Reklama

pátek 24. července 2020

Davy lidí s tureckými vlajkami a za provolávání Alláhu Akbar míří k dnes už mešitě Hagia Sophia v Istanbulu.

Ivan David
24. 7. 2020
Připomíná to dobytí Konstantinopole Turky v roce 1453. Ale my jsme v roce 2020!
Tak dlouho se ustupovalo agresivní politice prezidenta Erdogana, až nám otevřeně ukázal, že na nějaký dialog s Evropou kašle.
 
Byť je opakovaná přeměna jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších křesťanských chrámů hodnocena mnohdy jako poslední zoufalý Erdoganův trumf, který má zastavit úpadek jeho popularity a odchod členů i voličů od strany AKP, je to krok krajně nebezpečný.
Nebudu říkat varující, protože varování není dnešní Evropě nic platné, jak ukazuje jakékoli jednání a hlasování v Evropském parlamentu, kde jsou jakékoli kroky proti Turecku zamítnuty, a to i frakcí křesťanských demokratů.
 
Ale dnešní gesto, kdy Erdogan sám v rámci "slavnosti" první páteční moflitby předzpěvoval modlitby a hlavní "kazatel", předseda tureckého úřadu pro náboženské záležitosti, kázal s mečem v ruce, není jen plivnutí do tváře křesťanské, ale i sekulární společnosti.
 
Je pravda, že Erdogan je zodpovědný za mnohem horší věci, za války a agrese v rozporu s mezinárodním právem, za útlak kurdské populace, za zbavení svobody tisíců lidí, jejichž jediným „zločinem“ je kritika jeho režimu. Je také pravda, že v Řecku bylo několik dřívějších mešit, jako je mešita Fethiye v Aténách nebo mešita Alaca v Soluni, přeměněno na muzea. Hagia Sophia však je nejdůležitějším chrámem pravoslavného křesťanství, a pro celé křesťanství podobný význam jako pro islám mešita Al Haram v Mekce.
 
Erdogan s obnovenou konverzí plivá na veškeré dodody. A přilévá olej do stále doutnajícího konfliktu mezi Tureckem a Řeckem, který je stále nebezpečnější. I v konverzi Hagia Sophia v mešitu jde o plyn v Egejském moři, kde dva partneři NATO stojí proti sobě. Tento oheň by se mohl nekontrolovaně rozšířit. Proto je tento den hrozný a děsivý, i když se jedná pouze o jednu "starou budovu".

45 komentářů :

 1. Den snad jednou přijde, Mramorový císař spí. Snad nadejde den, kdy jeho oběť nebude marná

  OdpovědětSmazat
 2. 10% salafistů ovládne společnost? Kde jsem to viděl? A v německu je generačních turků 30% a v roce 22 budou populace s migranty 10 ku 1 němečka v ateřských a do 30. let 50 na 50 s němci. Asi papírová přání kabinetnílů pohoří ale nechci sýčkovat. Nejsou tím co proklamují stále ale mimikrou přání bojovníků v minulosti ale to je nějaký trend obecně aktivovaných a placených?, zpátečníků. Pro slabikáře brutopýra vyhozené edice zběsilého tiskaře jemu prodané ve slevě tržníky - je to správně česky. :-)))

  OdpovědětSmazat
 3. Mešity ve stredovekem Španélsku byly přemenény na katolicke chrámy,římske lázne rovnez.Křesťane radeji smrdéli jen aby rychleji šiřili svoje nabozenstvi.Xenofobni David ma ale starosti.Chram je v Turecku a co je mu po tom kteremu bohu slouzi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Xenofobové z Německá se chtějí stěhovat do Čech, bojí se v noci vyjít ven a mám dobré informace. Paná Davida si neber do prolhané huby!

   Smazat
  2. 22.30 Přeci nejde o nějaký SVATOSTÁNEK, ale o to, co Erdoganovo gesto znamená. Znamená totéž, CO znamenala po reconquistě GESTA KATOLÍKŮ - viz Córdoba, katedrála MEZQITA - roku 1236 a násl.

   ALE HLAVNĚ CO ZNAMENÁ IMPOTENTNÍ ODEZVA CELÉHO tzv. "KŘESŤANSTVA" jako vždy navzájem znepřáteleného, ovládaného pevnou rukou PENĚZOMĚNCŮ, obchodních partnerů každého, na kom lze trhnout - tedy i Turka... na Turecké "podnikání" na způsob Izraele... na úkor sousedů.

   Smazat
  3. Bagoun Vy jste nepolepšitelná sluníčkářka vy nechápete že jde opravdu o zlikvidování bílé rasy. A předání světa islámu. Pana Davida nechte napokoji ten je pro naši ČESKOU zem.

   Smazat
  4. 0:20 Samozřejmě! Ale někteří jsou neuvěřitelní tupci a vůbec nechápou celkový koncept. Erdogan testuje hranice a jak je vidět, nenaráží na jakýkoli odpor.

   Smazat
  5. 22:30 Podle Vaší logiky by měly být všechny mešity, stojící mimo muslimské země, přebudovány na kostely a věřící by k nim měli pochodovat s kříži. Muslimové by, při jejich všeobecně známé toleranci, jistě ani nemukli ba ani ten kinžál by se nezaleskl.

   Smazat
  6. 22;30
   Kam na ty hovadiny chodíš????
   Muslim zapaluje kostelní stavby kde může (i kde nemůže),uřezává hlavy, hází pod vlak, znásilnění je na denním pořádku a ty tapetuješ takový hovadiny??? Tebe by měli zavřít do klece a nepustit ven!

   Smazat
  7. 10:18-Turek, fírer dnešního sunitsky mohamrdánského světa dostal ke své invazi do Evropy požehnání a to rovnou ze samotného srdce křesťanské církve, z Vatikánu, od samotného lži-papeže, kdy mu bylo olizováním špinavých nohou mohamedánských imigrantů symbolicky položeno k nohám cele to křesťanské tupé stádo ovcí...
   Takže čemu se divíte a proč bečíte, vy hloupé ovce s hlavami hluboce zastrčenými ve vlastních pr.... a nemajících čas a pomyšlení než na ochraňování a neustále zvětšování svých hovniválích kuliček majetku, který sami ani nepotřebujete...Už brzy se oň budete muset kvůli své ignoranci reality proti své vůli rozdělit právě s těmi agresivními mohamrdány, které do Evropy za pomoci Merklové & Comp. lifruje Erdogan přes Řecko a Líbyi...a kteří vám za to poděkujou tím, co dělají po celé EU, zprzní vám děcka a ženský a vás pobodají, nebo přejedou autem...

   Smazat
 4. Jako ve středověku kdy vyznavači té správné víry měly pocit že musí ostatní přivést na správnou víru nebo zabít. To jsou ty euroatlantické hodnoty v moderním provedení. Vrah o morálce káže a nemorální člověk o pravdě a lásce. Satan nabírá na síle. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další vymatlanec, který se stydí za svoji historii, jako ti levičáčtí idioti v USA.

   Smazat
 5. Podívejte se na You Tube na stavbu Chrámu ozbrojených sil RF. Postaven byl za 589 dní a je to po mostě na Krym další nádherné dílo mužiků v láptích. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte tu kýčovitou stavbu, kde měly být současní vůdci portrétovaní v obřích mozaikách? Co to má společného s Erdoganem? Pokud vím, tak to nefinancoval.

   Smazat
 6. Pane poslanče, nemá smysl z toho dělat dráma...
  Prakticky jde o to, že v té stavbě budou probíhat bohoslužby a nebude se muset platit vstupné.
  Takže na tom vydělají obdivovatelé té památky, muslimové i křesťani.
  Mimo bohoslužby bude vstup volný pro všechny.
  (Dosud museli i domorodci za vstup platit, nemalou částku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. drámo 23:43,
   každý imám z vás má radost, a těší se na vaši džizju.

   Smazat
  2. Re (23:43):
   Ta "drobnost" je sice jakoby malým a bezvýznamným krůčkem, ale má větší symbolický význam.
   Totiž , jako další "kóta" obsazená silami politického islámu. Toho, který se dnes ani netají svou snahou šířit se, a ovládnout další a další kóty.

   Smazat
  3. Františku je mi to jasné!
   Erďa jede na vlně panislámismu.
   Ale není mi jasné, proč by se to mělo hrotit.
   Tady taháme za kratší konec provazu, tak proč prskat a dělat jim ještě radost.
   Konec konců z toho chrámu mohou udělat třeba sklad erteplí.
   Jsou u sebe doma.

   Smazat
 7. Erdogan je dnes stejně nebezpečný pro Evropu a svět, jako byl svého času před osmdesáti lety ten pološílený Šekelgruberovic Dolfek a mám takové neblahé tušení, že impulz pro ty své opičárny dostal od stejných rádců a protože ti nejsou schopni na nic nového přijít, kopíruje se minulost i s rozháněním tureckých sudeťáků po Evropě a jejich využívání k destabilizaci všude tam, kam se dostali oni, nebo jejich mohamedánští souvěrci... A ta ludra z Berlína ho našimi penězi financuje...špatně to s ním dopadne, je nenažranej a ukousl si moc velký sousto a proto to prosere, je to jen otázka času, válčí na několika frontách najednou a to mu zlomí vaz, šmejdovi...
  Jak říkal Švejk:"válka s Turkm bude !"

  OdpovědětSmazat
 8. Přeměna tohoto chrámu samozřejmě není dobrá věc. Ale jejtě žalostnější je fakt, že se podobné přestavby dějí i v té naší kacířské EU. Vypadá to, jako kdyby EU soutěžila s Amerikou o co největší sebemrsk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Recipe ERDOGAN ten svatostánek jenom RESTITUOVAL PŘEDCHOZÍMU, STA LET TRVAJÍCÍMU URČENÍ, které ATATÜRK sekularizací na muzeum POZASTAVIL (i tak si hrdina od Galipoli... dovolil dost!)... a aktivoval tam opět muslimské bohoslužby jak platí již od MEHMEDA II, od pádu Konstantinopole.

   Jako zbožný a vzdělaný muslim Mehmed II. ctil i kulturní dědictví Byzance, proto Hagia Sophia nevypálil, nezboural a nepostavil na jejím místě posvátnou mešitu nebo třeba kriminál, ale učinil z ní hlavní mešitu své rostoucí říše...

   Pravda, podle tehdejšího všeobecného zvyku, pevnost která vzdorovala (nekapitulovala - nestala se OTEVŘENÝM MĚSTEM), poté co padla, patřila po tři dny se vším všudy všem jeho vojákům... kteří se sami postarali o "majetkové převody", míšení genů, a jistě to bylo důkladnější, než nějaká německá Křišťálová noc.

   Ale na rozdíl od nějakého sasského Magdeburgu, který roku 1631 dobyli KATOLÍCI... a ze 30000 lidí v něm přežilo 5000... takže Magdeburg z trosek a popela povstával století... byli Turci v Konstantinopolis ZLATÍ! Zachovali město a učinili je dokonce hlavním městem své říše.
   ¨
   Zajímalo by mě, kdo od vítězných vojáků vykupoval jejich podíly na kořisti... V Konstantinopoli, i v Magdeburgu... Tedy, názor na to se vnucuje sám...

   Smazat
  2. 9:46...Líp bych to neřekla.
   Je to tak.

   Smazat
 9. Mešity do Evropy NEPATŘILY A NEPATŘÍ!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Tohle bude průser! Osmani se houfují a je jen otázka času, kdy vyrazí na Balkán. Německo jim nebude stát v cestě. Nebude chtít dráždit 3 miliony Turků, které mají doma.
  To co tady bylo v 16. a 17. století se znova opakuje. Musíme utvořit silnou středoevropskou alianci, abychom tomu mohli čelit.

  OdpovědětSmazat
 11. Vsadím se, že další ambice Erdogana bude získat jaderné zbraně!
  V prohlášení na zasedání své vládní strany v září 2019 zmínil, že „nemůže nadále akceptovat“ západní odmítání tureckého vývoje jaderných zbraní.
  Jaderné Turecko by byla noční můra pro celou Evropu!

  https://zoommagazin.iprima.cz/valky/turecko-jaderne-zbrane

  Na toto se musíme už teď připravit. Střední Evropa musí mít své vlastní jaderné zbraně. Nejlepší varianta by byla vyvinout jaderné zbraně ve spolupráci s Maďarskem a Polskem, nebo ještě lépe úplně samostatně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směšné. Vždyť my ani nedokážeme sehnat štěpný materiál, nehledě na to, že bychom museli vrhnout ohromný finanční a personální potenciál do vývoje a následné výroby raket. Kde by se to dělalo, v Polsku? Takže my bychom zpracovávali vyhořelé jaderné palivo, bordel by tady zůstal, dopravovali bychom čistý štěpný materiál do Polska, tam by se přesunula naše kompletní odborná kapacita, uvalili bychom nové daně a taktéž zaslali do Polska, které by nakonec na západní Ukrajině postavilo za pomoci USA raketovou základnu a drbli ty vaše jaderky na Moskvu. Báječná úvaha.

   Pokud se jedná o Turka, pak Poláci a drtivá většina Čechů a Slováků s nimi spojí a budou tvořit novodobá janičářská vojska v útoku na Rusko. O tohle zde jde především. O pád Ruska. Turci nikoho netrápí a když bude potřeba, klidně postavíme vedle Týna minarety a kříže shodíme do Vltavy. Jak znám Čechy, tak nebude problém tlouct pětkrát hlavou do země.

   Smazat
 12. Turecko si stěžuje, že nemá atomovou bombu. Turecký vládní list Daily Sabah napsal: „Pracujeme na jaderných raketách.“

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/turecko-si-stezuje-ze-nema-atomovou-bombu-40295544

  OdpovědětSmazat
 13. Noční můra Evropy se právě vylíhla!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevylíhla. Někdo jenom vytáhl králíka ze štrajmlu...

   Smazat
 14. Chce někdo aby tohle bylo tady necháte se podřezat nebo zmrzačit:

  Útok s ruční pilou

  https://navratdoreality.cz/utok-s-rucni-pilou-11455.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý policista by měl při sebemenším ohrožení od těch poloopičích muezinů střílet ostrejma!!!!!

   Smazat
 15. Česká republika by měla vyvinout vlastní jaderné zbraně teď hned, dokud to ještě jde. Až se dostanou v Německu k moci místo těch současných tetek a stréců alfa samci, budeme už bez šance.
  Dříve či později bude mít každý stát své jaderné zbraně, kdo nebude mít, sežerou ho ti co mají. A pokud to uděláme teď hned, vyhneme se do budoucna spoustě problémů.
  Češi jsou na tom stejně jako Židé. My jsme tady vystaveni permanentní historické genocidě ze strany Germánů a na účinnou obranu máme svaté právo!
  Český stát by měl neprodleně rozpracovat vlastní jaderný program a uvést ho do chodu. Není podstatné, že jsme malá země. Izrael má 9 milionů obyvatel a jaderné zbraně má. Máme i přibližně stejné HDP na obyvatele jako Izrael. Takže není to problém. A v neposlední řadě by nám mohl Izrael s jaderným programem pomoci a splatit nám naši poválečnou pomoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíte o čem píšete. Představujete si to jako Hurvínek válku a o vztahu a postavení ČR vs. Izrael jeden vůči druhému a vzhledem ke zbytku světa víte úplný h.....

   Smazat
 16. Nechápu, proč se tady neustále zavzdušňujete nad věcmi, které se vás netýkají. Česko je především ateistické. Ne jen plné bezvěrců nebo agnostiků, ale zapřísáhlých odpůrců čehokoliv, co souvisí s oficiální vírou, především křesťanstvím. Zato všelijaké sekty, pomatené skupiny a vyznavači hovadin, na to Čechy užijeme.

  Ten ubohý zbytek je pak především katolický, menšinově protestantský, z toho ještě menší skupina patří do některé z těch domácích protestantských církví. Takže o co vám vlastně jde?

  Erdogan tohle gesto neudělal jen kvůli zahraničí, ale už dávno byl tlak zevnitř. A ten tlak byl hlavně a to především kvůli samotným muslimům, z nichž nemalé procento pochází odjinud než z Turecka, a pak také jako gesto ukázky síly, které se netýká vůbec západní Evropy, ale té východní.

  Je to gesto hlavně do Moskvy. Ukázka síly. Možná Turci nemají prozatím tolik zbraní jako Rusko (na EU by si troufli bez problémů), ale podobně jako v Západní Evropě mohou působit přez Islám. Putin pozval Erdogana k prohlídce největší mešity na evropském kontinentu, Erdogan následně ukázal Putinovi zdvižený prostředníček uzavřením hlavního ortodoxního chrámu pro nemuslimskou veřejnost.

  Západní Evropu to netrápí, dokonce to schvaluje. Skoro bych se rád vsadil, že zanedlouho bude i z chrámu Saint Denis mešita také a Francouze to vůbec netankuje. Čtvrť stejného názvu obývají migranti z celého islámského světa a na přeměnu křesťanského fakticky nevyužívaného chrámu na islámský svatostánek mají dle francouzských zákonů nárok. A pokud by Francouzi náhodou protestovali, tak na radikální požadavky muslimů oni reagují slzami, letáky a debilními výzvami k lásce mezi národy.

  Na tohle sere pes. I kdyby se Erdogan rozhodl Hagia Sofii zbořit, má na to právo, protože stojí v Istanbulu, který se už dávno nejmenuje Konstantinopol a už vůbec ne Cařihrad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:53-vidím to taky tak...

   Smazat
  2. 12:53- ateismus není organizován, proto nemá víru (symboly) a tím "páky" přístupu k davům a "svatému nadšení". Jsme stále ve středověku, kde symboly hrají velkou roli. Dokonce si státy zachovávají své historické dekorace. Lze tedy odvodit, že zakladatelé "božstev" prostřednictvím současných věřících jsou stále ve hře v boji o území vlivu.
   Přisaďme rodovou nesnášenlivost, politické hrátky kmenové, státní, jejich tajné služby a pochopíte panoptikum Světa.
   Jen ty zbraně jsou dokonalejší a techniky lstí.

   Ano, máte pravdu, "kohouti" se opět začínají poměřovat.

   PS. Zajímavé by bylo, někde přeformátovat Synagogu, to by bylo řevu! Zatím se spíše bouraly a obnovují.

   Smazat
  3. Ale týkají.
   Pokud vám nevadí, že to bylo gesto proti Moskvě, pak si uvědomte, že hlavní nebezpečí ze strany Islámu hrozí především "naší" Evropě. A dokonce i nám tady osobně. Rusové si v dohledné době poradí rozhodně lépe, nežli my "tady". I kdyby se Erdogan vydal na velké tažení, pak to bude v první řadě do "západní" Evropy, protože tady to má připravené už dnes. Stačí mu k tomu Francie a Německo.
   Pokud máte jakékoliv iluze o chování muslimů, doporučuji vám zjistit si více o politickém chování Islámu, např. https://www.cspii.org/cs/. Tady zjistíte, že neexistuje nic, co by si muslim vůči káfirům, či dhimmí nemohl dovolit. Pokud nejste muslim, pak zákonitě spadáte do jedné z těchto kategorií. Poučte se.
   Citát od vás: Na tohle sere pes.
   Co se děj dnes ve světě? Ničí se sochy, umění, kultura. Jestliže tohle máme přejít mlčením, že se to jako týká těch "na východě" nebo prostě někde jinde, ale vždyť se to děje i tady přímo u nás! Co naše sochy?
   Pak si také uřežte jazyk, jestli jste mu někdy fandil, protože mezi těmi menšinami pravoslavnými je i např. Jaromír Jágr. Podle vás ale na to sere pes. Fajn. A co pak v tom případě se dá říci o vás? Co s vámi má provést ten pes?
   Ničení všeho všemi "podle zákonů" bylo vyčítáno především "nežádoucím" revolucím", ty "správné" na to měli morální právo. Hm, ale co, na to sere pes! Až tady budete klekat na kobereček a vzývat jediného správného Boha, jehož tvář nesmíme znát!
   Vy jste totiž magor, pane. Až vás to bude "tankovat", bude pozdě a uvědomte si, že jakákoliv islámská kultura žila prakticky výhradně z výsledků práce svých otroků, káfirů a dhimmí. Ba převážně i ve vědeckých oblastech.

   Smazat
  4. 16:15. pane, já chápu vaše svaté nadšení pro národ, kulturu a důstojnost, hlavně poté, co je Islám prohlášen i našimi oficiálními představiteli za jedinou víru a jakýsi jordánský politik prohlásil, že Arabové jsou geneticky předurčení vůdci světa.

   Jenže zdá se, že je pozdě. Vaše děti sdílí stejnou ideu nového evropanství, kde na černém životě záleží víc než na tom vašem a kdy se klaní před arabskými případně tureckými pány. A hlavně, kdy jsou ochotni si strčit do prdele kohoutí péra a jít nahý dělat cirkus na náměstí, aby se jeho pán pobavil. To je nová evropská kultura, která je navíc živena šílenou spalující nenávistí ke všemu ruskému.

   Vaše děti tedy na povel arabského pána, který slouží globálnímu kapitálu, vytáhnou z prdele ty péra, obléknou uniformu šitou v Číně, kterou si sami zaplatili, a půjdou s písní na rtech jako maso pro děla na Rusa. Podívejme na Ukrajince, vždyť oni to už šest let dělají, teď je řada na nás, takový je váš úděl. Ne můj, já v Česku nežiju. Ale jestli potáhnete na Rusa a kostely se začnou měnit v mešity, budu z toho mít jistý profit. Sice ne velký, ale profit.

   Smazat
 17. Žádný strom neroste do nebe. Prudí v Sýrii, teď má našlápnuto v Lybii, což se nelíbí Egyptu, provokuje a ubližuje Řecku, vrtá u Kypru, nedrží slovo; nic dobrého pro nikoho kolem. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 18. 12:53 Nechápu... Skutečný ateista je jen blázen, protože každý něčemu věří, někdo jen v majetek a to je jeho všemohoucí i když je to vlastně SATAN. No a co takhle PRAVDA a LÁSKA. To už nefrčí. Máte vůbec k něčemu úctu? Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:54
   Projevil jste se tak, jak se podepisujete, ale můžete si k podpisu připojit ještě nesnášenlivost. Nechte na pokoji ateisty. Náboženství nemá s tím, co jste vyjmenoval nic společného, ale je to vždycky záležitostí hodnotového žebříčku jednotlivce. A pojem ateismus máte možnost si ujasnit třeba na wikipedii.

   Smazat
  2. Pane s mdlým rozumem, k čemuž se hlásíte svým podpisem.
   Vy jste ideální materiál pro konverzi k islámu, neb věřit v "něco" je Vám vlastní a je úplně jedno, jestli se modlíte ke zohavené mrtvole přibité na kusu dřeva anebo si budete navzájem čuchat k prdelím v mešitě klečíc na kusu hadru...To je jen otázka formální, otázka ritu...
   To my atheisté, spoléhající na rozum a přírodu a její poznatelnost jsme nenáviděni k smrti všemi hlupáky od všelijakých náboženství a to bez rozdílu..
   Smiřte se s tím, že ovládací koncept křesťanství už neplní svojí funkci a proto je nahrazován mohamedánstvím, které se jeví jako ideální obojek na krk lidstva k postupnému dobytí světa a jeho následného zotročení.
   Co neudělal pro GP freitr z první války s Němci, to dokáží jejich pohrobci spáření s mohamedány a po ovládnutí Evropy EU vyrazí stejnou cestou podle stejných map na Východ, jen na přezkách svých opasků nebudou mít nápis "Gott mit uns", nýbrž "Alláhu Albááár...a Vy budete mezi nimi...
   A jen na nás s rozumem a vůlí je, jestli to připustíme. Vy hlupáci jen trpně přijmete svůj úděl "vnucený vám tím vaším bohem"...

   Smazat
  3. 21:09
   100% souhlas! Základní definicí náboženství je víra v nadpřirozeno, jinak řečeno víra ve strašidla. A strašidly se lidé ovládají nejlépe.

   Smazat
 19. 16:54 už jsem vám jednou odpověděl. Nemluvte za všechny ostatní. Ne každý musí něčemu věřit. Leda případ od případu, kdy musí jednat za nedostatku informací. Pak věří své intuici, nějaké zkušenosti, něčí radě, vrhu mincí ... Nepleťte si víru s přesvědčením.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.