Reklama

středa 10. června 2020

V Turecku vznikla námořní obdoba nacistických SS

Ivan David
10. 6. 2020
Turecké úřady provedly registraci „zájmového spolku“ Lovci z Edirne. Jde o paramilitární organizaci, která má ve stanovách, že jejím cílem je „lovení řeckých rybářů“. Podle řeckého serveru pronews.gr organizace na svých webovýsh stránkách uvádí, že „loví pouze Řeky a nebere zajatce, ale střílí je“.Turecká obdoba nacistických polovojenských jednotek SS ihned vyrazila k plnění svých cílů. Řecké vojenské lodi, které střeží námořní hranici s Tureckem, již musely ostrou střelbou odrážet několik pokusů „edirnských loveckých lodí“ o napadení řeckých rybářů v řeckých teritoriálních vodách.

Napětí na řecko-turecké hranici stoupá každým dnem. Včera předseda menší turecké vládní strany MHP Devlet Bahçeli pohrozil vyhlášením války Řecku, pokud Řekové ihned nepřestanou komentovat opětovnou přeměnu chrámu Boží moudrosti na mešitu.

Chrám Hagia Sophia byl postaven jako křesťanský chrám v letech 532 až 537 na příkaz byzantského císaře Justiniána. Po dobytí Konstantinopole Osmany v roce 1453 byl chrám z rozhodnutí sultána přeměněn na mešitu. Po vzniku Turecké republiky v roce 1923 byl chrám podle rozhodnutí prvního tureckého prezidenta Mustafy Kemala přezdívaného Atatürk, přeměněn na muzeum. Mustafa Kemal v Turecku zavedl sekulární státní zřízení. Jeho platnost skončila v roce 2017 přijetím nové ústavy, kterou napsal současný prezident Recep Erdogan.

Poprvé po stu letech hulákal muezín z minaretu u Hagia Sopia letos během pravoslavných velikonoc. Minulý týden Recep Erdogan rozhodl, že chrám bude opět trvale sloužit jako mešita. V Řecku toto rozhodnutí mezi pravoslavnými věřícími vyvolalo rozruch. Mnoho Řeků k tomuto kroku turecké vlády na sociálních sítích psalo odsuzující komentáře.

16 komentářů :

 1. Joo joo .., ukázalo se že všechny demokracie včetně té současné liberální stojí za ho*vno ... joo, to naše nefalšovaná lidová demokracie za socialismu, to bylo něco jiného ..
  Že ta současná debilní liberální demokracie stojí za ho..., pochopili jenom Putin i Erdogan a vracejí se k starému dobrému pravoslavnému a nefalšovanému islámskému náboženství ..
  Ten US džihádistický falešný islám i ta liberální demokracie Západu to mají spočítané ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádná liberální demokracie neexistuje, to je mediální nesmysl. Buď je to demokracie nebo není. Liberální demokraci je fíkový list pro korporátní fašismus, který se spolčil s islámem a pracuje na tom, aby demokracii zcela zlikvidoval zevnitř. Všimněte si i u nás, že je sice zachována fasáda demokracie, ale celé je to podvod, lež a faleš a funguje to uvnitř podle zcela jiných pravidel a zamaskuje se to frázemi jako "jiný právní názor" nebo "je to svoboda projevu" a "nemáme alternativu" a bla bla. Ve skutečnosti neexistuje pluralita, mediálně i politicky, v pozadí se masivně korumpuje, zakládají se různé programy a instituty, aby skoro všichni představitelé státu včetně soudců jezdili na západ a tam se korumpovali, jak mají fungovat a demontovat demokracii. I Ústavní soud vydává nesmyslné rozsudky porušující ústavu, co chcete víc?

   Tureckým džihád se s tímto korporátním liberálním fašismem dohodne a jak je vidět, EU a NATO mu klidně dělá trapného poskoka.

   Smazat
  2. Demokracie je prázdné slovo bez obsahu maskující parazitování menšiny na většině rádoby hezkým slovíčkem. Když volby vyhraje ten nepravý, tak se prostě odstřelí (různými prostředky v krajním případě i doslova), to platí již od počátku demokracie.

   liberál - ovšem rozumnou definici má, každý může dělat co chce, když to není omezeno zákonem.

   Což se liberálům líbilo, když mohli zákon tvořit oni sami, když ne a navíc je to ve prospěch společnosti jako celku, tak je to nedemokratické.

   Smazat
 2. Ještě že jsme v OSN, NATO, EU a existuje tady Milion chvilek a dalších cca 150 skupin úchiláků, jinak by si nás rozebraly Turci s Polskem. Děkujeme ti AMERIKO. Ať žije ŠOROŠ.

  OdpovědětSmazat
 3. Turecké NATO se radikalizuje na všech frontách
  https://www.arfa.cz/david-icke-neni-zadny-covid-19-nemame-novy-virus-mame-novy-test-karantena-je-forma-masoveho-muceni-obyvatelstva-novy-rozhovor/
  Evropská unie přežije je tehdy, pokud vyžebrá nekonečně peněz, kterými uplatí své členy a bude přitom hodně mávat rukama – a vůbec neuškodí, když to bude připomínat objímání.
  Ty peníze si půjčí – za jakoukoli cenu – kromě peněz. Kde?

  OdpovědětSmazat
 4. Vypadá to jako začátek války a to, na čem asi bude jedině záležet, je vůle případně odhodlanost větších hráčů.

  Ne že by mezi Řeckem a Tureckem odjakživa nebyla při ruce silná slova a často i více než to. Od kyperské krize a turecké okupace severu ostravo je to minimálně už potřetí, co válka vypadá jako reálná varianta. Řekové si dodnes připomínají výzvu tehdy opozičního G. Papadrea staršího z r.1976 "potopte Horu" (Hora byla turecká loď zamíchaná do tehdejšího incidentu). V roce 1987 byl casus belli obdobný - turecký ropný průzkum těsně u hranic výsostných vod egejských ostrovů. Tehdy dokonce řecký zamini odjel konzultovat co by kdyby do Bulharska, ano, ještě za komunistů a Varšavské smlouvy.

  Jenomže v těchto dobách a ještě i nějaký čas po frašce se sametkou přece jenom fungoval jakýsi tlak starého dobrého imperialistického Západu na oba členy NATO a asi i evropská diplomacie byla v lepší kondici.

  Těch signálů je víc a dr. David to tady dobře dokumentuje. Jedním ze signálů jiného druhu je ostatně asi i to, jak důsledně i o tomto drží mediální mainstream bobříka mlčení. Kdyby to asi nebylo opravdu vážné a navíc politicky nejednoznačné, tak by si o tom i takový živočich jako statečný český novinář přece jen troufl něco vypotit.

  Dobrá taškařice s potenciálem malého Tonkinu jsou i ohlášené střelby tureckého námořnictva přímo uprostřed Egejského moře, těsně u nejdůležitější řecké základny PVO na ostrově Skyros. V Řecku se píše, že Turci rozťali Egeidu vedví, řečtí ministři hlásí, že Řecko je připraveno na válku, turečtí kolegové jim vzkazují, že už jen aritmeticky nemají šanci, pokud cokoli zkusí. Dobrá domluva. Na pozemní hranici taky není klid. Záležitost s rybáři je ale potenciálně více nebezpečná proto, že do hry pouští turecké nestátní extremisty. Turecká armáda ať je jaká chce, ale kreténi to nejsou. To je ostatně vidět i v Sýrii, kde s Rusy celkem profesionálně komunikují.

  Stejné veliké, statečné a výmluvné mediální a evropské ticho panuje i okolo nedaleké Erdoganovy války v Libyi, egyptské mobilizace atd. Do Syrtu například přilétly tři Iljušiny-76 a Turci se hádají jestli jsou z Ruska, nebo jenom z Emirátů (Emiráty už Il-76 použily na dodávky materiálu Haftárovi). Nad městem lítají Rafaly, takže jde fáma, že jsou třeba od Macrona, ale vypadá, že jsou spíš od strýčka Sísího, ten jich má prý taky dost.

  Pozoruhodné je ovšem třeba i to, jak v podstatě strašně tiše se Francie chová okolo zájmů svých firem dotčených tureckým vrtáním v moři. Že by už taky nevědeli, co se může, a radši řešili nějaké strhávání pomníků?? Ostatně na to jim může Sarrádž (i Haftár, kdyby na to přišlo) poslat pomocných sil, co hrdlo ráčí. Stačí říct. Prvně sice skončí v Itálii, ale což, i na tom se snad pracuje.

  Opravdu to celé vypadá, jak kdyby by to čekalo na nějaký impuls tak nebo naopak. Zda bude někomu třeba ještzě většího chaosu a jestli právě tady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte toho zjevně hodně, pište častěji, pane.

   Smazat
 5. Může ještě někdo tvrdit, že NATO je spolek mírotvůrců, když mu ani řádící esesáci v jeho řadách nevadí!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17,54
   Díky hadráku a udavači Havlovi nám to VADIT NESMÍ!!!!!

   Smazat
 6. Mozna kdyby EU nechala Rusko postavit South stream, ktery mel vest az do Recka a hlavne nemel vest pres Turecko. Ja nevidim nikoho, kdo by se Recka zastal. Nemecku je dobre jen jako dojna krava, ale pred Turkem ma sevrene pulky.

  OdpovědětSmazat
 7. Toz té torky brzy prejde sranda a zmizí Tobogan aj melozín v riti palovej a poletí za nima aj kebap i ten nezralé melón....to je strasné ksindl........hezké den a dobobró nálado ....aj slonce v Recko p.s.

  OdpovědětSmazat
 8. Řecko bylo staletí pod vlivem Porty, takže jistě najdou v Řecku řeckou mešitu... a změnit ji na revanš na modlitebnu nějaké křesťanské sekty... Muslimské státy racionálně využívají bývalé svatyně jiných konfesí... křesťanské to do morální a duševní kastrace Evropy dělali také... Viz třeba Cordóba, Andalusie...
  Istambul prostě není Cařihradem, ale Řecko zase už není částí Turecka.
  Válčit kvůli templům je ... zůstanu slušný...

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.eurabia.cz/Articles/44147-recko-a-italie-spojuji-sily-proti-turecku.aspx
  http://svobodnenoviny.eu/recky-starosta-tvrdi-ze-jeho-mesto-neprijme-zadneho-dalsiho-migranta/

  OdpovědětSmazat
 10. Turek, čili Erďa tvrdě a brzo narazí, jestli vojensky a nebo doma při volbách, nebo nějakém převratu, to už je skoro jedno, ale asi by byl zázrak aby to ustál. Až se to stane a není otázka zda se to stane, ale kdy se to stane, bude to pro Putina zase o něco jednoduší. Erďa se zakousnul do sousta které neuhryzne, natož aby ho mohl strávit. Vyvíjí se to všechno naprosto dobře a ten vývoj je prostě vynikající. optimismus je na místě. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 11. To je šílené co se děje turek musí dostat po hubě a to co nejdřív Řekové musí vyhrát.

  OdpovědětSmazat
 12. Koupili jsme už konečně ponorky ?  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.