Reklama

čtvrtek 16. července 2020

ČTK umí napsat titulek...

Ivan David
16. 7. 2020
Tak jsem se dnes ve zprávách ČTK dočetl hned v titulku: "Důvěra v prezidenta podle CVVM klesla na 44 %, je nejníže od r. 2017" ZDE. Ano, je to asi pravdivá zpráva, a víme, že nejméně třetina čtenářů hlouběji do textu nepronikne. ČTK tak plní svoji úlohu manipukovat veřejným míněním. Jak lze pravdivou zprávou manipulovat veřejným míněním? Jednoduše, vytrhne se z kontextu.
Kontext lze vyšíst z pokračování zprávy ČTK, z níž vyplývá, že poklesla důvěra občanů ke všem voleným orgánům. Důvod vidím v tom, že lidé jsou naštvaní na svoji situaci a kvůli tomu, co vidí kolem sebe. A vědí jen to, co jim média laskavě zprostředkují. Jak by asi vypadaly jejich postoje, kdyby znali podstatnější část reality?

Ze zprávy ČTK totiž dále vyplývá, že jen třetina občanů důvěřuje Poslanecké sněmovně, 34% Senátu, hejtmanům 36%, krajským zastupitelstvům 40%. Prezident je tedy i přes velký pokles spokojenosti s politickou situací nejdůvěryhodnější, nepočítáme-li obecní zastupitelstva, na která občané vidí zblízka a média je příliš neovlivní. Nepochybuji, že pokud by volby byl vyhrál Jiří Drahoš a hodnocení přesto dopadlo stejně, zněl by titulek nejspíše: "Prezident republiky má nejvyší důvěru ze všech celostátně volených orgánů". I to by byla pravda. Tvořivost některých novinářů nezná mezí. V šedesátých letech se u nás vykládal vtip, že Kennedy a Brežněv soutěžili v běhu. New York Times napsaly, že Kennedy zvítězil a Brežněv prohrál. Sovětská Pravda napsala pravdivou zprávu, že Brežněv se umístil na výborném druhém místě, kdežto Kennedy skončil předposlední.

Zajímavá je také druhá zpráva ČTK: "STEM: Spokojenost Čechů s členstvím v EU klesla, i kvůli pandemii" ZDE. Spokojenost lidí s členstvím v EU klesla na 46%. Prý kvůli nejasné představě o roli EU v pandemii a obavám z ekonomické situace. To je velmi kulantně vyjádřeno. EU nic užitečného během pandemie nepředvedla. Proto Komise žádá více peněz na podporu instutuce pro zvládání epidemií, která se neosvědčila. Obavy z ekonomické situace by nevedly k poklesu důvěry, pokud by sliby EU vypadaly věrohodně. Klesla i důvěra v NATO (míra poklesu raději neuvedena).

Jen 36% občanů ČR se domnívá, že je ČR schopna uplatnit v EU své stanovisko. Je to ovšem jinak. souhlasné stanovisko je uplatňováno velmi úspěšně, nesouhlasné se může uplatnit jen tam, kde je právo veta a nechybí k tomu odvaha našich představitelů. To jsou vzácné případy.

Jak by průzkum dopadl, kdyby občané byli pravdivě informováni? Narychlo zaváděná cenzura to asi nezachrání.

45 komentářů :

 1. Tady máme počteníčko jak pracoval Barták a co všechno platila VZP. Jeli s ním takřka všichni...
  https://www.email.cz/download/k/wGjMltBgXLZ8HrRYUjLjuUL3cdQMPRaPRIvElsjjwXk8C69q9K6WSjfKuQzD1kUYfuLRJOo/Kdo_je_vlastne_ten_Bartak.pdf

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Funguje, jen musíte mít mail adresu na Seznamu a být přihlášeni.

   Vymazat
  2. konik 10:07 plácáte nesmysly:
   Sem nemáte přístup

   Pokoušíte se zobrazit přílohu z cizí e-mailové schránky.
   Abyste se na ni mohli podívat, poproste odesílatele,
   ať vám pošle soubor e-mailem.

   Vymazat
  3. Odkaz do chráněné schránky. Zřejmě vysoká škola života.

   Vymazat
 2. No jo furt stejné lži a ještě že prý Češi závidí Slovákům čaputovou kteří Češi jen ta menšina co se za Čechy nepovažuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nim jí nezávidím, jen ať si jí užijí.
   Co dosud Slovensku přinesla? Nic.

   Vymazat
 3. Toto o Jakešovi nebylo zveřejněno. Komunista Skála promluvil

  Bývalý místopředseda KSČM Josef Skála popsal v rozhovoru nedávno zesnulého Miloše Jakeše jako poctivého a pracovitého člověka. Převrat v roce 1989 podle Skály Jakeš nemohl odvrátit, protože se na něm dohodli jak spojenci, tak Sověti pod vedením zrádce Gorbačova.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Toto-o-Jakesovi-nebylo-zverejneno-Komunista-Skala-promluvil-630792

  OdpovědětVymazat
 4. Kapitalisti lžou pořád !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:23
   A co soudruzi komunisti??? ti jsou pravda sama co. Potom tedy dnešní kapitalistické Rusko je prolhané?? važte slova!!

   Vymazat
  2. Trochu bych vám oponoval, oni nám lžou euroatlantičtí demokraté, tak si oni říkají - demokraté. Jsou to lidé, kteří se řídí základními demokratickými hodnotami, které ministr zahraničí USA Mike Pompeo charakterizoval následovně: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe).

   Vymazat
 5. V ČTK jsou Sorošovi hajzlové a to z nás na NR nikdo nezmění.Je dobré o tomto faktu informovat.Na tyto hajzle v ČTK se patří v y s r a t.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:01
   Jen zoufalec muže všude plést Soroše, pokut nemám argument tak tam šoupnu Šoroše, ubohé.

   Vymazat
 6. Svá stanoviska nemůže ČR v Evropské parlamentu uplatňovat, protože to, co jsme si tam navolili, je pro Česko katastrofa. Aby se dařilo něco prosazovat, museli by tam být pouze zástupci SPD. To, co tam sedí, to jsou čichači k bruselských exkrementů. Nejraději malí produkci Merkelové, Leydenové, a dalších "vládců" EU. Vím ale o dvou, kteří jsou skuteční vlastenci.

  OdpovědětVymazat
 7. Až se stane zázrak a naši novináři napíšou pravdu, lidé jim neuvěří. Situace se velmi podobá té před listopadem 89, kdy novinářům věřil snad jenom ÚV KSČ.
  Každý kdo nemá hlavu pouze kvůli tomu, aby si měl v zimě na co narazit kulicha vidí, že EU i NATO není tím, za co jsme je považovali před patnácti, dvaceti lety, kdy jsme se do nich drali. EU dnes víc než cokoli jiného připomíná bolševické politbiro a NATO partu neschopných agresorů, jehož jediným smyslem je napadnout a zničit Rusko. Přítomnost jiných hrozeb ignoruje.
  Nemusím být přesvědčeným komunistou. Stačí uvažovat alespoň trochu pragmaticky abych došel k závěru, že členství v obou těchto spolcích dávno ztratilo smysl. Stojí nás neskutečné peníze, přičemž přínos je téměř nulový, v případě NATO dokonce záporný.
  Stydím se za to, že jsem v době hlasování o vstupu do EU hlasoval pro. Považoval jsem tenkrát za menší zlo vstoupit, než zůstat mimo. Byla to chyba.

  OdpovědětVymazat
 8. Kdyby nás informovali pravdivě, tak je, logicky, musíme kopnout do konečníku. Takže, kde se jim to nehodí, uberou, případně vylepší, kde se jim to hodí, přidají, případně, pohaní. Takže můžeme slyšet a vidět, kam nás dovedli komunisté, kdy slabší povahy omdlévají hrůzou a jásají po přechodu do současnosti, pokud jim tedy zrovna nebuší na dveře exekutor. Při bližším pohledu je zřejmé, že tu máme socík jak vyšitý, ale jenom pro kapitalisty a určité skupiny obyvatelstva. Dávky, kompenzace, zkrátka neviditelná ruka trhu rozdává ze státního jak čert. Přeci nekrachneme.

  OdpovědětVymazat
 9. Dnešní zprávy na ČT24:
  SS jsou závislé na přírodních zdrojích Číny.
  Ruští hackeři kradou info o séru COVID-19.
  Hradní kancléř upouští vodu ...
  Já bych vyhodil ředitele ČT a pak i Moravce, ostatní odejdou sami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč, protože o té asijské bandě říkají pravdu?

   Vymazat
  2. 13.33 Nevšiml jsem si, že by článek byl o DALITECH, respektive, že by o nich Čt říkala pravdu.

   Vymazat
 10. No pokud slováci volí podle tváře, mohli si zvolit nějakou misku a vodit ji jako loutku před kamerami. A možná by byla chytřejší než Čaputka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:09
   Popularita Zemana snad stoupla??? ne, kleslana na 44%, tak v čem je titulek závadný??
   Slováci jsou při volbě prezidenta daleko zodpovědnější než hloupý Čech.Pani Čaputovou jim mužeme jen závidět!
   Zemana volili převážně duchodci a lidé s nižžším vzděláním, hlavně z Ostravy a okolí, to je fakt.
   Co je dnes na hradě za prezidenta o kterém není slyšet už několik měsícu, nikam nejezdí, s nikým ze zahraničí se nestýká,pouze čas od času dá nějaký ten podpis, tak proč takového darmojeda tam máme?? Rozpočet hradu je 670 milionu, koho tím živí??? Mináře, Nejedlého, Ovčáka a ostatní hradní pandrholy? Dnešní vizitka hradu je opravdu tristní a už vubec nechápu kdo mu dává těch 44%.

   Vymazat
  2. Provokuješ, pacholku, provokuješ?
   Zeman z ústavních činitelů má pořád největší sympatie. ¨
   Zemanova popularita klesla u lidí, kteří ho volili. Tebe to nemusí zajímat. Tys ho nevolil.

   Vymazat
  3. My v Ostravě jsme moudří. Nás jen tak nenachytáte. Volba Zemana byla tzv. strategická. Nenechali jsme si vnutit ostatní kandidující lejna a také se vám nepodařilo odradit zdravě uvažující voliče od volby. Kdybychom nevolili, tak by dostali většinu hlasů lidi, kteří nás nenávidí. Volby jste zařídili tak, aby se nikdo slušný nenechal zesměšnit. Zeman byl prostě nejlepší volba mezi špatnými. Už jste to pochopil 9:34?

   Druhé kolo voleb do senátu ignoruji od samotného začátku až na jeden případ, kdy se do druhého kola dostal i socan. Obratem ten nečestný člověk podpořil antikomunistický zákon. Podle mne se do senátu dostal díky komunistům, protože jindy už socanům nikdo neuvěřil. Senátní volby jsou naprosto nedemokratické. Vyhrávají peníze. Blbečci od černoprdelníků dostávají hlasy díky manipulaci z kazatelen kostelů.

   Vymazat
  4. Ještě vám pomohl druhý rudý bratrský region - Ústí.

   Vymazat
  5. 10:00
   Co jsem napsal za provokaci, že Zeman nás dnes táhne k Rusku a Číně,že je dnes na hradě pouze do počtu, že za něj rozhodují jiní,že podporuje pouze ty kteří mu leští kliku, že si rozdávají ze státních peněz na hradě miliony, zvláště Mynář, zkuste mě jediný argument vyvrátit pane nechytrý.

   Vymazat
  6. 11:25
   Podle vašeho vyjádření, jste jen škodiči tohoto národa, někoho zvolíme, to je jedno koho, třeba i neschopného, ale ten druhý schopnější tam nebude, slušná logika ostravských hlupáku.
   Velké díky za SENÁT, ten tam je právě proti takovým ostravským degenerátum jako jste vy!

   Vymazat
  7. Náš demokratický systém: Nejvyššího ústavního činitele, prezidenta republiky volilo cca 2 500 000 voličů. Druhého nejvyššího ústavního činitele, předsedu senátu volilo cca 8 500 voličů. Něco mi na tom logicky nehraje.

   Vymazat
  8. 16:52
   Ti, kteří projdou do druhého kola senátních voleb, jsou pro mne zpravidla nepřijatelná paka. Styděl bych se, kdyby je volil. Že nevolím, dávám najevo, že takovou vydírací demokracii neuznávám. Ostatně senát je podvod na voličích stejně jako článek ústavy, kdy vůli lidu může zvrátit jednotlivec, kterým je předseda ústavního soudu. Už jednou vyhrožoval, že zruší daň z církevních restitucí. Senát při stávající volební účasti nedemokratická samozvaná instituce. Až bude u nás pravá přímá demokracie, lidi senát zruší v referendu.

   Vymazat
  9. K 16:46 - To co napsal pisatel, nejsou žádné argumenty, to je pouze jeho názor, který je podepřený pouze tím, že je jeho a je o tom přesvědčen, toť vše. Cit.: "Zeman nás dnes táhne k Rusku a Číně" ,"je dnes na hradě pouze do počtu" atd...., nelze vyvracet "nějaký názor" pisatele, když je to pohý výstřel. A proč vyvracet jeho tvrzení? Někdo jiný může mít bez argumentace opačný názor. To není diskuze ve které by se mělo "argumentovat" (doložit svůj názor fakty, skutečnosmi a souvislostmi)a ne šermovat jen "svou" pravdou a druhého nazvat "nechytrým".

   Vymazat
 11. žiaden novinár neuverejní nikdy nič, s čím by nesúhlasil majiteľ - ergo - koho chleba ješ, toho pieseň spievaj

  OdpovědětVymazat
 12. Ona by měla být položena otázka: Respektujete to, že volby demokraticky vyhrál Zeman před Drahošem a Schwarzenbergem? Já osobně Zemanovi taky moc nedůvěřuji ale respektuji ho jako nejdemokratičtěji zvoleného prezidenta. Zeman, toť jednooký mezi slepými králem Ale zaplať pánbůh za něj! P.S. Ono komu můžete v tomto státě opravdu důvěřovat??? M.R.

  OdpovědětVymazat
 13. Pane doktore, normálka. Dnes ráno jsme mohli slyšet v rádiu velmi přátelský rozhovor s Kalouskem, vzápětí byl chrstnut lavor špíny na premiera a včera rozhovor (formou výslechu) s Vondráčkem. Tolik naše nezávislá media.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:19
   Nějak vás nechápu, to má pan Kalousek Babiše za ty jeho podvody chválit. Eu jasně a srozumitelně Babiše upozornila na jeho střety zájmu a zneužívání peněz z EU k osobnímu prospěchu. Vám to není dost jasné??
   A jak mají dělat novináři rozhovor, tím, že budou klást otázky jen vyhovující tomu dotyčnému,pochlebovat, určitě ne, otázky nepříjemné, otázky na " tělo", to je smysl všech debat s novinářem.

   Vymazat
  2. Ty toho nechápeš víc, provokatére.
   Kalousek není žádný "pan" ale šmejd, který se namočil s Příbramskou mafií, ožrala co facku na ulici studenty, vrah zkušebních parašutistů, hovado, které nás zadlužilo a bralo důchodcům důchod. Svině, co pomohla církvi k majetku, který jí nikdy nepatřil!!!

   A novináři "veřejnoprávníhio" rozhlasu jsou stejné svině, jako ve "veřejnoprávní" televizi. Jedněm nadržují, druhé vyslíchají, skáčí jim do vět, nebo je vůbec nezvou (cenzura). Tak si ty pitomé poznámky nech, provokující imbecila!!!

   Vymazat
  3. 9:56
   Trošičku brzděte v těch vulgaritách, v podstatě jsem díky tomu nepochopil co jste chtěl vlastně zdělit!
   Tady se často hovoří, že vulgarity tady nemají místo, a co tohle, každé druhé slovo nadávka!!

   Vymazat
  4. 9:56
   Jen jedna poznámka, pan Kalousek nás ve světové krizi zadlužil v částce 160 miliard, Babiš už dnes 500 miliard a to určitě není konečná částka.Máte pravdu, Babiš vám dal k duchodu 170 kč, tak pro tu směšnou částku ho volte dál!
   No, a pokud je pan Kalousek vrah a je namočen s mafií, tak vaší povinností je čin nahlásit, jinak jste jen sprostý lhář a hlupák.

   Vymazat
  5. 16:37
   A Havel taky podle sOUDU nebyl zloděj, nevracel si protiprávně majetky po vlastizradným sterjcovi Milošovi???!!!! Ty tvoje mOUDra si nechal pro demožumpu 👎

   Vymazat
 14. „Výzkumy“ CVVM ztratily důvěryhodnost svými obrovskými „odchylkami“ vůči skutečnosti, ale i manipulativní interpretací výsledků „výzkumu“. STAN (popř. s Piráty a Chvilkaři) zlikvidují zbývající strany Demo-bloku, které tolerují jejich nepoctivou politickou soutěž. STAN je klamavý název spojující ji a splývající se všemi starosty, obecními zastupiteli a nezávislými kandidáty na jejich volebních lístcích všech dalších stran, kterých je více jak 60 000. V ČR je 6 248 obcí a z 62 121 obecních zastupitelů mají STAN jen 3 808 zastupitelů, což je 6,1 %.

  OdpovědětVymazat
 15. Dnes jsme se dočetli v médiích, že "Slovensko má vládu podvodníků". Už došlo i na předsedu vlády. Také jeho diplomová práce je plagiát. A toho si všimla i prezidentka Čaputová, která je z toho velice zklamaná a to ještě nedošlo na její diplomovku, která podle poslance Luboše Blahu ani neexistuje. A přesto má prezidentka nejvyšší důvěru mezi politiky, dokonce v ČR vyšší než na Slovensku. Takže, jak to přiznal sám Zmatovič, je i on zlodějem. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to vypadá, politické strany nalezly nový sport, budou si navzájem verifikovat diplomky. Ve vší úctě, pořádek musí být, ale čas běží a kdo bude vládnout ?

   Vymazat
 16. Ivane, děkuji za objasnění a další Tvoje veřejné vystupování. Nejvíce mne imponují Tvoje stanoviska v EU, kam jsem pomohl Tě zvolit! Děkuji tímto i Evě K., že mi umožnila si s Tebou podat ruku!! Míla
  P.S.: Evu pozdravuj, prosím. je to čistá duše!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Našemu Ivanovi fandím a nemohu jinak!!! Mareček je plagiátor non plus ultra a sedí tam neustále, dokonce ve výboru, který by měl vyžadovat nezaujaotst

  OdpovědětVymazat
 18. Už samotný nadpis článku mi pripomenul vtípek, ktorý tu parafrázujem:
  Zeman dobehol predposledný a Drahoš skončil na krásnom druhom mieste.

  OdpovědětVymazat
 19. ČTK, to je podivná firma. Ve své databázi fotek, prodává falza, které vydává za originály! Hlavně když na nich má ještě vodoznak!:-) Co ji potom může člověk věřit? NIC!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.