Reklama

neděle 28. června 2020

Vídeňské nepokoje trvají už pět dní. I včera došlo k násilnostem při demonstracích.

Ivan David
28. 6. 2020
Kancléř Sebastian Kurz vyhlašuje "nulovou toleranci". "Je třeba chránit demokracii a právní stát a to všemi prostředky", řekl doslova.
Snad není pozdě....

 
Z článku v Kronen Zeitung:
"Rakouský spolkový kancléř proto pověřil odpovědné ministry, aby přijali následující opatření:
Vyšetřování proti "mužům v pozadí"
Důraz je kladen na podněcovatele násilných nepokojů. Federální kriminální policie má zahájit vyšetřování. Ministr vnitra Karl Nehammer také pověřil Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu ve Vídni, aby jednal se zástupci příslušných tureckých sdružení. K tomu již došlo.

Zvýšená přítomnost policie
Na kritických místech ve Vídni i v dalších městech bude zvýšená policejní přítomnost. V případě potřeby bude tedy možné okamžitě podniknout náležité kroky. "Policie v naší zemi ochraňuje základní práva a právo na svobodu a bude při násilných nepokojích a porušování zákona jednat se všemi důsledky ," říká ministr vnitra.

Rozhovor s tureckým velvyslancem
"Jsme velmi znepokojeni násilnými nepokoji za posledních několik dní, které jsou zcela nepřijatelné a nelze je tolerovat," uvedl ministr zahraničí Alexander Schallenberg. V pondělí by se proto měla uskutečnit konverzace mezi odpovědnými ministry a tureckým velvyslancem Ozanem Ceyhunem na rakouském ministerstvu zahraničí. Ten bude zodpovědný za uplatňování deeskalačního vlivu.

Dokumentační centrum začíná pracovat
V létě začne fungovat dokumentační centrum pro nábožensky motivovaný politický extremismus. „To je vědecké zkoumání sítí, které jsou živnou půdou extrémistické ideologie politického islámu,“ uvedla ministryně pro integraci Susanne Raab.

Rozhovory s městem Vídeň
Sám Kurz chce také vést rozhovory s městem Vídeň - aby zhodnotil, jaký přínos může město přinést, uvedlo prohlášení krone.at. "Hluboce odmítáme násilí a v našem městě nemá co dělat ! Události jako tyto ve čtvrti Favoriten jsou nepřijatelné a nebudou tolerovány, “uvedl na Twitteru starosta Michael Ludwig.

Čtyři demonstrace za čtyři dny
Je zřejmé, že čas kvapí: v sobotu odpoledne proběhla čtvrtá demonstrace během čtyř dnů - přívrženci turecké strany pokaždé protest narušovali. Policie byla opět ve vysoké pohotovosti. "Když létají dlažební kostky na policisty, je překročena červená čára." Budeme jednat s patřičnou tvrdostí a důsledností vůči těmto skupinám. Konflikt ze zahraničí se nesmí řešit ve Vídni, “uvedl šéf vídeňské policie Gerhard Pürstl.

Hofer a Nepp požadují zákaz „demonstrací cizinců“
Vůdce FPÖ Norbert Hofer a vůdce strany Vídeňské strany Svobody Dominik Nepp požádali ministra vnitra, aby jednal kvůli nepokojům. Nepp v sobotu požádal o zákaz „demonstrací cizinců“. Hofer chce „snížení sociálních dávek pro demo-kraválisty“."

Rakousko tedy chápe, odkud vítr násilí vane, zdá se. Předvolává tureckého velvyslance.
Zákaz demonstrací "cizinců" je ovšem problematický - jsou to vesměs rakouští občané... a pokud by nesměli demonstrovat, je to omezení jejich základních práv. Spíš by se mělo zajistit, aby demonstrace nebyly poslední zoufalou možností, jak upozornit na turecké agrese. Čeká nás horké léto.

42 komentářů :

 1. Kurz to resi statnicky, coz se u nas nemuze stat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK https://megazpravy.cz/video-islam-jako-nabozenstvi-miru-to-je-ta-nejvetsi-lez-nemyslete-si-vy-fanatici-ze-ovladnete-evropu-vzkazuje-znamy-holandsky-politik/?utm_source=Ad-network&utm_medium=Referral&utm_campaign=MT

   Vymazat
 2. Uctive pozdraveni pani Prochazkova.
  Zde neni napsane, kdo proti komu protestuje a co chce !
  Turci protestuji ?
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, Kurdove protestuji, Turci jim v tom brani.
   Kurdove protestuji, protoze Turci jsou na ne v Turecku, Iraku a v Syrii zli.

   Vymazat
  2. Psst! O tom se oficiálně nepíše! Tak ať nás BIS nechytí za ruku!
   Jinak je tu napsáno
   - příznivci turecké strany
   - politický islám
   - turecký velvyslanec
   Proto se o tom nepíše, protože máme být součástí Evropského Chalífátu. Jestli chcete znát skutečnou podstatu toho, co se děje v Rakousku a v Německu (samozřejmě nejen tam, ale co čeká i nás), mohu Vám doporučit web https://www.cspii.org, kde se dozvíte mnohem více, dá se přepnout do češtiny.

   Pokud ale chcete vědět něco konkrétního o situaci ve Vídni, bohužel asi nejlepší v době
   tak zvané svobody slova
   je si tam rovnou zajet,

   nebo počkat, až se tady objeví další zpráva.

   Vymazat
  3. Copak vy nesledujete zprávy na naší veřejnoprávní Čt, aby jste věděl/a, co se u našich jižních sousedů děje? :-)))))
   (berte přirozeně s humorem...)

   Vymazat
 3. Kurz mne mile překvapil. Jedná s mladickou energií, ale zároveň i s rozvahou. Skutečně, nejenom Kurze lze sousedům závidět.

  OdpovědětVymazat
 4. Asi by opravdu stálo za to zveřejnit rozsáhlejší reportáž o tom, co se v Rakousku, hlavně asi ve Vídni, děje. O nějakých osmanských rvačkách a násilnostech jsme pochopitelně ze stany ČT, Bakalovin a pravdomluvných šafrovin trestuhodně neinformováni. Přesto, že do Vídně je pár kroků. Jinak podporu rakouské vládě, která projevuje snahu situaci rázně vyřešit. Nechápu, jak mohou být některá individuální lidská práva nadřazena skutečnosti, že je třeba zatočit s vandaly, rváči a násilník. Těmito skutky o svá "lidská práva" automaticky přišli a budiž s nimi nadále zacházeno jako s kriminálníky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No přesně. Prošel jsem zprávy z Evropy na Novinkách 14 dnů zpět a o Vídni ani ťuk. To je taky forma lži!
   A proto ani nevím, co tam ten Kurz vlastně řeší?!

   Vymazat
 5. Když vás jednou trefí do hlavy kámen hozený kýmsi z davu, nebude vám jedno, proti čemu ten dav protestuje? Mimochodem, pokud Kurz předvolává tureckého diplomata, je to snad jasné.

  OdpovědětVymazat
 6. Pořád slyším demokracie demokracie jako zaklínadlo krucifix nebo abrakadabra nebo přísahám na ... že nelžu proti sobě!

  Když se mlčelo proti ničení státu v roce 1989 a následujících letech, kde jsme byli? Tolik lidí tomu rozumělo a podnikalo jako "malé děti". Nechali jsme se okrást.
  Když nám měnili zákony odebíráním těžce vybojovaných práv, mlčeli jsme a co jsme dostali? Teď skutečně držíme huby a bojíme se říci svoje názory jinde než doma mezi sebou, teda pokud se nerozvádíme, nehádáme. Jinak počítej s "neviditelnými" následky.
  Když nám prodávali naše lesy, naši vodu, naše pole, mlčeli jsme. Přece si to co potřebujeme koupíme, a vůbec co, budeme skladníky, šéfy, majiteli, budem si žít bez práce. A co máme? Pohodlnou mládež, která nechce dělat, která nezná společné a myslí jen na sebe.
  Když rozkrádali stát stále víc a víc, drželi jsme huby volili jako idioti nebo jako hlupáci nevolili co bychom chtěli a co máme? Nic. Jen plná břicha, a za pár měsíců můžeme být hubení jako "koncentráčníci", auta, která nás činí stále méně dosažitelnými, protože musíme honit čas, abychom o něco nepřišli! Hračky které nás stojí nejen peníze ale tak drahocenný čas ...

  A teď, když skutečně půjde do tuhého, co budeme dělat, když jsme dosud jako celek mlčeli a mlčeli a ... mlčeli? Kdo si neuvědomuje, že nejen migranti, nejen Islám nám zničí naši zemi pro nás, pak je to vůl a patří se ho ze společnosti vyhostit, ať je to kdo je a ať tu jeho rod žije jak chce dlouho. Jako to dělávaly "staré" společnosti v duchu sebezáchovy, když zrádce jakéhokoli druhu nekompromisně buď zabíjeli a ničili do (doslova) pátého kolena nebo v mírnější podobě vyhostili do "světa".
  Stejně tu budeme mít "Vídeň" stejně jako "Německo", je to jen otázka času. Vzpamatujeme se aspoň teď? Přestaneme si lhát do vlastní kapsy? Jako třeba nám lžou o Miladě Horákové a sprostě ji zneužívají?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:11 - naprostá a aktuální pravda. Zůstává pouze a jenom jediné, o čem již staří Čechové věděli: Jít zpět k Dubisku. Jinde nás čeká jenom výprodej toho, co ještě máme.

   Vymazat
  2. 6:11 Důležitější je neztrácet sami sebe, ale dá to fušku. Pro lenochy je vždy přitažlivější přichýlit k "jakémukoliv dubisku". Má to navíc bonus, že svoje chyby můžeme svést na to dubisko. Už jsme to mockrát zažili.

   Vymazat
  3. Napsal jste to velice výstižně, děkuji. Ten poslední odstavec je dobrý, zrovna včera jsem měla rozhovor s vnukem, je to neuvěřitelné, čemu jsou ochotni věřit. Jiný názor nejsou schopní tolerovat a ani nechtějí. Doufám, že jsem přece jen zasela maličkou pochybnost v to co je učí.

   Vymazat
 7. No jo ono to teprve začne,neni jen tak pozvat si kdekoho do země a myslet si,že vše bude v pořádku,to se všem takovým statum vymsti

  OdpovědětVymazat
 8. Už je to tady Amerika se probouzí. Šmejdi z Antify a BLM kteří chtějí dělat bordel, tvrdě narazili a tak rabování, kácení pomníků a jiné zhůvěřilosti byly ostatními občany se zbraní v ruce zastaveny a nyní fňukají, že jim nebylo toto běsnění dovoleno. Jak je vidět stačí jen málo, pokud vláda nekoná a nebo nechce konat, je to velmi výmluvné jak lehce zabránit chaosu. Je dobře že Ušáci jsou náš vzor, alespoň víme co v nouzi dělat. Jinak na východě klid. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rakusani nemaji zbrane a na policii ani politiky neni spoleh. Bude to 2.konec Rakouska jako kdysi velmoci a ted uz pouze zeme vzyvajici katolicismus?

   Vymazat
  2. Teď na konci školního roku zařadili v televizi americkou "komedii" Na férovku, pane učiteli.
   Má to vypovídající hodnotu. Něco tak ubohého a nízkého jsem ještě neviděl. Měli by to shlédnout učitelé.

   K článku: Merklová 2010:
   https://zahranicni.ihned.cz/c1-47229300-merkelova-integrace-cizincu-selhala

   Multikulturalismus selhal už v roce 2010.
   Nyní:
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velka-britanie-profesorka-univerzita-cambridge-belosi-black-lives-matter.A200626_163503_zahranicni_chtl?zdroj=vybava_recombee

   Vymazat
 9. Nějak jsem nepochopil co se v té Vídni děje. Někdo demonstruje proti něčemu a zřejmě při tom hází dlažební kostky. Asi to budou rakouští Turci. To je tak když se občanství rozdává na počkání, pak si ho nikdo neváží a odebrat ho asi nejde.

  OdpovědětVymazat
 10. Pro 06:11, tak brzy po ránu a taková perla. Děkuji, obsahově i stylisticky velice pěkně napsané a "přesně na komoru". Jenom jestli je dostatek čtenářů, kteří to dokáží ocenit, včetně posledního odstavce.Děkuji ještě jednou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:44 - chtělo by to vyplodit "anti-perlu", a taky na komoru!

   Vymazat
 11. Kurz je kůň globalistů a protesty rozjíždí deep-state USA.
  U nás to jsou mil.chvilkaři,takže čekejme protesty také.

  OdpovědětVymazat
 12. Asi jako naše Protistátní Chvilky.....jenže tady není nulová tolerance a vyšetřování,tady je podpora ČT a sdělovacích,..občané jsou oproštěni ze zákona,skus být nespokojen,tak ámen s tebou,i koronavejr je na ně malý....

  OdpovědětVymazat
 13. Asi jako naše Protistátní Chvilky.....jenže tady není nulová tolerance a vyšetřování,tady je podpora ČT a sdělovacích,..občané jsou oproštěni ze zákona,skus být nespokojen,tak ámen s tebou,i koronavejr je na ně malý....

  OdpovědětVymazat
 14. No to jim nic jiného nezbude než jim zatnout tipec. Pryč s korektností a do vlády pro národní politiky.

  OdpovědětVymazat
 15. Pozor. Videl jsem dokumenty, kde chteji z Kurze udelat pedofila! Vsechno faky, potrebuji ho jako Salviniho pryc. Americky zloduch neda pokoj, ma sve paraty vsude.

  OdpovědětVymazat
 16. Turci dvakrat oblehali ve stredoveku Viden. Ted je maji jako 5. kolonu v meste. Prusvih, na ktery si sami zadelali.

  OdpovědětVymazat
 17. Nepozorovatelne pripravovany Chalifat Evropa importem muslimu skrze EU a zakazem ochrany statnich hranic, se stava skutecnosti. Zkouseji to na nejslabsim miste jedne demokraticke zeme, ktera je uz tak 'demokraticka', ze neni schopna se branit.

  OdpovědětVymazat
 18. O vasi budoucnosti se rozhodne v Listopadu v
  nasich volbach !
  Nas oblibeny president Trump vi dobre, co se v Evrope deje a nema rad nasilnou Integraci.

  Ti co prosazuji nasilnou integraci s barbary ho nenavidi a my obycejni obcane ho podporujeme, mame radi.

  STEVE BANNON se vratil do Ameriky a jde Trumpovi na pomoc.
  (Mam radost !)
  Globaliste jsou z neho podelani strachem.
  Bannon je velmi chytry na strategii.
  Take rekl, ze : " Nalepky jako je napr. rasista , se musi NOSIT S PYCHOU" !
  Globaliste zabili v L.A. kamose a spolupracovnika Bannona a on je ted , velmi motivovan jim skodit.
  (Bannon je byvaly namorni dustojnik a ti se
  velmi radi rvou !
  To se o nich rika v San Franciscu.)
  h.

  OdpovědětVymazat
 19. Pani Prochazkova , sledujte tu osobnost o ktere jsem se
  zminil. Bude mit vliv na usporadani Evropy !
  (Steve Bannon) !
  Ti co chteji znicit Evropu nasilnou integraci, (globaliste) mu zde velmi nadavaji.
  Cituji : "ze je xenophobic, rasista, supremacista, fanaticky libertarian a take misogynists".
  (misoginysta je ten, co porad beha za zenami, ale pritom je nema rad kvuli intelektu, ale pro jejich telo.
  A libertarian je ten, co se dozaduje blahobytu a chce co nejmensi vladu.)
  h.

  OdpovědětVymazat
 20. Bože,drž hubu ty amilejno!!!!!
  Rozesrali jste celej svět a teď se divíte, že se bumerang vrací????!!!!!! 😡😡😡😡😡😡

  OdpovědětVymazat
 21. 13:53 - Magabe, ty poloopice strasidelna, chcipnul ti fotr v Rhodesii, tak je vsem jasne, proc jsi roztrpcen.

  O Vidni se zde zatim nic nepise a nemluvi.
  Proto , vse co jsem se zde docetl, napisi nasim autoritam, hned, jak to prehodim do anglictiny ! At je sranda !
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:22 Honolulu, ve Vídni probíhají pokojné demonstrace tureckých Kurdů (dnes občanů Rakouska) proti zabíjení jejich blízkých tureckou armádou. Tyto demonstrace jsou sprostě a fyzicky napadány jinými Turky, příznivci Erdogana, kteří jsou už také občany Rakouska.
   Jen připomínám, že Kurdové byli kámoši USA, pokud byla naděje, že se s jejich pomocí podaří rozparcelovat Sýrii. Když tato možnost padla, USA hodila na "přátele" Kurdy bobek a nechala je na pospas Erdoganovi. Také bývalému "příteli" USA, který na jejich přání sestřelil ruskou stíhačku. Následky tohoto činu ho přesvěčily, že "přátelství" s USA by ho mohlo stát život. Od té doby neví, kde mu hlava stojí a dělá jednu pitomost za druhou.
   Jak to tak vypadá, tak i za bordelem ve Vídni jsou jako obvykle USA. Tak to nezapomeň napsat vašim autoritám.
   Mimochodem, vaši tmaví spoluobčané prý bojují za lidská práva, svobodu a demokracii. Je to náhoda, že pod záštitou stejných hesel podporujete převraty v jiných zemích? Naši "demokraté" jich také mají plná ústa při rozkrádání a devastaci naší země. Neochutnáváte náhodou polívčičku, kterou tak rádi vaříte pro ostatní?

   Vymazat
  2. Brtníku, ať ti Kurdové jedou demonstrovat tam, kde to má význam, t.j. do Ankary, do Istanbulu... ale ať laskavě NEPŘEKÁŽÍ VÍDEŇÁKŮM ANI NÁVŠTĚVNÍKŮM VÍDNĚ! Když nás v 1989 začali "západní přátelé" vykrádat, byli jsme Kurdům i Turkům šum a fuk, nevarovali nás včas ani pozdě... a dodnes na nás kálí. Takže ať český trpajzlík zaleze do Prahy a stará se o blaho a o budoucnost ČECHŮ U ČECHŮ V ČECHÁCH... A o totéž ať se starají Rakušané, Turci i Kurdové u nich doma... Turci i Kurdové, kteří roku 1683 jistě nestáli na hradbách Vídně jako obránci bílé rasy a Evropy, ale leželi nejspíš družně pod Karou Mustafou... kolem Vídně...

   Vymazat
 22. Ze by za nepokoje v USA mohli take Turci? Ze by se na tom domluvili presidenti obou zemi? Ja stale tvrdim, ze za vsim zlem na svete je CIA, mohlo by to platit i tady, ve Vidni!

  OdpovědětVymazat
 23. 21:52 - dekuji za rozsireni obzoru !
  V Americe jsou dve skupiny autorit a obcanu, kteri se vzajemne nesnasi. Na jedne strane jsme to my, stoupenci presidenta Trumpa, ktery hlasa a prosazuje agendu, ktera je uplne odlisna od agendy Globalistu, v pozadi t.zv. "Demokraticke strany".
  To jsou ti, kteri delaji prevraty a nepokoje ve svete, zatim co president Trump je ISOLIANISTA, NACIONALISTA, PATRIOT, a nezabira jine zeme - stavi PLOT na jizni hranici, proti nezadoucim a proti invazi barevnych ze sveta.

  Napeti se zostruje a president projevuje znamky vycerpanosti. (Media v rukou Globalistu, proti nemu stale stvou a zahrnuji ho nadavkami a urazkami.)
  Globaliste jsou ti, co usiluji O SVET POD JEDNOU VLADOU,
  Jejich vladou ! Z vasi republiky udelaji jednu ze svych provincii.
  T.j. realita ! Pro vas je dulezite VEDET kdo je kdo !
  Vase stanost ma v Americe ty nejlepsi pratele , ale take nepratele , kteri chteji zrusit VECHNY staty.
  Chci se jeste zminit o tom bordelu v ulicich nekterych mest.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kteří chtějí zrušit VŠECHNY státy? IZRAEL PŘECI NE! To vás nějaký Gój obelhal...

   Vymazat
 24. Levicove university + globaliste (neo-bosevici, neo-marxiste) zfanatizuji mlade blbecky a ti zapaluji auta, rabuji obchody, blokuji dalnice a tim chteji destabilizovat Ameriku a vymenit vladu.

  Je z toho vseho averse proti kriminalite cernochu, prestoze cernochu ve zfanatizovanem davu, je mene nez levicovych belochu ! kradou vsak vice nez vsichi belosi dohromady.

  Do toho si predstavte 44 millionu nezamestnanych kvuli CORONA VIRUSU - banky jsou zavre a nic nefunguje.
  Po lidech je zadano, aby sedeli doma.

  Poplatky se ale zvysuji, napr.
  Association Fee stouplo o 30 %.
  Lide maji zlost a je tezke je drzet na uzde.
  Takze do Ameriky na dovolenou ted nejezdete , nebo vas zavrou do karanteny.
  U nas na Floride je denne 35 stupnu Celsia, silne zareni, vlhkost a pres den se neda vylest ven.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hochu hochu nepleť si evropské nevzdělané ajfounové blbečky s řízenou vlnou, která má za úkol zničit zbytky bíle a nesemitsky uvažující EVROPY...

   Vymazat
 25. Brtniku, napsal jsi zajimavy dopis a uz se kvuli
  nemu hadaji moji kamaradi.
  Ja to prehodim do anglictiny behem minuty a potom mam 1/2 hod. srandu a zabavu.
  h.

  OdpovědětVymazat
 26. K te Vidni by neco mohl napsat Yekta, pokud ho tedy komentatori NR uz neunavili.

  OdpovědětVymazat
 27. Djó Vídeňáci,zamyslete se a učte se!Dvakrát jste se ubránili muslimským tureckým nájezdníkům,naposledy dokonce s polskopu pomocí a teď jste si tu "kejdu" sami vpustili do ulic. Chce to chlív řádně vyčistit...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.