Reklama

středa 29. července 2020

Desatero zničení českého národa

29.7.2020   Zvědavec  a Facebook

1) Nejprve se zesměšní celý národ. Jste nevzdělanci. V Nepálu je každý pasák jaků bakalářem. Tak se založí v každé opuštěné stodole soukromá vysoká škola, aby i holka tančící u tyče, či líný a hloupý synek čilého podnikatele měli alespoň Bc. Nejde o kvalitu, jde o statistiku. Klasické university opustí svou tradici Alma mater a zaplevelí se obory, o kterých uvažoval kdysi v Haliči Jára Cimrman. Názory a práce univerzitních profesorů, které titul ctí, převálcují mediálně nejrůznější buzno exhibicionisté.


2) Ze státních základních škol se inkluzivními a jinými věčnými experimenty vytvářejí budoucí školy pomocné, na nichž hlavní slovo budou mít nejrůznější metodičky z oborů inkluze, integrace, imigrace, a vypravěčky korektních pohádek o princi Bajajovi z Ugandy a jeho partnerce Popelce z Damašku.

3) Pak je třeba zničit národní ekonomiku, hlavně průmysl. Nic neumíte, všechno, co jste kdy vymysleli a vyrobili, byl neprodejný šunt. Nikdo ve světe nestojí o vaše nákladní tatrovky, motorky, sigma pumpy, letadla, obráběcí a textilní stroje, sklo a bižuterii. Zavřete vaše továrny a místo nich otevřete montovny. Aby se neřeklo, na chvíli necháme zazářit pár vašich slovutných „kapitánů průmyslu“. Ti se nakonec za pár let se svými Titaniky propadnou do septiku, protože nevěděli, že správný kurz určuje kompas, a ne teploměr.

4) Vy jste tak neschopní, že si ani neumíte načerpat minerálku z vaší země, vy si dokonce neumíte ani nahnat pitnou vodu do vodovodních trubek. Ještě, že jsme tu my a za mírný bakšiš to pro vás uděláme sami. Rozinky vyzobeme, ze zbytku uděláme sklady ojetých pneumatik, a co by nám mohlo jó konkurovat, odkoupíme, utlumíme a zavřeme.

5) A pokud se to českému „proletariátu“ nelíbí, tak bacha. Stačí jeden letecký most z Ulánbátaru a můžete se pakovat. Za devět měsíců se nám počet budoucích zaměstnanců ze země Olgoje Chorchoje zdvojnásobí.

6) Zvláště důležité je zlikvidovat zemědělství a potravinovou soběstačnost. Začne se žvaněním, že celá desetiletí jsme jedli jedovaté potraviny. A s námi se trávili Rakušáci luxující cukrárny ve Znojmě či Slavonicích a dalších nejen příhraničních městech. A kolony Němců, kteří se v Karlových Varech či Mariánkách cpali kachnou se zelím a vzdychali Mein Gott, ta kachna voní po kachně.

7) K čemu vlastně potřebujete zemědělství? V Maroku je brambor a jahod, že vám je levně dovezeme a draze prodáme. K čemu sady? V Chile a Jihoafrické republice je tolik hrušek, že se pod nimi lodě prohýbají. Na Novém Zélandu je jablek jak euromravenců. Po Evropě bloudí kamiony s tunami kuřat, prasat a skotu a vy byste se chtěli mořit nějakou samovýrobou. Mléko je navíc nezdravé a jogurt dnes dokážeme udělat i z bramborového škrobu. Pěstujte naftořepku a budete druhý Kuvajt. A opuštěné kravíny a vepříny jsou přece nejlepší skleník pro pěstování bylinek typu Hanojská majoránka.

8) Ta nejdůležitější etapa je pak znesvéprávnění národa. Zformuje se banda speciálních věrozvěstů, kteří nám začnou vyčítat, jak jsme nemultikulturní šovinisté, kteří utlačují své spolubližní. K nim se připojí i saudskoarabský komisař a prohlásí „u vousu Prorokova, u nás se mají ženské líp, než ta vaše vykořisťovaná etnoskupina“. Neúspěch desítky let trvajících snah o integraci se vysvětlí tím, že při integrování byla pošlapána jejich práva na zachování specifických rysů jejich obohacující odlišnosti.

9) Zásadou likvidace národa je ustupování rostoucím požadavkům všech exotických odlišností a označování opravdových hodnot za měšťácký přežitek staré Evropy.

10) Pochod anální hrdosti se povolí se vší slávou, demonstrace proti němu se zakáže jako vyvolávání třídní nenávisti proti pavím pérům v rektu. Poslední etapou, je vstup do celoevropské organizace, protože v jednotě blbosti je síla. Když ze samostatných přiblblých jedinců dokážete vytvořit uřvaný dav, pak ze samostatných států nakonec dokážete vytvořit sebedestruktivní unii. Současný příliv obžerných uprchlíků je jen poslední sloka unijní hymny „Óda na radost“. Jmenuje se „Rekviem za zbabělost“.

Je těžké pochopit a rozumově vysvětlit takovou hlubokou a zrychlující se degradaci Evropy, která se sama žene do zkázy, a ještě se u toho usmívá.

60 komentářů :

 1. To je bohužel otřesná pravda. Jenže většina voličů, kteří minulé nepamatují, mají už pachateli natolik vymydlené mozky, že to odmítají. Život si představují jako jeden velký mejdan, a důsledky je nezajímají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bravo, jen autor zapomněl uvést, že autorem té velké lži o našem "zaostávání" za Nepálem byl zeměškůdce Zeman, který nejen lhal veřejně, ale rozkradl oddlužené státní komerční banky za pomocí obřezaných zahraničních kamarádů ! S pomocí zloděje Klause (taky protektorátního prezidenta) zničili státní majetek v dnešních cenách přes 13 bilionů Kč, o školství, státní správě a morálce ani nemluvě ! Havel byl jen ubohý komediant - agent CIA !! Dnes se každý může přesvědčit na vlastní oči, že kapitalizmus stojí nejen na lži, zlodějně, korupci a dobyvatelských válkách !!

   Vymazat
  2. Tondo, měl byste trochu brzdit a neklást všechny škůdce na jednu hromadu. Přece jen Zeman toho má na triku méně než třeba Klaus se svou bandou rozkrádačů a výprodejců. Nejvíc zlodějin a "výprodejů" jde za ODS a jejími kolegy z vlád. Nyní už je třeba odložit
   stud a volit skutečnou vlasteneckou stranu - jedině SPD.

   Vymazat
  3. Bubaku,vysvětlete mi proč pan Okamura poručil všem svým poslancum odsouhlasit Cenzurni Komisi Parlamentu a budu volit do smrti SPD.
   Ona komise mu pry za odměnu hned mazla jeho profil kdesi na alternativě,neni to nahodou to co se zve česky "smolit do vlastniho hnizda?"
   A jsem zvědav jestli tento koment projde cenzurou!

   Vymazat
 2. Výchova ke "svobodě" =
  nevaž se, odvaž se ...
  be in...
  be cool...
  ? ? ?

  OdpovědětVymazat
 3. Tak až sem to dojít nenechám, odejdu i s rodinou do Ruska - jediného garanta normálnosti.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo dobře napsaná syrová realita dnešní doby snad se do posledního stádia nedostaneme.

  OdpovědětVymazat
 5. Přesně zformulováno. Děkuji.A.

  OdpovědětVymazat
 6. Popsal jste to k čemu už 30.let směřujeme velice přesně...kéž byste se mýlil!

  OdpovědětVymazat
 7. Naštvaný Okamura: Volby poštou odmítám! A slova o Babišovi a neziskovkách

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nastvany-Okamura-Volby-postou-odmitam-A-slova-o-Babisovi-a-neziskovkach-632021

  OdpovědětVymazat
 8. Šabatová kandiduje do Senátu,víte,kolik idiotů pro to zvedlo ruku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:57 Tak to se asi pojistka demokracie stává trafikou.

   Vymazat
  2. Politicky korektní umění: Pipi, dlouhá burka, Sněhurka a 7 uprchlíků, Pohádky z mešity a kapradí, Děti z Buzerbynu, Víla Análka a motýl Onanuel. V kostele se bude zpívat pouze Al Elujá.

   Vymazat
 9. Premiér Babiš přijde na to, že mu USA a ani Izrael nic nedají, maximálně mu budou dělat problémy.

  OdpovědětVymazat
 10. Skoro jako bych to napsal sám. Takže dodám.

  11) pohlaví a rodina je sociální konstrukt. Vy jste byli vychováváni v nevědomosti totálními trotly, ale vaše děti si už vezmeme do práce my, neboť děti jsou sexuální subjekt a rozhodně nepotřebují ke svému růstu mamku nebo taťku. Otec, matka, fujfuj něco takového neexistuje.

  12) Jelikož pastevci jaků z Nepálu, jak bylo výše uvedeno, jsou mnohem vzdělanější než vy, musíte jim uvolnit perspektivní místo. Naopak, populace z východní Evropy jsou lidé geneticky předurčeni na manuální práce a s tímto musíte počítat.

  13) Klasická hudba je rasistická. Stejně tak hudba lidová a všechny rasistické a primitivní tzv. kulturní zvyky východní Evropy. Tohle musí zmizet, aby nebyl urážen jemnocit jiných národů a etnik.

  14) Islám je dobrý. Vaše nejhezčí dcery budeme vychovávat k potěše muslimského muže. Ty ošklivé můžou souložit se psem na Parade Pride neboť, jak pravil kdosi významný, tak to je dobré.

  15) Zavedeme nové daně solidarity na podporu ubohých černoušků a hnědoušků nejen u nás, ale i v jejich rodišti. Peníze budou spravovat neziskové organizace. Všichni ubozí uprchlíci budou mít u nás vše zdarma, vy se připravte na platbu u lékaře a školné, protože zdraví a vzdělání je byznys.

  OdpovědětVymazat
 11. "Naprosto NESOUHLASÍM!
  >Evropy, která se sama žene do zkázy, a ještě se u toho usmívá.<
  Evropa, národy Evropy se do zkázy neženou samy. Do zkázy je ženou vrcholné K.RVY. Některé známe jménem, ty nejvyšší jsou skryty. A platí: Evropa, národy Evropy, jsou plné prostitutů, mnozí znásilnili sami sebe, že dělají dobrou práci. Jako maličké k.rvy v bor.elu. Úpadek je řízen, je placen horentními sumami. Je podporován každý zloděj, který hajluje s K.RVAMI. Evropa, národy Evropy, se nelikvidují samy. Jako koronaakce nevznikla sama od sebe. Pamatujete na první den akce v ČR? První, co bylo ten první den v ČR, že odvolali hlavní hygieničku. Přístup smějí mít jen ti, co hajlují s k.rvami. Evropa, národy Evropy, jsou záměrně likvidovány. Zhoubnou práci konají prostituti. Od posledního sluníčkáře až po premiéry. A lidé s tím nemohou nic dělat. Buď se dají taky na prostituci, nebo mlčky trpí. Kdo by se postavil do jejich čela, MUSÍ být zničen.
  Toto je vláda NACISMU, euronacismu, přesněji internacismu. V čele stojí eurohitler, eurogoebbels, eurokrupp a mnozí další."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím

   Vymazat
  2. Anonymní29. července 2020 11:18
   Tak to je, to už musí vidět každý. Náš AB, je jedno z výkonných kol, celé té mašinérie. Má o co přijít, takže zařezává. Volme SPD. P.K.

   Vymazat
 12. Jako obvykle, třicet let po aktuálnosti, kyž už je stoprocentně pozdě... Když už pravdu chápou i "absolventi pomony a doktorandi zvláštních škol"... Dnes již stejně účelné, jako popis konstrukce zajišžující zvýšení nepotopitelnost Titanicu... když byl Olympic dávno sešrotován a Titanic i Britannic dávno shnili na mořském dně.
  Ale je hezké, že dnes už lze alespoň polooficiálně napsat to, za co nás byli ochotní za a po plyšáku zamordovat... (Za oficiální to bude, až to v hlavním vysílacím čase bude opakovat i Čt... a "klauniáda Barrandov" jako vyvážení "emerické" Primy CNN a hebrejské Novy.

  OdpovědětVymazat
 13. Bylo by to opravdu vydařeně vtipné, kdyby to nebyla surová realita.
  Ale nelze to svést jen na provázky vedoucí od západní oligarchie, velký díl viny neseme my jako národ, který není dostatečně národnostně uvědomělý. Nechápeme jaké jsou naše společné zájmy, každý vidí jen ty své osobní a nedomyslí, že některé zájmy reálně převyšují vše ostatní.
  Srovnejme s Němci. Je to velký stát, mají mnoho svých problémů, spousta věcí je štve a to hodně. Dokáží upřímně nadávat na jednotlivé problémy ve své zemi, mají spory mezi jednotlivými spolkovými zeměmi, ale jak přijde řeč na Německo coby státní útvar, tak jsou rázem jednotní a plně chápou společný zájem, který převyšuje zájmy jednotlivců. Rozhodně se to nezužuje jen na hopsání u fotbalu a vykřikování "kdo neskáče není Němec", jako je tomu u nás.
  Jsme dokonale rozeštvaní a proto tak dobře ovladatelní. To je velká bolest nás Čechů, Moravanů, Slezanů a velké části Slovanů. Strategie "rozděl a panuj" na nás zabírá spolehlivě.

  OdpovědětVymazat
 14. Dobře napsáno. Pro to, co prožíváme, není nejcharakterističtější označení období blahobytu, jak se domnívají někteří vítači a dobro.erové, nýbrž to je období likvidace suverenit národních států a nástup totální kontroly, jednotlivých občanů světa. Tento útok na naši identitu, roztřídil Pjakin do několika významových vrstev.
  Volně podáno:
  1. likvidace vzdělávání, které by členům národa dalo poznat pravdivý stav světa a jeho řízení (se současným profitem, pro zrádné vykonavatele)
  2. falšování minulosti, likvidace dokladů minulosti o velikosti národa (se současným profitem, pro zrádné vykonavatele)
  3. vnucování liberalistické ideologie, peníze můžou vše, národní stát jim musí ustoupit. Šířeno všemi informačními kanály, likvidace kanálů, které se nepřipojí (se současným profitem, pro zrádné vykonavatele)
  4. poškozování ekonomiky, zadlužování země (se současným profitem, pro zrádné vykonavatele)
  5. útok na lidskou důstojnost a zdraví členů národa, likvidace branných schopností (se současným profitem, pro zrádné vykonavatele)
  6. vojenské dobytí, či už jenom převzetí (se současnou likvidací profitů, již nepotřebných zrádců národa).
  P.K.

  OdpovědětVymazat
 15. Nenažranost a okrádání států. A co nejde ukrást. To si vezmou. Odmítám fond Eu, největší zlodejna. Až bude milion dva, bez práce, kdo to zaplatí. Ať němci zaplatí reparace a nemusíme si nic půjčovat. A fond si mohou.

  OdpovědětVymazat
 16. To, co je důležité pro udržení a prospěch českého národa, jasně a detailně popisuje pan MUDr. F. Koukolík ve své knize
  Češi: Proč jsme kdo jsme – a jak dál?

  Nesmírně moudrý člověk - to by byl skvělý prezident.

  https://www.kosmas.cz/knihy/216929/cesi/

  OdpovědětVymazat
 17. Co jste čekaly od parazitů? SNB.

  OdpovědětVymazat
 18. Ano - velice dobře a pravdivě napsáno. Ale ještě zapomněl autor -vedle toho, jak jsme nemotorní, hloupí,nešikovní, přitroublí, příliš lpíme na tradicích, které se ukazují jako diskutabilní a špatné, a ti, co nám začali diktovat nový, efektivnější způsob života, nás to postupně všechno odnaučí - tak vedle toho zapomněl autor, že jsme "ekonomicky negramotní"! To právě má na svědomí naše pofiderní vzdělání z dob "totality". Nevyučili nás totiž ekonomické gramotnosti, proto tolik lidí propadlo lichvářským zmetkům, kterých se zde po devadesátém náhle vyrojily tisíce ( s podporou státu) a musela se posléze vytvořit exekuční komanda, která zajistí, že člověk, co se nějak zadlužil například na pět tisíc korun, zaplatí patnáct tisíc, ne-li více. Asi je to ve světě normální. V tom úžasném světě, kde je tolik svobody a demokracie, je tohle nejspíš normální, což my, ekonomičtí negramoti z doby a země, kde něco podobného bylo velice přísně zakázáno, jsme nemohli vědět.Lichva neexistovala, vychcandírové a podvodníci se nevyskytovali, protože stačil jen náznak něčeho podobného a ocitli se v arestu. Výraz "exekutor" jsme četli asi tak v čítankách - vzpomnínám si na strašnou báseň... "Kravičku vedou ze chléva, dvůr plný, sotva že stačí, na prahu vdova omdlévá a škytá v oněmlém pláči. Dráb z drsných vyvolává plic - pět zlatých poprvé, kdo dá víc?!"... a tak dále! Ve škole jsme brečeli na tou vdovou a ubohými sirotky, jimž panstvo odvádí jedinou možnost obživy. A dnes? V současné společnosti se z původně nejspíš normálních lidí rekrutovaly stovky zasraných panských drábů, kteří podvody, lichvou a vydíráním, zlikvidovali desetitisíce lidí, rodin, sirotků - s požehnáním vlády, která potřebovala vyrobit zbohatlíky - co nejrychleji! A lidi umírali hlady, umrzali na ulicích - nezájem! A dnes? Předvádějí přiblblé divadlo s rouškami a zákazy vycházení na důkaz, jak moc jim jde o lidi. Hnus - Hnus - a ještě jednou pokryteckej hnus! Justiční mafie, zločinci v talárech, užvanění politici, a mediální čvachtové najatí kýmsi kdesi, kteří ani neumí česky, a začínají ty svoje štvavé sračky .."Češi pijí...Češi jedí... Češi myslí...Češi mají..." No a Češi to čtou a asi jim ještě nedocvaklo, jaký humus nás z toho páchnoucího svobodného kanálu ze zámoří ovládá. Češi jsou holt ovce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:21
   ...jsme "ekonomicky negramotní"! To právě má na svědomí naše pofiderní vzdělání z dob "totality"...

   Hm, jen je mi záhadou jak je možné, že ty půjčky a exekutoři se pojí zejména s mladšími a nejmladšími generacemi, zatímco staří dávají ještě z důchodu peníze mladým a když si chtějí něco koupit, tak si na to napřed našetří. Nevím čím to je, ale něco mi v tom nehraje.

   Vymazat
  2. 14.21 Nezaměňujte, prosím, ekonnomickou negramotnost s LEHKOVĚRNOSTÍ... Nenaučili nás, před listopadem, nevěřit cizákům, podvodníkatelům, šmejdům, Hlasu Ameriky Svobodné Evropě, Radio Vatikán, Deutsche Welle... i když se o to USILOVNĚ SNAŽILI... ale občané komunistům nevěřili a na jejich četná varování hýkali i "Kolbeni" na Štěpána "nejsme malé děti"... Tak se nedivme že dnes není Kolbenka, cukrovary, průmysl, zlatý poklad republiky, "odborníci" vědomě vyprojektovali astronomický nesplatitelný státní dluh, založili exekutorské žákony jaké nemají v Evropě obdoby,... v televizi jsou REKLAMY NA LICHVÁŘE jako v protektorátním filmu JAN CIMBURA ve stylu "Jen si dejte ještě, mladej pane. Až ten grunt zdědíte, tak ten dluh snadno TŘIKRÁT ZAPLATÍTE..." Ovšem dnešní státní moc by ty moudré ženy z filmu obvinila z extrémismu a z antisemitismu... I KDYŽ ŠMEJDI JSOU VŠECH BAREV A PŮVODŮ, a ony jenom restituovaly od šmejda... který odešel, s čím přišel.

   Vymazat
  3. Češi jsou holt ovce

   A jak vysvětlíte více méně stejné reakce i jinde? Protesty, které jsou jakoby proti rouškám jinde jsou podle mne ve skutečnosti o něčem jiném, to podle země. Ne, manipulují nás už dávno globálně, takže ovcí je tak několik miliard.

   Vymazat
  4. "...Čechy mé, obraze rámu prastarého, K O L I K R Á T vytrhli tě z něho, až odprýskaly barvy tvé...".

   Vymazat
  5. ...."a v den slavný, znovu pro zraky žárlivé, napjal tě rámař starodávný".... tak hergot! Kde je ten rámař starodávný MS Doe 20.04? Už aby začal napínat, je nejvyšší čas!

   Vymazat
 19. už od kapitalistického puče 1989 je čr řízena mafiánskými tlupami které nás cíleně rozkradly ,zadlužily ,zkolonizovaly pro západ ,justiční mafie dodnes kryje korupce a zlodějiny havlostbáků ,přes 300 mld ročně jde na dividendách kolonizátorům do eu , ...emisní povolenky, fotovoltaické mafie solárních baronů, církevní rozkrádačky , LTO, ...mafiánské neziskovky placené z usa , viz. krádež 10 mld tv nova CME ..tunel 10 mld v arbitráži ,
  Koudelka vyznamenání z USA za kolaboraci,a tunelářskou likvidaci čr .........
  mafiozo? kmotřík? nečas nejednal ani když kalousek telefonicky vyhrožoval vyšetřovateli kauzy casa....
  čr mafiánský stát ,zločinný systém , .....
  MaP 523 Ráno mě vzbudila PČR. Uvidíme, jak dlouho budeme ještě vysílat? Marie Benešová - odposlechy.
  https://www.youtube.com/watch?v=8umfCub6Wus

  OdpovědětVymazat
 20. Nesvalujte vina na jiné,
  sic dopadne na vaši hlavu.

  Naše vzdělání bylo jedno z nejlepších na světě a dodnes na tom ještě přes obrovskou snahu řady idiotů ve školství nejsme až tak špatně, ale blíží se to. To, co nám chybělo, byla jen pokora. Pokora před životem, protože se nelze domnívat, jak se říkalo tehdy v perestrojce, že se něco zhorší, když je to teď všechno "tak" špatné. A to mnoho lidí říkalo na chalupě, chatě, na dovolené za pár "šupů", kam dojeli auty, motorkami s bohatou "výživnou" a jinou výbavou. To říkali lidé, kteří platili minimální nájmy a prali se o ty největší byty v podnikové výstavbě, páč nájemné 4+1 bylo cca 400,- Kčs. Dál pokračovat nebudu. Chyběla nám pokora před společností a hlavně před sebou samým každým z nás. Jen nemnozí touto "zkouškou" prošli čistými. Jenom připomenu samotný závěr skvělého filmu, který by měl vidět každý, aby se sám nad sebou samým zamyslel, Náš dědek Josef v hlavní roli s Bohušem Záhorským, který svému, na studia (na doktora) odcházejícímu vnukovi, volá na rozloučenou krátce po období kolektivizace, pro mne klíčová slova: "A nezapomeň, že si z bíde!" Tady hledejte jednu z velkých prapříčin toho všeho. Kdyby existovala stále První republika drtivá většina doktorů, inženýrů, umělců a dalších "elitárních - liberastů" byla v p(e)rdeli.
  Víte, proč byla nutná přestavba? Protože v tomto období nás postupně oblbovali, manipulovali, a my jsme se vysmívali JAKO CELEK těm, kteří vyslovili nějaké pochyby, ale ty, kteří něco dokázali, jako třeba pan Čuba, museli být vysmíváni a dehonestováni neustále a pak likvidováni za každou cenu. Kam by pak přišli noví "páni" podnikatelé?
  Nechali jsme si JAKO CELEK vnutit, že život má smysl jen tehdy, když máš každou chvíli novou věc, hračku, či nějaké další harampádí. Nechali jsme si vnutit, že naše školství, zdravotnictví nestojí za nic a to v době, kdy patřili k nejlepším na světě. Nechali jsme si vnutit JAKO CELEK že každý může zbohatnout pohádkově, jen stačí poctivě pracovat a to jsme přece každý z nás tak skvěle uměli, ne? Nechali jsme si vnutit, že ti, kdo neuspějí jsou líní parchanti, zapomněli jsme na zkušenosti lidí z dob Rakouska a První republiky. Vysmívali jsme se stávkujícím po "listopadu", vždyť proč už teď stávkovat, co gentlemani a dámy? A hlavně jsme zapomněli na všechny ty mrtvé, zraněné a jinak postižené, kteří nám razili cestu k něčemu, jak si oni myslili, lepšímu. A to všechno jsme před pár lety mohli vidět a číst o další zemi, která chtěla žít po svém, to jsme slyšeli o zemi o kterou se dnes vede pomalu již regulérní boj armádami, ano o Libyi. Pamatujete si jak se tenkrát chechtala ta šklebící se stvůra? A tomuhle se říká levice? Jděte do prdele! Levice, ta skutečná, je v hluboké krizi, ale tohle je pouze liberální pederastický marasmus pojmenovaný nesmyslně a záměrně matoucími levicovými pojmy VŠEMI, KOMU NEVYHOVUJE NIC JINÉHO NEŽ TO, CO JE. Možná proto, abychom TAM NA LEVICI nehledali skutečné řešení. A nemyslete si, že když jste byli jako já proti různým nesmyslům, že jsme bez viny. Ale aspoň se nemám za co stydět na rozdíl od těch, kteří zradili.

  KDYBY NÁS OBĚTI A SKUTEČNÍ BOJOVNÍCI ZA LEPŠÍ ŽIVOT VIDĚLI DNES, MĚLI BY NÁM NAŘEZAT VŠEM BEZ JAKÉKOLIV VÝJIMKY A DVOJNÁSOBNĚ TĚM, KTEŘÍ UMOŽNILI TUTO PROHRU. A pak by nás měli uvrhnout do dolů, když neexistovala skoro žádná technika, krom krumpáčů a lopat a měli bychom tahat lany kvádry na stavbu pyramid. Abychom si začali vážit života a chápali, že smysl života je určitě někde jinde, než v tom, co nám vnucují, v harampádí a šmejdech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V naší zemi zatím nikdy dobře nebylo, což sice mělo za následek snahy o změnu režimu, po nichž ale bylo ještě hůře... Od rozpadu Rakouska-Uherska až po konec socialismu a nástup nynějšího režimu, který je ze všech dosavadních nejpokrytečtější a nejprolhanější.

   A příčinou toho všeho je jen obyčejná lidská vychcanost, která v demokracii vede k volbě "osobností", různých "tatíčků", ve skutečnosti ale gaunerů, na jejichž lumpárnách chce mít průměrný volič podíl. Od Havla, Klause, Zemana a dalších až po Babiše s jeho volebním heslem "řídit stát jako firmu". Za socialismu se vychcanost projevila trochu jinak - hesly jako "kdo nekrade každou hodinu, okrádá rodinu" a u některých pak vstupem do KSČ z prospěchu. Celkově neschopností většiny cokoliv dělat poctivě a opravdově. A pokud by přece jen někdo takový poctivec a opravdový člověk byl, tak se mu většina vysměje a prohlásí ho za blbce.

   No, pak by se národ neměl divit, že se mu nedaří a že postupně ztrácí úplně všechno. Zaslouženě. S vyčůránky a jejich obdivovateli to jinak dopadnout nemůže... Pomohla by jedině změna systému hodnot a národního charakteru, což je ale v nedohlednu. A bohužel si neumím představit okolnosti, které by takovou změnu podnítili.

   Vymazat
  2. Hodně lidí říká, že z celé té plejády politiků a stran není koho volit. To je sice pravda, ale jen její půlka. Druhá, skrytá a nepohodlná část pravdy je, že společenská objednávka generuje volební nabídku. Samozřejmě že se se zvolenými darebáky velké korporace a vnější síly snadno domluví, když mají čím zaplatit. Ale dokud bude národ tleskat vyčuránkům, kteří si to "uměli zařídit" a průměrný český člověk bude snít svůj malý český sen, že on bude také takovým (vyčuránkem, který se udělal pro sebe), nikdy to lepší nebude.

   Možná někde existuje poctivý podnikatel, tak jako rafinovanou matematickou konstrukcí na zakřivené ploše je možné sestrojit kulatý čtverec, ale já jsem ještě takového neviděl. Všichni nadávají na stát, minimalizují daňové odvody a platy svým zaměstnancům. Naopak se řídí formulí "levně koupil, draze prodal" - to je přece podstata zisku, tak jaká pak poctivost. Všimněte si, že v našem státě se všeobecně nevěří, že je možné poctivě zbohatnout. Možná v nějaké jiné zemi to možné je (také záleží na definici poctivosti), u nás ale každé velké peníze, až na potenciální, nikomu neznámé a někde snad existující výjimky, jsou výsledkem přinejmenším morálního podvodu nebo dokonce neodhaleného kriminálního činu. Ale je to společensky přijatelné a průměrný český člověk takové lidi obdivuje, volí a vynáší na společenské výsluní, zatímco naivně doufá, že mu to přinese prospěch. Podobá se závislému sázejícímu, který sní o výhře a zmarní všechny své úspory, zatímco loterijní společnost bohatne. Jedinou jeho šancí na záchranu je přestat sázet.

   Vymazat
  3. 10:52
   Já slýchám velice často o poctivých podnikatelích a o nepoctivých jen zřídka. Ale abych pravdu řekl, také se mi ještě nepodařilo narazit na toho poctivce. Zato o různou měrou nenasytné šmejdy, kteří se na mě dívají jako na kořist, doslova zakopávám. Ale už mlčím a raději budu hledat a doufat dál, abych nebyl osočen že závidím.

   Vymazat
 21. Clanek se mi libi. Nesvadejte vsak vasi hloupost na nekoho jineho. Obetmi lichvaru jste se stali sami ze sve svobodne vule.
  h.

  OdpovědětVymazat
 22. Jsem sice asi ekonomicky negramotný, neshromáždil jsem velké úspory, ani jsem nic nerestituoval, žijí jen ze svého platu a hry na výhodné investice nehraju. Po výsledném konci důchodového pilíře a snížení bonusu od státu u Stavebního spoření se moje představa ekonomické gramotnosti vytratila. Tak jsem nakonec rád, že nemám dluhy, ale možná to bude ta chyba. Někomu se asi dluhy vyplatí. Vždyť se tak chovají i státy. Tak mi tu vyprávějte o ekonomické gramotnosti, o solidnosti a o důvěře. Vy si snad děláte z lidí srandu, když mi radíte kupovat zlato.

  OdpovědětVymazat
 23. Ekonomicky negramotní? Jak v čem. Již jen všechny ty prospekty, letáky, "slevová" literatura atd. z nás vychovává záměrně negramoty, abychom neměli ani tušení, oč jsme okrádání u každé pokladny hypermarketu přemrštěnými maržemi. Ještě po slevě druhé obchodník stále vydělává. A víte, že jsou u nás obchody, kde hodnota výrobku je prodávaná se ziskem sto a více násobným? Jak se tomu brání občané v "gramotných zemích" se bohužel nedozvíme. Ostatně kapitál potřebuje vedle mazaných šmelinářů právě také hordu negramotů.

  OdpovědětVymazat
 24. Tento článek by měl být publikován ve povinně ve všech médiích a TV !! Bohužel, záměr západu byl v 89 roce po hadráku jasný, zlikvidovat v Československu po rozdělení jen v Česku, průmysl, zemědělství, banky, školství jak bylo uvedeno v článku je obrázek totálního úpadku kvality !! A z naší průmyslové a zemědělské soběstačnosti a hlavně kvality se jim povedlo udělat z našeho státu otroka a montovnu západu !!!!!

  OdpovědětVymazat
 25. Zbytecne o tom psat. VSE v soucasnotsti je HORSI a cessteji MNOHEM HORSI nez za eru socialismu. Jedine zlepseni jsou srazky vlaku, na 1 drahu za socialismu byly 2 za rok, ted na 60 drah je 0.5 srazek na drahu.
  V USA je hlavnis trasak lidi SOCIALISMUS, tady KOMUNISTE. Jdeme tou nejlepsi cestou, USA nas vzor, tam take v kazde vesnici je UNIVERSITY, ale zemedelatvi, lesy, atd maji o hodne lepsi, navic, OSN se nejak pomylila, kdyz v hodnoceni zemi, kde se NEJHUR na svete zije, vyhrala Ceska republika. To je jedine vitezstvi, ktereho jsme dosahli a ktere bez problemu uhajime. Hlavne, ze to za socialismu nebylo (hodnotili: spotrebu alkoholu, koureni a obezitu).Asi mame jeste jednu jednicku- NEJATEISTEJSI ZEME.

  OdpovědětVymazat
 26. Utekl jsem kdyz prisli Rusi.
  A rikam vam duchodci v Cesku, ze v Americe mate takovy
  duchod, o jaky se sami postarate zodpovednym zivotem !
  Pravidelnou praci a cim vetsi mate kredit, tim mene za vse platite.
  JE ZDE DOBRE ! Ale ti, co chlastaji a nebo zerou drogy, umiraji na ulici.
  NEMOHU vas vyzvat, aby jste to prisli zkontrolovat , protoze zde radi nemoc s kterou si nikdo nevi rady. (Cinsky virus).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím to je anonyme 23:36, že se nemám jako vy? Neutekl jsem před Rusy ani před zlodějskými demokraty. Pracoval jsem do 31.12.1989 pro svou socialistickou vlast a pak od 1.1.1990 jsem budoval kapitalismus. Nic jsem nesabotoval. Prostě jsem chodil do práce a staral se o to, aby firma, která zaměstnávala otce a bratra, byla nejlepší na světě. Nepadl jsem na dno a mám se jako průměrný penzista. Dávají mi asi třetinu toho, co vám. Nemohl byste svým bývalým spoluobčanům vysvětlit, kde ty dvě třetiny nevyplaceného platu mizí? Nekradete i vy?

   Vymazat
  2. 11,29
   On tu Vaši nadsázku stejně nepochopí!

   Vymazat
  3. 11:29 - Rozhodne zadny American u vas nic NEKRADE !
   My jako navstevnici v Cesku u vas platime za vse daleko vice, nez platite vy. At uz je to hotel, nebo restaurace. (Vy mate dvojity platebni system.)

   Nas duchod se sklada ze 3 veci ! Z ivestic, z planu 401 K a ze Socialniho Security, ktery zavedl
   Franklin Roosevelt.

   Zodpovedni duchodci se maji dobre. Bohuzel
   VY NEPOZNATE u vas v Cesku, co je v Americe hodnotne a meli by jste to importovat a co nestoji za nic.

   U nas jsou take zlodeji a vycuranci, ale to neznamena, ze jim sezobnem jejich navnady.
   T.j. jako pekna hra - kdo precura koho.

   Vymazat
  4. Honolulu, ty´s u nás dlpouho nebyl, že?! Dvojí metr, jiný na cizince a jiný na našince už 25 neplatí, je mimo zákon a když se vyskytne, je pokutován. Přijeď se někdy podívat, mimochodem, v Praze i v dalších českých městech se dělá lepší štrůdl, než ve Vídni.

   Vymazat
  5. Jak říkám, imbecil z bažiny nemá čím chápat!

   Vymazat
  6. Nenadávejte Honolulanovi pořád "imbecilů z bažiny"... co jsme potom my? My jsme do naší senkrůvny vlezli úplně dobrovolně - jsme imbecilové ze senkrůvny anonyme 18.53 - no a co, Honolulu 15.46 - znáš tuhle? ..." A pak už postačí si jenom změnit jméno, a až tu malou zemi celou rozkradem - pak se vrátím v svoje rodné Colorado, a vo tý zlatý žíle povím doma všem!"... to je písnička - co? Honolulu. Začala se hrát už v roce 1995 - na všech plesech ji hráli a lidi zpívají jako diví. To už totiž poznali, vo čem to je a bude. A že nám "američané" nic neukradli? Ha ha - he he - ho -ho! A nejen pro američany jsme byli zlatá žíla! Říkám "byli" protože teď už je to minulost. Teď už tady krade jen naše politická, úřednická - státní pakáž. No - dokud máme v korytech kus toho žvance, kdo by si dělal problémy?

   Vymazat
 27. noviczech
  ...vynikající článek, ale pozdě honit bycha. Na Havla bych vše nesváděl, byla to odtržená skupina z komunistické strany, tedy něco jako Jidáš u Krista, kteří toto zpunktovali. Ale dívejme se dopředu. Napřed, jak vystoupit z bahna! To vyžaduje dobrého politika, chytrého, ale také moudrého! Potom, jako po válce, kde vzít k vybudování peníze, možná vrátit rozkradené! A co změna ústavy a založení PRÁVNÍHO STÁTU, ale samozřejmě, ne se zkorumpovanou právní mafií! A co změnu ekonomického systému, daně na "příští rok", bych zrušil a tato světová COVID 19, který je vlastně obdobou židovského svátku "padesátiletí", kdy se majetky vracely a dnes tímto všechny zadlužené firmy oddlužíme, majitelé firem dostanou miliardy a pracující jsou rádi za kůrku chleba, co uděláme s tímto světovým zákonem-podvodem? Bude těžké vrátit světu NORMÁLNOST! Velmi těžké. Hezký, pravdivý článek, ale boj proti Babylonské věži.... jak skončí....???

  OdpovědětVymazat
 28. Článek je satiricky napsaný, ale myslím pravdivý. V roce 1989 napsal do Technického magazínu nynější prezident článek a v něm se psalo, že se Československo se mění v zaostalou zemi. Nebudu s tím polemizovat, ale přeze vše co zřejmě nebylo tehdy v pořádku, Zeman měl hlavně na mysli řízení země,nebyla naše země zaostalou zemí. Doporučuji kížku L.Štrougala: Paměti a úvahy a Ještě pár odpovědí, jsou k sehnání na Alze. Tam jsou minimálně čísla o naší zemi a ekonomice v době socialismu. Kladu si otázku co "nám" za socialismu patřilo", z čeho naše země měla prospěch, co bylo možno dát lidem, co jsme mohli sami "ovlivňovat" ? Když to srovnám s dnešní dobou, jsme dle některých ekonomů, samozřejmě ne "pravicových liberálů", kolonií, což je v článki dobře popsáno. Nevím o zemi, která prodá své plynovody ropovody a dokonce "vodu" pro půmysl a obyvatele cizím vlastníkům ? Možná to takto mají v USA, ale to opravdu nevím. Já osobně bych za "vodu" dal odpovědné lidi k soudu, někdo to takto musel připravit a pracovat na tom, kdo to není tajemství. Samozřejmě , že se určitě napakoval na této tak zv."privatizaci"! Na závěr, když tehdy naše země byla "zaostávající", tak nyní jsme se dostali dle mě do vyššího stádia jsme politicky i hospodářky kolonií, snadno si dosadíte čí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, co je nyní nazýváno sametovou revolucí, bylo ve skutečnosti super-komedií využívající naší naivity. Co bylo cílem je již nyní zřejmé. Obávám se, že český národ vymře bez šance obnovy jeho integrity. Již nyní převážná část mladých lidí považuje češtinu za nepoužitelný jazyk. Hlavním jazykem se stává angličtina. Technika jim dává za pravdu. Bohužel to však proniklo i do kultury, která by měla charakterizovat národní charakter. Nové české písničky nejsou. Cílem EU se jeví potlačení integrity národů. Neradostná budoucnost.

   Vymazat
  2. Výsměchem lidem jsou ti, co to všechno po hadráku způsobili. Nevidí, neslyší a nestydí se. Chodí se vyblít na PL a NR. Je strach jim jejich zlo připomínat.

   Vymazat
 29. Ten text je sice už hodně starý, ba i po netu už několikrát koloval, ale je stále pravdivější, ba s každým dalším měsícem nabývá na větší a větší aktuálnosti, bohužel... :-(
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
 30. Neklesejte na duši, věřte naší Libuši - Národ vše překoná - . Když bude nejhůř, tak nám přece pomůžou kluci z Blaníka.

  OdpovědětVymazat
 31. Za vším hledej peníze, peníze a boháče. Každému dnes jde jen a jen o peníze o majetek. Nikomu nevadí špinavé peníze, zejména mladí, sehnat peníze a pak je utratit. Kolikrát přemýšlím o tom, kam nás dohnal kapitalismus. K mamonu a honba za bohatstvím, které se nikdo nebude moci odnést na onen svět. Máme tolik aut, že si na silnicích, ale i ve městech stále více překážíme. Máme mobily, PC a nevím jaké moderní prostředky, ale co s tím, když upadají mezilidské vztahy, kdy láska je zaměňována za sex a vztahy mezi lidmi se neustále zhoršují.....?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byla láska zaměňována jenom za sex ( funění do ucha) - víte jak se říká dnes lásce Tatrane 11.09? Šuking. To je - co?

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.