Reklama

pátek 5. června 2020

Válka vypukne v roce 2026


Jiří Jírovec
5. 6. 2020
No konečně, chce se říct!
V tom roce již (možná) budeme mít nové houfnice z Francie, které prý dostřelí dál než naše staré.
Dorazí i vrtulníky, které si Američané s těžkým srdcem utrhli od úst, když Babiš Trumpa tolik a pěkně prosil.
Budeme mít obrněnější transportéry, nové ručnice, a méně prostřelitelné vesty.
Tož zbraně bychom měli, teď ještě nějaké ty žoldáky, tak lze parafrázovat TGM.


Pak již zbývá najít záminku k akci, která umožní předsunout naši obranu útokem žádoucím směrem.

Směr není konstanta. Klikaté cesty Švejků vedou do Budějic a vykročení od Severního pólu vede výhradně a pouze na jih.

Naši generálové jednou máchnou šavlí směrem na Osten; jinam se od nás za bojem jít nedá.

Pravda, ty zbraně ještě nemáme, protože nad námi visí hrozba obrovského dluhu a budeme si muset půjčit vše od první až do poslední koruny.

Podle ČT se zatím snažíme přesvědčit dodavatele zbraní, aby nám posečkali.

Odkládání války ovšem přináší ekonomické škody.

Čím dřív dobojujeme (čti: zvítězíme), tím dřív se bude rekonstruovat a zbroj obnovovat.

Rytmus ničení a budování je zpotřebí udržovat.

K ekonomický ztrátám je nutné připočítat morální zastarávání zbraní, způsobené morálním stárnutím důvodů pro válku.

Zatím máme ve skladech zčásti nepojízdné transportéry, neekologické kulky s olovem a houfnice, které nedostřelí k Putinovi.

Jenže to nás nesmí zviklat v našem obranném úsilí.

Víme přece, že válka nejen posílí ty, které nezabije, ale hlavně vytvoří nové hrdiny a lidu dodá nový elán do života.

Ošklivé slovo válka bývá nahrazováno termíny jako obrana, krizový stav a bezpečí obyvatel.

Ty jsou použity i v projevu Jany Černochové:

"ODS dlouhodobě chce, aby příprava obyvatel pro krizové stavy začínala už na školách. Pokud to myslíme s obranou naší země a bezpečím obyvatel vážně, musíme zavést nějaký ucelený systém, který by naučil mladou generaci přežívat bez moderních technologií a naučit se třeba takovým věcem jako jsou základy první pomoci."

Černochová, patrně nevědomky, potvrzuje přírodní zákon, podle kterého je každá velká myšlenka spojena s problémy, které jsou stejně velké nebo větší než velikost myšlenky samé.

Bude zajímavé vědět jak si zmíněný "ucelený systém" poradí s šílenstvím zvaným digitalizace.

Moderní technologie jsou úžasné, jen nesmí vypadnout dodávka elektrické energie.

Dodatek

Martin Koller vysvětlil v kritickém článku problémy přezbrojování a směřování naší armády.

Nezávislá media názory tohoto autora nevpustí do veřejného prostoru. Proč vzbuzovat vášně a nedejbože zapříčinit vznik mírového hnutí. Proč se válkou nazabývají Miliony chvilek? Proč proti zbrojení nevystupují umělci, třeba hládnoucí herci a spisovatelé? Cožpak zapomněli, že inter arma silent musae?

V Kollerově článku je zmínka o nákupu zastaralých amerických vrtulníků. Babiš po návštěvě Bílého domu s ním souhlasil.

To mu poradil Metnar, aby odčinil vlastní a dávný hřích nenávisti k americkému imperializmu? Nebo premiér jen ustoupil přátelským výhružkám, podobně jako Schillerová v případě zdanění amerických firem?

Nemám důvod nevěřit expertově mínění. Jen bych doplnil vzkaz politikům, který sám napsat nesvedl: Běžte konečně se zbrojením a válkami do hajzlu.

34 komentářů :

 1. Příprava útočné války je přece zločinem!
  A o žádnou jinou tu ani nejde, protože to nebude Rusko anebo Čína, kdo tu válku vyvolá. Ty země k ní nemají důvod, tedy pokud samy nebudou napadeny.
  Důvod k ní mají jiní (sociopati), které ve válce samotné a ani po ní nespatříme.
  Jsou to ti, kteří svou moc budují na kostech těch, které do ní naženou. Dělají to s rutinou, po věky věků. Za pomoci armády prodejných (bezpáteřních) politiků, mediálních goebbelsů aj. dobroserů.
  Ano, ti by měli skončit v hajzlu, a lidem by se dýchalo a žilo líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tedy když si vzpomenu na "fintu" Adolfa Hitlera s tím přepadením vysílače v Gleiwitz vlastními vojáky v převleku za polské k vvyolání 2. Světové, jsem zvědav, zda bude finta Západu k vyvolání 3.války o něco chytřejší, nebo ještě blbější. Že pokud bude, tak bude vyvolána Západem je stoprocentní, neb Rusko je od r. 1917 principiálně proti válkám a Čína snad odjakživa. Tedy oba uvedené státy vždy byly napadeny zločinci za účelem osobního obohacení tzv. civilizované diktatury kapitálu. Bude ovšem zajímavé - pro ty, co to přežijí, zda zvítězí vojáci bojující za vlast, nebo vojáci bojující za žold.

   Smazat
 2. Jsem pro to aby byla těmi zbraněmi vyzbrojená 12 tanková divize havlojugend vojáky vezmou z milionu úchylek. Velet jim budou rusofobové z demožumpy a hurá do 1 linie. Každému je jasné že žádná válka být nemůže velké války skončili svržením atomové bomby na Japonsko. Tímto mrháním peněz si úspěšný kupují ochranu od usa a podporují jejich zbrojní průmysl. Kdo si naivně myslel že Babiš bude lepší tak se plete. Sice udělal pár správných věcí ale jinak se jede jako za kraďouska. Běžte konečně se zbrojením a válkami do hajzlu.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak společnost rozvírajících se nůžek mezi tvořícími a poroučejícími musí vést ke kotli přikládajících bez mozků.
  https://www.youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o

  OdpovědětSmazat
 4. Jak to, že žoldáci nejsou? Vždyť do první línie se hlásí: Hřib, Novotný,Jurečka, Topolánek,Kalousek,celý debilblok, senátoři, všichni demonstranti z letné co fandí milionů čúranek ... víte kolik je to lidí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A o jednoho vojáka ještě míň, není totiž za koho a co bojovat.Já jsem přísahal Varšavské smlouvě a za to, jak se tento národ předvedl, bych ani za něj nebojoval.

   Smazat
 5. Jen několik poznámek na okraj: pojem "válka" nelze zaměňovat za pojem "ozbrojený boj". Válka je daleko širší. Ozbrojené síly v ní hrají podpůrnou roli. Válka je věcí politiků a nikoliv vojáků. Jak pravil svého času francouzský premiér (a posléze prezident) Clemenceau: "Válka je příliš vážná věc, než aby se dala svěřit do rukou generálů." Politici určují cíle války, označí nepřítele a musí sehnat spojence. A musí sehnat i peníze na válčení. Oni určují i konec války. My jsme v r. 1038 prohráli válku s Německem, aniž bychom vystřelili. V Mnichově. A spolu s námi ji prohrála i Francie, aniž by si to v tu chvíli uvědomila. "Nevím, kde seženu těch 45 divizí" povzdechl si prý náčelník GŠ francouzské armády Gamelin. 45 divizí čítala naše zmobilizovaná armáda. Francie zůstala na kontinentu sama. Politici musí připravit národy na masakry, bídu a strádání, které s válkou vždy přijdou. A to i na straně vítězů. Dokonce i tehdy, kdy válečné běsnění nezasáhne přímé jeho území (viz. vietnamská válka a její dopad na USA). Tedy na válku musí být připraveno obyvatelstvo. Jak jsme na tom? Padlo pět vojáků. Byla z toho národní tragédie. Politici žvanili, ministři oblítali všechny funusy. Ale tady jde o stovky, možná tisíce padlých denně! Kdo je nahradí? Nemáme zálohy. Těch pár dědků, hrajících si na vojáky pod názvem "Aktivní zálohy" nelze brát jako bojovou sílu vážně. Co se výzbroje a výcviku týče, stačí na ně spolehlivě armádní kuchaři a skladníci. Zkuste si odpovědět na triviální otázky: Kde seženete masky ro sebe a svoje rodiny? Kde je váš nejbližší protiletecký kryt a jak se tam dostanete?, co si máte zabalit jako krizovou soupravu? kde je zdroj pitné vody, když bude přerušen centrální vodovod? Kde bude stanoviště první pomoci? Na co má vaše rodina nárok, když a) narukujete? b) když budete nezvěstný? c) zmrzačený? d) mrtvý? Už jen zmínka o tom, že by se měl udělat přehled potenciálních branců uvádí mládežnické organizace a politiky všech barev v hysterické stavy! Jakýkoliv návrh je v Parlamentu smeten se stolu bez jakéhokoliv čtení. Takže ani nevíme, kdo by měl narukovat. A kdyby i náhodou ano, tak ani dotyční neví kam, do kdy, jak se to dozví... Mobilizační systém jsme v rámci pravdy a lásky zrušili. A i kdyby nastoupili, tak pro ně není výstroj, strava... A co výcvik? Mužům, kteří prošli plnohodnotným výcvikem je dneska přes padesát let! O důstojnících ani nemluvě. A to zde neuvádím genderové problémy. jak se velitel má chovat k vojákovi, který neví jestli je chlap nebo ženská nebo obojí (asi 31 pohlaví)? A ten si to může rozmyslet a prohlásit se za něco jiného ze dne na den. S tím vojenské předpisy jaksi nepočítají. Stav armády je jiná kapitola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Městský rozhlas je schopen informovat,pokud není v poruše. Proto se například ve školách namísto zvonění zavede na konci hodiny gong školním rozhlasem a rozhlas se nemusí zvlášť kontrolovat. Městský rozhlas se někdy z drátového předělává na bezdrátový. v tom případě má akumulátory na 45 minut provozu (myšleno aktivního provozu). Ale skutečnost je vždy horší, než příprava. Za normalizace jsem byl naúkolován jistým protekčním spratkem s modrou knížkou, co všechno budu organizovat na pracovišti v případě napadení státu. Bylo mu jedno,že ve vojenské knížce mám vlepen povolávací rozkaz úplně jinam a buďto mne zastřelí proto,že neplním jeho úkoly v době válečného stavu na pracovišti,nebo mne zastřelí , protože neplním úkoly,plynoucí z povolávacího rozkazu.
   Ostatně, ve vojenské knížce bylo i kovové rodné číslo, pro případ, že by to bylo to poslední, co po mně ve válce zbylo. To číslo bylo nesprávné.

   Smazat
  2. Válka je pokračování politiky jinými prostředky. I útočná válka může být válka spravedlivá...Soudruh V.I.Lenin

   Smazat
  3. Pro 8:27 První věta je obsahově v pořádku. Ale neřekl to soudruh Lenin, ale Carl von Clausewitz pruský generál z dob Napoleonských válek padesát let před Leninovým narozením. To je notoricky známo. Pro vaši informaci si dovolím uvést, že v r. 1812 přešel do služeb Ruské armády. Stal se ruským důstojníkem. Dokonce měl na starosti vojenskou výchovu následníka trůnu. Bojoval v celém ruském tažení (Zahraniční pochod). A tu druhou větu jste četl v Leninově díle kde? Útok a obrana jsou formy bojové činnosti a se spravedlností nebo nespravedlností nemají nic společného. Takže suma sumárum, hrajete si na chytrého a znalého. Ale plácáte nesmysly.

   Smazat
  4. Danny, nevím co soudruh Lenin řekl, ale vím co napsal. Možná, že si ty myšlenky přivlastnil ale já to mám 100% od něj. Já si nehraju na chytrého, já jim jsem. Dva roky PŠM a VUML je dostatečnou zárukou mých znalostí ML zocelení. A já se vás taky neptám a to jste četl kde? Mně je to jedno. Sranda musí bejt.

   Smazat
 6. Jenom blbec nepochopí, vy kluci pitomí, že válka muší bejt. Jak by k tomu přišli ti všichni dobroserové co si na ní chtěj narejžovat, jako doposud vždycky. Co prachů a úsilí do toho vložili, jenom na Ukrajině to stálo doláčů za 5 miliard a lidstvo se nám přemnožilo jako králíci v Austrálii. Jestli si někdo myslí, že už mají nahrabáno dost, tak to je asi včerejší, jak řekla matka Tereza, parafrázuji "Není problém nakrmit chudé celého světa, problém je nakrmit ty bohaté, ti nemají a nikdy nebudou mít nikdy dost". Takže jestli si někdo myslel, že zvolit Babiše je chytré, ten má dost a nepotřebuje už krást, no tak to je pěkná pitomost. Ten majetek, ta moc která mu zachutnala, komu né, to je ta koule na té noze, možná na obou. Tím ani náhodou neříkám, aby šel někdo proti němu demonstrovat, to co tady bylo předtím a co se nám chce mermomocí vrátit zpátky, to bylo o mnoho mnoho horší a opět by to nebylo jiné. Takže radši žádný Majdan a žádnou Ameriku, my jsme střed Evropy.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. A kam se schovají majitelé FEDu? Na Měsíc? Měli jenom Rusko, které jim vadilo v demokratickém humanitárním bombardování, teď si ti dementi vyrobili ještě i Čínu a nemají se kam schovat. To si pište, že se o ty své nemilosrdné autistické rypáky bojí a tak teď se jenom ukájejí na Evropě, ale jsou v (_!_)!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Superboháči mají pro sebe dávno vybudované úkryty na Novém Zélandu (čistá zóna s omezeným přístupem pro plebs) s výhledem (klimatická změna) na stěhování do Antarktidy (přístup pro plebs zcela nemožný). Já se o ně rozhodně nebojím :-)

   Smazat
 8. Zde jsou ale i otázky. Zelení mozkové jsou zvyklí jen poslouchat. A jestliže jim velí blb, okamžitě jsou všichni blbové. A to se teď děje.NATO hrozí prstíčkem Rusku a Číně a kvičí ty svoje nesmysly do světa. Jen že američtí generálové jsou hlavy vydlabané. Rusku stačí jako varování poslat několik Kalibrů a Iskanderů na velké rozvodny elektrické energie a ty nejnovější a nejsofistikovanější armádní systémy jsou v kelu. Prostě v Evropě zhasnou, a jedinej kdo z toho bude těžit je Anglickej Johnson, protože se neumí učesat ani za světla, tak že mu tma nebude vadit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na ty rozvodny zbytečné pouštět nějaké rakety a bourat budovy, stačí je nechat "vyhořet" na dálku EMP zbraněmi - viz třeba
   https://www.armadninoviny.cz/americke-elektromagneticke-pulsni-bomby.html

   Smazat
  2. Pro Anon. 12:07: Ve 2. půli 80. let náš energetický výzkum řešil, jak ochránit rozvodné stě a velké rozvodny před EMP (do výzbroje přicházely neutronové zbraně; ostatně, každá JZ i jiné energetické zbraně vyvolávají EMP). Pak přišel převrat a už jsem o tom tématu neslyšel. Nevím, jak je naše energetika dnes proti EMP chráněná...

   Smazat
 9. Ještě mi tu chybí blbci, kteří do té války půjdou. S Těmi kolem Mináře a Kalouska totiž počítat rozhodně nelze. Po těch zbyde v případě války jen trochu pšoukového odéru...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ten problém pusťte z hlavy. Stačí pár prvních veřejně postřílet a ostatní půjdou jako automaty. Co z nich zbyde, o tom souhlas.

   Smazat
 10. Ano, valka je vul, a Babis se zase vyznamenal:
  https://aeronet.cz/news/kauza-s-ricinem-nikdy-neexistovala-ceska-bis-se-pry-stala-obeti-provokace-ruske-ambasady-dezinformaci-pry-zaslal-bis-jeden-z-pracovniku-ruske-ambasady-v-praze-koudelka-pritom-pred-mesicem-tvrdil/

  OdpovědětSmazat
 11. Vladimír Putin a ruský ministr obrany Šojgu mají po zprávě o modernizaci Armády ČR hnědé trencle a v Kremlu se rvou o toaletu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trumpa před demonstranty dne 29.5. poslali do bunkru v hloubce 1 km pod zemí. Takže lze předpokládat, že Putin a Šojgu se v podobném bunkru budou muset také schovat právě před novodobými, moderně vyzbrojenými českými legionáři 21. století :-)

   Smazat
 12. Slyšel snad někdo z mejnstrímu zprávu, za naše výpalné, prohlášení prezidenta Srbska? "nikdy do NATO nevstoupíme...náš osud bude určovat náš národ, ne EU ani NATO":
  https://ceskoaktualne.cz/2020/06/zpravy-k-zamysleni/prohlaseni-nove-zvoleneho-prezidenta-srbska-to-ste-v-ct-neslyseli-nas-osud-bude-urcovat-nas-narod-ne-eu-ani-nato/
  A My? Jen tiše závidět.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Jírovec.
  Pochopil,díky.
  Jen poznámečka,ještě nakoupit vojáky,aby tento šrot dokázali obsluhovat.

  OdpovědětSmazat
 14. Haló, riciňáci! Už můžete vylézt, byla to jen kachna!

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3319-chudak-babis-diky-rusku-zesmesnit-bis-a-odhalit-kundru-jako-ricinoveho-blba

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nejvíce asi trpěl nácek z rypákova, kvůli ochrance mu chyběly pravidelné dodávky drogistického zboží a dodávku poštou mu zabavili :-)

   Smazat
 15. Jistě "zelené mozky" jsem poznal v době své prezenční služby v r.1964. A nebyli to jen důstojníci, sloužil jsem asi ve specializovaných útaverech, že tam byli jen jedinci. Na vysokých armádní postech zřejmě také byli, ale na př.gen.Vacek, který byl ministrem obrany v době "tak zv.sametové revoluce (dle mě majetkový převrat), byl naprosto zodpovědný ne jen generál, ale i politik. Uvedu příklad současného z.mozku a to generála Aleše Opatu, náčelníka gen.štábu AČR. Ten po tom když byli zabiti vojáci v Avganistánu, prohlásil, že AČR provede tvrdou odvetu „Využijeme všechny prostředky a síly, které máme k dispozici,“ řekl ČT náčelník generálního štábu Aleš Opata. „Nikdo nebude beztrestně zabíjet naše vojáky v Afghánistánu,“zdůraznil. Rovněž gen.Pavel v době,kdy byl ve funkci v NATO, hovořil na př.pro rádio také správně "zeleně", kdy nepřítel byl jasně dán, tentokrát na druhé straně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané v Afghánistánu prý balí pytle. Co jejich čeští bodyguardi? Ty tam Opata bude muset nechat jako náhradní terče nebo budou muset jistit dodávky opia na kosovskou základnu Bond-Steel místo Američanů?

   Smazat
  2. Otázka zní: co pohledávají čeští ozbrojenci v Afghanistanu a snad půltuctu dalších zemí? My si stěžujem na bratrskou pomoc Varšavské smlouvy před invazí NATO do Česka v r. 1968, ale nevadí nám, že si počínáme daleko "demokratičtěji", skoro snad jako Hitler, v řadě zemí tisíce km od našeho státu. Tedy kdo, kdy a jak se vměšuje do záležitostí cizích zemí ponechávám těm chápavým, blbce bych stejně nemohl přesvědčit, peníze jsou vždy u mnohých více než nějaká "prohnilá masarykovská pravda".

   Smazat
  3. 18:52 jakápak masarykovská pravda, Česko jde s dobou nyní tu řádí pravda a láska amerického střihu a její místní přisluhovači, kteří se musí povinně podílet na splnění amerického plánu pro NATO, který zní "America First Again" :-)

   Smazat
 16. Plně souhlasím, naši armádu musíme dozbrojit, bilion sem, bilion tam. Určitě potřebujeme alespoň jednu letadlovou loď a nejmíň 10 ponorek. Posádku si najdeme, máme na to. S pozdravem - zahoďte střelivo a pojďte na pivo. ������

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to pivo platíte (když na ně zvete), proč ne. Jestli chce Česká televize udělat něco pro oživení pohostinství v ČR A TUZEMSKÉ HOSPODSKÉ KULTURY VŮBEC, proč místo do divadla NEPOZVE SVÉ NEDOBROVOLNÉ PLÁTCE DO HOSPODY? Konzumace piva zdarma po předložení dokladu o zaplacení výpalného ... pardon, koncesionářského poplatku ČT za daný měsíc...

   Smazat
 17. Válku ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
 18. Vážený pane Jírovče, skvělý článek. Díky za něj!
  Viki L.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.