Reklama

sobota 6. června 2020

Vítejte v ostudném českém Dezinformátorsku!

Jiří Kouda
6. 6. 2020     prvnizpravy
Nyní lze české politické prostředí opovržlivě označit slovem „ukrajinizace“, což je mnohem horší, než kdysi znamenalo slovo „balkanizace“. Ukázalo se, že případ „ricin“ a ohrožení na životech tří komunálních politiků je dezinformace. Nebo chcete-li fake news, kterou ochotně šířil za pomoci české Bezpečnostní informační služby (BIS) jakýsi Kundra na stránkách plátku s názvem Respekt. Jehož majitel se pro jistotu nechce ani v Česku objevit za své machinace na severu Moravy jak s uhlím, tak byty, a jemuž lze soudním rozhodnutím říkat „grázl“.


Příběh o „kufříku s ricinem“, kde měl do Prahy tehdy a tehdy přiletět z Ruska a odvezlo ho diplomatické auto ruského velvyslanectví, aby následně vykonal popravu tří českých komunálních rusofobních šašků, byl od samého počátku směšný, podezřelý, nevěrohodný, nesoucí všechny znaky dezinformace. Přesto všechna česká média o této pitomosti mocně referovala, aniž by se pokusila (kromě skandalizace jména ruského diplomata) zjistit, zda je na tom něco pravdy. Naopak fake news dobarvovala skazkami o politických vraždách až po naprostý paskvil údajného atentátu „novičokem“ v Salisbury.

Z vulgárních rusofobních komediantů na radnicích se pak vytvářeli hrdinové, kteří se musí skrývat před ruským jedovatým nebezpečím a mít bezpečnostní ochranu.

Po pár týdnech se vyhřezlo, že se jednalo o dezinformaci, šířenou „únikem“ z české tajné služby a ochotným rusofobem ve výše uvedeném podúrovňovém, kanálovém médiu.

Zacharová: Ani nevím, jak mám tu dezinformaci v Česku popsat!Zbořil: Kdo jsou ty zdroje, kterými se zaštiťuje pan Kundra a Respekt?
Štefec: Ricin pro Pavlíka z Řeporyjí není? To bych se na jeho místě urazil

Největší bojovníci s prokremelskou, ruskou a vůbec dezinformací a fake news ve veřejném prostoru se dnes omezují na jakousi podivnou – a stejně tak nevěrohodnou – fabulaci, kterak jeden ruský diplomat hodil kost BIS na druhého ruského diplomata, popřípadě na náznaky, že se jedná o – stejně nevěrohodnou fabulaci – vnitroruský boj tajných služeb. Více s jejich ztvrdlou kožovinou v jejich hlavě ostatně nelze čekat.

Zvláštním způsobem se do dezinformační hry zapojila i vláda – respektive premiér a ministr zahraničí. A to když kromě vyvrácení falešné zprávy rozhodla o vyhoštění dvou ruských diplomatů.

Připomíná to případ na Ukrajině, kdy patrně nejprolhanější tajná služba světa – SBU - přišla s bestiální „vraždou“ novináře Babčenka, který se za den „zázračně vzkřísený“ s úsměvem objevil na tiskové konferenci. Přičemž se již svět zalykal rozhořčením nad odpornou vraždou, jejíž stopy vedou do Kremlu, aby se zarazil a zmlkl, když zjistil, že ze sebe nechal udělat pitomce.

Nyní se něco podobného odehrálo v České republice. Bez ohledu na to, že se k této kaši nechtějí a nebudou místní dezinformátoři a tvůrci fake news přiznávat, na stoje leží hned několik otázek: Dovede si někdo představit spikleneckou hru jednoho ruského diplomata proti druhému, údajných příslušníků tajných služeb, v Česku (kde se nic neutají) s hrozbou odhalení a exemplárního trestu v Rusku? I kdybychom připustili, že BIS tuto dezinformaci přijala, jak to že organizace věc neprošetřila dříve, než došlo k „úniku“? A proč došlo k „úniku“, který vedl k zhoršení vztahů s Ruskem? A bude BIS potrestána za svoji činnost? Proč vláda vyhostila oba diplomaty? Vždyť jeden z nich byl přece podle verze BIS a vlády vlastně obětí svého kolegy.

Víme jen, že se vláda katastrofálně ztrapnila a spolu s tajnou službou předvedla blamáž, jejíž velikost se snad nedá ani charakterizovat slovy „světová ostuda“.

85 komentářů :

 1. Stydím se, že žiju v zemi, kde vládnou čučkaři, presstitutky a chvilkaři zastupující předválečné fašoury...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se nestyďte a něco dělejte. Na to "stydění" každý víte co. Volte SPD!

   Vymazat
  2. Co to má znamenat? Já vidím v tom logu BIS německou orlici?

   Vymazat
  3. Nejsmutnější je, že vyhostili šéfa Ruského střediska vědy a kultury v Praze pana Andreje Viktoroviče Končakova, který toho pro vzájemnou rusko - českou spolupráci nesmírně moc vykonal. Pořádal různá vystoupení ruských umělců, různé přednášky,diskuze a hlavně nezapomenutelnou vánoční besídku. Na většinu těchto akcí jsem rád chodil. Myslím si, že nejen mně bude Andrej, kterého jsem si velice oblíbil chybět.
   Stydím se za vládu České republiky. Babiše jsem volil a to byla ode mně veliká chyba. Víc se to nestane. Nejsem si jist, zda pan Petříček hájí české zájmy. Za 2 světové války Rusové v rámci Rudé armády položili hodně životů aby jsme mohli svobodně žít a rusofóbní vláda se jim takto odvděčuje.

   Vymazat
  4. Dokud odsud nevykopeme ambasádu USA a tu pakáž co nám tu škodí neutopíme ve Vltavě, nebude tu klid,.

   Vymazat
 2. Diplomat přivezl v březnu v kufru ricin, za účelem zabití tři kašparů z Prahy. Kteří se dopustili odstranění sochy a keců v dubnu. To je nádhera, jak jsou Rusové chytří, že věděli měsíc před událostí, co ti kašpaři provedou! Vlastně se nedivím. Konečně jsem pohopil, jak mohou ovlivnit celý svět. mají výborné věštce,že!??

  OdpovědětVymazat
 3. Bylo to hned na začátku jasné že to je komedie a podvrh nejhorší je že nikdo nebude potrestán. Nakonec tu blamáž svedou na Ruské diplomaty tak dostanou zrcadlovou odpověď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poslanec Gazdík opět může jet k pomníkům legionářů na Sibiř. Určitě ho opět "slavnostně" přivítají.

   Vymazat
 4. No jo no, takhle to dopadá, když někdo plní "zadání" , místo aby plnil poslání (definované v zákoně). S touhle "kontrarozvědkou" snad ani náš národ další nepřátele nepotřebuje.

  OdpovědětVymazat
 5. Mají lidi za blbce, myslí si, že jim tyto pohádky pomáhají k procentům, ale opak je pravdou!

  OdpovědětVymazat
 6. Babiš, co se připosranosti týče, tak s přehledem trumfne Nečase, ale zase je tady veliká šance, že bude mít vedle geniálního myslitele v USA kongresu, bustu. Dělá pro to maximum.

  OdpovědětVymazat
 7. Je jasné, že tahle špína není z hlavy jejich realizátorů. Noty dostali od někoho jiného, který jim zajistil volné ruce a širokou publicitu, ale i absolutní beztrestnost. A ten "někdo" není ani z ČR. Jak jinak si vysvětlit, že nějaký politik místní provenience může veřejně, vulgárně útočit na představitele jiného státu a vyhrožovat jim smrtí? I člověku rozumu mdlého musí být jasné, že to bude mít následky. Jiný politik místního významu zničí památník a poruší tak mezinárodní smlouvu. I to muselo být jemu a všem okolo jasné. Ministrovi zahraničí v první řadě. A kauza "ricin" je něco tak neskutečně blbého, že to opravdu nemá v historii naší diplomacie obdoby. Načasování, stupňování a provedení ukazuje, že vše bylo promyšleno dopředu a plánovitě uskutečněno. I s těmi idiotskými tanečky s ochrankou apod. I mlčení vlády tomu odpovídá. Cíl je jasný. Zhoršit vztahy s Ruskem a vyprovokovat Rusko k odvetě a ukázat ho jako nepřítele. Nejen pro Čechy. Vzhledem k historickým zkušenostem bych typoval, že si organizátoři vyberou do této role spíš Poláky, kteří mají s Ruskem tradičně napjaté vztahy a co chvíli to mezi nimi jiskří. Ale asi ani tam nenašli nikoho, kdo by se k podobnému svinstvu propůjčil. Platí to, co řekl na jaře r. 1968 americký velvyslanec při OSN našemu ministru zahraničí Hájkovi: "Velmoc se urážet nenechá. A Rusko je velmoc." Co bylo dále víme. Odpověď se nespokojí se zrcadlovým vypovězením dvou našich diplomatů. Rusko sdělilo, že kauza bude mít vliv na ruskou politiku vůči ČR. Snad by bylo dobré připomenout, že Rusko, jako následnická země SSSR je garantem našich hranic. Napříkla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. copak těm pitomcům nejde právě o to, aby zničili český stát a udělali z nej i oficiálně opět protektorát pod patronací sudetských Němců?...

   Vymazat
  2. Jako poskoci NATO jsme zavázáni k tomu, že musíme dělat vše pro to, aby byla vyvolána 3. světová válka. Za to jsou naši poskoci také náležitě diktaturou Západu placeni. Tak se snaží a těch, co pro peníze jsou ochotni i vraždit není u nás až tak málo. Prostě přece jen stopy po odkazu Adolfa Hitlera i u nás zapustily kořeny a že zrovna u některých takéstarostů/primátorů, které si zase my blbci volíme - kdo za to tedy může? Kdo jen trochu nabyl vzdělání také v historii, ten ví, jak neskutečně se u nás dnes lže, lže a zase jen lže o nedávné i dávnější historii. A dokonce jsme stvořili vědeckou badatelnu pro výopravné lhaní, tzv. lidově ÚSTRK. A že nechtějí někde soubory blbců Koňevovu ulici a místm toho Maria Theresia Strasse - za pár roků z ní bude zase Adolf Hitler Alee. "Pokrok" ani u nás, zejména jako národa porobeného a sluhovského a žijícího své nové TEMNO se nedá zastavit.

   Vymazat
  3. Odvěkým nepřítelem, ba vrahem slovanských národů byli Germáni: vyhubili Západní Slovany, vyhubili Lužické Srby a po více jak tisíc roků se snaží vyhubit i Čechy. Takže kdo je nebezpečím aktuálním? Zase Němci, ať se tváří jakkoliv, jsou to pořád stejní Henleini, Frankové, Himmleři, Heydrichové, rasisté, na které neustále jejich Prozřetelnost, fýrer, esesáci a gestapáci snáší nové úkoly k odlištění Světa!
   A k osudu "černého kufříku" s rincincinem: ti naší vyzvědači nerozumí fórům. A víte co je defektního u lidí, kteří nepochopí vtip? No a pak když naletí a poznají sami hloubku své blbosti, tak se vztekají, dupou nožičkou a vyřvávají bolestně do Světa, jak naletěli. Ale pánové starostliví, co měli naděláno v kalhotách se mohou konečně vykoupat a přestanou vedle idiocie šířit i odér. Sláva, pokrok vstoupil do Česka!

   Vymazat
  4. Danny, děkuji za přehledné zhodnocení. Sissi.

   Vymazat
 8. Ursulo, Ursulo... Tohle vám ve škole neřekli? Václav Klaus trhá projev na cucky

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ursulo-Ursulo-Tohle-vam-ve-skole-nerekli-Vaclav-Klaus-trha-projev-na-cucky-62643

  OdpovědětVymazat
 9. Jak by mohla být proboha BIS potrestána, když délala to, co má asimilovaná pobočka zahraničních služeb dělat? Tedy hájit zájmy zadavatele... Naopak Koudelka dostane další plaketu a možná i čtrnáctidenní rekreační pobyt v USA is rodinou. Tipoval bych, že ubytování v Minneapolisu teď bude výhodné a bude to mít i s vyhlídkou na hořící auta. A při odpoledních procházkách mezi poklidným davem se jeden mouřenín ztratí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu dovolenou bych mu "napařil" napořád.

   Vymazat
 10. Jen naivní člověk si může myslet, že ta ostuda a blamáž je jen náhodná souhra okolností. Ve hře jsou velmi vážné obchodní, a geopoliticky významné zájmy. Polsko už víceméně nikdo nemusí přemlouvat k "lásce" k zámořskému spojenci a odporu k Rusku. Zkapalněný plyn už odebírají, americkou výzbroj nakupují, Nordstream II důvodně nechtějí. Německo není, zatím, ještě tak povolné, ještě se brání úplně sklonit hlavu a kleknout na kolena. Slovensko je, zvláště s novou politickou garniturou už také věrný spojenec, stíhačky F16 objednává, vyjádřilo ústy prezidentky věrnost impériu a nerozbornou jednotu. No a zbýváme my, "smějící se bestie" a "Švejkové". Když zlomí nás, i Německo rychle "prozře a pochopí". Nákup generačně absolutně zastaralých vrtulníků, jako "úlitba bohům" nestačí, málo. Dostavbu atomové elektrárny se vykrucujeme zadat napřímo americkému Westinghausu. Chceme levnější plyn a ropu z Ruska, nejlépe ze všech směrů, a nechceme platit ten drahý americký,klademe odpor při zřizování amerických(pardon NATO, že) vojenských základen na našem území. Přímým násilím to u nás zařídit není vhodné,zatím, než se zase vynoří dopis "pragováků". Tak se na to jde diskreditací, ostudou, vytvářením obrazu nepřítele, třebaže tomu obyvatelstvo nevěří. Ale není důležité jak to je (viz.Irák), je důležité, jaký obraz se nakonec vykreslí, aby bylo alibi pro realizaci jedině správných kroků a postojů.To, že je u nás spousta prodejných sviní a užitečných idiotů, kteří na tom "obraze" spolupracují, je už jen smutné konstatování. Bylo to tak v historii, a bude to i v budoucnosti. Jen je otázkou, jaká ta budoucnost, státu, národa a jeho svobody, vůbec bude. Já nic dobrého v dohledu nevidím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slovensko se se svojí novou politickou garniturou má na co tesit. S Maďarskem se mu spustily problemy, které doposud byly víceméně v poklidu. Samo je doslova vygenerovalo. Vůbec se o tom nepise.
   Zkusím nalézt dva důležité odkazy a vložit je sem.

   Vymazat
 11. Když jsou ve vládě bakalovští ministři, pak užý se nemůžeme divit vůbec ničemu. Babišovi zavolá Merklová, že tito lidé ve vládě nebudou, a premiér poslechne. Není náhodou trocha podoby s Brežněvem? Zavolal také se dělo. Tomu se tenkrát říkalo totalita a nyní se tomu říká demokracie.
  emeritní kapitán

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:47 konečně vám došlo, proč má Babišova strana v názvu ANO? To je přece proto, že na příkazy (nejenom od Frau Merkel) nikdy neřekne NE :-)

   Vymazat
 12. Před časem byl na NR příspěvek, kde si autor položil otázku ohledně Babiše a Koudelky, cituji: "Podle jednoho vtipu přece "v USA nemůže vypuknout barevná revoluce, protože v USA není americká ambasáda" (dodám - se skvěle vycvičenými agenty na převraty všeho druhu). V USA ta americká ambasáda samozřejmě není, proto všechno svědčí o tom, že Trump nemá všech 17 tajných služeb pod kontrolou a že se mu ti zkušení "revolucionáři" z tajných služeb právě zapojili po celé Americe do akce proti jeho znovuzvolení. Otázka je, kdo si to objednal - to bych se ptal jako Američan. Jako Čech si kladu otázku, které části amerických tajných služeb posluhují jejich čeští kolegové. To u takové ČT se ptát ani nemusím, ta jede proti Trumpovi už pár let. Babiš s Koudelkou si byli v USA pro rozkazy u té dámy, co je specialistkou na "waterboarding" (= americká inovace středověkého mučení vodou). Ale dodnes není zřejmé, jestli ta dámička patří k republikánům nebo k demokratům. Podle taktického mlčení Babiše navenek to také nejde poznat. Oba asi čekají, kdo vyhraje, pak promluví.
  P.S.: po dnešku (kauza ricin) už to asi jde poznat, že :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:49 Babiš právě udělal osudovou chybu, protože se veřejně připojil do protitrumpovského tábora. Veřejně deklamovat takovou hovadinu, kterou mu zřejmě nadiktovali z centrály v Langley. Ale to, co by akceptoval průměrný Američan, neprojde v Česku, i když masmediální oblbovadla (i školství) se snaží už pár desítek let udělat z Čechů podobná boží hovádka. Babiš se parádně shodil, nejenom před Českem, ale blamoval se před celým světem!

   Vymazat
  2. Výrobci barevných revolucí, nemohou kvůli coroně vycestovat. Tak si dělají barevnou revoluci doma.

   Vymazat
 13. To tedy je blamáž nad vrcholy hor, nechat se takhle doběhnout od Rusů, kteří přece nám, českým náckům nesahají ani po pupek. Dobře se chláme český i ruský svět lidu. Ale co, Západ nás má dávno za blbce, tak se tedy přidá i Východ. Musíme se s tím smířit, žijeme v temnu horším, než bylo to po Bílé Hoře. Vyrabováni hmotně i duchovně po listopadu 1989, v co můžeme doufat? Že to nebude horší, než za Protektorat Böhmen und Mähren. Ač se o to snaží mnozí současní kolaboranti a konfidenti, seč mají sil a také třeba tzv. miliony úchylek na demonstracích. Ale jsou skutečně úchylní, nebo si jen na úchylné hrají? Také udavači jako vyšití z dob Gestapa. Myslíte, že jdou protestovat proti rasismu, jako Vídeňáci? Kdepak, jdou demonstrlvat pod vedením poskoků kapitálu za bene diktatury kapitálu, za války a zabíjení, za okupace cizích zemní a jejich rabování - holt sluhové neonacismu jdou bojovat na Staaromák za právo vraždit druhé, třeba jen šířením COVID-19! Oni mají totiž extra práva, jako měli třeba jejich učitelé z SS. A pokud se tato jejich esesácká práva neplní, tak hned jde o akt protiústavnosti a tak k soudu, žalovat, udávat, udávat,udávat. Ti starší v ČR si to pamatují z dob Adolfa Hitlera. Ale že i soudci "ústavním rozhodnutím", podporujícím šíření koronaviru v dubnu tr. se mohli stát nebo dokonce stali šiřiteli COVID-19 a tedy vrahy spoluobčanů, co vy na to? Žijeme ve zvláštním postnacistickém a znovu nacistickém světě, byť bez hákových křížů, ale o to pilněji ideologicky aktivním. Tentokrát třímá prapor nacismu pevněji než Adolf diktatura kapitálu se svoji filiálkou v Bruselu.

  OdpovědětVymazat
 14. Jo, klasická ruská dezinformace. Odtamtud pochází. 6e se jí chytla média(včetně vašeho) je sice smutné, ale pochopitelné. Vždyť v této době každý skáče po jakékoliv senzaci. Pocyhbuju, že by Babiš nechal vyhostit 2 diplomaty proto, bych chránil kůži někoho v BIS a ještě je chválil. To by mu Miloš nepoděkoval, Takže na tom asi něco bude..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:51 země, ve které tahá za nitky od Bodamského jezera dámský krejčík, který se nechal najmout jako bílý kůň na podvodnou likvidaci OKD, který podrazil Česko i kupčením s byty rodin horníků, který tu zanechal škody za desítky miliard korun, který tu "vychovává" mládež přes neziskovky ve skutečnosti placené Sorosem, který tu má stále vliv médiích a nakonec země, jejíž státní správa v čele s premiérem bere vážně jeho koně Kundru z Respektu tohoto škůdce naší země, tak tato země to má spočítané !

   Vymazat
 15. Rusové mají pro "něrukopožatnyj" pro lidi typu Babiš a Petříček, kterým ani ruku nelze podat :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Pavel Hasenkopf na FB: "Story, že totálně neschopná BIS si snaží zachránit zbytky renomé tím, že hodí vlastní totálně zvrtanou akci na Rusy, je mnohem uvěřitelnější, než pohádka o tom, jak jeden ruský diplomat ve snaze odrovnat soka se pokusil úspěšně nabulíkovat BIS, že ten jeho sok chystá ricinový atentát ...
  ... tomu by se dalo věřit snad jen v deliriu a nesměli by se kolem toho motat profláklí rusofobové Petra Procházková a Ondřej Kundra, nesmělo by tam dojít k evidentně řízenému úniku informací do médií, a onen diplomat, na kterého se jiný diplomat měl pokusit hodit plánování atentátu, byl nesměl být mezi vyhoštěnými, protože pokud by ta historka měla být pravdivá, musel by se mu věčný generál in spe Koudelka osobně omluvit.
  Sorry jako, ale debila si dělejte z někoho jiného ... "

  OdpovědětVymazat
 17. Kdyby to byla jen ostuda z toho se každý časem oklepe a stát, na to se zapomene ? Je to tragédia do jakého stádia jsme se jako "samostatný a demokratický stát" ???,dostali. Neschopná BIS, kdo jí vlastně řídí a komu skutečně zodpovídá za svoji činnost ? Katastofální zahraniční politika představovaná p.Petříčkem, který není ani schopným diplomatem. Viz jeho prohlášení o svobodě slova a projevu v ČR ke článku v Respektu, kdyby alespoň byl zticha. No a nakonec předseda vlády, p.Babiš zjevně počítá a zneužívá svou podporou ve veřejnosti a proto si dovoluje podporovat rozhodnutí v zahraniční politice a v obraně (řekl bych na ministerstvu války). Cesta do USA nakoupíme vrtlníky, které nepotřebujeme, pak podpora transportéry, nyní potřebujeme děla, která stejně do ruska nedostřelí. Zvolili salámovou metodu pomalu servírovat lidem.Komu to slouží , kdo nás vodí na nitkách, aby jsme a zejména v této době , kdy nás nikdo neohrožuje zbrojili. Jako přeseda vlády v malé zemi ve středu Evropy by na př. mohl přijít z iniciativou stř.Evropa bez jaderných zbraní a další iniciativy, které by směřovaly k přípravě míru a ne války. Bohužel to většina občanů, kteří mu dávají svoji podporu nevidí. Vše to co se událo s ricinem a nejen s nim, má dle mě jeden cíl, udržovat lidi v tom, že rusko je opravdu náš nepřítel, jak dlouho však lidé to budou schopni tolerovat, zejména nyní co jsme vyhostili dva diplomaty po oné frašce. Přestože bych Babiše nikdy nevolil, tak jsem si říkal může být hůře pokud se k vládě dostanou ODS,TOP, Piráti. Ale po tomto posledním kroku vlády alespoň já osobně si již nemohu říkat bylo by hůře. Nyní jsem zvědavý jestli moje sypatie neztratí i prezident, kterývládu zjevně podporuje. Měl jsem problém s jeho v Avganistánu se bojuje za Prahu, nyní anexe palestýnských území. Jsem opravdu zvědavý na jeho vyjádření, aby to nebylo vlk a koza nebo král nahý , oblečený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:02 neřekl bych, že je neschopná česká BIS. Problém vidím v tom, že je pouhou filiálkou americké služby a že musejí hrát hry, které jim z Langley nadiktují nepříliš chytří a nepříliš vzdělaní Američané, kteří se stále domnívají, že mají patent na rozum. Český národ je ale ve své většině vzdělanější, přemýšlivější a nenechá si věšet bulíky na nos. Nadto jsou Češi stále pod vlivem dobrého vojáka Josefa Švejka a toho doposud žádný Američan nepochopil :-)

   Vymazat
  2. 12:02 Vycházejte z toho, že Česko už dávno není samostatná a suverénní země a že největší zlom nastal právě vstupem do EU. Většina právních norem (odhadem 85%) je nám diktována Bruselem a zbytek, ty nepodstatné nemají žádný zásadní dopad na život v Česku. Vrcholní politici nám ale dodnes hrají divadlo, jak to mají "v paži", jak vůbec nejsou zbyteční. Opak je pravdou, jsou to na dálku řízené loutky! Doma v Česku předstírají, jak navenek bojují za své občany, ve skutečnosti všechny příkazy bez reptání splní. Oproti minulosti se ale musejí daleko více otáčet. Nejenom, že musejí zajistit každoroční půlbiliónový penězovod ven ze země, ale ještě musejí nakupovat potřebnou i nepotřebnou (viz Metnar) produkci také podle povelů zvenčí. A musejí se zatraceně otáčet, protože příkazy (i protichůdné) dostávají ze tří stran (Brusel, Berlín, Washington). A sami chtějí žít a ještě si něco užít a ještě to vůbec přežít :-)

   Vymazat
  3. 12:02..ABSOLUTNÍ SOUHLAS!...bohužel Babiš a Zeman jsou opoturtunisti/taky jsem je pokládal za menší zlo../, ale jaká je jiná možnost volby favorita, aby to nebyl hlas do kanálu, toho skutečného.

   Vymazat
  4. Pozor, Petříček je sice přitroublý politruk, ale u té svobody slova nejde o nějakou jeho hloupost. To, co řekl, je nová liberální lež, kterou začala papouškovat demožumpa a spřízněné neziskovky. Jde o to, že oni se snaží lživě vydávat přepisování dějin, zamlčování německých zločinů a vylhané útoky na Rudou armádu za "svobodný politický názor". Už jsem to viděl několikrát v téhle souvislosti, to je teď nová propaganda. Když se ozve nějaký historik nebo Rusko, že se přepisují dějiny, tak oni odpoví "to je svobodný názor, vy nám nemáte právo diktovat, jsme svobodná země, bla bla..."

   Samozřejmě, že jde o čitou lež a pokrytectví numero uno, protože když tedy někdo vyjádří svobodný názor, že pražské trio Řepohnida, Primát Prahy a Esesácká onuce jsou nacisté, tak je liberály všemožně pomluven a nejradši by ho zavřeli za názor. Tito liberální zločinci a náckové se nezastaví před ničím. Asi směřujeme k další defenestraci, když to tak půjde dál.

   Anebo by stačilo přesunout cedulku zoo. Jestli je lepší exemplář Řepohnida nebo Primát Prahy nechám na vás, ale evropské unikáty jsou oba. :)

   Vymazat
 18. Bylo dosaženo dna:
  Zeman v roli Porošenka
  Babiš v roli Jaroše.
  Ještě zbývá Ilovajsk. Tam se předvedou Babišovy vrtulníky: BB Babišovo Bahno.

  OdpovědětVymazat
 19. Za co si myslíte, ze nejvyšší čučkař dostal od CIA medaili?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:16 No přece za splnění předchozích rozkazů z centrály. Medaile za splnění dalšího rozkazu ho časem zcela jistě nemine :-)

   Vymazat
  2. Za to, za co by dříve dostal Čestný štít protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava.

   Vymazat
 20. A vůbec. Z našich čučkařů si nikdo dělat srandu nebude!! (podpisy si doplňte sami)

  OdpovědětVymazat
 21. To není diskuze. To je unisono kvičení soudruhů na jedno brdo. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepku, a co ty, obyčejný placený troll, agent provokatér, co ty pohledáváš mezi místními soudruhy, když jsi na jiné brdo?

   Vymazat
  2. 13:21 na jedno brdo to do značné míry akutečně je. Není divu, když i ta pravda je poblíž toho brda a ani vy nepřinášíte nic, čím by to bylo možné vyvrátit. Snažte se věcně a víc. S těmi "soudruhy" žádný platný argument nepřinášíte. Mimochodem - ti soudruzi, v mnohém co za své éry tvrdívali, jak ukázal čas, měli ryzí pravdu. Pokuste se i tohle vyvrátit. K tomu vám dopomáhej Bůh.

   Vymazat
 22. Smějí se nám a mnou si spokojeně ruce! A to prý už chystají přejmenování Koněvovy ulice v Praze. Proti tomuto viru nám roušky nepomohou. Pomohla by vláda česká, která tam ovšem není dneska.
  Vládo, a teď tu ,, O perníkové chaloupce", tu si také rádi poslechneme.

  OdpovědětVymazat
 23. Fašizace se k nám šíří po všech sférách, jak epidemie !..NO PASARÁN ! Opakuje se historie 2.republiky!

  OdpovědětVymazat
 24. Přes blamaz s ricinem nic nekonci. Na Praze 3 se schyluje k přejmenování Konevovy ulice. Prasečí Topdown s kalouskopickou kolonoskopii to protlaci do konce až na Staromak.
  Jo Praha ... Evropské seradiste debilu a deviantu. Co teď budou delat s buzeranty? Přichází jejich vyroci. Tak by ta cesta mohla nazývat Ulice buzerantu.

  OdpovědětVymazat
 25. To je první odkaz:

  AfD prokázala zdravý rozum, liberálům se to nelíbilo
  https://youtu.be/290-cOSRDsI

  OdpovědětVymazat
 26. Premiér a min. zahraničí mě zklamali. Když mají mluvit mlčí, a když by měli mlčet mluví. Novičok, ricin fejk neprověřeno vyhoštěný diplomaty, bludy kolem Huaweie neprověřeno tel. vyhozeny. Urážka Ruska Novotným ticho, odstranění sochy ticho, překrucování historie o osvobození Prahy i republiky ticho, vydání Nikulina ticho. To již není náhoda ale cílená provokace a lidská hloupost. Naše diplomacie má mizernou úroveň, vlastně kolonií vlastní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:53 Máme premiéra, který je jak korouhvička a ze západu více fouká směrem na východ, žádné překvapení. Máme neschopného ministra zahraničí, to už včera poznal celý svět. Je mně líto zcela zbytečné smrti řidiče taxíku, který v noci musel vézt toho blba na nalejvárnu k jeho poručníkovi Pochemu, který si stále hraje na stínového, byť nejmenovaného ministra zahraničí.

   Vymazat
 27. Takže údajně česká tajná služba má jako symbol orlici, která nepřipomíná ani tu moravskou ani tu slezskou, ale spíš tu americkou? A k tomu heslo v latině, jazyce katolické církve a někdejší říše římské národa německého. Tak to jo.

  OdpovědětVymazat
 28. V rámci ruských recipročních kroků bych nvrhnul,aby se přejmenovala ulice v Moskvě kde se nschází naše zastoupení na ulici KARLA ČURDY.Symptomatické pro naši zemi.

  OdpovědětVymazat
 29. Inu, podělali jsme to,pane Koudo,nedotáhli jsme to do konce. Ten diplomatický vrah měl v panice vyhodit tu lahvičku s ricinem, označenou jako "рицин", do kontejneru. Tam ji měl vyhrabat bezdomovec, bývalý učitel ruštiny, trpící zácpou a obsah vypít v domnění, že jde o projímavý ricinový olej. Zachránit ho mohli třeba ve VFN,kde měli, díky spolupráci BIS a MI6, k dispozici protijed, vyvinutý v laboratořích DSTL v Porton Down, Wiltshire (UK), po "deštníkové vraždě" G. Markova ricinem v Londýně roku 1978. A mohli jsme vyhostit ne dva, ale třeba 20 ruských diplomatů jako UK v případě "novičok". Naše vláda se musí ještě hodně učit od našich spojenců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:36 Hřib Satan by asi nejraději zrekvíroval celý areál ruské ambasády, proto potřebuje vystěhovat všechny ruské diplomaty. Něco se mu honí hlavou ohledně příjmů od pražských prostitutek. Počítám, že tam bude jejich budoucí luxusní pracoviště. Netřeba dodávat, kdo je bude pást :-)

   Vymazat
 30. no, ohlídat pan Hřib, Kolář, Novotný by potřebovali trvale, ale měli by si to hradit, MV p. Hamáček by jim měl zaslat fakturu

  OdpovědětVymazat
 31. V Německu se to také připravuje proti Merklové...
  https://www.arfa.cz/zastavte-tu-koronavirovou-lez-mame-pravo-na-dustojny-zivot-desive-zabery-z-nemecka-video-brutalni-zatceni-vudce-demonstrace-vodni-dela-psi-nemecke-povely-policie-v-drtive-presile-10-na/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Merkelová příští rok mizí ze scény a nastoupí do německé obdoby LDNky. Samozřejmě pro VIP persony.

   Vymazat
  2. 21:03 velký omyl, stěhuje se na ranč (po otci) do Argentiny :-)

   Vymazat
 32. Vlastním sice zaprášený akademický titul a snažím se pochopit nečekané poryvy a tlakové níže naší politiky, leč promiňte analýza i z více zdrojů postrádá logiku. Možná mi chybí "tušení souvislostí", nebo fantazie, ale ani na vtip z Rádia Jerevan to nevypadá. Prostě řečeno, byl-li kufřík,tak proč ho nezabavili? Pak by vše následné mělo logiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:07 Tedy nevím, proč tolik slov a z čeho a jestli vůbec máte titul. Ale asi neumíte číst. Vždyť vůbec žádný kufřík nebyl! Naši čeští dezinformátoři přece dokázali "pracovat" celé týdny bez jakéhokoliv kufříku a jejich zástupci to včera přiznali celému národu i před kamerami! Ale chápu, asi nesledujete masmédia v čele s ČT :-)

   Vymazat
  2. 21:00...výstižně popsáno...a babiš ze sebe dělá pěkného idiota...a to jsem mu začal odpouštět jeho kšeftíky...cha, cha....všechny bych je poslal do míst, kam nechodí slunce !

   Vymazat
  3. 21:00
   omlouvám se opravdu jsem mimo některé vlnové frekvence. Jsem ze staré školy a proto obvykle očekávàm aspoň trochu solidnosti. Nabizí se osvedčené in flagranti, ale vše funguje úplně jinak.

   Vymazat
 33. Toz ceská Kotelna sa ocitla opjet narozhraní stejne jako ceské království v roce 1918 toz c v´cem je zásadné rozdíl v tom, ze inteligence bela z velké cásti vebita oz 1000 let spráteleném národem, které nás nosí v srdci(toz chce se mi rict ze srdce mám v gébiso) a zcasti emegrovala mezitim ta méne inteligentná klasa potrebovala pana mistra a von se vzdecke náké nasel jako todká ten pan mistr s pavího vrcho spise s pavijáního kotce a jak sel cas rozné pobidke fongavale tade vanocná kolekce dovolebá o balto voziracka na Balatono drozba, mandle a domáce spotrebice v NDR toz a najednó sme fseci zamestnáni privtizacó a samozrejme nezapomenotelné provize toz dej baksis ceské vezire belo zapomeno to ale tade ten análné torismos zacal......toz doba sa zmenila coz Fanda jakse nezmercel a najednó je v hajzlo vono to nefongoje ...toz Fando máme jitro Swaroga vole !!!!!!!!oz nerejeme oz drzkó v bahne a nepotrebojemeoz tolik masa a másöa......hezkó nedelo p.s.

  OdpovědětVymazat
 34. Za stejne nedomysleneho Skripala jsme take vyhostili dva ruske diplomaty.Pak protiruska hysterie pokracovala tremi "nedochudcaty" a nakonec ceskym "Skripalem"...Uz snad musi mit vsichni jasno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toz jasno nemáme enem to stále polojasno proto to tak vepadá......toz ta svina na prameni je óplne negdo inne nez sa meslí slonce v srdci p.s.

   Vymazat
 35. To byla léčka nachystaná na Babiše od CIA + BIS, aby se ho zbavili, a on to ten hlupák nepochopil, že objetí má být nakonec on. Udělal tam jenom ze sebe stupidního idiota.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:23 Přesně tak, Babiš se odepsal úplně sám. Včera o popsali naprosto přesně (třeba 11:49 a 12:29) :-)

   Vymazat
  2. 21:23 Babiš je na to zvyklý, na rozkazy zvenčí říká své ANO již několik let. Za idiota byl už v kauze Skripal, ale Kundrovým kufříkem se překonal :-)

   Vymazat
 36. Teď čtu na Sputniku: "Šéf ruské vnější rozvědky: Vyhoštění diplomatů RF je hnusnou a podlou provokací, odvetná opatření budou." Takhle se nechová velmoc. Takhle se chvá venkovský strejda, který zase našel manželku v posteli se sousedem. Jak jedná velmoc? Vezměte si příklad z Izraele. To sice není velmoc, ale pořád se chová líp, než zbabělé Rusko. Takže došlo k vypovězení dvou diplomatů. Rusko: "Bez komentáře." Česká média: "Holding ČR podnikající v Rusku musí v Rusku do týdne ukončit veškeré aktivity. Rusko: "Bez komentáře." Česká média: "Rusko snižuje diplomatické zastoupení ČR v Rusku na úroveň vyslanectví." Rusko: "Bez komentáře." Česká média: "Čeští občané budou nadále potřebovat k návštěv+ě Ruska spcielní víza." Rusko: "Bez komentáře." Krátce a dobře: Naryškin, který štěká, nekouše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:34 Tak určitě... Akorát že Rusko je například náš garant hranic po druhé světové válce. Německo v současnosti nejen ovládá EU,ale chce vypovědět ze země americkou armádu. Maďarská menšina na Slovensku nedávno přišla s požadavky, které prakticky kopírují sudeťácké požadavky ve třicátých letech (viz Vlkův blog). Člověk nemusí ani ovládat vysokou politickou matematiku, aby si dal dohromady, co bude následovat.

   Vymazat
  2. 21:34
   Buď je k vyhoštění diplomatů důvod a státní správa tento krok provede v souladu s obecně uznávanými pravidly pro mezinárodní vztahy, nebo se jedná o zájem poškodit vztahy ČR a Ruska ve prospěch někoho jiného. V tom případě by měli státní úřednící být odejiti s ostihem za poškozování zájmů ČR.
   Jak se Rusko k záležitosti postaví je otázkou. Rusové mají jistě přehled o situaci v ČR a vědí kdo ovládá naší politickou scénu a kam ji směřuje.
   Ti kdo neustále "kopou" do Ruska by měli poslat protestní nótu npř. do VW Škoda s požadavkem o přerušení obchodní spolupráce s Ruskem. Mohli by odmítnout Ruský plyn, ať už z dodaný z Německa či ze Slovenska. Mohli by čerpat pouze tam, kde není ve stojanech nafta vyrobená z Ruské ropy atd. Příležitostí k projevům odporu vůči Rusku je spousta. Ovšem, tito zapřísáhlí nepřátelé Ruska, či jiných zemí by neměli do svých vzdorů zatahovat jinak smýšlející spolubčany, které já říkám "mlčící většina". Tu totiž obvykle zajímají mnohem přízemnější problémy typu rozbitá silnice, korupce na úřadech, reálná inflace atd.
   ABC

   Vymazat
  3. 21:34 české straně (nejenom vám) poněkud uniklo, že Rusko už má za sebou třicetiletou zkušenost "spolupráce" se západem, ze kterého jednoznačně vyvodilo, že západ potřebuje ke svému přežití pouze ruské suroviny, ale nikoliv Rusy samotné. Ty jsou pro západ stejně jenom takovými indiány určenými k vyhubení a k obsazení jeho teritorií. Pletete si proto pojmy s dojmy a vaše logika je zarážející. Za tři dekády se dostalo Rusko do kruhovém objetí útočné aliance NATO. Výsledek je jasný, Rusko přijalo jasnou vojenskou doktrínu a bude se bránit a nikomu dnes zadarmo nic nedaruje. Ano, nereaguje rychle, ale potom to bude rychlé. Proto má Rusko přezdívku ruský medvěd. A co se týká Česka, tak si moc nefanděte. Rusku a světu (tomu západnímu zvlášť) je Česko ukradené. Dnes jsme stát nesvéprávný, ne-suverénní a naši čelní politici jsou pouhé loutky v cizích službách. S takovým státem je zbytečné se zahazovat. Rozhodující boj se dnes odehrává v USA, tam se rozhodne o Česku. Naše loutky bohužel opět vsadili na nesprávného koně.

   Vymazat
 37. Zaslouží soudkyně Alexandra Šetková znásilnění a ubití kameny bandou přivandrovalých negrů? Lidská zrůda Abdallah Ibrahim od ní za zprznění dívenky dostal jen dva roky vězení.. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=252296
  https://aeronet.cz/news/ceska-justicni-mafie-v-akci-cernoch-z-afriky-dnes-dostal-u-litomerickeho-soudu-pouhe-2-roky-leceni-a-jako-vezeni-za-znasilneni-nezletile-ceske-divky-zatimco-adam-b-bartos-se-nedockal/
  Má na rukou krev mrtvých? Plukovník Šlachta měl styk s mafií a pomáhal ji, tvrdí expremiér. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=252246

  OdpovědětVymazat
 38. V řadě těch událostí, které nám znepřátelují státy, proti kterým se staví USA, je nejnápadnější to, že kalí i vztah s mocností, která nám garantuje státní hranice. Takovou garanci Mnichovem zradila jak Británie, tak Francie, které v té době podpořily i USA. Dnes, jak to vypadá, mají podobné zájmy jako onehdá. Naše státní hranice, pokud to jakkoli poslouží tažení proti Ruské federaci, jsou v nejistotě. Stejně, jako jakákoli státní suverenita či česko moravsko slezská národní svébytnost. Pražáci i Brňáci se věru snaží. Někteří blbí, další navedení. Těch prvních, těch je o poznání víc.

  OdpovědětVymazat
 39. Zatím byli v Praze tři čelní debilové (satan, starosta stažené půlky a nácek z rypákova). V pátek k nim přibyli další dva, tentokrát přímo z vlády :-)

  OdpovědětVymazat
 40. Lavrova mluvčí Zacharovová to zformulovala naprosto polopatisticky (netřeba překládat ani premiérovi): „ ... jsme to kvalifikovali i jako nepřátelský, obecně vzato urážející akt. Neslušný akt. Ale samozřejmě, budou i odvetná opatření. Ale nejdůležitější věcí je to, že nebudou pouze reciproční, zrcadlová nebo symetrická opatření, ale to vše samozřejmě bude bráno v úvahu při vytváření kurzu vůči tomuto státu. Nemůže existovat žádné jiné řešení“ P.S.: nejbohatšího Čecha, který zbohatl právě v Rusku, mně líto není. Mě je líto lidí z firem, které tam vyvážely svoje výrobky. Počítám, že naše pozice v Rusku s radostí obsadí právě Německo, na kterém jsme závislí na dodávkách ruského plynu a které bude přeprodávat českou produkci do Ruska. No nekupte to, to nemá chybu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a ten vykulenej a vyděšenej trapák, učitel Vystrčil se k tomu ještě chystá na Tchajvan, takže ekonomickou budoucnost Česka vidím v růžových barvách. Říká se správně: "kdo chce kam, pomozme mu tam" :-)

   Vymazat
  2. 16:06 Spíše jste měl napsat, že Česko dnes na povel zvenčí hraje roli "myši, která řvala". Já k tomu přidám, že řvala, a proto zcela zákonitě ekonomicky "zařvala".

   Vymazat
 41. Proboha, koho v tomto blbákově chcete volit ??? V politice se to parazitama nejhrubšího kalibru jenom hemží. Tady opravdu není z čeho vybírat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Česku proběhne standardní politická předvolební soutěž a zcela nestandardní volby (dané minimální účastí, která je ale naprosto klíčová, a proto žádoucí), aby byli zvoleni politici, kteří soutěží hlavně o korýtko (krmítko) pro sebe a své blízké. Česko je jim ukradené.

   Vymazat
 42. Jen jsem mrknul k Moravcovi - a ticho po pěšině. Žádná omluva Filipovi, žádná omluva divákům. Jen stejně nadutá tlama. Člověk naprosto bezpáteřní jako celý ten podnik na Kavčích. Za žádnou sprostotu nemají protřebu se nějak omlouvat ...

  OdpovědětVymazat
 43. Marně se rozhlížím komu jsme ještě nestačili vyhlásit válku. S Ruskem a Čínou je to jasné. Asi jsou na řadě Spojené státy a ty si o to přímo říkají, vraždí černochy. Nejsme troškaři na každého jednou dojde , viď Borisi. Celý svět se třese strachy, mimochodem byl film Myš,která řvala.

  OdpovědětVymazat
 44. Dezinformátorsko je dobře vybaveno, pro zbloudilé duše je záchranou naše "veřejnoprávni" a na rozhlasových vlnách "R+". Rádio Jerevan bledne závistí.

  OdpovědětVymazat
 45. Nikdo jiný než slovanské Rusko je schopno zachránit slovanské státy a národy před agresivitou anglosaská sebranky, jeji loupeživý charakter se projevuje všude. Tak dopracovala "demokracie" a "svoboda" západního stylu. Ten, kdo vyvolává nepřátelství vůči Rusku nezaslouží slitování. Události v USA ukázaly, co je to za světová močůvka.

  OdpovědětVymazat
 46. Já se nepotřebují milovat s orlem s bílou hlavou, ani objímat dubisko. Proč nedokážeme být na této planetě sami za sebe. Děláme se otroky, protože pořád potřebujeme někoho, aby jsme mu lezli někam. Promiňte mi tu sprosťárnu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.