://aragonit11.blogspot.com/2020/05/tri-rostliny-ktere-leci-temer-vsechno.html

  OdpovědětVymazat
 16. A jsme na svych. Erda vylizany chce v Libyi vlastní základnu a chce dobývat ropu. A libyjsky Srac mu fsechno podepsal. Německý nacek tlačí EUsojuz do této války , aby se mohl případně prizivit.
  Egypt má s Tureckem katastrofální zkusenosti. Osmanske Muslimske bratrstvo provedlo atentát na egyptského Sadata nekdy na začátku osmdesátých let minulého století přímo na vojenské prehlidce. V rámci arabského "jara" vyhrálo demograticke volby Muslimske bratrstvo , které chtělo velmi sekulární stát proměnit na nějakou islámskou diru. Proto armade nezbylo nic jiného, než zasahnout. Egypt je opět státem , který má silu a potřebné zaklady.
  Erda pritroubly je ochoten válčit v Libyi, Řecku a v Syrii. Na trech frontach , kde nic není tureckeho. V případě potreby je mu ochoten jít na pomoc Izrael. To bude spojenectvi. S
  Svět se stepi podél několika linii.
  Dnešní OSU tvoří USA, EU, Japonsko, Turecko, Izrael, Indie, Brazilie, Kolumbie a general C/l/uster. Ponechavam stranou Malou Gretenii a poskoky jako Australie, Nový Zeland a Kanada.
  Francie se více než kdy jindy stará o svoje žáby a Mexiko je na tom podobne.
  Nechci dělat experta, ale tato realita by v Libyi chtěla rychle , efektivní , účinné reseni. Drive, než to bude všechny daleko více bolet. Egypt si v reálu může vyzkoušet to, co Rus v Syrii, Řecko , Itálie , Egypt, Alžírsko můžou vytvořit pásmo bezpečí ve Stredomori, a jak už to byva: Ztráty a svinstva přenést přímo na Turecko.
  Ankaru může v rajtkach bránit soudruh Metnar a vypatlany Šarapatka u toho může dělat haf haf.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 17. Nic nového pod sluncem. Takto dodržovaly "demokratické" státy embargo za španělské občanské války 1936 - 1939. Takto dodržovaly embargo v případě Kaddáfího, pak "bezletovou zónu" nad Jugoslávií, pak Srbskem, následně nad Kurdistánem a pak Irákem. Ten samý podraz se pokusili uplatnit i v Sýrii. Ale Rusko jim to překazilo. Takže je to naprosto stejný postup. A příklad Řecka ukazuje, jak se můžeme na ochranu ze strany EU i NATO spolehnout.

  OdpovědětVymazat
 18. Vyskytují se tu různé zajímavé podnety, z nich jeden je velmi příkladny, byť patří pod jiné tema. Výraz "vystrcprdel" je myslím z NR. Neměl by být zapomenut.
  A ano: emi robocop dojebal eurokurvu, která ještě pristrkuje islámským fasounum.
  Otřesný hnus a humus. A to nám ještě všichni společně stačí kloktat sucho, sucho. A to jsem našel na poli ryby.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty ryby na poli proto, že už cítí, že jim řeky již brzy vyschnou. Proto se vydávají dobývat souš. Ale to není nic nového. To tu už kdysi bylo, když z moří vylezly ryby a suše evolucionovaly. Nakonec díky tomu jsme tu teď i my. Takže sláva rybám na poli, sláva evoluci. WC

   Vymazat
 19. Tady vidíme zbytečnost EU. Vedení EU je zcela zbytečná a zadarmo drahá pakáž...

  OdpovědětVymazat
 20. Co to píšete za p...ní? V Libyi obydlené kraje skoro s 80 % lidí Turecko má pod kontrolou a má pod kontrolou ropu. Nevědí ani kde je Hafter domnívají že uprchl ze země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odkud čerpáš tyhle "informace", Pepku?

   Vymazat
  2. Ty ole,zajdi na válečné mapy. Pokud nejsi slepec, tak jsi naprostý debil.
   Tohle musel porodit nějaký DOS z dob krále Klacka.
   Debilita je nevyčerpatelná. Škoda, že ji nemůžeme vyvážet.

   Vymazat
 21. Chudáci lidi tam. Ať byl plukovník Kaddáfí takový, nebo makový, tak byla celá Libye, na "vysoké nožce". Svoboda a demokracie made in USA, jim během pár dnů vzala úplně vše, včetně životů....Doufám, maršál Haftar vyhraje..

  OdpovědětVymazat
 22. Takže dale: Erda pritroubly je ochoten jménem svého Sajrajta v Libyi jednat s "vychodem" , když součástí tohoto kolokvia nebude Haftar. Staré známé schéma.- Sýrie bez Asada. I prohra se musí tvářit jako vitezstvi.
  Jak to chce turecky debil zaridit, když součástí budou svobodné volby , ve kterých Haftar bude kandidovat, a vyhraje? Pošle na něj dementy z milionů českých eklhaftu?
  Haftar je především voják a vůbec nemusí mít politické ambice. Jako každý jiný dělá chyby , ale myslim, že tu raDOST, západním debilum neudela.
  PersoniFIKACE některých konfliktu je bohužel přesně tím hnacím motorem valek. Obyčejné se v tom vyzivaji ti bez kulek.
  Jinak jsem zatím nenašel nic noveho.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 23. Dve zaujímavé informácie:
  11 čer 2020, 21:19
  Zdroje z města Syrta tvrdí, že obrovské pro LNA posily dorazily do města, včetně Janjaweed bojovníků a ruských polovojenských bojovníků.
  Zdroje na zemi uvádí, že stíhací letouny létají nad oblastmi západně od Syrty právě teď.
  Zdroje na místě říkají, že všechny zprávy o ruské stažení z Syrty a Jufry jsou nepravdivé. Naopak zdroje uvádějí, že přítomnost Ruska vzrostla a že Rusové vytvořili více kontrolních stanovišť.

  Velvyslanectví USA v Libyi, stejně jako ministerstvo zahraničí, požaduje zastavení palby v oblasti Sirte a návrat k jednáním. Mezitím se americká armáda vrátila do Tripolisu, která odtamtud odešla v dubnu 2019 po zahájení útoku LNA. S největší pravděpodobností mluvíme o obnovení pevnosti afrického velení americké armády.

  Tak že Američania v Libyi sú protihráčmi Ruska a nasáčkovali sa na stranu džihádistov a Turecka. Teraz všetko záleží od prípadnej Egyptskej ofenzívy. Uvidíme najbližších 24 hodín kam sa to zvrtne.

  OdpovědětVymazat
 24. Egypt kupuje SU 35. SU 37 se nevyrábí.

  OdpovědětVymazat
 25. V tuto chvíli se asi hodně komunikuje v "pozadí" a jednotlivé starny porcují kořist, aby měli čísla pro výpočet "ziskovosti".
  Řecko hají v Lybii i svoje zájmy. EU Řecko nezajímá a už dávno jej hodila přes palubu. Když do Řecka kopne Turek, Eu reaguje mírnějí, než by blo záhodno.
  Oni moc dobře vědí, kam jdou peníze "na uprchlíky". Bylo by neprozíravé, poslat Turkům rovnou munici a zbraně.
  Egypt cítí, že pokud by se Turecko zakořenilo v Lýbii, mohlo by čase dostat chuť i na pyramidy.
  Jedni chtění na území Lýbie klid a mír, a druzí chtějí rabovat suroviny za nižší ceny. Kdo je kdo je celkem jasné. Jak to dopadne? Sýrie má asi nejhorší za sebou a způsob, jakým byla syřanům aplikována pomoc mnohým státům otevřel oči pro jinou alternativu, krom podřízení se moci Západu.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,to má hlavu a patu. Spoustu věcí nevidíme, a nikdy neuvidíme.

   Vymazat
  2. Podle všeho se schyluje k obři bitvě o Sirtu. Jde o město, které má asi 13O tisíc obyvatel,ale hlavně je ústřední libyjský terminál na vývoz nafty.
   Erdovi bezkulecnemu se výrazně krátí čmrdlikové zázemí a svojí eskapadu potřebuje financovat. Předpokládám, že právě proto žádné příměří nebude.
   Zašel daleko a už to moc stálo. Má tam protiletadlové ekvivalenty, drony, tanky, a spoustu kanonenfutru.
   Cas kvaltuje, přičemž ten jeho se krátí. Bude muset útočit. Možná by se Haftar mohl pokusit obejít hlavní linii a s částí svých oddílů se pokusit odříznout zásobování. Ale to je teorie. S ohledem na pobřeží už je jasné, proč se v těch vodách nachází egyptský Mistral s vrtulníky.
   Ruskou specialitou ve válkách bývají různé uzávěry, jejichž koncovky se nazývají kotle. V Sýrii jsme toho byli svědky nedávno.
   Emericky debil zase stáhl z Iráku další robocopy, je otázka, kam je pošle. Že běží oboustranné satelitní fízlování, tím si můžeme být jistí. Ale rozhodovat se bude na zemi.

   Vymazat
  3. 21:34
   Ten velký terminál je v Sidře (Es-Sider) a nikoliv v Sirtě. To jsou dvě různá města.
   Terminálů má Haftar v držení více. V krajním případě, kdyby hrozila ztráta Sidry, tak ten terminál zničí a zvýší kapacitu u jiného. Nevím, kolik by to stálo prachů a času, ale určitě by to šlo. Čím déle ta válka potrvá, tím více se bude Turecko vyčerpávat.

   Vymazat
 26. Stále nemohu pochopit jak si někdo někdy myslel že NATO nebo EU je tady od toho aby nám bylo dobře, to je na palici.

  OdpovědětVymazat
 27. Diskuze nic neprináší, jenom omílání jako kolovrátek a fandění ..

  Muslimské bratrstvo není turecké, vzniklo po 1.sv.válce v Egyptě s napojením na centrum islámu, kterým vždy byla Káhirská universita, po 2. sv válce se dostalo pod vliv Britské tajné služby, snažilo se operovat v Turecku, ale nezískalo vliv oproti Šedým vlkům, bratstvo má vliv v Sýrii, v Hamásu v Palestině atd ..

  Šedí vlci !!! měli a mají vliv v Turecku a byli pod vlivem US tajných služeb, také se zaměřovali na působení v turkických republikách SSSR a v operaci Gladio,organizované US tajnými službami v západní Evropě.
  Šedí vlci spolupracovali s Italskou mafií a měli i blízké vztahy s Německem, jeho některými politickými stranami.
  Vedle Šedých vlků v Turecku působil M.F.Gulen (který nyní žije v USA) a jeho hnutí Hizmet v náboženské oblasti (nikoli Muslimské bratrstvo), hnutí Hizmet se dá přirovnat k Sorosovi a jeho neziskovkám.

  R.Erdogan založil Stranu spravedlnosti a rozvoje a všechny poskoky Západu odstranil od vlivu, hlavně po
  pokusu o jeho svržení. Gulenovci (turečtí Sorosovci) byli vymeteni hlaně z justice, státního aparátu, ze škol atd .. Šedí vlci byli odsunuti do pozadí ..
  Za základní ideologii (jako v Rusku pravoslaví) byl zvolen specifický turecký islám, který se ustavil během 100 let sekularizace také pod vlivem sociálního islámakého hnutí Hizmet (ale už bez prozápadní manipulativní role Gulenovců).

  Turecké muslimské bratrstvo je nesmysl ..
  R.Erdogan má Šedé vlky a V.V.Putin má Noční vlky ..
  Rodina R.Erdogana přišla do Turecka z Gruzie, děda V.V.Putina pracoval jako kuchař u J.V.Stalina ..
  Ti dva jsou vzdálení bratranci a myslí jim to po jejich společném předkovi ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravil velký Hadzi.
   Diskuse nic neprinasi? Tak odprejskni. Věci jsou v zásadě velmi jednoduche.


   Německá TV: Turecko podporuje teroristické organizace.
   Turecko je základnou islamistických uskupení, mimo jiné Muslimského bratrstva nebo palestinského hnutí Hamás, které Evropská unie považuje za teroristickou organizaci. Píše to německé ministerstvo vnitra v utajeném vyjádření,...
   17.08.2016 08:00

   Orinoko

   Vymazat
  2. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/penize-na-atentat-v-petrohrade-sly-pres-turecko-poslala-je-teroristicka-organizace-40031268

   http://www.novarepublika.cz/2015/11/erdoganuv-syn-sedi-vlci-islamsky-stat-v.html

   Dílčí nepřesnosti nemění podstatu. S osmanskym hovadem se Hadzi bude chtít stoprocentne domluvit ku prospěchu Ruska.

   Orinoko

   Vymazat
  3. https://www.anti-empire.com/milley-apologized-for-trump-he-must-go-trump-has-lost-control-of-the-pentagon/

   Orinoko

   Vymazat
 28. Přední americký ekonom: V roce 2021 nastane kolaps dolaru

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020061212067962-predni-americky-ekonom-v-roce-2021-nastane-kolaps-dolaru-nazor/

  OdpovědětVymazat
 29. EU to má s Tureckem těžké, když je to tak velký spojenec proti Rusku, protože boj proti Rusku je základní hybný kámen západní civilizace bez kterého si nedokáže svou budoucnost zřejmě vůbec představit. Vždyť už tu máme novou teorii toho proč je Turecko v Libyi. No přece proto, že tam bojuje proti Rusku, viz dnešní vyjádření USA.

  OdpovědětVymazat
 30. Rusko v Sýrii skončilo, Erdogan s Trumpem připravují ofenzívu. EU volá "Asad must go!" Čím drastičtěji zhebne, včetně jeho rodiny, podobně jako tomu bylo s rodinou Kaddáfí a Husajn, tím pro Západ lépe. Haftára čeká to samé, ale může ještě složit zbraně a zachránit si kůži. Rusko půjde z Lybie doprdele a naopak Turecko získává čím dál tím lepší pozice. Británie a USA už Turkům slíbili pomoc v Černém moři proti Rusku. Slovensko spolu s Polskem a ČR začíná konečně směřovat svoji zahraniční politiku na Východní partnerství, tj. na bývalé země SSSR, které jednoznačně směrují do NATO. Ukrajina, Gruzie, Arménie, Bělorusko, Ázerbájdžán, Moldávie. Dnes ruská chudoba zítra americká prosperita. To je hnací motor těchto států. Například bývalý diktátor, dnes osvícenec Lukašenko, už nakupuje ropu výhradně z USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prozatím to vypadá , že můžou zhebnout USA. Nějak se jim droli armada. Kdejaký tamní khaki mozek se distancuje od Kacera. Aby neskončil jako cool v plote.

   Orinoko

   Vymazat
  2. Jo Lukasenko!! Obchod je obchod. A v něm plati, že se plati. Neplatil Rusum, tak bude určitě platit emericke atomovce. Je to jenom forma vydirani.
   Lukáš enko! Ten ví sobě rady. Traktorem proti Covidu 19.

   Orinoko

   Vymazat
 31. V Libyi žádná válka nebude, k neradosti některých diskutujících ..
  Dochází jenom k už viditelné parcelaci Libye, která byla doposud skrytou.
  Turci mají už od počátku války proti Libyi užitečnými idioty V. Británií a Francií, svoji základnu s tureckým etnikem v Misurátě a teď to legalizují ..
  USA se usazuje v Tripoli se svými džihádistickými islamisty, Rusko se usazuje v Sirtském zálivu, aby mohlo kontrolovat obchod s ropou a plynem. Turecko a Rusko, tito dva hráči, jsou dohodnuti ..
  Egypt, který skrytě působí ve východní Libyi, se připravuje vrhnout na Bengází, kdyby se tam chtěli usadit Turci, kteří tam také mají dost tureckého etnika k případnému převzetí ..

  Libye je dobrým mlýnkem na maso džihádistických us islámských milic, které tam Turecko jako nepotřebný odpad rádo dováží. A Italská mafie, která už od 2.sv. války je nástrojem us tajných služeb, ráda nějaké ty džihádisty dopraví přes Itálii do Evropy ..

  Velitel LNA Haftar, původní Kaddafiho vojenský velitel, potom US vyškolený agent, a dnes je snad libyjským vlastencem, asi svoji roli pomalu dohrává ..
  Samotná LNA je armáda převážně tvořená bývalými vojáky Kaddafiho, bude na straně Ruska a Turky a jejich Misurátu bude muset tolerovat ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...pravil lidový politolog cestou z toalety.

   Vymazat
  2. 7:47 Pane proč se tak blbě manifestujete ? Nejste na Olympu, sedíte na zadku tady mezi námi. I když politology nemám rád, tak vejtahy jéště míň.

   Vymazat
 32. Mezinárodní politika je složitá pro všechny rádoby analytiky a komentátory, je ale také jednoduchá pro ty co znají a vědí ..
  Když ti rádoby inteligenti budou pořád fantit podle svých emocí svým oblíbencům a pomlouvat a snižovat stranu, kterou si určily za ztělesněné zlo, nikdy nic nepochopí ..
  Turecko jednodušče hraje toho třetího, který se staví mezi USA, NATO a Rusko, a dobře na tom vydělává ..

  Mapa dnešní parcelace Libye je jednoduchá, USA a NATO se svými džihádisty v Tripoli na východě, na západě Rusko a Kaddafiho Libyjci s a mezi nimi Turci v Misurátě udržující odstup mezi uvedenými stranami a hrající na obě strany ..
  A teď nějaké argumenty, inteligenti ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Světové strany jsou omylem prohozeny, stejně jako se převrací Svět ve smyslu dominance jeho světových stran ..

   Vymazat
 33. Turecko by mělo být s okamžitou platnost vyřazeno z NATO a jednotky NATO by měly stát po boku Egypta. Pokud se to USA nehodí ať jde k čertu

  OdpovědětVymazat
 34. Rozšířím svůj starší příspěvek.

  - Erdogangster přesunuje své teroristické svině z Idlibu, tím se "zadarmo" zmenšil počet nepřátel Sýrie.
  - Rusko (asi, dočasně?) opustilo Haftara, který odmítl příměří.
  - Rusko se dohodlo s Egyptem a prodá mu výzbroj a opět vydělá.
  - Egypt nasadí armádu na pomoc Haftarovi místo Ruska.
  - Islamosvině nemají šanci proti Egyptu, minimálně zpočátku.
  - až Turecko začne dostávat na prdel a začne se mu t ohroutit, Erdogangster půjde škemrat za kým? Opět za Ruskem.
  - pod tlakem okolností se zřejmě zapojí řecká armáda a začne důsledněji blokovat turecké lodě. Bez pravidelné turecké podpory nemá turecká krádež ropy šanci.
  - takže otázka je, kam až to Erdogangster požene, jestli tam začne pod tlakem vozit divize turecké armády, nebo přímo napadne řecké lodě na moři. Dočkáme se velké otevřené války Řecka a Turecka? Řekové nemají moc na vybranou, je jim určitě jasné, že pokud by Erdogangster uspěl, jsou další na řadě a směšné EU a "Pakt zlodějů a kořistníků NATO" (protože nic jiného nepředvádí poslední roky) nic neudělá a podpoří akorát Turky.
  - zajímavé bude, jestli se Řecko nějak dohodne s Ruskem. Každopádně Rusko vydělá na více frontách, stabilizuje Sýrii, zvýší svůj vliv a má hodně možnosti, jak to rozehrát a obehrát celé neschopné NATO, Erdogangstera a zdegenerovaný západ, který se zmůže akorát na to, že líbá černochům nohy a oslavuje zločince, kteří porušili evropské zákony a ohrozili lidské životy.

  No a kdyby to Erdogangsterovi nevyšlo, záložní možnost je, že by by šířil turecké zájmy v Mali :), tam najde plno džihádistů. V Mali bojují čeští vojáci na žoldácké misi pro zájmy Francie. Jsem zvědav, jak by reagovala česká vláda. Akorát tam bude problém s logistikou, to už by se Turecku prodražilo, kdyby tam chtěli přesunovat někoho z Libye. Na druhou stranu všechno jde - přece tam máme ty milé kluky převaděče, co vodí milióny migrantů do Libye!! :-) Určitě se teď kluci nudí, tak by měli nový kšeft od Turecka a vodili by ismamisty zpět i s kvéry a municí na zádech. A rázem mají čeští vojáci v Mali o zábavu postaráno, s Turkem. :-) Ne že bych jim to přál. :)

  Mimochodem, kolikrát si myslíte, že EU "omylem" přehlédne turecké lodě na moři? 2x? 10x? 50x? 100x? :-)

  OdpovědětVymazat
 35. Tomuto moc nerozumiem
  "o pomoc se zadržením tureckých lodí porušujících embargo OSN?
  naproti tomu
  "Ruské MiGy 29 a Suchoje 24 v barvách Libyjské národní armády (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar"

  Na Rusko sa nevztahuje - embargo OSN?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko je výrobcem těchto letadel. Prodalo je do mnoha dalších zemí. Víš kdo je Haftárovi prodal či pronajal?
   Egypt? Alžírsko? Sýrie? Bělorusko? Ukrajina? atd. atd.

   Než něco napíšeš, přemýšlej!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.