Reklama

sobota 11. července 2020

Česká neziskovka Člověk v tísni se snažila ovlivnit hlasování o změnách v Ústavě RF, uvedli ve Státní dumě

11. 7. 2020  Sputnik

Komise Státní dumy pro vyšetřování zahraničních zásahů do záležitostí Ruské federace odhalila skutečnosti nezákonného vlivu zahraničních nevládních organizací (NNO) na přípravu a provádění všeruského hlasování o změnách Ústavy Ruské federace. Oznámil to ve čtvrtek předseda komise Vasilij Piskarjov.

„Fakta o šíření destruktivních, nevěrohodných, provokativních a protichůdných informací ze strany zahraničních nevládních organizací financovaných vládami zahraničních států, jako jsou Velká Británie, Německo, Kanada, USA, Česká republika, Švédsko, a také Evropskou komisí, a rovněž ze strany v Rusku nežádoucích nevládních organizací, jako je Člověk v tísni (Česká republika) a Open Society Foundations (USA),“ řekl Piskarjov.

Poslanec navíc uvedl řadu médií, která podle údajů komise šířila falešné zprávy o hlasování. Deutsche Welle, Ruská služba BBC, Hlas Ameriky, Svobodná Evropa, její regionální zastoupení, například Krym.Realii, Sever.Realii, Sibir.Realii. V současné době - Meduza, Open Media, MBCH Media, upřesnil.

Podle jeho slov poslanci odhalili „četná fakta o porušení zásad činnosti zahraničních médií vykonávajících funkci zahraničního agenta“, pokud jde o šíření materiálů agitačního charakteru bez příslušného označení.

„Podle našeho názoru mají všechny tyto publikace za cíl ovlivnit svobodu projevu občanů,“ zdůraznil.

Komise rovněž zaznamenala zvýšení zahraničního financování ruských neziskových organizací o 20 %. 
„Existuje důvod se domnívat, že úkolem bylo projevit maximální aktivitu nacílenou na zmaření hlasování,“ předpokládá Piskarjov.


47 komentářů :

 1. O těchto mediích je jejich špinavá práce velice známá.Nevidím tam ale také další,aspon Svobodnou Evropu,Reuters a mnoho dalších.Rusko je k těmto lumpům velice benevolentní.Vždyt je to také terorismus ale v jiném kabátě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celá agentura "Člověk v duševní tísni" není od svého vzniku nic jiného než vlivovou agenturou CIA, což by mohl osobně potvrdit její "ředitel" Pánek - havloid, který zběhl ze studia ihned, když seznal, že lokajstvím k USA se dá živit velmi dobře a bez námahy !!

   Vymazat
  2. Moje sousedka je Ruska a pracuje ve Svobodné Evropě. Často o tom mluvíme, i když ví, že boj proti putinismu je velmi těžký, protože ovládají veškeré silové složky a jsou s oligarchy jedna ruka, nevzdává to, protože to považuje za službu vlasti. No a pochopitelně si i vydělá slušně peníze, o tom žádná. Rádio jí platí byt v pražské vile.

   Vymazat
  3. Ano, zrádcům anglosasové vždy udělovali výhody i slušný plat. Zrazovat Rusko, štvát proti Putinovi a dalším představitelům Ruské federace, to v emigraci vynáší. Kdo by nechtěl zdarma bydlet v pražské vile. Evropa od vedením demokratického Německa je opět nakloněna vlasovcům všeho druhu.

   Vymazat
  4. Bohužel je nutné dodat, že i těch vlasovců bylo vždycky víc než dost.

   Vymazat
  5. Jo takových keců jako u 8:12 jsem od Rusů a Ukrajinců slyšel víc než dost. Ne náhodou tady u nás hlasovali "Rusové" nedávno v drtivé většině proti změnám v ruské ústavě.

   Jako perličku přidám, jak mi jeden Ukrajinec s naprosto vážnou tváří tvrdil, že Vietnamce, co u nás pracují, u nich loví zvláštní jednotky, když nejdou dobrovolně, aby Vietnam měl devizy ... Že mu to řekl jeho soused Vietnamec, kterému věří každé slovo. Nevymyslel jsem si to, jen ten Ukrajinec se diví, že se s ním už vůbec nebavím.

   Co se týče počtu skutečných zrádců v každém státě, je třeba si uvědomit, co nám připadá někde jinde jako neuvěřitelný počet je v přepočtu na naši velikost přibližně stejné plus mínus.

   Vymazat
  6. Fištejn a Mitrofanov se maji za jidášsky groš taky slušné.

   Vymazat
  7. Ať tvá pořád ožralá ruská sousedka8:12 při vašem rozjímání a těžkém boji proti "putizmu" nad lahví vodky si hlavně dává pozor ať si nesplete stakan vodky s lahví novičoku nebo ricin. Mohla by tím způsobit velkej ČR-RF diplomatickej skandál:-)

   Vymazat
  8. 8:12-ta ruská vlastenka RFE je stejná svině, jako ta Jourová a Charanzová, co dělají pro cizáky. (Dcera Jourové je zaměstnaná právě v tomhle "Člověku v tísni") takže k čemu asi ji vychovala její mutra?!

   Vymazat
  9. Rusove v Praze hlasovali proti zmenam ustavy, protoze ta nova jim zabrani dostat se ke korytum v politice a statni sprave s dvojitym obcanstvim a kvuli pobytu v zahranici. 5. kolona to bude ted mit tezsi. Je videt, ze Rusove v USA kolonii Cesko take nasakli Antiputinem. Jo, to jsou patrioti podle gusta US zidu.

   Vymazat
  10. 13:54-přesně tak a takové změny ústavy bychom potřebovali i my, hlavně statut ČNB, zrušit Ústavní soud a implementovat zákon FARA a spoustu jiných, jinak tou kolonií budeme navždy..
   Ti, co na ty tu Putinovu akci nadávají buď ví o tom úúúplný hovno anebo jsou zrádci nejen národa a státu, ale hlavně sami sebe a nesvéprávní imbecilové, ubohá, notorická, geneticky postižená posluha komukoli.

   Vymazat
 2. Vzpomínám na ten povyk, kterého se nám dostalo s tím, jak Ruská federace zasáhla do prezidentských voleb v USA. Nebýt hlupáků, propaganda se nevyplatí.

  OdpovědětVymazat
 3. Rusové dobře rozhodli,když ty hajzle vyprovodili,já pokud bych měl možnost bych jim jako obživu dal nucené práce v kamenolomu.Ti hajzlové si nic jiného nezaslouží.

  OdpovědětVymazat
 4. Petříček, blbeček to rozvařili dokonale. Český špion v Roskosmose, český Člověk v tísni při hlasování o ústavě, prostě máme zde ricinového Petříčka, a jsem zvědav, kdy se z toho blbeček podělá. Aby nám nakonec katolíček neskočil z okénečka po vzoru masarička.

  OdpovědětVymazat
 5. A zavřou je nebo "aspoň" na ně vyhlásí podle svého zákona mezinárodní zatykač?
  Já se ptám proto,že by náš stát mohl výrazně ušetřit a změkčit problémy s obnovováním ekonomiky! Aby z nich byl nějaký užitek.

  Z Polska:
  Vždy se najde na Aljašce pár ochotných Indiánů, kteří budou učit Nigerijce, jak vydržet opravdu teplé počasí.

  Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.
  Bertrand Russell

  Na špatné lidi je možné se spolehnout. Přinejmenším se totiž nemění.
  William Faulkner

  OdpovědětVymazat
 6. Všechny politické neziskovky zrušit tito dělají i proti naši zemi jejich „pomoc" si většina nepřeje.

  OdpovědětVymazat
 7. Je tomu necelý rok, co neziskovka Člověk v tísni pořádala v Arménii seminář a za účast v něm byla vyplácena slušná finanční částka, vše tam bylo zdarma. Téma byly lidská práva, špinění Ruska a štvaní proti Rusku. A tohle si my platíme. Totéž se plánovalo v Moldávii, ale nevím zda to proběhlo. Přitom jsem někde četl, že tato neziskovka s nevinným názvem určeným k maskování skutečné podstaty byla v RF zakázána.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA a jejich vazalove prisli uz davno na to, ze diverze skrze koupene a indoktrinovane politiky a uredniky, demonstranty a vselike zkorumpovane uzitecne idioty je mnohem ucinnejsi a lacinejsi jak sankce, agrese a valky. Z toho duvodu je treba byt dvakrat opatrny, nez
   - necemu uverite
   - zucastnite se demonstraci
   - uverite, ze je to ve vas prospech, ci vasi zeme
   Prijmete-li penize, ci delate neco za penize, jste normalni prodejna luza, ktere jde jenom o osobni vyhodu.

   Vymazat
 8. Demokracie je jistě nejlepší systém vlády. Trochu mne mate, že nabízené vzory v ní nevynikají příklady, jen silou moci armády a tajných služeb, M.P.

  OdpovědětVymazat
 9. Liberální úchylové ze západu na plný výkon:

  Pánská móda 2020

  https://navratdoreality.cz/panska-moda-2020-11331.html

  OdpovědětVymazat
 10. Rusko je opravdu k smíchu. Zloděj křičí chyťe zloděje.
  Je totální nesmysl aby někdo z venku ruskou blamáž dokázal změnit.Rusko si tuhle více než volební frašku stejně upraví jak chce, k obrazu svému. Nikdo jim nemusí pomáhat ve smyslu plus mínus.
  A to jak jim více jak 20 !!! státu a ruzných organizací ubližuje, Ruský uplakánek trochu víc přepísk!Tolik srandy a nářku v jednom článku se hned tak nevidí!
  Co před několika lety, kdy se snažilo Rusko o převrat v Černé Hoře, na to jste zapoměli??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty tomu dáváš na frak, anonymní trole: „ruský uplakánek“, „ruský převrat v Černé Hoře“, „Rusko je k smíchu“ - tebe oslíku krmí propagandistickým senem a ty jim to žereš. Samá dojmologie, fakta nikde, jen předsudečná nenávist.

   Vymazat
  2. 11:13
   No, jsem moc rád, že nemám vymytou palici Ruskejma žvástama jako ty. A že nic nevyvrátíš, kde máš své argumenty??
   Není těch co "ubližují" Rusku nějak moc?? Není to třeba tím, že se poslední roky Rusko chová ke světu mocensky, že podporuje proti Západu kde co,rozklad EU, NATO,zabíjí odpurce Ruského režimu v Evropě, že strká svuj rypák bez duvodu třeba k nám, ?? že Rusko dnes nemá ve světě stát se kterým by opravdu byli přátelé, tohle není " dejmologie ", ale fakt milovníku Ruské špíny!!

   Vymazat
  3. Ad 11:13 - vám není pomoci. Prostoduchost tluče dveřmi. Já chtěl fakta po tobě, fakta k tvým nesmyslným tvrzením. A ty místo toho opět jen dojmologii a předsudečnou nenávist. Opakuješ jen ty nejhloupější cancy propagandy zločineckéh NATO a supervelmoci SS, která chce vládnout celou planetou. Na tobě je doložit ty tvoje hlouposti a propagandy. Fakta, chybí ti fakta! A že jsi agresivní a urážíš - to jen dokresluje tvoji duševní nedostatečnost a absenci argumentů.

   Vymazat
  4. Clovece, k tomu co jste napsal nemam slov. Mate IQ odrostleho Foxteriera.

   Vymazat
  5. Mládenci, vy milovníci USA, musím vám sdělit smutnou novinu: Právě teď totálně zdegenerované a hnusem promořené chcípají zevnitř ty vaše SS, neb se otrávily vlastní žlučí nenávisti, chamtivosti, agrese a bohorovnosti, kterými sužovaly doposud celý svět a tu žluč v jejich útrobách vygenerovali sionisti, vaši to oblíbenci, kterých je i mezi vámi spousta, ale lidi si je už pohlídají...
   USA se hroutí, jakožto panák uplácaný z hlíny zvaný golem a vytvořený rábim ke špinavé práci je čím dál méně upotřebitelný a svět se z toho upřímně raduje, neb je to předzvěstí nových, lepších časů, končí "Americké století" sotva co začalo a je to tak lepší...
   Samými starostmi o sama sebe dají konečně USA zbytku světa trochu pokoje...
   Vám z toho sice praskají koule, ale změna je život a tak si na ten odchod USA doprdelním směrem skvěle užijte...
   Bylo už na čase a jsem rád, že jsem to zažil, za to co SS napáchaly za poslední století světu a lidstvu, by si zasloužily ony i jejich milci daleko dramatičtější odchod ze scény, než jaký jim Tramp zatím dopřává...

   Vymazat
  6. 14:53
   Přej a bude ti přáno. Dej si pozor, aby jsi ten odcho neabsolvoval daleko dříve něž nějaký Amík, ty jseš ukázka dokonalého zamindrákovaného chudáka.

   Vymazat
  7. 10;41
   Genitální komentář, celej udavač Havel👍

   Vymazat
  8. 10:10
   Zloděj křičí, chyťte zloděje - konečně něco upřímného, co sedí na vás. No a západ, ten to má jako svou mantru už dlouho.

   Vymazat
 11. Nezlobte se cítím se svobodným občanem, nejsem zavázán Kremlu ani Washingtonu, navíc jsem pragmatik. Myslím si, že chovat se slušně a s respektem, neznamená chovat se jako slouha. Uvedu příklad, jak se zbytečně exiboval jeden pán z Řeporyjí v Ruské TV a výsledek jeho manifestace určitě nepřinesl žádné zlepšeními lidských práv, ba naopak zbytečné zhoršení našich mezinárodních vztahů. Možná, když dnes řešíme úložiště vyhořelého jaderného odpadu z JE, jsme se mohli pokusit jej uložit do ruských úložišť. Pro ně je to jen zlomek k jejich množství a navíc, nemýlím-li se obě jaderné elektrárny byly budovány s jejich spoluprací. Blbostmi si nejen kazíme dobré jméno a navíc si sami ničíme výhodnou spolupráci. Neznám historii zahraničního působení Člověka v nouzi, proto je těžké soudit. Jen mne zaráží, že jeho působení v tuzemsku nevidím a netvrďte mi, že u nás nejsou lidé v nouzi. Nemusíte moc hledat, stačí jít v zimě na procházku do Krčáku a uvidíte naše mrznoucí bezdomovce. Jestli si Člověk v nouzi myslí, že je exportní organizace, tak by mu ten omyl měl někdo vysvětlit.Jedná-li se o skrytou politiku pod rouškou humanity, pak je to hřích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť jsme viděli, jak zaexceloval agent Pánek za koronaviru s tím svým abteilungem, když na výzvu k přiložení ruky k dílu odpověděl, že "Člověk v tísni je určen k jiným účelům než k pomoci zvládat tu epidémii... a že potřebuje navýšit rozpočet, aby vůbec mohl dělat svojí práci..." pro CIA, dodávám já..., tak jacípak bezdomovci??!! A ten šmejd Babiš mu na to dává z našeho a nejen jemu!!!

   Vymazat
  2. 10:15
   Pan Novotný v Ruské TV neexiboval, jen řekl těm uřvaným Ruským reportérum pravdu, které se oni tak moc bojí.Proto ten křik. Rusko za posledních 100 let toho nemá moc, čím se před světem pochlubit, jen ten konec války stále dokola v ruzných upravách omílaný, jak se v dané chvili hodí, předhazují světu. A s tím spojeno spousty lží a překroucených faktu od začátku do konce války!
   Vy budete ten co si nechá na hlavu kálet, jiní takoví nejsou, víme.
   Jinak si zjistěte co dělá ČLOVĚK V TÍSNI, na netu je toho spousta!

   Vymazat
  3. Člověk v tísni je zjevně vlivová a špionážní agentura, z toho se nevylžeš. Agentura, která nemá ve své náplni práce humanitární pomoc, což se ukázalo nejen na Kosovu, ale i při dalších kampaních, naposledy při epidemii coronaviru. Humanitární pomoc a kecy kolem, propagační filmy, vystupování v médiích atd. atd. jim slouží jen jako pláštík pro jejich nekalou činnost. Ukázalo se to na Donbasu i v Rusku, do Číny nad ani nepáchli, aby jim Číňané neufikli pytlík.

   Vymazat
  4. Ja tu nafetovanou tlamu z Reporyji v RT videl. Stydim se, ze takovy dobytek vubec bere RT vazne. Jeho jmenovec to uvedl na spravnou miru. Byvaly policejni prezident, protoze prekazel mafianum.

   Vymazat
  5. 12:29
   Tak to jste teda viděl něco jiného než já, já viděl jak si z něho dělají nejen užitečného blba, ale doslova srandu.
   O té organizaci raději mlčte. Aspoň tady. Nebo budete pokládán za ještě většího z.rda, než oni.

   Vymazat
  6. 12:29-No, tak nám pověz, čím ty jsi za posledních sto let prospěl lidstvu, ty jeden dovedo a taky nám poreferuj něco o té Pánkově filiálce CIA, třeba to, jak dělali kurýra za Čečenské války muslimským teroristům, vozili jim proviant, pašovali prachy a vojenský materiál a dělali voj.špionáž pro Ičkérii s tím psychopatickým muslimo-fašistou Štětinou a štětkou Procházkovou a taky to, jako makali pro zásobování sýrských kozomrdů v Idlíbu. To v tom svým internetovým auslágu nemají, už jsem se tam díval.

   Vymazat
  7. 12:29 Kámo, sorry prohráls 1:5 .

   Vymazat
  8. 21:36
   To mě je celkem jedno, od vymytých mozečku ruskou propagandou . Jsou jen pro velkou prdel, psát něco, že spolupracují s CIA, větší hloupost a lež se snad nedá napsat, ještě těm se kterýma jsem " prohrál " tam chybí, VOLSTRÝT, MOSAD, NKVD, BIS, A DALŠÍ BEZ TĚCH OSTATNÍCH TO JE JEN SLABEJ ČAJÍČEK!
   15:08 Ukázka totálního idiota, gratuluji!!

   Vymazat
  9. 10;37
   Genitální komentář, celej udavač Havel 👍

   Vymazat
  10. 18:15
   Ani nevíš F-333 jaká je to pro mne pocta!

   Vymazat
 12. To jste vůbec nepochopil podstatu takových organizací. Za "krásnými slovy a užitečnou fasádou" slouží jen svému chlebodárci. A to není ani náš stát a ani my sami.
  Jim nejde o skutečné lidi v nouzi, ale o lidi, kteří jim "splní" nějaký cíl, převážně přímo politický. Pokud jste nepochopil podstatu hlavního směřování neziskových organizací, pak vám připomenu, že je to proti takovým zemím jako je Rusko, Čína a to za každou cenu, doslova. Tam jsou takovéto organizace stavěny mimo zákon, či označovány (a právem) za zahraniční agenty (vlivu).
  Nemůžete změnit chování někoho, kdo je placen za to, že dělá všechno to, co dělá a jak to právě dělá. A natož mu to vysvětlit, on sám to velice dobře ví!! S naprostým klidem půjdou za peníze i proti vlastnímu státu, což se velmi často děje (i u nás přece, z čeho je placen Milion chvilek?). Česky by se dal popsat jejich styl chování i na slově "sorasčata" (odvozeně podle "hlavního" sponzora), když si malinko pohrajete s jazykem zjistíte pravý směr jejich činnosti ve vztahu k normálně myslícím lidem.
  Váš přístup je přístupem většiny lidí, kteří nechtějí rozbroje a ani žádné potíže ve svém "okolí", ale zapomínají (neprávem) na to, že ta "druhá" strana se před ničím nezastaví, že tam kvůli svému cíli nemůže nastat morální dilema. To řeší přece peníze! U mnoha národů ve světě je takový přístup, jako ten váš, považován za projev velké slabosti. A často to nekompromisně využijí. Zločinec vám také s klidem ukradne peněženku a nezajímá ho, že do výplaty už nemáte vůbec nic ... nebo jste někdy potkal takového Robina Hooda? Nemohl jste ho potkat, protože zloděj bude litovat maximálně toho, že ho chytli a posadili do vězení. A zlobit se bude na vás, že jste zločin oznámili a trvali na potrestání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle patří k Anonymní 12. července 2020 10:15. Prostě jsem psal do jiné "kolonky.

   Vymazat
  2. Nevím, jak kdo z vás diskutujících zde, bere všechny hrozby doslova. Jsem starší generace, kterou se snažili vychovat ve strachu z atomové války a s představou, že za západní hranicí stojí americké tanky hotové nás kdykoliv napadnout. Osud tomu chtěl, tanky nás skutečně napadli, ale z druhé strany. Tak jsem otrlý a chci vás uklidnit, že průšvihy přichází z nečekané strany, jen si všimněte pandemie, jak ta umí zatočit s kontinenty i různými politickými systémy. Kdo z nás by to na začátku roku čekal ?

   Vymazat
 13. Všem zdejším kolegům, těm kteří fandí Rusku i těm kteří fandí USA bych doporučoval podívat se na krátký ruský seriál "Spjaščije" (U nás přeloženo jako Spící agenti). Možná po shlédnutí někomu docvakne to, co mu zatím nedocházelo. Hodnocení na CSFD velmi vysoké. Je neděle, tak pokud nemáte nic v plánu na večer...
  https://www.csfd.cz/film/578045-spjascije/prehled/

  Seriál s titulky najdete na YT tady:https://www.youtube.com/watch?v=GUXRdof5Uoo

  OdpovědětVymazat
 14. No Plísňáci jsou na stejné úrovni jako Čučkaři. A jdou si na ruku. Běda státu, kde takové zrůdné organizace působí.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 15. 17:18
  I když jsi ze starší generace, nic ti nedošlo. Nebýt Ruských tanků v roce 68, tak tady máme stovky mešit, a sta tisíce muslimů. Rozklad společnosti, jak je tomu ve Francii, Německu, nebo VB. Toto bys chtěl?
  Děkuji Rusům, že tenkrát zasáhli a já mohl prožít půlku života v klidu, štěstí a radosti. Za chvíli budeme muset běžet za východní hranice, abychom si mohli zazpívat písničku o lásce mezi bílým mužem a ženou. Jak tomu bylo v pohádce "Pyšná princezna". Není daleko doba, kdy nám současná demojratůra zakáže i toto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:18
   Kdo ví, co by kdyby. Moji levičáci od Seiny, mají naopak teorij, že Brežněv tím brutálním zásahem odradil levici na západě. Francouzi a Italové fandili Českému jaru 68 a invaze pokus o třetí cestu zmařila. Dnes se už se nedovíme, zda socialismus si lidskou tváří byl možnÿ, nebo ne. Poslení hřebík do rakve si Brežněv zatloukl imperialistickým vÿletem do Afganistánu. Pak uź byla otázka rozpadu jeho impéria, jen otázkou času. Nic se nedá dlouhodobě udržet násilím. Teď jsem zvědav, jak si poradí Trump.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.