Reklama

středa 29. července 2020

Biják: Na Havla 1 všichni povinně? Volba herců byla mistrovská. Do jednoho dílu se nevejde všechno. Co podstatného si tvůrci nechali na příště? Havel 2 a Havel 3 odhalí víc. Jednoznačně nejlepší scéna je...

Originální grafika ProtiProudu
Ladislav Větvička
29. 7. 2020   blog autora
Ladislav Větvička zašel do kina na nový opus o našem "svatém" prezidentovi, aby nás mohl seznámit s tím, kudy současná umělecká propaganda kráčí, a kde má rezervy.
Tuž sem zas po dluhe době zašel do kina. Je třeba vědět, na co budu naše děcka povinně posilat. Ale je třeba přiznat, že tvurci filmu odvedli slušnu robotu.
Film udajně znazorňuje obdobi roku 1968-89. Řikam udajně, bo to neni uplna pravda. Ale poďme se nejdřiv podivat na to,
co se povedlo.


V prve řadě vyběr hercu. U hystoryckeho snimku musite postavam věřit, že to su opravdu oni. Ještě nejsme tak daleko, aby Havla hral černoch, ale to za par desitek roku asi přijde. Tvurcum se povedlo vybrat špičkově představitele hlavnich roli. Jak Gajslerka v roli Olgy (ma super roli, bo enem furt leži a kuři), tak Viktor Dvořak v roli Vaška a předevšim Martin Hofmann v roli Lanďaka su vyborni. Skvěly vyběr hercu a uvěřitelne vykony vas dokažu vtahnut do přiběhu tak, že věřite, že to je pravda. Nejedna se ale o dokument, takže jemne posuny v čase a prostoru tu su, ale daju se odpustit, dramaturgicky je film zvladnuty vyborně. Tuž na to, že to byl deprem druhy celovečerni film Slavka Horaka, tak klobuk dule.

V druhe řadě je třeba zminit muziku. Skvěle vybrane dobove kusy perfektně dotvařaju chuť doby. Jako bych se vratil do sedumdesatek. Fakt dobra prace. Měl sem chuť zapit algenu zteplalu desitku v pajzlu a zakusnut k temu smaženku a husku ze suchym salamem na vesnickem nadru.

Tuž a za třeti - humor a skvěle vystihnuta atmosfera. Neni to komedyja, takže se nebudete řehtat jak urvani z řetaza, ale jemny, absurdni humor tu je. Špičkova je scena, kdy Vaškovi vypadne z ruky posledni tabletka fenmetrazinu a dřiv, než ju najde, mu ji zežere jezefčik Pavla Kohouta (kdo nečetl jeho dilo "Kde je zakopán pes", to ovšem stejně nepochopi, takže mate co dohaňat, znalci Havlovy ery). A od zakopaneho psa se dostavame k estebackemu teroru, kery je ve filmu skvěle ztvarněny. Jak ten psychicky, keremu podlehli mnozi, včetně Vaška, tak aji ten fyzicky, keremu nakonec podlehli ostatni, Lanďak s Třešňakem třeba a vystěhovali se pryč. Kdo estebacky teror te doby nezažil a nepodlehnul, neměl by dnes robit machra a ohrnovat frňak nad těma, keři podepsali. Ti, keři nepodlehli, si zažili svoje a nechali se zničit terorem v československych kriminalach, napadaju mě jmena Cibulka, Hučin nebo Jirous, ale to su zas jine přiběhy.

No a fčil k temu,

Co se nepovedlo

Sice je inzerovane, že se jedna o obdobi roku 1968-89, ale neni to pravda. Skvěle rozehrany přiběh konči v roce 1983, kdy se Vašek vraca z kriminala a řeši novy typ soužiti mezi jeho milenku Annu (což neodpovida, bo v te době už byl s Jitku), ženu Olgu a jejim milencem Janem. A po teto absurdni sceně se ostrym střihem dostavame do listopada 89, kdy přiběh po par sekvencach konči. Obdobi 1983-89 zmizelo.

A to je velika škoda. Čeho se tvurci bali?

Je možne, že už dochazal film, a tak to bylo třeba zkratit, diky čemuž se třeba natoči Havel II. Tuž temu bych rozuměl. To bysem chvalil.

Hodně nadhernych absurdnich scen tady totiž chybi. Jedna ze zavěrečnych scen, kdy Vašek sam v noci 17. listopadu odjižďa z Hradečku do Prahy, když předtim uspal přislušniky VB, je sice hezka, ale absolutně neodpovida realitě a uplně upozaďuje Jitku, kera byla jeho hlavni ženou v rokach 1983-89. Film Havel I znazornil, jak Vašek podvaďal Olgu s Aničku. Ale do filmu by rozhodně patřil aji přiběh, kdy Aničku a Olgu podvaďal s Jitku. Bylo by absurdni ve filmu Havel II znazornit, jak pak Olgu aji Jitku podvaďal s Dašou a Dašu pak podvaďal s Irenu, to už su ale zlate devadesatky a Irena by patřila až do filmu Havel III. Ale Gajslerka řikala, že Havel nebyl žaden zaletnik, že se enem choval svobodně, tuž temu rozumim.

Rozhodně ale ve filmu Havel I z osumdesatek chybi sceny, kdy Jitka vezme Vaška poprve v životě na vylet jinam než do Krkonoš a spolu jedu v pulce osumdesatek dva razy navštivit kamoše na Moravě a na Slovensku, kde předtim a pak zas až do převratu Vašek nikdy nebyl. Kdyby byl, mohl by vědět, jak lidi v socijalistycke republice žiju a nemusel by si znepřatelit Slovaky, když o Petržalce později už jako prezident prohlasil, že tam lidi žiju jak v kralikarnach. Kdyby mu Jitka stihla ukazat aji Slušovice, nemusel by po převratu blabolit cosik o temnych žilkach slušovickeho agrokombinatu, a nestal by se tak inycijatorem likvidace fungujiciho zemědělstvi.

A to neni všecko. Film mohl mět velke mezinarodni ambice. Nemuselo se zobrazovat všecko, ale třeba jeden z kremelskych zaběru gorbačovovych ruskych poradcu, keři se ptaju bolševickych Čechu Štěpana a Mohority v letě 1989, kdy už bude Havel konečně prezidentem, by neuškodil. Proslulosti v Ameryce by prospělo, kdyby se ukazaly zaběry s maďarskym Židem Šorošem, kery Vaška a dalši synky z Charty finančně podporoval, v Praze ho osobně navštěvoval a nasledně cenzuroval aji Vaškuv projev před ameryckym Senatem. Tež by bylo hezke nezapomenut na setkani ameryckeho prezidenta Nixona s Vaškem na pražske ambasadě USA v druhe pulce osumdesatek a hlavně Nixonovu jednovečerni nečekanu navštěvu Prahy v řijnu 1989. Copak si asi povidali?

Ale myslim si, že to všecko tvurci chystaju pro film Havel II. A pokud film Havel I označime slovem absurdni drama, mohl by se Havel II označit jako absurdni fraška. No a pokud by kdosik ještě natočil třeti pokračovani Havel III, kde by znazornil jeho roli v procesach devadesatych roku, šlo by asi o absurdni tragiku, kera by ale popřela všecko, co hlasal Vašek ve filmu Havel I.

Nevim, jestli to kdosik natoči, bo to nebude žadna sranda dat dokupy nedodržene sliby, podporu agresi v Jugošce, Iraku (když se někdy krátce po té Havlův celoživotní přítel francouzský politolog Jacques Rupnik zamýšlel nad tím, proč bývalí disidenti z východoevropských zemí přestali inspirovat, shrnul to lakonickou poznámkou: „Protože nahradili ideu života v pravdě podporou války ve lži.“) a Lybiji, nejasne restytuce popirajici jak zakony, tak Vaškova předsevzeti, podporu vystupeni z jedneho agresivniho paktu a vstup do druheho, podporu rozkradeni zlateho narodniho pokladu a dalši věci.

Jedine, co vim, je to, že Havel II ani Havel III, kaj by se objevily tyto skutečnosti, rozhodně nedostanu čtrnactimilionovu podporu z narodniho kinematografickeho fondu.

Třeba se pletu... ale na film si rozhodně zajděte. Scena, kdy Kohoutuv jezefčik žere Vaškovi jeho posledni fenmetrak, se stane legendarni.

43 komentářů :

 1. Milovníci sv. Havla ze Sametu jsou šťastní. Vecne záležitosti je nezajímají, trpí pocitem, že Vaska je dehonestovan, ale teď konečně někdo vyvěsil ikonu. Divili by se, jak by se na ně jejich svatý rozerval, kdyby mu naznačili, že hulí bombovsky přes míru.

  OdpovědětVymazat
 2. On geroj Vaska nebol enem flaska , ale aj smazka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky jsem to nevěděl, nicméně nechává mě to chladným

   Vymazat
 3. Je zajímavé, že na tom šmejdovi mi vadí ty samé věci které popisuje Větva: prolhanost, černobílé vidění, nedodržení slibů, podpora reakčních sil ve světě...atd.

  OdpovědětVymazat
 4. Ukázka pokusu zbožštění udavače a věčně ožralého vlastizrádce stačila.....platit NEtřeba!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. VH byl představitel moderního kapitalistického intelektuála. Byla to všechno jenom komedie, fraška to začíná být. Přečtěte si na Veterans Today v rubrice Vyšetřování článek Judeo-ruská mafie-Od gulagu po Broodvay. Kdo bude z toho nadšený: rusofobové nebo rusomilci. SNB.

  OdpovědětVymazat
 6. Dojemné jsou ty snahy vykreslit VH jako supersamce. Přitom existují náznaky, že byl spíš obojživelník.

  OdpovědětVymazat
 7. Havel IV. bude o tom, jak to bylo doopravdy.

  OdpovědětVymazat
 8. Já bych na to nešel i kdyby to promítali zadara. To si radši koupím flašku sám.

  OdpovědětVymazat
 9. To zlehčení záletníka na svobodného muže by šlo také použití výroku ze staršího českého historického filmu, kde záletník byl opraven na kurevníka. Nepotěšilo by vás pak hlášení Letiště kurevníka Václava Havla? Fero Fenič se už třese na pochvalu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slovo záletník má ovšem blíže k letectví...alespoň tak by měl Havel s letištěm něco společného. P.S.Každé letadlo po opravě musí vykonat tzv. zálet.

   Vymazat
 10. „Když jsou v sázce evropské hodnoty, tak jde legendární šetrnost stranou.“ Zahradníková setřela Kalouska za krásná slova

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020072912280757-kdyz-jsou-v-sazce-evropske-hodnoty-tak-jde-legendarni-setrnost-stranou-zahradnikova-setrela/

  OdpovědětVymazat
 11. V diskuzi o filmu Havel na Parlamentních listech někdo napsal vtip o konverzaci Hurvínka s tátou Spejblem o páření dvou psů. Hurvínek se ptá Spejbla na to, co ti dva psi dělají? Spejbl to zamluvil. Hurvínek se nenechal odbýt. Spejbl mu řekl, že ten pes vzadu tlačí toho psa vpředu na film Havel.

  Jestli ten film bude někde promítán zadarmo, půjdu se podívat, abych si měl z někoho možnost dělat srandu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková veledíla, která nechávají sály neplnými, bývají asi rok po premieře na Čt-1 v hlavním vysílacím čase, nebo pro snoby od 20.00 na "uměleckém artu", když skončí předchozí pořady pro malé děti. Tak ani nikam nebudete muset chodit. Na kabelovce je naštěstí i v takové dny široký výběr, takže většině ani v takovém případě nezkazí den... a kdyby to k tomu přesto směřovalo, v knihovně mám knih na hodně krásných večerů.

   Vymazat
 12. Na film se určitě nepůjdu podívat, nebudu si kazit své vědomosti o tom, kdo byl skutečně Havel. My a další generace určitě nebudou na něj pyšní, neboť to byla prodejná děvka, která nás prodala zločincům USA.

  OdpovědětVymazat
 13. Film jsem neviděla,ani nemám zájem jej vidět.Ale tato recenze je dobře napsaná,klobouk dolů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se také připojím k anonymní 11.51 - recenze na film je napsaná skvěle. Výstižně, přitom nezaujatě, což někdy recenze bývají. Film jsem neviděl a možná ho uvidím až bude uváděn v TV (jako film o Jirkovi Kajínkovi), ale tak dobrou recenzi jsem nečetl už dlouho.

   Vymazat
 14. O tom alkoholikovi by bylo výborné natočit film "ŽIVOT VASILA" ve stylu Monty Pythonovic Života Briana.

  Vasil, poctivě pracující muž věrný své ženě, otec několika manželských (po rodičích českých bílých) dětí řádně chodících do škol, je zaměňová díky malé postavě, ojetému Mercedesu z bazaru a věčné cigaretě, za V. Havla...

  Takže se na něho lepí v nejméně vhodných dobách různí opilci, štětky, namyšlení komedianti... špioni z různých ambasád, i StBáci... manželka ho fackuje za domnělé nevěry, VB mu pořád dává za volantem fouknout a nemůže pochopit že je střízlivý... Němci i Amíci (mohou je hrát černoši) se mu snaží cpát peníze a doručují mu pozvání na oficiální akce kde jsou přítomni i sovětští diplomaté...

  OdpovědětVymazat
 15. Film jsem viděl a mohu vřele doporučit. Ty slabosti člověka, které měl pan Havel, jsou v každém z nás, pokud někdo řekne, že ne, tak lže.!
  Jinak po roce 89, jedna z nejvýraznějších postav naší politiky od r18 a v tehdejší době i světové.Toho pána uznával celý svobodný svět. Mužete tady plivat, psát lež, kydat tuny špíny na pana Havla, ale nikdo z vás mu nesaháte ani po ty jeho krátké kalhoty!! Vždy budu vzpomínat s obdivem a láskou!
  Jen srovnejte s tím co tam je dnes, hnuj a proruský smrad!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec 17:47 se sice nepodepisuje, ale jeho "intelekt" se pozná hned. Jen tak dál, jen tak dál. Opět jsi pobavil. A za tu urážku prezidenta se ti dostane jistojistě odměny.

   Vymazat
  2. 17:47 Po majdanu 1989 za prezidenta zvolený STB udavač a alkoholik Havel hlídaný nevzdělaným levobočkem Svarceberkem nastala řízená devastace všeho. Vzpomeňte si na jeho krátké kalhoty.To byl signál světu, že křivě přísahal a na místo ČSSR bude sloužit světové TEMNOTĚ. Výsledky to potvrzují. Vše co se o Havloj píše jsou doložitelné pravdy. Celý život jenom škodil "obyčejným" lidem. PROBERTE SE !

   Vymazat
  3. 17:54
   Mám rád odměny.A co se týče urážek, ty na pana Havla vám nevadí co se tady vyskytují po tunách??, o těch se nezmiňujete.
   Co slušného napsat o tom gerontovi z hradu, soudem uznaný lhář, opilec, sledovač dětského porna, mstivý dědek a že je proruský, je fakt a ten hnuj na hradě v podobě Mynáře, Nejedlého, rozpočet 680 mil. také z vašich peněz, to vám nevadí??, tak jaké urážky.To Váš " intelekt" je velká sranda:

   Vymazat
  4. 19:16
   A co říct o dobytku, vlastizrádci, udavači a křídlovku, který podporoval vraždění i Jugoslávii a Iráku?!!!!! A za prolomení Benešových dekretů měl vlastizrádce VISET!!!!!!

   Vymazat
  5. Oprava:mělo tam být kriplovi,ale comp píše co chce....

   Vymazat
 16. Havel v přesmyčce laHev.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:22
   Joooo, přesmyčce dělat ll ten krizi čest, už v roce 1989 skocil v Německu ve špitálu s otravou alkoholem!!!! 🤮🤮🤮🤮

   Vymazat
 17. Pro 8:56 skutečnost jak to bylo bude utajována alespoň 50 let, i když my víme své. Že byl loutka v cizích službách víme, že svou činností poškodil zájmy národa, že neudělal skoro nic aby zabránil v rozdělení Československa (totiž udělal, utekl z pozice za účelem aby mohl být zvolen českým prezidentem). Chtěl jsem ho mít rád, a nebo ho alespoň tolerovat. Bohužel nemohu, byl zrádce a nemorální člověk. A ten film, ať si strčí za klobouk! U mně nemátakové šanci. Je to ubohá snaha zlidstit tuto kreaturu

  OdpovědětVymazat
 18. Souhlasím naprosto s předřadníkem, tím myslím pana 17:47. V Českém národě nikdo nikdy nebyl a není prorokem. Havla uznavali a uznávají politické veličiny po celém světě, jen u nás po něm plivou. Smutné. Koho byste si, vy kritici, tehdy představovali na postu prezidenta? A nezvonili ste i vy, pokud jste vůbec byli na světě, klíči na Václaváku a nekriceli Havel Havel?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kurburt hraje take hoboj??

   Vymazat
  2. 18:58
   Ani omylem nikdo, krom tý jeho bandy ožralů Havla za prezidenta NEchtěl, většina národa byla pro Dubčeka!!!!!

   Vymazat
 19. To su zas tady inteligenti sami, enem jed plujete. Co ste vy dokazali? Samy cyp.

  OdpovědětVymazat
 20. Neznám jen trochu objektivní film věnovaný životu nějakého potentáta. I filmy jdoucí do daleké historie, třeba o Husovi nebo Žižkovi trpí úlitbou požadavků doby a kdo ji vládne. Myslím, že na to napsal již trefné rýmy Havlíček v Křtu sv. Vladimíra. Jenže kdo to je Havlíček - dnes vlastně také trezorový autor a nanejvýš je připomenuto, že se za státní peníze rekreoval někde v Alpách.

  OdpovědětVymazat
 21. Ono to bude na díly? Tolik hnoje nikam nedáme. Lidský odpad netřeba zveřejňovat a lhat o něm. Koukám že na tyto odpady peníze jsou.

  OdpovědětVymazat
 22. Větvička, si fakt borec. Je to tak dobre napísané, že už na ten filma ani nemusím chodit. Díka.

  OdpovědětVymazat
 23. Havel vstupoval do věcí s dobrým úmyslem, leč brzy bylo průšvihem rozdělení ČSSR a tím zničení Masarykova projektu. Osobně činil občas netaktičnosti, elitářským výrokem "králíkárny" ztratil H. skoro celý slovenský národ i část Pražáků na Lhotce. Americké mrakodrapy jsou taky králíkárny. Jeho příchylnost k Německu byla nadměrná, zrovna tak k USA. Jistě mu muselo lahodit, že se kol něho točí pět presidentů USA (Reagan, prý ještě i Nixon, Bush senior, Clinton, Bush junior, okrajově ještě Obama.) Vedlo to k našemu národnímu a státnímu zmaru, ale tu trajektorii V. Havel ani nikdo jiný nemohl být schopen anticipovat. Např. zahraniční fyzické protesty proti akci Světového měnového fondu, zasedajícího v Praze, tedy akce antiglobalistů, nebyly tehdy našim politikům myslím srozumitelné. V. Havel v mých očích klesl hlavně setkáváním se Sorošem, o tom svém "blíženci" a žel asi i loutkovodiči jsem Havla nikdy neslyšel vůči veřejnosti mluvit až do jeho úmrtí. V. H. podivně přilnul k útočné Madle, podivně si za kamaráda vybral Bakalu. Z nějakých, pro Čechoslováky nedobrých důvodů si za pobočníka a "hradního pána" vybral Schwarzenberga, tj. od pohledu i od promluvy člověka zvláštního, což je laskavější adjektivum pro "divného". Před Sametem popularizaci skoro v ČSSR neznámého Havla úspěšně splnil P. Tigrid, možná důstojník CIA? Ve světe měl Tigrid tolik kontaktů, že i někteří disidenti se jej prý báli. Nesuďme V. Havla příliš přísně, neboť odhadnout dosah rozbíhajících se trendů bylo asi nad síly každého člověka. Avšak hlavní zklamání a ztrátu obdivu k Havlovi mi přinesl jeho trvale utajovaný komplot se Sorošem coby superglobalistou z cizí mocnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Keď po Veľkom Novembri´89 oblepili celú Bratislavu modrooké plagáty Hlavného Revolucionára, bola som veľmi zvedavá kto je to ten Velikán, ktorému sa neuveriteľne nežne (sametovo) podarilo obrátiť celú ČSR čelom vzad od Východu k Západu. Ja som o Ňom celkom nič nevedela! Tak som si rýchlo bežala kúpiť jeho knihu "Dálkový výslech" - a len čo som si v nej prečítala ako spolu s Dienstbierom and company spisovali Chartu 77´ bolo mi všetko jasné. Páni moji! Keby som ja namiesto zanieteného spisovania takého svetoborného dokumentu utiekla okamžite - cez záchodové okienko na vernisáž môjho priateľa "zašaškovať" si tam recitovaním nejakého slovenského klasika a potom sa rýchlo vrátila tou istou cestou - cez záchodové okienko späť do vily v ktorej bol spísaný ten dokument rýchle načarbať svoju verziu - v živote by som sa nikomu s takým Činom nepriznala! A tento Najväčší sa preliezaním cez záchodové okienko kvôli "šaškovaniu" lebo to preňho bolo dôležitejšie ako Charta pochválil celému svetu vo svojej knihe!

   Vymazat
  2. 6:59
   Neznal jsem ho, dokonce mě překvapili jeho návrhem na prezidenta, myslel jsem, že to bude Dubček. Jsem vůl, protože mě okouzlil krátkými kalhotami při prezidentské přehlídce. Jeho vavříny povadly postojem k Jugošce a od té doby, tak jak narůstal jeho věhlas i v cizině moje sympatie mizely. Dnes vidím, že jsem mu nekřivdil a na film o něm nepůjdu, leda že by propadnul až do veřejnoprávní, tak se podívám " jak ho máme vidět ".

   Vymazat
 24. Wachmaistr z Putimi měl svého "pepku vyskoč" Wachmaistři z EU a USA našeho "vašku vyskoč"

  OdpovědětVymazat
 25. Byl jsem jeho příznivec, o to víc bolí zklamání, které nám přivodil.........na film nepůjdu !

  OdpovědětVymazat
 26. Snad díky svému původu, otec zedník matka účetní, snad z nedostatku disidentů v našem okolí( každý buran kope uran) jsem se o V.Havlovi dozvěděl až z přílohy Práva tehdy ještě Rudého, Haló noviny v roce 1988. Ne že bych neposlouchal štvavé vysílače. Jejich existenci mi odhalil učitel Občanské nauky. Přes technické obtíže( Svobodná Evropa vysílala na UHF a k dostání byly přijímače VHF)jsem zdárně poslouchal Hlas Ameriky a Volá Londýn a porovnával s informacemi stanice Hvězda( dnes ČR 1). Když jsem se technicky dovzdělal, i Svobodnou Evropu jsem na vlně 25,2 MHz naladil. Jejich zprávy byli primitivně hysterické a nejlepší byly pořady jistého Kryla. Pamatuji si,že V.Havel byl v pořadu ČST presentován jako hlava disentu a jeho vůdce. Všude Havel okolo nic. 17.listopad jsem proseděl naštěstí v hospodě. Z autentického vyprávění účastníka demonstrací na Albertově vím, že motivací drtivé většiny studentů bylo prohlášení představitelů SSM:" Kdo nepude na demonstraci nedostane kolej!" Po zrobení presentačky se většina účastníků z demonstrace vytratila. Pamatuji si živě i výkřiky agitátorů " Havel na hrad" kde jeden prohlásil, že na podporu Havla se nechá ostříhat na havla. Na moje dotazy proč zrovna Havel, se mi dostalo odpovědi, že to přeci ví každý a kdo to neví je Temná síla. Následovala inflace divadelních her tohoto autora, které by divadla dnes z existenčních důvodů neuvedla a Abrhám z Landovským v televizi přikulovali. Omluvu Němcům za splnění jejich odvěkého snu: Ein Reich, Ein Folk, Ein Führer, kdy byli na náklady ČSR a Polska přesídlení do jejich Fatherland jsem nepochopil. Stejně tak zrušení zbrojního průmyslu v Dubnici nad Váhom. Tanky se prodávali dobře, buldozery nikdo nechtěl. Osobně se domnívám, že film Havel bude kopírovat divadelní hru a film Odcházení. V Praze vodili do divadla školní mládež, mimo Prahu film promítali ve školách. Zcela jistě se najde organizace, která bude v rámci šíření pravdy s tímto filmem objíždět školy a s komentářem je dítkám promítat. Jen mě mrzí, že už nejsou ty štvavé vysílače, podle kterých bych mohl tu jedinou pravdu porovnávat.

  OdpovědětVymazat
 27. Jo, V. Havel byl ikonou Hlasu Ameriky či Svodné Evropy a dalších štvavých vysílaček, které pomohli zblbnou tento národ tak, že šel za Havla demonstrovat a vymodlit si převrat, který se snad nezabydlí natrvalo v této naší krásné zemi a že dojde i na to, že "vláda se dostane lide do rukou tvých". Věřím, že nastanou i časy, kdy Rusko bude naším slovanským přítelem a Čína nebude nepřítelem, ale naším spojencem. Věřím, že nastane doba, kdy světová "Deklarace lidských práv" nejvyšší právní norma OSN vejde ve všeobecnou platnost a váleční štváči z USA, Anglie či Turecka budou odehnání od válů navždy. Věřím, že nastane doba mírové spolupráce všech národů světa ke prospěchu nás všech.

  OdpovědětVymazat
 28. Janusi, vtipný, zpříjemnilo mi to den, mám rád strohost faktů.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.