Reklama

středa 10. června 2020

Vystrčil nepočítá groše, ale dolary

Jan Schneider
10. 6. 2020  prvnizpravy
Předseda horní komory Miloš Vystrčil oficiálně prohlásil, že navštíví Tchajwan, protože je potřeba dodržovat principy, a né furt počítat grošíky. Doprovázet ho při tom dodržování hodnot a principů budou kupodivu podnikatelé, prý, aspoň někteří. Možná jen ti, co slíbili, že nebudou počítat grošíky.
 
Jinými slovy: předseda Senátu se rozhodl navštívit Tchajwan, přičemž z hlediska principů (a k principům se Vystrčil hlásí!) naší zahraniční politiky ale už od dob vlády Vystrčilových kolegů z ODS a prezidenta Havla platí zásada „jedné Číny“. Tchajwan je velmi sporným subjektem mezinárodních vztahů, protože politiku jedné Číny uznává i Evropská unie a Spojené státy. Politiku jedné Číny ostatně uznává i Tchajwan, i když jeho pojetí je z hlediska pevninské Číny poněkud výstřední, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider..

Předseda Senátu Vystrčil se brání, že nic nepodniká proti této zásadě naší zahraniční politiky. Pouze by tedy měl dodat, kdy hodlá kvůli vybalancování navštívit i pevninskou Čínu, aby mu bylo co věřit. Protože jinak by všechno svědčilo o tom, že jím reprezentovaný Senát se rozhodl dělat samostatnou zahraniční politiku, přestože nic v kompetenčním zákoně mu takovou možnost nedává, a instituce, jak známo zřejmě všem, kromě některých senátorů, nesmějí dělat nic, co jim neukládá zákon.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil si navíc dělá šoufky z lidí, protože jedním dechem říká, že musíme držet principy hodnoty a nesmíme počítat grošíky – a hned mluví o tom, jaké kšefty by se daly na Tchajwanu udělat, a kolik toho Tchajwaj investoval u nás, že ekonomické ukazatele hovoří spíše než pro spolupráci s Čínou pro spolupráci s Tchajwanem, a jak by se to všechno mohlo ještě zlepšit. Jediné vysvětlení nabízí fakt, že přitom nepočítal grošíky, ale dolary.

Pak již začal Vystrčil v televizní debatě s Tomio Okamurou trpět samozápaly a nebyl k utišení. Naprosto bez důkazů napadl Čínu, že je původcem úniku koronaviru (aniž by zmínil americké financování inkriminované laboratoře ve Wuhanu), a vášnivě hovořil o nutnosti zachovat rovnou páteř a nepodlehnout čínskému vyhrožování. Srovnatelné americké vyhrožování ohledně nepěkných důsledků, které by mělo naše zvýšené zdanění internetových gigantů, zřejmě Vystrčilovi ani nepřišlo na mysl, možná ho považuje za přátelskou radu (analogicky situaci, kdy vojenská okupace některým ideologicky vymaštěným myslím připadala jako „bratrská pomoc“).

Rozbíječská a oportunistická Vystrčilova avantýra je velmi zajímavým příspěvkem k tvrzení, že Rusko dělá všechno pro to, aby rozklížilo a naklínovalo jednotu Západu. Ten svou politiku jedné Číny vyjádřil a netorpéduje ji. Otázkou tedy je, komu je ku prospěchu to třeštění komunálních a senátních politiků!

41 komentářů :

 1. A co my konkrétně máme z té "politiky jedné Číny"??? Proč se tady mnozí, jako právě Schneider, za ni tak bijí? Co z toho mají?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:29 kde jste sebral, že se pan Schneider za "politiku jedná Číny" bije. Ať to čtu, jak to čtu, rozumím tomu tak, že věc uvádí na pravou míru. Pokuste se jeho argumentaci, místo podsouvání, věcně a logicky vyvrátit. Těším se.

   Smazat
  2. 19,29
   A co máme z fašoEU a amiokupantů?????!!!!!!

   Smazat
  3. Pravda pan Schneider by se za Čínu a dobré vztahy s ní neměl tolik bít, ale spíše pražští hostinští a hoteliéři, kterým by se po krizi nějaká ta koruna od čínských turistů hodila. Tchajvanští turisté je nevytrhnou. No a když k tomu přidáme Rusáky, kteří raději pojedou někam k moři než k nám!? A nejen ty hoteliéři ale všichni, kteří žijí s turismu. Ti všichni,budou takovým jako vy vděčni. Oni jsou totiž i lidé, kteří žili u nás a neuznávají ani jednotné Česko a tisknou jeho mapy bez Sudet...! No tohle až tak nevadí ale u Číny jo! M.R.

   Smazat
  4. Nechte si ty Rusáky pane 8.22.To se říkalo po 68.
   Už jste byl na světě?

   Smazat
  5. Senátor Vystrčil je politická "nula" a nic neznamená, jen je to potížista, jako skoro celá opozice. Až řekne odpověď ČLR, tak budou křičet, co si to ta Čína dovoluje. Hodně se budeme divit ….

   Smazat
  6. Když čtu příspěvky, mám pocit, že si pár lidí vykládá politiku dle sebe. ČLR dodává komponenty do automobilek v celé Evropě, jednoho dne nepřijde nic, protože ČLR se zeměmi které podporují Taj van neobchoduje. Proč třeba na taj van nejede Angela?

   Smazat
 2. Je to jednoduché, když se poškodí obchod s Čínou, poškodí to ekonomiku a Minář dostane zvýšený příděl účastníků na majdan, tedy na revoluci. Opačně platí, že se snaží izolovat Čínu. Pokud Čína zavede sankce, udělá přesně to, na co její nepřátelé čekají.

  OdpovědětSmazat
 3. Těžko diskutovat slušně,když Vystrčil je politický šmejd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to šmejd, bojuje za Soroše a jeho/svého chazarského krále - kagana. Tupí šmejdi jsou ti, kteří volí tenhle zdegenerovaný odpad. Když jich Minář bude mít hodně a protlačí majdan, budou zlikvidováni, jako nepotřebný odpad a nebude to škoda.

   Smazat
  2. velmi správný postřeh,ale nepříliš vhodná čeština;

   Smazat
 4. Hrdina.

  Vystrčil na Taiwan, předek jeho na Čínu zadek.

  OdpovědětSmazat
 5. Vystrčil jenom dokazuje, že v dnešní době není kantor povoláním, ale diagnózou.
  Omlouvám se vyjímkám, kterých potkávám stále méně a stále méně často. Ale to co dnes vzdělává novou generaci, to je tedy bída s nouzí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je skvely postreh. Měl jsem takovou exotiku doma. Pry, co máš proti emerice, ačkoli věděla , že je úplně v hajzlu. Emerika. Ale syn byl nadsenec. Jestlipak by oba libali černou botu? Byli takoví vzpurni.
   Dneska jsou už jenom trapni. Oba. I se svým skolometstvim.

   Smazat
 6. Každý to ví, i poslední domovní důvěrnice v práglu. Vrcholí boj o planetu Zemi (zda bude zotročena chazarskými satanisty nebo dojde k uvolnění - multikulturalismu v politice). No a Rusko s Čínou berou neokonům poslední hračku (NWO) a roli světového drába. Naši neokoni (práglchazaři, kafiléristi, študiozi nesmyslů a ostatní nefachčenkové) musí ty emerické podpořit, když to šorošek platí v doláčích. V celém světě to již každý ví a snaží se do tohoto procesu nemontovat, jenom práglisti, kterým jde o Mahral vvyšilují.

  OdpovědětSmazat
 7. 19:29..Jsme exportní země a jako taková by se měla chovat diplomaticky korektně..Čína nám ničim neublížila a Tchajwan taky NE...a Vystrčil tím, že porušuje princip tzv. jedné Číny, akorát Čínu provokuje vůči Tajwanu.. a bohužel i proti nám, odnese to průmyslový obchod všeho druhu, včetně koncert-kšeftů našich fidliboys -zbytečně ochudí naší státní pokladnu, jeho vejlet nás může přijít hodně draho .. a nijak to nepomůže ani Tajwanu! Domnívám se, že Vystrčil to dělá ze sobeckých důvodů, aby na sebe upozornil,.. prej má v plánu kandidatůru na prezidenta !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, my jsme sice exportní země, ale právě z Číny k nám importujeme 11x (!!!) více zboží než do ní exportujeme. Takže je to právě Čína, která by si nás měla předcházet, protože dáváme práci jejich lidem, samozřejmě na úkor našich.
   Obchod s Čínou je pro nás jednoznačně nevýhodný, takže pokud to "odnese" tak to bude pro nás jedině dobře.

   Smazat
  2. Jste 22:46 natolik hloupý, že nevíte nic o neviditelné ruce trhu? V Číně je zřejmě nakupováno proto, že je to výhodné. V ceně i kvalitě. Jinak by bylo nakupováno jinde, nebo ne? Pokud Čína u nás nenakupuje, nejspíš nic dost zajímavého nenabízíme, nebo, nachází politické důvody, aby nakupovala, třeba se ztrátou, někde jinde. Dnes už si i to může dovolit. Račte to pochopit.

   Smazat
  3. 22:46
   Položte si otazku, proč Čína exportuje do ČR více. Druhou, pokud to zbží exportuje, asi jej u nás někdo kupuje. Kde vezmeme náhradu? Koupíme to samé od Německého distributora?
   Představte si sitiaci s plynem. Nebudeme jej z politickych duvodu kupovat od Rusu, ale koupime ten samy od Američanů a nebo Němců. My budeme, jako zcela bezvýznamná země, poučovat velmoc, zatímco velmoci spolu spolupracují a čile obchodují.
   Činy tohoto druhu považuji za projev politické nekompetentnosti, v horsím případě jako kolaboraci ve prospěch třetí strany.
   ABC

   Smazat
  4. Pan ekonom vypustil smrdutý pšouk. Prý dáváme práci jejich lidem na úkor našich. Chtěl bych vidět co by stály tyto výrobky kdyby je dělali naši lidé.

   Smazat
  5. Mám podezření, že naše proexportní politika není tak úspěšná, aby nás uživila. Kdeže jsou ty časy, kdy jsme exportovali investiční celky (v energetice i potravinářství) na klíč a za miliardy. Nebo špičkové vÿrobky jako tryskové stavy, žel v té době jsme propásli i řadu jiných příležitostí (kontakt.čočky nebo automatické spojky...). Dnes tak exportujeme polotovary (kuličková ložiska, čalounění a stěrače...). Nesmím vynechat pilíř našeho průmyslu ,- vÿrobu aut, která už je za zenitem. Snad jen zbrojovky drží krok i když to mne zrovna netěší. Tak si ty exportní úspěchy moc nechvalme.

   Smazat
  6. No problém je spíše v tom, že nás Čína již nepovažuje za stát. A to už proto, že nemáme prakticky žádný průmysl, zahraniční politiku a o nás se rozhoduje v Berlíně a v Bruselu. Ostatně sladkým tajemstvím zůstává, že velká část našeho vývozu putující do Německa následně směřuje právě do Číny. Snaha Bruselu a Berlína, aby tato závislost trvala i nadále je zjevná. Přičemž představitelé Demobloku se mohou přetrhnout, aby mohli olízat Lejnové a Merkelové jejich boty a překazit obchodní kontakty, které mohou mít pro nás skutečný význam....

   Smazat
  7. Dám do placu návrh, exportujme politiky. Máme jich moc.

   Smazat
 8. Já myslím, že když chce Vystrčil reprezentovat ČR, měl by Drahouše nechat doma a vzít kolegu Novotného z Řeporyjí co kandidoval na předsedu modrých ptáků. Jsou tak na stejné úrovni. Akorát bacha na drogy. Jsou tam na to hákliví a věčně sfetovanej Novotný by se také nemusel vrátit. Ať žije naše ODS.

  OdpovědětSmazat
 9. No jo grošíky to už není ono, doláče jsou lepší, jenom je lepší a to napovídám, těm hloupějším, je vůbec nejlepší ten svůj mamon přetavit do něčeho jiného než do dolarů, to je už velice riziková zóna. Takže to chce něco perspektivního, třeba rubl. Pokud uspějete, vřelé díky posílejte na adresu rudý dědeček a klidně to i přehánějte, určitě se nebudu zlobit.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pokud neuspějeme, tak vám za vaše cenné rady rozbijeme hubu. Souhlasíte, dědo?
   Tušíte vy vůbec, že rubl ztratil za posledních 12 let k dolaru 2/3 hodnoty???

   Smazat
  2. 23:38 Heleďte pane ranaři, asi jste špatně četl. První rada byla zbavit se doláčů, a druhá byla jenom jedna z možných měn a jakou si možnost si vyberete je i bez rozbíjení huby, jenom na vás. To že rubl ztratil je o ničem, okamžik pravdy se neúprosně blíží. Na druhou stranu asi už u nás nebude mnoho občanů, kteří nevědí co penězi a jsou rádi když vyjdou.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 23:38 pane jste vulgární a vytahujete se na starce. Stačí si jen počkat a pravda se sama ukáže.....Lomikare do roka a do dne...

   Smazat
 10. https://www.info.cz/nazory/vlada-hospodari-podle-trhaciho-kalendare-nic-vic-ji-ze-statniho-rozpoctu-nezbylo-45351.html
  Problem JE KDO TY DLUHY BUDE SPLÁCET...

  OdpovědětSmazat
 11. Ať pan Vystrčil pak zaplatí všechny škody všem firmám a i státu! Asi neví, která bije- V Británii vozila Královna Čínského prezidenta ve zlatém kočáře!!!!
  A on blbec chce jet na Taiwan!

  OdpovědětSmazat
 12. Když chcete získat bohatství prosperujícího státu sami pro sebe, tak armáda je dnes to poslední, co vám jej bez rizika přinese. Stačí totiž oslovit ve vhodný okamžik vám nakloněné politiky onoho státu, poradit jim, jak vytvořit nové zákony a máte vyhráno. No a když si pak uvědomíte, že výsledky voleb nejsou důležité, začnete chápat staro-novou realitu.
  Jim je u prdele, jestli někdo volil:
  https://www.idnes.cz/volby/senat/2018

  OdpovědětSmazat
 13. Ostatně soudím, že malá žvanírna v čele s Hurvínkem by měla být zrušena, protože škodí tomuto státu a hlavně jeho občanům!

  OdpovědětSmazat
 14. To před krizí může udělat jen magor až pojede naplno a skopčáci začnou stahovat montovny domu tak by se nám nějaké zakázky z Číny hodili. Já zapomněl ne magor ale transatlantický soudruh.

  OdpovědětSmazat
 15. Navrhuji, aby účetní ČR sečetly výnosy z výletu pana Vystrčila na Tchaj-wan + náklady pokud s ním pojede manželka. Pak aby zjistily finanční ztráty takové cesty v důsledku sníženého obchodování s Čínou. Rozdíl - zisk dostane ODS, pokud by byla ztráta naopak ODS zaplatí státu - tedy nedostane detátek za každého svého
  voliče a případný další deficit uhradí vedení ODS z osobních účtů. Jednoduché jako facka.

  OdpovědětSmazat
 16. Tomu telcskemu skretu Nastrcilovi a vsem co ho v ceste na Tchajwan podporovali dat pripadne ztraty k nahrade.

  OdpovědětSmazat
 17. Mě by zajímalo, jestli by Vystrčil jel na Tchajwan, kdyby ho do srpna Čína obsadila? To by si pak musel se soudruhy přátelsky poklábosit. Chtěl bych zažít jeho reakci. Nejlepší by to bylo v době kdyby tam byl.

  OdpovědětSmazat
 18. Krása je pomíjivá, ale blbost je věčná...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Vystrčil zrovna krásou neoplývá a věčný (v Ječný) je jen Lenin.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.