Reklama

neděle 28. června 2020

Viník před soudem. Vítězství postižených?

Ilustrační foto

Aleš Macháček 
28. 6. 2020   E-republika

Bill Johnson, generální ředitel společnosti PG&E (Pacifická plynárenská a elektrická společnost), řekl u soudu obětem a všem, kteří sledovali on-line přenos, že jménem 23 000 mužů a žen PG&E osobně přebírá odpovědnost za životy lidí zabitých požáry. Společnost poskytující služby 16 milionům Kaliforňanů, kteří jsou na PG&E odkázáni, opakovaně nedokázala udržovat rozvodnou síť. Kriminální nedbalost společnosti způsobila požár trvající přes dva týdny, který zlikvidoval tisíce domů, způsobil výpadky energie do nemocnic a milionů domácností a také …zabíjel.

14 komentářů :

 1. Rabín Ovadia JOSEPH by vysvětlil, že osel, služebník lidí, může i s nákladem uklouznout... ale bude-li se pánu svému
  protivit a začne kopat, zasluhuje bič! A exemplárně před celým stádem... aby o to ochotněji a radostně lidem sloužilo.

  OdpovědětSmazat
 2. Holt Amerika, země neomezených možností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak mi připadá, že ten koronavirus amíkům ohlodává mozky.

   Smazat
 3. Přesně tak soudnictví neplatí pro každého stejně to platí i pro naše soudy.

  OdpovědětSmazat
 4. Když migrant znásilní děvče, tak se mu nic nestane, protože si jí mají rodiče hlídat.
  Když mě zabije migrant, tak z toho usuzuji, že se na mě Pán Bůh vy..al, protože mě nehlídal.
  Jak ubohé a zavádějící.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo ten ředitel byl také asi migrant. Hádám z Afganistánu.

   Smazat
 5. Nezvládneme-li pandemii, tak se problém vyřeší sám, nebude žalobců ani soudců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude výrobců, nebude trhů, nebude na čem trhnout zisk, kapitalisti zhubnou a schudnou a se zpožděním nás budou pod kytičky následovat. Příroda zvítězí, vzduch se vyčistí, lesy zazelenají, protože zmizí její největší škůdce člověk.

   Smazat
 6. Po staletí platilo a dodnes platí, že zákon a spravedlnost jsou dvě naprosto odlišné věci.

  OdpovědětSmazat
 7. Ono vůbec hodnotit život někoho přes finanční stránku je hnus. Protože to se prostě nedá vyčíslit a všelijaké "hodnotové" "žebříčky" jsou jen poplatné vládnoucím vrstvám. Jediné správné rozhodnutí by bylo vždy viníky potrestat ztrátou všeho a to navždy.

  OdpovědětSmazat
 8. Nespadly-li jenom letos na několika místech vodiče VN a VVN i v ČR? Co zahraniční spolumajitelé rozvodných sítí?
  CÍRKVE A NÁBOŽENSKÉ OBCE JSOU VINY, přeci je platíme proto, aby svým Bohům nařídily plnit povinnosti, tvořit a chránit. A nést za svá božstva HMOTNOU ZODPOVĚDNOST! Alláh, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, to ví nejlépe!
  A kdo je vinen tím, že jsou záplavy z extrémních srážek? Jsou přeci ze (Z)vůle boží... Tak ať církve a náboženské obce zasvé Bohy platí!

  OdpovědětSmazat
 9. MaP 487 EU-Plán "Hindenburg" odhalen! Miliony východoevropanů přijdou o práci!Biliony budou vyházeny
  https://www.youtube.com/watch?v=XM7GVkwzAKM

  OdpovědětSmazat
 10. No vidíte, tak ty soudy pobíhají stejně u nás. Důvěra v ně je pod někdejší hladinou důvěry v soudy tzv. socialistické. Hubomlejnky omílající proces dr. Horákové z poválečné doby (kdy bylo daleko více obětí západních vyzvědačů a jejich "mrtvých schránek", než nakonec české justice. Jen ten Urválek měl být méně neurvalý a rozhlasová exhibice méně operetní a dnes by si ani nikdo nevzpomenul. Ostatně kolik dnes sedí v base nevinných? I pro údajné vraždy! Tak to nám zase napíše a bude do nekonečna recitovat příští režim!

  OdpovědětSmazat
 11. Já to obrátím, proč dnes jsme benevolentní a zítra hledáme, soudíme a trestány viníky ? Klasika jsou neprofesionálové ve vládě. Rozvolňování karantény byla blbost, pak to končí jako OKD, chtěli se zavděčit celospolečenské objednávce a tak dopad (i finanční) je průšvih. Stačilo mít odvahu a zavřít jeden důl (Darkov) na 2 - 3 týdny a bylo po ptákách, dnes tam zavřou všechno a na 6 neděl. Teď, kdy ten problém už známe, tak problém zorganizovat odběry a laboratoře by neměl nikoho zaskočit. Po tiskovce jsem si připadal jako na třídní schůzce. Nikdo neřeší škálování profesí ve vztahu k možné infekci a s tím spojený větší důraz na karanténu. Dobrý úmysl umožnit národu okoupat se o prázdninách v moři se nám určitě zaúčtuje. Tak se na to aspoň připravme zvýšeným počtem laboratoří. Není mou snahou radit vládě, ale když si myslí, že "poručí větru dešti", tak chci jen připomenout, že nejsme v Bukurešti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.