Reklama

pátek 5. června 2020

Znásilnění v důsledku onemocnění schizofrenií?


Ivan David
6. 6. 2020
Dvouletý trest pro Abdallaha Ibrahim Diallo za znásilnění šestnáctileté dívky vyvolal pochopitelně velkou reakci od vážných pochybností o přiměřenosti trestu až po krajní rozhořčení. Ve hře je ovšem i tvrzení, že pachatel trpí schizofrenií. Jako soudní znalec jsem se opakovaně setkal s tím, že někteří kolegové každého psychotika trpícího schizofrenií hodnotili jako univerzálně nezpůsobilého rozpoznat trestnost jejich činu a neschopného se ovládnout. Zkrátka, má-li někdo „papíry na hlavu“, je zcela beztrestný.


S tímto přístupem nesouhlasím. Podle mého mínění je nutné doložit, jak onemocnění v konkrétním případě ovlivňuje rozpoznání trestnosti a sebeovládání. Trpí-li někdo bludem, že je český král, těžko to vysvětluje proč krade v obchodním domě oblečení, které pak zpeněžuje. Pokud nemocný trpí megalomanickým bludem, že je bůh (v USA běžné) a dovede rozpoznat, kdo je vtělením ďábla, pak lze vysvětlit z tohoto příznaku, proč shazuje cestující do kolejiště metra.

Pachatel znásilnění prý ve vazbě slyšel hlasy v hlavě. To je jako příznak schizofrenie běžné a je to všeobecně známo. Tak známo, že je třeba uvážit, zda nejde o simulaci. Neznám soudní spis, nevyšetřoval jsem pachatele a nečetl soudní posudky. Dovedu si představit nemocného schizofrenií, který pod vlivem nemoci spáchá znásilnění. Jednalo by se však o tak vážný stav, že by na místě bylo ochranné léčení, případně detence. Pokládám však za sotva pravděpodobné, že by nemocný v takovém stavu unikl pozornosti během pobytu v Německu a nejpozději už při jeho zatčení. Velmi nestandardní chování rozpoznají i policisté.

Simulovat s úspěchem dlouhodobě schizofrenii je velmi obtížné (nikoli úplně nemožné), pokud je simulant pozorován odborníky. Komplikací je cizí původ, protože chybí zkušenosti, co je v místě původu normou. Z „etických“ důvodů jsou však všichni léčeni, takže je nejasné, čemu přičítat náhlé zmizení psychózy. Domnívám se, že pravděpodobnějším důvodem znásilnění než byť i přítomná schizofrenie je defektní mravní výchova pachatele, která je možná v zemi jeho původu normou. Každý muž v 15 letech s IQ nad 70 ví, že znásilnění je trestné. Je to tabu v každé trochu kulturní kultuře. I mentálně retardovaný s IQ 50 mi řekl: „Nesmím sahat na holčičky.“

Odpovědnost za znásilnění nese v každém případě i Německo, jehož představitelka pozvala ilegální imigranty, kteří se pak volně pohybují i v zemích, kam nebyli pozváni. Německo by mělo nést náklady léčení a odškodnit újmu oběti. A to by bylo hodně drahé.

24 komentářů :

 1. Kam se sere chytrá horákyně na LTM soud!
  Přitom je to jednoduché. Bud ten prcařkář schízu má - a pak nepatří za katr, ale do cvokhauzu, nebo ji nemá, a pak patří za katr. Ale na nejméně 8 roků.
  Ale že má schízu, ale zas né tak moc, to mně zkrátka rozum nebere. Vlastně bere, když si uvědomím morálku naší justice. Mohl by se pak někdo divit, když by si rodina té dívčiny počíhala na výstup toho zmrda z lapáku a eliminovala by ho? Jen lituju policii. Jak k tomu přidou když prcačkáře dolapěj a pak je soudce - ke všemu žena! poníží za jejich nasazení takovým znevážením jejich práce? No, ale Šabatka ten výrok určitě ocenila.
  Blil bych, velebnosti.  OdpovědětSmazat
 2. Naše justice je souborem podivných individuí, které nemají ponětí o životě mimo jejich sociální bublinu. Může za to jejich tzv. nezávislost, kterou však uplatňují pouze ve vztahu k běžné kusovce, mého typu a pak také nekřesťanské prachy, které pobírají,aby údajně nezávislí byli. Pak to končí tak, že někteří z nich je nezávislí na státu, protože obžalovaný dal víc. Morálka šla stranou, jsem soudce, tak snad neberu už z principu. Pak ty soudy vypadají tak, že se soudí a soudí, dokud není pan obžalovaný s výší trestu spokojen. V daném případě zřejmě zvítězilo lidsko právní hledisko, které nemůže připustit, že onen migrant je obyčejný dobytek, který tu neměl co dělat, tak se z něj udělal pacient. Copak na to Lucinka Šafářů ?. Zdali také pláče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR, SOUDCE si vychovává liberální fašistická klaka USSA/EU

   Existují americké organizace a jede v tom i známý ASPEN institut, které organizují "výukové programy pro právníky ze střední Evropy". No proč myslíte, že to financují a jakou ideologii jim tam předávají?

   Je to další podvodný způsob, jak změnit struktury státu, aby pracovaly v něčím zájmu. Tímto programem prošly i rádoby hvězdy Bradáčová nebo nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, o kterého se tak bila demožumpa - to je ten NEJVYŠŠÍ STÁTNÍ POLITRUK, který je schopen zuřivě hnát lidi k soudu za příspěvky na internetu namířené proti migrantům, ale výzvy k podřezání poslanců a prezidenta nebo pomluvy o smrtelné nemoci prezidenta mu připadají v pořádku. Úsudek si udělejte sami.

   Smazat
  2. Ten trest je opravdu mírný. Státní zástupce se snad odvolal, aby mu u KS ten trest zpřísnili.

   Smazat
 3. Ten kriminálník toho má na svědomí víc. I proto taky nevěřím na jeho schizofrenii, a jediné, co by vyloučilo závadné chování těchto kriminálníků by bylo, že by nadále neměli čím tyto trestné činy páchat. Budeme ho vydržovat za naše daně, a bude někdy vyléčen? Dva roky za tento čin jsou nic proti hrůze, kterou asi ta dívka musela prožít. Pan Konvička o soudkyni trefně prohlásil, že "buď nemá ráda mladé holky, nebo chce taky". Německo ho mělo včas deportovat zpět do země jeho původu, a má pravdu pan doktor David, že teď "Německo by mělo nést náklady léčení a odškodnit újmu oběti".

  OdpovědětSmazat
 4. Máte pravdu pane doktore. Schizofrenie se těžko simuluje. Proto se domnívám, že tomu roztomilému černouškovi právník poradí, aby tvrdil, že se necítí jako muž, ani jako žena, ani jako dalších asi sedmdesát uznávaných pohlaví, ale on se nově, jako jednasedmdesátý gender druh, cítí třeba jako muž-krokodýl. Soud asi přihlédl k tomu, že ji mohl i sežrat a že to tedy vlastně dobře dopadlo. No a proč ji v takovém rozpoložení mysli mladý krokodýl ukradl telefon je nabíledni. Nutně si potřeboval brnknout kolegovi, jaký je stav vody na řece Okavango. Tak se pořád nedivte a dostudujte to. Každé sedmnáctileté děvče z nějaké neziskovky Vám rádo pomůže vpravit se do moderní psychiatrie.

  OdpovědětSmazat
 5. Chybí mi tam ještě jedno - v rámci "léčby" by mu měli uříznout koule. Myslím,že by ho to zklidnilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I hadičku.

   Smazat
  2. Nebudu se vyjadřovat k simulování schyzofrenie, nemám o ní ponětí. To co bije do očí, je výsledek a důsledek soudu. Že existují různé právní názory beru, zaráží mě lidová tvořivost vynesených rozsudků u stejných kategorií provinění. Případ znásilnění a jeho trest je jeden z velmi zřetelných příkladů.Uvedu další příklad který není zdaleka tak závažnÿ. Porovnejte kauzy Ratha, Dalíka a jejich řešení. Rath nesmí mít vlastní matrace ve vězení a Dalík část trestu může trávít úklidem v soukromé vile (možná i s kafíčkem). Průšvihem pro naše soudnictví je nedůvěra dîky nepovedeným soudům i trestům,která znevažuje pràci řady poctivých soudců.

   Smazat
 6. Nejsem psycholog.Přesto nemohu věřit diagnoze pachatele/pacienta,který rozpozná a ukradne v průběhu akce mobil

  OdpovědětSmazat
 7. Jen by mne zajímalo, když by "přefikl" dceru soudce, zda by také dostal jen dva roky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No mně by zajímalo, kdyby přefik ovci, kolik by dostal? Asi 5 let za týrání zvířat. Nebo ne?

   Smazat
 8. Podstatné je, že jsme nuceni na svém území strpět, resp. na své území přijmout osoby, když je ze zcela srozumitelných příčin postihuje "...defektní mravní výchova ... která je ... v zemi ... původu normou". Obávám se ovšem, že se s takovou argumentací proti jednání takto definovatelných osob dopustím trestného činu. No co, vrátili jsme se do Evropy, že?

  OdpovědětSmazat
 9. To se děje i celé eu ve švédsku dokonce dostávají jen podmínku. Všichni tihle migranti jsou nemocný když páchají trestnou činnost.

  OdpovědětSmazat
 10. Je to i obráceně: Nenocní se schizofrenií a bludy, že jsou pronásledováni a ohrožování na životě si běhají mezi námi volně a protože máme "demokracii", tak odmítají léčbu a pak vraždí - s představou sebeobrany. Nic u nás výjimečného. Jak kvalifikovat pak vědomé nosiče a šiřitele COVID-19, kteří zaviní smrt druhých? Jak kvalifikovat vědomé přestupky proti zdravotnickým příkazům v době nouze, jak vnímnat rozhodnutí soudců, kteří šíření COVID-19 svým rozhodnutím podpoří? Výše uvedený znásilnil, naštěstí nevraždil, nenměl by být pro bezpečnost po propuštění z vězení nejen v detenci, ale kastrován?

  OdpovědětSmazat
 11. Pak že neexistuje soudní mafie. Tykadla souzená manželkou "postiženého", hadr na hlavě, Kramný, Rath, Dalík, H system, OKD.... nejenom v soudnictví. Řekl bych provázanost vládnoucí vrstvy v celém státním systému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu proto Hamáček nekompromisně trval o post m. vnitra. Rozhoduje co se bude kdy a jak soudit. Benešová naprosto selhala - asi na ni něco vědí...

   Smazat
 12. Ano, pane doktore. Děkuji za Váš názor. Velmi si Vás vážím. Děkuji, že v sobě nacházíte sílu veřejně čelit zlu a pojmenovávat ho.

  Ten, kdo ho pozval, musí nést zodpovědnost za jeho konání. Jaké občanství má ten úchyl? Je to německý azylant.

  Neexistuje zákon postihující žadatele o azyl a i jeho držitele vyhoštěním z Evropské unie v případě páchání kriminální činnosti? Nemůže ČR v takových případech, kdy imigranti spáchají přečin, vyžadovat vyhoštění po odpykání trestu?
  Měli by mít lhůtu několika let, kdy by měli usilovně prokazovat svoji bezúhonnost a užitečnost pro společnost, do které se vlamují.

  OdpovědětSmazat
 13. to co není dovoleno ani bohovi je dovoleno islámskému slabpomyslnému idiotovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takovÿmi nespravedlivým soudy se dláždí cesta do pekel v tomto případě do rasizmu.

   Smazat
 14. Tohle drive resil soudce Lynch.
  A vetsinou dobre.

  OdpovědětSmazat
 15. Podivný právní stav ve státě, který pošle do vězení člověka, který přimalovával tykadla na plakáty politiků ODS (tzv. Langerova spravedlnost), ale odsoudí směšným rozsudkem bestii, která znásilní nedospělou holku.
  Přiznávám, že být otcem nebo dědou té dívenky, velmi pravděpodobně bych pana uprchlíka definitivně vyléčil. L

  OdpovědětSmazat
 16. já bych to neřešil, paní soudkyně má poněkud divný postoj sexuálním deliktům páchaným v jejím rajónu.
  Připoměl bych doktora odsouzeného podmínečně za zneužívání pacientek ......

  OdpovědětSmazat
 17. Už přestávám věřit ve spravedlnost.To je plivnutí té dívce co má zkažený celý život do obličeje.To jsou ty soudci tak vyděšený.Přece musí vidět že jejich rozhodnutí je nesprávné.Karma je dožene.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.