Reklama

pondělí 13. července 2020

Brusel zvýšil migrační výpalné Turecku o půl miliardy eur

Ivan David
13. 7. 2020
Evropská komise v pátek na návrh předsedkyně Ursuly von der Leyenové schválila zvýšení migračního výpalného, které EU každoročně platí Turecku, o dalších 485 milionů eur. Podle smlouvy z roku 2016 bylo letos již odesláno Turecku 6 miliardy eur. Původně měl roční objem peněz vyplácených Turecku za „neposílání migrantů“ dosáhnout 9 miliard eur. Nyní se podle rozhodnutí Komise ještě zvýší. A to přesto, že na jaře se turecké bezpečnostní složky spolu s armádou pokusily násilím protlačit přes Řecko do EU asi 150 tisíc migrantů, a že turecký ministr vnitra Süleyman Soylu avizuje, že po skončení epidemie koronaviru v Turecku bude na řecké ostrovy vysláno ještě více migrantů.
 
Turecko i za peníze z rozpočtu EU masivně nakupuje zbraně a financuje dobývání Libye. Za bruselské peníze turecká armáda koupila obrněné transportéry, které byly na jaře použity k prorážení řeckého pohraničního plotu, aby jím mohli do Řecka nelegálně vniknout migranti. Brusel touto cestou pomáhá financovat i palivo do tureckých vojenských letadel a lodí, které neustále narušují vzdušný prostor a pobřežní vody Řecka a Kypru – tedy členských států EU. Současně však zemí, jimž turecké vrtné lodi kradou ropu a plyn v podmořském šelfu.
 
Rozhodnutí Komise o zvýšení objemu peněz posílaných každoročně Turecku přišlo ve stejný den, kdy turecký prezident Erdogan vydal nařízení o přeměně chrámu Boží moudrosti na mešitu. Navíc se tak stalo den poté, kdy řecký ministr zahraničí Nikos Dendias v Radě ministrů předložil návrh na zavedení sankcí EU proti Turecku, jejichž cílem má být odrazení Turecka od napadání dvou členských států EU. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis postup Komise označil za výsměch a pohrdání nejvyšším orgánem EU – Radou ministrů. Současně oznámil, že pokud nedojde k dohodě v Radě ministrů o zavedení sankcí proti Turecku, bude Řecko nuceno přistoupit k jednostranné akci. Jako jednu z možností na tiskové konferenci uvedl zákaz tranzitu tureckých kamionů přes Řecko dále do EU.
 
Zákaz přejezdu tureckých kamionů přes Řecko by mohl začít platit symbolicky od 24. 7. 2020, kdy má být podle rozhodnutí tureckého prezidenta Recepa Erdogana chrám Hagia Sophia v Istanbulu přeměněn na mešitu. Podle Erdoganova nařízení mají být v chrámu, který byl vybudován v době Byzantské říše v letech 532–537 jako křesťanský, v době modliteb zakryty křesťanské ikony a veškeré symboly křesťanství. Proti opětovné přeměně chrámu Boží moudrosti z muzea na mešitu, jak tomu bylo v dobách Osmanské říše, protestovalo Řecko a ruská pravoslavná církev. Kulturní výbor Evropského parlamentu nad tímto islamizačním aktem „vyslovil politování“. Hagia Sophia je na seznamu světového dědictví UNESCO a Turecko na jeho opravu v minulosti dostalo příspěvek i z EU. 
 
Kromě řecké vlády proti přeměně chrámu Boží moudrosti na mešitu ze zemí EU protestovala pouze Francie. Své roztrpčení vyjádřil veřejně i papež František. Na závěr páteční mše sloužené na náměstí svatého Petra v Římě při modlitbě Anděl páně řekl „Moje myšlenky míří do Istanbulu. Myslím na chrám Boží Moudrosti a jsem velmi roztrpčen.".
Ostré prohlášení k přeměně Hagia Sophia na mešitu vydali i italští opoziční předáci Matteo Salvini a Giorgia Meloni. Předseda strany Lega a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini na Twitteru napsal: „Turecko, které by někteří chtěli zahrnout do Evropy, mění Hagia Sophia na mešitu. Je potvrzeno, že převaha islámu je neslučitelná s hodnotami demokracie, svobody a tolerance Západu." Europoslanci ze strany Lega zasedají spolu s europoslanci zvolenými v ČR za SPD ve frakci Identita a demokracie (ID)
 
Předsedkyně strany Bratři Itálie Giorgia Meloni zdůraznila prostřednictvím Facebooku: „Erdogan dokončuje proces přeměňování sekulárního Turecka na islámský sultanát opětovnou přeměnou Hagia Sophia v Konstantinopoli na mešitu.“

40 komentářů :

 1. Erdogán nás všechny stojí a ještě bude stát hodně peněz. Kdyby svou přítulnost k migrantům provedla Erika chytřeji nebylo by migrace a Turci by si mohli... Stačilo peníze místo do Ankary investovat přímo potřebným do Afriky a Asie a byl by klid.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řcko může udělat podobnou věc jako Turecko - otevřít hranice pro migranty a nechat je v táborech u bulharských hranic. A potom stejně jako Turecko požadovat peníze... Nedostane peníze, pár tisíc jich pustí k přechodu. Možná by mělo po problémech se zadlužením.

   Vymazat
  2. EU je tlupa ustrašených tvorů. Hodili Řecko přes palubu tak jako nás před Mnichovem. Dopadne to stejně. Místo toho aby jsme tam poslali na pomoc vojáky, radši děláme bubu na černochy v Mali.

   Vymazat
 2. Prohlaseni EU, ze nebude zadne uprchliky prijimat by tedy usetrilo EU 10 miliard €. Neco takoveho od tech kretenu u moci nemuzete ocekavat. Naopak, vyderace Turecko budou dal uplacet. Turek: Budeme dal posilat migranty na recke ostrovy. A Rekove musi stavet na mori hraze proti clunum paseraku s migranty. To je absurdistan EU!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. července 2020 13:50
   Řekl bych, že Turecko není žádný vyděrač, ale námezdní síla, placená plánovači kalergiho Evropy. EK je výkonný orgán těch plánovačů a na špinavou práci, která se nelíbí nám původním Evropanům, najímá Turky. Na ně také potom mediálně hodí všechna negativa kalergizace Evropy, která vesele pokračuje. P.K.

   Vymazat
  2. 14:21
   Přesně tak. To není migrační výpalné, ale TERORISTICKÁ DOTACE! Nebo VÁLEČNÝ VÝDAJ, pokud chcete. Protože Turek to využije na válku a bude dobývat suroviny.

   Všímejte si pozorně, že západ stále více využívá islamisty a teroristy k prosazování svých zájmů. Nebo k parazitování na druhých. Pokud se bojí nebo nechce tam posílat vlastní vojáky, protože by to doma neschválili. Toto zločinecké jednání se bohužel asi bude stupňovat. V budoucnu budou utvořeny teroristické skupiny z evropských migrantů a ti budou využiti třeba proti Rusku nebo někomu jinému.

   Kdyby se V4 trhla a zachránila část Evropy, tak pozor, aby tito teroristé nebyli nasazeni i PROTI NÁM v ČR! Sorošovci a další šmejdi jsou toho schopni, nedělejme si iluze.

   Vymazat
  3. V EK by byli idioti, pokud by neměli potuchy o pravém účelu využití svých peněz. Migranti jsou kulisami a Turecko je prodloužená ruka "kohosi" na prosazování vlivu na středním východě.
   Jistě, bylo by jednoduché mu místo peněz poslat rovnou výzbroj, ale to by skončila hra na "ušlechtilý" záměr a hodně lidí v různých zemích by se mohlo probudit. Hloupost Evropané zatím tolerují, však podobný model chování prováděl západ i před druhou světovou válkou, tenkrát se jednalo o jiný stát, ale záměr byl podobný, ne-li shodný.
   Bez dotací západu by Hitler sotva uspěl. Osobně pochybuji o naivitě tehdejších vyjednavačů. Cíle dosáhli, vyzbrojili Německo v Čechách, aby mohlo sfouknout militantní poláky a šup s ním na východ. Tehdy jim ale do plánu zapíchl vidle Stalin, kdo to bude nyní?
   Otázkou je, kdy poletí Erdogan přes palubu .... silné Turecko si moc lidí nepřeje.
   ABC

   Vymazat
 3. Podívejte se jak dopadají volební průzkumy. Všichni chtějí EU až na SPD a někdy KSČM, tak plaťte a plaťte a ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14;19
   Myslíte průzkum Kantar a CVVM, která je mimochodem hlásná trouba vlastizrádce Al-Hamajdy a ČSSD???

   Vymazat
 4. Proč Rusko ten muslimoODPAD nevymazal v době Velké války z mapy světa... nikdo slušný by nelitoval!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Je to beznádejné.A keď prejde ten fond obnovy 750 mld.€, z únie sa dostaneme, len keď sa rozpadne. Neviem, či sa Orbán odhodlá sám toto svinstvo vetovať, ale od Čechov a Slovákov podporu čakať nemôže. Lebo máme premiérov trkvasov a parlamenty plné tupých kreatúr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to trkvas, prosím popsat.

   Vymazat
  2. 17 31 to je asi prosim turecko- cesky trtkati Je to jak pro LGBTQ++++ tak pro nas normalni. Zdar a cest

   Vymazat
  3. Souhlas trtkat je to spravne slovo
   Povolny u zdi

   Vymazat
  4. 22:00- dejte si jméno jako já a nebudete u zdi.

   Vymazat
  5. Nekdy z toho zblbnu tak ze nadavam sam sobe a ztracim nit .Protoze jsem v penzi jiz znacnou dobu kazdy pochopi me obavy o zpravy a komentare mnou vytvorene
   Povolny vr

   Vymazat
 6. Článek je zavádějící, protože používá termín migranti místo uprchlíci. V Turecku je asi 3.5 miliónů uprchlíků ze Sýrie. To je jen část syrské populace, kterou vyhnala válka (podporovaná Západem s cílem zničit Asadův režim). Miliony uprchlíků jsou v Jordánsku i Libanonu, ale ti nám jsou ukradeni.

  Uprchlictví představuje jinou kategorii pohybu občanů ze státu do státu než migrace.

  Uprchlictví zahrnuje koncept "první svobodné země" a "cílové země". Pokud na ni uprchlík vstoupí, má nárok na přezkoumání své žádosti o poskytnutí ochrany. Rozhodnutí bylo v jurisdikci Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Pokud bylo rozhodnutí kladné, uprchlík dostal v oné svobodné zemi dočasnou podporu (ubytování a základní životní potřeby) a byl mu zprostředkován styk s některou s "cílových zemí", která posoudila, zda je přijetí uprchlíka v jejím zájmu.

  Tento systém se postupem času rozpadl. Z velké části kvůli geopolitickým zájmům USA a Západu, které ospravedlňují války i kvůli neschopnosti potlačit celosvětově náboženství jako nástroj k ovládání mas, který nemá nic společného s vírou.

  Z našeho slovníku vymizela slova válka, mír, lidství a člověk. Politici začali vynášet trumf "nebereme uprchlíky". Tak se stalo, že ubyly a možná přestaly existovat "cílové země".

  Maďarsko se oplotilo, protože bylo na některých trasách první svobodnou zemí a vědělo, že by si od nich uprchlíky nikdo nevzal.

  Zde se můžeme vrátit k Turecku. Z hlediska EU není svobodnou zemí, takže nemá povinnost uprchlíky "zpracovávát". V pozadí je nejen kurdský problém, do značné míry zvýrazněný válkou v Iráku, ale hlavně obava z připojení velké (turecké) ekonomiky k EU a bezvizového přístupu Turků do EU.

  Ministr Zaorálek před časem prohlásil, že obnova válkou poničené Sýrie může stát 100 miliard USD. To by se napřed musela ukončit válka.Jenže na ní se vydělává. Uprchlíci ze Sýrie se nemají kam vrátit, dokud k obnově nedojde.

  EU nesmí a nebo neumí mírové řešení podpořit a tak zvolilo cestu dohody s Tureckem o zastavení balkánské cesty. Několik miliard dolarů nebo eur ročně je pro EU dobrá cena. Jenže v pozadí jsou turecké zájmy ve Středomoří, zejména řecké ostrovy poblíž tureckých hranic a Libye. K tomu všemu je Turecko v NATO.

  Migranti jdou za životem, který se v jejich představě rýsuje lépe než ten, v něhož odcházejí. Česku jich momentálně je asi 500000, hlavně z Ukrajiny. Proklamace "žádné migranty nechceme" je tedy nesmyslná.

  Jiří Jírovec  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovče, uprchlíky by vetřelci byli v první bezpečné zemi... v Turecku.
   V každé další jsou VETŘELCI, nelegálními ekonomickými imigranty... kteří se musí postrkem pěšky a v dobytčácích vrátit do země původu, kde je většinou ohrožuje pouze poctivá práce a postih za předchozí kriminalitu.

   Ukrajinci, Rusové, atd. jsou lidmi evropské rasy bělocha tvořivého, kulturně kompatibilní jako přizpůsobiví Vietnamci... narozdíl od nositelů afrických genů, islámistů, kteří maioritně jenom parazitují a škodí.

   Vymazat
  2. Pane Jírovče, "z hlediska EU nebo členských států" se posuzují nejbližší svobodné země pro utečence z válečných konfliktů"? Totéž platí pro přijetí pod státní ochranu. Dostávají utečenci státní příslušnost a volný pohyb v EU nebo jen ochranu bez možnosti vycestovat ze země?
   Dotáhněte to do konce. Za sebe tvrdím ano, žádné ekonomické migranty z exotických zemí nechci a utečencům ať jsou dány podmínky k získání občanství a podmínky, kdy je bude možné vrátit domovské zemi(státu) i násilně.

   Vymazat
  3. Pane Jírovče.
   Já si myslím, že s lidmi, kteří utíkají aby si doopravdy zachránili život nemá nikdo problém. To je z velké části i u Ukrajinců, kteří se doma neuživí a pokud jsou rusky mluvící, tak patří k potlačovaným. Ať se to někomu líbí nebo ne. S Ukrajinci mám problém jen tehdy, pokud by podporoval "fašisty" na Ukrajině nebo byl členem ukrajinské mafie. Tihle, co znám, sem jdou pracovat. Nehájím je.
   Jenže. To co jde přes Turecko ze Sýrie - a nehádám se že tam mezi nimi mohou být skuteční uprchlíci - je něco jiného.
   Za prvé jsou to z drtivé části muslimové. Víte co znamená slovo káfir o němž je největší část tří svatých textových částí Islámu? Najděte si to. Už jsem tady o tom několikrát psal.
   Viz:https://www.cspii.org/cs/vzdelavani/clanky/kafir/
   Dnes přidám ještě význam slova DHIMMÍ z též stránky:

   Každý slyšel o dvou různých kategoriích – o muslimech a nemuslimech, neboli káfirech. Jen málokdo však slyšel o třetí sociální kategorii v islámu – dhimmí. Na územích, která se dostala pod nadvládu muslimů, mohli křesťané a židé konvertovat k islámu a stát se tak plnohodnotnými občany. Pokud se však rozhodli, že zůstanou křesťany nebo židy, museli platit zvláštní daň zvanou džizja a stát se polovičními otroky zvanými dhimmí. Dhimmí byli podřízeni muslimům a ti měli za úkol je ponižovat.

   Prvními dhimmí se stali židé z Chajbaru. Poté, co je Mohamed porazil v bitvě, přišli o svá území a majetek a museli začít žít podle práva šaría. Židé dále obdělávali půdu, ale museli Mohamedovi dávat polovinu svého výdělku – daň džizja.
   Byl to právě status dhimmí, který způsobil kolaps křesťanství na Blízkém východě a v Turecku.

   Takže pokud si dokreslíte k významu těchto slov ještě politický kontext, kdy se muslim řídí ne až tak "nevinným" Koránem, ale příkladem osobního života prvního a jediného pravého proroka Alláha - Muhammada. A to podle jeho pečlivě zapsaného životopisu. Nebudu se zde podrobně rozepisovat, můžete si vše zjistit na výše dané stránce. Takže si pak můžete jasně představit, že když nedávno odsouzený muslim odcházel od českého soudu odsouzen, proč křičel že tento soud NEUZNÁVÁ! A z hlediska svého náboženství měl pravdu!!
   Nebo jinak. Máme se dostat do situace, kterou jako první začali pociťovat Francouzi? "Vyloučená" území. A právě s muslimy.
   Máme se dostat do situace Německa, kde kancléřka, která nikdy v životě nepolíbila obyčejného "bílého" pracujícího Němce s takovou "vášní" jako "líbala" muslima? (Mimochodem - brrrr!)
   Nebo se máme dostat do situace, kdy jako Papež budeme líbat nohy všem možným, kromě křesťanům a poctivým lidem?
   Sám dobře určitě víte, že být uprchlíkem a "uprchlíkem" je veliký rozdíl. Navíc kdy probleskují informace, že ne zdaleka všichni jsou ze Sýrie. A to je ten rozdíl. Nebo mi budete říkat, že Sýrie měla tak odhadem před válkou třeba sto dvacet miliónů obyvatel?
   Je to smutné, ale je to hra kde se kříží mnoho zájmů. Nejjednodušší by bylo přestat válčit, ale jak říkáte, na tom se vydělává. V současné situaci je jasné jen jedno, že tento proud i "proud" využívá naplno jen jediný hráč a to Turecko. Pro své vlastní zájmy a cíle. A ty nemusí být vůbec "nevinné". S možnou "nehlasitou" podporou USA, které nemají zájem na jakékoliv silné Evropě.
   Nebo nedávné události ve Vídni byly jen náhodou?

   Rád si přečtu Vaše komentáře a tak vůbec, ale tentokrát s Vámi nemohu souhlasit.
   Bedřich

   Vymazat
 7. EK je banda hajzlů.
  Zná někdo výstižnější název ?

  OdpovědětVymazat
 8. Pedofily civilizovaný svět trestá ... a co muslimové, kteří souloží 8 leté dívky a mají s nimi děti. Přeje si někdo z Vás, aby za dvě desítky..!!!! let souložil nějaký muslimský stařec Vaše vnučky a pravnučky, aby je kamenovali, zabíjeli, polévali kyselinou, prováděli ženskou obřízku..?!!!! A konečně: každý, kdo pochybuje, že se jedná o závažnou záležitost.

  https://cz24.news/negro-proc-je-pravda-o-cernych-zakazana-pravda-neni-rasismus-jsou-to-fakta-bili-a-cerni-100-faktu-a-jedna-lez/?fbclid=IwAR1pwicPmyz2Nswp-t2leqMTECpjNEfr8FF7V7hJSmuYTigSz7izILUgGaU

  Východoevropané mají platit životní standard západoevropanů": https://www.youtube.com/watch?v=PTz2-sLmNTk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kecáš, v americe an velké brittanii je dost pedofilů aby vošukali všechny tvoje vnučky, jestli vůbec žádné máš.

   Vymazat
  2. 16:57
   Tedy vy máte problému, vy víte co bude za 20 let?
   Jinak proč dáváte odkaz na toho magora,květák 100, kuře 200, vepřové 300, hovězí 500 a dál jsem ten blábol vypnul. Květák dnes 25, vepřové okolo 100, kuře za 50, hovězí 140-220 ,
   Asi nějaký věštec,Já nevím co bude za hodinu. Běžte se projít, nebo na jedno,nebo vlítněte na starou, na tyhle hlouposti raději zapomeťe! A toho ráškujícího blba neposlouchejte!

   Vymazat
 9. Ursula je Erdoganova filcka.....slusneji uz to neumim...

  OdpovědětVymazat
 10. Evropa zkrátka zase platí Saracenům tribut. To jsme tedy vlezli do spolku! Fuj!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:14
   To máte jedno, z druhé strana bysme zase živili chudého Rusa!

   Vymazat
  2. 9,26
   Takhle posíláme výpalné fašoEU a amiokupantům v rámci NATO,jak inteligentní!!!

   Vymazat
  3. 23.13
   Pročež živíme bohatého Amíka plus bohatého Němce... Plus ty Saracény.
   Dóbro došli...

   Vymazat
  4. 9:26
   Nesmysl. Rus by živil nás, viz vývoz obilovin z Ruska. Ale hlavně by s náma normálně obchodoval a nepotřeboval by nás sedřít jako kolonii, ale jako odbytiště svých surovin a produktů. Nyní jsme otrocká kolonie určená k co nejlevnější práci a co největšímu vyždímání, aby měl plné břicho Němec, Amík, Turek, Holanďan, Francouz, EU parlament a ještě Bakaloboys. I kdybysme živili celé Rusko, tak by to bylo lepší.

   Vymazat
  5. 17:14
   "Rudý škorpione",Rus nás sedřel dokonale v jedné komoditě a to URANU, vybrakoval vše a nezaplatil ani korunu. To je neodiskutovatelný fakt! A kdo vás ždíme?? zatím my ždímeme EU, o v prum. 75 miliard kařdý rok!
   Ale napsat, že živíme 6 státu, tak nějak přeceňujete výkon našich dělníku a rolníku! rudý soudruhu!

   Vymazat
 11. Takže ne na stabilizaci EU ale na výpalné Turkům vybíráme peníze a halavně že to posranecká sněmovna podpořila.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 12. Hlavně v eu parlamentu vychvalují makrelu do nebes a nechtějí si s turkem poradit. Nebo je jejich spojenec v islamizaci Evropy.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejsem expert, ale podle charty OSN prý neexistuje "nelegální" emigrant, tak proč si hrajeme se slovíčky. Za slova se asi neschováme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slovo CHARTA znamená PAPÍR... a ten 1) snese kromě ohně skoro všechno, a 2) na něm napsané má váhu inkoustu. Chart a cháter bylo, je a bude... Sám jsem dnes několik chart z role použil (a spláchl).
   Co nám byla Charta OSN platná v 1968? K čemu je KUrdům? K čemu je napadaným USA, Izraelem, NATO... Asi jako ty moje, leda by šlo říci, že ty moje prokázaly někomu dobrou službu. MĚ!

   Vymazat
 14. Čímto, že se tady pomalu každý den strefujete do Turecka? Vysvětlení je asi takové, že Turek šlape Rusum v Sýrii a Libyi na paty, nenechá je uplatňovat jejich vliv v těchto státech, chápu, to se Rusku nelíbí, ale nic s tím neudělají, své zájmy mají i jiní, halt se s tím musí Rusko smířit!
  Mohou dále prodávat Turkum zbraně, tohle Putin nedomyslel!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,24
   A teď tu o Popelce a hordě zlata ve Fort Knoxu!.-D

   Vymazat
 15. Anonymní14. července 2020 9:24
  Působení Turecka na středním východě je jedna věc. Máte pravdu, že se týká i zájmů Ruska, dále Francie, Řecka, Libye, … Ale zde se probírá působení Turecka na evropské uspořádání a jeho vztah k EU. Takže to plivnutí na Rusko, si schovejte k jiné příležitosti, kde to bude mít alespoň trochu logiku. P.K.

  OdpovědětVymazat
 16. To se to pěkně muhamedí, když to hloupí Evropané platí a ještě k tomu mají v čele absolutní blbou, starou krávu, který sračkovatí mozek. Němci, Němci kam jste to zase dali hlavu, že tu čarodejnici necháte aby Vám vládla. To jste se z tragedií s Hitlerem vůbec nepoučili? Ve středověku by si s tou blbou čarodejnicí uměli rychle poradit a po zásluze by hořela na hranici. Ta neobolševická kráva ještě udělá neštěstí po celé Evropě. Ne že by byla jediná. Takový gerontofil Macaron to je také výlupek za všechny prachy nebo ten blázen s přehazovačkou v USA nebo další blb z Británie. Ona blbost v politice nějak poslední roky doslova graduje i u nás. Stačí vidět Kraďouse nebo Fialku či tu černovlasou pipku ze šťopky. O podivínech typu Bartoš, Hřib, Kolář, Novotný, miliónový nedouk raději ani nemluvě. Doslova výkvět "inteligence". Oni snad závodí kdo je větší hlupák a vymyslí největší hovadinu.

  OdpovědětVymazat
 17. Jestli si Německo myslí, že když bude hegemonem ztroskotané Evropy, že získá respekt, tak to je na velkém omylu. Evropa je dnes už jen pro smích ( i Turkům ).

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.