Reklama

čtvrtek 23. července 2020

Co můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských Němcích“?

Ogňan Tuleškov
23. 7. 2020  ČNL

Velmi málo. Letitá zaběhnutá praxe nám o dění v „Sudetoněmeckém landsmanšaftu“, (SL), o projevech a jednáních jeho jednotlivých představitelů toho propouští velmi málo. Z důležitých informací z prostředí SL a s ním spřízněných německých politiků, např. Horsta Seehofera, dřívějšího bavorského premiéra a patrona „sudeťáků“, dnes spolkového ministra vnitra, se k nám dostanou pouze zlomky toho, co bychom měli vědět. Naše média, a dokonce i některá vlastenecky orientovaná, tuto tématiku systematicky přehlíží, a jen občas se dovídáme sem tam nějaký štěk, někdy však vyšperkovaný nepřesnostmi a hrubými politickými chybami.

Když někteří čeští autoři, aktivisté vyvěšují na sociálních sítích nejen články o aktivitách landsmanů, ale dokonce i značné části projevů, které odezněly na jednotlivých sjezdech SL nebo při jiných významných příležitostech, naše sdělovací prostředky je převážně plně ignorují a informace tolik potřebné pro naši veřejnost, více méně zapadají, v lepším případě o nich dozví jen zlomek čtenářů, kteří sledují česká alternativní média. Mezi ně bezpochyby patří i www,ceskenarodnilisty.cz. Na tomto webu se můžete např. přečíst výňatky z projevů, které byly prosloveny na sjezdech SL od r.1995, a krácené překlady vybraných článků z tzv. sudetoněmeckého tisku. Návštěvnost ČNL na sociálních sítí, v porovnáním z dobou před 2 či 3 roky, je podstatně nižší.

Vzhledem k tomu, že výše uvedená praxe funguje celá desetiletí, domníváme se, že nejde o náhodu. Neporušují ji zásadně dokonce ani investigativní novináři. Takže k českému čtenáři se dostávají jen zlomky informací, o kterých by měl vědět. Když k tomu všemu přičteme ještě výuku historie od 20. století na našich školách, která zcela nedostatečně připravuje mladé lidi do společenského života, dostaneme člověka, který i v základních otázkách česko – německých vztahů se dovede jen velmi těžko orientovat, zpravidla v nich zabloudí jako cestovatel dějinami v informační džungli. Takoví lidé dohromady nic neví ani o tzv. sudetských Němcích, o jejich činnosti jako páté kolony v republice, neví snad nic o jejich působení za války, ani o přesídlení německého obyvatelstva z Československa. O Postupimské konferenci, o Pařížské reparační dohodě jsou informace běžných našich lidí ještě menší než zlomkovité. Můžeme se pak divit, že Posselt se svou suitou je vítaný v řadě českých měst místními komunálními politiky? Nadto je třeba si uvědomit, že SL má vypracovány určité postupy, které vedou postupně ke splnění jejich požadavků. Nechtějí hned všechno najednou. Než přijede B. Posselt na návštěvu nějakého českého města, zpravidla jej předchází návštěva, jedna nebo více, některého z jeho emisarů, kteří trpělivě a v předstihu projednávají „věci společného zájmu“. SL dělá jen postupné, někdy jen zcela malé kroky. Ty časem přerůstají, i za pomoci některých sudetofilních českých komunálních politiků, do výhodné pro SL“ startovací pozice.

Někteří naši ústavní činitelé mají znalosti o našich dějinách předmětné doby jen o málo větší. Když čteme články od nich, na první pohled vidíme, že se neorientují v terminologii a celkem snadno některé pojmy přejímají od landsmanů. Neví, co si počít s termínem „Sudety“. „sudetští Němci“, vyhnání, etnické čistky, právo na vlast tak prosazované SL. Mluví běžně o „Benešových dekretech“, což je sudeťácký termín, ten český zní „dekrety prezidenta republiky“. Nejde jen o slova, ale především o obsah těchto termínů.A tak můžeme číst znovu o Sudetech, o Sudetských Němcích atd., a to bez uvozovek i bez zkratky tzv.

Celkově běžné znalosti o česko – německých vztazích se u nás postupem času neustále ztenčují a směřujeme k tomu, aby obyčejný Čech se v těchto vztazích nedokázal orientovat. K tomu přispívají svojí letitou nebezpečnou činností i určití čeští germanofilové a sudetomilové. Je velkým problémem i nestatečnost některých našich ústavních činitelů. Těžko dovedou čelit i otevřeným protičeským útokům SL a některých německých politiků. Tito nás již delší dobu obviňují z válečných zločinů, např. pan B. Posselt, ze zločinů proti lidskosti, pan H. Seehofer, a dokonce i z genocidy, jíž jsme se měli dopustit při „vyhánění“ německého obyvatelstva z jejich domovů v letech 1945 a 1946. Slovo genocida bylo dokonce i obsaženo v mottu jednoho sjezdu SL.

Pro některé německé politiky je příznačné to, že se již léta nepřípustně vměšují do našich vnitřních záležitostí. Tím porušují jeden z významných principů mezinárodního práva. Odezva z české strany? Zpravidla žádná, ústavní orgány ČR to vše přecházejí. Sem tam nějaký kritický článek na sociálních sítí je reakcí nedostačující.

V Německu, zvláště v tzv. sudetoněmeckém tisku, můžete informace o činnosti SL získat běžně. Vedoucí činitelé SL musí ukázat svým ovečkám, jak jsou stateční a jak bojují za práva sudeťáků. Ale tyto informace nejsou určeny českým uším. Když však alternativní média na sociálních sítích o nich informují, alespoň zčásti a občas, dostávají se do nemilosti. Jsou zpravidla omezovány, když ne přímo dlouhodobě blokovány nebo smeteny beze stopy ze sociálních sítí. Nás takovéto katastrofální zemětřesení postihlo na FB již dvakrát.

Zdá se vám to nefer? Ano, i my to tak cítíme. Půjde-li vše beze změny dále, kde můžeme skončit? Český národ i jeho státnost jsou v ohrožení. Určité zahraniční síly, zejména v Německu, mají s ČR své plány. SL mluví o návratu do své původní vlasti, tedy do naší republiky, abychom jejich požadavku dobře rozuměli. Známe i určité představy SL o tom, jak by si asi představoval svůj návrat. I v poslední době Posselt prohlašuje, že „sudetští Němci“ jsou jedním z národů českých zemích. Mluví dokonce též o širších státních proměnách, které by se týkaly i ČR.

Aby k uvedenému nedošlo, je nutná spolupráce všech vlasteneckých sil od levice až po pravici. Jen tak můžeme ve volbách porazit germanofily a sudetomily a zajistit další existenci českého národa a republiky, zajistit reálnost Listina základních práv a svobod, bez níž demokracie bude hynout, bez níž česká většina se neprosadí v konkurenci s proněmeckou hrstkou českých politiků a občanů. V současnosti nám hrozí další velká nebezpečenství. Vyrovnat se s nimi můžeme jen jako sjednocený národ. 


Dr. O. Tuleškov

33 komentářů :

 1. Sudetoněmecký landsmanšaft by měl být prvořadým cílem českých tajných služeb. A oni místo toho fízlují české vlastence. Kabaret!

  OdpovědětSmazat
 2. W. Churchill k možné bezprostředně poválečné situaci řekl: „…Hned po válce poteče mnoho krve. U vás i jinde bude mnoho Němců vybito - to jinak nejde a já s tím souhlasím. Po pár měsících my prohlásíme „teď dost“ a pak začneme mírovou práci." A dodal: "Transfer bude nutný!...Dá se jim krátká lhůta, ať si vezmou to nejnutnější a jdou." ( Z rozhovoru Winstona Churchilla s prezidentem Edvardem Benešem ze 3.4.1943, který zaznamenal Jan Masaryk, in Dalibor Plichta, Nesmířenost a nesmiřitelnost německé politiky, Praha, Fenix, 1996, str. 20).

  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/oprob.htm

  OdpovědětSmazat
 3. http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/rev.htm

  Je třeba být v obraze! Otevření kolaboranti Herman, Šinágl, Čižinský, Fiala(ODS), Rouček, Halík atd..

  Konrad Henlein 1941: „Právě zde, v dunajské kotlině a Sudetech povstali první hlasatelé Velkého Německa, právě zde zapustila kořeny idea pangermanismu… Abychom se zpočátku vyhnuli zásahům českých úřadů a rozpuštění, museli jsme zpočátku skrývat naši příslušnost k nacionálnímu socialismu. … Během několika let se sudetským Němcům podařilo ohrozit vnitřní stabilitu Československa tak zásadně, že bylo zralé na likvidaci…“

  OdpovědětSmazat
 4. Ne, skutečně nemám nejmenší zájem sjednocovat se s "vlastenci", kteří oslavují Jakeše, Stalina a podobné, a předlistopadovou totalitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a já zase kašlu na vás, germanofile.

   Smazat
  2. 15:31
   Za to oslavovat vlastizrádce a udavače Havla za omluvu fašistům to vy odpadu máte!!!!! 😡

   Smazat
  3. Někdy mám pocit, jestli takové "kokotiny" nevklada "redakce" , aby podpořila diskus@r.
   To bych celkem i pochopil. Ale chapat, že mezi námi žije spousta kriplu s totalne vygumovanou palici , nulovou moralkou a nulovým životním prehledem, tak to mi problém cini.
   A do toho ještě strana Piratu.
   O celkový debilakov je samozřejmě postarano.

   Orinoko

   Smazat
  4. 15:31
   Co to tady, proboha, motáš? Jakou má Stalin souvislost se sudeťáky? On tě někdo prosí, abys ses "ty" s někým sjednocoval? Nebo to je to jádro pudla? Ty máš potřebu se s někým sjednocovat a protože se nechceš sjednocovat s "vlastenci", tak se budeš radši sjednocovat se sudeťáky?!

   Smazat
  5. S komoušema za jeden provaz nepotáhnu, a je mi fuk, jestli mají podobný mateřský jazyk, byť bez čárek nad písmeny.

   Smazat
  6. 15:31 tím chcete říct, že "Sudeťákům" odporují pouze Jakešovci se Stalinisty? Nebo, 7:43, jenom komouši? Tak to vás Berndt Posselt dostal tam, kam chtěl, hlupáci.

   Smazat
 5. Tragedie pro náš národ začala listopadem 89. Dnes už jsme jen nesoběstačná, nesvéprávná ,rozkradená a zadlužená německá kolonie !

  OdpovědětSmazat
 6. Roku 2008 natočil Český rozhlas četbu z knihy Oldřicha Knitla Český sen (v některých antikvariátech je ), kterou uvedl pod názvem Mnichovský debakl. Četbu najdete na
  www.ulozto.cz
  Podstatná část četby (celá četba čítá asi 5 hodin ) je věnována historickému exkursu , počínaje citáty z Kosmovy kroniky a dalších dobových dokumentů.

  OdpovědětSmazat
 7. Co se kdo diví, je ve hře spousta peněz. Němci by však měli "svoje" Sudeťáky uklidnit a umravnit, protože oni sami Němci se měli vždy nejlépe, když v našich českých zemích byl klid!! To si málokdo uvědomuje. Jinak buď pořád s někým válčili, nebo podobně jako dneska se sami likvidují islamizací své společnosti. Možná ale Sudeťáci prohrají "závod s časem", když "jejich" nároky budou již uplatňovat lidé, několikrát denně se modlící směrem na jihojihovýchod ... O bídě Němců svědčí to, že si museli zvolit za jednu z největších osobností své historie našeho krále a císaře Karla IV. ... i to o mnohém vypovídá. Jak neumí žít, stejně jako dlouhodobě Poláci, v mírovém sousedství se svými sousedy.
  A ještě ten vztek a zlost, když Hitler hledal všude starodávné kořeny germánů, alemanů a všude nacházel starobylé stopy původního slovanského osídlení ... o to víc začal Slovany nenávidět.
  Berlín znamená přece medvědí brloh, není to symbolické, nehledě na "honosnost"? Lipsko - Leipzig netřeba překládat, Luckau - od slov luka, louky, Karlsburg - Karlovo městečko ( :) ) a takových stop je po Německu mraky!
  Měli by nás na kolenou prosit, ať se nám daří dobře! :)

  OdpovědětSmazat
 8. Čas je voda na mlýn „Sudetoněmeckého landsmanšaftu“.
  Až už nebude nikdo, kdo si, buď osobně, či z vyprávění svých prarodičů a rodičů, nebude nic pamatovat, může si SL překroutit tehdejší dobu dle svého a za pomoci médií (Kam strom ohýbáš, tam roste.) vymýt novým výkladem dějin hlavy i těm posledním logicky myslícím jedincům.A naši mocní (Čím dál v les, tím více dřev.) za „Třicet stříbrných“ jsou (Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, či Kdo chce s vlky žít musí s nimi výt) připraveni (Chovej tele, bude z něho vůl. ) „odklonit“ celou ČR i s občany pod novou vrchnost.
  Moudrost a pravdivost staých přísloví tváří v tvář současnosti se jen a jen potvrzuje.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdo vítá Sudeťáky?
  Jsou to opět čeští zrádci ve službách cizích mocností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem asi solitér, já tu nepotřebuju nikoho ani Sudeťáky, ani Rusáky, ani Amíky, ani migranty. Když toužíte po cizí kultuře, tak se tam odstěhuje. Já jsem doma tady a uvítám každého hosta jen na návštěvu.

   Smazat
  2. Ale tahle země není vaše, solitére. Vy jste ji ukradli těm, kterým patřila.

   Smazat
 10. Já bych upozornil na to, že německý činitel z Berlína prohlásil, že Německo ztratilo vliv nad některými oblastmi hlavního města, kde žijí - hádejte - muslimové! Zato Německo pořád chce "ukazovat svoje svaly", ano Rusku ... Není to sranda?
  http://новости-мира.ru-an.info/новости/немцы-потеряли-берлин-но-всё-одно-хотят-показать-москве-свой-дряблый-мускул/

  Němci jsou "oněmělí" potomci lidí, kteří tehdy dávno ještě nemluvili německy, ale jsou to ti, kteří ztratili své Bohy, svou Víru, svou minulost, proto jim všichni Slované říkají Němci, němí, neslyšící sebe sama. Chtěli jen a pouze bojovat. Proto musí nakonec pokaždé prohrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odkdy nějaký "německý činitel" prohlašuje cokoli rusky? Nebo proč sem dáváte odkaz v těch hieroglyfech a ne v originále?
   To, že Německo dnes nemá prakticky žádnou armádu a tak těžko může ukazovat někomu svaly, jak se pokouší tvrdit ruská propaganda, nemá cenu ani rozebírat.
   A váš výlet do oblasti etymologie jen ukazuje jak hloupý a nevzdělaný jste.

   Smazat
  2. Nápodobně, "pane".

   Smazat
  3. 19:31 písmo kterékoli kultury, tedy i azbuka, by neměla být předmětem nenávistné argumentace. Ostatně, její prazáklad byl prvním písmem českého jazyka. A odkaz, který zmiňujete je zřejmě podán tak, jak funguje. Vy ale musíte být řádný omezenec. Jak a čím se živíte?

   Smazat
 11. Zgermanizovanej Slovan (Sudet) = zkatolizovanej Srb (Chorvat)
  Konvertita nenavidi to co byl a Mariansky sloup zde je.

  OdpovědětSmazat
 12. Proboha, co ti Němci ještě po Češích chtějí? Mají ve vlastnictví dříve české firmy včetně pozemků, kde je provozní zařízení. Odvádějí z Česka 300 miliard ročně. Zbývá se zmocnit domů a bytů se zahradami. Zavést povinnou němčinu a službu v jednotkách SS, které půjdou vraždit lidi na východ a do koncentračních táborů. Posselt bude potřebovat českou otrokyni, která mu bude utírat zesraný zadek.

  OdpovědětSmazat
 13. Už vidím jak se Poláci paktují s "drahými krajany" z bývalého Východního Pruska, případně jak ignorují případné německé tlachy o hranici na Odře a Nise. To by byl jiný rachot. Tady se chodí po špičkách i kolem Lidic, aby se to Němců nedotklo. Jsou dehonestovány kluby českého pohraničí. Pokládání věnců k hrobům a pomníkům padlých vojáků, členů SOS, financů, je dílem dobrovolníků. Pokud ty hroby a pomníky ještě vůbec existují, po listopadu 89 se totiž přestaly hodit. Za to se nám vyrojily různé kříže smíření, zřejmě s tím, že pachateli jsme my. Proto tvrdím, že 29.září a 15 březen, by měly být významnými dny s připomínkami německých zvěrstev v našem pohraničí, včetně zrady západních "demokracií" , a po okupaci. Jsme Češi, nikdy se nevzdáme, ani za eura, tedy alespoň doufám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:22
   Polsku se Kamaradenschaft zrovna moc nepovedl. Ale asi to nová generace neví.

   Smazat
 14. Nenechme si vnutit názor, že členstvím v EU, jsme si už konečně zajistili mír a blahobyt na věčné časy. Skutečnost je zcela opačná.

  ...Kněz-Ďábel co mši slouží
  z oprátky má štólu.
  Pod fialovou komží
  láhev vitriolu...

  OdpovědětSmazat
 15. https://www.freeglobe.cz/Articles/14382-je-verejnym-tajemstvim-ze-byl-adolf-hitler-podporovany-usa-historie-nezverejneneho-spojeni-wall-street-s-nacistickym-nemeckem.aspx
  Pro Německo 2.svět. válka ještě neskončila. Válečné reparace jsou taktéž nedořešené ...

  OdpovědětSmazat
 16. Víme kdo to je když ordneři ze sudet vraždili České četníky a finance. Obyčejní vlastizrádci a masoví vrazi kteří po válce nebyli potrestáni.

  OdpovědětSmazat
 17. MaP 526 Mafiánské novinky od vysoce postavených zdrojů a poděkování všem příznivcům našeho pořadu!
  https://www.youtube.com/watch?v=sd6mCMBdI4g
  už od kapitalistického puče 1989 je čr řízena mafiánskými tlupami které nás cíleně rozkradly ,zadlužily ,zkolonizovaly pro západ ,justiční mafie dodnes kryje korupce a zlodějiny havlostbáků ,přes 300 mld ročně jde na dividendách kolonizátorům do eu , ...emisní povolenky, fotovoltaické mafie solárních baronů, církevní rozkrádačky , LTO, ...mafiánské neziskovky placené z usa , viz. krádež 10 mld tv nova CME ..tunel 10 mld v arbitráži ,
  Koudelka vyznamenání z USA za kolaboraci,a tunelářskou likvidaci čr .........
  mafiozo? kmotřík? nečas nejednal ani když kalousek telefonicky vyhrožoval vyšetřovateli kauzy casa....
  čr mafiánský stát ,zločinný systém , .....

  OdpovědětSmazat
 18. Zábor německém začal naším vstupem do EU. Potravinové řetězce, průmysl a atd patří Němcům. Co se nehodilo bylo v privatizací zlikvidováno. Dnes vymysleli super půjčku, které skončí vybrakovanim státu jako v Řecku. S 50 letou splatnosti, to snad nemůže schválit nikdo. Pokud se k tomu parlament a vláda schválí, tak jsme do cinkali. Ahoj kolonie Čech a Moravy.

  OdpovědětSmazat
 19. https://www.youtube.com/watch?v=IZPYzIisL64
  https://www.youtube.com/watch?v=tJ8OxR7Vr08

  OdpovědětSmazat
 20. 6:17
  Vždyť jsme jim to všechno umožnili prostřednictvím našich demokraticky zvolených zástupců. Němci by byli padlí na hlavu, aby nebrali. Ještě jim vadí Benešovy dekrety, ale jak vidím i na ně se nemusí brát ohled. Naše soudy dokáží v rozporu s nimi vydat mnoho hektarů půdy i zámky. Na co si tu hrajeme nevím a nerozumím. V těchto procesech nemají prsty žádní komouši. Tak mi to prosím vysvětlete.

  OdpovědětSmazat
 21. Nových germanofilů a SL filů bude přibývat i díky našemu vypatlanému školství, které obsadila generace havloidů, k čemuž určitě už tehdy SL "nezištně" pomáhal. Myslím, že jediná naše obrana proti německému živlu je už dávno zničená, a tou byla naše jednota. Nyní už bude snadné si nás podrobit ekonomicky, zvlášť po takovém zadlužení, ke kterému se tak snadno propracováváme. Bude pak jednodušší si nás koupit a dovézt si sem sílu odkudkoliv, tak proč ne třeba z Německa. Kdo ovládá ekonomiku ovládá i politiku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.