Reklama

pondělí 8. června 2020

Zabili snad George Floyda v Praze? - Zmatení Američané v Praze demonstrovali proti Policii ČR. Máme naslouchat heslům jako "ACAB" a "Fuck the Police"?

Docent Ivo Cerman
Ivo Cermen
8. 6. 2020  blog autora 
Historik docent Ivo Cerman se na svém blogu na serveru iDNES.cz zamyslel nad demonstrací Američanů proti Policii ČR, která se uskutečnila v Praze. Ti tak protestovali proti vraždě George Floyda.


Jelikož mi v Národní knihovně propadla výpůjční doba několika vědeckých knih, musel jsem se vypravit do centra Prahy, abych výpůjčky vrátil. Nic zlého netuše jsem došel od Masarykova nádraží na Staroměstské náměstí, jež zdobí svítící novostavba Mariánského sloupu. U nové památky stála hromadná demonstrace. Co to je za lidi? Říkal jsem si. Snad už proti tomu sloupu někdo nedemonstruje?

Defund the Police!

Demonstranti bohužel zabírali náměstí po celé šíři a musel jsem skrz ně projít. Jeden měl nápis „I can ́t breathe.“ Že by demonstrace za klima? Ale pak mě zarazila spousta agresivních transparentů proti policii. „Fuck the Police“. „ACAB“. „Defund the Police“ (Přestaňte financovat policii.) „No one has to be a cop. (Nikdo nemusí být polda.). „No cops no clowns.“ K tomu další hesla vyzývající k tomu, aby policie vůbec nebyla.

Stála zde i dívka s velmi obsáhlým citátem americké komunistky Angely Davis. Tato dáma, která kdysi jezdila do ČSSR podporovat naše komunisty, jejíž moudrá hesla citovalo Rudé Právo, dnes stojí samozřejmě v pevné řadě boje proti Trumpovi a americkému kapitalismu. Teď ji necituje Rudé Právo, ale americká turistka, která stojí na Staromáku s širokým pruhem kartonu a nápisem: „You have to act as if it were possible to radically transform the world and you have to do it all the time Angela Davis.“

Přiznávám, že jsem demonstranty nejdřív považoval za nějaké zmatené české aktivisty, kteří opakují hesla amerického marketingu. Všechny transparenty byly totiž v angličtině. Navíc jako kdyby si spletli zemi „Black Lives Matter“. „Black Lives Matter.“ „Black Lives Matter.“ „Silence kills.“ „We all bleed the same color.“ A taky „No justice, no peace.“ (Žádná spravedlnost, žádný mír.),““ Tak jsem se jich zeptal, proč to máte v angličtině... Po pár pokusech jsem zjistil, že to jsou samí Američané. Uprostřed byla i delegace české antifa s praporem Antifa , na zemi rozložená bílá prostěradla s rudými nápisy: „Antifašismus je nutnost. No more racist murders, no more police state.“

Vše mám zdokumentováno, protože v takových situacích vytahuji fotoaparát či mobil a fotím nápisy na transparentech do své sbírky dokumentů naší doby.


Může za to česká policie?

Původně jsem se chtěl zeptat domněle českých demonstrantů, proč mávají anglickými hesly, i když nevystihují českou realitu. Ale když se ukázalo, že to jsou všechno Američané, tak jsem se na to zeptal jich. „Proč demonstrujete proti policii v ČR, za něco, čeho se dopustila policie v USA?“ 

Bohužel se nenašel ani jeden, který by řekl, že ten rozdíl chápe.

Všichni, jeden každý, opakovali, že se to děje všude, it ́s happening everywhere. Pana s nápisem ACAB jsem se ptal, jestli to myslí i na české policisty. Ujistil mě, že je Američan, že ví, co říká, že ACAB znamená All cops are bastards, all!, a že jsou to všichni. Ve všech zemích musí být policie zrušena. Ptal jsem se ho, jestli tím myslí i čeští policisty, když žádné Afroameričany nezabíjejí, ale ujistil mě, že ano. Ptal jsem se , jestli heslo „defund the police“ se vztahuje i na Českou republiku. Ujistili mě, že ano.

Dalšího pána s heslem proti „police brutality“ jsem se ptal proč tam nemá „US police“. Proč tam demonstruje proti policii obecně, když třeba česká policie s ním očividně brutálně nejedná. Vedle totiž stáli čeští policisté, aby antipolicejní demonstraci chránili. Zjevně je naše konverzace zaujala, jelikož se k nám přiblížili. Pán – běloch Američan - mě ledabyle poučil, že všichni policisté jsou brutální a musíme se ozvat. Silence kills. Vedle stojící Američan mi angažovaně začal rovněž vysvětlovat, že se to děje všude – everywhere. Na námitku, že s ním policie nijak brutálně nejedná odpověděl, že to, že se to právě neděje, vůbec nic neznamená. Zřejmě je třeba obviňovat tak říkající do zásoby. Říkal jsem mu, že zobecňuje jednu událost, která se stala v USA a ptal jsem se ho, jestli si uvědomuje rozdíl mezi USA a zbytkem světa. Ovšem pán si mlel pořád svou, jako kolovrátek. Dialog s těmi lidmi není možný.

Demonstrantům s transparenty „Silence kills“ vůbec velmi vadilo, že se je na něco ptám. Všichni místo odpovědi opakovali pořád dokola několik hesel. A proč s nimi o tom prý vůbec mluvím? Na to jsem jim vždycky řekl „Silence kills – mlčení zabíjí“. To na ně jediné platilo. Mluvme s nimi, vnímejme je, protože tohle je součást naší doby. It ́s happening.


Jsou levicoví extrémisté užiteční?

Národní knihovna měla zavřeno, jel jsem domů s nepořízenou, ale bohatší o zkušenost. Vnímám tuto agresivní protipolicejní rétoriku jako součást postdemokratického tažení proti státu, za přechod k nějakému novému pořádku, kde se bude rozhodovat v ulicích a lidé se budou posuzovat dle rasy. Policii potřebujeme, levicové extrémisty ne. Demonstranti zobecňují jednu událost, v jedné zemi, navíc pouliční bojůvky přeci neudělají stát lepším. A tato představa Američanů, že musí svoje vnitřní problémy zobecňovat na celý svět, je taky poněkud zjednodušující. To jsem také tomu Američanovi říkal: „Zjednodušujete.“ Jedna Američanka za mnou při odchodu volala „Educate yourself better about what ́s going on in the world!“ Taky by se mohli zkusit vzdělávat, třeba v zeměpise.

Ale buďme tolerantní. Mám zkusit jejich řešení? Dobře, zítra vezmu transparent s nápisem „Black Lives Matter“ a pojedu s tím demonstrovat na náves do Hovorčovic. Uvidíme, co to udělá.Zde povinné 2 odkazy : zpráva novinky.cz
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/tisice-lidi-vysly-v-evropskych-mestech-vcetne-prahy-demonstrovat-proti-rasismu-40326759#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=D7S00Hxnuz1-202006061713&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

zde TV nova
https://tn.nova.cz/clanek/proti-policejnimu-nasili-a-rasismu-k-protestum-se-pripojila-i-praha.html

77 komentářů :

 1. Samozřejmě, že se s nimi nedá diskutovat. Je to stejné, jako kdybyste chtěli vést dialok s modrými top down roboty. Já jsem si užil diskusi s cápkem z Nového Zélandu. Za chvíli jsem byl označen za fašistu. A to mířil učit do české školy angličtinu.
  Ale tomu článku jedno chybí. Oni pokud vím nakonec dorazili až k emerické ambasádě. Něco takového se tam tak hned neděje. Já vycházím tentokrát z hlavních info kanálů. Došli to nakonec sdělit na správnou adresu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dost! České VIDEO ....Experti ukázali pravdu ohledně zabití George Floyda.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-dost-Experti-ukazali-pravdu-ohledne-zabiti-George-Floyda-Ceske-VIDEO-se-siri-svetem-jako-lavina-626927

   Vymazat
 2. Tak trochu nerozumím, kde se u nás vzalo tolik těch údajných Američanů, ale moc mě to nevzrušuje. Autor článku mě potěšil, vidím, že nejsou všichni akademici mimo mísu. :-) Pan Cerman kladl správné otázky na správném místě. Dozvěděl se samozřejmě především něco, co jistě sám očekával. Totiž to, že podobných demonstrací se účastní lidé, kteří jsou uzavřeni do svých bublin a bytostně nesnáší týpky, co jejich přece dokonalou bublinku mají v úmyslu propíchnout. Zítra si může tento fakt potvrdit na demonstraci milionového chlívku...

  OdpovědětVymazat
 3. Ale no tak jo.
  Já jim rozumím musíte nahodit sorošův manuál jako klávesnici do jiného jazyka na kompu. Pro ně je živoz něco jako počítačová hra.
  Ctějí vyměnit v praze bíle policajty za černé, rasisti. Pořád ještě něco nechápete? Je to pro ně hra samostatným smyslem, nepotřebují důvod jako je obecně provozované školství nesmyslných fachidiotů. Mají školu hrou, tedy spíš memorování a poté i hry s lidmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bílé za černé v Praze? Na tohle jste jak přišel, vlastní hlavou?

   Vymazat
  2. Američtí studenté a flákači na náměstích v Praze vyřvávají požadavky, aby v polici bylo víc barevných. To se podle jejich vyjádření vztahuje i na Policii ČR. Pochopil jsi vůbec psaný text článku, ty "vlastní hlavo"?

   Vymazat
 4. Nová směrnice EU zajistí, aby i v Praze a okolí bylo významné procento barevných spolubydlících. Potom se těm heslům na Staromáku již nikdo nebude smát. Stavidla pro imigranty budou otevřena již v r. 2021. Black Lives Matter!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:20 To těžko pokud to Babiš dopustí tak z 30% bude 5% a volby vyhraje SPD a Trikolora a konečně opustíme eudiktaturu.

   Vymazat
  2. To není moc času na rozpad protektorátu. Na nás záleží!

   Vymazat
  3. 13:14 všechno nasvědčuje tomu, že Babiš je na odchodu z politiky a že budou přečasné parlamentní volby. Přesněji, na odchodu z premiérování, bude se chtít sápat na Hrad :-)

   Vymazat
  4. 12:20 Ale na černých životech také záleží a určitě víc než na nějakých z východní Evropy. Co přinesla východní Evropa světu?

   Vymazat
  5. Ad 8:19 _ A to píšeš česky jako Čech?
   Východní Evropa dala světu např. dělostřelectvo (píšťaly, houfnice), dala jim vizi robotické práce (ne roboty), dala vítězství nad nacizmem, produktem to Západu, dala i první pokus, a docela úspěšný, o sociálně spravedlivou společnost (reálný socializmus), ale i úspěšné družstevní zemědělství , s kterým za 30 let štvavé kampaně, propagandy a oklešťování nikdo nic nesvedl a družstva či akciovky pokračují dál. TO jen namátkově, co mne zrovna napadlo. Lidé si jistě vzpomenou na více

   Vymazat
  6. 819
   A co dala světu 🐵🐵🐵🐵🌴🌴🌴🌴🌴???!!!!!!!
   Leda nemoci, anarchii a vraždy!!!!!!!!

   Vymazat
  7. 10:29 čili nedala nic. S těmi houfnicemi jste to zabil, člověče.

   Vymazat
 5. Inu vymydlené americké mozky. Jak typické ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A právě tyto mozky chtějí i nadále ovládat svět a žít na úkor zbytku světa. America First Again!

   Vymazat
  2. Vyhostit! Ať se serou do svých policajtů u nich doma.

   Vymazat
  3. Zkusil někdo diskutovat s Kalouskem? To nejde. Současná mladá generace si myslí, že mají právo na vše a kdykoliv. To co se odehrává nemá s demokracií nic společného. Je to jen chaos.

   Vymazat
 6. Je to zjevně řízené po celém světě jedním centrem. Vypadá to jako nějaké testování reakcí obyvatel jednotlivých států k případné změně systému patrně i násilnou formou. Možná se zde sonduje míra naší chuti k případnému aktivnímu zapojení.
  Tady člověka nutně napadne, zda Soros nakonec není jedním ze zneužitých v tomto jim stvořeného kafemlýnku. Jeho pocity kontroly nad světem brzy mohou být vystřídány nehezkým vystřízlivěním z toho, jak si někdo za jeho prachy vybudoval světovou síť chobotnic, dobře přisátých na systém a na politiky jednotlivých zemí. Myslím tím tedy síť, která už jeho prachy nepotřebuje - funguje totiž už i bez nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Cermene, nesdílím Váš pocit, že to má něco společného s levici, je to pouze pokusný balonek na větší mejdan ala Maidan na Ukrajině jak provést změnu režimu a přivést k moci ještě větší slouhy USA k moci. Nebude to dlouho trvat než se připojí úchvilkaři, kteří mají plné kapsy peněz a jsou již nadrženi na další kolo, které bude asi trochu násilnější než to předcházející. Jsou asi dost frustrovaní, že Zeman sedí stále na hradě a Babiš bohatne z Agrofertu.
   12:38 O možnosti zneužití a vystřízlivění Sorose bych se neobával. Neznám ho sice osobně ale mám pocit, že si to všechno hezky užívá, protože tito lidé bohatnou z chaosu a destrukce zemí.

   Vymazat
  2. A zapoměl jsem dodat otázku, proč ti provokatéři nejdou demonstrovat před Americké velvyslanectví? Asi proto, že agitátoři demonstrace jim zaveleli jít jinam.

   Vymazat
  3. 12:38 Pan Soros je vykrmován a plní zadání vyvolených. Celý tento sytém je dokonalé perpetum mobile parazitů. Všechno to půjde až do zhroucení, potom se může něco změnit. Jiná cesta není a historie to potvrzuje.

   Vymazat
  4. 19:33 pana Sorose nechte na pokoji. Kdyby takových byli více, planeta by byla mnohem krásnějším místem.

   Vymazat
 7. Amiynteligenti v akci...….a mozek si zapoměli ve Fuckingtownu!

  OdpovědětVymazat
 8. Pan Cermen byl obohacen o další zážitek z reálu. Ve Vídni, Berlíně, Londýně demonstrují za rovná práva ras, vyznání a všech národů a lidí - a tak i na podporu občanů USA. Všimli jste si, že nedemnostrují proti policejní zvůli jen černí, ale stejně i bílí, i těm se přestává líbit vláda diktatury kapitálu, která pro jednodušší ovládání lidí je parceluje podle své potřeby a ve smyslu hesla "rozděl a panuj". Že Pražáci, Brňáci, Ostraváci mlčí, ba dokonce miliony úchylek je teď spíše zahanbující ukázkou toho, že jsme se parcelaci společnosti podle peněz přizpůsobili. Kdyby autor více sledoval dění u nás, věděl by, že policie i u nás pozabíjela dost lidí, jen zatím kritika pro tyto zločiny, natož nějaké soudy jsou zakázány! U nás se zatím dobře maskují defekty v právu a spravedlnosti, pravici se toleruje rasismus i nacismus - i proto tak zobecněné mezi lidem "u soudu nečekej právo, pravdu či spravedlnost, ale jen rozhodnutí"! Třeba se to jednou i u nás strhá a policie diktatury kapitálu nebude tak protiobčansky jednotnou skálou. I policisté jsou lidé!

  OdpovědětVymazat
 9. Taky přemýšlím o autorech. Cíl jen nesouhlasit, je vždy zneužít. Co je skutečnÿ cíl nevíme, vždy se na mávátka napíší nějaké atrapy cílů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, cílem je, jako ve všech konfliktech, moc = uzurpace moci, privatizace (sobě) zdrojů, ovládnutí propagandy a jejích technologických prostředků...
   Pravici tolerují rasismus, protože by jinak nemohli definovat "UBLÍŽENÉ" MINORITY - NEGójim, jiné NEČechy a přišli by i o odůvodnění neodůvodnitelného výkrmu škodné. Kdo má tu smůlu a je bílý Čech, tak ať se zkusí na sociálce přihlásit o podporu a tvrdit, že je Rom... nebo se dát obřezat k náboženským obcím, s tím, že je Židem. Ono v Izraeli mají mnozí účastníci alie z bývalého SSSR problém, že jim Izraelci nesovětského původu (přivandrovalí do Izraele z jiných částí zeměkoule) nadávají do ruských gójim... a přitom navrátilce, z hlediska příslušnosti k Židovskému národu, stát Izrael hluboce a pečlivě prověřuje před povolením Alie... a prověřuje je i po Alii, za pobytu v Izraeli...

   Vymazat
 10. Američani po celém světě s Flujdem provokují a protestují proti místním policistům? Očekávají snad, že jim někdo v Evropě taky šlápne na krk? Snad nepřijde doba, kdy se budu pyšnit tím, že jsem rasista...! Proboha, ať si své problémy řeší doma, co je mi do bývalého trestance a recidevisty v USA a konání americké policie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím je to v pohodě, po příjezdu nových německých občanů nás čekají boje mezi černochy a araby, nebo Afghánci kontra ostatní, nejsou vyloučeny ani manifestace za různé kmenové africké náčelníky. Pokud se násilí nebude týkat našich dorostenek, tak to zvládneme.

   Vymazat
  2. Co to je "doma"? I vy sám jste už o svůj domov přišel a ještě o tom nevíte. Copak víte, kolik je tu cizinců, kolik je tu třeba Ukrajinců? Ano, ti nejsou tolik vidět, ale o přísunu barevného obyvatelstva do České kotliny je již rozhodnuto, takže i čeští policisté budou muset časem zasahovat v americkém stylu. Amerika je náš vzor :-)

   Vymazat
  3. Souhlas. já rasista nejsem stačí důsledná segregace, jinak ten Majdan v USA je stejně řízen z toho stejného centra.které svého času financovalo Adolfa.

   Vymazat
  4. 12.49 Kapitalizmus jako kapitalizmus !

   Vymazat
 11. Tady a na vychod od ráje to myslím fungovat nebude. Nás už rozesiraji 30 let a každý jich má plné zuby. Navíc český policajt je jine zrno. Taková tolerance k modrým fasounum a jejich udum se hned tak nevidi.
  To za prve.
  Za druhe.
  Nemyslim si, že cíle milionů bidenovych prdu v přímém přenosu jsou totožné s těmi barevnymi, byť se barevne tváří oboje. Milion h2s hodlá instalovat staronove zmetky a EU sablonu, zatímco ti druzí chtějí něco, o čem vůbec nemají paru.
  Umíte si predsTAVIT , jak by současnou situaci komentoval sametový skrHOLA? EXpert na boj ve vysoké trave?
  Všechny jeho VIZE jsou vepsi. Kristepane, to jsi na záda Čechu naložil odkaz. Přijde chvíle , kdy i ty jeho zasrane lavicky nekdo vezme utokem.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 12. Nic jen globalistický poskoci v akci ale Češi si jejich blbosti vnutit nedají. Nechtějte se dožít toho aby jste volali policii a oni vám odpověděli poraďte si sám stalo se v usa.

  OdpovědětVymazat
 13. Tady se může shromažďovat kdo chce, kde chce a pro co chce. To je obrovská výhoda, přeci se kvůli tomu nebudou vracet domů, tam by mohli dostat na budku. Takoví muslimové to mají lepší u nich jsou vrazi jenom ti vyšinutí, jinak jsou to dobráci, kdežto bílý policajt to je pěknej ksidl a měl by být preventivně zašitej, hned jak tu práci vezme. V jejich případě se proti kolektivní vině nedemonstruje.

  OdpovědětVymazat
 14. To je článok do humoristického časopisu..

  OdpovědětVymazat
 15. Tak nevím...kdyby každej policajt zaklekl ve rvačce lotra, kterej bude mít popsanej trestní rejstřík jako dotyčnej Flujd/je mě jedno jak se jmenuje a jakou má barvu pleti/..tak mu poděkuju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tedy vy byste byl před 80 roky vzorný nácek, jen vám dát bubínek, píšťalku a parademarš se zdviženou pravicí a přesvědčení, že vy a vaši soukmenovci jste jediní lidé a ostatní jen dobytek na porážku by vás opájelo až do Stalingradu. Jsem zvrhlík, nenávidím války, nacismus, zabíjení lidí pro zábavu i pro dokázání své moci. Jeďte se podívat do Osvětimi, z Prahy máte kousek do Buchenwaldu, možná, že vás pravda také trochu polidští!

   Vymazat
  2. 12:30 se mýlí. U Anonyma 15:41 nejde o rasizmus (viz "...je mě jedno, jak se jmenuje a jakou má barvu pleti...") ale o nesnášení kriminálníků, a ty nesnáší každý běžný občan. 12:30 neví co psát, tak píše blbosti.

   Milý anonyme 12:30, bylo by vhodnější raději mlčet, než psát nesmysly o svých slušných a demokraticky smýšlejících spoluobčanech.

   Vymazat
  3. 12;30
   Havloynteligent se ozval?!

   Vymazat
 16. Podle všeho to jsou docela marné a zbytečné pokusy vzkřísit chcíplou kobylu, a nebo George Floyda. Ten ale podle všeho žije a vše bylo zinscenované. Teď ovšem podle massméédiálních prodejných kurviček, žít nemá, takže jestli ještě náhodou žije, tak to vyjde nastejno jako kdyby už byl po smrti. Jak těmhle Minářovic fašounům začíná ujíždět vlak sahají k čím dál tím zoufalejším pokusům ho zastavit. Jenomže lidi, jak se za starých časů naučili číst mezi řádky, tak teď už přímo dokáží rozlišit i jednotlivá písmenka. A pokud kdy někdo říká, že Adolf byl príma borec a vydává jeho kalendář, tak lidi cítí, že tu něco docela dost nelibě smrdí. Ono to není vůbec pravdivé a na Minářovi to je vidět, je docela zřejmé, že mu jde o to aby si to užil, při tom si narejžoval a aby byl jakoby slavná celebrita. Bohužel to je málo, študáci za sametovýho pšouku tomu alespoň věřili a nešli si to jenom užít a nahrabat si.
  Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:34 nesouhlasím s vaší poslední větou. Naopak, sametově-revoluční studenti obsadili všechna výživná krmítka a krmelce a nechtějí mezi sebe pustit mladší generaci. A o tom to je, ti mladí revolucionáři je chtějí vystřídat, ale ti "sameťáci" stále nejsou dost staří na důchod a nechtějí se proto vzdát po dobrém. Proto bude mela i v Česku, bez ohledu na to, jestli je platí Soros nebo Sudeťáci, či někdo další. Můžeme se dívat a jenom se ptát "už se perou, už se perou?" :-)

   Vymazat
  2. Kdo v 89 věřil že parazitizmus je něco dobrého pro lidstvo byl idiot možná i s akademickým titulem. Študáci asi nestudovaly dějiny nebo je někdo musel stále poňoukat. Jako omlouvat badatelé v prognostickém ústavu že nemohly vědět kam se to posune. Omyl byly to z 90% vlastizrádci.

   Vymazat
 17. Autor si povšimnul určitého efektu a celý ten jev dobře popsal. Zřejmě osobní limita, ideová orientace, mu ale znemožňuje odvodit příčiny a souvislosti takového chování.
  Domnívám se, že společenský systém, svými vlastnostmi, přestává být pro stále významnější část společnosti snesitelný. Tato nespokojenost je, nejspíš úmyslně a s nemalými náklady, orientována falešným směrem. Ne proti systému, ale proti těm, kteří orientují na skutečnou změnu. Pak je zajímavé i připomenutí Angely Davisové.
  Ostatně platí, že nebýt hlouposti, zlí nic nepořídí.

  OdpovědětVymazat
 18. Kdo chce celosvětový majdan, kde pracují účastníci majdanů, kdo jim financuje pobyt a letenky?

  OdpovědětVymazat
 19. Toz bez diskozí vecistit audiasov chlév jako to zacale cistit sódrozi hositi.......toz na debate oz vyprsel cas toz madarské dobrodej Söres to nebode téz vjecne...hezké den doma p.s.

  OdpovědětVymazat
 20. Že se dožiju chvíle, že každej policajt bude sám při zatýkání nějakého zdrogovaného grázla, a jedno jaké barvy pleti, sám jednou nohou v kriminále a když víme, že v US se hned střílí..tak to mě šokuje a policajty lituju!...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja ty chudaky policajty take lituji kdyz nebudou moct beztrestne vrazdit. To budou asi moc smutni a depresivni.

   Vymazat
 21. Osobně se domnívám, a už to tady jiní napsali také..jestli celá tiráda neni protest NE proti rasismu a sociálním neřešeným problémům /to všechno reálně existuje/, ale že to je záminka a pokus o politický majdan proti Trumpetovi.. !

  OdpovědětVymazat
 22. To je propagandistická akce hlavně pro média, aby mohla CNN natočit, že "celý svět je proti rasismu a podporuje černochy v USA a bla bla". Kromě toho to má šířit ty "správná" liberální témata. Demonstranti jsou zaplacení a těm, co to platili, je jedno, že ty hesla jsou nesmyslná. Hlavní je, že účel je splněn.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady k tomu jsi napsal absolutní pravdu rudej škorpione 19.58! Ano, tvůj názor má smysl i logiku, a asi to tak opravdu je, protože jiný výklad současných událostí logiku nemá. Zabitejch černochů už bylo víc, zrovna jako bělochů, k pádu vlády na Slovensku stačilo zabít Kuciaka, a nikdy neuvěřím tomu, že to byl ojedinělý zájem nějakého žoku peněz, kterému by byl ten novinářskej trouba vadil. Žokům peněz nikdy žádnej trouba nevadí - ale někdo si takhle zajistil pád celé vlády. Jak ukazuje praxe, rozesrat lidi proti sobě v jakékoliv zemi je dnes pro politické šmejdy a zbohatlické kokoty nejspíš hračka - vede to až k zabíjení prezidentů - no tak teď to zkusili hned po "koronaviru" - tenhle cirkus s rouškama taky aplikovali na celý svět a zadařilo se - maškaráda s demonstrací kvůli černošskému bezcennému lotrovi, která vtahuje do problémů taky celý svět - se daří. Ukázka - jak je "celý svět" vlastně malý. Takže - zbývá odhadnout - co se tím sleduje?

   Vymazat
  2. Správně, je to jen přetahovaná kdo na nás bude mít větší vliv, zda Německo ( tandem ČSSD - KDU) či USA (Trumpeta Babiš nebo Hilary Kalousek, ODS, Piráti, STAN).

   Vymazat
 23. 17:49 No jasně máte pravdu, ale já nemluvil o těch kteří byli nadelegováni Ušáckou ambasádou, ale o těch kteří tomu skutečně věřili, že dělají revoluci za svobodu a demokracii. Můj bývalý šéf, syn nejvyššího stranického bosse v kraji, tak tomu tenkrát skutečně věřil a nedělal to určitě z prospěchu. Myslím, že tomu věří ještě dneska.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 24. Já jsem už skončil se svým naivizmem a tak číhám, jestli není za vším schováno ještě něco jiného, než jen sebrat Trumpovi hlasy.

  OdpovědětVymazat
 25. Skoda slov a logickeho mysleni o idiotech pouzitych ,Na tato vemena funguje jedine bejcak poradek-order ktery jim napravi tu tupou hlavu . Jedine system kde je poradek toto nedovoli.Tohle je system vedeny ze zadu opet pejzatymi -ostatne jako vzdy a vsude - a jako vzdy v historii se jim to nevyplati -jako vzdy tak bylo

  OdpovědětVymazat
 26. Když tu demonstrovali Ukrajinci za právo na upalování lidí jiného názoru, tak docent zrovna žádné vědecké knihy vrátit nešel? To je divné. A před pár měsíci tu na Staroměstském náměstí demonstrovali Bělorusové, a to ten docent taky zrovna nešel s knihami? No to je divný docent, asi by měl přestat číst ty vědecké knihy, sračkovatí mu po nich mozek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:03
   Bylo by naopak podivné, kdyby jen tak náhodou procházel úplně vždycky kolem každé demonstrace, která je zrovna páchána. Takže zesračkovatělý mozek, pokud tam někdy byl, máte vy.

   Vymazat
  2. 22:03 Pepku, to bylo přece o víkendu! P.S.: ta umělá inteligence v roli trolla je zoufale špatně naprogramovaná.

   Vymazat
 27. Psi štěkají a bruselská karavana jde dál- ČSD bude od července vypravovat 3x týdně vlak pro uprchlíky do Chorvatska a nějaké naše občany také sveze...
  MaP 465 Vlády EU se v rámci jednání ICMPD ve Vídni skrytě připravují na novou uprchlickou vlnu 2020.
  https://www.youtube.com/watch?v=zvFd2xBkAhU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. právě pražská akce Black Lives Matter přece jasně ukázala, že v Česku je nedostatek místních černochů a museli je zastoupit místní Američané, kterých byl zcela nedostatečný počet a ještě k tomu vesměs neumějí česky, a museli si napsat transparenty anglicky, což na Staroměstském náměstí vypadalo poněkud směšně. Copak jim americká ambasáda nemohla zajistit lepší výbavu? To všichni diplomaté odjeli organizovat bordel u sebe doma v USA?

   Vymazat
  2. 11:23 já jsem tam s demonstrujícími byl také a žádná ambasáda se toho neúčastnila. Maximálně špehovala ruská. Protestujeme proti brutalitě policejního státu vůči černým a celkově lidem jiné barvy pleti a proti nadřazenosti bílých. Chceme aby se bílí zodpovídali za zločiny, které páchali a páchají vůči černým. BLACK LIVES MATTER!

   Vymazat
  3. 5:38 vy jste asi nějaký grafoman a neumíte číst. Ten před vámi přece poukázal na nedostatečné vybavení demonstrujících Američanů ze strany americké ambasády. Psal o vybavení, nepsal o přímé účasti zástupců ambasády. Proč to vybavení dokážou zajistit Čechům na organizované demonstrace proti Babišovi a Zemanovi a proč se vyprdnuli na vlastní občany?

   Vymazat
 28. Pokřik ACAB je oblíbeným u části českých fotbalových rowdies. Zvláště tupí jsou v tomhle směru příznivci Baníku Ostrava, ale i dalších hlavně velkoměstských klubů. V každém zápase minimálně jednou vyřvávají popěvek o "nenávisti k fízlům". Vzhledem k tomu, že z několika tisícovek těchto výtržníků se jich předpokládejme stovky dostaly do konfliktu se zákony, mnozí seděli ve vězení, je patologická nenávist logická. V jejich hodnotovém systému. Pokud se vlna uličních nepokojů nedej bůh přelije do ČR, mám obavy, že tahle galérka neodolá pokušení.

  OdpovědětVymazat
 29. Toto století se čím dál víc přiklání k násilí. Pod prapory spravedlivé odplaty hoří koloběžky, drancují se obchody a slušní občané opouští ulice. Vše zapříčinil jeden brutální, gestapácky zásah policisty, který nebyl okamžitě potrestán podle zákona. I když, záminka padla na úrodnou půdu, což dokazují excesy "žlutých vest", které probíhaly dřív. Dnes se dovídám, že někteří naši mladší politici se šli inspirovat do ulic Bruselu. Tam se odehrává předehra násilí pod taktovkou Antify. Tak pěkně děkuji, takovou budoucnost v naších ulicích nechci.

  OdpovědětVymazat
 30. Připadá mi pozoruhodné s jakou vehemencí je odsuzováno černé násilí, přestože je v podstatě zanedbatelné proti tomu, které představují "bílé" války po světě.

  V Česku je neustále podporována nenávist proti minulému režimu. Pozornosti umiká, že momentálně žije asi 10% obyvatel na hranici chudoby, máme bezdomovce, lichvu, exekuce a vyloučené oblasti. Zaděláváme si na obrovské sociální problémy. Jednou to budou chudí bílí, kteří vytlučou výlohy v Pařížské ulici, protože ta symbolizuje narůstající nerovnováhu v naší společnosti.

  Politikům to je absolutně jedno. Při poslední schůzi se možná dvě hodiny dohadovali, jak naložit s koloběžkami,které se povalují po chodnících. O bezdomovcích ani slovo. Pak exhibovali kolem nákupu roušek a cesty na Taiwan. Ať jedou do Livínova, šaškové.

  Málokdo se dostane do prostředí těch opravdu chudých, aby mohl alespoň částečně pochopit hloubku problému.

  Vím to z vlastní zkušenosti. 25 let jsem žil v městečku, které mělo potravinovou banku. Nevěděl jsem, kde byla,protože jsem ji nepotřeboval.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže bílí si za svou bídu můžou sami, zatímco černí ne. Bílé není třeba podporovat, právě naopak. Není vám alespoň trochu stydno, že zatímco vy žijete v dostatku, romská rodina se utápí ve špíně a chudobě?

   Vymazat
  2. 5.48 Stačí romské rodiny vrátit do Indie, do ráje z milosti Višny, kde lze čekat s nataženou rukou pod stromem až do ní spadne dokonale vyzrálý plod a přeruší na chvíli povznášející meditaci. Špínu v Indii řeší období dešťů a Posvátná Ganga, zatímco běloši v Evropě ji musejí sami vynášet a likvidovat... nemaje pro práci čas na meditace.
   Vykořeněné menšiny mají právo vrátit se ke svým kořenům... odkud byli jejich předkové vyhnáni důslednou nabídkou poctivé produktivní práce... provazující práci a jídlo do neřešitelného KDO NEPRACUJE, I KDYŽ MÁ A MŮŽE, AŤ ANI NEJÍ. V Indii Bohů ale jungle a stromy plodí samy od sebe... stačí jenom natáhnout ruku a jíst... pít... meditovat... kadit po ulicích, v Krysím chrámu jíst s krysami z jedné mísy...

   Vymazat
 31. Pane Jírovče, náhodou jsem se díval na přímý přenos z pohřbu G.Floyda, je mi ho opravdu líto a stát se to nemělo. Podívejte se bude určitě na YT. Píšu vám to proto, že je tam vidět černošská menšina, která není podvyživená, spíše naopak. Jděte se podívat na naše bezdomovce, tam nenajdete tlusťocha. (Třeba k Wilsonce) Potravinovou banku určitě máme, ale kde si to uvaří? Nejdřív by bylo dobře udělat něco pro ně.

  OdpovědětVymazat
 32. Policisty v USA si dovolím chápat. Pod kůží generacemi zažitou, zápornou zkušenost s afroameričany, zejména v chudinských oblastech, když tam praktickou účinnost má pouze autorita tvrdého zásahu. Při tom, na jedné a zejména na druhé straně, nelze předpokládat nadbytek inteligence.
  Jak postupuje tamější policie při dopravních kontrolách, měl jsem si možnost odzkoušet. Tvrdě. A to jsem bílá tvář, ovšem nezvyklá jak se chovat tam, kde se po policajtech střílí mnohem častěji, než si lze představit v Evropě.
  Jestli o něčem, řeč by měla být o sociální nerovnosti a jejích příčinách. To okolo je jen smutné, často účelové divadlo.

  OdpovědětVymazat
 33. Proč nedemonstruje za BLM pan Minář?

  OdpovědětVymazat
 34. Jenom dodatek, rozkaz od páníčka zněl jasně, Česká policie je také vinna! A zbytek je historie. Takové příkazy obdrželi i v řadě západních zemí, v podstatě na podporu boje jedné z bojijících frakcí v USA, ale nějak se to plně nepovedlo, bylo to takové nemrcoušské.

  OdpovědětVymazat
 35. Nevím, jak to dopadne. Možná se i slušní policajti na dělání pořádku vyflajznou. Když vidím tu radikalizaci -ničení obchodů, pomníků a ječící dav, tak mi připadá pokleknutí před policajty neupřímné. A am.domobranu zapojit do akcenakce bude možná začátek občanské války (nezapomeňte, že mnoho občanů vlastní zbraně) a taky konec Trumpa. Že by jeho následník, či následnice byli lepší pochybuji.

  OdpovědětVymazat
 36. S cernymi nikdy nedokaze mit jakekoliv primeri, i kdyz se budete snazit a budete mlcet .
  Oni ted hlasaji hesla i na to vase mlceni k jejich radeni !
  Napr. WHITE SILENCE = WHITE VIOLENCE !
  Oni chteji, aby jste vypalovali vase obchody a zapalovali vase auta take !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čau, ty sem furt chodíš? Já si taky myslím, že to je organizováni tak, aby si to bílí dělali sami sobě.

   Jak dopadla corona na Floridě?

   Vymazat
 37. Když bude nejhůř, dám si pod stěrač své Feldy cedulku MY OWNER IS BLACK.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.