Reklama

středa 15. července 2020

Dudu v rámci plurality potřebujeme. Ale jinak je to rusofóbický bigotní fanatik

JUDr. Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
13. 7. 2020  VašeVěc

Čas od času má člověk napsat článek, u kterého jeho známí a stoupenci budou jaksi rozčarováni.
Když jsem dnes pod postem Jaroslava Polanského na jeho fb četl nadšené hlasy o tom, jak někteří jeho přátelé slastí vzlykají, že zvítězil Duda, protože nechce lízat řiť Číně ani Rusku, a to my jako neumíme, povzdychl jsem si: No právě, je to vůl jako naše opozice.


Jeho návštěva u Trumpa, kde žádal o přesun vojáků na území Polska z Německa, aby mohl být na přední linii kontaktu až nastane válka proti Rusku, je v rámci Evropy naprosto šílená. Jeho totálně bigotní katolicismus, který se vyšturmoval až k nepříčetnosti v boji proti LGBT (je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby), tak aby byl uzákoněn ústavně, je až v této podobě chorobný.

Avšak…

Avšak nad tím vším se klene problém syndromu Me too, zelené Gerty a Green Dealu a nyní hnutí Black Lives Matter, které postupně zaplavily Západ a podrobily načas lidi svému diktátu. Kdokoliv tvrdil něco jiného byl nepřítel a musí být zničen.

Kulturně vzato tyto davové hysterie přišly z USA. A otevřeně řečeno znásilnily mysli obyvatel bývalého Západu. Najednou všechny ženy, i ty, které by toho nebyly hodné, byly vlastně znásilněny někdy před třiceti lety, najednou politici typu kancléřky Německa si pokorně a trapně nechali nadávat od autistické Grety, že nedělá nic pro boj proti klimatické katastrofě, a v USA, kde demokraté z toho udělali vlajkovou loď své kampaně, heslo Black Lives Matter, a chce vše převrátit a převrací.

Mnohé z toho se přelilo i do Evropy. A západní Evropa v podstatě nadšeně tyto davové psychózy sleduje. Jejich základním rysem je, že svobodu projevu vnímají jen jako svobodu pro své názory a ostatní nemají právo na vyjádření.

I Evropská unie je nakažena až chorobným bacilem netolerance k jiným názorům. Stačí si sem tam pročíst články na Politico. A je to známé heslo každého z autoritativních režimů: Kdo nejde s námi, jde proti nám. Nicméně požadavek jednomyslnosti pro rozhodování klíčových otázek v Evropské radě znovu a znovu vede k potřebě zdůraznit, že jen ti, kteří souhlasí s Německem a Francií mají správné názory a kdo nemá, je zavrženíhodný.

Vládne zde na europarlamentní úrovni koalice lidovců, socialistů, neboli progresistů, a liberálů. A potom se někteří vymykají, a to politiky i proevropské novináře štve. Neodváží se dosud na skupinu starých členů, skupinu 4 šetřivých, Nizozemí, Dánska, Rakouska, Švédska, i když je nejvíce nespokojená s plánem na obnovu, ovšem V-4 je lahůdkové sousto. Pořád tam vítězí nějaké strany, které nelze normálně přiřadit k hlavnímu proudu a hlavně myslí… Jo to kdyby v Polsku zvítězil kandidát strany našeho skvělého přítele Donalda Tuska, to by bylo něco jiného.

A V TOM JE PODSTATA. NEZVÍTĚZIL.

Ne že by to změnilo EU. Ale ti, kteří by si přáli větší centralizaci, přece jenom ostrouhali.

Duda je významné, ale jen dílčí setrvání na normálním vyvážení EU a v tomto smyslu, je tato volba prezidenta největší východoevropské země EU důležitá…

Takže z hlediska obecné potřeby plurality názorů je vítězství Andreje Dudy pro vyváženost EU výborná práva.

Zkrátka:
Dudu jako prezidenta potřebujeme. Ale jinak je to rusofóbický bigotní fanatik.

To jsou absurdity, co?


26 komentářů :

 1. Polsko je významný stát Evropy a také pomocník v "udržení Ruska na uzdě". Věrchuška je schopna při plnění tohoto úkolu vykrvácet a přece si někdo nemyslí, že tyto volby se nechají náhodě! Ti, co ho nevolili jsou pomýlení a zřejmě se nechtějí obětovat ve válce na obranu civilizace (Jménem civilizace!, jako v pohádce Cisařův pekař...) a chtěli by snad mírové soužití s bratry Slovany na Východě! Vývoj v Polsku a další a další rozvinování cizích vojsk v zemi nás bezprostředně ohrožuje a přál bych si aby to přestalo. Také, pokud se realizují snahy o přezbrojení armády Polska, bude jejich armáda jednou z mála bojeschopných v Evropě. Proti tomu ta parta, co u nás předstírají, že jsou ozbrojené síly je jenom banda pomatených trampů. A Poláci mají také tradici bojovat a sny si to s těma Vatnikama rozdat. Zůstává nám jenom se modlit, aby je někdo vzhůru osvítil a dal jim rozum ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Polaci maji kratkou pamet a jsou posedli katolici kdezto v rusku jsou pravoslavni
   Polaci by si meli znovu prohlednout sousosi Minina a Pozarskeho co je naproti chramu Vasila Blazeneho v Moskve
   zarathustra
   aby si pripomenuli jak je z Moskvy vyhnali

   Vymazat
  2. Tradici maji.Kdyz nam zabrali Tésinsko ve spojenectvi s Hitlerem.Kdyz se s nim paktovali uz v rose 1933.Kdyz nase emigranty davali Fúhrerovi primo do naruce do koncentráku.Mezi Slovany mame fašisty Polaky,Chorvaty a semtam Slovaky.Ukrajinci ,ti jim kraluji.

   Vymazat
  3. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
   Pořád to platí.


   Alena Vitásková vrací úder: “Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman předložil nepravdivé důkazy.” Státní zastupitelství a Česká televize je bažina, kterou je třeba vysušit.

   https://www.pokec24.cz/politika/alena-vitaskova-vraci-uder-nejvyssi-statni-zastupce-pavel-zeman-predlozil-nepravdive-dukazy-statni-zastupitelstvi-a-ceska-televize-je-bazina-kterou-je-treba-vysusit/

   Vymazat
 2. Poláci byli vždycky tak nějak pošahaní. Svého času neodhadli Hitlera, pak se spolehli na garance Anglie a Francie a nakonec skončili jako majitelé "polských" plynových komor. Zcela zapomněli, kdo jim srovnal Waršavu se zemí a kdo je hubil jako prašivé psy a tak jsou v jednom spolku s Bundeswehrem. Teď se zřejmě domnívají, že je spasí Amíci a oni budou hrát nějakou vůdčí roli v Evropě. Nebudou, první housle jsou už dávno obsazeny, tak si alespoň občas unisono zahrají na píšťaličku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:06, Poláci ne že neodhadli Hitlera, oni s ním rukou společnou plánovali porazit SSSR, jenom na domluvu již uvedené VB se plánů vzdali. No Josif Visarionovic to všechno jistě znal a tak si prevntivně vzal zpět území přidělené Rusku po 1.s v. Mezi námi v 1.svv Polsko jako stát neexistovalo, bylo za trest rozdělené mezi Německo a Rusko a tak půlka Poláků bojovala za císaře a druhá za cara. Polsko vzniklo z pohledu velmocí proto, aby se vzala území Německu, stejně tak Československo posloužilo k oslabení a likvidaci Rakouska Uherska. Tím ovšem neříkám, že jsem nebyl hrdý občan Československa a jsem jím dodnes, uvnitř a v pravdě a lásce

   Vymazat
  2. Rikaji jim fagogti a nebo cesky kurburti

   Vymazat
 3. Souhlasím s hodnocením, Duda je prostou volbou menšího zla - i když menšího jenom o trochu.

  Je ovšem otázka co president, který již (potřetí) zvolen býti nemůže bude dělat ve svém posledním volebním období.

  Mimo mísu: Toho se bojí celý Deep state - v případě znovuzvolení Trumpa... aby ho nemuseli Kennedyzovat...

  OdpovědětVymazat
 4. Duda udelal z Polska nastupni shromazdiste NATO a US Army proti Rusku. Jeho rusofobni vylevy jsou ovsem v Polsku standardni. Je to polsky Erdogan a sni o vitezstvi nad Ruskem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nelze se divit rusofobním náladám v Polsku. Mají s Ruskem špatné zkušenosti. Při každém dělení Polska, nechybělo Rusko.

   Vymazat
  2. A co Němci a Rakušáci?

   Vymazat
  3. 19:07 Já se divím, že si pamatují jenom něco a někoho. Taková SRN by jimi měla být minimálně stejně nenáviděna jako to Rusko. Němci byli z jejich pohledu u ledasčeho minimálně u pokusu je vyhladit a zotročit a to je poměrně nedávná historie. Navíc jim Rusko garantuje hranice na Odře a Nise, až se Němci vážně zamyslí nad východním Pruskem, tak budou mít problém. A o dost větší než onehdá s Gdaňskem.

   Vymazat
  4. 19:40-přesně tak, Poláci jsou stejní idiotští paranoici vůči Rusku, jako jsou ti naši debilblokaři a spol.
   Němci jich vymydlili při poslední válce 6 milionů a oni za ně chtějí stejně, jako v poslední válce, bojovat a lezou jim do řiti, hlavně že nejsou sami, kdo nadává na Rusa, od kterého se Německo pakuje za plyn a prodává ho dál přiblblým státům, jako je ČR...
   Evropa-EU je systematicky vedena a řízena jako spolek degenerovaných blbců na všech úrovních a proto dopadne zle a svět si jen oddychne, stejně, jako když se doslova pos.... USA...
   Německo vodí na obojku celou EU a to dělá vše možné i nemožné, aby Turkovi a mohamrdánům odevzdalo zbytek Evropy a lidi na to čumí a volí pořád dokola vrahy vlastní kultury, jako je Merklová...je to naprosto šílený...to není politika, to je kolektivní idiocie...

   Vymazat
 5. Duda uzavrel mnohaletou smlouvu na dodavky draheho LNG (plynu) z USA namisto z Ruska. Ted plyn nikdo nekupuje kvuli korone, pozdeji ho USA nebudou mit, protoze je tezba z bridlice neretabilni. Budou ho tedy kupovat v Rusku a prodavat Polsku. Kazsynski, Duda, Morawiecki a Tusk jsou hvezdna pechota Deep Statu.

  OdpovědětVymazat
 6. Co a jak komentovat v obdobi hybridni valky, ktera pozvolna bude prechazet v teplou ww3....?

  OdpovědětVymazat
 7. Andrzej Sebastian Duda navrhuje ústavní zákaz adopcí dětí homodeviantními páry.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=254097
  Duda obvinil Německo ze zasahování a ovlivňování polských prezidentských voleb.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=254023

  OdpovědětVymazat
 8. Polsko je s Británií nejvěrnější americký spojenec. Mám z výsledku voleb radost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja si to s tebou vymenim ,zabal us fangli pozadej o visa a sup ,at si to ochutnas ,tu decracii kd enevis zda te zastreli negr okrade lzid a nebo podrizne mexos

   Vymazat
  2. Kdybys trochu znal dějiny, nebo lépe, kdybys měl nějakého příbuzného na Těšínsku, mluvil bys jinak.

   Vymazat
 9. To je správný názor prostě v dané situaci Dudu potřebujeme však Český liberální poskoci opět hořce plakali.

  OdpovědětVymazat
 10. Škoda že celý svět neposlouchá naše rady. Vždyť my dovedeme všem dobře poradit. Jenom u nás doma jsme bezradní.

  OdpovědětVymazat
 11. Rusofobní nálady v Polsku nebyly a nejsou způsobeny "špatnými historickými" zkušenostmi, ale potřebou zacelení hluboké psychické rány po mnoha neúspěšných pokusech vybudování a udržení mohutného polského katolického impéria na rusinsko-litevském pomezí, čili dnešní Litvy, Běloruska a Ukrajiny. K trojímu dělení Polska koncem 18. st. nedošlo z popudu Ruska, ale Pruska. K Rusku ale bylo připojeno nejrozlehlejší východní teritorium s hlavním městem Varšavou - odtud snad pramení směřování pocitu zloby výlučně na Rusko. Polsko-ruské války v prvních dvou desetiletích 17. st. (1609-1618) byly nechtěným doprovodním jevem monarchické krize v Rusku po smrti cara Ivana Hrozného (1585), posledního z rodu Rurikovců, kdy nastalo období smuty, tj. chaosu a zmatků. Značná část ruských knížat a bojarů si tehdy začala pohrávat s myšlenkou obsazení trůnu polským panovníkem Sigmundem III Vazou, nebo jeho synem Vladislavem. Ale v 1603 r. se v panství velmože Adama Wiśniowieckého na východě Polska objevil mladík, jenž se prohlašoval za zázračně spaseného syna Ivana Hrozného - Dimitra. Právě jeho se rozhodli dosadit na trůn polští magnáti. V rámci podvodné legitimizace způsobilosti lže-Dimitra obsadit carský trůn došlo k mnoha ozbrojeným potyčkám a vojenským tažení, kdy po boku polských formací nezřídka bojovaly i bojarské. Nicméně polským královským oddílům se s podporou jednotek jak polských magnátů, tak ruských bojarů, povedlo dne 9.10.1610 obsadit kremelskou pevnost. Zde už jim ale štěstí přestalo přát. Obklíčeni povstaleckými vojsky Minina a Požarského, začali trpět nečinnosti a hladem (hrůzné sceny "samojedství" popsal vlajkonoš Józef Budziło v dopise A. Radwanovi ze dne 14.1.1613, ve kterém ho současně usilovně prosí o přiměřenou finanční odměnu za všechna ta strádání). Polská posádka na Kremlu se vzdala povstalcům 7.11.1612. Nehledě na skutečnost, že se již v 1613 r. povedlo Rusům najít nového cara z rodu Romanovců, tažení polských vojsk proti Moskvě trvalo až do r. 1618, kdy došlo k usmíření v Divlinu. V rámci uzavřené dohody Polsko bylo "odškodněno" značnými územními benefity, mj. Smolenskem.

  OdpovědětVymazat
 12. Poláci byli vždy "velkomožní" idioti jednou pro Hitlera a dnes pro USA.

  OdpovědětVymazat
 13. Rusofobní nálady v Polsku nebyly a nejsou způsobeny "špatnými historickými" zkušenostmi, ale potřebou zacelení hluboké psychické rány po mnoha neúspěšných pokusech vybudování a udržení mohutného polského katolického impéria na rusinsko-litevském pomezí, čili dnešní Litvy, Běloruska a Ukrajiny. K trojímu dělení Polska koncem 18. st. nedošlo z popudu Ruska, ale Pruska. K Rusku ale bylo připojeno nejrozlehlejší východní teritorium s hlavním městem Varšavou - odtud snad pramení směřování pocitu zloby výlučně na Rusko. Polsko-ruské války v prvních dvou desetiletích 17. st. (1609-1618) byly nechtěným doprovodním jevem monarchické krize v Rusku po smrti cara Ivana Hrozného (1585), posledního z rodu Rurikovců, kdy nastalo období smuty, tj. chaosu a zmatků. Značná část ruských knížat a bojarů si tehdy začala pohrávat s myšlenkou obsazení trůnu polským panovníkem Sigmundem III Vazou, nebo jeho synem Vladislavem. Ale v 1603 r. se v panství velmože Adama Wiśniowieckého na východě Polska objevil mladík, jenž se prohlašoval za zázračně spaseného syna Ivana Hrozného - Dimitra. Právě jeho se rozhodli dosadit na trůn polští magnáti. V rámci podvodné legitimizace způsobilosti lže-Dimitra obsadit carský trůn došlo k mnoha ozbrojeným potyčkám a vojenským tažení, kdy po boku polských formací nezřídka bojovaly i bojarské. Nicméně polským královským oddílům se s podporou jednotek jak polských magnátů, tak ruských bojarů, povedlo dne 9.10.1610 obsadit kremelskou pevnost. Zde už jim ale štěstí přestalo přát. Obklíčeni povstaleckými vojsky Minina a Požarského, začali trpět nečinnosti a hladem (hrůzné sceny "samojedství" popsal vlajkonoš Józef Budziło v dopise A. Radwanovi ze dne 14.1.1613, ve kterém ho současně usilovně prosí o přiměřenou finanční odměnu za všechna strádání). Polská posádka na Kremlu se vzdala povstalcům 7.11.1612. Nehledě na skutečnost, že se již v 1613 r. povedlo Rusům najít nového cara z rodu Romanovců, tažení polských vojsk proti Moskvě trvalo až do r. 1618, kdy došlo k usmíření v Divlinu. V rámci uzavřené dohody Polsko bylo "odškodněno" značnými územními benefity, mj. Smolenskem.

  OdpovědětVymazat
 14. Až bude v Polsku základna USA, tak se kremloboti z “českého” serveru Ваше Дело pominou. Autor bude mezi prvními.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.