Reklama

neděle 21. června 2020

Západ vydírá Srbsko kvůli Kosovu

Kosovo je Srbsko - to vědí o čeští fotbaloví fanoušci
Jaromír Petřík
21. 6. 2020   VašeVěc
Západ nabízí Srbsku přijetí do EU s příslibem pomoci srbskému hospodářství. Cena je ovšem vysoká a to je uznání albánského Kosova ze strany Srbska.(ZDE)


Účel tohoto uznání je jasný. USA potřebují legitimizovat svoji nelegitimně vybudovanou vojenskou základnu Bondsteel na území Kosova, tedy vlastně Srbska.

K samozvanému vyhlášení Kosova došlo v roce 2008, devět roků po tzv. „humanitárním bombardování“ Srbska vojsky NATO v roce 1999. K postavení velké vojenské základny Bondsteel ze strany USA na tomto srbském území však došlo okamžitě po vojenském napadení Srbska ještě v roce 1999 (ZDE):

K vybudování této americké základny dochází bez souhlasu vojensky napadené země, tedy Srbska. Naopak, USA podpořily bez referenda vyhlášení samostatného albánského Kosova s odtržením od Srbska bez souhlasu srbské vlády.

Zajímavé, když se Krym odtrhl od Ukrajiny na základě řádného referenda, tak Západ toto referendum neuznal a ještě vyhlásil proti Rusku sankce jako proti agresorovi, i když jasným agresorem byla kyjevská vláda nelegitimních pučistů, která na Ukrajině rozpoutala občanskou válku.


Ale dvojí metr pro USA a celou tzv. Západní „demokracii“ se stal za ty roky standartem a tak se vlastně nemáme čemu divit. Ani nátlaku, který USA vyvíjely na všechny státy světa, aby uznaly albánské Kosovo a tímto legitimizovaly i jejich okupaci Srbska. Toto píši pro ty, kteří tvrdí, že USA nikoho neokupují a že jejich vojáci jsou na cizích územích pouze na žádost vlád příslušných zemí.

Mainstreamový „politolog“ Michal Romancov se před časem oháněl tím, že Kosovo uznalo 130 států světa. Že je většina těchto států uznala až po nátlaku USA jaksi pominul. Moderátor Klepetko tehdy namítl, že Kosovo neuznalo např. Slovensko a Romancov okamžitě připomněl „zásluhy“ Karla Schwarzenberga, který uznání Kosova u nás prosadil. Já jen podotknu, že kvůli tomu bylo tehdy mimořádné zasedání vlády v Teplicích, kde Topolánek se Schwarzenbergem (tehdy za stranu Zelených) přednesli tento návrh zkoprnělým lidovcům v čele s Jiřím Čunkem. Ten měl tehdy tolik charakteru, že Kosovo odmítl uznat a tak uznání bylo protlačeno Topolánkem v čele ODS a Bursíkem se Schwarzenbergem za Zelené proti vůli tehdejších lidovců.

Přiznám se, že mne tehdy hanba fackovala a styděl jsem se za náš stát (závidím Slovákům, kteří doposud Kosovo neuznali).


(Zdroj)

Pokrytectví kolem Kosova je ostudnou vizitkou tzv. Západní „demokracie“. Když loni hořel chrám Notre Dame v Paříži, celý západní svět litoval Francouze. Když ale kosovští nacionalisté vypalovali srbské kostely jako na běžícím páse, celý svět mlčel a do mainstreamu se nedostalo vůbec nic. Zde jsou fotografie více než 100 zničených kostelů, klášterů a náboženských památek včetně mapek s podrobným popisem (ZDE)

Wikipedie piše o 155 zničených kostelích a církevních památkách (ZDE) *)

Prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s našimi nejvyššími ústavními činiteli probere, jakým způsobem přestat Kosovo uznávat. Kosovo v reakci na Zemanovy výroky zrušilo účast na summitu V4 a zemí západního Balkánu v Praze. (ZDE)

Zajímavé ale je, že v řadě případů k oduznání Kosova již došlo. Od konce roku 2017 do února 2020 oduznalo Kosovo 15 států světa (ZDE)

Jak to s oduznáním Kosova dopadlo u nás, všichni víme. Naši ústavní i političtí činitelé odmítli zrušit uznání Kosova. Ministr zahraničí Tomáš Petříček uvedl, že důvod ke zrušení uznání Kosova nevidí . Zmohl se pouze na diplomatické fráze typu, že by Česko k takovému kroku mohlo přistoupit jen v případě, že by Kosovo přestalo plnit některá kritéria státnosti, na jejichž základě bylo v roce 2008 uznáno. (ZDE)

K 19. lednu 2019 Republiku Kosovo uznalo 97 uznaných a neuznaných států světa, jmenovitě 93 ze 193 (48,18%) členských států Organizace spojených národů , 22 z 27 (81%) členských států EU, 25 z 29 (86%) členských států NATO a 34 ze 57 (60%) členských států Organizace islámské spolupráce . Pozoruhodné je, že mezi prvními státy, které Kosovo uznaly je Taiwan, na rozdíl od Číny, která Kosovo odmítá uznat doposud.

Dá se říct, že současné Kosovo uznává cca polovina států světa, což vzhledem k 15 oduznáním není pro USA příliš velký úspěch, zvláště když vidíme jakým způsobem si USA ve světě vynucují poslušnost.

Nyní se snaží vyvíjet nátlak na uznání Kosova samotným Srbskem přes Evropskou unii příslibem přijetí do EU. Jenže Srbové (na rozdíl od našich politiků) mají svoji hrdost a odmítají se za „kus žvance“ stát vazalem Západu.

„Pokud si myslíte, že uznáme Kosovo nebo že Kosovo vstoupí do OSN, že nedostaneme nic kromě členství v EU, naše odpověď bude ne,“ řekl srbský prezident Vučić. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov podpořil úsilí Evropské unie o normalizaci vztahů mezi Srbskem a Kosovem. Podle něj však musí být naplněna takzvaná Bruselská dohoda z roku 2013 a především pak její ustanovení, které předpokládá vytvoření kvaziautonomního územního celku složeného z okresů se srbskou většinou v Kosovu. Priština se navzdory svému podpisu pod dohodou její realizaci už léta brání.

Tak držme Srbsku palce proti nátlaku, který je na něj ze strany Západu vyvíjený a věřme, že snad někdy v budoucnosti na území srbského Kosova zvítězí právo a spravedlnost nad zájmy amerických agresorů.


*) srbské zdroje uvádějí celkem 160 zničených církevních objektů - klášterů, kostelů a kaplí (pozn.red. N.R.)

48 komentářů :

 1. 50.000 srbských občanů bylo připraveno nám pomoci v případě války s Hitlerem...!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uznání státu kšeftářů s drogami a lidskými orgány je největší ostudou od vzniku České republiky vůbec! To byl také důvod proč jsem nikdy nevolil K. Schwarzenberka.

   Vymazat
  2. Kdyby to bylo 20x tolik, tak by se to dalo brát za relevantní pomoc. 50 tis je jak flusanec do kaluže.

   Vymazat
 2. na tak malom území, toľko vygumovanej histórie ..

  OdpovědětVymazat
 3. Nechápu proč chtějí lodní lístek na Titanic, vždyť ten spolek darmožroutů zvaných EU se velice brzy ( LETOS ) rozpadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také tam jsou osoby, které se třesou na EU koryta. A svoje dělají také neziskovky, které působí hlavně na mládež, která nemá historickou paměť, tak jako u nás.

   Vymazat
 4. To přece dobře známe: "s příslibem pomoci srbskému hospodářství." Krachujeme s vámi, krachujte s námi. Je srandovní, že ekonomický mrzák a zoufalec slibuje hospodářskou pomoc. Nebo taky: Chyťte se do ekonomické pasti, kdy my jsme už dávno chyceni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud Srbsko vstoupí do EU, tak dopadne takto:

   https://spravy.sk/clanok/3089125-moslimovia-vyuzili-na-svoju-tradicnu-skupinovu-modlitbu-obrovske-ikea-parkovisko/

   Vymazat
 5. Jako vždy špatná kalkulace Ušáků. Kdyby si předem o Srbsku něco trochu zjistili a upozadili své sebevědomí, věděli by, že bratři Srbové to nevzdají nikdy, což je i můj názor. Teď už mají i podporu bratrského Ruska a pokud by to čiročirou náhodou, spíše tedy nějakou zradou museli vzdát, tak jako národ definitivně končí. Toto se bohužel týká i nás, je velice smutné, že Slováci to pochopili a že ti co u nás dopustili tu zradu už dávno nesedí za mřížemi. Tak nějak mi přijde, že jsme si tu Mnichovskou zradu snad i zasloužili. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo Rudý dědo 8:56, Slováci by uznáním Kosova připotvrdili některé, řekněme historické nároky Maďarska. Jestli ne i Polska. Náš odhodlaný absolvent totalitní vojenské školy Topolánek a zasloužilý Rokousko-Uherský velmož, "kníže" Schwarzemberg, zcela pochopitelně, mysle na budoucnost svých podporovatelů, správně shledali, že uznat existenci Kosova jako státu je nezbytně nutné. Rozumí se, že hanba jim!

   Vymazat
 6. Západ nemá čo ponúknuť, sám stojí pred kolapsom. Srbi to majú ťažké, ale platí: pomôž si, človeče, aj Boh ti pomôže.
  Myslím, že sa do 5 rokov stretneme v nejakej ostblokovej únii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Myslím, že sa do 5 rokov stretneme v nejakej ostblokovej únii."
   To bude srandy kopec. A hlavně nejvíc k smíchu bude ta vaše nová sk kačka. Hádám, že k rublu bude tak 1:15. Hehe.

   Vymazat
 7. Slovy K.H.Borovského:
  Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde!

  OdpovědětVymazat
 8. O Kosovu a jejím pohnutém osudu o který se zasloužili zejména USA (a u nás Šláfenberg s Tupolánkem) svou agresivní politikou. Takovým jako je tvář ohavy Vondry, politrukovi Fijalovi a jeho "druhům" vadí, když se Čína ohrazuje proti cestě malého Vystrčila na Thajwan. Že USA neoprávněně zasahují do mnohých mezinárodních aktivit nezávislých států (např. severní plynovod ....) že okupují Sýrii, kam jejich žoldnéře nikdo nepozval, že ve světě vůbec vyvolávají chaos a to všechno v jejich zájmu, nikoliv OSN, to jejich poskokům z ODS nevadí.. Už by se konečně měla k agresivní politice USA vyjádřit OSN a USA z něj vyloučit se všemi důsledky, které z toho vyplynou. Rusko a ani Čína usilují o mírovou spolupráci mezi státy a národy přesně v duchu Charty OSN, a proto by měla platit v plném rozsahu bez výjimek.

  OdpovědětVymazat
 9. Slováci dosud neuznali Kosovo ze žádných bohulibých či morálních důvodů, jen se obávají reakce tamější maďarské iredenty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nápodobne ste na tom aj vy -Sudety zasa nemáte isté !

   Vymazat
  2. Nejde len o iredentu. Na tú by sa ľudia ako Lajčák, Korčok, Dzurinda, Káčer bez problému vykašľali.
   Bola by to ale politická sebevražda.

   Vymazat
 10. Amiokupant má ba územní ukradené Indiánům OBČANSKOU VÁLKU, takže ať drží hubu, sbalí si fidlatka a mažou nach hause, vyděrači podělaný!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. No nevím cpát se do skopčácké diktatury eu je hloupost a uznání kosova to samé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechte to na srbských voličích, kam se chtějí a nechtějí cpát, chytráku.

   Vymazat
  2. Kosovo je Srbsko a hotovo dvacet, ať si amiokupant lže jak chce """""""

   Vymazat
  3. Tak proč jste se tam cpal v roce 2004 vy?

   Vymazat
  4. Unknown.
   Přesně.
   Nač tam vstupovat,když se to rozpadá před očima.
   Je sice fakt,že Srbsko hospodářský dusí,aby neprosperovalo,omezují jejich obchodování,volnější pohyb po Evropě.

   Vymazat
  5. Opět mi naskočila ta slibovaná jitrnice, co ji svět neviděl, ani neuvidí a nebo oblíbená průpovídka V. V. Pjakina "Sýr zadarmo, je jenom v pastičce na myši", ta další naše, je taky dobrá "Sliby se slibují, blázni se radují". Takže ta Ušácká nabídka je opravdu velice čitelná, problém ale USA mají v tom, že už Srby nemohou bombardovat a to se potom na pilu tlačí velice nesnadno, zvláště když jsou sami po krk ve hnoji .
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  6. 11:18 Tak jo a nechte na Českých voličích že chtějí odejít.

   12:35 Já sem se nikam necpal stačí.

   Vymazat
 12. Ještě bych dodal: Jugoslávii vybombardovali, Kosovo Srbsku ukradli, postavili si na srbském území obrovskou základnu a ještě mají tu drzost Srbsko zvát. Takovou prasečinu neudělat ani Hitler s Československem. To je neskutečná prasečina. A ta vypovídá dokonale o prasáctví těchto pánů. Jsou to stejné prasečiny, které financovaly Hitlera, pořád to samé. Jsou to odvěké hrdelní zločiny. A Srbsko? Jak je možné, že existuje jen jediný Srb, který o nabídce prasáckých otrokářů vůbec uvaažuje. Jak je možné, že existuje byť jediný Srb? Jak je to možné? Jak je to možné? A to už vůbec nemluvím o tom, že kvůli zámince atentátu na nástupce mocnáře Srbsko už daleko dříve napadli a rozpoutali světovou válku. Ano, jsou to pořád stejné prasečiny. Jak je možné, že existuje Srb, který to nevidí? Ano, pokud takový Srb vůbec existuje, je to člověk z téhož klubu prasáků a také on páchá hrdelní zločin. Gabčík! Gabčík! Gabčík na ně! Na ně!

  OdpovědětVymazat
 13. Ivan Vyskočil udeřil: Černí v USA rabují obchody a dobroseři a zpitomělá aktivistická mládež jim v tom fandí. A kolegové ze Švanďáku, hluboce se za vás stydím!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ivan-Vyskocil-uderil-Cerni-v-USA-rabuji-obchody-a-dobroseri-a-zpitomela-aktivisticka-mladez-jim-v-tom-fandi-A-kolegove-ze-Svandaku-hluboce-se-za-vas-stydim-628042

  OdpovědětVymazat
 14. Srbové držte se ! Jako jediní jste do toho chtěli jít v roce 1938 s náma. Prosím, přijměte mou omluvu za ty naše dobytky, co tehdy samostatnost Kosova uznali, stejně jako za umožnění přeletů NATO k bombardování vašeho území. Dobro došli.

  OdpovědětVymazat
 15. Toz co znamenajó slibe západo je mi oz dlóhó dobo jasné nemajó vetsí hodnoto nez hovno na ceste,,srbija rusija netreba nam unia.....asi tak hezké den bez vazalství p.s.

  OdpovědětVymazat
 16. Podívejte se na film "Balkánská hranice" super film.

  OdpovědětVymazat
 17. Zakážou nám slavit Tři krále? Generál Blaško zaútočil na novou rezoluci Evropského parlamentu

  „Usnesení, které má v názvu ‚proti rasismu‘, ve skutečnosti však rasismus podporuje, či přímo vyvolává. Usnesení již nepokrytě útočí na lidi evropského původu a snaží se je dostat do role provinilců a zločinců

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020062112117422-zakazou-nam-slavit-tri-krale-general-blasko-zautocil-na-novou-rezoluci-evropskeho-parlamentu/

  OdpovědětVymazat
 18. Osobně si myslím, že EU ztrácí kredit, a o nějaké další rozšiřování nebude nějaký velký zájem. Spíše budou sílit odstředivé tendence.

  OdpovědětVymazat
 19. Je zarážející, že stát co není v EU a Srbsko po zkušenostech, při tom co se v EU děje vůbec o něčem s ním jedná. Stačil jsem ráno přečíst článek pana Davida o jednání v EU. Když jsem psal komentář tak zmizel. Byla to pecka a asi i pan David zjistil, že je moc radikální a stáhl jej. Je to katastrofický moloch. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
 20. Schválit oddělení Kosova a za to vstoupit do všivého spolku jako jeho poslední lůzr a hned potom přijmout euro, než se to celé totálně podělá. To se fakt vyplatí.

  OdpovědětVymazat
 21. Jo, kdyby Srbové věděli, jak se jim to děvčátko, kterému pomohli odvděčí, že to děvčátko se pak proslaví jako "Krvavá Madla".

  OdpovědětVymazat
 22. V Eu by si fakt pomohli, byli by dalsi kolonii EU! A to neni k zahozeni. Reknete mi, kdo ted neni?!

  OdpovědětVymazat
 23. Klasický zločinecký „západ“, jako už po staletí. Proto je opět potřeba se bránit a nebýt okupovaným vydíraným otrokem! Uzavřít hranice, takřka vše opět znárodnit, zrušit cizí banky, trestat úplatky a spekulace a opět se připojit k Rusku, tomu nejlepšímu obránci.

  OdpovědětVymazat
 24. Srbové asi zhloupli. Kdysi chtěli mocimermo z jednoho mocnářstvi, ještě pamatujeme Gvrilo Principa a následky. Dnes pro změnu lezou do nového mocnářství a doufám, že aspoň bez následků.

  OdpovědětVymazat
 25. Aj, aj, stenicim EU se zachtelo noveho prostoru k prisati....

  OdpovědětVymazat
 26. Kosovo není stát, je to jen geopolitický bod, vyloženě uměle zkonstruovaný.
  Kosovo nemůže existovat bez americké vojenské základny. Kosovo nemá žádnou vlastní vnitřní ani vnější politiku.… Absolutně žádnou.
  Kosovo v tomto regionu řeší úkoly, které tam potřebují vyřešit USA. A veškerá činnost toho takzvaného státu Kosovo je jen uplatňováním politiky USA ve vztahu k Evropě.Kosovo jsme neměli nikdy uznat jako stát.Je to vlezdoprdelectví "našich šmejdovních politiků".

  OdpovědětVymazat
 27. Kosovo bylo, je a zůstane srbské vzdor soudobé okupaci USA a loutkostátu muslimského bratrstva ve spolupráci s Talibanem, který je rovněž produktem USA. Otázkou jen zůstává, proč USA EU vnucuje ne křesťanství, ale právě mohamedánství. Je to jen jeden z produktů zločinné diktatury kapitálu???

  OdpovědětVymazat
 28. Byl jsem v Srbsku třikrát,když ho NATO za pomoci Havla, Zemana a drtivé většiny mlčících Čechů bombardovali. Styděl jsem se za svůj národ a jsem rád,že jsem byl mězi těmi několika, kteří se Srby cítili. Pohled na bomardované budovy v Bělehradu, na hořící průmyslové objekty a zničené mosty mě naplnil studem. A Topolánkova vláda pak uznala samostatnost odtrženého Kosova. Lidé kolem mne mlčeli, pokud přímo nehovořili o srbských řeznících. Dnešní kidy a podpora na čísi objednávku zničeného Srbska už nemají smysl. Po Srbsku začali Češi hájit spolu s NATEM své zájmy i v jiných zubožených zemích, a tak by alespoň měli přestat skuhrat o tom, jak jim tu Němci tu Rusové ubližovali.

  OdpovědětVymazat
 29. Tak to už je druhý článek kde se řeší Srbové, což mi naprosto nevadí, na první článek jsem reagoval, ale zvednu tu něco jiného. Putinův článek okolo II. světové války, mimochodem a bez diskuzí, výborný. Ovšem a jak jinak, potrefená husa se hlasitě ozvala. Polsko hyena evropy vyřvává, že zrcadlo lže když, ukazuje jeho křivou hubu, bohužel nejenom hubu ale i charakter a to jejich vyřvávání jenom potvrzuje, že Putin má pravdu a trefil do černého. Holt o tom to je, jak by řekl pan Krakonoš, když se někdo chová jako hyena a dobytek zároveň, nemůže si myslet, že si ho bude někdo vážit. A o tom to je

  OdpovědětVymazat
 30. http://www.euserver.cz/Articles/13004-nova-kniha-jurgen-elsasser-valecne-lzi-agrese-nato-proti-jugoslavii.aspx
  Válka v Jugoslávii začala popravou neozbrojených srbských, černohorských a makedonských rekrutů na slovinsko-rakouské hranici před kamerami ÖTV a vrazi byli příslušníci slovinské Teritoriální obrany.
  V Chorvatsku začala válka pokusem o policejní přepad srbské vesnice Borovo Seljo, první začali střílet chorvatské ozbrojené milice strany prezidenta Tudžmana, který mj,. patřil mezi popírače holokousut a pozval zpět do země ustašovskou emigraci včetně masových vrahů a válečných zločinců. Celý konflikt byl sváděn na Srby a na Miloševiće, ale opak byl pravdou. 80 amerických profesionálních důstojníků naplánovalo a vedlo operaci Oluja (konec léta 1995), která znamenala etnickou čistku, útěk 250 000 chorvatských Srbů a popravu téměř všech, kdo zůstali.
  Nezapomeňte na smrt českých vojáků, kteří z pověření OSN oddělovali chorvatské a srbské síly. Chorvati při útoku nerespektovali žádná pravidla, ani válečné a mezinárodní právo!
  Chorvatskou armádu a stranické milice vyzbrojila NSR ze skladů bývalé Lidové armády NDR a to přes mezinárodní embargo!!!

  Válka v Bosně začala vraždami srbských předáků. Již v roce 1992 podstoupilo divarzní výcvik v Chorvatsku téměř 100.000 mladých bosenských muslimů. Muslimský prezident Izetbegović ve své stati "Islámská deklarace" (1975) prohlásil, že islám a demokracie jsou neslučitelné!!! Tohohle týpka vodil prezident Havel po Praze jako vzor všech demokratů! Mulsimové v Bosně opakovaně obětovali vlastní civilisty, aby svedením zločinů na Srby vtáhli do války na sovu stranu země NATO (atentáty v ulice Vase Miskina, atentáty na sarajevskou tržnici Markale i a Markale II, mrtví po ranách ostřelovačů v "aleji smrti" (Sarajevo). Střelci byli muslimové, patřili pod speciální oddíly bosenského ministerstva vnitra a v řemesle odstřelovačů byli vycvičení příslušníky speciálních sil francouzského námořnictva.
  Válku na Kosovu začala UČK, která na Kosovo vpadla z Albánie. Materiálně byla zabezpečena státy NATO a Albánií. V západní Evropě (Německo, rakousko, Švýcarsko atd.) vybírala kosovsko-albánské mafie ilegální daň z které financovala nejen vyzbrojení a vystrojení UČK, ale i podplácení západních novinářů a politiků ve prospěch propagandy o "utlačovaných Kosovarech" a "srbském fašizmu". Oboje vylhané od samého začátku. První obětí UČK bylo 400 Albánců, kteří byli pro zachování Jugoslávie!!!
  zde youtube.com/watch?v=inTv8x8N18I&t=1534s
  Uloupené Kosovo.
  https://www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

  OdpovědětVymazat
 31. 22:28
  Nemám sice rád, mnohořádková sdělení, ale váš názor je opravdu nezkrátitelný a díky za něj. Navíc všem doporučuji shlédnout Uložené Kosovo.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.