Reklama

úterý 7. července 2020

Anonymní rasistická revoluce. Už to tu bylo! Bašta předkládá dva různé snímky. Varování pro Sorose a další


Jaroslav Bašta
7. 7. 2020 PrvníZprávyParlamentníListy

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta píše o „anonymní rasistické revoluci“. Porovnal dva snímky ze vzdálených, ale podobných historických událostí, vztahujících se k počínání rasistického politického hnutí Black Lives Matter a k dění v Německu na počátku 30. let. Analogii s tím, co se dnes děje v USA, spatřuje i v dobách carského Ruska v únoru 1917. „Soros a další zapomněli na to, že anarchie je jedna z nejhorších forem diktatury a bezpečná není pro nikoho,“ upozorňuje Bašta.

Prvním snímkem je nedávná fotka ženského fotbalového týmu v USA, kdy před začátkem zápasu při hraní hymny všechny hráčky klečí, aby uctily zabitého černošského kriminálníka. Pouze brankářka stojí s rukou na srdci a vzdává čest hymně své vlasti.

Ta mu velmi připomněla ikonický snímek z roku 1936, který zachycuje nadšené hajlování dělníků přihlížejících slavnostnímu spuštění cvičné lodi Horst Wessel na vodu. „I zde uprostřed davu stál muž zachmuřeného vzezření se založenýma rukama, který se odmítl k nacistickému pozdravu připojit,“ poznamenává.

„Podobnost obou historických momentů je i v tom, že Horst Wessel byl člen nacistických oddílů SA, známý svým násilnickým chováním. Do dějin se zapsal tím, že napsal nacistickou hymnu a ve svých 22 letech v roce 1930 byl zabit německými komunisty,“ dodává Bašta.

Počínání rasistického politického hnutí Black Lives Matter (BLM) však, podle něj, má analogie nejen v Německu na počátku třicátých let, kdy politické akce byly doprovázeny násilnostmi, ale ještě více připomíná carské Rusko v únoru 1917. „Impérium se tehdy nacházelo v krizové situaci kvůli své účasti v první světové válce. Po třiceti měsících bojů, velkých lidských ztrát, demoralizace a hladu se v tehdejším hlavním městě Petrohradu vytvořila výbušná situace,“ připomíná někdejší diplomat.

Mimo jiné se tak stalo kvůli tomu, že se do anonymity metropole stáhly desítky tisíc zběhů a nejrůznějších lidí na okraji společnosti: Ti nakonec dokázali změnit původně poklidné protesty proti problémům se zásobováním v sociální bouře doprovázené rabováním. Důsledkem byla abdikace cara a vznik prozatímní vlády,“ podotýká.

„Takzvaná Únorová revoluce (co se odehrála v březnu) se prý velmi podobala tomu, co dnes pozorujeme ve Spojených státech – byla původně anonymní a jen chtěla svrhnout panovníka,“ píše s tím, že hnutí Black Lives Matte BLM také (podobně jako „žluté vesty“ ve Francii) nemá vůdce a jedním z jeho cílů je zabránit znovuzvolení Donalda Trumpa.

„Pandemie koronaviru ostatně válečné poměry připomíná. Protestní hnutí pak svým neskrývaným protibělošským a protiasijským rasismem zase připomíná nacismus a jeho teorii o nadřazených a podřadných rasách,“ dodává.

Protože se pokouší o diktaturu menšiny (13 % populace) nad většinou (minimálně 60 %), předpokládá Bašta, že velmi pravděpodobně dříve či později přivede zemi k recidivě války Severu proti Jihu.

Vzhledem k tomu, že nejviditelnější postavou Black Lives Matter je mrtvý George Floyd, výsledek konfrontace lze prý snadno odhadnout i přes masivní mediální podporu tohoto anticivilizačního hnutí.

„Ostatně, mám pocit, že současná podoba protestů začíná děsit i jejich původní sponzory, protože centra velkoměst v USA občas připomínají záběry z ‚arabského jara‘ před lety. Pan Soros a další zapomněli na to, že anarchie je jedna z nejhorších forem diktatury, sice nejvíce postihuje chudé, bezpečná však není pro nikoho,“ uzavírá Jaroslav Bašta svůj komentář.

32 komentářů :

 1. Co řekl německý ministr Heiko Maas je opravdu drzost.
  Tak nevím jestli jsme kolonie nebo jen protektorát.
  Premiére Babiši jak to budeš řešit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbabělost Babiše spočívá v tom, že na to vůbec nereagoval. A proto si také myslím, že to nechá opět někoho za sebe podepsat a pak řekne, že on to nebyl.

   Vymazat
  2. Babiš to řešit nebude. Je totiž velmi snadno vydíratelný. Na to babišův fan klub jaksi pozapomněl.

   Vymazat
 2. Pane Bašto, jste přece vzdělaný a zkušený člověk. Tak čemu se divíte? Vy nevidíte, že se stále dokola opakuje stejný scénář? Že ho píší, financují a v život uvádějí stále ty samé síly a stejné skupiny? Vždyť to je přece pravá tvář zdivočelého kapitálu a hrstky jeho držitelů, kteří vždy, když dojdou k některému z omezujících milníků, které nejsou schopni překročit v rámci svých falešných slibů a žvástů o demokracii a svobodě, přistupují k organizování násilí, které realizují rukama nastrčených figur. Je to stále dokola, ale milníky jsou stále obtížněji zdolatelné. A je pravděpodobné, že tyto parazitní struktury, které po staletí rabují planetu a vraždí ve velkém v zájmu svého prospěchu, narazily na milník poslední, který již pro ně nebude zdolatelný a na kterém skončí jejich ostudná pouť lidskými dějinami. Jejich parazitní způsob existence a vytloukání renty již není udržitelný.

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Sörös je v bezpečí vždycky, neboť mu stačí sbalit kufry a zmizet na některé ze svých sídel na zeměkouli. Takové vytváření nepokojů musí být hezký koníček, investujete do toho, zdržujete se jinde, nikdo údajně nezná vaše plány, nikdo vás nezašije, protože bojujete za ta lidská práva. A nakonec si opět řádně namastíte kapsu. Kdyby existoval někdo, kdo by mu ty jeho pikle hatil, tak je dávno vyřízený a je jedno jakým způsobem. Jeden starý bohatý dědek, který buduje demokracie, dle svých představ. Teď zrovna frčí černá pokožka,takže za chvíli nebudeme potřebovat chodidla, protože jako běloši polezeme po kolenou. Jestli byl náš předchozí režim totalitní, tak co si to budujeme teď ?

  OdpovědětVymazat
 4. NEJLEPSI president ze vsech presidentu = DONALD TRUMP !
  Neznam nikoho, kdo ho nebude volit ! Jeho viteztvi je jiste na 100 %, po strance legalni.
  Je take absoutne jiste, ze prijde k pokusum o podvod pri scitani hlasu.

  ---------------------------------------------------------

  BLM je fanaticky rasisticka, protibelozska organizace !
  Prestoze u nas existuje velke zvyhodnovani cernochu v ramci AFFIRMATIVE ACTION, tak cernym nikdy nestaci a nestacilo to, co uz dosahli. Oni chteji vice a vice a tak to bude i v budoucnosti vasi Evropy.
  Budete je zivit a budete za to nenavideni !

  A tak to bude tak dlouho, dokud se nenrodi nejaka nova Isabela I. of Castile, ktera vam v Evrope udela poradek.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak každý republikán lepší než demokrat, ale rozhodně už dala GOP Americe inteligentnější prezidenty. Tenhle dětina je někde na úrovni Nixona. Ani to ne.

   Vymazat
  2. Velice jezky napsano a nezbyva nez sklonit se pred autorem.

   Vymazat
 5. Chci vam neco pripomenout !
  V roce 1977 jihoafricka policie umlatila teroristu, ktery se jmenoval STEVE BIKO. On kladl casovane bomby do obchodu, na postu, na nadrazi a pod koleje vlaku a pod vedeni vysokeho napeti.
  Po jeho zabiti prislo k protestum kolem celeho sveta..

  Po padu Apartheidu 1992 cernosi zabili 40 000 belochu, kteri byli tak hloupi, ze verili v mirove souziti, tak odlisnych kultur jako jste vy a jako jsou oni..
  K zadnym protestum vsak nikdy nikde neprislo.
  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A teď tu naši...
   Co to furt meleš za nesmysly ty h...e. Zamysli se, co asi tak chtěli běloši v Africe s podobnými cíli, jako v Amereice. Určitě tam nepřišli soužít...
   Nedivil bych se, kdyby z tebe vylezlo, že náckové k nám přišli soužít se slovany... Máš ty vůbec mozek?

   Vymazat
  2. 19;50
   On a mozek????
   To je stejně jako střízlivý Havel 😀😀😀😀

   Vymazat
  3. Co nadáváte sprostě za názor na diskuze vy demokrate 19.50??? Co si to dovolujete? Myslíte si, že když jste domorodec, máte nějaké zásadní právo slintat co vás napadne, a nikdo jiný nesmí nic napsat? Pan Honolulu nepíše "nesmysly" když popisuje skutečné události, co se ve světě staly - vy víte velký kulový! Co se nedočtete na novinkách, to pro vás neexistuje - že byste četl knihy? Ha ha ha ha! Vy inteligenční impotente. Běloši nepřišli do Afriky "sloužit" té černé primitivní havěti, ale postavili jim tam moderní domy, školy, ulice, silnice, dálnice, divadla, kina, farmy, hotely, dali těm černejm gorilám práci a možnost vzdělání! Černé gorily se měly se svými "kolonizátory" zatraceně dobře, ale zachtělo se jim mít všechno! Proto je začali zabíjet a jejich majetek si přivlastňovat. Jenže když vyžrali všechny sýpky, sežrali všechno, čučeli do prázdna - práce nikde, peníze nikde - a lovit myši k žrádlu už se jim nechtělo! Ano, oni strašně nenávidí bílé lidi, pro jejich vzdělanost a pracovitost, co černé gorily nikdy umět nebudou. Ty koukají jen kde je co sežrat - nic víc. Pak si lehnout pod strom, krkat a prdět - a večer tančit a skotačit. Jejich život. Bílé nenávidí -ale po milionech za nimi lezou - Do Anglie, do Německa, do Švédska, do Španělska, do Francie, do Itálie, do Řecka - zkrátka všude. Je snad nějaká země, kam by ta černá havěť nelezla? Proč nepodnikají v Africe? Proč neprovozují farmy, které bílým ukradli? Jenom se válí, šoustají, žerou a bojujou? A vy - máte mozek? Ne - a nenávistí ani nevidíte na cestu. Koho tak nenávidíte, že píšete takové nesmyslné magořiny? Vzteklé a sprosté? Vám někdo ubližuje? Tak si to tady nevybíjejte na diskuzích. Dík.

   Vymazat
  4. 15:50
   Vy se s Lulanem vemte za ruce a založte vlastní stát.... nejlíp v prostřed Bermudského trojúhelníku😀
   P. S.
   A Novinky o amiokupantech je běžně dostupný na ruských odkazech, NEmysliteli!

   Vymazat
  5. 15.50 naprostý souhlas.

   Vymazat
  6. 15:50 naprostý nesouhlas

   Vymazat
  7. 15:50
   kdyby jim dali radši pokoj, udělali by nejlépe.
   Jenže neeee, hamižnost při vykradání cizí půdy, surovin a majetku je silnější. A co víc, nadělat si z původního obyvatelstva sluhy a ty co se s tím nesmíří hned mrtvoly, to je vaše rétorika, dál už mozek nezabírá...

   Vymazat
 6. To je zrůdný západní kapitalizmus , který má na svědomí stamiliony mrtvých a vraždí i dnes v půlce světa

  OdpovědětVymazat
 7. Souhlasím s vámi, ale nevím si rady, jak zastavit násilí. Kdyby to byl jen lokální jev, tak by se to snad dalo ukočírovat. Dnešní svět je jak rozžhavený papiňák bez přetlakového ventilku. Vždyť se nemusíme zrovna milovat, ale nenávidět se taky zrovna nemusíme. Chuť se domluvit chybí, jak politikům, tak sousedům. Záminka se vždy najde i tam co důvod chybí. Kdyby tak šlo všechny štváče poslat do háje, nejen slovy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevíte si rady? Proti násilí se lze bránit pouze a jedině násilím. Tak to je v celé živočišné říši od samého jejího vzniku.
   Ono každého psa můžeš mlátit jen tolik, kolik si nechá líbit.
   Co z toho vyplývá?
   To je snad jasné, ne?
   Že to nedopadne dobře.

   Vymazat
 8. https://cz24.news/negro-proc-je-pravda-o-cernych-zakazana-pravda-neni-rasismus-jsou-to-fakta-bili-a-cerni-100-faktu-a-jedna-lez/?fbclid=IwAR1pwicPmyz2Nswp-t2leqMTECpjNEfr8FF7V7hJSmuYTigSz7izILUgGaU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvratky. Primitivní zvratky.
   No, a co tak udělat studii Slovanů a Germánů. To by se ti asi nelíbilo, co?

   Vymazat
  2. 19.57 A co vám brání "ji udělat"?

   Vymazat
  3. 11:35
   já bych to tak dokonale nesvedl.

   Vymazat
 9. 18:50 - DEKUJI PANE, za velmi hodnotny prispevek !
  Nikdy bych to nedokazal tak dobre vystihnout.
  (Znam Afriku od Kilimanjara, dolu po mys Agulhas a vim , ze je to realita.)
  h.

  h.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My děkujeme vám, h. 20.01 - že s námi diskutujete. V současné době jsou znalosti skutečností, které se děly a dějí ve světě, velmi cenné - a z našich zkorumpovaných medií čerpat nějaké skutečnosti, je pošetilé. Diskutujte s námi co nejvíc. Dík.

   Vymazat
  2. 15:54
   Noooo jistě, ty jeho genitální příspěvky jsou k nezaplacení!!!! 😀

   Vymazat
  3. sklizeň bělošských nenažranců:
   https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/siouxove-slavi-soud-naridil-zastavit-ropovod-u-standing-rock-40330055#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=umR08OQXD1Q-202007090633&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

   Vymazat
  4. 9;04
   Soudce rozhodl hlavou 👍👍👍

   Vymazat
 10. To co se děje v usa se dělo i u skopčáků teď bourají sochy pak budou bourat budovy poté spálí knihy a nakonec likvidovat lidi. A my se téhle šílenosti musíme ubránit.

  OdpovědětVymazat
 11. Čeho jsme si ve Stuttgartu nevšimli a co v dějepise určitě nebude

  http://svobodnenoviny.eu/ceho-jsme-si-ve-stuttgartu-nevsimli-a-co-v-dejepise-urcite-nebude/

  OdpovědětVymazat
 12. Konvička o prohlášení německého ministra zahraničí: Čím víc se na Čecha tlačí, tím ostřeji Čech nakonec švihne

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020070612183297-konvicka-o-prohlaseni-nemeckeho-ministra-zahranici-cim-vic-se-na-cecha-tlaci-tim-ostreji-cech/

  OdpovědětVymazat
 13. Varovani je fajn, ale uz to je prilis rozjete.
  Uzitecnejsi budou clanky na tema ‘jak prezit revoluci’.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.