Reklama

čtvrtek 23. července 2020

Evropa: Zeď je mrtvá, ať žijí příkopy?

15. června 1934 (zleva: německý velvyslanec ve Varšavě 
Hans-Adolf von Moltke, maršál Józef Piłsudski, 
říšský ministr propagandy Josef Goebbels 
a polský ministr zahraničí Józef Beck)
Jiří Vaško
23. 7. 2020

Prohlubuje a rozšiřuje se hlavně ten největší – mezi Baltským, Černým a pokud možno i Středozemním mořem, který má oddělit západní a střední Evropu od Ruska a zabránit jejich těsnější spolupráci. Za aktivní pomoci rusofobů ze zemí tzv. Východní Evropy se o to i s pomocí jiných podobných lidí z Evropské unie již zcela zjevně snaží zejména USA a Velká Británie. Po rozpadu SSSR se s využitím zkušeností z období kolonialismu a jeho metody „rozděl a panuj“ tak zejména Anglosasové snaží udržet co nejdéle svou dominanci a brzdit snahu Ruska, ale i jiných států o vytvoření spravedlivějšího multipolárního světového řádu.


Vytvořením společného nepřítele - Ruska, když se jim i tuto velkou zemi za M. Gorbačova a B. Jelcina nepodařilo dostat do svého područí, neustálým zdůrazňováním jeho údajných hrozeb, a také uplácením vybraných politiků, se především americkému Deep State podařilo pro tento plán získat Polsko, Estonsko, Lotyšsko, Litvu, Ukrajinu, Rumunsko, Bulharsko, a také některé další země jižní Evropy a svůj vliv rozšiřovat a upevňovat i prostřednictvím NATO.

Snahu o připojení k tomuto plánu lze vidět i u některých rusofobů v Česku či na Slovensku. Naproti tomu ve Francii se opět ozývají hlasy o návratu k evropské vizi Charlese de Gaulla založené na "evropské Evropě" a na konstruktivním porozumění od Atlantiku po Ural. To znamená potřebné uvolnění, dorozumění, bezpečnost, jednotu Evropy z jednoho konce na druhý, rovnováhu, pokrok a mír na celém světě. Podobné hlasy sílí v Itálii, nesměle v Německu i v jiných zemích.

Jakékoli pokusy o překonávání tohoto příkopu a stavění mostů, jsou však okamžitě bombardovány nejrůznějšími sankcemi, embargy, často lživými mediálními kampaněmi i otevřeným vydíráním, přestože jsou tyto mosty rovněž v tom nejlepším ekonomickém zájmu Evropy a jejich obyvatel. Příkladem může být plynovod Nord Stream a jeho druhá větev.

Zejména Polsko je v kopání příkopů velmi zvláštním subjektem. Ve zjevných obavách z Německa, po jehož porážce po 2. světové válce získalo nemalou část území bývalého východního Pruska včetně širokého přístupu k Baltskému moři, a Ruska, s nímž v minulosti nemělo příliš dobré vztahy, ale díky kterému v rámci tehdejšího SSSR tato území získalo, jakož i při současně nedůvěře v Evropskou unii, se plně upnulo k USA.

Jaroslaw Kaczynski, který je skutečným, i když formálně jen stínovým šéfem Polska a do jisté míry se tím podobá maršálu Józefu Piłsudskému z meziválečného období, však dělá možná stejnou chybu jako jeho podobně nacionalistický a rusofóbní předchůdce. Ten v roce 1934 uzavřel pakt s Hitlerem, tj. dávno před paktem Ribbentrop-Molotov, na který se dnes svaluje mnoho většinou neoprávněných hříchů. Tento německo-polský pakt umožnil Hitlerovi spřádat plán útoku na SSSR, a proto podobně jako Rusko v minulosti začal tehdy považovat i Polsko za nepřítele a jako k takovému se i choval.

Polsko pak tento vztah využilo i k tomu, že v říjnu 1938 obsadilo české Těšínsko. Pikantní je, že například dřívější dlouholetý ředitel ČTK Otakar Svěrčina byl v tehdejší dětské delegaci dětí osobně poděkovat J. Pilsudskému za osvobození Záolží, jak se mu říkalo, a připojení k polské vlasti. Podobně, jako obyvatelé Sudet v té době děkovali Hitlerovi za připojení k německé vlasti...

Tehdejší „Pakt Piłsudski-Hitler“ však neměl dlouhé trvání a když Německu přestal vyhovovat, dopadl pro Polsko velmi tragicky. Po anšlusu Rakouska a obsazení ČSR bylo pod falešnou záminkou německými nacisty přepadeno, anglosasští spojenci ho nechali na holičkách a umožnili tak Německu i pro ně žádoucí Drang nach Osten. Lze jen doufat, že dnešní USA jsou jiné a Polsku pod velením „maršála“ Kaczynského se nic podobného jako je zatažení do války proti Rusku rovněž s tragickým koncem nepřihodí.

Nemalé příkopy jsou ovšem vykopávány i uvnitř jednotlivých evropských států a nejen v nich. Některé politické strany, neziskové organizace či média, podporované mj. G. Sorosem, nebo u nás Z. Bakalou, až cílevědomě vytvářejí prostor pro šíření nejrůznějších pomluv, nenávisti, stavění lidí proti sobě a to v době narůstající krize, kdy by lidé měli spíše stát při sobě a pomáhat si. Jakoby někdo měl zájem i zde vyvolávat neshody a chaos, v nichž lidé mají strach a lépe se jimi vládne….

Zdá se, že americký Deep State, aby pro sebe zachránil co se dá, se snaží řídit radou Henryho Kissingera: „Pokud řádu nelze dosáhnout obecnou shodou ani jej vnutit silou, pak nelze jinak než jej za cenu katastrof a nelidskostí ukovat ze zkušenosti chaosu.“ Zapomíná současně na prastará lidová přísloví, že „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ a „Kdo seje vítr, sklízí bouři“. A zdá se, že USA již v bouři jsou a Deep State možná i padá do jámy...21 komentářů :

 1. Jestli padají USA do jámy, to se ukáže po jejich volbách, nakolik mají "opozičníci" situaci s protesty pevně v rukách. Teda jestli se jim to do té doby nevymkne z rukou.

  Ještě by tu mohlo být přísloví:
  Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.

  OdpovědětSmazat
 2. zatím žádají Rusko o pomoc jen Řekové.
  /přijde den a budeme stát ve frontě více prosebníků. na Plláky se nedostane.

  OdpovědětSmazat
 3. Všimněte si výčtu zemí, které jsou jako kladivo proti Rusku jmenovány! Všechny se zapletli s nacismem a pomáhali nacismu ve válce proti SSSR. Chybí Chorvati, kteří nacismem prosluli, ale chybí i Srbové, kteří jako jediní na Evropském kontinentě setrvali ve válce proti Německu a ukázali se nebezpečnější pro nacisty než "slavný Západ" se svoji prohitlerovskou politikou. Dočetl jsem se, že obětí nacismu a marxismu bylo tak stejně, ale autor opomenul, že mnohonásobně největší masové vraždění má na svědomí kapitalismus. Ani vyvraždění 160 milionů Indiánů v Americe migranty převážně ze Západní Evropy se bestialitě a sadismu ve vraždění lidí kapitalismem nikdo nevyrovná. Jestlipak onen borec ve srovnání fašismu a marxismu si něco mimo Mein Kampf přečetl i od Karla Marxe a pokud má zbytek mysli, musel zjistit kardinální rozdíl: marxismus ideologicky směřuje k humanitě, fašismus a nacismus k holokaustům - a Slované by neměli zapomínat, že mají fašisté/nacisté zálusk především na Drang nach Osten a vyhubení Slovanů!

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak je třeba poslat usa do háje ať si hrají na svém písečku. Uvidíme co se bude dít po jejich volbách možná se vyřeší sami.

  OdpovědětSmazat
 5. 21:34 KDE JSI VZAL to cislo 160 millionu ?
  Jsi hlupak !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda je ta. ze to bylo 6 milionu pece jeli 24 hodin denne a nekde museli delat i taboraky

   Smazat
  2. Ten idiot v uniformě vypadá jako ten náš idiot Trautenberg... :-)

   Smazat
  3. Anonymní23. července 2020 22:14

   Hlupák není ten, kdo se dopustí hlouposti, ale ten, kdo svou hloupost neumí zakrýt... A vy jste se odkopal dokonale.

   https://www.stoplusjednicka.cz/genocida-americkych-indianu-krvi-zbrocena-cesta-k-pozitivni-diskriminaci

   Tak kdo je vlastně ten hlupák?????

   Smazat
  4. Indian by měl z Ameriky vyhnat všechny přistěhovalce, ta zem je Indiánů!

   Smazat
  5. Údaj o vyvraždění 160 milionů Indiánů různých národů (my, nevím proč říkáme kmenů) je údaj kanadských historiků. USA historici udávají "jen" 152 milionů. Hlupák jsem snad jen proto, že odpovídám nevzdělanci! Zřejmě patří do partičky zločinného kapitalismu, který toto číslo i vyhlazení Indiánů dalece překonal.

   Smazat
  6. Ten fešák v uniformě na fotce s knírkem pod nosem je učitel Adolfa Hitlera v nacismu: polský maršál a diktátor Pilsudski. Ten v r. 1919 vtrhl se svými hordami hrdlořezů do rodícího se SSSR, vraždil a vyráběl Lidice na běžícím pásu, neb i Poláci měli potřebu Drang nach Osten. Nakonec Polsko až do září 1939 okupovala značná území Ukrajiny a Běloruska. Katyn neschvaluji, ale byla to mikroskopická odplata za vražedné a zločinné řádění Pilsudského a spol. v SSSR. (Ono je to podobné s vražděním ve Srebrenbici. Nějdříve jedna strana masově vraždila Srby a Srbky a pak odplatou stejné učinili Srbové. Jenže ta první fáze je vymyta z mozků fýrerů EU a NATO. Jinak samozřejmě Mengeleho překonali kosovšští i nekosovští Albánci, kteří si zřídili jatka na výsek lidského masa, které pak prodávali těm bohatým na západě, co potřebovali výmkěnu svých vychlastaných a vydrogovaných orgánů. Kdepak Mengele, to byl troškař. A víte, že na lidských jatkách v Albánii skončili 2 čeští studenti a jedna studentka? (Odkazuji na soudkyni z Haagu, která odešla, protože na ten hnus, podporovaný USA, se nemohla dívat!). Jakpak vodí asi "humánně" na těchto jatkách Albánci své oběti??? A co dělají se zbytky těl - to mají v řeznictví k prodeji? Dorou chuť, muslimové to mají místo vepřového?

   Smazat
  7. 20;35
   Argumenty jsou Vám k ničemu, ten tupan z 22:14 stejně nemá čím chápat!

   Smazat
  8. 21:02
   Stručný souhrn fašistů z Polska, stručný a pravdivý!

   Smazat
  9. Na území USA + Kanady nežilo nikdy současně více jak 30 milionů indiánů, protože jejich způsob obživy to NEumožnil! Je pravda že měli vysokou kojenenckou úmrtnost a tak se jich tam mohlo v průběhu staletí kolonizace vystřídat tolik kolik se píše. Ale smrtnost kojenců se příchodem kolonistů paradoxně snížila vlivem lepších léků. Stoupla smrtnost starých lidí v důsledku zavlečení evropských chorob a pití alkoholu. Tudíž mohlo zemřít i těch 150 milionů vlivem kolonizace, ale oni zase kolonizátorům darovali "nikotin" a syfilidu, která měla stejně zhoubný vliv s většími dopady, takže fifty fifty. Je na tom něco nekorektního snad?

   Smazat
 6. Američané odmítají 5G sítě! Evropané taky! Fakta před kterými Euro-byrokraté zavírají oči. https://www.youtube.com/watch?v=cezFOlCzA3E
  Sítě 5G - Nové informace, které v pořadu České televize nezazněly, a které byste měli vědět! https://www.youtube.com/watch?v=EMRZ3u3bbls
  5G sítě zvládnou fungovat do 60 Ghz v této modulační frekvenci už se dají považovat za bojové technologie. Pracovníci technici v blizkosti těchto zařízení ztrácely orientaci. Dochází k oxidačnímu šoku. Nikdo tyto technologie nepotřebuje. A můj osobní názor je ... chtějí nám ho vnutit intergalaktických okupanti. Skrz hrstku vyvolených nejvlivnějších pozemšťanů co ze strachu zaprodali lidstvo.

  OdpovědětSmazat
 7. Z historie víme , že Západ vždy 100 let sbíral síly k tomu aby vpadl do Ruska a zmocnil se jeho přírodního bohatství . Zkusil to Napoleon , za 100 let Hitler s těmi kteří ho podporovali a všichni tam dostali pořádně přes držku . 2 sv. válka byla jen pokračováním té 1. světové , která začala v roce 1914 .Od té doby uplynulo těch 100 let a Západ se zase chystá to všechno zopakovat .Všichni tito války chtiví se srocují u hranic s Ruskem . Zřejmě jsou přesvědčeni o tom ,že tentokrát už jim to musí vyjít . V tom případě dostanou do držky už potřetí a bude za na dalších 100 let klid . A pokud dojde na atomové zbraně tak možná na 1000 let !!!

  OdpovědětSmazat
 8. Pšonek a jeho milovaný fašistický vzor!!!!!
  Dneska je jejich milovaný vzor amiokupant,kterej je vrah a okupant No.1. a kterýho se Pšonek NIKDY NEZBAVÍ!!!!.-))))
  Inu,kdo chce kam.....a komu není shůry dáno!

  OdpovědětSmazat
 9. Kopání zákopů je něžný název pro vojenské základny na cizím území. I dítko školou povinné pochopí ve svém školním atlasu, že je Rusko obklopeno základnami jako korálky. Rusko se poučilo a začíná se stejnou strategii. Čína zvolila jinou cestu, chce obsadit trhy a vytlačit z nich jak USA, tak RF. Síla velmocí poněkud povadla díky korviru a vnitřním trablům (USA má BLM, Čína povodně v RF zase hoří Tundra a vše sabotují oligarchové). Tak naštěstí snad se právě teď nezačnou navzájem fackovat.

  OdpovědětSmazat
 10. Nejsem si jist, ale mám pocit, že svět se moc změnil. Minulé století respektovalo jiné hodnoty, než současná generace. Tenkrát šlo o obnovu hodnot zničených světovou válkou, pokusy o stabilitu a zajištění míru. Dnes obnova je hotová a následuje nekontrolovatelná exploze výroby a spotřeby to vše doprovázeno změnou klima. Výroba i spotřeba je náhle zasažena pandemií, jak se z toho vymotáme je záhada. Asi s ještě chvíli bude blbnout s "ismy", budou se hledat viníci, ale vyhraje ten který dokáže včas ubrzdit svůj stát. Budeme muset omezit spotřebu (kéž i náklady na zbrojení) a začít znova na bázi skromnosti bez představ nekonečného růstu (což bylo nesmyslné přání). Když se přestaneme navzájem podvádět, tak máme šanci, když ne, pak dobře nám tak.

  OdpovědětSmazat
 11. "Zejména Polsko je v kopání příkopů velmi zvláštním subjektem. Ve zjevných obavách z Německa (...), a Ruska, s nímž v minulosti nemělo příliš dobré vztahy."
  Nabízí se otázka, jak Polsko mohlo mít s Ruskem dobré vztahy, když se od svých prvopočátků rozšiřovalo hlavně na východ, zabíraje území obydlené vesměs rusko- nebo rusinskojazyčným etnikem, hlásícím se k pravoslavné církvi, jež byla považována v tehdejším (a snad i dnešním) Polsku za nekřesťanskou? Když toto Polsko rukama svých místních velmožů bouralo, vypalovalo jeho chrámy, zavíralo, mučilo, vraždilo jeho kněze? Když r. 1596, v rámci dohody s všemocným tehdy Římem (stejně tak, jak později všemocné polským politikům připadaly Napoleonova Francie, Hitlerovo Německo, Bushovy, Clintonovy, Trumpovy USA) Polské Království uspořádalo v Litevském Brestu církevní sněm, jehož jediným cílem byla "nenásilná" rekatolizace litevských a ukrajinských pravoslavných věřících cestou nově pro ně utvořené Řeckokatolické církve, nespadající již pod správu Konstantinopole či Moskvy, ale Říma? Právě náboženský, společenský a hospodářský útlak místního etnika místními polskými oligarchy, pod záštitou fanatického katolického krále Zikmunda III Vazy (jeho pomník vévodí staroměstskému náměstí ve Varšavě), tudíž Říma, stál u zrodu mnoha protipolských povstání na ukrajinské zemi v 17. st. (B. Chmelnický) a obrácení se zdejších kozáků na stranu Turecka, konečně i Moskvy (připojení se k Moskvě bylo zde oznámeno r. 1654).
  Zamlčování vlastních provinění a připisování vlastních velmocenských neúspěchů cizím imperiálním zájmům je přirozenou obrannou strategii každého člověka a všech nacionalisticky orientovaných státních politik. Skutečná historická věda by ale měla být od těchto psychologických očistných pokusů osvobozena.

  OdpovědětSmazat
 12. Tuším, že právě Churchill vyslovil prorocká slova, že Polsko je hyenou Evropy. Nic se nezměnilo, je to stále stejné do dnešních dnů. Mimochodem, až třetina vojáků pod velením Napoleona při tažení na Moskvu před dvěma stovkami let byli právě Poláci. Jsou nepoučitelní, zase dostanou po rypáku :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.