Reklama

středa 1. července 2020

Dopis předsedy Davida Maria Sassoliho předsedovi vlády ČR Andreji Babišovi

Ivan David
1. 7. 2020
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli včera zaslal dopis předsedovi vlády České republiky Andrejovi Babišovi v reakci na jeho dřívější konstatování zasahování Evropského parlamentu do vnitřních záležitostí České republiky.  Zdaleka nejsem obhájcem Andreje Babiše, nicméně v celé kauze nejde o "Čapí hnízdo" a pár miliónů, ale o cizí zájmy v rozsahu stovek miliard. Tzv. "demokratická opozice" by ráda viděla ve vedení ČR protektory typu Kiska či Čaputová. Babiš je málo vstřícný. Petr Fiala by vyhovoval.  Pan předseda Sassoli jistě zná pozadí věcí. Poslanci pod policejní ochranou si obecnou oblibu vykoledovali sami - bez pomoci premiéra nebo médií. Unijní orgány nám vládnou za naše peníze. Jejich arogance vystihuje jejich vztah k naší zemi.
Mluvčí předsedy Sassoliho Roberto Cuillo publikoval následující výňatky z dopisu: 
 
„Rád bych využil této příležitosti a připomněl, že smlouvy EU dávají Evropskému parlamentu pravomoc a povinnost udělit nebo zamítnout absolutorium Evropské komisi za plnění rozpočtu EU při výkonu jejích pravomocí jako rozpočtového orgánu a Za tímto účelem čl. 319 odst. 1 Smlouvy o fungování Evropské unie předpokládá, že Evropský parlament přezkoumá účty, finanční výkaz a další příslušné hodnotící zprávy a zvláštní zprávy Účetního dvora. Auditoři V této souvislosti Smlouvy stanoví, že za účelem výkonu svých pravomocí při plnění rozpočtu EU může Evropský parlament požádat Komisi, aby poskytla důkazy o provádění výdajů nebo fungování systémů finanční kontroly.

„Usnesení přijaté Evropským parlamentem je proto třeba považovat za součást tohoto procesu a za akt vyplývající z jeho pravomocí v oblasti rozpočtové kontroly a demokratického dohledu, který by měli všichni aktéři EU považovat s maximální úctou...


...Chtěl bych také zdůraznit, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu bude i nadále vykonávat své povinnosti v souladu se svým mandátem, včetně posuzování potenciálních střetů zájmů, které brání řádnému a zákonnému plnění rozpočtu EU, spolu s ostatními příslušnými EU. instituce....

...V této souvislosti bych také rád vyjádřil velké znepokojení nad osobními útoky namířenými na některé členy Výboru pro rozpočtovou kontrolu této sněmovny v souvislosti s tímto případem. Po nepřijatelných provokacích je jeden poslanec Evropského parlamentu a jeho rodina stále pod policejní ochranou. Jak chápete, sleduji tyto případy velmi pečlivě a jsem připraven aktivovat všechny dostupné postupy na ochranu integrity zvolených poslanců tohoto Parlamentu. “
Roberto CUILLO

Mluvčí předsedy Evropského parlamentu

56 komentářů :

 1. Pod kontrolou by měla být většina poslanců EU. Jenom si pletou pod jakou kontrolou by měly být. Prostě paraziti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někteří, poslanci EU, by měli být hlavně pod kontrolou psychiatrů. Dále i mezinárodního soudu, a to celá EU. Která chce vládnout celé EU, bez ohledu na jejich statní suverenitu.

   Vymazat
  2. Pryč s EU. EU pro naši zemi nic dobrého neudělala. Čim dříve vystoupíme z EU, tím lépe. Je nutné vyhlásit referendum o setrvání ČR v EU.

   Vymazat
  3. Pryč z bordelu, který si říká EU!!!

   Vymazat
 2. Nechci, aby o mě rozhodovala bruselská mnou nevolená mafie.

  OdpovědětVymazat
 3. Na rade je Operace Europoid.
  Ta sr@cka je něco mezi politbyrem a ústředním vyborem.
  Europrdi všech zemi, vylizte si prdel.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 4. Brežněv, ten aspoň řekl: Eto vaše dělo...

  OdpovědětVymazat
 5. Prostě darebácké chování a koloniální nadřazenost nad východními státy Evropy.

  OdpovědětVymazat
 6. Celou tragédii spustil zrádce Gorbačev , dnes jsme jen západní kolonie ! !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I tak se to dá říci.Je nutné se historicky podívat jak končila jednání mezi M.S.Gorbačovem a R.Reagenem.Podpisem a podámí, ruky.A dnes se podepíší smlouvy a co nejdříve od smluv pryč.To co podepsali M.S.Gorbačov s R.Reagenem brzy pohřbili pohrobci R.Reagana a začali dělat politiku ,která vyhovovala USA, Německu a spol.Nástup našich proradných politiků je toho důkazem.To co Gorbačov nasmlouval za několik jednání s Reagenem tak Jelcin zlikvidoval za pár alkoholických "vodkových" večerů.Kdo u nás rozkradl naši ekonomiku?Ta chamtivá cháska ji převzala bez dluhů a kam to dotáhli?Klaus st. Kožený,Kočárník,Dlouhý a td.Pozavírat na Mírov.Za vše může dneska Putin a zy ty minulé roky Gorbačov... ?Kdo z načšeho národa udělal z části ovce Gorbačov a potom Putin???

   Vymazat
  2. Díky suchu se v zemi udělaly takové praskliny, že jsme se málem odtrhli od EU.

   Vymazat
 7. Premiére Babiši nedej se!!!!!


  Raději vystupme z EU.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Sassoli běžte Někam a Neotravujte Našeho Předsedu Naší Vlády!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Kterýpak poslanec to je? Jako obvykle, žádná fakta. Jen citace nějakých předpisů EU v jazyce ptydepe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím poslancem s ochrankou je T.Zdechovský

   Vymazat
 10. Ten David Sassoli bude asi chytrý idiot mající příjem nejen ze svého koryta v EP,ale i od nadnárodních hajzlů typu Soroše a spol.

  OdpovědětVymazat
 11. Česko se změnilo v gubernii, kde nýmandi mezi politiky utíkají za nejvyšším božstvem zvaným EU s prosíkem:

  Ó náš mocný, pomoz, snažně Tě prosíme. Kdyby nebylo nás, několik statečných ani by ses, Slunce naše zlaté, nedozvěděl jaké kurvy prodejné a zlodějské, hned vedle spořádané Germanie v Čechii sídlí.

  Těžce trpíme pod hrozným kapitalistou Burešem. Zákonem jsme chtěli ukrotit jeho nezřízenou touhu po diktování všeho a všem, leč marně.

  Zle, baťuško zle, když zákon, proti němu přijatý, podle Tvé vůle upraven nebyl.

  My spravedliví se na Tebe, Ó Jasný, obracíme s nejponíženější prosbou. Nauč nás jak zakroutiti krkem komoušů. Vždyť ani nevíš, kolik se jich i po třiceti letech u koryt drží a přesvědčené liberální demokraty k nim nepouštějí.

  Vždyť na úřad nejvyšší má čáku bývalý komunista.

  Tak nějak předstírá čestnost a statečnost několik zhrzených českých politiků u bruselských bran.

  EU přijala nezávaznou politickou rezoluci v níž je bohužel pasáž, která se hrubě vměšuje co vnitřních záležitostí ČR.

  Podle medií, totiž europoslanci:

  "přivítali obnovení Babišova trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. O tom rozhodl v prosinci nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman poté, co jej dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil."

  Tento paskvil představuje nepřípustnýnátlak na české orgány, aby konaly a odsoudili odporného kapitalistu Babiše. EU může mít výhrady ke stavu českých zákonů, ale nesmí zasahovat do soudní a výkonné moci.

  V pozadí celé věci je absolutní pokrytectví "demokratické" opozice proti Babišovi. Ta neřekne, máme problém s Lex Babiš a musíme urychleně přijmout jeho novelu.

  Nechám se rád opravit, ale ve Sněmovně se nikdy tento bod nedostal na pořad jednání. Ovcím z demokratické opozice to umožňuje blekotat o tom, že Babiš nesplňuje požadavky EU, týkající se střetu zájmů. Jenže taková povinnost leží na Babišovi pouze nepřímo. On je povinen splňovat požadavky českých zákonů. Jsou to čestí zákonodárci, kteří mají povinnost upravovat naše zákony tak, aby odpovídaly těm nařízením EU, která jsou pro nás povinná.

  Co se děje v Česku, je špinavá hra o preference ANO 2011. Kálení do vlastního hnízda vždy smrdí.


  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro němce povinná nejsou když se usnese jejich soud že jim škodí. Takže jejich zákony jsou nadřazeny €araboafrice bruselu businessmanů.
   https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
   Poloviční pravda je horší jak lež ale proč se to říká nevím a asi to od velkomožných zakáží s alternativními zdroji informací.

   Vymazat
  2. Pozor, kolik procent občanů hlasovalo pro unii? Aha a teď najednou všichni hájíte zloděje a podvodníka Babiše? Bez dotací by 50% jeho firem zkrachovalo. To vám nevadí, že žije na dluh a přitom je premiérem? Mě to vadí. O UE si nedělám iluze, ale proč hájit zloděje Babiše fakt nechápu. On hlasovat pro tu zdechlinu von Loayen

   Vymazat
 12. ..........Es kommt der tag..........

  OdpovědětVymazat
 13. Premiér Babiš se postupně ocitá na křižovatce. Jistě neúmyslně, ale viditelně. Buď se nyní zachová odvážně, odmítne razantně snahu EK prosadit zadlužování EU (ručení za cizí dluhy) a stane se na dlouhou dobu doma nezpochybnitelným politickým lídrem, nebo se podvolí, ztratí rozhodující část podporovatelů a možná skončí v klepetech. Přeji mu odvahu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adam1. července 2020 20:16
   Já bych si toho AB tolik neidealizoval. Motivem jeho vstupu do politiky, jistě nebyly jeho nějaké originální politické vize, ale prospěch jeho ekonomického impéria. Domnívám se, že tento motiv je platný i v současnosti. Na křižovatce, tedy ve střetu zájmů, je již od samého počátku vstupu do politiky.
   Jediné, co bych mu přiznal, je skutečnost, že demoblok je z hlediska našich národních zájmů, ještě horší. Neboť AB je inteligentní pragmatik, který má čich, jak si udržet volitelnost. Volme SPD, pro kterou jsou naše národní zájmy na prvním místě. P.K.

   Vymazat
 14. Vypadá to, že (někteří) europoslanci, pak (zřejmě všichni) hodnostáři Evropské unie by měli být nekritizovatelní, možná nedotknutelní. To až tak, že budou rozhodovat o tom, zda kdo kdekoli porušil zákon namísto k tomu příslušných soudů toho kterého členského státu. Pro mou osobu důvod k podpoře Andreje Babiše. Také přání, nějak se vší té hmotné podpory z Evropské unie zprostit. Přijde mi příliš drahou. Otázkou je, jak by rejdům nepříjemně velkých dosud tak volný prostor v ČR přecejenom chyběl.

  OdpovědětVymazat
 15. EU = germánská klec na evropské národy.
  Pryč!

  OdpovědětVymazat
 16. Mohl by to někdo přeložit do češtiny? Takhle nemluvili ani komunisti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:04
   Grabit!

   Vymazat
  2. 21:04 co prosím "přeložit do češtiny"? Článek, nebo některý z diskuzních příspěvků? Takhle neadresně se neozývali ani komunisti.

   Vymazat
 17. Jakkoliv Babiše nemusím, odkazuji na ústavu ČR.
  "Každý občan má právo volit a být volen"
  Tak že máme pouze dvě možnosti:
  1) Překopat ústavu
  2) Vystoupit z EU

  Troufnu si hádat, jaká bude zvolena varianta.

  OdpovědětVymazat
 18. Mne stačí jejich souznění s kulturou 6. století tedy 1400. let neměnného jednání. A vím že jejich slova jsou "píár a činy budou v intencích před raným středověkem se všemi benefity. Které slovany dominantním stylem zaskočí turbo dizenterií. :-))) Tady se lidé snaží o komunikaci a kompromis tedy řadoví, politici tu hru vlastních firem na zisk znají a prodají vás z druhým nejstarším řemeslem po prostituci za 30. stříbrných. Jinak je to pro ně totalita a "Putin když si nejedou své kšefty benefitů.
  https://www.youtube.com/watch?v=SO5_QQVYlpA
  Busines bez ideologie je vždy od chudých k bohatým a úpadek přes prázdné floskule pro děti ve školách a rozum dostanou až ve třiceti až jim majitelé řeknou že potřebují mladé a perspektivní. Tedy kromě bakulí kmotrů a ostatní bez zajiště organizovanou skupinou holt čeká rozvojový exekutistan tak že je ten systém líheň na záporné lidské vlastnosti a je prolhaný od Á až po Z.
  Neříkám že nejsou prosťáčci co žijí v kulisách potěmkinových kulis ale žel nejhorší je potom srážka z blbcem. :-D

  OdpovědětVymazat
 19. Ten David Sassoli bude asi chytrý idiot mající příjem nejen ze svého koryta v EP,ale i od nadnárodních hajzlů typu Soroše a spol.
  Mít tento názor je něco špatného ?

  OdpovědětVymazat
 20. Safra kdy už se řekne a dost a odejde se z toho diktátu eu nepotřebujeme tyto nevolené blby. Arogantní západní hejsci co zaprodávají vlastní země islámu naše lidi nenávidí a žádné čaputy tu volit nebudeme.

  OdpovědětVymazat
 21. Pryč z fašoEU, je to bezedná jáma, do který čteme peníze a nic, krom výhrůžek vším možným z ní nemáme!!!! 😡

  OdpovědětVymazat
 22. Šok: Všichni za Zemanem! Ano, i z opozice. Jde o včerejší výbušná slova

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Sok-Vsichni-za-Zemanem-Ano-i-z-opozice-Jde-o-vcerejsi-vybusna-slova-629220

  „Samozřejmě že má pravdu. Sama jsem k tomu před nedávnem napsala: Na životech VŠECH záleží aneb svět není černobílý. V posledních dnech zaznělo v souvislosti v rámci Black Lives Matter tolik bizarností, že je těžké si vybrat tu největší. Slyšeli jsme toho spoustu děsivého, hysterického, směšného, trapného i do nebe volajícího. Slyšet a vidět ale fakta moc nejsou, tedy tvrdá data – grafy, statistiky, chcete-li. Čísla nakonec stejně dávají ten nejjasnější obrázek. Statistiku a matematiku ošidit prostě nelze. I když se o to mnozí urputně snaží… nikdo nikdy nehájil toho policistu, po jehož zákroku zemřel George Floyd. Faktem ale zůstává, že afroamerická komunita vysokou kriminalitu reálně vykazuje. Jak se píše v přiloženém článku na Novinkách, ve všech 30 kategoriích mají Afroameričané nadprůměrné (více než oněch 13–14 %) zastoupení. Americkou populaci tvoří sice jen ze 13 %, ale na vraždách, zabitích a loupežích se podílejí více než v 50 %. O čem tato čísla vypovídají? Že „běloši“ utiskují „černochy“? Že jsou policisté rasisté? Že je afroamerická populace diskriminovaná? Že jsou prý znevýhodněni na trhu práce? Že problém je jen a jen „bílá“ komunita? Ba naopak, to, co se tady děje již delší dobu, je rasismus naruby a je otázkou, KDO v rámci společnosti je díky kvótám, genderu a dalším nesmyslům skutečně diskriminovaný. Odpověď není černobílá, tak jako nic v životě,“ vzkázala poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková.

  OdpovědětVymazat
 23. No taky si myslím,že si nenecháme kakat do našeho hnízda. Mám za sebe divný pocit, budu hájít premiéra, ale se zaťatými zuby. Má u mne už hodně vroubků, co nám to dal za hezouna na Ministerstvo zdravotnictví? (OKD) Stejné je obsazení neprofesionálem na Ministerstvu životního prostředí (poslední akce zdroj vody v Ostrohu). Jestli jsou to hodní a poslušní hoši, tak stejně této zemi nejsou k ničemu. Proti EU chci Babiše hájit a nepodrazit, ale na druhé straně, ať ty kámoše vymění, nebo půjdeme do kopru, vždyť už teď jsme v něm po kolena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi precizně charakterizováno. Jsem téhož názoru.

   Vymazat
  2. Anonymní1. července 2020 22:46
   koník2. července 2020 8:15
   Vaše schizofrenie, Vám nezávidím. Ti jeho kámoši pro něj totiž konají to, co by mu kazilo volitelnost. P.K.

   Vymazat
  3. 22:46 Přesně tak pane bohužel jsme v situaci kdy to prostě musíme udělat nebo jde o celou ČR.

   Vymazat
  4. 11:19 Dobře, ale co tedy poradíte ? Vyměnit Babiše za Uši ?
   Dík, za odpověď 22:46.

   Vymazat
  5. 22:46 vězte, že Babiš vede vládu koaliční, která získala důvěru pouze díky podpoře KSČM. Nevím o jak skvěle a profesionálně schopných vy máte přehled. Moje zkušenost je taková, že na náročnou práci skutečně schopní vždy chyběli. Dokonce i tehdy, když nepomyslíme na charakter a morálku. O řízení a možnostech výběru lidí na vedoucí místa zřejmě nemáte ani tušení.

   Vymazat
  6. 1:42
   Přesně tak se chová 5.kolona, pro Brusel není Babiš dostatečným přítulou a tak ho potřebuje vyměnit. Samo sebou potřebuje na to naši prodejnou a závistivou panskou jednotu. Račte si povšimnout i ona neútočí face to face, ale schovává se za KSČM. Jak prosté.

   Vymazat
 24. Když si položíte otázku--kdo založil EU a jaké národnosti byl ten,kdo ji jako první vedl,tak zjistíte,že to byl fašista.Setrváním ve fašistické EU znevažujeme smrti všech bojovníků ,kteří padli za naši svobodu.A jsme zase pod diktátem Němců.Je nejvyší čas odejít z tohoto zločineckého uskupení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absolutne , spousta fasistu zastavala vysoke funkce specielne v NDR ale i zapadnim Nemecku.Bylo to po akci vzjemneho usmireni prakticky hned po valce (paperclip) -USA pro ziskani tajemstvi Hitlerovych vedcu -podobne jednalo Rusko a oba dva vdeci za svuj raketovy vyzkum prave Deutchlandu (Braun absolutne dovedl USA k raketam a byl osobni pritel Kennedyho ac by vysoky dustojnik SS )
   Kohl cilo Kohen onen otylec a instalater Merkele jez byla funkcionarkou soc svazu NDR Zasadil se o zruseni DM a nastolenu eura ,vse dle planu economu z Hitlerova 3reichu. EU je presnou kopii evropskeho usporadani Hitrerova Nemecka z roku 1939 Vse je pane Povolny na internetu

   Vymazat
 25. Kdy si střední Evropa uvědomí svou identitu a vymaní se z těch Západních rozkladných vlivů? Na co stále čekáme? Jediným vysvětlením, je pro mě, zkorumpovanost našich politiků, pro které je každý den ve funkci, zdrojem neopakovatelných příjmů. P.K.

  OdpovědětVymazat
 26. Čeští vlastizrádci - fotogalerie. https://www.email.cz/web-office/p0uwX5j-Gb6n9CmUseUUAPl-Hp00ktikS-VfzHUmFm6Ra5jAzjuvupxTZtWo33JhhWt-qTE/%C4%8Ce%C5%A1i_vlastizr%C3%A1dci%2C_kte%C5%99%C3%AD_jdou_proti_sv%C3%A9_zemi_a_sv%C3%A9mu_n%C3%A1rodu.pps
  Skrytá Bouře probíhá a vlastizrada je trestána smrtí!
  https://pravdive.eu/news/211733/tisice-africkych-migrantu-se-pripravuji-na-plavbu-do-evropy

  OdpovědětVymazat
 27. Kdybychom si vymohli vyplacení reparaci za hrůzy způsobené v 2.svetove válce nepotřebovali bychom žádnou dobrocinnou pomoc z EU a obešli bychom se vpohode bez ní.

  OdpovědětVymazat
 28. Proč s tím konečně nepřestanou jenom Babiš vadí doma i v tom parazitickém Bruselu. Bez chyby nenajdeme pomalu nikoho, ale peskuje se náš premiér. Jakoby dřív ODS, ČSSD, lidovci nezaprodali a nepomáhali rozkrást co se dalo a je ticho po pěšině. Státní zastupitelství, soudy i policie dělali, že se nic neděje. Sedí tam celá léta a najednou na příkaz jsou spravedlivý. Stačí příklad zastupitele za ODS na Praze 8, hned využil příležitost k čachrům s dezinfekci v době nedostatku v koronakrizi. Nechci si ani představit demoblok
  ve vládě. To by již nic nezbylo z naši země a odevzdali by ji cizákům za jidášský groš. Nejsou schopný nic pozitivního pro nás občany a zemi udělat, věřit se jim nedá.

  OdpovědětVymazat
 29. Díky, pane Davide, za důležitou informaci a osvětu. Bohužel, přísavný aparát eu, hlavně u nás doma, si svůj zdroj neprostupně chrání. A čas se krátí. A.Š.

  OdpovědětVymazat
 30. V bruseli kradou straky. Zdechovskému ukradli koloběžku. Snad byla jen zánovní, a ne po Havlovi putovní
  (proháněl se na ní po našem Pražském hradě):

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020070212166829-babis-ci-rusti-tajni-agenti-nekdo-v-bruselu-okrada-europoslance-za-obet-padnul-i-zdechovsky--prisel/

  OdpovědětVymazat
 31. Dejte jim půl minuty aby něco řekli a zlikvidují se sami. V tom si myslím právě spočívá ten potenciál, v tom, že lidé, naopak a narozdíl od novinářských dezinformací, nemají dost informací o tom, jak strašný to je spolek (tedy nikoliv jak úžasný). Ukažte je lidem, ukažte co říkají, ukažte jim co dělají, a já vám garantuju, že to lidi tak rozzuří (viz tenhle otřesný chlap např), že se ta agonie tím zkrátí a konečně to lidi pošlou do euroneumětel.

  OdpovědětVymazat
 32. pokud by Sassoli byl italským patriotem, nikdy by takto nemohl jednat s žádným "provinilým" státem EU. s vidinou obdobné akce vůči své vasti.
  /ergo kladívko - kdokoliv vstoupí do brusele, dojde zázraku nanebevzetí a ztráty vlasti.

  OdpovědětVymazat
 33. Díky pane doktore Davide...Jako vždy skvělá analýza Bruselské sebranky:

  OdpovědětVymazat
 34. Sassoli je prostě unijní prase.A co se dělá s přemnoženými prasaty ? Hádejte a ještě za to stát myslivcům platí.

  OdpovědětVymazat
 35. Už mi to připadá, že EU je součástí USA. Tolik arogance proti státu a premierovi EU jen proto, že je úspěšný, bohužel je také Slovák a vlastenec. Nespolupracoval s CIA a to je to nejhorší proč všem pražáckým kriplům vadí.

  OdpovědětVymazat
 36. Mrzí mne, že několik hříchů AB opravdu má a to neznám všechno, ale taky neznám všechny unfer akce, které na něho míří. Jednu tu od EU, cítím v současnosti jako tlak na naší integritu a to je proč budu AB hájit.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.